karkas

لیزر هوابرد بوئینگ YAL-1

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فعلا در مراحل تحقيق و آزمايشه و عملكرد صد در صد موفقي نداشته.اما در حال ارتقاست.با اين حال فكر مي كنم در آينده بتونه در شرايط عملياتي قرار بگيره. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر شما امکان نداره که وجود چاله های هوایی یا حتی بادهای نه چندان قوی دقت این پدافند رو پایین بیاره؟

چرا تاثیر دارد و یکی از دلایل عدم ورود به خدمت رادارهای لیزری روسی نیز همین مشکل میباشد.

رادارهای لیزری در هوای صاف توان شناسایی فوق العاده ای دارند بطوریکه یک کبوتر را از فاصله چند صد کیلومتری شناسایی میکنند!

اما اگر هوا طوفانی و نامساعد باشد این رادارها قادر به شناسایی همان کبوتر از فاصله چند در کیلومتری هم نیستن!

اگر این مشکل را به نوعی رفع کنند رادار لیزری وسیله ای است که به عصر پنهانکاری پایان خواهد داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر شما امکان نداره که وجود چاله های هوایی یا حتی بادهای نه چندان قوی دقت این پدافند رو پایین بیاره؟

چرا تاثیر دارد و یکی از دلایل عدم ورود به خدمت رادارهای لیزری روسی نیز همین مشکل میباشد.

رادارهای لیزری در هوای صاف توان شناسایی فوق العاده ای دارند بطوریکه یک کبوتر را از فاصله چند صد کیلومتری شناسایی میکنند!

اما اگر هوا طوفانی و نامساعد باشد این رادارها قادر به شناسایی همان کبوتر از فاصله چند در کیلومتری هم نیستن!

اگر این مشکل را به نوعی رفع کنند رادار لیزری وسیله ای است که به عصر پنهانکاری پایان خواهد داد.

سعيد جان فكر ميكنم شما دارين در مورد چيز ديگه اي حرف ميزنين . اين هواپيما روش توپ ليزري وصله و نه رادار ليزري. البته اين توپ هم در هواي نامساعد كارايي كمي داره ولي فكر ميكنم شما در مورد رادار ليزري بحث كردين

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب هر دو تا لیزر هستن دیگه! icon_cheesygrin مشکل تمام لیزرها هست که در هوای نامساعد درست کار نمیکنند. حال چه رادار باشد یا توپ لیزری!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام این لیزر به زودی عملیاتی میشه و به خاور میانه اعزام میشه که معلومه هدف کیه اون چیزی که اونا به عنوان خطر موشکی ما ازش نام میبرن...در ادامه به اطلاعاتی در باره این سامانه که تحت عنوان ABL و توسط موسسه تحقیقات پدافند موشکی آمریکا(MBD) ونیروی هوایی ایالات متحده در حال تکمیل است . از سال2002 تا به حال پیشرفت چشمگیری داشته در اختیار علاقه مندان میزارم البته من هنوز اپدیت نشدم و اطلاعاتم قدیمیه و مربوط به یه مقاله از سایت janes که در 6 June 2002 درج شده بود.. لیزر هوابرد برای نابود سازی موشکهای بالستیک با به کار گیری یک لیزر چند مگا واتی که با سرعت نور حرکت میکند در نظر گرفته شده است.این پرتو پر انرژی که اندازه ان برابر با قطر یک توپ بسکتبال خواهد بود تا زمانی که موشک به زمین برخورد کند آن را تحت شعاع خود قرار میدهد. مقامهای رسمی برنامه ABL میگویند که موشک و محموله اش در درون خاک کشوری که ان را شلیک کرده است به زمین خواهد خورد. هواپیمای B-747-400F حامل این لیزر است و لیزر شیمیایی اکسیژن_ید(COIL) , سامانه کنترل پرتو به همراه آینه های سازگار و دارای توانایی تغییر شکل و یک سامانه مدیریت ,فرماندهی و کنترل میدان جنگ را حمل خواهد کرد نیروی هوایی خواستار ان است که لیزر هوابرد دست کم 200 مایل برد داشته باشد اما گفته میشود با توجه به سیاست های دولت بوش برد کمینه را تواناییهای فنی تعیین خواهد کرد و با حدو مرز های سیاسی محدود نخواهد شد. مقامهای رسمی برنامه را براورد میکنند که این سامانه با یک بار پر شدن توانایی نابود سازی 20 تا 40 موشک را خواهد داشت و از توانایی بالقوه برای نابود سازی هواپیما و ماهواره های دشمن برخوردار خواهد بود. icon_cheesygrin icon_cheesygrin :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
این لیزر به زودی عملیاتی میشه و به خاور میانه اعزام میشه که معلومه هدف کیه اون چیزی که اونا به عنوان خطر موشکی ما ازش نام میبرن...در ادامه به اطلاعاتی در باره این سامانه که تحت عنوان ABL و توسط موسسه تحقیقات پدافند موشکی آمریکا(MBD) ونیروی هوایی ایالات متحده در حال تکمیل است . از سال2002 تا به حال پیشرفت چشمگیری داشته در اختیار علاقه مندان میزارم البته من هنوز اپدیت نشدم و اطلاعاتم قدیمیه و مربوط به یه مقاله از سایت janes که در 6 June 2002 درج شده بود..
لیزر هوابرد برای نابود سازی موشکهای بالستیک با به کار گیری یک لیزر چند مگا واتی که با سرعت نور حرکت میکند در نظر گرفته شده است.این پرتو پر انرژی که اندازه ان برابر با قطر یک توپ بسکتبال
خواهد بود تا زمانی که موشک به زمین برخورد کند آن را تحت شعاع خود قرار میدهد. مقامهای رسمی برنامه ABL میگویند که موشک و محموله اش در درون خاک کشوری که ان را شلیک کرده است به زمین خواهد خورد.
هواپیمای B-747-400F حامل این لیزر است و لیزر شیمیایی اکسیژن_ید(COIL) , سامانه کنترل پرتو به همراه آینه های سازگار و دارای توانایی تغییر شکل و یک سامانه مدیریت ,فرماندهی و کنترل میدان جنگ را حمل خواهد کرد نیروی هوایی خواستار ان است که لیزر هوابرد دست کم 200 مایل برد داشته باشد اما گفته میشود با توجه به سیاست های دولت بوش برد کمینه را تواناییهای فنی تعیین خواهد کرد و با حدو مرز های سیاسی محدود نخواهد شد.
مقامهای رسمی برنامه را براورد میکنند که این سامانه با یک بار پر شدن توانایی نابود سازی 20 تا 40 موشک را خواهد داشت و از توانایی بالقوه برای نابود سازی هواپیما و ماهواره های دشمن برخوردار خواهد بود. icon_cheesygrin icon_cheesygrin :oops:

مطالب بسيار جالبي بود . با تشكر . منبعي در مورد مشخصات اين سلاح دارين . به نظر من اين اصلي ترين سلاحي است كه اگه عملياتي شده باشه توان ايران رو به كلي در زمينه موشكي ميتونه محدود ميكنه. به نظرم بهتره كارشناس ها روي توانايي اين سلاح توجه ويژه اي داشته باشن تا غافلگير نشيم . اگه اين سلاح اونجوري كه شما ميگين كار كنه يكي ميذارن تو خليج فارس و يكي عراق . در اين صورت هيچ موشكي رد نخواهد شد . ولي بهتره قبل از اظهار نظر كمي در موردش بررسي كنيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
این لیزر به زودی عملیاتی میشه و به خاور میانه اعزام میشه که معلومه هدف کیه اون چیزی که اونا به عنوان خطر موشکی ما ازش نام میبرن...در ادامه به اطلاعاتی در باره این سامانه که تحت عنوان ABL و توسط موسسه تحقیقات پدافند موشکی آمریکا(MBD) ونیروی هوایی ایالات متحده در حال تکمیل است . از سال2002 تا به حال پیشرفت چشمگیری داشته در اختیار علاقه مندان میزارم البته من هنوز اپدیت نشدم و اطلاعاتم قدیمیه و مربوط به یه مقاله از سایت janes که در 6 June 2002 درج شده بود..
لیزر هوابرد برای نابود سازی موشکهای بالستیک با به کار گیری یک لیزر چند مگا واتی که با سرعت نور حرکت میکند در نظر گرفته شده است.این پرتو پر انرژی که اندازه ان برابر با قطر یک توپ بسکتبال
خواهد بود تا زمانی که موشک به زمین برخورد کند آن را تحت شعاع خود قرار میدهد. مقامهای رسمی برنامه ABL میگویند که موشک و محموله اش در درون خاک کشوری که ان را شلیک کرده است به زمین خواهد خورد.
هواپیمای B-747-400F حامل این لیزر است و لیزر شیمیایی اکسیژن_ید(COIL) , سامانه کنترل پرتو به همراه آینه های سازگار و دارای توانایی تغییر شکل و یک سامانه مدیریت ,فرماندهی و کنترل میدان جنگ را حمل خواهد کرد نیروی هوایی خواستار ان است که لیزر هوابرد دست کم 200 مایل برد داشته باشد اما گفته میشود با توجه به سیاست های دولت بوش برد کمینه را تواناییهای فنی تعیین خواهد کرد و با حدو مرز های سیاسی محدود نخواهد شد.
مقامهای رسمی برنامه را براورد میکنند که این سامانه با یک بار پر شدن توانایی نابود سازی 20 تا 40 موشک را خواهد داشت و از توانایی بالقوه برای نابود سازی هواپیما و ماهواره های دشمن برخوردار خواهد بود. icon_cheesygrin icon_cheesygrin :oops:

مطالب بسيار جالبي بود . با تشكر . منبعي در مورد مشخصات اين سلاح دارين . به نظر من اين اصلي ترين سلاحي است كه اگه عملياتي شده باشه توان ايران رو به كلي در زمينه موشكي ميتونه محدود ميكنه. به نظرم بهتره كارشناس ها روي توانايي اين سلاح توجه ويژه اي داشته باشن تا غافلگير نشيم . اگه اين سلاح اونجوري كه شما ميگين كار كنه يكي ميذارن تو خليج فارس و يكي عراق . در اين صورت هيچ موشكي رد نخواهد شد . ولي بهتره قبل از اظهار نظر كمي در موردش بررسي كنيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
مقامهای رسمی برنامه را براورد میکنند که این سامانه با یک بار پر شدن توانایی نابود سازی 20 تا 40 موشک را خواهد داشت و از توانایی بالقوه برای نابود سازی هواپیما و ماهواره های دشمن برخوردار خواهد بود. icon_cheesygrin :oops: :|

اینی که گفتید بیشتر من رو یاد پروژه جنگ ستارگان و بازی جنرال انداخت! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته که منبع در اختیار شما قرار میدم و اصلا برای همین این بحث رو پیش کشیدم منبع خودم ارشیوم است که همانطور که عرض کردم مربوط به سال 2002 است ولی دنبال منبع معتبر میگردم منابع متفرغه زیادند که هر چی دلشون میخواد مینویسند اگر اونا رو بخونی توهم شما رو ور میداره که امریکا یا ... قدرت فضایی دارن ... ولی چشم من دنبال منابع معتبر میگردم و ترجمه میکنم و در اختیار شما قرار میدهم سایت جینز هم بد نیست کامله یه موقع هایی خالی میبنده ولی قابل اعتماده در اونجا کافی اسم این لیزر رو سرچ کنی http://www2.janes.com/WW/www_results.jsp با عضو شدن در این سایت میتوانید لینک بالا را ببینید. البته باز هم عذر خواهی میکنم چون وقتم محدود هستش نمیتونم اونو ترجمه کنم. با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته که منبع در اختیار شما قرار میدم و اصلا برای همین این بحث رو پیش کشیدم منبع خودم ارشیوم است که همانطور که عرض کردم مربوط به سال 2002 است ولی دنبال منبع معتبر میگردم
منابع متفرغه زیادند که هر چی دلشون میخواد مینویسند اگر اونا رو بخونی توهم شما رو ور میداره که امریکا یا ... قدرت فضایی دارن ... ولی چشم من دنبال منابع معتبر میگردم و ترجمه میکنم و در اختیار شما قرار میدهم
سایت جینز هم بد نیست کامله یه موقع هایی خالی میبنده ولی قابل اعتماده در اونجا کافی اسم این لیزر رو سرچ کنی
http://www2.janes.com/WW/www_results.jsp
با عضو شدن در این سایت میتوانید لینک بالا را ببینید.
البته باز هم عذر خواهی میکنم چون وقتم محدود هستش نمیتونم اونو ترجمه کنم.
با تشکر

اگر لطف کنید متن انگلیسی رو اینجا کپی پیست کنید هم متشکر می شم.

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته که این کارو میکنم lich دوست من منبع درست و حسابی پیدا کنم حتما این کارو میکنم درباره لینک بالا هم متاسفم اصلا حواسم به این نبود که اخبار و اطلاعات سایت هر لحظه آپدیت میشوند وقتی من این لینک رو برداشتم سایت آپدیت شده بود باز هم عذز خواهی بنده رو بپذیرید icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته که این کارو میکنم lich دوست من
منبع درست و حسابی پیدا کنم حتما این کارو میکنم
درباره لینک بالا هم متاسفم
اصلا حواسم به این نبود که اخبار و اطلاعات سایت هر لحظه آپدیت میشوند
وقتی من این لینک رو برداشتم سایت آپدیت شده بود
باز هم عذز خواهی بنده رو بپذیرید icon_biggrin

خيلي ممنون دوست عزيز . اگه فرصت ترجمه ندارين لطفا متن اصلي رو بزارين . به نظر ميرسه اكثر كسايي كه تو سايت عضو هستن مشكلي با متون انگليسي نداشته باشن . بي صبرانه منتظر ديدن اطلاعات تكميلي در مورد اين اسلحه هستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=left]Since the Cold War the U.S Missile Command and the U.S Air Force have continually focused their efforts on designing an Airborne Laser Weapon. Whilst this idea may still seem like science fiction, testing for this ground breaking technology has already begun. A powerful Chemical Oxygen Iodine Laser (COIL) has been mounted in a turret-like array on the nose of specially modified Boeing 747-400 air freighters. The Airborne System’s (ABL) primary mission will be to locate and shoot down enemy ballistic missiles whilst still in the launch stage. The ABL will have an array of six long range Infrared Scan and Track (IRST) sensors arranged around the aircraft, providing 360 degrees of coverage to locate launch sites. Once the launch has been detected the data is fed to a modified low altitude navigation which will then use laser ranging to determine the three dimensional coordinates of the launched missile. This information is fed to 2 low-power Track Illuminating Lasers. One of the TILL lasers tracks the nose of the target, establishing how far away the target fuel tank is, while the second TILL laser tracks the target area calculated by the first TILL. Once the TILL lasers have tracked the target, a more powerful Beacon Illuminating Laser (BILL) is used to sample the atmospheric conditions between the ABL and the target this ensures all movement and atmospheric variables are accounted for by the time the primary laser is ready to fire. The COIL uses atomized liquid hydrogen peroxide (H2O2) and potassium hydroxide (KOH) and chlorine gas (CL2) to make an energized form of oxygen known as singlet delta oxygen, this is then mixed with molecular iodine gas (I2) to form ionized iodine gas. As the ionized iodine gas settles it releases a photon, it’s these photons that are then amplified by a pair of parallel laser cavity mirrors and finally discharged as a pulse of coherent light. The COIL will consist of six individual lasing modules (each weighing 4,500 pounds, and as big as a panel van) linked in series, so that the beam from one module can be amplified further as it passes through each module. The ABL performed flawlessly during ground testing, however mounting the massive unit in the aircraft with such results presents its own problems. First, the technology used to locate and track the missiles position is very precise, the systems need to be stabilized against in flight vibrations. This can be achieved through the use of spring loaded vibration isolation benches but must be perfected if the ABL is to perform well in the air. Second, the Boeing 747-400s maximum payload weight is 320 tons, currently the ABL weighs in at 300. Reducing the system’s overall weight will not only provide a larger margin for safety, but will allow the aircraft to carry more laser reactant (for more shots), fuel (for longer loiter times) or improved crew accommodations (which will increase mission loiter times and reduce crew fatigue). With the system already designed and only a few obsticals to over come, the U.S Air Force hope to have an ABL in operation sometime shortly after next year. tank you http://blog.800hightech.com/][align=left]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ان شائالله بروبچ اپتیک صنایع دفاع هم آستین همت بالا بزنند وحسابی از خجالت اونها در بیان icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر میکنم این بویینگ رو قبلا دیدم بحث اصلی اینجاست که در صورت شلیک حدود 50 فروند موشک ، نمیشه با یک هواپیما همه رو رهگیری کرد ! در ضمن هزینه تمام شده ساخت این سیستم هم گرونه نظر شما چیه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.