amir

سامانه دفاع هوایی دوش پرتاب سام-7 استرلا/میثاق (SAM-7/ Strela)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

میثاق2 برای اولین بار در رزمایش ضربت ذولفقار مورد ازمایش قرار گرفت و به نیروی های مسلح تحویل داده شد. این سلاح امروز به تولید انبوه رسیده به طوری که 90 درصد لشگرهای ارتش و سپاه به این دوش پرتاپ تمام ایرانی مجهزند. به نظر کارشناسان موشکی و نظامی میثاق 2 تنها در مقابله با بالگرد عمل نمی کند بلکه در درگیری های زرهی کاربرد دارد. این جنگ افزار اسلحه ای سر نوشت ساز دز جنگ های چریکی و تانتقارن محسوب می شود به دلیل اینکه امکان شلیک به انواع تانک و نفربر و ... را در حافظه الکترونیکی ان تعریف کرد. اما تخصص عملکردی این سلاح در شکار بالگرد ها است. به طور مثال در جنگ 33 روزه اسرائیل و حزب الله تعدادی از هلکوپتر های اپاچی اسرائیل با دوش پرتاپ های رزمندگان حزب الله سرنگون شدند. در این جا باید گفت این ها این سلاح استراتژیک را از کجا اورده اند؟ جواب با خوده شما...icon_frown همچونین تا بحال کارشناسان مسائل نظامی معمای انهدام پی در پی و مرموز تانکهای پیشرفته مرکاوا را نفهمیده اند اما شایعه شده است که علت این معما شلیک نوعی موشک به طرف زاویه سمت چپ بدنه به صورت نزدیک با فاصله کم بوده است. انها اذعان کرده اند مهمات به کار رفته در سلاح به کار رفته در هیچ یک از کشور های روسیه ... امریکا... پیدا نشده است. اما وحشت مقامات اسراییلی و غرب را برانگیخته است و حشت به خاطره اینکه مدت 30 سال روی یک تانک (مرکاوا) کارکردند و ان را قدرتمند ترین و شکست ناپذیرین تانک جهان معرفی کردند icon_frown ولی در 33 روز در کارخانه ساخت این تانک تخته شد.icon_cool و... موشک دوش پرتاپ میثاق 2 دارای حدود 1 کیلو گرم سر جنگی و قابلیت هایی نظیر گردش سریع حتی با زاویه 60 درجه، عدم تاثیر امواج اخلال گر نظیر ECM بر ایجاد خطا در هدف گیری و سرعتی حدود 2 ماخ پس از شلیک را داراست. میثاق 2 که قیمت تمام شده پایینی هم دارد، قابلیت استفاده در هلیکوپترهای جنگی نظیر کبری جهت هدف گیری جنگنده ها و هلکوپتر نظامی دشمن و ... است.این موشک قادر به رهگیری و انهدام اهداف هوایی است که با استفاده از نقاط کور راداری در ارتفاع بسیار کم پرواز می کنند را دارد . موشک میثاق-2 ، نمونه برد بلند تر و با دقت تر و سبک تر از میثاق-1 است که پیشتر به تولید انبوه رسیده بود. منبع مجله جنگ افزار
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام موشکهای دوش پرتاب مانند میثاق صرفا موشکهای حرارتی هستند. اگر دقت کنید زیر بدنه هواپیماهای هدف یک منبع تولید حرارت بسته می شه تا موشک بتونه روی هدف قفل کنه. در غیر اینصورت این موشک توانایی قفل روی هدف سرد رو نداره. اگر فیلمهای مانورهای قبلی رو هم دیده باشید منبع حرارتی زیر هواپیمای هدف کاملا مشخصه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاری نداره می تونن یه ماکرو فر ببندن روش icon_cool ولی بدون شوخی صربها در جنگهای کوزوو برای منحرف کردن موشکهای حرارتی کشورهای ناتو از ماکرو فر استفاده می کردن. کلا درست کردن یه منبع حرارتی که روی پهپاد بزرگی مثه این نصب بشه خیلی سخت نیست . چون وسایلی مثه ماکرو فر از برق کمی استفاده می کنند با اضافه کردن چندتا باتری و شارژ اونها توسط موتور پهپاد می شه یه وسیله تولید حرارت ایجاد کرد که بر مبنای ماکروفر یا کاربکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در رژه 31 شهريور ماه اين موشك به پيش نمايش گذاشته شد و از سامانه حرارتي نويني بهره ميبرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه درمورد چی بحث کنیم :mrgreen: در مورد تانک مرکاوا گویا سیستم زد موشک بعد جنگ 33 روزه روش نصب کردن که در فاصله چند متری بعداز تشخیص موشک تعداد زیادی ساچمه اطراف تانک پخش میکنه که باعث انهدام موشک میشه حالا چقدر کابرد داره معلوم نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه جوري و با چه سرعتي ساچمه پرتاب مي كنه؟ سيستم شناسايي اش چگونه و از چه فاصله اي اين كار را انجام مي دهد؟ :mrgreen: سرعت ميثاق 2ماخ است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا حالا اين تاپيك 150 بيننده داشته ولي حتي يك نظر هم نداده اند؟

منم یکی از اون بینندگان بودم اما نظر ندادم میدونی چرا؟!

چون همین مطلب رو من تو سایت دانشجو کار کردم و البته از رو منبعی که مجله جنگ افزار زده بود یعنی یه سایت مجهول الهویه! که اکثر مطالبش کشک تشریف داره! یا حداقل اینطور نشون میده و یا حداقل حداقل خیلی امیدوار کننده است! مطالبش!

اسم سایتش یادم نیست اما در کل این سایت با مطلبش بدفرم ما رو ضایع کرد! چون نصف ادعاهاش نادرسته!

اما واسه جوگیر کردن حرف نداره!

البته من چون همین مطلب رو توی جنگ افزار دیدم بهش اعتماد کردم و گفتم جنگ افزار مطلب الکی نمیزاره اما....

مثلا در مورده

بلکه در درگیری های زرهی کاربرد دارد.

این اشتباهه... و چندین اشتباه مسلم دیگه توشه....

حالا لینک اون مطلب رو پیدا کردم میزارم تا بدونین کجاهاش اشتباهه.....

با تشکر

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشك ميثاق 2 فقط ميتونه عليه اهداف هوايي موفق باشه و اساسا يك موشك زمين به هواي مادون قرمزه كه ككلاهك اون از RPG هم ضعيفتره در مورد تانك مركاوا هم اين تانك ضمن داشتن سيستم تشخيص حمله موشك از دو غلاف ضد موشك استفاده ميكنه كه يكي با استفاده از صاعقه كلاهك موشك رو منهدم ميكنه و دومي با جريان هاي متفاوت ميدان مغناصيسي ابتدا موشك رو جذب و بعد منحرف ميكنه تا اثر انفجاري اون كم بشه . موشكي كه تونست از پس اين تانك به خوبي بر بياد موشك روسي كورنت بود كه ضمن عبور از سيستم دفاعي مركاوا اون رو از جهات مخلتف مورد حمله قرار بده اين موشك پس از شليك اقدام به مانور هاي مطابق با محيط ميكنه كه اگر شليك كننده از جلو شليك كنه موشك ميتونه به انتخاب خودش به پهلوي تانك اصابت كنه ولي معمولا ابتدا اوج گيري ميكنه و به قسمت بالاي تانك اصابت ميكنه البته موشك هاي ديگري هم مثل كونكورث ميلان و متيس هم بودن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک خوبی است اما اینکه نظری نداشت باید به دنبال علت آن بود؟ علت اول به نظر من عدم جذابیت مطلب است! مطلب باید جدا جدا و بین هر بخش عکس داشته باشد. علت بعدی تکراری بودن و موجود بودن مطلب مشابه در سایت است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.