iran_400

آشنایی با پاسگاههای مرزی جدید ترکیه (دژهای پاسگاهی)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آی دهنم آب افتاد ...دلم به تاپ تاپ افتاد... big_hug .عجب تاپیکی هست...دستت درد نکنه...ای کاش ما هم به فکر این پاسگاه ها باشیم :applause: ..

قیمت تمام شده این پاسگاه ها چقدره؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iMosi' timestamp='1386774833' post='352643']
آی دهنم آب افتاد ...دلم به تاپ تاپ افتاد... big_hug .عجب تاپیکی هست...دستت درد نکنه...ای کاش ما هم به فکر این پاسگاه ها باشیم :applause: ..
[/quote]

خواهش میکنم دوست عزیز هنوز سری دوم تصاویر اضافه نشده به اضافه اینکه یک مطلب جالب دیگری هم در این رابطه بود که دیگه حوصله ترجمه کردنش رو نداشتم انشالله در یکی دو روز آینده ترجمش میکنم.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iran_400' timestamp='1386775223' post='352644']

خواهش میکنم دوست عزیز هنوز سری دوم تصاویر اضافه نشده به اضافه اینکه یک مطلب جالب دیگری هم در این رابطه بود که دیگه حوصله ترجمه کردنش رو نداشتم انشالله در یکی دو روز آینده ترجمش میکنم.
[/quote]
قیمت تمام شده برای هر پاسگاه چقدره؟...ترکیه اقتصادش داره پیشرفت می کنه...تحریم نیست مثل ایران...کولرگازی icon_eek ...هزینه برق یه پاسگاه چقدر میشه در ماه یا سال؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Electro_officer، 20 آذر 1392 - ...
مخفی شده توسط Electro_officer، 20 آذر 1392 - ...
این پست حذف شود. ویرایش شده در توسط iran_400

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ترکیه لامذهب یه چند تا از این پاسگاه ها رو نزدیک مرز سوریه چرا مستقر نمی کنه تا از ورود غیرقانونی تکفیری ها به سوریه جلوگیری کنه...عجب منافقی هست این اردوغان...

مرز رو باز گذاشته هر موجود تکفیری که خدا خلق کرده وارد سوریه بشه و به مناطق مختلف حملات انجام بدن و سوریه رو نابود کنن....بعد برای جلوگیری از ورود تروریست ها به کشور خودش حاضره این همه هزینه بکنه....

خدایا خودت انتقام خرابی سوریه رو از ترکیه بگیر...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این برجها چقدر شبیه به برجهای اسرائیلی است!!!!
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
معمولا هر چند کیلومتر یه پاسگاه میزارن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10235/356534457877.jpg[/img]
خیلی باحال ساخته شده یاد نقشه‌های دفاعی خودم تو Stronghold افتادم!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10235/123235765789112.jpg[/img]
دیواره جلوی ورودی!
[quote]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]انتظار میرفت یک حفره کوچک در بدنه دیوار ایجاد نماید اما نتیجه شگفت انگیز بود گلوله آر پی جی نه یک حفره بلکه تنها خراشی کوچک بر روی بدنه دیوار ایجاد نموده بود که نشان از استحکام شگفت انگیز دیوارها داشت[/font]
[/quote]
اینجا رو خیلی اغراق آمیز گفتید به نظرم... :mrgreen:

[quote name='iran_400' timestamp='1386778311' post='352654']
[right][font=tahoma,geneva,sans-serif]لطفا یکی از مدیران این پست رو هم به ادامه پست قبلی اضافه کنه خودم هر چقدر خواستم اضافه کنم قبول نکرد.[/font][/right]
[/quote]
با توجه به تعدد تصاویر سیستم این امکان رو نمیده.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='iMosi' timestamp='1386776383' post='352649']
قیمت تمام شده برای هر پاسگاه چقدره؟...ترکیه اقتصادش داره پیشرفت می کنه...تحریم نیست مثل ایران...کولرگازی icon_eek ...هزینه برق یه پاسگاه چقدر میشه در ماه یا سال؟
[/quote][/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]بنابر اعلام رسانه های دولتی این کشور هزینه ساخت هر پاسگاه متغیر بین 2 الی 4 میلیون لیره ی ترک هستش که حالا باید یک نفر زحمت حساب کردن قیمت لیره ترک رو بکشه و بعد از حساب کردن به دلار و تومان تبدیل کنه/ دلیل متغیر بودن قیمت هم بطور مثال ساخت جاده برای دسترسی به پاسگاهها هستش گفته میشه در یکجا 5 کیلومتر جاده برای دسترسی به پاسگاه ساخته میشه و در یک جای دیگه 30 الی40 کیلومتر، یا مثلا هزینه های حمل و نقل مصالح مورد نیاز به یک نقطه[/font] که در صورت صعب العبور بودن هزینه ها افزایش پیدا میکنه
[font=tahoma,geneva,sans-serif]هزینه برق پاسگاه در ماه و یا سال رو نمیدونم icon_cheesygrin اما قبلها در اکثر پاسگاهها مانند دیگر جاها از بخاری های ذغال و چوب استفاده میکردند (بیچاره ها نفت و گاز که ندارند اما تا دلت بخواهد معدن ذغال سنگ و جنگل های انبوه دارند) که بخاری ذغالی و چوبی هم مشکلات و هزینه های خودشون رو داشتند.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][quote][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]بهتره بگیم پادگان مرزی ...[/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][/quote][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]در ترکی استانبولی به پادگان و پایگاه چیز دیگری گفته میشه اینها پاسگاه یا کلانتری هستند.[/font]

معمولا هر چند کیلومتر یه پاسگاه میزارن؟
[font=tahoma,geneva,sans-serif]والا این رو نمیدونم اما قراره اکثر پاسگاهها و کلانتری های خارج از شهرها بخصوص پاسگاهها و کلانتری های مناطق کردنشین و مناطق مرزی که در الویت اول هستند با این Kalekol ها جایگزین بشند. اگر چند سال پیش و قبل از شروع جنگ داخلی سوریه، دولت سوریه هم چنین کاری رو کرده بود و پاسگاهها و کلانتری های خارج شهرها رو با اینگونه پاسگاهها جایگزین کرده بود الان اینهمه منطقه دست مخالفین نیافتاده بود....[/font]

اینجا رو خیلی اغراق آمیز گفتید به نظرم... :mrgreen:

[font=tahoma,geneva,sans-serif]نه دقیقا عین متن خبر رو ترجمه کردم [/font].
[left]Harabe Kışla Karakolu, KKK'ya teslim edilmeden önce asker hemen her noktasını test etmiş. En önemli kontrol de, 'yakından yapılan roket atışı' olmuş. Duvara, terör örgütünün karakol baskınlarında kullandığı RPG 7 anti-tank roketatar ile ateş edilmiş. Üstelik PKK'nın kullandığı mesafeden çok daha yakından ateşlenmiş RPG 7. Sadece 75 metreden[/left]

[left]Karakol binasının etrafını çeviren duvarda değil delik açmak, sadece küçük bir iz bırakmış[/left]

[left][url="http://www.trthaber.com/haber/gundem/derme-catma-karakoldan-kalekola-17727.html"]http://www.trthaber....kola-17727.html[/url][/left]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]دیوارها از بتن و یا بتن آرمه های معمولی ساخته نشدند در ساخت دیوارها از بتن های نظامی استفاده شده به اضافه اینکه برای استحکام بیشتر دیوارها از موارد دیگری هم در دیوارهای داخلی و خارجی پاسگاه استفاده شده جزئیات این پاسگاهها زیاد بود که اگر میخواستم همشون رو ترجمه کنم متن اصلی 5 الی 6 برابر متن فعلی تایپک میشد که هم خواننده خسته میشد و هم مترجم بدبخت، من خیلی خلاصه ترجمه کردم و وارد جزئیات نشدم اما بعضی از جزئیات خیلی جالب بود و نشون میداد فکر همه چی رو در این پاسگاهها کردند[/font]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][font=tahoma,geneva,sans-serif]در ترکی استانبولی به پادگان و پایگاه چیز دیگری گفته میشه اینها پاسگاه یا کلانتری هستند.[/font][/quote]
از حیث وسعت و امکانات و قیاس با پاسگاه های ایران ؛ گفتم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1386790675' post='352684']
از حیث وسعت و امکانات و قیاس با پاسگاه های ایران ؛ گفتم ...
[/quote]
قضیه ناوچه و ناوشکن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصولا مقاومت فولاد در برابر انفجار خيلي بيشتر از بتنه اما بعيد ميدونم هيچ سطح فولادي باشه كه ارپي جي بهش بخوره و فقط روش يه خراش ايجاد شه يكم اغراق كردن اما روي هم رفته پادگان مرزي خيلي خوبيه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.