karkas

لیزر هوابرد بوئینگ YAL-1

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آيا اسكاد سوخت جامد است يا مايع ؟ آيا شهاب سوخت جامد توليد شد. چون قرار بود كه توليد بشه.؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه سوال داشتم
شما گفتيد اين هواپيما ميتونه در 1000 متري موشك بالستيك رو منهدم كنه همون طور كه ميدونيد بيشتر موشكهاي بالستيك روسيه از نوع topl-m هستن و چند كلاهك رو حمل ميكنن
كه بعد از طي مسافت مشخصي در هوا كلاهكها جدا ميشوند و هر كدوم به سمت مسير تعيين شده ميرن اين هواپيما چطور چند كلاهك رو ميزنه ؟
ضمنا ميدونيم كه موشكهاي قاره پيما تقريبا از جو خارج ميشن اين هواپيما چطور ميتونه با اون ارتفاع بالا پرواز كنه و موشك رو چطور ميزنه ؟
تصویر
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله موشک شهاب-3 با سوخت جامد ساخته شده! همچنین شهاب-3 نیز قادر به حمل چندین کلاهک می باشد که این هم یکی دیگر از مزایای بسیار زیاد شهاب-3 نسبت به اسکاد اسقاط است! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يكي از سوال هام را تكرار ميكنم آيا اسكاد سوخت جامد است يا مايع ؟ چون موشكهاي سوخت مايع (اگه اشتباه نكنم) راه اندازي طولاني تره و نگهداري پر هزينه اي داره. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
FLANKER عزیز من فکر کنم این هواپیما قدرت انهدام موشک توپول ام رو نداشته باشه یا حتی کلاهک . چون برای انهدام هر چیزی باید به اون نزدیک شد خوب اگر این هواپیما به این کلاهک نزدیک بشه و بخواد انهدامش کنه خودش هم منفجر می شه چون قدرت انفجار یک کلاهک هسته ای خیلی زیاده . پس فکر نکنم روی موشک های توپول ام روسی این هواپیما کار کنه تازه به قول شما این موشک از جو خارج می شه . این هواپیما فعلا امتحانش رو روی موشک اسکاد پاس کرده . :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يكي از سوال هام را تكرار ميكنم
آيا اسكاد سوخت جامد است يا مايع ؟ چون موشكهاي سوخت مايع (اگه اشتباه نكنم) راه اندازي طولاني تره و نگهداري پر هزينه اي داره. :oops:

خیر تا اونجایی که بنده می دونم هیچ اسکاد سوخت جامدی وجود نداره! سوخت جامد قابل راه اندازی در زمان های زیر یک ساعت و گاهی اوقات نیم ساعت است! ولی سوخت لیکوئید یا مایع به چندین ساعت و شاید چندین روز (موشک هایی با برد بلند! LRBM). برای آماده شدن نیاز داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا اونجایی که من اطلاع دارم موشک شهاب 3 سوخت مایع هست ولی موشک عاشورا سوخت جامد هست که ره گیری اون رو به گفته ی مقامات اسرائیل مشکل تر از شهاب 3 می کنه . :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا اونجایی که من اطلاع دارم موشک شهاب 3 سوخت مایع هست ولی موشک عاشورا سوخت جامد هست که ره گیری اون رو به گفته ی مقامات اسرائیل مشکل تر از شهاب 3 می کنه . :oops:

متاسفانه اطلاعاتتون یکم غلطه! :oops: شهاب-3 در نمونه های اولیه یعنی Shahab-3A فقط سوخت مایع بوده! (در نمونه هایی که قرار نبود تولید انبوه بشند!). و شهاب-3 سوخت جامد است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسکاد در تمام مدلها از سوخت مایع استفاده میکند و به علت قدیمی بودن فناوری مورد استفاده در تزریق سوخت به آن چندین ساعت زمان لازم است تا یک موشک اسکاد آماده شلیک شود. موشک شهاب3 در انواع سوخت مایع ، جامد ، سه کلاهکی و کلاهک خوشه ای وجود دارد. موشک زاتان روسی که دارای 10 کلاهک هسته ای است قادر به انهدام 10 هدف مختلف در شعاع 3000 کیلومتری است که این انعطاف زیاد مانع از انهدام تمام کلاهکها توسط دشمن میشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه اشتباه نكنم شهاب 3 از نوع A تا E داره توليد ميشه كه با هم تفاوتهايي دارند (هم از نظر برد و هم از نظر موتور و...) اما در مورد سوخت جامد كه به توليد رسيده يا هنوز در حال تحقيقاتي نمي دونستم كه جناب Lich فرمودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شهاب سوخت مایع هست و همین بود که اسرائیل رو بعد از آزمایش موشک عاشورا ترسوند . چون موشک عاشورا سوخت جامد بود و به گفته ی اسرائیل رهگیری و انهدام موشک ها با سوخت جامد بسیار مشکل و حتی قابل انهدام نیست . موشک ضد موشکی آرو رو برای شهاب 3 آزمایش کردند که به جای شهاب 3 از اسکاد که شما می گید تفاوت های زیادی از لحاظ برد و سرعت با شهاب داره که تازه اون هم درست از آب در نیومد . :oops: :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شهاب سوخت مایع هست و همین بود که اسرائیل رو بعد از آزمایش موشک عاشورا ترسوند . چون موشک عاشورا سوخت جامد بود و به گفته ی اسرائیل رهگیری و انهدام موشک ها با سوخت جامد بسیار مشکل و حتی قابل انهدام نیست .

موشک ضد موشکی آرو رو برای شهاب 3 آزمایش کردند که به جای شهاب 3 از اسکاد که شما می گید تفاوت های زیادی از لحاظ برد و سرعت با شهاب داره که تازه اون هم درست از آب در نیومد . :oops: :oops: :oops:

برادر من شهاب-3 سوخت جامده! موشک عاشورا بخاطر اینکه از زیر دریایی هم قابل پرتاب هست ظاهرا! ازش می ترسن! و همینطور دقت زیادش! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا تا اونجایی که ما شنیدیم موشک شهاب 3 سوخت مایع هست ولی اینکه شما می گید رو من تا حالا نشنیدم . منظورم اینه که اگر موشک شهاب 3 سوخت جامد هست پس موشک عاشورا برای چی هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رجوع شود به آرشیو خبرگزاریها مانند فارس در رابطه با آزمایش موفقیت آمیز موشک شهاب3 با سوخت جامد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تا عکس و تصویر نبینم باور نمی کنم که چنین چیزی وجود داشته باشه . بو قول چینی ها ::: یک بار دیدن بهتر از صد بار شنیدنه """"""""

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.