worior

تصاویر نیروهای ویژه جدید عراقی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام

من قشنگ متوجه شدم سطح اطلاعاتی شما عزیزان از تیپ های سپاه چقدر هست و خدا رو هم شکر میکنم که هنوز مع الوصف بسیاری از مسائل ، سازمان رزم سپاه لو نرفته واقعا خوشحال شدم

برای اینکه سازمان رزم سپاه رو حتی برای ذره ای هم شفاف نکنم حرفی نمیزنم

فقط بدونید ، اوووووووووووووووووپس شما کجا و حقیقت سازمان رزم سپاه به خصوص در زمینه تکاور کچا !

الحمدلله رب العالمین

من همیشه انتقاد داشتم به نحوه اطلاع رسانی توانایی های نیروهای مسلح ولی هرچه بیشتر پیش میرم تازه میفهمم چرا بعد این همه سال حتی سیا و موساد هم در تشخیص صحیح نقاط ضعف و قوت نیروهای مسلح باقی موندن

واقعا باعث خوشحالی هست این مساله که چقدر ناشفاف هست توانایی های نیروهای مسلح به خصوص سپاه

فقط یک اشاره بسیار گذرا ساده و اجمالی به عملیاتی میکنم که ریگی اگر نیروی انتظامی سیستان سوتی نمیداد به هلاکت میرسید یا دستگیر میشد ... می کنم تا ببینند دوستان هنوز خیلی مونده بفهمند چی به چی هست

همین نیروهایی که میفرمایند 14 سال هست تشکیل شدند و از این حرفها ( که از نظر اسلام رد شده کامل هست همانند فرمانده لشکر 19 ساله ) دو هفته تمام در یک شبه خاکریز 10 متر در10 متری .... بدون اینکه حتی برای توالت رفتن هم از اونجا خارج بشن در منطقه کمین زدند .... بدون هیچ اثر و ردی ... تمام کارهاشون تو همون میزان جا بود و بس

تیم ریگی با محافظین حرفه ای ش در حال عبور بود .... شهید سید محمود موسوی قفل کرده بود رو ریگی ... هدف باید زنده دستگیر میشد مگر اینکه خودش نخواد .... بیسیم نیروی انتظامی بی جهت اطلاعاتی که بهش مربوط نیست رو لو داد
درگیری شروع شد ... در فاصله دو متری ریگی ، از دست شهید موسوی در رفت ... با دراگانوف یکی کاشت توی پاش ... اما کار از کار گذشته بود ... درگیری خیلی سریع جمع شد با کشته شدن همراهان ریگی و زخمی شدن خودش ولی متاسفانه فرارش ...

دوست عزیز ، بهترین تکاوران جهان الان تمام آموزش های حتی محرمانه شون هم در اختیار نیروهای امام زمان عج الله قرار داره و هر روز با اونها تمرین میشه .... نه برای یادگیری ، برای ضد یادگیری ..... یکی تک تیرانداز میشه یکی ضد تک تیرانداز .... ضد تک تیرانداز انسان برترتری هست ... یک تک تیرانداز تمام عیار هست که قراره ضد تک تیرانداز دیگر کار بکند

بچه های صابرین و نوهد ... همه شون در حد خودشون خوبند ... ولی شکی نیست کسی در جهان قوی تر هست که :

شهادت آرزوش باشه

یا حق

سلام

دوست عزیز اول سازمان رزم سپاه ( بجز همین تیپ یکی دوتا دیگه) در بحث نیرو زمینی تکلیفش مشخصه

اما اگر شما منظورت از این جریان ها ( کمین کردن و...) تعریف ازیک کار خیلی خفن بود  می تونم بپرسم اونوقت شما تعریفتون از یک تکاور چیه ؟ تمام این کارها رو که تکاور های  دریایی ارتش هم می تونند بکنند حتی تمیز تر حالا من وارد بحث sbs های ارتش نمی شوم ( بماند بعد انقلاب این نیروها ویزه دریایی ارتش چه چیزهایی جدید تو اموزشون وارد شده و یا با همین نوهد چه چیزهای مشترک که تمرین نمی کنند)

الان مثلا کمین یک جا به مدت ده روز واقعا باید برای یک یگان تکاور کار خاصی باشد!!  این کار رو نکنند که فرقی هم با یک سرباز دارند؟

شما باید مثالی خیلی بهتر می زدید اگر یک نیرو ویزه این ویزگی رو نداشته باشد که دیگه  ...البته بهتره وقتی داریم  درباره نیرو زمینی سپا ه بحث میکنیم مخصوصا صابرین از وازه نیرو ویزه استفاده کنیم چون تو نیرو زمینی سپاه هرکی دست چپ راستش را بشناسد راحت می توند یک اسم تکاور به خودش بچسبوند بگدریم

من اصلا قابلیت های رزمی این یگان رو زیر سوال نبردم ک شما چنین مثالی برام اوردید خوبه تازه  تایید هم کردم

درباره نیرو قدس اینکه این نیرو بعد از انقلاب خوب وظیفه اش مشخصه

این نیرو نیاز به نیرو نظامی  تو ابعاد مختلف دارد حالا یک نیروی قدس که باید  در حد یک تکاور باشد خب مسلمه که باید توسط صابرین اموزش ببیند مگر اینکه خودشون به سلاح نبینند بدند دست ارتش اما اگر نیاز باشد که یک نیرو قدس از این هم فراتر برود صابرین جواب گو نیسست چون صابرین در حد یک یگان تکاوری است مثل یک تکاور نیرو دریایی(تکاور ساده)  حالا تو بعد زمینی

اونوقت دیگه توسط خود نوهد اموزش می بینند چون تنها تیپ نظامی تو ایران که چنین توانایی دارد نوهده 

خیلی ساده انگارست یک از موفق ترین ( موفق ترین در حال حاضر ) نیروهای مخصوص دنیا (65 هوابرد) را با اون سابقه عملیاتی و نظامی را با یک تیپ تکاور 14 ساله که تو مهمترین عملیات نظامی خودش (که البته به اندازه سردشت تو زمان جنگ نیست) که در دقایق اخر اشتباه فاحش ( فقط تجریه) کرده رو یکی بدونیم میگند این ارتشی ها مظلوم هستند یکیش همین مورد

البته نباید مقایسه بکنیم ولی خب  نوهد پشتش ایران و اسراییل و انگلیس و امریکا تو تشکیلش بودند تاکتیک های نیروهای sbs رو حتی وارد اموزششون شده بهترین بهترین ها هستند با بیش از 40 سال سابقه اونوقت نقششون از یک تیپی که اصول اولیش از همین نوهده  باید کمتر باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

عزیز ... سازمان رزم رو میتونید تعریف جامع ش رو در کتب فرماندهی و جنگ در سطح استراتژیک ، مطالعه بفرمایید !!!

شب خوش

یا حق

پی نوشت: اصلا بنده بی خیال بحث های بی خودی میشم ...نوهد...صابرین ...ارتش ....سپاه .... اینها برای من مدتهاست حل شدن چون همه شون تعاریف اهداف و برنامه شون مشخص هست و قیاس نمیشن با هم
مثل این میمونه بهترین سلاح کمری جهان رو با بهترین تانک جهان مقایسه کرد .... تعاریف عملکرد و وظایف شون کاملا متفاوته

البته باید بگم هم کلاه سبزهای ارتش هم کلاه سبزهای سپاه هر دو عملیات های برون مرزی داشتند اما یکی در راستای تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران دیگری در راستای انقلاب اسلامی
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان

هر نیرو ویژه ای در ابتدای تشکیل و در ماموریتهای محوله ممکنه دچار مشکلاتی بشه که به شکست بینجامه از جمله دلایل آن به کم تجربگی و انتظار نابه جای فرماندهان از نیروهای عمل کنندس نمونه بارزش هم عملیات طبس هست که از اولین عملیاهای دلتا فودس بوده . در مورد عملیت پژاک من سری مستندهایی که در آپارات هستو دیدم تو آخرین قسمت مستند اونجایی که به قسمت ورود صابرین میرسه 10 ثانیه از صحبتهای فرمانده عملیاتو نشون میده که میگه من میخوام پژاک با خفت و خاری اینجارو ترک کنن این صحبت یعنی روشه دیگری نیز بوده که به وضوح نشون داده میشه تو مستند و اون استفاده از حجم آتش بالای توپو خمپاره تانک و تک تیر انداز بوده اما یهو فرمانده یاد فیلمه جان سخت میوفته و رو زندگیه سربازاش قمار میکنه البته نتیجشو خودشون میگن بله ولی فیلمی که از تجهیزات شهدای صابرین دست پژاک میبینیم بله (به قول ادیب ) 

سربازان ما بسیار شجاع  نترس و شهادت طلب هستند چه سپاه چه ارتش فرقی نمیکنه وجود این با قیرتانه که این مرزوبومو حفظ میکنه و سبب میشه شب با آرامش بخوابیم ولی این فرماندهانشون هستند که سبب میشن شب با کابوس از خواب بپریم 

پی نوشت : من همیشه با فرماندهانمون و تصمیماتی که میگیرند مشکل دارم شاید الان تعدادی از دوستان بگند بیرون گود نشستی میگی لنگش کن ولی من دلیلمو از پیکر شهدایی میارم که با خونشون این سرزمینو آبیاری کردن چون بنا به دستور به عملیات بی بازگشت رفتن عملیاتی که خودشون میدونن تش چی میشه ولی میگن جونمون فدای ایرانمون فدای آقامون و میرن با لبی خندان ولی فرماندهان ... اشتباه پشت اشتباه کو یکی که از اشتباهش تجربه کسب کنه 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته اون قسمت صحبتها متعلق به فرمانده تیپ 48 فتح هست ... که الان اگر اشتباه نکنم سردار دوم هستند

ولی در کل مخلصیم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

عزیز ... سازمان رزم رو میتونید تعریف جامع ش رو در کتب فرماندهی و جنگ در سطح استراتژیک ، مطالعه بفرمایید !!!

شب خوش

یا حق

پی نوشت: اصلا بنده بی خیال بحث های بی خودی میشم ...نوهد...صابرین ...ارتش ....سپاه .... اینها برای من مدتهاست حل شدن چون همه شون تعاریف اهداف و برنامه شون مشخص هست و قیاس نمیشن با هم
مثل این میمونه بهترین سلاح کمری جهان رو با بهترین تانک جهان مقایسه کرد .... تعاریف عملکرد و وظایف شون کاملا متفاوته

البته باید بگم هم کلاه سبزهای ارتش هم کلاه سبزهای سپاه هر دو عملیات های برون مرزی داشتند اما یکی در راستای تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران دیگری در راستای انقلاب اسلامی

سلام

من اصلا موضوع بحثم مقایسه این دو نیرو نبود

خوبه من تو پست اولم نفاوت وظیفه این دو نیرو رو گفتم

خوبه من این یگان رو یک یگان ویزه نام بردم...........

چه کسی بحث کمین زدن این نیرو رو وسط کشید !!! من حرفی از ضعیف بودن این این تیپ زدم؟

شما بودید که حرف تو دهن ما گذاشتید که ما گفتیم  صابرین ضعیفه بعد برا نقضش چند مثال عملیاتی زدید که البته ما قبل ترش با یگان ویزه خوندن این نیرو جایی برای چنین مانور دادن هایی  نگداشتیم ولی خب شما مثل اینکه فقط منتظر بودید یک نفر صابرین نوهد بکند  

البته من احساس میکنم شما از اون دسته افرادی هستید (البته غیر عمد) کارهای این تیپ رو بیش از حد بزرگ میکنید واقعاکمین ریگی؟ مثلا عملیاتی بود که از دیگر نیروهای ویزه دنیا و یا ایران بر نیاد؟

من هم مثل کاربران این سایت یک کاربر میلیتاری هستم و حوضه مورد علاقه من هم نیرو ویزست بیسواد نیستم تو این ضمیته حداقل

شما چه بخواهید یا نخواهید صابرین یک یگان تکاوری است و عملیات جاسوسان جزو وظایف تعریف شدش بود ولی یک نیرو نظامی در بعد نظامی از این هم فراتر می توند برود که صابرین فراتر نیست و نمی توند با 14 سال سن بهش برسد  زمان میخواد مگر اموزش از بیرون ببیند که فقط نوهد است که چنین توانایی  دارد و دوسه تا تیپ دیگه تو کل دنیا

در  ضمن بنده هیچ حرفی از مقایسه با دیگر نیروهای دنیا نکردم که شما بحث اون رو کشیدید وسط (البته اگر با من بودید) فقط همون نیروهایی که شما مسخرشون میکنید اگر پای کشورشون بیاد وسط اونوقت میبینید چی هستند 

شما خودتون بحث رو عوض میکنید بعد هم می گویید سواد ندارید برو فلان چیز رو بخوان 

اگر مثلا میخواهید بحث کنید  با بیسواد خوندن طرف نمی خواد حرفتون رو به کرسی بنشونید 

من میگم این تیپ صابرین  یک یگان وبزه است  که هرکجا سپاه نمی توند این یگان وارد میشد ولی این یگان محدودیت نظامی دارد خیلی از کارها رو نمی توند انجام بدد این تیپ توانایی رهایی گروگان ندارد توانایی ربایش افراد دشمن وسط منطقه خودش را ندارد این تیپ توانایی ترور هر شخصیتی(نظامی سیاسی و....) رو در عمق خاک دشمن ندارد این تیپ نمی توند مثلا یک تیم 4 نفره رزمی بفرستد انگلیس به حالت اماده باش که اگه خبری شد اماده دریافت هر دستور رزمی باشند و..... چنین توانایی رو فقط چند یگان رزمی تو کل دنیا دارند که یکیش نوهده و هر شاخه نظامی تو ایران اگر نیاز یه چنین  قابلیتی داشته باشد باید از این اموزش ببیند شما میگی نه بیا نقضش کن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان مثلا کمین یک جا به مدت ده روز واقعا باید برای یک یگان تکاور کار خاصی باشد!!  این کار رو نکنند که فرقی هم با یک سرباز دارند؟

داوش من!!! دو هفته پیش کش! ... حالا من شرایط نیروها رو نمیدونم دراز کش بوده و چقد جا واسه مانور داشتن! :))) ولی شوما برو امتحانی واسه دل خودت! برو دو ساعت توی یه جایی اندازه‌ی یه چادر کوچیک تو یه شکافی چیزی که دیده نشی از اطراف قایم بشو ببینیمت....

البته صحبت های ادیب مقدار زیادیش اغراق و داستان سرایی هایی بوده که براش گفتن ولی خوب کلیت کار صورت گرفته قطعا تست کن نتیجه میگیری! :)

البته من احساس میکنم شما از اون دسته افرادی هستید (البته غیر عمد) کارهای این تیپ رو بیش از حد بزرگ میکنید واقعاکمین ریگی؟ مثلا عملیاتی بود که از دیگر نیروهای ویزه دنیا و یا ایران بر نیاد؟

تقریبا کل عملیات های مشابه ریگی چه در شرق و چه در غرب، خارج از سطح توان بسیاری از نیروهای منطقه‌ای و جهانی بوده...!!!! :)))

شما مدل فرانسه رو نیگا کن....

یه عملیات مثلا! :) رهایی گروگان انجام داد خیر سرش!! حین پرش(یا شایدم راپل! دقیقا یادم نیست!) به خاطر تجربه‌ی کم دارپ در شب و محیط جنگلی، دو سه نفر دست و پاشون می‌شکنه و یکی کشته میشه و عملیات سریعا تبدیل به تخلیه‌ی نیروهای ویژه میشه قبل از شروعش...! :)))

یا رهایی گروگان حضرات المانی در المپیک مونیخ رو نیگا کن! :))) زدن کل گروگان و گروگان‌گیرا رو کشتن... انگار که عملیات پاکسازی بوده باشه....

حالا مقایس بکن با  کشته های خودی در درگیری های اینچنینی و رهایی گروگان نیروهای وطنی! حین درگیری...

مشخصا نوپوی ایران توی منطقه و جهان جزو بهترین های رهایی گروگان هست حداقل و نوهد به عنوان مربیش و صابرین به عنوان برادر کوچیک تر سطحشون بسیار بالاست....

نیروهای خودی رو باید دست کم نگیریم...

یادمون باشه این نیروها قابلیت اینکه بهتر باشن رو دارن، ولی در همین سطح هم از خیلی های دیگه بهترن.... همون جاسوسان رو من همیشه گفتم تلفات سپاه الکی بوده! ولی هیچ نیروی SF یا سیلز یا دلتایی از امریکا عمرا این عملیات رو انجام نمی‌داد... یعنی هیچ فرمانده‌ای شجاعت اجرای چنین عملیاتی رو نداشت....

سیلز و SF  و حتی SAS توی افغانستان این مدل عملیات ها رو با کمک نیروی هوایی و توپخانه و شخم زدن جلو بردن که براش ده‌ها مثال هست!!!! در یکی از مثال های ۱۲ نفر SF یا گرین برت اساسا به خاطر اینکه جرات نداشتن برن بالای کوه که با القائده در ورودی غار درگیر بشن، گذاشتن بن‌لادن که صد درصد اونجا بود بره! :))) حتی جرات نکردن برن بالا گرا بدن با توپخونه بزننش!!!!

ولی صابرین عملیات خودش رو میتونست بهتر اجرا کنه...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داوش من!!! دو هفته پیش کش! ... حالا من شرایط نیروها رو نمیدونم دراز کش بوده و چقد جا واسه مانور داشتن! :))) ولی شوما برو امتحانی واسه دل خودت! برو دو ساعت توی یه جایی اندازه‌ی یه چادر کوچیک تو یه شکافی چیزی که دیده نشی از اطراف قایم بشو ببینیمت....

البته صحبت های ادیب مقدار زیادیش اغراق و داستان سرایی هایی بوده که براش گفتن ولی خوب کلیت کار صورت گرفته قطعا تست کن نتیجه میگیری! :)

تقریبا کل عملیات های مشابه ریگی چه در شرق و چه در غرب، خارج از سطح توان بسیاری از نیروهای منطقه‌ای و جهانی بوده...!!!! :)))

شما مدل فرانسه رو نیگا کن....

یه عملیات مثلا! :) رهایی گروگان انجام داد خیر سرش!! حین پرش(یا شایدم راپل! دقیقا یادم نیست!) به خاطر تجربه‌ی کم دارپ در شب و محیط جنگلی، دو سه نفر دست و پاشون می‌شکنه و یکی کشته میشه و عملیات سریعا تبدیل به تخلیه‌ی نیروهای ویژه میشه قبل از شروعش...! :)))

یا رهایی گروگان حضرات المانی در المپیک مونیخ رو نیگا کن! :))) زدن کل گروگان و گروگان‌گیرا رو کشتن... انگار که عملیات پاکسازی بوده باشه....

حالا مقایس بکن با  کشته های خودی در درگیری های اینچنینی و رهایی گروگان نیروهای وطنی! حین درگیری...

مشخصا نوپوی ایران توی منطقه و جهان جزو بهترین های رهایی گروگان هست حداقل و نوهد به عنوان مربیش و صابرین به عنوان برادر کوچیک تر سطحشون بسیار بالاست....

نیروهای خودی رو باید دست کم نگیریم...

یادمون باشه این نیروها قابلیت اینکه بهتر باشن رو دارن، ولی در همین سطح هم از خیلی های دیگه بهترن.... همون جاسوسان رو من همیشه گفتم تلفات سپاه الکی بوده! ولی هیچ نیروی SF یا سیلز یا دلتایی از امریکا عمرا این عملیات رو انجام نمی‌داد... یعنی هیچ فرمانده‌ای شجاعت اجرای چنین عملیاتی رو نداشت....

سیلز و SF  و حتی SAS توی افغانستان این مدل عملیات ها رو با کمک نیروی هوایی و توپخانه و شخم زدن جلو بردن که براش ده‌ها مثال هست!!!! در یکی از مثال های ۱۲ نفر SF یا گرین برت اساسا به خاطر اینکه جرات نداشتن برن بالای کوه که با القائده در ورودی غار درگیر بشن، گذاشتن بن‌لادن که صد درصد اونجا بود بره! :))) حتی جرات نکردن برن بالا گرا بدن با توپخونه بزننش!!!!

ولی صابرین عملیات خودش رو میتونست بهتر اجرا کنه...

سلام

در مورد اون عملیات های رهایی گروگان من تو پست های قبلیم هم گفتم فقط چندتا کشور دارای چنین توانایی دارند  یکیش ما

این نیروها می شود با خلبان مقایسشون بکنیم خلبان خوب داشتن رو هر کشوری اجازه داشتنش رو ندارد این نیرو ها هم همینطور نه ما نه اسراییل نه انگلیس به هیچ کشور خارجی اموزش جامع نمی دیم 

در ضمن اصلا نوپو در کنا ر صابرین قرار نمی گیرد چون اصلا صابرین یگان رهایی گروگان ندارد  و نوپو هم یگان تکاوری نیست

همین نوپو نمی توند عملیات رهایی گروگان خارج از کشور بکند حتی اگه بهش یک c130 بدیم 

در ضمن ما جاسوسان را فتح کردیم واسه کشورمون اما یک خارجی تو منطقه همیشه این تو ذهنشه که ما چرا اینجاییم واسه نظر کی اومدیم اینجا چرا  همین احساس که باعث می شد هرکاری نکنند جون که از سر راه نیاوردند الکی واسه هیچی بمیرند حداقل ما واسه کشورمونه 

همین ها پا کشورشون بیاد وسط واقعا !! اون وقت می بینید که نه الکی هم نیستند

در ضمن من صابرین رو تو هیچ کجا کوچیک نکردم 

فقط گفتم صابرین تو ضمینه خودش خوبه نه بیشتر از اونی که براش ساخته شده حقیقت هم همینه

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند وقت پيش يه مستند ميديدم يا ميخوندم يادم نمياد ! به هر حال  در موورد نيرو عمليات ويزه اسرائيلي بود يه نيوي سيلز كه در مورد اينا صحبت ميكرد ميگفت فرق ما با اينا  در اين هست كه از ما درخواست عمليات ميكنن و ما ميتونيم ردش كنيم و نريم ولي اينا كلا اگه انجام ندن كشورشون به فنا ميره به خاطر همين كه كيفيتشون بالاتره چون مجبورن هر روز قله هاي بلندتري رو فتح كنن و ريسك و هزينه بيشتري بپردازن داستان صابرين ما هم همينه همه ميدونيم چندين بار شهيد داد و ناموفق بود چه در شرق چه در جنوب شرق چه شمال غرب و چه جنوب غرب ! ولي بحث اينكه چون كسي ازش نااميد نشد و كلا تنها جيزي كه اهميت چنداني در ايران نداره شهيد دادن نيرو هست هر بار دستور اومد دوباره رفت داره بعضي يگان هاش كم كم بهتر ميشن !! هرچند با ايده ال فرق ميكنن ولي انصافا با نيرو هاي موجود درخيلي از كشور هاي  منطقه قابل مقايسه نيستن و يه سطح بالاترن يه مشكلي هم كه دارن اينه كه تخصصي نيستن يعني هردمبيل هستن يه روز ميبرنشون كوه عمليات يه روز جنگل فردا بيابون پس فردا دريا جالب 88 تومفا هم دادن دستشون با اسپري تو وسط شهر تهران عمليات ضد شورش !! با معترضان درگير بشن  

سلام

در مورد اون عملیات های رهایی گروگان من تو پست های قبلیم هم گفتم فقط چندتا کشور دارای چنین توانایی دارند  یکیش ما

این نیروها می شود با خلبان مقایسشون بکنیم خلبان خوب داشتن رو هر کشوری اجازه داشتنش رو ندارد این نیرو ها هم همینطور نه ما نه اسراییل نه انگلیس به هیچ کشور خارجی اموزش جامع نمی دیم 

در ضمن اصلا نوپو در کنا ر صابرین قرار نمی گیرد چون اصلا صابرین یگان رهایی گروگان ندارد  و نوپو هم یگان تکاوری نیست

همین نوپو نمی توند عملیات رهایی گروگان خارج از کشور بکند حتی اگه بهش یک c130 بدیم 

در ضمن ما جاسوسان را فتح کردیم واسه کشورمون اما یک خارجی تو منطقه همیشه این تو ذهنشه که ما چرا اینجاییم واسه نظر کی اومدیم اینجا چرا  همین احساس که باعث می شد هرکاری نکنند جون که از سر راه نیاوردند الکی واسه هیچی بمیرند حداقل ما واسه کشورمونه 

همین ها پا کشورشون بیاد وسط واقعا !! اون وقت می بینید که نه الکی هم نیستند

در ضمن من صابرین رو تو هیچ کجا کوچیک نکردم 

فقط گفتم صابرین تو ضمینه خودش خوبه نه بیشتر از اونی که براش ساخته شده حقیقت هم همینه

خارجي هم دلايل خاص خودش رو داره تو ساحل نورماندي امريكايي ها ساعتي چند صد تا تلفات ميداد باز جلو ميامد 2 سال تو جنگ جهاني دوم المان همينطوري انگليس رو شخم ميزد ولي انگليس مقاومت كرد !!! و مثال هاي زياد هر ملتي ارماني داره و واسش ميجنگه خيالت راحت در ضمن نوپو يه مرحله بالاتر از رهايي گروگان رو همين چند سال پيش انجام داد و يكي از فرماندهان ..... رو زنده گرفت اورد تو كشور حتي يه شهيد هم نداد !!1

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند وقت پيش يه مستند ميديدم يا ميخوندم يادم نمياد ! به هر حال  در موورد نيرو عمليات ويزه اسرائيلي بود يه نيوي سيلز كه در مورد اينا صحبت ميكرد ميگفت فرق ما با اينا  در اين هست كه از ما درخواست عمليات ميكنن و ما ميتونيم ردش كنيم و نريم ولي اينا كلا اگه انجام ندن كشورشون به فنا ميره به خاطر همين كه كيفيتشون بالاتره چون مجبورن هر روز قله هاي بلندتري رو فتح كنن و ريسك و هزينه بيشتري بپردازن داستان صابرين ما هم همينه همه ميدونيم چندين بار شهيد داد و ناموفق بود چه در شرق چه در جنوب شرق چه شمال غرب و چه جنوب غرب ! ولي بحث اينكه چون كسي ازش نااميد نشد و كلا تنها جيزي كه اهميت چنداني در ايران نداره شهيد دادن نيرو هست هر بار دستور اومد دوباره رفت داره بعضي يگان هاش كم كم بهتر ميشن !! هرچند با ايده ال فرق ميكنن ولي انصافا با نيرو هاي موجود درخيلي از كشور هاي  منطقه قابل مقايسه نيستن و يه سطح بالاترن يه مشكلي هم كه دارن اينه كه تخصصي نيستن يعني هردمبيل هستن يه روز ميبرنشون كوه عمليات يه روز جنگل فردا بيابون پس فردا دريا جالب 88 تومفا هم دادن دستشون با اسپري تو وسط شهر تهران عمليات ضد شورش !! با معترضان درگير بشن  

خارجي هم دلايل خاص خودش رو داره تو ساحل نورماندي امريكايي ها ساعتي چند صد تا تلفات ميداد باز جلو ميامد 2 سال تو جنگ جهاني دوم المان همينطوري انگليس رو شخم ميزد ولي انگليس مقاومت كرد !!! و مثال هاي زياد هر ملتي ارماني داره و واسش ميجنگه خيالت راحت در ضمن نوپو يه مرحله بالاتر از رهايي گروگان رو همين چند سال پيش انجام داد و يكي از فرماندهان ..... رو زنده گرفت اورد تو كشور حتي يه شهيد هم نداد !!1

سلام

حقیقتش من رو یک مورد اذیت میکرد اینم بحث تجهیزات بود که بعضی ها چپ راست میگند اگه نوهد داشت اگه نوهد داشت .... می خواستم مثال بیارند که منم عکس بزارم حال گیری کنم :winking:

که اقای rommel حرف گذاشت دهن ما که شما می گید صابرین ضعیفه icon_eek  نشون به این نشون که کمپ کردند واسه ریگی و.... انگار ما مثلا نمی دونستیم بعدش هم ادامه ماجرا

من باز هم به این نکته اشاره کردم که نیرو ویزه داشتن را هر کشوری اجازه داشتنش رو ندارد خوب صابرین هم استثنا نیست به هر حال داشتنش واقعا نیاز یک ارگان بوده و افرادش هم  یک سری هدف و ارمان دارند

ولی این دلیل نمی شود من این یگان یا هر یگان دیگر را بزرگ کنم بیش از حد و بیش از حد وظیفه تعریف شده اش ! براش وظیفه بدونم

دوستان اگر کسی فکر میکند که من در مورد توانایی های این گروه کم کاری کردم متن من رو نقل کند تا با هم یک نتیجه گیری بکنیم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

كمين كردن كار يه تيم اطلاعاتي بود كه گفت ريگي از اونجا رد ميشه نتيجه كمين شماست كه وزن نيرو ويژه شما رو مشخص ميكنه كه متاسفانه خوب نبود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بحث ها مستند نیستند ، بار علمی سایت رو از بین میبرند و جو رو هم میریزند .

چرا مدیران با پست های انحرافی برخورد نمیکنند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

دوستان عزیز ، گفتم که من حوصله بحث های بی جهت ندارم ولی جناب یامور ، شما هنوزم توجه منظور بنده نشدید از سازمان رزم که اونقدر پرت جواب میدید

شرمنده تم اینو میگم ولی باید میگفتم

عزیز دلم .... بعدها متوجه میشی اصلا فرق تکاور و مخصوص و ویژه تو سپاه چی هست ... تا بعد تازه برسی به تفاوت تیپ ویژه و گردان و....

بقیه حرفاتون هم که واقعا مشخص هست چقدر زمینه و تجربه و سواد ! دارید راجع به نیروهای ویژه .... چند جلد کتاب نیرو مخصوص خوندی شما ؟ چند بار مقالات تکاوران اسبق امریکایی رو ترجمه کردید ؟ انجام دادید که میگید تجربه داریم ؟

بازم گفتید 14 سال .... آخه برادر من اگر سوابق عملیات های صابرین رو طی همین 14 سال رو بگم که مخ نوهد هم سوت میکشه ...........!

یا حق

پی نوشت: راجع به بقیه مباحثات برادر میثم و خودتون و دیگران هم چیزی نمیگم چون متاسفانه قسم یاد کردیم بیان نکنیم ... ولی زورم میاد اینو نگم:

اغراق برای جایی هست که کسی آرزو نکنه چون مادرش حضرت زهرا سلام الله علیها به شهادت برسه و دقیقا همونطور با پهلوی شکسته شهید بشه(سید محمود موسوی)

فرزندان امام زمان عج الله ، سر تا پاشون اغراق هست خواهی نخواهی چون اینا سربازان مستقیم خود امام زمان هستند از نظر بنده

کراماتی که اینها طی همین دو سه سال شهادت شون نشون دادند و باعث جذب بیش از 260 نفر انسان متحول شده شدند ... خیلی چیزها برای گفتن داره که به سطح مغز من و شما نمیکشه

آدم هایی توبه کردند و جذب صابرین شدند .. که هر کدام شون لشکری بودند در جبهه دشمن ولی الان یک سپاه کامل هستند در جبهه خودی

من و شما چه میدونیم اغراق چیه ؟؟؟؟ تا نبینی معجزه خون شهیدان صابرین رو باورتون نمیشه که انسان 145 کیلویی برای جذب صابرین شدن وزن خودش رو کرد 90 کیلو ....

من و تو چی میدونیم آخه بشر؟ وقتی نمیدونی چیزی نگو

بعد اینم دیگه از من چیزی راجع به این عزیزان نمی شنوین .... اکتفا کنید به همون چیزهایی که تو ذهن خودتون هست !
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان هم لابد با خودشون فکر میکنن عاخه ما که با اون فیگوره که امریکایی ها بهمون گفتن رفتیم جلو، نقاب هم که زده بودیم، ام فور هم که داشتیم، جلیقه ضد گلوله هم که داشتیم چرا این داعشی ها رو نتونستیم همشون رو بکشیم و گیرمون انداختن! :neutral:

فکر نکنم هنوز فهمیده باشن که کجای کار میلنگه! :)

از کجا معلوم مهمات تموم نکرده باشن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

11 صفحه گذشت جسارتا ما یکی که نفهمیدیم چی شد :)

haman1490 کیه دیگه ؟ خدا به خیر کنه .... 

عزیز دلم .... بعدها متوجه میشی اصلا فرق تکاور و مخصوص و ویژه تو سپاه چی هست ... تا بعد تازه برسی به تفاوت تیپ ویژه و گردان و....

راستش رو بخواید من چند وقته که نگرانم . خیلی هم نگرانم !!

اون از وضع تجهیزات تکاورها ی دریایی که جناب elo بحثش رو کردن . اون هم از تکاورای نیرو زمینی که بدتر هم هست .

در مورد صابرین هم که متاسفانه اون همه شهید به یک نیروی چریکی تروریست داد .

تنها نیرویی که خوشبختانه حداقل تا حالا صداش در نیومده و مثل اینکه داره کارشو انجام میده همین نوهد هست داداش .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.