RedArmy

كدام قوي تر ، روسيه يا ناتو ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سوئد؟؟؟؟گریپین جزو بهترین هاست؟؟؟؟ شما گریپین رو با سوخو30 مقایسه کنید بعدا بگین ببینم کدوم برتره؟
فاکتور هایی که شما نام بردین مثل این میمونه که بگیم نیروی زمینی ایران قوی تره یا عربستان ، عربستان هم بودجش ازما بیشتره هم تجهیزاتش مدرنتره هم خیلی از فاکتور هاش از ایران بهتره اما خودتون بگین آیا عربستان با این همه گنده گویی میتونه با ایران وارد جنگ بشه؟؟؟؟
شما قدرت رو در کمیت میبینید؟؟؟؟ تمام دانسته های شما فقط معطوف به استعداد کمیتی حریفه نه بر اساس واقعیت اصول نبرد.
نمیدونم چرا بعضی ها میخوان وانمود کنن چین و روسیه دشمنان خونی همدیگر هستن. درحالی که اگه چین اقدامی علیه روسیه بکنه قطعا خودش هم در آخر نابود میشه.
سوخو 30 هم چه بیاد چه نیاد باید خودمون بتونیم جنگنده بسازیم ، ما که نمیتونیم تا آخر الزمان به هر کس و ناکسی رو بندازیم ، مشکلات امروز ما هم به علت نبود مسئولین دلسوز و مدیران توانمند هست.
در قضیه اوکراین هم دیدیم که اگه روسها اراده میکردن ، روسگرا ها چه بلایی سر اوکراین ها می آوردن.
در مورد کلاهک های اتمی هم بگم من به حرف قبلیم بسنده میکنم اگه شما بتونید از حرف قبلم تماما متوجه علت تولید کلاهک های هسته ای میشین.
لطفا از آوردن دلایل واهی همچون اکراین یا قضیه سوخو ها و سامانه اس 300 و امثال اینها مباحث اصل رو عوض نکنید

باسلام به دوستان گرامی
۱-بله برادرگرامی سوئد هم جزوکشورهای سازنده و تولید کننده جنگ افزارهای پیشرفته هستش لطفا کمی مطالعه بفرمایید راه دوری هم نمیخواد برین تو همین سایت خودمون هم در مورد نفربرها و جنگنده ها و تانک های و.....ساخت سوئد هم مطلب بصورت جامع و مفصل هست
۲-گریپین بهترین جنگنده نیست ولی در کلاس خودش جزء بهترینهاست
۳-برادر گرامی جهت اطلاع شماگریپین رو با سوخو۳۰قیاس نمیکنن چون در یک رده نیستن گریپین رو با اف۱۶-لاوی وجی۱۰قیاس میکنن و سوخو۳۰روبا استرایک ایگل-تایفون-اف۱۸ورافال که پیشنهاد میکنم حتماقیاس این جنگنده هارو مطالعه بفرمایید خالی از لطف نیست
۴-در مورد برتری قدرت ایران بر عربستان هم شما خیلی حرفهای صدا وسیما رو جدی نگیرین بدلیل اینکه اولا عربستان عضو پیمان همکاری خلیج فارس هستش و جنگ احتمالی بین ایران و۵کشور عضو دیگر این اتحادیه هم هستش تازه اگه اعضای اتحادیه عرب رو بحساب نیاریم که اکثرا دنبال رو سیاستهای عربستان هستن و همچنین پاکستان رو که در تمام جنگ هابصورت عملی و اعزام مزدور از اعراب حمایت کرده
مورد بعد اینکه متاسفانه ما مرز زمینی با اعراب نداریم و برتری نسبی زمینی ارتشمون بکار نمیاد و نبرد احتمالی هوایی و دریایی هستش و جهت اطلاع جنابعالی عرض کنم که نیروی هوایی امارات بتنهایی دوبرابر نیروی هوایی ما قدرت انجام عملیات داره و در حالی که جنگنده های ما قادر به انجام یک سورتی پرواز روزانه هستن بعلت کهنگی جنگنده های اونا قادر به سه سورتی پرواز روزانه هستن حالا اختلاف عددی فاحش وبرتری کیفیت جنگنده های اونا وخصوصا نحوه اموزش خلبانان اونهاکه زیر نظر استادخلبانهای امریکا وانگلیس وبا استاندار ناتو و ساعات پروازی بالا ودسترسی به خلبان خارجی و ماهر مثل پاکستانیها به کنار
ضمناعربستان هم بموازات تولید موشک توسط ایران اقدام به خرید و بکارگیری موشکهای بالستک بشکل گسترده ای کرده که استقرار موشکهای دانگ فنگ نمونه اشه در بحث پدافند هوایی هم همین قدر کافیه که ما هنوز از سامانه هاوک استفاده میکنیم و عربستان سالهاست بشکل گسترده کاربره پاتریوت هستش هواپیماهای پیش اخطار و اوکس عربستان هم ندید میگیریم
تو بحث زرهی هم که ستون فقرات اونارو ابرامز و لکرک تشکیل میده برا مارو چیفتن وام۴۸ونوع صادراتی و بی کیفیت تی۷۲ قضاوت با خودتون
۵-بله برادر گرامی عربستان بارها سعی کرده با ایران وارد جنگ بشه که هردفعه با کوتاه امدن ایران از درگیری جلوگیری شده چند موردش رو براتون میگم سرنگون کردن دو فروند جنگنده فانتوم ایران توسط ایگل های عربستان برفراز خلیج فارس که تو همون در همون مقطع اجازه رهگیری و شلیک به اف۱۴های ایرانی داده نشد و اونا فقط سرنگونی فاتومهارو شاهد بودن به رگبار بستن و شهید کردن تعدادزیادی از حجاج ایرانی که درحال اجرای مراسم حج بودن توسط پلیس عربستان در سال۱۳۶۶که اکثر شهدا خانمهای بی دفاع بودن که هنوز هم از سرنوشت بعضی هاشون اطلاعی در دست نیست و حتی بین شهدا هم نبودن و مورد بعد حج گذشته که باز منجر به اون فاجعه شد کشتار شیعیان یمن و بحرین رو هم اضافه کنید دیگه برادر گرامی دولت سعودی باید چیکار کنه که درگیر بشه و هر دفعه ایران کوتاه میاد
۶-نه برادر گرامی من قدرت رو در کمیت نمیبینم اتفاقا کمیت استراتژی قدرت مورد علاقه شما روسیه هستش ومن هم به همین دلیل از نظر کمیت مقایسه کردم دیگه قیاس کیفیت که وحشتناک عقب هستش اون چندنمونه که قیاس کردم مشت نمونه خروار بود خیلی چیزارو درز گرفتم مثل تعداد عملیاتی بالگردهای میل۲۸و کاموف۵۲که به۱۰۰فروند هم عملیاتیش در روسیه نمیرسه در مقابل اپاچی وتایگر و ویپر درغرب حال هم شما ازنظر کیفیت قیاس کنین بفرمایید مامنتظریم
۷-برادر من کی وانمود کرده روسیه وچین دشمن خونی هم هستن واقعیت رابطه اشون همین هست شما روابط چین وشوروی رو ازسال ۱۹۶۰به بعد در موردش مطالعه کنین تا متوجه بشین بخاطر تیرگی روابط چین وروسیه چه مقدار از طرحهای نظامی چین نیمه کاره موند واصلا بخاطر همین چین مجبور به وارد کردن هلیکوپتر دوفین از فرانسه وتوسعه موتور این بالگرد جهت نصب روی هواپیمای ترابریY-8که در واقع کپی انتونف 8 شوروی بودوهمچنین کپی کردن جنگنده های میگ۱۷و۱۹علیرغم کیفیت پایینش
برادر گرامی روسیه میراث دار شوروی هستش منتهااین میراث بصورت مساوی اقتصاد و نظامی نیست و موازنه بهم خورد به این صورت که روسیه وارث۸۰درصد قدرت نظامی ولی۵۵درصد اقتصاد شوروی شدواین اقتصاد هیچگاه پشتوانه مناسبی جهت نیروی نظامی روسیه نشد
در انتها هم از مدیریت محترم و کاربرای گرامی عذرخواهی میکنم اگه پستم در برخی جاها بی ربط به موضوع تاپیک بود
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما ادعا میکنید وجود تجهیزات برتر یا بودجه ی بیشتر باعث برتری میشه . درسته؟؟؟؟؟
پس چرا کشور های حوزه خلیج پارس جرعت حمله به ایران رو ندارن؟؟؟؟؟ هم تعداد تجهیزاتشون زیاده هم بودجشون بیشتر از ایرانه ، پس چرا حمله نمیکنن؟؟؟؟؟
مگه سوریه ارتش کلاسیک نداشت مگه اوکراین ارتش کلاسیک نداشت؟؟؟پس چطور شد یک دفعه جلوی یه مشت چریک شیرازه ارتششون از هم پاشید؟؟؟؟؟

برادر گرامی به این دلیل که اوکراین یک کشور نوپا وتازه استقلال یافته است
سوریه هم بارها تو این سایت هم تو تاپیک های مختلف گفته شده شما از ارتشی که مبنای پیشرفت و ارتقا چگونگی دستبوسی و سمتها براساس وابستگی طایفه ای ونسبت فامیلی با خاندان اسد اهدا میشه انتظار بیشتری دارین شما تا الان چند جنگ رو سراغ دارین که ارتش سوریه تو اون پیروز شده باشه چه با اسراییل و چه با این پاپتی های وهابی
چطور امریکا به اون سرعت نسخه القاعده وطالبان رو پیچوند؟
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر گرامی به این دلیل که اوکراین یک کشور نوپا وتازه استقلال یافته است
سوریه هم بارها تو این سایت هم تو تاپیک های مختلف گفته شده شما از ارتشی که مبنای پیشرفت و ارتقا چگونگی دستبوسی و سمتها براساس وابستگی طایفه ای ونسبت فامیلی با خاندان اسد اهدا میشه انتظار بیشتری دارین شما تا الان چند جنگ رو سراغ دارین که ارتش سوریه تو اون پیروز شده باشه چه با اسراییل و چه با این پاپتی های وهابی
چطور امریکا به اون سرعت نسخه القاعده وطالبان رو پیچوند؟

ما با استقلال اوکراین چیکار داریم؟؟؟؟؟؟ ما به صنایع نظامی و قدرت بازدارندگی و همچنین قدرت جنگی طرف مقابل کار داریم نه بازی های سیاسی.

طالبان و القاعده جمع شده؟؟؟؟؟ کی گفته اینو ؟؟؟؟ پس اونایی که همین چند وقت پیش یکی از شهر ها افغانستان رو گرفته بودن خود طالبانی ها نبودند بلکه روحشون بود

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام به دوستان گرامی
۱-بله برادرگرامی سوئد هم جزوکشورهای سازنده و تولید کننده جنگ افزارهای پیشرفته هستش لطفا کمی مطالعه بفرمایید راه دوری هم نمیخواد برین تو همین سایت خودمون هم در مورد نفربرها و جنگنده ها و تانک های و.....ساخت سوئد هم مطلب بصورت جامع و مفصل هست
۲-گریپین بهترین جنگنده نیست ولی در کلاس خودش جزء بهترینهاست
۳-برادر گرامی جهت اطلاع شماگریپین رو با سوخو۳۰قیاس نمیکنن چون در یک رده نیستن گریپین رو با اف۱۶-لاوی وجی۱۰قیاس میکنن و سوخو۳۰روبا استرایک ایگل-تایفون-اف۱۸ورافال که پیشنهاد میکنم حتماقیاس این جنگنده هارو مطالعه بفرمایید خالی از لطف نیست
۴-در مورد برتری قدرت ایران بر عربستان هم شما خیلی حرفهای صدا وسیما رو جدی نگیرین بدلیل اینکه اولا عربستان عضو پیمان همکاری خلیج فارس هستش و جنگ احتمالی بین ایران و۵کشور عضو دیگر این اتحادیه هم هستش تازه اگه اعضای اتحادیه عرب رو بحساب نیاریم که اکثرا دنبال رو سیاستهای عربستان هستن و همچنین پاکستان رو که در تمام جنگ هابصورت عملی و اعزام مزدور از اعراب حمایت کرده
مورد بعد اینکه متاسفانه ما مرز زمینی با اعراب نداریم و برتری نسبی زمینی ارتشمون بکار نمیاد و نبرد احتمالی هوایی و دریایی هستش و جهت اطلاع جنابعالی عرض کنم که نیروی هوایی امارات بتنهایی دوبرابر نیروی هوایی ما قدرت انجام عملیات داره و در حالی که جنگنده های ما قادر به انجام یک سورتی پرواز روزانه هستن بعلت کهنگی جنگنده های اونا قادر به سه سورتی پرواز روزانه هستن حالا اختلاف عددی فاحش وبرتری کیفیت جنگنده های اونا وخصوصا نحوه اموزش خلبانان اونهاکه زیر نظر استادخلبانهای امریکا وانگلیس وبا استاندار ناتو و ساعات پروازی بالا ودسترسی به خلبان خارجی و ماهر مثل پاکستانیها به کنار
ضمناعربستان هم بموازات تولید موشک توسط ایران اقدام به خرید و بکارگیری موشکهای بالستک بشکل گسترده ای کرده که استقرار موشکهای دانگ فنگ نمونه اشه در بحث پدافند هوایی هم همین قدر کافیه که ما هنوز از سامانه هاوک استفاده میکنیم و عربستان سالهاست بشکل گسترده کاربره پاتریوت هستش هواپیماهای پیش اخطار و اوکس عربستان هم ندید میگیریم
تو بحث زرهی هم که ستون فقرات اونارو ابرامز و لکرک تشکیل میده برا مارو چیفتن وام۴۸ونوع صادراتی و بی کیفیت تی۷۲ قضاوت با خودتون
۵-بله برادر گرامی عربستان بارها سعی کرده با ایران وارد جنگ بشه که هردفعه با کوتاه امدن ایران از درگیری جلوگیری شده چند موردش رو براتون میگم سرنگون کردن دو فروند جنگنده فانتوم ایران توسط ایگل های عربستان برفراز خلیج فارس که تو همون در همون مقطع اجازه رهگیری و شلیک به اف۱۴های ایرانی داده نشد و اونا فقط سرنگونی فاتومهارو شاهد بودن به رگبار بستن و شهید کردن تعدادزیادی از حجاج ایرانی که درحال اجرای مراسم حج بودن توسط پلیس عربستان در سال۱۳۶۶که اکثر شهدا خانمهای بی دفاع بودن که هنوز هم از سرنوشت بعضی هاشون اطلاعی در دست نیست و حتی بین شهدا هم نبودن و مورد بعد حج گذشته که باز منجر به اون فاجعه شد کشتار شیعیان یمن و بحرین رو هم اضافه کنید دیگه برادر گرامی دولت سعودی باید چیکار کنه که درگیر بشه و هر دفعه ایران کوتاه میاد
۶-نه برادر گرامی من قدرت رو در کمیت نمیبینم اتفاقا کمیت استراتژی قدرت مورد علاقه شما روسیه هستش ومن هم به همین دلیل از نظر کمیت مقایسه کردم دیگه قیاس کیفیت که وحشتناک عقب هستش اون چندنمونه که قیاس کردم مشت نمونه خروار بود خیلی چیزارو درز گرفتم مثل تعداد عملیاتی بالگردهای میل۲۸و کاموف۵۲که به۱۰۰فروند هم عملیاتیش در روسیه نمیرسه در مقابل اپاچی وتایگر و ویپر درغرب حال هم شما ازنظر کیفیت قیاس کنین بفرمایید مامنتظریم
۷-برادر من کی وانمود کرده روسیه وچین دشمن خونی هم هستن واقعیت رابطه اشون همین هست شما روابط چین وشوروی رو ازسال ۱۹۶۰به بعد در موردش مطالعه کنین تا متوجه بشین بخاطر تیرگی روابط چین وروسیه چه مقدار از طرحهای نظامی چین نیمه کاره موند واصلا بخاطر همین چین مجبور به وارد کردن هلیکوپتر دوفین از فرانسه وتوسعه موتور این بالگرد جهت نصب روی هواپیمای ترابریY-8که در واقع کپی انتونف 8 شوروی بودوهمچنین کپی کردن جنگنده های میگ۱۷و۱۹علیرغم کیفیت پایینش
برادر گرامی روسیه میراث دار شوروی هستش منتهااین میراث بصورت مساوی اقتصاد و نظامی نیست و موازنه بهم خورد به این صورت که روسیه وارث۸۰درصد قدرت نظامی ولی۵۵درصد اقتصاد شوروی شدواین اقتصاد هیچگاه پشتوانه مناسبی جهت نیروی نظامی روسیه نشد
در انتها هم از مدیریت محترم و کاربرای گرامی عذرخواهی میکنم اگه پستم در برخی جاها بی ربط به موضوع تاپیک بود

1-لطفا توهم پنداری نکنین ، سوئد به هیچ عنوان قدرت تقابل با کشوری مثل روسیه رو نداره و فکر هم نکنم اصلا اشتیاقی برای جنگ داشته باشه.

3-والا نمیدونم از کی تا حالا روسیه فالکون و لاوی و جی 10 ساخته که شما میگین با انها مقاسه کنم ؟؟؟؟؟

4-اولا من حرفی از جنگ با عربستان نزدم و فقط یک مثال بود ، دوما اونا پاتریوت دارن در مقابل ما هم خیل عظیمی از سامانه های دفاعی ساخت داخل داریم جدیدا هم اس300 داره بهشون اضافه میشه. تو بحث زرهی هم دیدیم انصارالله چجوری از خجالت عربستان در اومد.

5-درسته هر از گاهی شاخ و شونه میکشن اما آخرین پرو بازیشون با تهدیدات رهبری همراه شد که نتیجش رو هم همه دیدیم. شما هم مطمئن باش جنگ فقط به تجهیزات مربوط نمیشه ، اون فرماندهان میدانی که ما داریم بموقش چنان ضربه شصت به مارمولک خور ها نشون بدن که تا ابد نتونن کمر راست کنن.

6-تجهیزات روسی هم آزماش خودشون رو در سوریه تا حدود زیادی نشون دادن ، شما دیگه پیگر جنگ نیستید بخودتون مربوطه ولی لطفا قبل حرف زدن حداقل مدرکی داشته باشین که چهار نفرم که شده بتونن باور کنن.

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حیاط خلوت با تغییر سیاسی در کشورها و به روی کار امدن دولتهای همسو شروع به شکل گرفتن میکنه...  بلاروس هنوز یک دیکتاتوری و از نظر سیاسی نزدیک به روسیست و همسایه پایینیش اوکراین با تغییرات سیاسی امروز نزدیک به غرب (و اوکراین تمایل خودش رو برای عضویت در ناتو هم نشون داده)

این نشون میده اعمال قدرت کشورهای بزرگ در ساختار سیاسی کشورهایی که براشون مهمند تا چه حد اهمیت داره و چطور میشه یک کشور حیاط خلوت باشه و یک کشور دیگه نتونه نقش حیاط خلوت رو بازی کنه!

اگه قرار باشه کشوری که حیاط خلوت محسوب میشه حکومتی ببینه به خودش که با دشمن روابط گسترده داره دیگه حیاط خلوت چه معنی میده؟!.... پس وقتی ساختار سیاسی دلخواه روس ها در کشورهای دوستشون سرنگون شد روند تغییر روابط با خود روسیه و دشمن روسیه هم شروع میشه...

ظاهرا الان توی مفهوم و تعریف "حیاط خلوت" هم مشکل وجود داره چراکه شما الان هر کشوری رو به صرف داشتن روابط دوستانه ، حیاط خلوت فرض میکنید! در حالیکه مفهوم حیاط خلوت یا "خارج نزدیک" (Near Abroad) که معادل روسی این عبارت هست ، یک مفهوم ژئوپلیتیک و مرتبط به جغرافیای اون کشورهاست . شما نمیتونید مثلا افغانستان یا اوکراین با چندین هزار کیلومتر فاصله از ایالات متحده رو رو "حیاط خلوت" آمریکا بدونید اما امریکای لاتین بدلیل نزدیکی به خاک اصلی ایالات متحده هست که حیاط خلوتش محسوب میشه و دکترین مونرو مبنی بر دخالت فعالانه امریکا در نظام های سیاسی کشورهای امریکای لاتین هم بر همین اساس و بدلیل همین اهمییت جغرافیایی امریکای لاتین اتخاذ شده

در مورد ساختار سیاسی هم حرف شما تا حدودی تایید حرف قبلی بنده بود ، یک انتخابات و روی کار آمدن فلان حزب در یک نهاد و قوه به معنی تغییر کل ساختار سیاسی یک کشور و به تبع اون، تغییر سیاست های کلی اون کشور نیست و تغییرات رادیکالی گسترده ای (چیزی شبیه به انقلاب) لازم هست تا کشوری مثل کوبا به نحوه تعامل بین المللی که قبل از انقلاب دهه 60 اش داشت برگرده 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوئد؟؟؟؟گریپین جزو بهترین هاست؟؟؟؟ شما گریپین رو با سوخو30 مقایسه کنید بعدا بگین ببینم کدوم برتره؟

برادرگرامی من نمیدونم شما چه علاقه ای به کش دادن این بحث دارین ولا من 10 ساله اینجا میپلکم کلی هم اکانت عوض کردم هنوز جمعا 10 تا پست ارسال نکردم

بنده کاری به عربستان و ایران و سوریه ندارم فقط در مورد سوخوی و گریپن من و و خیلیای دیگه و کشور برزیل اعتقاد داریم گریپن جنگنده بهتری هست و سوخوی 35 اولین جنگنده ای بود که در مناقصه رد شد و حتی با وجود رشوه روسیه و دادن امتیاز انتقال تکنولوژی و تولید این جنکنده در برزیل باز هم مورد قبول واقع نشد

سایتهای زیادی سوخوی رو با جنگنده های مختلف مقایسه کردن من لینک یه دونش رو میزارم البته نمیدونم خلاف قوانین سایت هست یا نه

http://jangaavaran.ir/7679-2/

http://jangaavaran.ir/%D9%82%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D9%8830-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%85/

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادرگرامی من نمیدونم شما چه علاقه ای به کش دادن این بحث دارین ولا من 10 ساله اینجا میپلکم کلی هم اکانت عوض کردم هنوز جمعا 10 تا پست ارسال نکردم
بنده کاری به عربستان و ایران و سوریه ندارم فقط در مورد سوخوی و گریپن من و و خیلیای دیگه و کشور برزیل اعتقاد داریم گریپن جنگنده بهتری هست و سوخوی 35 اولین جنگنده ای بود که در مناقصه رد شد و حتی با وجود رشوه روسیه و دادن امتیاز انتقال تکنولوژی و تولید این جنکنده در برزیل باز هم مورد قبول واقع نشد
سایتهای زیادی سوخوی رو با جنگنده های مختلف مقایسه کردن من لینک یه دونش رو میزارم البته نمیدونم خلاف قوانین سایت هست یا نه
http://jangaavaran.ir/%D9%82%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D9%8830-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%85/

باسلام خدمت شما برادر گرامی من از همه کاربرا و شما عذرخواهی میکنم تقصیر ایشون نیست تقصیر از منه که باایشون بحث میکنم
گویااین برادر عزیزمون اطلاعات نظامیشون خیلی پایینه ومن بیخود دارم هم خودم رو خسته میکنم وهمه حوصله شمارو سر بردم
ایشون حتی پست های منو درست درک نمیکنه
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام خدمت شما برادر گرامی من از همه کاربرا و شما عذرخواهی میکنم تقصیر ایشون نیست تقصیر از منه که باایشون بحث میکنم
گویااین برادر عزیزمون اطلاعات نظامیشون خیلی پایینه ومن بیخود دارم هم خودم رو خسته میکنم وهمه حوصله شمارو سر بردم

یعنی اطلاعات نظامی ایشون از شما هم پایین تره؟...تا جایی که یادمه شما میگفتید اطلاعات نظامیتون پایینه...حالا ایشون رو هم متهم به کم بودن اطلاعات میکنید(البته من هیچ قضاوتی نمیکنم)
------------
به دوستان جسارت نباشه ولی چند روزه وقت خودتون رو دارید میگیرید و بحث های الکی و بدون نتیجه میکنید...هر کسی یه سری پیشفرض و عقاید(درست یا نادرست)داره و دست هم ازشون نمیکشه فقط و فقط حرف خودشو میزنه ولاغیر...بهتر نیست دوستان وقت خودشون رو صرف مطالب مفید و آموزشی کنن؟
موفق و موید باشید
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی اطلاعات نظامی ایشون از شما هم پایین تره؟...تا جایی که یادمه شما میگفتید اطلاعات نظامیتون پایینه...حالا ایشون رو هم متهم به کم بودن اطلاعات میکنید(البته من هیچ قضاوتی نمیکنم)
------------
به دوستان جسارت نباشه ولی چند روزه وقت خودتون رو دارید میگیرید و بحث های الکی و بدون نتیجه میکنید...هر کسی یه سری پیشفرض و عقاید(درست یا نادرست)داره و دست هم ازشون نمیکشه فقط و فقط حرف خودشو میزنه ولاغیر...بهتر نیست دوستان وقت خودشون رو صرف مطالب مفید و آموزشی کنن؟
موفق و موید باشید

این که اطلاعات من در چه حدی هستش قضاوتش با دوستان بهرحال ابراز عقیده و انتقاد ازاد هستش و شما هم ازادین ابراز عقیده کنین
میشه لطفا بفرمایید اشکالات منو تا حداقل منم از اشتباه بیرون بیام و اطلاعاتم بالا بره لطفا پستهای منو مطالعه بفرمایید و نکاتی رو که اشتباه نوشتم یاداوری کنید ممنون میشم لطفا با دلیل و جواب درست من منتظر هستم استاد
بله هنوز هم میگم من هیچ ادعایی ندارم ولی بعضی از دوستان رو که میبینم بخودم امیدوار میشم
بله دوست گرامی هر کس عقیده ای داره و ما هم هممون اینجا هستیم تا تبادل اطلاعات کنیم و اشکالات همو گوشزد و تصحیح کنیم ولی بعضی از کاربرا عوض مطالعه و بالا بردن دانششون عادت دارن تو هر بحثی خودشون بندازن وسط و باید جواب همه رو هم بدن
من با برخی کاربرها هم عقیده نیستم مثل جناب چکا که تو اکثر مواقع نظراتمون در مقابل همدیگه هستش ولی همیشه به دانش بالاشون اقرار کردم و احترام گذاشتم
ولی بعضی از کاربراها احساس میکنن اگه پست ندن واظهار نظر نکنن اعدامشون میکنن
من پیشنهاد میکنم اول کمی مطالعه کنن بعد نظر خودشون رو چه موافق و چه مخالف بدن و علمی نظر بدن نه استدلال و احساسات خودشون رو در غالب یک پست
چون هستن کسایی که از این تاپیک هابعنوان منبع اطلاعاتی استفاده میکنن و اظهار نظرات غلط و نسنجیده اونها رو هم تو شک و تردید و اشتباه میبره همچنین اظهار نظرات سطحی از اعتبار و سطح علمی تایپیک کم میکنه پس بزاریم تاپیک بصورت علمی جلو بره نه با ابراز احساسات و نقل از منابع بی اعتباری مثل صدا وسیما و اپارات تاپیک رو به انحراف بکشیم برادر گرامی الان با یه گوشی هم میشه یه فیلم مونتاژ کرد و تو اون رپتور و با اف۵سرنگون کرد و فیلمشو تو اپارات گذاشت صداو سیما هم چند وقت پیش ادعا میکرد انصارالله با یک موشک چند اواکس عربستان رو تو پایگاه نابود کرده حالا بنظر شما میشه این خبر رو نقل کرد
بازم عذرخواهی میکنم از دوستان و دیگه تو این تایپیک پست ارسال نمیکنم
دوست عزیز البته منتظر رفع اشکالاتم با دلیل و توضیح درست از طرف شما تو این فروم هستم تا دوستان هم قضاوت کنن ویرایش شده در توسط mina68
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط MR9، 14 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 14 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
این گونه نظر سنجی ها متاسفانه بیشتر از اونیکه علمی پیش بره و بصورت منطقی‌ پیگیری بشه نمایانگر تعصبات و استدلالهای شخصی کاربرا هستش
البته چیزی که هست در اینگونه نظر سنجی ها ابتدا باید خلاصه ای ازمشخصات طرفین مورد قیاس رو مثل قدرت اقتصادی بودجه نظامی زیرساخت های نظامی و متحدین راهبردی و نفوذ سیاسی رو شرح داده بشه تا شرکت کننده ها بهتر بتونن رای بدن البته بطور کاملا عادلانه
این نظر سنجی دارای چند اشکال هستش اول اینکه کاربر عزیزی که این نظر سنجی رو گذاشته بجای دادن اطلاعات مختصری در مورد توان هر دوطرف شروع ته تعریف و تمجید از قدرت روسیه کرده که این اصل بی طرفی رو زیر سوال برده و در ادامه هم بااعلام نظر خودش قبل از همه به نفع روسیه جانبداری خودشون رو کامل کردن
در اینکه روسهادر دنیای امروزی از نظر نظامی وزنه ای هستن سنگین شکی نیست و در اینهم که خواستگاه بسیاری از تکنولوژی های برتر نظامی هستن بازهم شکی نیست ولی یک مطلب رو هم نمیشه انکار کردکه هر سال که میگذره روسها با اون قدرت افسانه ای که در زمان امپراتوری شوروی صاحبش بودن فاصله میگیرن و ضعیف تر میشن بطوریکه میشه ادعا کرد روسیه فعلی سایه خیلی کمرنگی از اون ماشین نظامی مهارناپذیر شوروی هستن این مطلب تو کیفیت تولیدات روسیه هم خودش رو نشون میده و یک مثال میزنم سالها در صنایع زرهی و تانک سازی تولیدات شوروی یکه تازی میکرد و تانکهای تی۶۴ و تی۸۰ در موقع خودشون کابوسی برای ناتو بحساب میامدن و بصورت قاطع بهترین بودن ولی سالهاست روسهااز اون برتریشون فاصله گرفتن و در مقابل عرصه رو به غرب واگذار کردن بطوریکه در حال حاضر بهترین محصول زرهی عملیاتی روسیه یعنی تی۹۰ درجدول ده تانک برتر رتبه ای بهتر از هفتم نداره از اون گذشته روسها هنوز هم بشکل گسترده ای از تانکهای قدیمی مثل تی۶۴وتی۷۲در لشکرهای زرهیشون استفاده میکنن وبعلت کمبود بودجه قادر به جایگزینی و نوسازی کل یگانهای زرهیشون رو ندارن
در نیروی هوایی و هوانیروز هم وضعیت روسها به همین شکل هستش وستون فقرات تهاجمی روسها رو بمب افکن قدیمی سوخو۲۴تشکیل میده در حالیکه همتای غربی اون یعنی اف۱۱۱نزدیک دو دهه هستش که از خدمت خارج شده و در بحث دفاع هوایی هم و شکاری هم بیشتر شکاریهای در خدمت روسها میگ۲۹وسوخو۲۷و میگ۳۱های کهنه و میراث بجا مانده از شوروی هستش که بعلت عدم توان مالی از خدمت خارج کردن اونها برا چندمین بار به عقب می افته این درحالیه که غرب سالهاست جنگنده نسل پنجم خودش رو عملیاتی کرده در نیروی دریایی که شرایط برای روسها واقعا اسفناک هستش واین نیرو با شمار زیادی شناور های مسن و متعلق به دوران شوروی روبرو هستش که سالهاست عمر خدمتی اوناتموم شده ولی بعلت عدم توان جهت ساخت جایگزین حتی با قبول ریسک و مخاطرات ناشی از فرسودگی مجبور به عملیاتی نگه داشتنشون هستن که مثال زیر دریایی اتمی کورسک که در یک رزمایش دچار صانحه و با تمام سرنشین هاش غرق شدو یا ناو کوزینتسوف که سالهاست از موعد مقرر جهت تعمیرات میان خدمتیش میگذره ولی باز بخاطر نبود بودجه قادر به بروزرسانی این شناور نیستن و نیروی دریایی روسیه کلا بعد از فروپاشی شوروی فقط قادر به ساخت تعداد انگشت شماری ناوچه های سبک در کلاس بویان وتکمیل چند ناوشکن نیمه کاره بجامانده از شوروی بوده امروزه نیروهای مسلح روسیه کاربر تسلیحات و تجهیزاتی هستن که بشدت از کهنگی رنج میبرن و مسولین بعلت مشکلات مالی قادر به نوسازی اونا نیستن در مقابل قوای ناتو هستن که با تجهیزات بروز وکارامد مسلح هستن بعلاوه اینکه بعد از فروپاشی شوروی تکنولوژی و کارخانجات ساخت تسلیحات این کشور بین جمهوریهای اون تقسیم شد و ارتش روسیه از دسترسی به برخی فناوریها وپتانسیلهای شوروی محروم شدمثل تاسیسات کشتی سازی اوکراین که سازنده ناوهای هواپیمابرو شناورهای سنگین بود یاتاسیسات هوافضای قزاقستان که مرکز فعالیتهای فضایی شوروی بود یا کارخانجات تانک سازی در خارکوف اوکراین وتاسیسات هواپیماسازی سوخو در گرجستان و.....و همچنین بعد از فروپاشی شوروی روسیه و دیگر جمهوریهای بجامانده اون خلاقیت و نواوریهایی رو که شوروی در صنایع نظامی داشت رو از دست دادن بطوریکه الان بشکل گسترده ای صنایع نظامی این کشورها وابسته به غرب هستش در مقابل جبهه غرب که با گذشت هر سال فاصله تکنولوژیک خود رو با روسیه بیشتر و بیشتر کردبطوریکه امروزه روسیه که خود زمانی شانه به شانه غرب در نو اوری و تکنولوژی های نظامی رقابت میکرد بصورت گسترده ای وارد کننده شده و انواع پهباد از اسراییل و شناور از فرانسه و ایتالیا و لوازم الکترونیکی نظامی از تالس و ساژم اروپایی وارد میکنه و حتی موتور هواپیماهای مسافربری و تجاری تولیدیش رو از اروپا وارد میکنه و حتی خطوط ایرفلوت از هواپیماهای تولید بویینگ و ایرباس استفاده میکنن
البته بنظر من برعکس بعضی از دوستان که چین و روسیه رو متحد راهبردی هم میدونن من اونا رو رقیب همدیگه میبینم والبته بالعکس روسیه چین تونسته بایک برنامه ریزی صحیح وتعامل بین المللی بادیگر قدرتهای جهانی در سالهای اخیر بشکل چشمگیری خودش رو از زیر سایه روسیه بیرون بیاره و از نظر تسلیحاتی و فن اوری نظامی هم نیاز خودش رو به روسیه کم کنه مثل طراحی و تولید بومی تانک ام پی تی۳۰۰۰ و جنگنده نسل پنجم که علیرغم پیشنهاد روسیه در مشارکت طرح تی۵۰ ترجیح داد روی طرح بومی جی۲۰ کار کنه که این از عزم این کشور جهت تکیه بر فن اوری داخلی حکایت داره و نهایتا تا چند سال اینده چین میتونه خودش رو بعنوان قدرت دوم جهان مطرح کنه قدرت نو ظهوری که حتی پتانسیل به چالش کشیدن ناتو با امریکا رو هم در اینده میتونه داشته باشه در حالیکه روسها سالهاست دارن بسمت کوچک و دفاعی کردن ارتششون پیش میرن و از یک ابرقدرت جهانی تبدیل به یک قدرت منطقه ای میشن خصوصا با وارد کردن خودشون به مناقشاتی مثل گرجستان و اکراین که هیچ گونه دستاوردی براشون نداشت و فقط سبب انزوا تحریمهای جهانی علیه اونها شد ویرایش شده در توسط Mi68

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 23 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 23 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است

کشور روسیه از لحاظ تانک خیلی قوی هست ولی کشورهای ناتو از لحاظ هوایی بسیار پیشرفته اند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
بر 31 فروردین 1395 در 14:54 , mohammadreza98 گفت:

------------
موفق و موید باشید

بر 31 فروردین 1395 در 13:58 , mina68 گفت:

فقط سوالی که برای بنده پیش میاد اینه که شمایی که ادعا دارین از کجا و از چه منبعی میگین که روسیه رشوه میده خیلی جالبه که ماها هیچکدوممون از مزایده نظامی سر در نمیاریم چون کلا ما توی کشورمون چیزی برای فروش و عرضه به  دیگران نداشتیم . امتیاز دادن انتقال تکنولوژی پول برای کشورشون نمیاره الان تانک t90توی هند ساخته میشه یعنی هیچ سودی برای روسیه نداره 

2. دومین مورد اینکه هر کشوری که میخاد هواپیما بخره بر اساس نیاز و شرایط خاص اب و هوایی خودش و توان مالی خودش تصمیم میگیره شایدم در خیلی از موارد کیفیت و کارایی یک جنگنده مد نظر نباشه . 

3. اینکه در مورد توان نظامی عربستان گفتید :شما اخرین جنگی رو که عربستان در اون حضور نظامی مستقیم یا رویایی داشته رو بگید ممنون میشم همین الانم که هواپیماهاشون یمن رو بمباران میکنن خلباناشون  عربستانی نیستن لپ کلام من اینه که عربستان هیچ تجربه جنگی نداشته و بلد نیست که با سلاح های پیشرفته کار کنه چطور میخاد با ایران بجنگه .عربستان که سردمدار همه ی کشورای عربه کشورای دیگه که جای خود دارن .

فقط خواهشن یه چیزی بگین که بگنجه 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.