امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

متاسفانه بنده سایز چرخ کامیون صیاد 2 رو با کشنده رعد اشتباه گرفتم(البته مشکلی تو اندازه گیری ها ایجاد نمیکرد!) که بعدا متوجه شدم و اون قسمتو حذف کردم!
اما با توجه به سایز تایر احتمالا یکی از دونوع تایر زیر (یا مدل ایرانیشون) تو کشنده رعد استفاده شده:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/5~4.PNG[/img]
و باز تو بین این دوتا احتمال بیشتری وجود داره که مدل 395/85R20 استفاده شده باشه!

[center][color=#ff0000][b][size=6]ویرایش[/size][/b][/color][/center]
[color=#ff0000][hr][/color]
[color=#4b0082]اندازه گیری بر اساس تایر 395/85R20 (البته مبنا رو باید 118.872 سانتی متر میگرفتم که زیاد هم مهم نیست!)[/color]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/6~3.PNG[/img]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/7~2.PNG[/img] ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نسخه های بعدی سامانه ی صیاد-2 هیچ مشابه خارجی ندارند!! fi_lone_ranger
انشاالله زمانی که اونها هم رونمایی بشن به همه ثابت میشه که 0 تا 100 این سامانه داخل کشور تولید شده
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تخصص در این موارد ندارم یعنی کلا تخصص ندارم! از صحبت های دوستان استفاده میکنم ولی به نظرم شباهت یک موشک به سامانه های خارجی دلیل بر کپی یا چینی روسی بودن ان نیست خوب هر چی باشه موشکه واز یک طرح تقریبا ثابت استفاده میکنه نمیشه موشک رو مثلا شکل یک بالگرد دراورد از یک طرح کلی استفاده میکنه که تمام موشک ها شباهت هایی با هم پیدا میکنن در ضمن کلا ایران هر چی رونمایی کرده تا به الان انگ چینی بودن وروسی بودن رو همیشه شنیدیم کلا عادت کردم موشکی رو هم اول چینی وکره ای میدونستن بعدا بر همگان ثابت شد کسی مثل حسن اقا پشت همشون بوده از این جور ادم ها کم نیستن ولی چون گم نامن همه فکر میکنن هر چی میسازیم چینیه چند درصد مردم ایران شهید تهرانی مقدم رو قبل از شهادت میشناختن؟ وبعد از شهادت به این همه شهرت رسید من خودم به شخصه قبل از شهادت ایشون نمیشناختمشون ولی بعد از شهادت چرا البته بحث دوئستان متخصص فرق میکنه ولی در کل بعد از شهادت اکثرا ایشون رو شناختن در ضمن در مورد این که اصلا این سامانه به چه درد میخوره وموازی کاری هست و.. به نظرم مسئولان دفاعی خیلی بیشتر از من وشما میدونن چه چیزی لازم هست یا نیست نمیدونم ما چرا خومون رو عقل کل میدونیم در حالی که 1 درصد هم اطلاعاتی از شرایط نظامی کشور ومحصولاتی که داره ساخته میشه نداریم ولی فکر میکنیم تمام مسئولان نظامی همه در خوابن ؟! ویرایش شده در توسط mohammad741741
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند روز پیش داشتم به این فکر میکردم که موشک پاتریوت چطور میتونه تو لانچر 2 تایی صیاد(که به گفته برادر نجف خدا رسونده) جا بشه! تا اینکه دیشب اندازه موشک طائر 2 رو گرفتم و معلوم شد که این موشک حدودا 6 متر طول داره ! موشک های پاتریوت 1 5.8 متر و موشک های پاتریوت 2 5.2 متر طول دارن! با این حساب احتمالا لانچر 2 تایی صیاد مربوط میشه به موشک پاتریوت 2 !
اگه حتی قطر موشک صیاد 2 رو 34 سانتی متر در نظر بگیریم در این صورت بیش از نیم تر از طول موشک بیرون از محفظه مونده! با این حساب موشک صیاد2 باید بیش از 5.7 متر طول داشته باشه!
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/sayyad16.jpg[/img]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/mim-104_patriot_surface_to_air_defense_missile_system_united_states_US_army_014.jpg[/img]

این هم اندازه گیری دقیقتر موشک رعد(بر مبنای تایر
[right]395/85R20 ) :[/right]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/8~7.jpg[/img] ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شکل موشک اصلا دلیل بر ساخت خارج بودن اون نیست...این هزار و پونصد بار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگی

بعد از خوندن صفحات قبل صمن تشکر از همه یه سوال ذهنمو درگیر کرده و اون این که :

[b]به اعتقاد بعضی دوستان محصول جدید پدافندی ایران چینی هستش ، سوال من این که آیا این دوستان جنگنده های کفیر و نشر رو اسرائیلی می دوندند؟[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به اعتقاد بعضی دوستان محصول جدید پدافندی ایران چینی هستش ، سوال من این که آیا این دوستان جنگنده های کفیر و نشر رو اسرائیلی می دوندند؟[/quote]
[b]البته من سوادم انقدر نیست ک بگم چینی هست یا نه ولی واقعا حمایت فرانسه به عنوان یک قطب ساخت جنگنده با همکاری چین خیلی فرق میکنه! چینی بودن مترادف به درد نخور و بی کیفیت بودن تعبیر میشه وگرنه صرف چینی بودن بد نیست[/b][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right] [/right][/font][/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1384699911' post='348724']
البته من سوادم انقدر نیست ک بگم چینی هست یا نه ولی واقعا حمایت فرانسه به عنوان یک قطب ساخت جنگنده با همکاری چین خیلی فرق میکنه! چینی بودن مترادف به درد نخور و بی کیفیت بودن تعبیر میشه وگرنه صرف چینی بودن بد نیست

[/quote]

دوست عزیز در رابطه با نشر و کفیر هیچ گونه همکاری با فرانسه صورت نگرفته بلکه پس از لغو فروش 50 فروند میراژ 5 از طرف فرانسه طی تحریم این رژیم بعد از جنگ 6 روزه خود به دلیل تحریم نفتی تحمیل شده به فرانسه از طرف اعراب، اسرائیل از طربق جاسوسی نظامی اسناد این جنگنده را سرقت کرده و مبنای تولید جنگنده های خود قرار داد .

در مورد صیاد ، این مهم نیست که از کجا اومده مهم اینه که ایران موفق به تولید این سیستم شده و به طبعیت از اون توانایی افزایش کیفیت و کارایی این سیستم رو هم خواهد داشت . ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]، اسرائیل از طربق جاسوسی نظامی اسناد این جنگنده را سرقت کرده و مبنای تولید جنگنده های خود قرار داد .[/quote]
والا تا اونجا ک من میدونم موتور با همکاری امریکا تحویل اسرائیل داده شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1384704024' post='348757']
والا تا اونجا ک من میدونم موتور با همکاری امریکا تحویل اسرائیل داده شد
[/quote]

بله بنده هم گفتم که موتور آمریکاییه ، نشرکپی اسرائیلی میراژ 5 با موتور آمریکایی هستش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MERCEDES' timestamp='1384620792' post='348522']
همه ی صفحات رو خوندم اما چون سطح بالا بود و پر از اسامی متفاوت متوجه نشدم

دو تا سوال میکنم که ممنون میشم جواب بدید
1-بالاخره این سامانه داخلیه یا خارجی؟
2-با کدوم سیستم ها قابل مقایسه هست

بعد اینکه کی این سیستم راپیر مزخرف از سازمان رزم ما حذف میشه؟
تو top gear باافتخار کشور های استفاده کنندگان از سیستم های انگلیسی رو نشون میداد که کشور جمهوری اسلامی هم توش بود! (حالم بهم خورد)
[/quote]
1-به نظر من داخلیه! حتی رعد هم داخلیه! اندازه گیری ها هم اینو نشون میدن!
2-گفته شده که این سیستم میانبرده و بنابراین باید با پدافند های میانبرد(مثل PAC-1 -HQ-16 و امثالهم) مقایسه بشه!
راپیر ربطی به این سیستم نداره! راپیر کوتاه برده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]راپیر ربطی به این سیستم نداره! راپیر کوتاه برده![/quote]
با بردش کار ندارم با سازنده اش مشکل دارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

برای اینکه صنایع نظامی اسراییل شناخته بشه باید کتاب:

سناتورهایی که جرات کردند افشا کنند

مطالعه بشه که به صورت ریز در مورده انواع تسلیحات اسراییلی که با حمایت مستقیم امریکا ساخته شد و در مواردی حتی ناقض کل قوانین ایالات متحده بود صحبت های بسیار جالبی کرده

با خوندن ش قطعا دیگه کسی گیر نمیده به ایران شبیه فلان سیستم هست و نیست .... !

یا حق
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.