امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[b][quote]صیاد 2 که قبلا برای صادرات گذاشته شده!!! لینکشم اینجاس:
[url]http://modlexcentre.com/new/sayed12.php[/url]
بردشم 30 کیلومتره.[/quote]

[color=indigo]بسمه تعالی

با سلام[/color]

[color=brown]جناب Aspahbod عزیز، برادر گرامی من.[/color]

[color=orange]خواهش میکنم که قبل از نوشتن و دادن پست جدید توو مطالبی که میگذاری دقت بیشتری بخرج بده عزیز دل برادر.خوب به زیر و بم مطلبی که میگی دقت کن تا خدای نکرده اشتباه نکرده باشی.!!![/color]

[color=red]اگه به حضورت بر نمیخوره چند تا سوال دارم.... ( قبول کن پستی که دادی شبهه انگیز هست)[/color]

[color=darkblue]اول اینکه شما از کجا به این رسیدی که این آدرسی که قرار دادی مربوط به موشک صیاد 2 هست؟؟؟؟!!!! آخه برادر من اینکه مال موشک صیاد یک هست و مختصات و مشخصات صیاد یک رو توضیح داده....
[/color]
[color=indigo]دوم اینکه شما بگو کجا نوشته رنج برد نهایی این موشک " 30 کیلومتره" ؟؟؟؟!!!!!![/color]

[color=green]اون جایی که نوشته 30 کیلومتر که برادر عزیز شما به زاویه برد و پرتاب موشک دقت نکردی که نوشته در زاویه 70 درجه بردش 30 کیلومتر هست(تازه اون هم موشک صیاد یک و نه موشک صیاد دو!!!!)

اگه توو همون نمودار خوب نگاه کنی (قسمت نمودار بالاییش میبینی که برای زاویه 50 درجه برد 40 کیلومتر نوشته شده. icon_cheesygrin
[/color]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/sayedSpec1_-_Copy.jpg[/img]

[color=blue]در نمودار دیگه که سمت چپ و پایین صفحه قرار داره هم اگه خوب نیگاه میکردی میدیدی که رنج نهایی برد موشک صیاد یک (نه موشک صیاد دو) رو در دو نمودار و زاویه عنوان کرده... در نمودار بالایی برد موشک صیاد 1 (بازم تاکید میکنم نه صیاد 2) رو فکر میکنم با دو زاویه 30 و 60 درجه اعلام کرده 50 کیلومتر((((گرچه بخوبی متن عددیش واضح نیست ولی با توجه به خطوط نمودار و فاصله های مشخص شده در همه نمودارهاش میشه حدث زد که نوشته باشه 50 کیلومتر)))) و همچنین در نمودار پایینی میبینی که برد صیاد یک رو با زاویه 45 درجه که رنج نهایی برد اون صورت میگیره نوشته شده برد 60 کیلومتر(((( این هم گرچه بخوبی واضح نیست ولی باز هم میشه مثل قبل که توو پرانتز گفتم به این عدد 60 کیلومتر در زاویه 45 درجه رسید )))).[/color] icon_biggrin

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/sayedSpec2.jpg[/img]

[quote]يه سوال (فقط تورو خدا مسخره نكنيد)
اين موشك با اين همه عرض و طول چرا فقط 30 ك م با سر جنگي 200 كيلويي
فقط يه ذره از شهاب 2 كوچيك تره
نسبت به اس 200 خيلي ضعيف تره (البته به نظر من)
اين موشك تا چه ارتفايي ميتونه درگير بشه؟؟[/quote]

[color=olive]mobina عزیز فکر میکنم تا حدود زیادی جواب سوال شما هم در بالا داده شد. به مطالب فوق الذکر عنایت کن.قضیه روشن میشه.[/color]

[color=indigo]یا علی مدد.[/color][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يه سوال (فقط تورو خدا مسخره نكنيد)
اين موشك تا چه ارتفايي ميتونه درگير بشه؟؟

عواملی چون وزن کلاهک ,نوع موتور و سوخت , وزن موشک در برد موشک تاثیر گذار هستن , موشک اس 400 بردش حدودا 2 برابر  اس 300 هست با طول و قطر حدودا یکسان 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این موشک از خانواده موشک سام-2 و اچ-کیو-2 هست، در خبر ذکر نشده که چه تغییراتی بر روی تجهیزات راداری موشک و سامانه کشف و هدایت انجام شده، ولی بهر حال سرعت و مانور پذیری موشک قابلیت تغییر چندانی نداره.

این سامانه در طول جنگ سرد و همچنین جنگ ویتنام عملکرد خیلی خوبی داشت و حتی یک فروند یو-2 آمریکا رو هم سرنگون کرد، ولی در طول جنگ اعراب و رژیم صهیونیستی و جنگ تحمیلی آمار خیلی خوبی نداشت که شاید عامل انسانی تاثیر زیادی داشته.

بر پایه موشک این سامانه یک مشتق زمین به زمین هم ساخته شده که ایران هم در اختیار داره و در یکی از رزمایشها (یکی دو سال پیش) استفاده شد.

برد نهایی موشکها بر اساس حرکت خطی هست، ولی چون موشکهای زمین به هوا باید برای تعقیب و انهدام هدف مانورهای مختلف انجام بده اصولاً برد موثر اونها کمتر از برد نهایی هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بر پایه موشک این سامانه یک مشتق زمین به زمین هم ساخته شده که ایران هم در اختیار داره و در یکی از رزمایشها (یکی دو سال پیش) استفاده شد.

[/quote]

موشک تندر icon_cheesygrin
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/1%7E192.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_1%7E192.jpg[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/2%7E170.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_2%7E170.jpg[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/3%7E147.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_3%7E147.jpg[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/4%7E131.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_4%7E131.jpg[/img][/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/5%7E120.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_5%7E120.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم تایید می کنم
در ضمن حداکثر برد طبق قانون گالیله تو زاویه 45 درجه هست

ما هم امیدواریم که این همه موشک بموقعش به اندازه ی آمارا کاربد داشته باشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر . با توجه به مصاحبه معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با خبرگزاري مهر در آبان 1389 برد صياد 12 كيلومتر ذكر شد.
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1191033

جایگاه سامانه‌های موشکی صیاد و مرصاد در پدافند هوایی ایران
معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با بیان ویژگی های موشک های ایرانی صیاد و مرصاد اعلام کرد: شاهین ، موشک سامانه مرصاد با حدود 45 کیلومتر برد و ارتفاع 50 هزار پایی را پوشش می دهد و موشک عمود پرتاب صیاد 12 کیلومتر برد دارد.

امیر حجت الله کثیری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص سامانه موشکی مرصاد اظهار داشت: مرصاد یک سامانه موشکی پدافندی است که ارتفاع های کم، متوسط و بالا را بخوبی پوشش می دهد.

وی با تاکید براینکه همه مراحل طراحی و ساخت سامانه موشکی مرصاد در داخل کشور بوده است، گفت: این سامانه تمامی آزمایشهای خود را در چندین مرحله بصورت موفقیت آمیز پشت سر گذاشته است و درحال حاضردر اختیار پدافند هوایی قرار دارد.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در بیان ویژگیهای سامانه موشکی مرصاد عنوان کرد: نام موشک این سامانه "شاهین" است که برد آن حدود 45 کیلومتر است و تا ارتفاع 50 هزار پایی را پوشش می دهد همچنین برد رادارهای کشف هدف آن 110 کیلومتر و رادارهای تعقیب هدف 80 کیلومتر است.

وی با اشاره به اینکه سامانه مرصاد سامانه ای متحرک با قابلیت انعطاف پذیری بالا است، گفت: منحصر به فردترین ویژگی این سامانه این است که تمامی اجزای آن در داخل کشور طراحی و ساخته شده است.

امیر کثیری با بیان اینکه تکنولوژی ساخت سامانه موشکی مرصاد در کشور ما بومی شده است، گفت: ما بر اساس نیازهای دفاعی مان می توانیم انواع و اقسام این سامانه را در بردهای مختلف بسازیم.

وی در ادامه دربیان ویژگیهای موشک صیاد نیز گفت: این سامانه شامل موشکهای 2 مرحله ای بوده که قابلیت استفاده بر ضد انواع هواگردها از جمله هواپیماهای بمب افکن را دارد.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به اینکه در نوع بهینه شده آن، سامانه صیاد توان مقابله با جنگ الکترونیک را داشته و سیستم های هدایت راداری آن نیز به روز شده اند و می تواند با سامانه های دارای سطح مقطع راداری کم نیز درگیر شود، گفت: قرار است به زودی و پس از انجام تست های نهایی، تولید انبوه آن آغاز و به چرخه دفاعی کشور وارد شود.

و[b]ی افزود: پدافند موشکی صیاد با سر جنگی 200 کیلویی، با سرعت 1200 متر بر ثانیه به سمت هدف حرکت کرده و برد 12 کیلومتری دارد ضمن اینکه می تواند مکمل خوبی برای دیگر سیستم های پدافندی ایران همچون تور ام1، هاگ، اس 200 و اف ام 80 باشد.[/b]

امیر کثیری با بیان اینکه موشک های صیاد همانند موشک های اس 300 عمودپرتاب هستند وتحرک پذیری موشک های عمود پرتاب بسیار بیشتر از موشک های مایل پرتاب است، در عین حال تصریح کرد: البته به تازگی موشک های مایل پرتاب مانند پاتریوت را هم متحرک کردند.

وی همچنین در خصوص ساخت اس 300 بومی نیز گفت: در ساخت سامانه موشکی اس 300 تلاش می کنیم مشکلاتی که در اس 300 روسی دیده شده است درساخت موشک اس 300 بومی برطرف شود.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در بخش دیگری از این گفتگو به سامانه هایی که در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 استفاده می شود اشاره کرد وافزود: در این رزمایش از کلیه تجهیزات پدافندی موجود مثل انواع رادارها مثل رادار مطلع فجر و الوند در مقیاس بالا استفاده می شود.

وی با بیان اینکه در این رزمایش بطور وسیع از شبکه دیده بانی استفاده می شود ، گفت: همچنین از توپهای 23 میلی متری 8 لول که از نواخت ، دقت و سرعت بسیار بالا در هدفگیری برخوردار هستند برای مقابله با موشکهای کروز استفاده می کنیم.

امیر کثیری اضافه کرد: با چینش چند عدد از این توپها می توان حجم آتش بالایی را ایجاد کرد که این میدان آتش بالا می تواند با موشکهای کروز دشمن مقابله کند.

وی همچنین در خصوص بکار گیری سامانه های جنگهای الکترونیکی نوین در این رزمایش هم گفت: از این سامانه ها در دو بخش سامانه های پدافندی و سیستم های ارتباطی استفاده می شود، که در بخش ارتباطات مشکل ما تقریبا حل شده است یعنی ارتباطات چند لایه درست شده که قابل جمر ( رهگیری ) نیستند، ضمن اینکه می توان از لایه های مختلف ارتباطی در زمانهای موردنظر بهره برداری کنیم.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) اضافه کرد: سامانه هایی هم که ما داریم به سیستم های ضد جمر تجهیز شده اند ضمن اینکه سیستم موشکی مرصاد، رادار مطلع الفجر و الوند همگی مجهز به سیستم ضد جمرهستند.[b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]سیستم های ضد جمر[/quote]
يعني چي؟؟[/quote]
جمينگ در اصل ايجاد اختلال در سيستم هاي سيگنالينگ و مخابراتي دشمن ميباشد.اين كار (جممينگ)توسط جمر ها انجام ميشه.خلاصه و مفيد icon_cheesygrin

تاحالا نشده تلفنتون در مكانه خاصي انتن دهيش صفر بشه.اساس كاره اون لاكرهاي جي اس ام هم همينه.فكر كنم يكم پيچيده شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جمينگ در اصل ايجاد اختلال در سيستم هاي سيگنالينگ و مخابراتي دشمن ميباشد.اين كار (جممينگ)توسط جمر ها انجام ميشه.خلاصه و مفيد

تاحالا نشده تلفنتون در مكانه خاصي انتن دهيش صفر بشه.اساس كاره اون لاكرهاي جي اس ام هم همينه.فكر كنم يكم پيچيده شد
[/quote]
ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][b][quote]صیاد 2 که قبلا برای صادرات گذاشته شده!!! لینکشم اینجاس:
[url]http://modlexcentre.com/new/sayed12.php[/url]
بردشم 30 کیلومتره.[/quote]

[color=indigo]بسمه تعالی

با سلام[/color]

[color=brown]جناب Aspahbod عزیز، برادر گرامی من.[/color]

[color=orange]خواهش میکنم که قبل از نوشتن و دادن پست جدید توو مطالبی که میگذاری دقت بیشتری بخرج بده عزیز دل برادر.خوب به زیر و بم مطلبی که میگی دقت کن تا خدای نکرده اشتباه نکرده باشی.!!![/color]

[color=red]اگه به حضورت بر نمیخوره چند تا سوال دارم.... ( قبول کن پستی که دادی شبهه انگیز هست)[/color]

[color=darkblue]اول اینکه شما از کجا به این رسیدی که این آدرسی که قرار دادی مربوط به موشک صیاد 2 هست؟؟؟؟!!!! آخه برادر من اینکه مال موشک صیاد یک هست و مختصات و مشخصات صیاد یک رو توضیح داده....
[/color]
[color=indigo]دوم اینکه شما بگو کجا نوشته رنج برد نهایی این موشک " 30 کیلومتره" ؟؟؟؟!!!!!![/color]

[color=green]اون جایی که نوشته 30 کیلومتر که برادر عزیز شما به زاویه برد و پرتاب موشک دقت نکردی که نوشته در زاویه 70 درجه بردش 30 کیلومتر هست(تازه اون هم موشک صیاد یک و نه موشک صیاد دو!!!!)

اگه توو همون نمودار خوب نگاه کنی (قسمت نمودار بالاییش میبینی که برای زاویه 50 درجه برد 40 کیلومتر نوشته شده. icon_cheesygrin
[/color]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/sayedSpec1_-_Copy.jpg[/img]

[color=blue]در نمودار دیگه که سمت چپ و پایین صفحه قرار داره هم اگه خوب نیگاه میکردی میدیدی که رنج نهایی برد موشک صیاد یک (نه موشک صیاد دو) رو در دو نمودار و زاویه عنوان کرده... در نمودار بالایی برد موشک صیاد 1 (بازم تاکید میکنم نه صیاد 2) رو فکر میکنم با دو زاویه 30 و 60 درجه اعلام کرده 50 کیلومتر((((گرچه بخوبی متن عددیش واضح نیست ولی با توجه به خطوط نمودار و فاصله های مشخص شده در همه نمودارهاش میشه حدث زد که نوشته باشه 50 کیلومتر)))) و همچنین در نمودار پایینی میبینی که برد صیاد یک رو با زاویه 45 درجه که رنج نهایی برد اون صورت میگیره نوشته شده برد 60 کیلومتر(((( این هم گرچه بخوبی واضح نیست ولی باز هم میشه مثل قبل که توو پرانتز گفتم به این عدد 60 کیلومتر در زاویه 45 درجه رسید )))).[/color] icon_biggrin

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/sayedSpec2.jpg[/img]

[quote]يه سوال (فقط تورو خدا مسخره نكنيد)
اين موشك تا چه ارتفايي ميتونه درگير بشه؟؟[/quote]

[color=olive]mobina عزیز فکر میکنم تا حدود زیادی جواب سوال شما هم در بالا داده شد. به مطالب فوق الذکر عنایت کن.قضیه روشن میشه.[/color]

[color=indigo]یا علی مدد.[/color][/b][/quote]

برادر نجف عزیز. زاویه ی 70 درجه طبق نمودار ها زاویه ایه که در اون از حداکثر ارتفاع استفاده میشه. منظور من هم همین بود وگرنه هر موشکی با زاویه 45 درجه شلیک بشه بیشترین برد ممکنه ی خودش رو خواهد داشت. اما لزوما بیشترین ارتفاع رو نه.
به غیر از اون اگه دقت کنین میبینین که بالای همون صفحه نوشته صیاد 1 و صیاد 2. همین الانش همه می دونیم که صیاد دو مدله. یکی با هدایت راداری و یکی با هدایت مادون قرمز. اگه به مشخصات سیستم ها توی صفحه دقت کنین میبینین که نوشته شامل سیستم های مادون قرمز هم میشه. پس تفاوت دو سیستم مشخص شد و همچنین دلیل این که چرا فقط نمودار برد صیاد 1 رو گذاشته بودن.

اما الان با دیدن این یه چیزی رو فهمیدم. این که قطر این موشک از قطر نازعات ها بیشتره. قطر بخش اولش هم از قطر زلزال ها بیشتره. در حالی که بردش کمتره. به نظرتون نمیشه یه زلزال زمین به هوای خوب ساخت؟ در این صورت با استفاده از رادار های خوب (که ماشاالله به متخصصامون سال پیش رو من سال رونمایی از رادار های درست و حسابی میدونم)، سیستم های دیجیتالی پیشرفته (انشاالله در مورد مرصاد دروغ نگفتن) و یه کامیون لانچر خوب (که امیدوارم وزارت دفاع طرحی رو برای ساخت دو سه تا راه بندازه چون تکنولوژی شو از قبل داشتیم) میتونیم یه سیستم خوب قابل مقایسه با اس 300 بسازیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در آستانه روز ارتش صورت گرفت
شليك‌ موفقيت‌آميز 2 موشك شاهين از سامانه "مرصاد "

خبرگزاري فارس: دو فروند موشك شاهين از سامانه پدافندي مرصاد با موفقيت شليك شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، در آستانه بيست و نهم فروردين سالروز ارتش جمهوري اسلامي ايران‏‏‎ و در راستاي نمايش توان دفاعي و پدافندي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امروز با تست موفقيت‌آميز سامانه مرصاد و موشك شاهين در يگان‌ پدافند هوايي سمنان، اين سامانه به جمع سامانه‌هاي پدافند هوايي كشور افزوده شد.

امير سرتيپ فرزاد اسماعيلي فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء (ص) از پرتاب موفقيت‌آميز دو موشك شاهين در ميدان تير سمنان خبر داد و گفت اين موشك‌ها با موفقيت به اهداف مورد نظر اصابت كردند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) با تبريك اين موفقيت به ملت بزرگ ايران آزمايش موفق سامانه مرصاد و موشك شاهين را گوشه‌اي از توانمندي متخصصان صنايع داخلي و كاركنان پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) دانست و گفت: كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم
با به كارگيري علوم و فنون روز نظامي جهت دفاع از آسمان ميهن اسلامي از هيچ كوششي دريغ نخواهند كرد.

سامانه مرصاد با موشك شاهين دستاورد كاملاً بومي متخصصان صنايع دفاعي و كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء
(ص) است و به منظور ارتقاء توان رزم پدافند هوايي كشور از امروز در يگان‌هاي پدافند هوايي ارتش به طور كامل عملياتي شد.

سامانه مرصاد با موشك شاهين قابليت كشف، رهگيري و انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع هفتاد تا صد و پنجاه كيلومتري داراست و از سامانه‌هاي ارتفاع متوسط پدافند هوايي كشور به شمار مي‌آيد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9001281035

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين خبرگزاري فارس دوباره گاف داد اينجا كه ميگه
[b]انهدام هرگونه هدف پرنده را در ارتفاع هفتاد تا صد و پنجاه كيلومتري داراست [/b]
گاوشكر ما كه ميره بيرون جو كه 100 تا 150 كيلومتر برد داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان تلويزيون هم در مورد [b]مرصاد [/b]گفت 70 تا 150 كيلومتر !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

[size=18]M-ATF جان عکسهایی از این موشک (صیاد 2) رو در زیر میگذارم که در مراسم افتتاح طرح و رونمایی ازاین موشک در زمان وزارت سردار نجار بر وزارت دفاع در دولت نهم گرفته شده و مربوط به خبرگزاری آسوشیتدپرس هست:

یا علی مدد.[/quote]

نجف عزیز بله اون عکسها رو من هم دیدم ، اون عکسیم که مربوط به خبرگزاری آسوشیتدپرس میشه و دور کلمه صیاد-2 خط کشیده شده ،من خودم از متن خبر آسوشیتدپرس گرفتم و دور اون کلمه رو قرمز کردم.

ما تقریبا از همون اوائل که صیاد-1 ساخته شد همیشه در کنارش حداقل صیاد 1 A هم مطرح شد که می دونیم در هدایتشون گویا تفاوتی دارند و اخیرا هم صحبت صیاد 2 میشد. ( [b][color=red]این بار در مورد صیاد-2 گفته میشه هم بردش بیشتره ، هم دقتش ، و هم قدرت تخریبش پس نمیشه اون رو با صیاد 1 ای یکی دونست و بردش رو هم با صیاد 1 یکی دونست [/color][/b])
ولی رونمایی با اینکه ما اطلاع داشته باشیم ( حالا به هر طریقی) یه پروژه ای مثلا در جریان هست فرق میکنه.

رونمائی از نظر من اینه که بیان تو تلویزیون یا خبرگزاری ها به طور رسمی اعلام تولید، یا آزمایش یا ساخت موشک صیاد 2 رو بکنند، من که تا جایی که خاطرم هست همچین چیزی رو نه دیدم نه شنیدم.

رونمایی یعنی یک اعلام رسمی.

حالا این موردی رو که جناب واریور گفتند رو من اطلاع ندارم اگه بوده.

تازه خبرگزاری فارس میگه طی روزهای اخیر آزمایش شده یعنی این پروژه به مرحله نهایی خودش نرسیده و تازه همین چند روز پیش آخرین آزمایش های خودشون پشت سر گذاشته.

----
ضمنا در مورد کاتالوگی که به سایت Modlex مربوط میشد، اولا اطلاعات این سایت هر چند سایت رسمی هست ولی یه جاهایی 100 درصد دقیق نیست، مثلا در بخش موشک شهاب ثاقب میبینید که
یه جایی گفته که این موشک با سیستم های شاهین و ... Orlican تطبیق پذیر هست.

اولا دیگه همه میدونیم شاهین ، کل سیستم پدافند نیست و فقط موشک هست و اینکه بگیم با سیستم شاهین تطبیق پذیره هر چند همه میدونیم منظورش چی هست ولی اشتباهه

دوما بجای Oerlikon نوشته Orlican !

پس ببینید اینکه هر چیزی تو این سایت نوشته رو وحی منزل بدونیم درست نیست، مثلا اطلاعات فاتح 110 رو ببینید مربوط به نسل اولشه و با گفته های فرماندهان نظامی ما در رونمایی اخیر همخوانی نداره یه جاهاییش ولی هیچ جا اشاره ای به اینکه اینها اطلاعات مربوط به کدوم نسل از موشک فاتح هست نشده.

پس اینکه عنوان زده صیاد 1 و 2 و تحت این عنوان فقط یک سری اطلاعات رو گذاشته میشه نتیجه گرفت که این اطلاعات مربوط به صیاد 1 هست.

همونطور که اشاره کردم در خبر اخیر اشاره شده که برد بیشتر ، پس اینکه تفاوت صیاد 1 و 2 رو فقط در هدایتشون بدونیم اشتباهه، و اون بحث دو نوع هدایت احتمالا مربوط به همون دو نوع صیاد 1 میشه.

------
و البته یک نکته دیگه اون هم نحوه نامگذاری در ایرانه

وقتی دومین موشک سجیل آزمایش شد اسمشو گذاشتن سجیل 2 ، در حالیکه همون سجیل بود که احتمالا اشکالات پرتاب اول رو پیدا کرده و رفع کردن و گفتن سجیل 2 ولی بعدها دوباره به این موشک فقط گفتن سجیل نه سجیل 2

همین اتفاق هم برای ماهواره بر سفیر افتاد که پرتابگر ماهواره امید رو چون دومی بود و اشکالات اولی درش رفع شده بود گفتن سفیر 2 در حالیکه واقعا سفیر 2 نبود همون سفیر بود که اشکالاتش برطرف شده بود و بعد ها هم دوباره گفتن سفیر و جدیدا هم که گونه های جدیدی از اون ساختن میگن سفیر 1 ای و سفیر 1 بی.

اینا رو گفتم که بگم اگه احیانا مثلا 10 سال پیش شاید یه جایی صحبتی از صیاد 2 شده نمیشه گفت اون صیاد 2 با اینی که الان میگن یکیه و میشه این رو در نظر گرفت که احتمالا اون همون صیاد 1 ای بوده که فقط در سیستم هدایتش تغییر داشته.

-----

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.