ALFARD

تاپیک جامع سلاح انفرادی رابینسون ایکس .ا. سی (Robinson XCR)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

محمد عزیز

بعضی از این مواردی که شما نام بردی مثل

[quote]

) وجود دستگیره ی گلنگدن در سمت چپ اسلحه ( در هر دو سمت میشه وصل شه )
2) ریلیز کننده ی بولت اصلیه اسلحه
و وجود رها کننده ی خشاب در قسمت سمت چپ بدنه ی اسلحه ( در هر دو سمت موجود هست )
3) پیچ تنظیم گاز ( تاثیرش روی فایر ریت اسلحه هست ) ربطی به ارگونومی نداره اما مزیت های خیلی بالایی داره که xcr از اون بی بهره هست

1) وجود بالشتک با قابلیت تنظیم ارتفاع
2) وجود دستگیره ی گلنگدن و رها کننده ی خشاب در سمت راست اسلحه
و عوامل دیگه

[/quote]

در میدان نبرد تفاوتی ما بین کارائی سلاح ایجاد نمیکنه،
حتی اگر طرف رو چپ دست فرض کنیم عمل تعویض خشاب که نیاز به کشیدن دوباره گلنگدن نداره و حتی برای کشیدن دوباره گلنگدن با چرخش 45 درجه ای سلاح براحتی میتونه با دست راست این کار رو انجام بده بدون اینکه زمانی طولانی گرفته بشه
،برای تعویض خشاب XCR دکمه رو در سمت راست قرار داده،اینجوری طرف چه چپ دست و چه راست دست اینکار رو راحت انجام میده.اگر با دست راست ماشه را میچکونه انگشت به دکمه نزدیکه اگر دست چپ باشه و با دست راست خشاب رو خارج کنه باز هم دست راست میتونه دکمه رو فشار بده و همزمان خشاب رو خارج کنه
اون بالشتک رو XCR هم داره!

من بالای 10 کلیپ از شلیک Scar با فشنگ های متفاوت دیدم به هیچ وجه لگد کمتری نسبت به XCR نداشت

در مورد اینکه چرا XCR مورد قبول قرار نگرفت،تاخیر در ارائه blank firing adapters بوده نه اینکه در مقابل Scar کم آورد.

من هرگز نگفتم که XCR برتر از Scar است فقط گفتم فاصله ای که شما گفتید اون قدر زیاد نیست که نشه این سلاح ها رو در کنار هم مقایسه کرد.این مورد رو شما قبول نمیکنید چون علاقه ای که به Scar دارید مانع میشه
پس بحث بر روی این موضوع بی فایده به نظر میاد :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به هیچ عنوان علاقه ام نسبت بها سکار بیشتر از xcr نیست
قبل از این که شما این تاپیک رو بزنین من از وجود همچین سلاحی باخبر بودم ( باز هم ممنون بابت تاپیک )
و واقعا سه اسلحه ی acr ، xcr و scar رو بدون هیچ تفاوتی دوست دارم
این ها اسلحه های آینده هستن که براحتی میتونن تا 20 30 سال دیگه خدمت کنن ( به نظر من )

اینشالله توی تاپیکی که برای مقایسه ی این سه اسلحه میزنم دوستان خودشون اسلحه ی برتر رو با توجه به اطلاعات انتخاب می کنند !

در آخر هم بگم ، تنها اسلحه ای رو که بیشتر از همه دوست دارم MK14 هست :rose:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی خوش دسته و شباهت زیادی به ام-16و ام-4 داره
ولی سنگینه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohmohammadi20' timestamp='1389470113' post='358712']
برای جایگزینی با اسلحه های سپاه؟
[/quote]
[font=comic sans ms,cursive][size=6]سپاه باید باهمون کلاش های قرازه بجنگه[/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=6]اصلا کسی هست سلاح سازمانی ایران رو به سیاوش/نبی تغیر بده!!!! یا سلاح خیبر!!![/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=6]اصلا یه سلاحی مدرن تر از کلاش میتونه سلاح سازمانی ایران بشه[/size][/font]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammadali77' timestamp='1389887756' post='359713']
[size=4][font=comic sans ms,cursive]سپاه باید باهمون کلاش های قرازه بجنگه[/font]
[font=comic sans ms,cursive]اصلا کسی هست سلاح سازمانی ایران رو به سیاوش/نبی تغیر بده!!!! یا سلاح خیبر!!![/font]
[font=comic sans ms,cursive]اصلا یه سلاحی مدرن تر از کلاش میتونه سلاح سازمانی ایران بشه[/font][/size]
[/quote]
به نظرم کار خوبی هست که ایران روی سلاح کلاش سرمایه گذاری میکنه
مخصوصا این که داره میره به سمت استفاده از کالیبر های کمتر در این سلاح و میره دنبال نمونه های ak74
چندی هم هست علاقه ی وافری نشون میده به سلاح ak74 u برای مراسم های خاص یا دفاع از اشخاص خیلی خاص که به نظرم کار موثری هست
ولی خب برای این که یک سلاح بتونه به صورت فراگیر در یک کشور استفاده بشه باید اولا تمام مراحل آزمایشات رو با موفقیت طی کنه
و از همه مهم تر این که باید با نیاز های یک کشور تطابق کامل رو داشته باشه نمیشه بگیم خب چون این سلاح خوشگل هست پس بکنیمش سلاح سازمانی
این همه سلاح ام16 و ام 4 توی کشور عراق هست
لب تر کنیم سه سوت برادران عراقی چند نمونه بهمون میدن ما هم چون نمیتونیم به صورت انبوه خریداری کنیم مجبوریم مهندسی معکوس کنیم حالا برای رسیدن به آلیاژ صحیح خر بیار و باقالاقاتوق با مرغانه بار کن
من نمیدونم این حرف چقدر صحیح هست ولی جایی شنیدم ساخت سلاح هایی شبیه m4 یا m16 حدود 7تا8 میلیون خرج داره ولی ساخت کلاش فقط 200 هزار تومن خرج برمیداره:)خب شما باشی همین سلاح کلاش رو یکی دو تومن خرجش میکنی و اصلاحش میکنی یا میری هزینه ی گزاف میکنی برای کاری که نمیشه با این بودجه انجامش داد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.