worior

تصاویر نیروهای ویژه جدید عراقی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='siavash75' timestamp='1387835491' post='355454']
جناب نتیجه ی همین میشه 36 هزار نفر شهید!!! حالا جانباز و ... بماند، ما نباید از انسان برای سپر دوشکا یا به قول خودتون باز کننده ی معبر مین استفاده بکنیم، همه ی اینها ابزار و لوازم خاص خودش رو داره، نه اینکه با استفاده از شهادت طلبی همه رو به کشتن بدیم
[/quote]

ساليان گذشته اگر در ميليتاري همچين حرفي ميزديم ... در محل تاپيك تيرباران ميداني ميشديم :mrgreen:
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل اساسی ما در عدم تجهیز مناسب نیروهای پیاده در وهله اول کمبود منابع مالیه.........تا زمانی که ایران ارتش حرفه ای نداشته باشه باید هر سال سر مرز زاهدان و کردستان دهها کشته و زخمی بدیم.......مگه یادتون رفته تو شاهکار چند هفته قبل 14 سرباز بیچاره رو عقب هایلوکس ریختن و اون جو از جیش العدل کمین خوردن.....کدوم مسول جواب قانع کننده داد.........امان از بی پولی

حالا اینا نیروهای عراقی تازه تاسیس بودن خوبه یه نگاهی به نیروهای پیاده و تجهیزات ارتشهای اذربایجان و ترکیه کنید تا حساب دستتون بیاد.........یعنی ما باید از ارمنستان کمتر باشیم........ای خدااااااااااااااا ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1387847670' post='355476']
مشکل اساسی ما در عدم تجهیز مناسب نیروهای پیاده در وهله اول کمبود منابع مالیه.........تا زمانی که ایران ارتش حرفه ای نداشته باشه باید هر سال سر مرز زاهدان و کردستان دهها کشته و زخمی بدیم.......مگه یادتون رفته تو شاهکار چند هفته قبل 14 سرباز بیچاره رو عقب هایلوکس ریختن و اون جو از جیش العدل کمین خوردن.....کدوم مسول جواب قانع کننده داد.........امان از بی پولی

حالا اینا نیروهای عراقی تازه تاسیس بودن خوبه یه نگاهی به نیروهای پیاده و تجهیزات ارتشهای اذربایجان و ترکیه کنید تا حساب دستتون بیاد.........یعنی ما باید از ارمنستان کمتر باشیم........ای خدااااااااااااااا
[/quote]
دقیقا
کلا چه خوشتون بیاد چه نیاد ما همش هارت و پورتیم.
تفکرات آقایون هنوز ما عهد عتیقه اگر صد بار دیگه هم اون اتفاق سر مرز بیفته هیچ تغییری ایجاد نمیشه. اصن چه معنی داره ایجاد بشه نیرو(سرباز صفر)باید شهادت طلب باشه.
خواهشا بحث پول رو نکنید که لج آدم در می آید. مشکل از تفکره که جا نیفتاده. دوستان فقطمیگن ما خیلی خفنیم، ما فلانیم، از همه سرتریم.
خدا کنه اتفاق سوریه واسه ما نیفته چون طبق معمول دوستان می گن میزنیم همه رو میترکونیم که اصلن اینجوری نخواهد بود.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='BattleMaster' timestamp='1387841416' post='355470']
ساليان گذشته اگر در ميليتاري همچين حرفي ميزديم ... در محل تاپيك تيرباران ميداني ميشديم :mrgreen:
[/quote]
[quote name='Persian_ranger' timestamp='1387836849' post='355460']
جناب سیاوش شما کجای صحبتهای من تاییدی بر این استراتژی دیدی که داری معایبش و بهم گوشزد میکنی؟؟؟ پس من 2 صفحه است دارم چی میگم؟؟
[/quote]
جناب بتل مستر من خودم هم فکر میکردم که با فرستادن این پست منفی باران بشم big_grin
پرشین رنجر عزیز، حرف من رو جسارت و بی ادبی تلقی نکنید، شما گفتید روحیه شهادت طلبی از بین میره، من هم گفتم که تجیزات ما باید در حدی باشند که آمار تلفات رو به حداقل برسونیم، نه اینکه اونارو از دست بدیم، چه تعداد نخبه در زمان جنگ از بین رفتند؟ خدایی چند نفر؟ اگه اونا زنده بودند کلا سیستم نظامی ایران متحول نمیشد؟
حرف من رو بد برداشت کردید.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1387862126' post='355483']
جناب بتل مستر من خودم هم فکر میکردم که با فرستادن این پست منفی باران بشم big_grin
پرشین رنجر عزیز، حرف من رو جسارت و بی ادبی تلقی نکنید، شما گفتید روحیه شهادت طلبی از بین میره، من هم گفتم که تجیزات ما باید در حدی باشند که آمار تلفات رو به حداقل برسونیم، نه اینکه اونارو از دست بدیم، چه تعداد نخبه در زمان جنگ از بین رفتند؟ خدایی چند نفر؟ اگه اونا زنده بودند کلا سیستم نظامی ایران متحول نمیشد؟
[/quote]
خدا خیرت بده دوست عزیز که حرف حق رو داری میزنی.
یکی از بزرگترین ضربه هایی که ما خوردیم از دست دادن همین نخبه ها بود که جاشون هم هرگز پر نشد.
امسال سردار سلیمانی از معدود بازمانده های اونا هستن که دارن یه خودی نشون میدن.
حالا ما میگیم اون موقع زمان جنگ بود و مجال فکر کردن به این چیزا نبود(که تو همین هم بحث هست) ولی الان چرا به نیرو انسانی اهمیت داده نمیشه والا ما توش موندیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1387862126' post='355483']
[/quote]
فکر کنم بازم سوء تفاهم پیش اومده!!
صحبت بنده این بود که یه سری از مسئولین با ادعای با ایمان بودن و شهادت طلب بودن نیروها شونه از زیر بار مسئولیت خارج میکنن!!!
آخه این که نشد حرف!! با ایمان بودن و شهادت طلبی خودش یک مزیته ولی در درجه اول باید آموزش دیده و مجهز باشه وگرنه گوشت دم توپ به درد کی میخوره؟؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hossein9' timestamp='1387814382' post='355362']
فقط 115 میلیارد دلار برای 2012
تو 2013 هم که کلی به تولیداتشون اضاف شده
[/quote]اگه این همه در آمد دارند چرا واسه هیچ کدوم از شهر هاشون سازمان شهرداری ندارند؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='vahidg' timestamp='1387819109' post='355379']
عقرب های سیاه منظور کیا هستن؟
[/quote]

خود همین عراقیها از بس نیش بچه ها 55هوابرد را چشیده بودن.لقب عقربهای سیاه را بهشون داده بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا ما که عملیات اینا رو می‌بینیم، میرن دست میکنن تو لونه زنبور، بعد برمیگردن عمو امریکا بره براشون عملیات رو تموم کنه...!!!
عرض کردم، باید دونست که برا چه کاری چی اعزام شده!!...
مثلا، صابرین یه دسته 14-15 نفره میره بالا، 40-50 نفر هم(کلا یک یا دو گروهان!) هم پشتیبان اون دسته جلویی بودن....
یعنی مثلا 50 نفر با 50 نفر یا بیشتر یا کمتر(در همین حدود) جنگیدن...
اما اینکه طرف بیاد به گردان کامل رو ببره که 4 نفر رو بزنه و بعد اون وسط تلفات هم بده، این رو کجای دلمون باید بذاریم؟؟

من کلی فیلم دارم از برادر های امریکایی، از مرین و غیره، از انگلیسی ها فیلم دارم که وسط عملیات دو زخمی و یه کشته میدن و همش هم تو فیلمه و اینا رو همه رو سعی میکنم امشب تاپیک کنم خدمت عزیزان.... تو هیچ کدوم اینها عیم عن واک( Aim & walk) یا به قول دوستان شلیک در حال حرکت نداریم...!!!
این چیزا ما میدون تیره و حتی تو بازی ایرسافت هم نداریم چنین چیزی...

من هرچی فیلم از عملیات های غربیون دارم، همش اینه که قایم شدن و هزار هزار گلوله میریزن و نیروی ویژشون هم وارد میشه...!!

------------------
مثل اینکه حضرات یادشون رفته هرچند هنوز 2 ماه نگذشته از تاپیکی که در اون، 4 نیوی مرین با کلی ترس و لرز میرن توی یه ساختمون که یه نفر توشه و قبلش چندین! نفری گلوله بارونش کردن و بعدش هم مجبور میشن با تخریب کل ساختمون طرف رو بکشن بیرون؟؟؟

داداشم، چی اموزش داده میشه مهم نیست! چی اجرا میشه مهمه...
تا جایی که من دیدم(توجه کنین، من نمی‌گم نیست! میگم تا جایی که سواد بنده قد میده و تا جایی که بنده دیدم!) شلیک در حال حرکت هیچ جایی نداشته و عملی نبوده! حالا شما یه چند تا فیلم بذار که این شلیک در حال حرکت اجرا میشه!(تمرین نه، میدون واقعی جنگ که از جلو به سمتشون گلوله میاد و اینا هم در حال حرکت، گلوله بزنن!)...

مسئله‌ی بعدی هم، بحث این یگان ویژه‌ی عراقی هستش که تا جایی که بنده عملیات هاشون رو دیدم، با تعداد بسیار زیاد میرن برا عملیات که چیز شاخی نیست! :)
شاید اشتباه از من باشه، لطفا چند تا فیلم یا عکس از خوب بودن عملیات‌هاشون بذارید...

امنیت کربلا هم به عهده‌ی خودمون بود! و هست! :))))))))))
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب senaps
اين صحبتهای شما جدیه یا دارید شوخی میکنید؟!؟
از سایر صحبتها که بگذریم، امنیت کربلا بر عهده ماست؟!؟ icon_eek
rolling_on_the_floor
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وضع نيروهاي پياده سپاه از لحاظ تجهيزات خيلي بهتر از ارتش هست. الان تمامي يگان هاي سپاه حتي توپخانه از كلاه كولار و جليقه ضد گلوله استفاده مي كنند! در حالي كه نيروهاي ارتش عمدتا از كلاه خود هاي آهني چهل سال پيش استفاده مي كنند. همين تيپ 55 هوابرد كه اصولا بايد يكي از زبده ترين نيروهاي تكاوري ارتش باشه ، نيروهاش هنوز هم از همين كلاه هاي داغون زمان جنگ استفاده مي كنند! جليقه ضد گلوله و دوربين ديد در شب و .. بماند. همين عكسي كه جناب F-14AA از تكاوران دريايي گذاشتند، كلاهي كه سرشونه، كلاه آهني زمان جنگه!
سپاه سلاح سازماني خودش را به كل تغيير داده و الان نيروهاش دارند از M16 استفاده مي كنند ولي ارتش هنوز هم به استفاده از G3 هاي درب و داغون اصرار داره! اينكه ارتش چرا به جون سربازاش اهميت نمي ده واقعا جاي سوال داره! اگه خاطرات جناب Elo را مطالعه كرده باشيد اين موضوع را ميتونيد به خوبي درك كنيد.
دوستان اين را هم در نظر بگيريد كه كشور هاي ديگه خيلي راحت مي تونند تجهيزات مورد نيازشون را خريداري كنند در حالي كه ما مجبوريم از صفر تا صد تحهيزات مورد نياز را خودمون توليد كنيم.
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='amirattari' timestamp='1387883965' post='355516']
سپاه سلاح سازماني خودش را به كل تغيير داده و الان نيروهاش دارند از M16 استفاده مي كنند ولي ارتش هنوز هم به استفاده از G3 هاي درب و داغون اصرار داره! اينكه ارتش چرا به جون سربازاش اهميت نمي ده واقعا جاي سوال داره!
[/quote]

برادر عزیز ، ارتش اصراری به استفاده از تجهیزات عهد پالئوزوئیک نداره و مطمئن هم باش که هیچ کسی توی ارتش از این وضع راضی نیست .

مساله این جاست که چاره ای غیر از این نیست ! پولی در بساط نیست ...

ارتش توی تامین مسکن سازمانی برای پرسنلش مشکل داره ، توی پرداخت حقوق بازنشسته هاش مشکل داره ، حق بازنشستگی اکثر بازنشسته های ارتش از سال 90 به این ور هنوز پرداخت نشده ، شما میگی جلیقه ی ضد گلوله و دوربین دید در شب ؟!

شما طوری اتهام میزنی ارتش جون سربازاش براش اهمیتی نداره که انگار همه چیز هست و در اختیار افراد قرار نمی گیره !

شما میبینی که ما هنوز از هواپیماها و ناوهای ساخت 40 ، 50 سال پیش داریم استفاده می کنیم ولی برادر من اون چیزی که نمیبینی این هست که ما همچنان از همون زیرساخت های ارتباطی ، همون بیسیم و ... ساخت عهد بوق هم داریم استفاده میکنیم ...

مطمئن باش هیچ فرمانده ای از وضع موجود راضی نیست .

هیچ کس از پیکانی که از عهد بوق داره هنوز سواری میده و تازه 1 ساله از ارتش دو تاش رو میگیرن و یک پراید میدن راضی نیست !

پراید های پلاک آبی رو که میبینم گریم میگیره !

ولی چاره چیه ؟!
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hightech' timestamp='1387883932' post='355515']
جناب senaps
از سایر صحبتها که بگذریم، امنیت کربلا بر عهده ماست؟!؟ icon_eek
rolling_on_the_floor
[/quote]
چند ماه پیش خبر هایی از شدت گرفتن فعالیت گروههای تروریستی ( مخصوصآ در استان الانبار) بگوش میرسید و دولت و ارتش این کشور عملآ قادر به کنترل اوضاع نبودند تا اینکه نوری مالکی به همراه گروهی از مسئولین امنیتی و نظامی عراق وارد ایران شدند و مذاکراتی با همتایان ایرانی داشتند. مذاکرات چی بود و با کیا مذاکره کردند بنده اطلاعی ندارم اما نتیجش این شد که الان ارتش عراق داره تو استان الانبار نفس تروریستها رو میبنده و اوضاع بغداد هم تا حد زیادی آروم شده.

مناطق جنوبی عراق امن ترین نقاط این کشوره و دلیلش هم بافت جمعیتی شیعه و کنترل امنیت مناطق توسط گرو های مسلح شیعه که زمانی توسط ایران بر علیه اشغالگران آمریکایی آموزش و سازماندهی میشدند هست. به کنه و ریشه قضیه که برگردیم درسته که تجهیزات نیروهای عراقی جنس خوب های غربی و شرقیه. اما عامل به کار گیرندش نیروهای خودمونن!

به نظر من نوع همکاری ما با عراق مثل نوع همکاریمون با ارتش سوریه اس. مستشاری ...
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

دوست من، بنده هیچ سواد میلیتاریستیی ندارم، نظراتم بر اساس چیزهاییست که می‌بینم... من توی چیزهایی که دیدم، هنوز غیر از هالیوود و میدان تیر ها، جای دیگه‌ای ندیدم که یه نیرو، در حال حرکت گلوله بزنه! :)...
حالا اگر فیلمی در این خصوص هست، بدید من هم ببینم و برا ارشیو میلیتاریم ذخیره کنم که باحاله...

در خصوص عراق هم، خوشبختانه یا بدبختانه بله... کل امنیت این روزهای کربلا و زوارش به عهده‌ی ما بود...

در خصوص تجهیزات هم، بنده بارها و بارها عکس از نیروهای عملیاتی قرار دادم، جناب محمد هم یه تاپیک از نیروهای عملیاتی CIA داشتن که تو همه‌ی اون عکسا، نیروهای عملیاتی واقعا همین کلاش و اینا دستشون بود...

نیروهای ما، نیروی ویژه نیستن! ولی استراتژی نیروهای ما فرق میکنه...
چیزی که به نظر حقیر میرسه، این هستش که ما هیچ برنامه‌ای برای درگیری با نیروهای غربی نداریم... یعنی اینجوری نیست که مثلا اونا اینور خاکریز ما اونور خاکریز و دو طرف با هم درگیر باشن!!...
تقریبا ما کل اموزش هامون بر دو اساس هستش:
1- گوشت جلوی توپ! :|
2- جنگ چریکی! :)...

یعنی طرف مقابل حمله میکنه، میگیره، بعد ما با جنگ چریکی میریم ازش پس میگیریم...!!

البته استراتژی برای مقابله با مثلا کشورهای از قبیل عربستان و اینا، همون بحث موشکی و راکتی هستش...

من رزمایش ها رو که می‌بینم، کاملا مشخصه هیچ برنامه‌ای نیست و کلا کارشون فقط اینه که نیرو رو بفرستن جلو توپ :|...

پس بیخود خودتون رو درگیر کلاه خود جدید و قدیم و چه میدونم جلیقه نکنین... اینا برای این هستن که جزو امار تلفات باشن... پس باید جزو امار تلفات باشن همین و بس :|
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اخبار عراق رو پیگیری نمی کنید؟

ارتش عراق مجهز هست ولی به قول میثم همش عکس و فیلم هست....زندان ابوغریب و آزادسازی تعداد زیادی نیروی القاعده رو که فراموش نکردید؟

روزی چندین نفر سرباز و درجه دار ارتش با حملات داعش به شهادت می رسن...یه دفعه خبر میاد یه ساختمون حکومتی رو داعش گرفته....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.