mersaad

نقد فیلم ها و بازی های سیاسی ( و بعضاً فلسفی )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام . الان نصف شبه . سه تا فیلم رو مد نظر دارم برای نقد :
1- special force 2012 (سیاسی)
2- Darfur
3- the grey
دوستان اگر اینها رو دیدن نظراتشون رو ارسال کنند تا برسم به نظر و نقد خودم .
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فيلم زياد نگاه ميكنم اما هيچ كدومشون رو نديدم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
the grey کلا مادی گرایی رو داشت رواج میداد
خیلی توش به خدا حمله شد :|
اون 2 تا رو هم ندیدم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Salem' timestamp='1388348051' post='356425']
the grey کلا مادی گرایی رو داشت رواج میداد
خیلی توش به خدا حمله شد :neutral:
اون 2 تا رو هم ندیدم !
[/quote]
گری همون نبود که یارو توی جنگل هواپیماش سقوط کرد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]گری همون نبود که یارو توی جنگل هواپیماش سقوط کرد؟[/quote]
دقیقا
گرگ ها چه تکنیکی تک تکشون رو کشتن !
آخر فیلم هم طرف که آخرین باز مانده بود شروع کرد با خدا صحبت کردن و این که الان نیاز به کمک دارم و...
اما هیچ اتفاقی نیوفتاد
و در آخر هم تیر آخر رو به بیننده زدن که خدایی وجود نداره
خدا لعنت کنه این متریالیست ها رو !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از نظرات دوستان .
خوب با اجازتون شروع میکنم . الان ساعت 3 نصف شبه و بچه ما گریه میکنه و نمیذاره بخوابیم . ما هم اومدیم سراغ تاپیک که ببینیم چی شد . عزیزان دقت بکنن . هدف از این تاپیک میشه گفت دو تا چیزه :
-1نقد و توضیح فیلم ها برای اینکه فیلم های برتر شناسایی بشن و کسانی که اهل فیلم و بازی هستند حداقل وقتشون رو بذارن برای فیلم ها و بازی هایی که ارزش دیدن و بازی کردن داشته باشه .
2 - خنثی کردن اثرات جنگ نرم دشمن .
البته این رو هم بگم . نقدهایی که صورت میگیره (به دلیل بی سوادی بنده) همه جانبه نخواهد بود و صرفا نکات مهم فیلم رو به صورت مختصر و مفید میگم . البته اشکالاتی ممکنه توی توضیحات هم باشه که دوستان میتونن کمک کنن و اصلاحش کنن .
و اما در مورد special force 2012
این فیلم که به نظرم باید محصول STUDIO CANCEL و تولید فرانسه باشه از نظر تیپ شناسی میشه تو فیلم های رده A قرارش داد .
خلاصه فیلم :
داستان فیلم در مورد گروگان گیری یک زن خبرنگار فرانسوی در افغانستان به دست طالبان و تلاش نیروی ویژه فرانسه برای آزاد سازی اوست .
این زن فرانسوی مثلا به دنبال پیدا کردن یک حقیقت در افغانستان و سرنوشت یک زن افغانی بود که به دست طالبان اسیر می شود و بعد از اطلاع سیاست مداران فرانسوی از اسیر شدن این زن ، یک تیم ویژه برای آزاد کردن اون اعزام میشن .
در طول فیلم شاهد وحشیگری های مختلف طالبان و رشادتهای نیروهای فرانسوی هستیم به گونه ای که در انتهای فیلم تنها 2 نفر از نیروهای ویژه (آنهم خسته و زخمی) زنده می مانند و با هزار بدبختی این زن رو نجات می دهند .
نکات فنی :
اگر بخواهم معادل سازی کنم، شما شاهد یک فیلم شبیه به نجات سرجوخه رایان هستید با این تفاوت که این فیلم فرانسوی بوده و مربوط به زمان کنونی ماست و نه مال جنگ جهانی دوم . البته باز هم بگویم که حجم درگیری ها در سطح و کیفیت نجات سرجوخه رایان نیست ولی در کل یک فیلم تراژیک و در عین حال قهرمان پرور است .
موسیقی فیلم تقریبا قوی کار شده است و صحنه های درگیری نیز خوب از آب در آمده .
نکات مهم :
به نظرم شاه بیت این فیلم صحنه ای است که نیروهای فرانسوی وارد یک روستا شده و با اهالی آن برخورد دوستانه ای دارند و زمانی که از کدخدای ده سئوال می شود که چرا در این روستا بچه ای وجود ندارد او پاسخ می دهد که در تابستان طالبان آمدند و همه بچه ها رو بردند و آن زن خبرنگار فرانسوی گه همه این مصیبت ها به خاطر نجات او بوده در توضیح این موضوع به نیروهای فرانسوی توضیح میدهد که طالبان بچه ها را می برند تا با آنان آموزش [color=#ff0000][b]مذهب شیعه[/b][/color] بدهند و از کوچکی آنها را برای خود آموزش بدهند. icon_eek
نکته جالب دیگر آنکه تیپ نیروهای طالبان در فیلم خیلی هم شبیه طالبانی هایی که ما دیده ایم نیست . نه که اصلا شبیه نباشند ، ولی بیشتر شبیه به مجاهدان افغانی جبهه متحد اسلامی به رهبری احمد شاه مسعود است . جالبتر آنکه در فیلم نیروهای طالبان ( که قاعدتاً باید پشتون باشند ) به زبان فارسی دری صحبت میکنند . icon_eek

(چون اینترنت من فعلا دیال آپ کانکشن است از آپلود عکس معذورم . به بزرگی خودتون ببخشید) ویرایش شده در توسط mersaad
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فیلم زیاد دارم

گری رو هم دارم اما هنوز ندیدم
چه نوع سیاستی مدنظرته ، بگو از این دست فیلم ها زیاد یاد دارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیزان یه لطفی بکنن در مورد فیلم ها و بازی هایی صحبت کنن که حرفی برای گفتن دارن ( از نظر سیاسی و فلسفی ) و الا فیلم که خیلی زیاده . در ضمن فیلمهایی که مطرح میشه خوش ساخت باشه و الا فیلم های دستع B به پایین هم برای خودش فیلمه ولی معمولا جهانی نمیشه . خلاصه فیلم خوب دیگه ! این تاپیک برای من هم نیست . هر کدام از دوستان که میتونه فیلم نقد کنه بیاد فیلم های این شکلی رو معرفی و نقد کنه .
فیلم سیاسی به فیلمی میگن که شما بخوای از طرح مسائل سیاسی در اون به نتیجه ای برسی که دلت میخواد . مثل آرگو ! ویرایش شده در توسط mersaad
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/specialforces2011moviep.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/normal_specialforces2011moviep.jpg[/img][/url][/center]

[center][url="http://www.imdb.com/title/tt1656192/"]IMDB[/url][/center]

البته تا اونجا که من یادم میاد، اون روستایی ها بودند که شیعه بودند، و السا(همون خبرنگاره) نگفت طالبان شیعه هستند!
[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/special_forces_movie_Elsa.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/thumb_special_forces_movie_Elsa.jpg[/img][/url][/center]
[center]السا در کنار یکی از نفرات تیم فرانسوی[/center]

و این به عنوان تنها قسمت واقعیت فیلم بود به نظرم! ولی بقیه اش، مخصوصاً قسمت های درگیری های هنگام فرار در کوهستان و همچنین برگشتن تیم به روستا، برای محافظت از مردم روستا در مقابل نیروهای گروهک ضیف(که السا در یک مقاله اون رو «قصاب کابل» نامیده بود، و در واقع فیلم داستان انتقام گیری ضیف از این خبرنگار به خاطر همین لقب هست) خیلی تخیلی و به دور از واقعیت بود! در فاصله کمتر از پنجاه متر، حداقل ده دوازده طالب با کلاشنیکف مشغول شلیک به نیروهای ویژه(!) فرانسوی بودن که برخلاف تمامی اصول نظامی، صاف و سیخ وایسادن وسط کوه بدون پناه(!)، و هیچ کدام از فرانسوی ها یک خراش هم برنداشتند!! بابا دیگه تفنگ بادی چینی من هم از این فاصله میتونه آسیب بزنه چه برسه به ده تا AK-47 که دارن در آن واحد شلیک می کنند!!
[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/specialforces2011movie.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/thumb_specialforces2011movie.jpg[/img][/url] [url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/special-forces3.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/thumb_special-forces3.jpg[/img][/url][/center]
[center] اعضای تیم Special Force سه باقیمانده از حمله نیروهای ضیف به روستا به همراه السا[/center]
[center] در راه بازگشت به خاک افغانستان، کوه های مرزی پاکستان-افغانستان[/center]

این هم ضیف هست، در صحنه ای که سر سلیمان(راهنمای محلی السا) را جلوی دوربین می برند، به السا هم داره میگه شما از اون سر دنیا پا شدید آمدید اینجا چکار؟!
[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/special_forces_movie_Zeif.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10147/normal_special_forces_movie_Zeif.jpg[/img][/url][/center]
قسمت جالب این فیلم، به نظرم اونجایی بود که شوراهای فقهی-مشورتی نیروهای مجاهد رو نشون میده، این شوراها، محل تصمیم گیری در مورد خط مشی و عملکرد گروهک هاست. و همچنین نحوه ردگم کنی هنگام رفتن به محل شورا، با استفاده از بدل!
نکته دیگر این که این فیلم طی سه ماه در محیط افغانستان و پاکستان(در 150 کیلومتری آخرین محل اختفای بن لادن) در دمای 50 درجه(بیابان) تا -63درجه(قلل برفگیر) فیلم برداری شده و صحنه های نشان داده شده، محصول استودیو نیست...(در تأیید درجه کیفی A جناب مرصاد)

[size=2][color=#008080][b]--------------------------------------------------------------------------------[/b][/color][/size]
[size=2][color=#008080]تاپیک رو منتقل کردم، اگر بحث خوبی پا گرفت یا مدیران بخش، صلاح دونستند، بحث رو مهم کنند.[/color][/size]
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی این فیلم special force مزخرف ترین فیلمی بودش که من تا حالا تو عمرم دیدم از همه نظر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='amirtajik' timestamp='1388416678' post='356559']
یعنی این فیلم special force مزخرف ترین فیلمی بودش که من تا حالا تو عمرم دیدم از همه نظر
[/quote]
صحبت میزان مزخرف بودنش نیست . بلکه صحبت سیاسی بودنشه .
با تشکر از جناب پرشین کینگ . ولی بر خلاف نظر شما تا اونجایی که من فیلم رو دیدم ( تو آرشیوم دارم ) زیر نویس فیلم حاکی از اون بود که طالبان بچه ها رو از روستا بردن برای آموزش مذهب شیعه و این به صورت تلویحی به بیننده القاء میکنه که طالبان و گروه های افراطی اسلامی شیعه هستند . چرا که تا اونجایی که من میدونم ، زبان فارسی دری مخصوص شمال افغانستان و کشور تاجیکستان هست و نه روستاهای کوهستانی شمال پاکستان . جنگ و گریزی که در فیلم جریان داره در قسمتهای کوهستانی شمال پاکستان یعنی همون قسمتی که مردم پشتون زندگی می کنند ادامه داشت و نه در شمال افغانستان . و مردم اون قسمت هم طبعا شیعه نیستند . تا اونجایی که شنیدم ، در پاکستان حدود 40 میلیون پشتون وجود داره که مسلح هم هستند و یکی از دلایلی که ارتش پاکستان نمیتونه امنیت رو در پاکستان برقرار کنه همینه که حریف این جماعت نمیشه و اگر بین انها کار فرهنگی بکنی و بشن آدم شما ، کسی جلودارشون نیست . در خصوص صحنه های درگیری هم این رو بگم که اغراق آمیز هست ولی در کل خوش ساخته و مثل فیلم های ایرانی دفاع مقدسی که ماها میسازیم ، مضحک نیست .
نکته : گویا اسم فیلم (Special force (2011 هست که به اشتباه 2012 نوشتم . ویرایش شده در توسط mersaad
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فيلم سياسي ، ليست شيندلر ! قشنگ هولوكاست رو واست جا ميندازه تازه باعث ميشه حس ترحم و نوع دوستي هم نسبت بهشون بهت دست بده و اينكه چه انسان هاي شريفي بودن اين قوم يهود ! هم فيلم هنري هم اينكه با مقاصد سياسي ساخته شده بود !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1388427001' post='356603']
فيلم سياسي ، ليست شيندلر ! قشنگ هولوكاست رو واست جا ميندازه تازه باعث ميشه حس ترحم و نوع دوستي هم نسبت بهشون بهت دست بده و اينكه چه انسان هاي شريفي بودن اين قوم يهود ! هم فيلم هنري هم اينكه با مقاصد سياسي ساخته شده بود !
[/quote]
مخصوصا مخصوصا مخصوصا اون قسمت که افسر آلمانی میخواد کارگر یهودی رو بکشه، اسلحه هیچکدوم کار نمی کنه. یعنی هر کی اون سکانس از فیلم رو ببینه و نفهمه مقصود کارگردان و نویسنده چی بوده دیگه خیلی...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
و اما در خصوص قیلم Darfur
این فیلم از لحاظ کیفیت در کلاس A قرار نمیگیره .
درگیری ها و جلوه های ویژه چشم گیری نداره . بازیگران معروفی توش نداره و موسیقیش هم خیلی چنگی به دل نمیزنه ولی چیزی که باعث شده من تو این تاپیک قصد معرفیش رو داشته باشم ، موضوع فیلم هست :
و اما داستان فیلم :
این فیلم هم مثل فیلم قبلی در مرورد خبرنگاران دلسوز هست .
موضوع فیلم در مورد خبرنگارانی هست که به منطقه دارفور سودان میروند و با به مردم محبت میکنند و از مشکلاتشون می پرسن .
این تیم از جاهایی عبور میکنن که در اون روستا ها قتل عام هایی صورت گرفته و براشون سئوال پیش میاد که چرا این قتل عام ها صورت گرفته .
به موازات داستان فیلم در سکانس هایی ، یک گروه مسلح نشون داده میشن که با نیروهای نظامی یکی از کشورهای همسایه سر و سری دارن .
خلاصه این تیم خبرنگاری در حین بازدید از یک روستا به صورت اتفاقی با اون گروه مسلح برخورد میکنن که وارد روستا میشن و به این تیم خبرنگار و نیروهای نظامی همراهشون (که احتمالا از نیروهای حافظ صلح آفریقا هستند) هشدار میدن که روستا رو ترک کنن .
در این حین یکی از زنان روستایی نوزاد رو به این خبرنگاران میدهد و میگوید او را ببرید (به آمریکا) تا خوشبخت شود . اما آن گروه مسلح این نوزاد را از خبرنگاران میگیرد و به زمین پرت میکند و میگوید که از اینجا بروید . نظامیان حافظ صلح هم که یارای مقابله با آنان را ندارند به خبرنگاران توصیه میکنند که روستا را ترک کرده و خودشان هم به همراه خبرنگاران روستا را ترک میکنند .
بعد از رفتن این تیم از روستا ، آن گروه مسلح ( که در شعارهایشان الله اکبر و لا اله الا الله ) شنیده میشود ، شروع به قتل عام روستاییان میکنند .
در این حین یک نفر از آن گروه خبرنگار که از روستا دور شده اند غیرتی می شود و به بقیه نهیب میزند که ما باید بریم کمکشان . خلاصه پایش را در یک کفش میکند که باید بریم کمکشان ! بالاخره فرمانده نیروهای حافظ صلح با یک کلاشینکف با دو نفر از خبرنگاران مرد ( که آنها هم نفری یک کلت به همراه دارند ) بر میگردند و به مقابله با گروه تروریست مسلمان می پردازند و آن نوزاد را پیدا میکنند و در حین درگیری کشته می شوند ولی نوزاد در زیر جسد یکی از آنها مخفی می شود . ( طرف میافته روش )
آخرین جنایت این گروه تروریست به اصطلاح مسلمان آن است که به آن خبرنگار غیرتی که زخمی هم بود میگویند که تو را رها میکنیم به شرطی که بری به بقیه خارجی ها بگویی که اینجا مال ماست . خلاصه طرف هم غیرتی ! جواب این تروریست را نمیدهد و آنها روی او بنزین میریزند و آتشش میزنند . بعد هم با قمه های مخصوص آفریقایی به جسد او حمله میکنند و به او ضربه میزنند .
بعد از همه این داستان ها آن تیم خبرنگاری نگران به این روستا بر میگردند که میبینند خانه ها سوخته و مردم همه مرده اند و آخر دوستانشان را که در راه دفاع از حق ! کشته شده اند را پیدا میکنند و گریه میکنند و بالاخره آن نوزاد را هم که زیر جسد رفیقشان پنهان بود ، زنده پیدا میکنند و به آمریکا می برند تا خوشبخت شود !!!
البته این را هم بگویم که بعد اتفاقات عجیب غریبی که در سوریه افتاده ( که روی مغول ها را سفید کرده ) دیگر هر چیزی در مورد گروه های مسلح مسلمان بسازند ، قابل باور است !!!
باز هم ببخشید که عکس نمیتونم آپلود کنم . اینترنت ADSL من در حال وصل شدن است انشا الله .
عزیزان اجازه بدن داستان هولوکاست و سایر موراد مشابه رو بعدا نقد کنیم . فعلا فیلم های ضد اسلام و ضد ایران رو نام ببرید و نقد کنید . ممنونم ! ویرایش شده در توسط mersaad
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
و اما the Grey
دلیل معرفی کردن این فیلم در تاپیک ، تلاش برای اشاعه فرهنگ اومانیستی یا همان (انسان محوری) است. گر چه با یک سری تغییرات کوچک در دوبله این فیلم می توان برداشتی 180 درجه متفاوت از منظور کارگردان رو به مخاطب القاء کرد و این همان (تبدیل تهدید به فرصت) و استفاده از ابزار خود دشمن بر علیه اوست.
درجه کیفی فیلم در نسخه دوبله اون B معرفی شده اما به نظرم کلاس فیلم نباید B باشد . حالا این قسمتش رو بی خیال .
کادر بندی و موسیقی فیلم خوب از آب در آمده . خصوصا موسیقی سکانس آخر فیلم . اما به قول یکی از دوستان ، با اینکه موضوع فیلم در منطقه ای شبیه به سیبری در جریان است ، شما خیلی احساس سرما نمی کنید . یعنی سرد بودن محیط خیلی به شما القاء نمی شود و مقداری مصنوعی به نظر می رسد . برای اثبات حرفش هم نام یک فیلم دیگر را برد که اسمش یادم نیست . در خصوص آن فیلم میگفت که با دیدن فیلم ، سرما تا مغز استخوانت رسوخ خواهد کرد .
اما در خصوص موضوع فیلم :
این فیلم در خصوص زندگی یک شکارچی حقوق بگیر است که برای یک شرکت نفتی کار میکند و کارش شکار گرگ هاست . گرگ هایی که قصد حمله به کارگرانی را دارند که در قسمتهای مختلف پالایشگاه یا پستهای مختلف شیرهای شاه لوله های نفت و . . . کار می کنند. این شکارچی همسرش را (بر اثر بیماری) از دست داده و تبدیل به انسانی بی هدف و بی انگیزه شده که به قول خودش دلیل نصف کارهایی را که انجام داده است را نمیداند و قصد دارد دیگر در زندگی اش کار خوب انجام ندهد . شخصیت درون گرایی دارد . پدری دائم الخمر و بد اخلاق داشته که تنها چیز مثبتش شاعر بودنش بوده و شعری دارد که بعدا در خصوص آن صحبت خواهم کرد .
این شکارچی به همراه عده ای از کارگران قصد رفتن به مرخصی و مسافرت به وطن خود را دارد که در بین راه هواپیما در منطقه ای غیر مسکونی سقوط میکند. و از اینجا به بعد اصل داستان فیلم که همان تلاش برای بقا است شروع می شود . عده ای در سانحه کشته می شوند و عده ای زنده می مانند . او در زمره زنده هاست . با توجه به تجربیاتش در شکار ، تلاش میکند افراد زنده مانده را رهبری کند . چند نفر مقاومت میکنند و خلاصه تا زمانی که همه بفهمند که او قابلیت رهبری را دارد ، چند نفر دیگر نیز جان خود را از دست می دهند . روند تعقیب و گریز گرگ ها و این عده از بازماندگان سانحه هوایی ادامه می یابد تا در انتها فقط همین شکارچی باقی میماند و در نهایت این فرد با یک چاقو و بطری شکسته مشروب ، رئیس گرگ ها را می کشد و فیلم همین جا پایان می یابد .
اما در خصوص پیام فیلم :
پیام فیلم در چند قسمت از فیلم به بیننده القاء می شود :
1- بخش اول فیلم که رزومه این شخص تا اندازه ای مشخص می شود .
2- گفت و گوهای این افراد در زمانهای استراحتشان در شبها و موقعیت های مشابه که هر کدام از زندگی شان و عقایدشان می گویند .
3- سکانس پایانی فیلم و در جایی که این فرد بر گرگ ( آلفا ) پیروز می شود .
در این قسمت ها به صورت تلویحی به بیننده القاء می شود که اعتقادات مذهبی ، در آنجایی که باید به درد بخورد ، جواب نمی دهد و تنها تلاش خود انسان است که ثمر بخش خواهد بود . به نظر من ، ترتیب کشته شدن افراد در این فیلم نیز می تواند حاوی پیامهایی باشد ولی به دلیل اینکه این موضوع را به صورت جامع بررسی نکردم از این اظهار نظر پرهیز میکنم .
نظر کارگردن فیلم ، القای مکتب اومانیسم است . ولی اگر منصف باشیم در برخی از فیلم های ایرانی نیز مشابه سکانس دعوای این شکارچی با خدا یا همان (جزع و فزع) خودمان را دیده ایم . منظورم جاهایی است که شخصیتهای گرفتار مصیبت و گرفتاری می شوند . مثل سکانسی در فیلم (از کرخه تا راین) که آن جانباز شیمیایی در کنار رود راین به خدا شکایت میکند که چرا این اتفاقات برایش می افتد و چرا شهید نشده است و یا در فیلم (خوش رکاب) ؛ یا در فیلم ( لیلی با من است ) و . . .
این موضوع حتی شاید برای من و شما هم اتفاق افتاده باشد . در پست بعدی به توضیح این مطلب و چگونگی تطهیر این فیلم برای استفاده مثبت از آن و حتی نشان دادن آن در سیمای جمهوری اسلامی ایران خواهم پرداخت .
پی نوشت :
پست های حاوی عکس ، مثبت های بیشتری جذب میکنند . ایرادی هم ندارد چون به هر صورت موضوع را جذاب تر میکند . ولی من یاد آن زمانی می افتم که در دبستان و راهنمایی ، وقتی کتابها را در اول سال می گرفتیم ، صفحاتش را ورق میزدیم تا ببینیم چه عکس هایی دارد !!! icon_cheesygrin ویرایش شده در توسط mersaad
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.