امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من کجا اصرار کردم بر اینکه این کپیه؟ ولی به بهای "خوشتیپیش" همه دارن یک احتمال بزرگ رو نادیده میگیرن، نا دیده گرفتن این احتمال می تونه منجر به نادیده گرفتن یکسری روند ها بشه و ما رو از درک صحیح توان و راهبرد دفاعی کشور عاجز کنه،
این خیلی نکته بزرگیه که ما هم توان زور گفتن به چینی ها رو داریم (مطمئن باشید هیچکس امتیاز تولید/توسعه رو راحت به باد نمیده)، هم اراده خرید پدافند از چین رو. این مورد آخر می دونید یعنی چی؟
حداقلش یک نتیجه گیری خوب در میاد از گم شدن اون 8 تا تانگوسکا و 10 تا پنتسایر در سوریه.

جدای از سوال بالا امیدوار باشید کپی باشه، تا حداقل کمتر از کفمون داده باشیم. این نگاه خودکفایی، آی طراحی داخلی، ما می توانیم و اینها هم از اون نگاههای جالبه، برید محض رضای خدا تاریخ توسعه تسلیحاتی در آفریقای جنوبی، صربستان، اسرائیل و ... رو بررسی کنید ببینید توانمند ترین سلاح سازهای دنیا چقدر به این تفکرات شعار زده بها میدن.

می خواید باهاش شعار بدید، یا بزنید، انشا الله دهن آمریکایی ها رو اسفالت کنید؟
دومی هیچ ربطی به کپی بودن یا نبودن این سیستم نداره! ویرایش شده در توسط Morteza313
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]مرتضی جان بهتره احترام رو تو نظراتتون لحاظ کنید! انتقاد رو میشه با لحن بهتر هم مطرح کرد![/size]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1384380411' post='348282']
مرتضی جان بهتره احترام رو تو نظراتتون لحاظ کنید! انتقاد رو میشه با لحن بهتر هم مطرح کرد!
[/quote]
من فکر کردم نیتش خیره و پست های به ظاهر انتقادیش از سر دلسوزیه اما با این جوابش دیدم خیر .. هدف بیشتر تخریبه تا انتقاد .. میگه اصرار ندارم چینیه اما پست دو پهلوش حرفشو نقض میکنه .
جالب اینه که چین به بهانهء تحریم ، از دادن پول نفتی که از ایران میگیره سر باز میزنه اونوقت بیاد فناوری ساخت موشک (اونم نه خود موشک رو!!!) در اختیار ایران قرار بده ؟ ادعا از این بی پایه تر نمیشه .

@مرتضی : به کار بردن ادبیات توهین آمیز کار سختی نیست جوون .. درست حرف زدن سخته .. ضمنا اگه جایی سراغ داری که ایران بره فناوری شبیه صیاد۲ ازش بخره من پولشو بهت میدم شما زحمت خریدشو بکش !
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Jahandar' timestamp='1384383071' post='348285']
من فکر کردم نیتش خیره و پست های به ظاهر انتقادیش از سر دلسوزیه اما با این جوابش دیدم خیر .. هدف بیشتر تخریبه تا انتقاد .. میگه اصرار ندارم چینیه اما پست دو پهلوش حرفشو نقض میکنه .
جالب اینه که چین به بهانهء تحریم ، از دادن پول نفتی که از ایران میگیره سر باز میزنه اونوقت بیاد فناوری ساخت موشک (اونم نه خود موشک رو!!!) در اختیار ایران قرار بده ؟ ادعا از این بی پایه تر نمیشه .

@مرتضی : به کار بردن ادبیات توهین آمیز کار سختی نیست جوون .. درست حرف زدن سخته .. ضمنا اگه جایی سراغ داری که ایران بره فناوری شبیه صیاد۲ ازش بخره من پولشو بهت میدم شما زحمت خریدشو بکش !
[/quote]

انصافا هیچکس به این زیبایی نمی تونست بیان کنه،
در تمام این بحث، خدا میدونه چقدر جستجوی عمدتا بی حاصل تو منابع دردسترس صرفا برای اینکه یک تئوری و فقط در حد یک تئوری ارائه کنم که ما یک بخش بزرگی از نیازمون به اس300 رو با یک ابتکار جالب داخلی حل کردیم و یک دنیا از احتمالات ناشناخته خیلی خیلی جالب در رابطه با محصولات چینی رو می تونیم ارزیابی کنیم، همش در حد تئوری
البته نقد های همیشگی در مورد حیف و میل کردن و عدم اطمینان از برخی از مهمترین عناصر قدرت پدافندی (که اهمیتشون رو در سوریه دیدیم) به کنار

بعد بنده در حال تخریب هستم.

درست می فرمائید، در حال تخریب یک دید حزبی جناهی بی منطق هستم که عادت داره بدون اضافه کردن یک سطر به بار علمی موضوع، بدون اینکه خودش رو ملزم به یک کلمه ارائه شواهد بدونه، برای ارتقای یک دید صرفا حزبی/گروهی که با یک مسلک جمعی نمود پیدا می کنه، هر حرفی رو بزنه و هر جریانی رو راه باندازه.
اصولا جاهایی که طرف مقابل بحث (اینکه بحث نیست البته) آتئیست یا از سلفی هاست هم اراده ای بر خفه کردن و سرکوب ندارم، چون نبود این حرفها باعث میشه یک توهمی از حق بودنشون به وجود بیاد،
ولی حق دارید، تخریب رو انجام میدم.
  • Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سماعیلی (فرمانده پدافند) دو ماه پیش گفته صیاد ۲ برای ارتفاع متوسط تولید شده !!! شایدم علاوه بر ارتفاع بلند ، قابلیت درگیری در ارتفاع متوسط هم داره ؟! متن گفته های اسماعیلی :
[color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=rgb(239, 247, 247)]
اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ارتقای سامانه موشکی S200 گفت: نوید داده بودیم این سامانه باید نقطه‌زنی کند که این کار را کرد. همچنین اعلام کرده بودیم این سامانه نباید فقط اهداف ارتفاع بالا را بزند و باید بتواند اهداف ارتفاع متوسط را هدف قرار دهد.[/background][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=rgb(239, 247, 247)]
وی افزود: در این راستا «پروژه تلاش» متخصصان پدافند هوایی به ثمر نشست و موشک سیستم سلاح صیاد 2 بر روی سامانه موشکی S200 امروز قابلیت درگیری در ارتفاع متوسط را به این سامانه می‌دهد.[/background][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=rgb(239, 247, 247)]
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) با بیان اینکه صفر تا صد تکنیکی، تکنولوژی و تاکتیکی این سامانه تغییر کرده است، اعلام کرد: در سال آینده نام جدید این سامانه اعلام می‌شود.[/background][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=rgb(239, 247, 247)]
اسماعیلی تاکید کرد: سامانه موشکی S200 چون یک سامانه استقراری است و برای متحرک شدن به بسترهایی نیاز دارد و طبق تاکید فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه آنچه برای موشک هاگ در والفجر 8 انجام شد برای S200 نیز صورت بگیرد، به دنبال این هستیم این سامانه را از جهت ارتباطی و نوع درگیری سبک‌تر کنیم.[/background][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=rgb(239, 247, 247)]
وی با بیان اینکه S200 تنها موشک برد بلند پدافند است، افزود: با توجه به نصب موشک صیاد تغییر در نوع درگیری آن انجام شد و در خصوص تغییر نوع ارتباطی نیز در سال آینده خبرهایی اعلام خواهیم کرد. ما در این خصوص نقطه گلوگاهی نداریم و فقط باید مدتی زمان بگذرد.[/background][/size][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
من نمیدونم چرا بعضی از دوستان اینقدر اصرار دارن بگن موشک(صیاد2) کپی فلان موشک هست یا نیست و از اصل دور شدن یه مثال بزنم یه روز حضرت عیسی و حواریونشون داشتند از کنار یک جسد سگ رد میشدن هرکسی یه نظری داشت یکی میگفت چه زشته اونیکی میگفت چه بوی بدی میده و .... آخرش حضرت عیسی گفت چه دندونهای سفیدی داره منظورش هم این بود که خوبش هم رو باید گفت حالا این سامانه هرچی که هست(کپی HQ یا استاندارد ) خوبیش اینه که یه خلع پدافندی رو تو کشور پوشوند .
حالا اگه گفته میشد خریدیمش میگفتین چرا نساختیمش حالا که ساختیم میگین کپیه!!!!! با شما ها دیگه کی هستین---دست شیطون رو بستین
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از مشکلاتی که ما داریم اینه که رونمایی هامون بعضا ناقص انجام میشه!
اگه سپاه رعد رو و وزارت دفاع این سیستم پدافندی رو با همه اجزا رونمایی میکردن الآن با قاطعیت بیشتری میشد نظر داد!
در حال حاضر تصویری از رادار هدفیاب و کنترل آتش این پدافند نمایش داده نشده! ممکنه پدافند تلاش یه ورژن جدید از پدافند رعد باشه که در امتداد پروژه رعد (و با استفاده از تجربیات و امکانات اون پدافند) ساخته شده باشه و شاید در آینده ما بین رعد و تلاش اشتراکاتی(تو پیشران موشک-تو رادار ها و...) ببینیم! و البته این سابقه هم داره! نمونش همین پدافند یا زهرا 3 (هرچند تو شاید موشک هاشون تفاوتی وجود نداشته باشه!) که بعدا با تغییراتی اسمشو گذاشتن حرز نهم!

شباهت بالک های طائر 2 و صیاد 2 هم جالبه:
sayyad-2___taer-2.jpg

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در حال حاضر تصویری از رادار هدفیاب و کنترل آتش این پدافند نمایش داده نشده![/quote]

نکته اول اینه که تغییر قیافه موشک برای خدشه دار نشدن مفهوم خودکفایی خیلی راحت تر از راداره، و نکته دوم اینه که تو فضایی که دشمن شما اصطلاحا قرار نقطه به نقطه سرکوب رو انجام بده، خیلی بهتره که سیستم مورد معرفی مدولار باشه،
یعنی یک آتشبار بتونه با انواع رادار های مختلف کار کنه، اینطوری اهداف طرف مقابل برای سرکوب چندین برابر میشه و البته سرکوب رو باینری می کنه، یعنی یا همش رو سرکوب می کنی یا اگر یک قسمتی باقی موند عملا تهدید باقی مونده، که این یک بازدارندگی خیلی بالایی داره.

البته فکر نمی کنم راداری که تو رونمایی شاهد مسلح نشون دادن از دستشون در رفته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1384429289' post='348323']
نکته اول اینه که تغییر قیافه موشک برای خدشه دار نشدن مفهوم خودکفایی خیلی راحت تر از راداره، و نکته دوم اینه که تو فضایی که دشمن شما اصطلاحا قرار نقطه به نقطه سرکوب رو انجام بده، خیلی بهتره که سیستم مورد معرفی مدولار باشه،
یعنی یک آتشبار بتونه با انواع رادار های مختلف کار کنه، اینطوری اهداف طرف مقابل برای سرکوب چندین برابر میشه و البته سرکوب رو باینری می کنه، یعنی یا همش رو سرکوب می کنی یا اگر یک قسمتی باقی موند عملا تهدید باقی مونده، که این یک بازدارندگی خیلی بالایی داره.

[size=5]البته فکر نمی کنم راداری که تو رونمایی شاهد مسلح نشون دادن از دستشون در رفته باشه.[/size]
[/quote]
سلام میشه عکس رادری که ازش صحبت می کنید رو بذارید اگر اطلاعاتی هم داشتید بگید ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='roteil' timestamp='1384431949' post='348325']
سلام میشه عکس رادری که ازش صحبت می کنید رو بذارید اگر اطلاعاتی هم داشتید بگید ممنون
[/quote]

منظورشون این تصویر هست:

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10187/13920705000301.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10187/thumb_13920705000301.jpg[/IMG][/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان از چهار خط خبر تحلیلهایی در میارن که بهتربن آنلایزرهای سی آی ای و پنتاگون انگشت به دهن میمونن....این سامانه هر چی که هست نه یه شبه تولید شده و نه تولیدش کار چهارتا بچه مدرسه ایه!!!
کلی امکان سنجی و طرحریزی برای تولید همچین غولی لازمه...پس در اظهار نظر کمی محتاط باشند دوستان...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1384446542' post='348351']
دوستان از چهار خط خبر تحلیلهایی در میارن که بهتربن آنلایزرهای سی آی ای و پنتاگون انگشت به دهن میمونن....این سامانه هر چی که هست نه یه شبه تولید شده و نه تولیدش کار چهارتا بچه مدرسه ایه!!!
کلی امکان سنجی و طرحریزی برای تولید همچین غولی لازمه...پس در اظهار نظر کمی محتاط باشند دوستان...
[/quote]

متاسفانه حرفهای بعضا اشتباهی که فرماندهان و مسئولین میزنن کار رو خراب می کنه !

تو قضیه رونمایی قاهر اگر عجله نمی کردن و طرحی که هنوز حتی نهایی نشده و چند سالی با ساخت فاصله داره رو با فشار سیاسی نشون نمی دادن الان اینقدر سر هر چیزی مضحکه نمی شدیم !
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم