Recommended Posts

[quote name='karkas' timestamp='1404327455' post='389978']

[color=#222222][font=Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4]همین سال گذشته که ایران بودم توی فرودگاه امام خمینی اضافه بار داشتم یکی اومد گفت اضافه بار داری گفتم بله وزن کردیم گفت 400 هزار تومن باید واریز کنی به حساب ایرلاین . من رفتم که واریز کنم ، یارو اومد گفت به جا 400 هزار تومن 200 هزار تومن بزار تو پاکت بنداز تو سطل اشغال اون جا خودم ردت می کنم. اول نفهمیدم چی شد بعد واسم افتاد که رشوه می خواد . خوب 200 هزار تومن واسه من کم نبود . رفتم انداختم . اگر باور می کنی بهت می گم توی اون نیم ساعت شاید 20 مسافر اومدن پول تو سطل اشغال ریختن . اخرش هم اون کسی که مسئول تمیزی سالن بود اومد سطل اشغال رو برد . خوب این یعنی چی یعنی ؟ یعنی به جای اینکه پول بره تو جیب ایرلاین ، پول رفت توی جیب اون بنده های خدا که از سر ناچاری ..[/size][/font][/color][color=#222222][font=Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4].[/size][/font][/color]
[/quote]

جناب کرکس ضمن احترام فراوان باید عرض کنم خدمتتون متاسفانه این داستانی که ذکر کردید خیلی خوب نشون میده مشکل ما فقط اقتصادی نیست... شما خودتون از این که پول نرفته در جیب ایرلاین شکایت میکنی در حالی که خودتون در این فرآیند دخیل بودی... خیلی از تفاوت های ایران و کشورهای دیگه از همین جا ناشی میشه...

نمیخوام تاثیر وضع بد اقتصادی و شرایط نامناسب را در ایجاد فساد در سیستم نادیده بگیرم اما این سیستم تشکیل شده از من و شما و سایر افراد این جامعه... آیا واقعا اون 20 مسافر همشون ول معطل و نیازمند 200 هزار تومن بودند که حاضر به رشوه دادن شدند...؟ در این مورد هم مثل از چراغ قرمز رد شدن های ما در روز روشن و پشت قرمز موندن مثلا مردم ژاپن حتی 2 نصفه شب یک عامل مهم تفاوت فرهنگ مردم ماست... همه ما از فساد مینالیم... اما اگر در این فساد منافع شخصیمون لحاظ بشه حاضر به شنا در جهت مخالف آب نیستیم...

ارادت...
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='karkas' timestamp='1404327455' post='389978']

[color=#222222][font=Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4]همین سال گذشته که ایران بودم توی فرودگاه امام خمینی اضافه بار داشتم یکی اومد گفت اضافه بار داری گفتم بله وزن کردیم گفت 400 هزار تومن باید واریز کنی به حساب ایرلاین . من رفتم که واریز کنم ، یارو اومد گفت به جا 400 هزار تومن 200 هزار تومن بزار تو پاکت بنداز تو سطل اشغال اون جا خودم ردت می کنم. اول نفهمیدم چی شد بعد واسم افتاد که رشوه می خواد . خوب 200 هزار تومن واسه من کم نبود . رفتم انداختم . اگر باور می کنی بهت می گم توی اون نیم ساعت شاید 20 مسافر اومدن پول تو سطل اشغال ریختن . اخرش هم اون کسی که مسئول تمیزی سالن بود اومد سطل اشغال رو برد . خوب این یعنی چی یعنی ؟ یعنی به جای اینکه پول بره تو جیب ایرلاین ، پول رفت توی جیب اون بنده های خدا که از سر ناچاری ...[/size][/font][/color]
[/quote]
شما که با ایرلاین ها زیاد سفر میکنی چرا؟؟ مگر توی همین ایتالیا مهد فرهنگ و هنر اروپا! کارکنان فرودگاه خروار خروار بارهای مردم رو به یغما نمیبردن؟اونجا هم تحریم و فشار اقتصادی بوده؟
در ضمن شما با اون رشوه ای که دادی تقریبا نقش مالخر در سرقت رو ایفا کردی و طبق قانون شریک جرم محسوب میشید ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون سردار جنگ که اومد شد وزیر ، و بعد از نتخابات کنار کشید چهارصد میلیارد وام گرفت الان کجاست راستی تو اون خونه چهل میلیاردی که داشت هنوز چادر زده؟
ریس جمهوری که بگه همه چیز را از چین وارد میکنیم و در کشور خودش جوناش بیکار باشند و یک کشور لایک همسایش(ترکیه) اجازه نده یک دلار به جیب کشورش به جیب هیچ کشوری بره- در واردات - مگر اینکه در کشورش کارخونه بزنه وبرای جوناش اشتغال ایجاد کنه کدوم مسلمون واقیعه؟(ترکیه حتی در خرید f16 هم همین کار را کرد)
اون ریس جمهور به اون آقا زاده اجازه واردات شکر بده و مستقیم 200 هزار نفررا بیکار کنه(نون 1 میلیون بچه مسلمون شیعه را قطع کنه)-البته بطور غیر مستقیم بیشتر از 500 هزار نفر خسارت دیدند دیگه در مشهد میانداب ...چغندر قند کشت نمیشه- اون آقا و آقا زاده وریس جمهور چه جور مسلمونی هستند ؟ یهودی و آمریکایی با ملت خودش چنین کاری مبکنه؟
کشور شده انحصار واردات و تمام کارخونه ها خوابیدن حتی سپاه به وصیت حضرت امام عمل نکرده و وارد تمام امور کشور شده تمام کارخونه ها را داره می خره و خیلی از انحصار های واردات دستشه یک الیگارشی ایجاد کردند مخصوص خودشان و خیلی از جوانان مسلمون مملکت در آرزوی یک شغل ودرآمد هستند کجای این مسلمونی هست بفرمایید ؟
راستی از زمان که نفت تو ایران کشف شد این دولت نهم ودهم بیشترین فروش نفت را داشتند نزدیک 500 میلیارد دلار کجاست اون پول ها؟
بقول مولا علی اگر انسان مسلمون این درد ها ببینه و دق مرگ نشه غیرت نداره . ویرایش شده در توسط aamm
  • Upvote 13
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم که منظور شما از اون سردار... صادق محصولی وزیر کشور دولت قبل باشه درسته؟

==========
اصولا اینجور که به نظر میاد ما کلا دو راه بشتر نداریم:
[color=#006400]1- بزنیم زیر میز مذاکره و از مذاکرات خارج بشیم[/color]
[color=#006400]2- بشینیم سر میز و توافق کنیم باهاشون[/color]
اصولا این دو راه مشکلات مربوط به خودشون رو دارند. و غرب هم [color=#008080][size=5]عامدا[/size][/color] میخواد که ما رو [color=#ff0000]توی مسیر "اره" و "دره"[/color] قرار بده
-----
ولی پیامبر اکرم و ائمه اطهار در خصوص کیاست و باهوشی مومن فراوان حدیث دارند
[color=#008000]یه پیشنهاد خیلی متفاوت دارم[/color]
این پیشنهاد بر اساس اون بخش از مذاکرات به ذهنم رسید که وزارت خارجه گفت که بخش فنی مذاکرات رو به سازمان انرژی اتمی واگذار میکنه :winking:

بیایم و بجای ترک میز یا موندن سر میز کار سومی رو انجام بدیم. [color=#ff0000][size=5]میزهای جدید رو بچینیم.[/size][/color]
چطوره که مذاکرات در خصوص انرژی اتمی وتحریم ها رو در چند جبهه موازی پیش ببریم؟
مثلا توی یک بخش اش (مثلا نیروگاه اراک ) بجای مذاکره با 5+1 بیایم و با دو اتحادیه بزرگ اقتصادی جهان نظیر اتحادیه اروپا و [color=#800080]اجلاس شانگهای[/color] مذاکره کنیم (اجلاس شانگهای میشه هند و روسیه و چین و ژاپن و کره جنوبی و ... )
توی یک بخش با همین اتحادیه اروپا و روسیه (مثلا ساخت نیروگاه های جدید برق) مذاکره کنیم و ازشون بخواهیم که بعد از ساخته شدن نیروگاه های جدید، اداره اونها با نظارت کشور سازنده و آزانس باشه
توی یک بخش هم مثلا بیایم و با [color=#800080]جنبش عدم تعهد[/color] + آمریکا مذاکره و توافق کنیم (مثلا تحریم تسلیحاتی و تحریم نفتی و ... )

اینجوری و با طرفهای مختلف راحت تر میشه مذاکره کرد
و اگر دوباره کسانی مثل فرانسه بامبولهای جدید در آوردن میتونیم بگیم که باشه موافقیم. سر این موضوعی که شما میگید هم مذاکره میکنیم ولی نه با 5+1 بلکه مثلا با جنبش عدم تعهد + [color=#800080]اتحادیه آسه آن [/color](آسیای جنوب شرقی) یا مثلا با [color=#800080]اتحادیه آفریقا[/color] + آلمان و چین و خلاصه ترکیبات متفاوت شبیه به این رو چید
اینطوری [color=#b22222]راحت تر میشه[/color] در صفوف مذاکره کننده ها انشقاق و [color=#b22222]فاصله انداخت[/color]
هر طرف مذاکره کننده رو هم میشه با 4 تا قرارداد اقتصادی سریعا به توافق راضی کرد :tongue: و بین شون [color=#b22222]یک رقابتی برای توافق [/color][color=#000000]اتمی- اقتصادی با[/color][color=#b22222] ایران ایجاد کرد[/color]

[color=#ff0000]آخه چه معنی داره[/color] که فقط سرنوشت ملت ما در گرو [color=#ff0000]تصمیمات 6 کشور کاملا هم سو با هم[/color] باشه icon_frown icon_frown
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url] به نقل از خبرگزاری رویترز، خانم «ناوی پیلای» کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل خواستار گنجانده شدن مباحث حقوق بشری در مذاکرات هسته‌ای با ایران شد.
وی ضمن درخواست گنجانده شدن مبحث اعدام در مذاکرات 1+5 و ایران گفت: بسیاری از احکام اعدام در ایران، بر اساس دادرسی‌های غیرعادلانه و اتهامات نادرست صادر می‌شود و این برای ما باعث نگرانی بسیار است.
پیلای افزود: من 1+5 را تشویق می‌کنم که در مذاکرات با ایران، مسئله وضعیت حقوق بشر را به طور کامل مدنظر قرار دهند، ما باید دولت ایران را متعهد کنیم که از حقوق شهروندان خود دفاع می‌کند.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930412000724"]http://www.farsnews....=13930412000724[/url]

===============================================================

این یعنی اینکه سطح مطالبات را تا حدی بالا بردن که ایران در نهایت به درخواست های حداکثری غرب پاسخ بده. و البته به این معنی که پس از بحث هسته ای همچنان اهرم های بسیار زیادی برای بهانه به منظور تحریم ها ( هر چند نه به شدت تحریم های کنونی ولی به اندازه کافی موثر ) وجود خواهد داشت. ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][color=#800000][b]گروه سیاسی مشرق؛[/b][/color] غربیها با فراهم کردن زمینه های تصویب قطعنامه جدید در شورای امنیت، به نتایج کنفرانس قبلی وین که گفته می شد «سازنده» بوده است، واکنش نشان دادند. در این قطعنامه که به شماره 2159 در تاریخ 9 ژوئن و بر اساس فصل هفتم منشور به اتفاق آراء به تصویب رسیده است، اصل گفتمان غربی «[b]پایدارسازی نگاه امنیتی به مساله هسته ای ایران[/b]» از یک سو و «[b]استمرار وضعیت ایران تحت فصل هفتم منشور[/b]» تنفیذ شده است.
این قطعنامه، تنها به تمدید یکساله یکی از سازوکارهای نظارت بر تحریم ایران (هیات کارشناسان تحریم یا Panel of expert) بسنده نکرده است. البته کار این کمیته تخصصی از کارشناسان موشکی و هسته ای است که تمامی وقت خود را صرف پایش فعالیت های نظامی ایران و ردیابی واردات و صادرات در این زمینه می کنند و تا کنون حداقل، 5 گزارش را دائر بر متهم کردن ایران به فعالیت های نظامی ناقض قطعنامه ها از یک سو و تلاش برای تبدیل این تخلفات به تقویت تروریسم بین المللی در جهان از سوی دیگر در شورای امنیت ثبت کرده اند.
علاوه بر این، یکی از کمترین خروجی های این قطعنامه این است که در سال 2014 و در شرایطی که پنج ماه از اجرای توافق ژنو نیز گذشته است، بازهم قطعنامه ای بر اساس فصل هفتم علیه ما صادر شده است. به واقع، هنوز زنجیر قطعنامه های فصل هفتمی شورا علیه کشورمان پاره نشده است.
بعد از آخرین قطعنامه تحریمی شورای امنیت در سال 2010، همه ساله شورای امنیت به صورت بی صدا و در شرایط عدم توجه کافی افکار عمومی به ویژه داخلی، این قطعنامه را صادر و تجدید کرده است.
نخستین پایه این قطعنامه برای پرداختن به ماهیت برنامه هسته ای صلح آمیز کشورمان، نگاه تنفیذی نسبت به همه ادراکاتی است که تا کنون غرب علیه این برنامه داشته و ایران نیز آنها را نادرست و غیرقانونی شمرده است. به تعبیر دیگر، این قطعنامه همچنان اصرار دارد که ایران در عرصه هسته ای تخلف نموده و باید همه الزامات شورای امنیت و شورای حکام را که از سال 2006 تا کنون از ایران خواسته شده است، به صورت کامل اجرا کند.
د[b]ر نگاه اول، ممکن است چنین به نظر برسد که این قطعنامه اهمیتی ندارد و توافق ژنو در مسیر مقابل این قطعنامه و قطعنامه های قبلی گام بر می دارد. اما نکته در اینجاست که اساساً توسعه تدریجی قطعنامه های فصل هفتمی شورای امنیت به معنای خنثی کردن اثر عملی توافق ژنو و اجرای آن است. در این توافق که دولتهای مربوط توافق کرده اند به سمت «پرداختن به قطعنامه ها» و «لغو تدریجی همه تحریم ها» گام بردارند، مادامی این توافق ها معنادار است که روندی را که شورای امنیت علیه ایران اتخاذ کرده و ایران آن را غیرقانونی شمرده است، متوقف شود. از این رو، حرکت همزمان در دو مسیر «تصویب قطعنامه های متوالی» و «توافق سیاسی برای حل مساله هسته ای» اگر موازی هم باشند، به زیان ایران خواهند بود. قدر متیقن اینکه می بایست اعضای گروه 1+5 در شورای امنیت، از تصویب قطعنامه جدید 2159 علیه ایران خودداری می کردند. زیرا آنها در توافق ژنو تعهد کرده اند «از تصویب تحریم های جدید علیه ایران پرهیز کنند»[/b].
منظور از تحریم ها در این توافقنامه، تنها تحریم های ماهیتی یا موضوعی نیست بلکه «منع تحریم جدید» مطلق است و هم دامنه موضوعی و هم زمانی دارد. بنابراین، حداقل باید توجه داشت که محیط بین المللی پیرامون مذاکرات هسته ای چگونه است؟ غرب هرچند در درون اتاق های مذاکره در وین به دنبال توافق (البته توافق مطلوب خود) است، در محیط خارج از آن هم همچنان بر تحریم، تهدید و اعمال فشارهای مختلف بر ایران ادامه می دهد؛ فشارهائی که حتی شورای امنیت نیز به ابزاری در همین راستا تبدیل شده و در این زمینه نقش آفرینی کرده است. انتظار می رفت که سایر اعضای 1+5 به این قطعنامه رای منفی بدهند اما مایه تاسف اینکه اصرار بر «بقای قطعنامه های شورای امنیت حتی در شرایط اجرای موفقیت آمیز همه الزامات ایران در گام اول توافق ژنو که به تائید آژانس بین المللی انرژی اتمی هم رسیده است»، چنان بر محیط خارج از مذاکرات وین غالب شده است که این قطعنامه به اتفاق آراء به تصویب رسیده است.
با در نظرگرفتن دو مسیر موازی موجود در خصوص حل و فصل مساله هسته ای کشور یعنی فضای مذاکراتی در وین و فضای فشار از بیرون (به ویژه از مجرای استمرار قطعنامه سازی فصل هفتمی علیه ایران در شورای امنیت)، لزوم هوشمندی دیپلماسی هسته ای مضاعف می گردد؛ اگر «پرداختن به قطعنامه های شورای امنیت به منظور حل و فصل رضایت بخش آنها» بخشی از محورهای مذاکراتی راجع به متن توافق نهائی است، باید آنچه در گام اول این توافق تحت عنوان «منع وضع تحریم جدید علیه ایران در شورای امنیت» مقرر شده است به«منع تصویب هرگونه قطعنامه جدید علیه ایران در شورای امنیت» (گام میانی) و «تعهد به خاتمه یا termination اجرای قطعنامه های شورای امنیت» (گام پایانی) منتج گردد.

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/324166/%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C-%D8%B3%D8%B1-%D9%88-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%86-%D8%A8%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D9%86-%DB%B6"]http://www.mashreghn...ثیر-آن-بر-وین-۶[/url]

اونقدر فشل عمل کردن تا کل این گرگ ها رفتن توی یک جناح تا با هم سود ببرند ![/size] ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخرین تحلیل استاد شریعتمداری :

[size=5][b]آن دروغگو راست می‌گفت ![/b][/size]
براساس گزارش مستند ماه دسامبر 2013- دی ماه 92- شبکه تلویزیونی سی.ان.ان در حال حاضر بیش از 17 هزار سلاح اتمی - اعم از بمب و کلاهک هسته‌ای - در دنیا وجود دارد که بیشترین آنها متعلق به آمریکاست.

1- چند هفته قبل- اواخر اردیبهشت ماه - آقای «داگلاس جل» دبیر سرویس خارجی روزنامه «واشنگتن‌پست» برای مصاحبه به کیهان آمده بود. گفت‌وگو به چالش هسته‌ای کشیده شد و بهانه‌جویی‌های آمریکا که بیرون از چارچوب فنی و حقوقی معاهده NPT و پادمان‌های مربوطه مطرح شده و هنوز هم می‌شود. وقتی به نمونه‌های مستندی از این دست زورگویی‌ها و باج‌خواهی‌ها اشاره شد، خبرنگار واشنگتن‌پست گفت: ولی مسئله اصلی آن است که غرب نگران دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است. به ایشان گفته شد؛ براساس گزارش مستند ماه دسامبر 2013- دی ماه 92- شبکه تلویزیونی سی.ان.ان در حال حاضر بیش از 17 هزار سلاح اتمی - اعم از بمب و کلاهک هسته‌ای - در دنیا وجود دارد که بیشترین آنها متعلق به آمریکاست. در همین گزارش آمده است، استفاده از این سلاح‌های اتمی در اولین هفته بعد از انفجار دستکم 20‌میلیون نفر را به کام مرگ می‌برد و تاکید شده که فقط موشک‌های پیشرفته «تریدنت» آمریکا که توسط زیردریایی حمل می‌شود از 96 کلاهک‌هسته‌ای برخوردارند که هر یک از آنها 10 تا 20 برابر قوی‌تر از بمب‌های هسته ای است که تاکنون استفاده شده‌اند. آمریکا دستکم 14 زیردریایی از این نوع در اختیار دارد و این غیر از صدها موشک آماده شلیک و هزاران بمب‌اتمی قابل حمل و پرتاب از طریق بمب‌افکن های پهن‌پیکر و دور پرواز است. بعد از این توضیح که در اینجا به اختصار آمده است از آقای داگلاس جل پرسیده شد؛ با توجه به این حجم انبوه از سلاح‌های هسته‌ای که آمریکا در اختیار دارد آیا این سخن مضحک و خنده‌دار نیست که ادعا می‌کنند نگران یک بمب هسته‌ای هستند که احتمالا جمهوری اسلامی ایران تا پایان سال 2014 موفق به تولید آن خواهد شد؟! عکس‌العمل آنها نیز خنده‌ای بلند بود، حاکی از تائید و البته بی‌آن که بر این تائید سخنی بیفزایند، شاید به این علت که می‌دانستند گفت‌وگوها ضبط می‌شود و احتمالا در آن سوی آب‌ها باید پاسخگو باشند!

2- صبح روز دوشنبه هفته گذشته، تیم مذاکره‌کننده کشورمان برای ادامه مذاکره با 5+1 عازم وین شد و قرار است تا پایان روز 29 تیرماه - 20 ژوئیه- به‌مدت 20 روز مذاکرات سخت و فشرده‌ای با حریف داشته باشند.

پیش از این درباره دور جدید مذاکرات که به «توافقنامه ژنو» انجامید، یادداشت‌ها و گزارش‌های مستندی داشته‌ایم که هر چند در آن هنگام با کم‌توجهی آمیخته به ملامت - و در مواردی عصبانیت- روبرو شد ولی امروزه کمتر کسی این واقعیت تلخ را انکار می‌کند که در توافقنامه ژنو، امتیازات نقد فراوانی داده‌ایم و در مقابل فقط مشتی وعده نسیه تحویل گرفته‌ایم. این روزها اما، دست‌اندرکاران برنامه هسته‌ای و مخصوصا تیم‌ مذاکره‌کننده کشورمان در مقیاس قابل قبولی از «خوشبینی»های آن روزها دور شده و به فضای «واقع‌بینی» نزدیک شده‌اند و [color=#FF0000]شواهد موجود حکایت از آن دارد که قرار نیست در مذاکرات پیش‌روی باردیگر «نیاز»های آمریکا و متحدانش را به عنوان «امتیاز»! بپذیرند و بعد با خوشبینی ناشی از نادیده گرفتن ترفندهای حریف، مثلا اعلام کنند که «می‌دانید توافق ژنو یعنی چه؟ یعنی تسلیم قدرت‌های بزرگ در مقابل ما»! و... icon_cheesygrin[/color]

3- پیش از این نوشته بودیم؛ «بعد از توافقنامه تحمیلی ژنو و برملا شدن ابعاد تخریبی آن که نه فقط علیه برنامه هسته‌ای کشورمان بلکه علیه اقتدار نظام اسلامی ایران تدارک دیده بودند، تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با نسخه‌ای که در آن «خطوط قرمز» و غیرقابل انعطاف نظام به وضوح ترسیم شده بود عازم وین شد. براساس این خطوط قرمز، تحقیق و توسعه R&D غیرقابل مذاکره بود، بر لغو تمامی تحریم‌ها به صورت یکجا و نه تدریجی در توافق نهایی تاکید شده بود، درباره ظرفیت غنی‌سازی ایران، نیاز کشورمان- و نه نظر حریف- ملاک و معیار بود، حفظ ماهیت راکتور آب‌سنگین اراک مورد تاکید قرار گرفته بود. ورود حریف به عرصه دفاعی و نظامی ایران ممنوع اعلام شده بود و...

نسخه یاد شده، دشمن را که هرگز انتظار روبرو شدن با آن را نداشت، ابتدا حیرت‌زده و سپس عصبانی کرد. حریف در آغاز کار انتظار داشت آنچه هیئت ایرانی روی میز گذارده است، مصرف چانه‌زنی داشته باشد ولی هنگامی که با اصرار غیرقابل انعطاف تیم ایرانی بر خطوط قرمز مورد اشاره روبرو شد، آرزوهایی را که پیش از آن و از مسیر نیویورک تا وین پرورانده بود، بربادرفته دید...»

امروزه اما، شواهد و گزارش‌های موجود حکایت از آن دارند که آمریکا بعد از مذاکرات وین 4 و دریافت این واقعیت که خطوط قرمز اعلام شده از سوی ایران قابل عبور نیست، به ترفندهای پیچیده‌ دیگری روی آورده است که در این وجیزه فقط به یک نمونه از آن اشاره می‌کنیم؛

4- یکی از محورهای مورد اختلاف در مذاکرات وین6، حق ایران برای غنی‌سازی صنعتی است و [color=#FF0000]آمریکا با پیش کشیدن یک واژه به اصطلاح حقوقی! ولی در واقع من‌ درآوردی «نقطه گریز- BREAK OUT» ادعا می‌کند برنامه و فعالیت هسته‌ای ایران باید به گونه‌ای باشد که در صورت تصمیم به ساخت سلاح هسته‌ای، از هنگام تصمیم (نقطه‌گریز!) تا زمان تولید یک سلاح هسته‌ای حداقل بین 12 تا 18 ماه فاصله داشته باشد و مدعی است این فاصله به منظور آن است که اگر ایران تصمیم به ساخت سلاح گرفت، کشورهای 5+1 فرصت کافی برای متوقف کردن آن را در اختیار داشته باشند. [/color]جان کری در وین4 اعلام کرده بود که این فاصله در حال حاضر فقط 2 ماه است!

در پی طرح این ادعا و استناد به قانون من‌درآوردی نقطه گریز، [color=#FF0000]از ایران خواسته‌اند که اولا؛ تعداد سانتریفیوژهای فعال از 4 هزار دستگاه بیشتر نباشد. ثانیا؛ مواد هسته‌ای ذخیره شده یعنی اورانیوم زیر 5 درصد غنی شده بیشتر از دو هزار کیلو نباشد و...[/color]

تیم هسته‌ای کشورمان در مقابل اعلام کرده است که برای تأمین سوخت راکتور بوشهر حداقل به 56 هزار سانتریفیوژ فعال نیاز دارد و ظاهرا پذیرفته است برای مدتی محدود تعداد سانتریفیوژهای فعال را به 8 هزار دستگاه تقلیل دهد. ولی آمریکایی‌ها در مذاکرات قبلی - و اکنون نیز- فعالیت 8‌هزار سانتریفیوژ را نمی‌پذیرند و شواهد حاکی از آن است که یکی از محورهای مورد چالش در مذاکرات وین 6 همین اختلاف‌نظر طرفین روی 4 هزار و 8‌هزار دستگاه سانتریفیوژ است. و اما، ترفند آمریکایی‌ها دقیقا در همین نقطه شکل‌گرفته و احتمالا به میدان خواهد آمد. بخوانید!

5- آنچه مورد نظر جمهوری اسلامی ایران است و به عنوان یکی از خطوط قرمز در مذاکرات اعلام شده، برخورداری جمهوری اسلامی ایران از «غنی‌سازی صنعتی» است و حریف روی غنی‌سازی آزمایشگاهی- پایلوت- اصرار دارد. و این در حالی است که برخورداری از 8 هزار سانتریفیوژ نیز در حوزه غنی‌سازی پایلوت - آزمایشگاهی- قابل تعریف است و نه غنی‌سازی صنعتی. به بیان دیگر، آنچه آمریکا به عنوان خط قرمز خود مطرح می‌کند- برخورداری ایران از 8 هزار سانتریفیوژ- در واقع و در عمل شکل دیگری از همان غنی‌سازی آزمایشگاهی است و نه صنعتی!

[color=#FF0000]بنابراین موافقت احتمالی آنها با 8 هزار سانتریفیوژ به معنای برخورداری ایران از غنی‌سازی صنعتی نیست که در صورت انجام، از سوی تیم هسته‌ای کشورمان به عنوان یک پیروزی! تلقی شود...[/color] و درباره بندهای دیگر مورد چالش در مذاکرات وین 6 گفتنی‌های دیگری نیز هست که به بعد موکول می‌کنیم ولی اشاره به این نکته را برای ترسیم جغرافیای کنونی مذاکرات ضروری می‌دانیم که؛

6- اگرچه دولت محترم، تمامی برنامه‌ها -بخوانید حیثیت- خود را به مذاکرات گره زده است ولی آنچه تاکنون شاهد بوده‌ایم، امتیازات فراوانی است که «نقد» داده‌ایم و «وعده»هایی که به صورت نسیه تحویل گرفته‌ایم. به قول «جان کری» وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در یادداشتی که اخیرا به روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست سپرده است؛

«ایران ذخایر اورانیوم زیاد غنی‌شده خود را از بین برده است و با خودداری از نصب سانتریفیوژهای بیشتر، فعالیت‌های غنی‌سازی خود را محدود کرده است، پیشروی در تأسیسات غنی‌سازی و راکتور آب ‌سنگین را متوقف کرده است و اجازه داده است بازرسی‌های جدید و بیشتری به عمل آید و...» جان کری در این رجزخوانی که آن را گزارش موفقیت‌ها و دستاوردهای آمریکا درجریان مذاکرات اخیر می‌داند، برخلاف اظهارنظر آقای دکتر روحانی که گفته بود «کاسه‌تحریم‌ها شکسته است» تاکید می‌کند که سامانه تحریم‌ها دست نخورده و چنانچه ایران درخواست‌های ما را بپذیرد، به تدریج تحریم‌ها را لغو می‌کنیم! آنهم به گفته «وندی شرمن» حداقل طی 20 سال و فقط تحریم‌های مربوط به برنامه هسته‌ای ایران ... و متأسفانه این دروغگو، راست می‌گوید!

و بدیهی است که ایران‌اسلامی بنای کمترین عقب‌نشینی در مقابل باج‌خواهی آمریکا و متحدانش را ندارد. راهکاری که تاکنون بارها موفقیت آن را آزموده است.
  • Upvote 9
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که مطمئن هستم توافق انجام میشود و آن هم با عقب نشینی کامل ایران (دقیقا کاریه که تا حالا کرده )و این خط قرمز ها هم صرفا مصرف داخلی دارد .20جولای نزدیکه صبر کنید و ببینید .
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sezar' timestamp='1404570861' post='390595']
من که مطمئن هستم توافق انجام میشود و آن هم با عقب نشینی کامل ایران (دقیقا کاریه که تا حالا کرده )و این خط قرمز ها هم صرفا مصرف داخلی دارد .20جولای نزدیکه صبر کنید و ببینید .
[/quote]
متاسفانه باهاتون موافقم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sezar' timestamp='1404570861' post='390595']
[/quote]

امیدوارم اینطور نشه.
در هر حال باید گوش به فرمان رهبر باشیم.
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][size=5]عراقچی: برنامه غنی سازی محدود می شود مناقشه بر سر زمان محدودیت است/ گزینه غربی ها: محدودیت‌ها باید ابدی باشد/ ضرورت ورود مجلس برای صیانت از حقوق هسته ای[/size][/right]
[right][b]گروه بین الملل – رجانیوز:[/b] محدودیت های هسته ای ایران باید «ابدی» باشد
این موضوع تنها یکی از خواسته کشورهای غربی در مذاکرات موسوم به گام نهایی است.
به گزارش رجانیوز، عباس عراقچی روز گذشته در جریان یک کنفرانس خبری گفته است: همان‌طور که توافق ژنو اشاره کرده است اصل غنی‌سازی ایران ادامه پیدا خواهد کرد ولی با یک سری محدودیت‌های مورد توافق دو جانبه و برای یک دوره زمانی مشخص. این کاملا قطعی است که اگر هر محدودیتی را در هر قسمتی از برنامه‌های خودمان به منظور اعتمادسازی قبول کنیم این یک محدودیت موقتی و دارای دوره زمانی خواهد بود و هیچ چیزی برای ابد پذیرفته نخواهد شد.

[img]http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim//Uploaded/Image/139208181657022961502294.jpg[/img]
این اظهارات آقای عراقچی دو موضوع را روشن می کند: اول آنکه تیم مذاکره کننده ایران در گام نهایی قرار است از خطوط قرمز نظام یعنی «حق مردم ایران در زمینه هسته ای با پذیرفتن محدودیت درباره حقوق هسته ایران»چشم پوشی کند و دوم آنکه کشورهای غربی تاکید دارند که محدودیت ها علیه ایران ابدی باشد.
این برای اولین بار است که یک مقام ارشد مذاکره کننده هسته ای ایران، «اعمال محدودیت مورد توافق» و به بیان دیگر نادیده گرفتن شدن حقوق ایران از حمله ماده 4 ان پی تی را جز برنامه تیم مذاکراتی ایران در مذاکرات با 1+5 عنوان می کند.
در بند اول ماده 4 ان پی تی آمده است: هیچ نکته ای در این پیمان نباید به گونه ای تفسیر شود که "حق مسلم" همپیمانان در انجام تحقیقات، تولید و استفاده از انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز را تحت تاثیر قرار دهد.
همچنین بر اساس ماده 4 ان پی تی ، این معاهده «هیچگونه محدودیتی» در مورد نوع فناوری و سطح بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای، از جمله چرخه سوخت، شامل غنی سازی ایجاد نکرده است .
اما با این حال عراقچی، پذیرش محدودیت برای برنامه هسته ای ایران را یک موضوع عادی و در راستای توافق ژنو تلقی کرده و گویا از ابتدا قرار بود چنین محدودیت هایی اعمال شود. وی به گونه ای سخن گفته که اظهارات برخی افراد مطلع مبنی بر توافق ایران و آمریکا بر روی برخی از مسائل کلی مانند اصل پذیرش محدودیت ها را تایید می کند.
باید توجه داشت هر چند در توافق ژنو، حقوق هسته ای ایران توسط تیم مذاکره کننده نادیده گرفته شدولی آنزمان مقامات کشور مدعی شده بودند این توافق با تمام ویژگی هایی که دارد مقدمه ای برای پیروزی های بزرگ در زمینه هسته ای است .
در همین راستا، رئیس جمهور در نامه ای که بالافاصله پس از حصول توافق نامه ژنو به رهبر معظم انقلاب نوشت، تاکید کرد که در گام های بعدی مذاکرات حقوق ملت ایران مورد احترام قدرت های بزرگ قرار می گیرد:
«توفیق در این مذاکرات نشان داد که می‌توان با رعایت همه اصول و خطوط قرمز نظام، با ارائه منطقی و مستدلِ مواضع ملت ایران و اتمام حجت برای افکار عمومی جهان، قدرت‌های بزرگ را نیز به احترام به حقوق ملت ایران فراخواند و گام‌های بعدی را نیز در مسیر حل و فصل نهایی اختلافات با استحکام برداشت.»
حال کنار هم گذاشتن نامه رئیس جمهور و سخنان آقای عراقچی که روز جمعه اظهار شده، بیانگر آن است که نتیجه مذاکرات ژنو نه تنها سبب نشد که حق هسته ای ایران محترم شمرده شود بلکه در خوشبینانه ترین حالت، تیم مذاکره کننده ایران با اعمال محدویت های گسترده برای یک دوره چند ساله (احتمالا 10 ساله) موافقت می کند.

[img]http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim//Uploaded/Image/139302262218252972777314.jpg[/img]
البته این خواسته ایران است . کشورهای غربی به دنبال آن هستند اعمال محدودیت علیه برنامه هسته ای ایران را ابدی کنند. گزاره ای که شاید یک سال پیش به فکر کارشناسان غربی نیز نمی رسید در حال حاضر به عنوان یک گزینه عملی روی میز مذاکرات وین 6 قرار دارد.
حال تیم هسته ای ایران در تلاش است اعمال محدودیت های ابدی را به اعمال محدودیت های 10 الی 20 ساله تبدیل کند.
رئیس جمهور در نامه به رهبر معظم انقلاب نوشته بود: «توفیق در این مذاکرات نشان داد که می‌توان با رعایت همه اصول و خطوط قرمز نظام، با ارائه منطقی و مستدلِ مواضع ملت ایران و اتمام حجت برای افکار عمومی جهان، قدرت‌های بزرگ را نیز به احترام به حقوق ملت ایران فراخواند و گام‌های بعدی را نیز در مسیر حل و فصل نهایی اختلافات با استحکام برداشت.»
گفتنی است برنامه آمریکا برای ابدی کردن محدودیت ها علیه برنامه هسته ای ایران در حالی عنوان شده که در پاراگراف آخر از توافق ژنو آمده است پس از انجام کامل و موفق تعهدات ایران در گام نهایی با برنامه هسته ای آن مانند همه دیگر اعضای NPT برخورد خواهد شد.
این عبارت –همانطور که منتقدان پس از توافق ژنو مکررا تاکید کرده اند- هیچ دلالتی بر این ندارد که ایران پس از گام نهایی می تواند بدون هیچگونه محدودیتی تاسیسات غنی سازی خود را طبق NPT تا هر کجا که خواست توسعه دهد، چرا که مقامات آمریکایی معتقدند اعضای عادی NPT هم حق غنی سازی ندارند و این معاهده اساسا به چنین حقی تصریح نکرده است.
در واقع اشتباه استراتژیک تیم مذاکره کننده ایرانی در توافق ژنو که هم اکنون در مذاکرات وین 6 گریبان آنها را گرفته، این است، در ازای امیتازات گسترده ای که به طرف غربی ارائه شده به صورت واضح و مشخص حقوق اساسی ایران در توافقنامه مورد تاکید قرار نگرفته شده است.
ذکر این نکته صروری است که نادیده گرفتن حقوق ملت ایران در قالب اعمال محدودیت برای برنامه هسته ای ایران موضوعی است که برخلاف قانون به شمار می رود و بر اساس اختیاراتی که قانون به مجلس شورای اسلامی داده این وظیفه نمایندگان است که به این موضوع ورود کرده و از حقوق ملت صیانت کنند.[/right]

[right][url="http://rajanews.com/detail.asp?lang_id=&id=194698"]منبع[/url]

======

خوب جالب شد. آقایون همه چیز رو دادن رفته و تنها مشکلشون زمان ادامه داشته این محدودیت هاست. که البته اونم براحتی با یک محدودیت 1000 ساله حل می شه بقول آقای عراقچی زیر بار محدودیت های دائمی نمیریم اما 1000 سال که دائمی نیست[/right] ویرایش شده در توسط mohammadhossein
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داشته هات رو بسنج بعد قدرت نمایی کن !!وگرنه طوری پس گردنی میخوری که تا ابد بلند نشی
  • Upvote 7
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر آنچه در سالهای ابتدای دهه 1380 اتفاق افتاد ، حالا با شدت بیشتری در حال تکرار شدن هست درست مثل فتنه 88 که عملا تکرار همان فتنه 78 با شدت بیشتری بود ...........

در ابتدای دهه 80 وقتی خواستیم از چیزهایی که همین آقایون امضا کرده بودن بگذریم ( فعالیت هامون رو از سر بگیریم ) تحریم ها بر اساس همون چیزهایی که همین آقایون امضا کرده بودن بر علیه ما شروع شد ( آقایون خیلی شیک و مجلسی همه تقصیر ها رو انداختن گردن فرد دیگری ، در حالی که خودشون مسبب اصلی بودن و دیگران در شدیدترین حالت یک پیت بنزین در برابر یک حجم عظیمی از آتش بودن ! )
  • Upvote 9
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این آقایون می گویند بگذار ما بخوریم و برویم ، آیندگان به درک . اگر من هم ویزای آمریکا داشتم و تابعیت دوگانه شاید مثل این آقایون فکر می کردم . ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
بعضی دوستان ظاهرا دارند هر چی دلشون می خواهد و به هر کس که دلشون می خواهد ، می گویند . دستشون درد نکنه . هر چیزی که دل تنگشون می خواهد بگویند و اصلا احساس غربت هم نکنند . نگران جواب دادن هم نباشند ، فکر کنم که دیگه کسی حوصله جواب دادن برای تمام این تکرار ها رو نداشته باشه .
شما رو نمی دونم ولی ما تا اینجا نظرات صریح رهبری رو شنیده ایم و از این به بعد هم منتظر نظر صریح رهبری می مونیم و مثل بعضی ها نظر خودمون رو به عنوان منظور ایشون قالب نمی کنیم . نظر صریح ایشون هم که تا حالا در زمینه مذاکرات مشخص بوده و همین طور در زمینه مذاکره کننده های کشورمون . حالا بعضی دوستان تفسیرهای بعید از ذهن از طرف خودشون رو از این فرمایشات داشته اند ، موضوع دیگری است.
[quote name='hosm' timestamp='1404572787' post='390603']
در هر حال باید گوش به فرمان رهبر باشیم.
[/quote]
صد در صد باید این کار را انجام بدهیم و به قول یکی از دوستان نه یک قدم جلوتر و نه یک قدم عقب تر . ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.