Morteza313

روزی که جنگ را باختیم ...

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

26 minutes قبل , MRTranslator گفت:

اتفاقا دیدم! ولی ...

... بعد از 40 سال یادشون افتاده نیروی هوایی هم بود!!! تازه اون مستند هم پر از اشکال بود! ناگفته های بسیار زیادی داشت و بیطرفانه نبود! جای خلبانان عراقی در مستند خالی بود! و کلی ایرادات دیگه!

بعدشم، مگه فقط نیروی هوایی و خلبانش تو جنگ بودن؟ من که تو مصاحبه، حتی یه نفر پرسنل فنی یا سرباز وظیفه که در دوران جنگ بوده رو ندیدم!

یه نگاه به مستند های ساخته شده در مورد جنگ جهانی دوم بندازید، که تعداد خیلی زیادیش داخل همین انجمن هست ... بعدا نظر بدید!

بعدشم جوری میگید که انگار تا الان چند صد هزار میلیارد تا مستند و فیلم و بازی و کتاب درباره نقش ارتش تو جنگ نوشته شده که من نخونده باشم یا ندیده باشم!!!

ما کلن توی کار رسانه ای ضعیفیم.همینم توی این اوضاع خیلیه.(به قول دوستمون) این اتفاقات مثبت گاهگاهی با حمایت و البته بودجه ی بیشتر تبدیل خواهند شد به اتفاقات مثبت روتین.همین که با این وضع بودجه واسه یه همچین کاری پول خرج میشه نشون میده که اراده هست ولی بودجه نیست.

از طرفی تا حالا ده هزار مستند در مورد کل انقلاب ساخته نشده که شما انتظار میلیاردی دارید

• Like 2
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
26 minutes قبل , MRTranslator گفت:

هدف رژیم ایران، سرنگونی رژیم بغداد و صدور انقلاب و شکست شیطان بزرگ و این چرت و پرتا بود، نه دفاع از سرزمین مادری!

جنگ جنگ تا پیروزی، کربلا کربلا ما داریم میاییم، و کلی شعارای دیگه مثل اینا هیچ کدوم ربطی به دفاع از سرزمین مادری نداره!!!

ببین دوست گرامی اینجا جای گفتن چرندیات نیست و اینجا افراد عوام که بی خبر باشند و راحت بشود فریبشان داد هم نیستند پس بهتر هست بری توی همون ایسنتاگرام این چرت و پرت ها را بنویسی. 

اهداف صدام در ابتدای جنگ مشخص بود تجزیه ی خوزستان نفت خیز و گرفتن ساحل خلیج فارس و ناز بین بردن انقلاب در ایران بود به قول خودش سردار قادسیه می خواست باشه. 

هدف ایران هم دفاع از خودش و پس گرفتن خاک ایران و نابودی رژیم بعث بود که فقط به هدف نابودی رژیم بعث نرسید. 

مگر اینکه بی سواد یا متعصب باشی که پیروزی ایران را نبینی

• Like 1
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایران آغاز کننده جنگ نبود ولی با شروع جنگ،هدف این نسل پر شور و فانتزی اول انقلاب صدور انقلاب به کل دنیا بود و  از قضا عراق که برای  جنگ پیش قدم شد  تازه اول کار بود. ولی کم کم با فرسایشی شدن روند جنگ، ایران موقتا از خواسته اش که برچیدن حزب بعث و صدام باشه دست کشید ولی با قبول قطعنامه 598 و کمی خوش شانسی و اضافه شدن ماجرای جنگ خلیج پارس خاکی از دست ندادیم پس میشه گفت نه به اهداف رسیدیم و بردیم و نه چیزی از دست دادیم پس نباختیم. حالا در جزئیات جای بحث وجود داره...

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
33 minutes قبل , MRTranslator گفت:

هدف رژیم ایران، سرنگونی رژیم بغداد و صدور انقلاب و شکست شیطان بزرگ و این چرت و پرتا بود، نه دفاع از سرزمین مادری!

جنگ جنگ تا پیروزی، کربلا کربلا ما داریم میاییم، و کلی شعارای دیگه مثل اینا هیچ کدوم ربطی به دفاع از سرزمین مادری نداره!!!

من از زبان هیچ یک از مسؤلین نشنیدم که ما بدنبال سرنگونی صدام هستیم. 

اگر بخواهیم به موضوع صدور انقلاب وارد شویم باید در مورد سوریه و عراق و تحولات این دو کشور بحث کنیم که در اونصورت تایپیک از موضوعش منحرف میشه.

اینکه شما به اعتقادات عده ای لفظ"چرت و پرت"را اطلاق می کنید نشانه ی شخصیت شامخ شماست.

اگر جنگ جنگ تا پیروزی ربطی به دفاع از سرزمین مادری نداره پس ازاد سازی خرمشهر یک پیروزی نیست چون در راستای دفاع از سرزمین مادری بوده و هیچ بخشی از سرزمین دشمن رو نگرفتیم.همین حالا اگر ارتش اذربایجان قره باغ رو ازاد کنه پیروز نشده؟

• Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , MRTranslator گفت:

ما مردم عادی، همیشه بازنده بودیم! هزینش از جیب ما رفته! چه اون رژیم، چه این رژیم!!! چه این کشور، چه هر کشور دیگه ای!!!

جنگ برای حکومتی ها و فک و فامیلاشون، نعمت بود... همشون با رانت و پارتی و فامیل شهید بودن، به جایی رسیدن! بدون اینکه کوچکترین تلاشی بکنن!!!

بازم نه فقط ایرلن، همیشه و همه جا همین بوده. همینم هست و خواهد بود.

بنده کاری به نیات شما از بیان این حرف ها ندارم، شاید صالح اندیش باشین، شایدم نه! شاید واقعا به فکر مردمین، شایدم نه!! ولی توی استاتوس هم بهتون گفتم، استفاده از واژه رژیم برای جمهوری اسلامی اصلا درست نیست! این معنا بار معنایی خوبی نداره و استفاده ازش در این سایت اصلا درست نیست!!! لطفا حرفهاتون رو ببرین و جاهایی که مناسبشه بزنین، ولی نه در اینجا! ما همه منتقدیم ولی ظاهرا شما مشکلتون یه چیز دیگه ست!

• Like 1
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , MRTranslator گفت:

اون چهار نفری که منفی دادن، کاش یه ذره وجود داشتن تو بحث شرکت می کردن!

از بنده هم به خاطر سبک بیان حرفهاتون منفی گرفتین، اگه حرفی دارین میتونین بگین! البته فقط در صورتی که حرفهاتون مودبانه باشه، جوابی مشنوین

• Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
59 minutes قبل , MRTranslator گفت:

چرا اتفاقا! بازنده 100 درصد بودیم!!!

برد و باخت در جنگ رو با توجه به شرایط اون زمان گفتم، نه الان!!! همون زمان هم شکست خورده بودیم! وقوع جنگ رو رییس وقت اطلاعات لشگر 92 پیش بینی کرده بود، با مدارک و اسناد! تمام خلبان هایی که تو نوار مرزی پرواز داشتن، حرکت نیروهای عراقی به سمت مرز و سنگر سازی و جاده سازی عراق رو گزارش دادن ... ولی دریغ از یک عکس العمل ساده از طرف رژیم ایران.

تمام مزاحمت های مرزی و انفجار های پی در پی تو تمام نوار مرزی و شهر های مرزی رو حتی مردم عادی هم دیدن! ولی هیچ واکنشی از طرف رژیم ایران دیده نشد! 

اگر همون زمان، کل نوار مرزی رو به توپ می بستن، تمام شهر و روستاهای مرزی عراق رو با خاک یکسان می کردن، عراق جرئت حمله نداشت!!! چون می دونست در صورت شروع جنگ،  جواب محکم تری می گیره!!!

از کی تا حالا بنی صدر و رفقا شدن نظام ایران؟

اگر اون زمان کل نوار مرزی رو به توپ می بستیم بتظرتون چند نفر ادم عادی کشته می شدن؟

برای این نظام مهمه که خون بی گناه ریخته نشه و یکی از دلایل نقطه زن کردن موشک ها هم همین هست. 

حتما الان میخواید پای حوادث ابان ماه و اون عدد هزار پونصد کشته رو بکشید وسط ولی از من این نصیحت رو قبول کنید:برای نقد نظام حاکم بر ایران به یک خبرگزاری که به ضدیت با ایران شهرت داره استناد نکنید.

• Like 1
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
14 hours قبل , Bavar373 گفت:

هدف ما در جنگ تحمیلی دفاع از سرزمین مادری بود

هدف ما از جنگ و ادامه ی اون هیچ وقت دفاع از سرزمین مادری نبود.... شاید هدف شما این بود ولی هدف نظام نبود... من از شما خواهش می کنم به بیانه های و که از تریبونهای رسمی نظامی صادرمی شد یا از سخرانی توسط مقامات رسمی صادر میشد رجوع کنید.... برادر من تاریخ جنگ رو به اندازه ی کافی تحریف کرده اند شما دیگر بدتر ش نکن

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
18 minutes قبل , RezaKiani گفت:

هدف ما از جنگ و ادامه ی اون هیچ وقت دفاع از سرزمین مادری نبود.... شاید هدف شما این بود ولی هدف نظام نبود... من از شما خواهش می کنم به بیانه های و که از تریبونهای رسمی نظامی صادرمی شد یا از سخرانی توسط مقامات رسمی صادر میشد رجوع کنید.... برادر من تاریخ جنگ رو به اندازه ی کافی تحریف کرده اند شما دیگر بدتر ش نکن

سلام

نمیدونم منظورتون از ما در "هدف ما" کیه ولی کسانی که من از نزدیک می شناختم ، اول به خاطر دفاع از سرزمینشون و بعدش دفاع از دینشون (حالا اون موقع داستان جنبه دینی هم داشت )  به جنگ رفتند ، کاری هم به این "تریبون های رسمی" که شما می فرمائید ندارم .

در مورد نظام هم متاسفانه الان مد شده که هر کسی ازش بد بگه روشنفکر تره ! اون سیستمی که اون موقع شناخته می شد با چیزی که الان تو تحلیلها گفته میشه خیلی متفاوت بود . حداقل آدمهای رده میانی و پایین سیستمی که من می شناختم با این نظامی که شما می فرمائید متفاوت بودند ، مگر این که شما تعبیرتون از نظام فقط چند نفر خاص از یک سیستم باشند که البته من فکر نمی کنم بشه تعبیر "نظام" رو بشه براش به کار برد . 

من چیزی را که شاهد بودم را تحریف نمی دانم ، هر چند الان جور دیگه ای به موضوع نگاه کرده بشه و تحلیلها به خاطر پیش زمینه های خاص ، نتایج دیگری ارائه کنند و روی هر چیز دیگر هم اسم تحریف بگذارند  !  

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
21 minutes قبل , oldmagina گفت:

نمیدونم منظورتون از ما در "هدف ما" کیه ولی کسانی که من از نزدیک می شناختم ، اول به خاطر دفاع از سرزمینشون و بعدش دفاع از دینشون (حالا اون موقع داستان جنبه دینی هم داشت )  به جنگ رفتند ، کاری هم به این "تریبون های رسمی" که شما می فرمائید ندارم .

در مورد نظام هم متاسفانه الان مد شده که هر کسی ازش بد بگه روشنفکر تره ! اون سیستمی که اون موقع شناخته می شد با چیزی که الان تو تحلیلها گفته میشه خیلی متفاوت بود . حداقل آدمهای رده میانی و پایین سیستمی که من می شناختم با این نظامی که شما می فرمائید متفاوت بودند ، مگر این که شما تعبیرتون از نظام فقط چند نفر خاص از یک سیستم باشند که البته من فکر نمی کنم بشه تعبیر "نظام" رو بشه براش به کار برد . 

من چیزی را که شاهد بودم را تحریف نمی دانم ، هر چند الان جور دیگه ای به موضوع نگاه کرده بشه و تحلیلها به خاطر پیش زمینه های خاص ، نتایج دیگری ارائه کنند و روی هر چیز دیگر هم اسم تحریف بگذارند

سلام مجدد.... ما یعنی شما.... شخص شما.... شخص شما شاید خواستید از کشور دفاع بکنید.... دوستان شما هم شاید خواستند از کشور یا دینشون دفاع کنند ولی این ربطی به نظام نداره.... هدف نظام جمهوری اسلامی از جنگ و ادامه ی اون پس از فتح خرمشهر دفاع از کشور نبوده.... حالا اینکه شما به تریبونهای رسمی کاری ندارید مشکلی نیست برادر.... اونها هم به بنده و شما کاری ندارن

تعبیر من از نظام هم کاملا مشخصه... نظام نظامه.... از رهبری ش شروع میشه تا به تمام نهادها و ادارت و سازمانهاش

دست آخر این که شما شاهد چیزی نبودید یا بودید دلیل بر این نمیشه که تحلیل هاتون هم درست باشه.... ای بسا مشاهده گر خوبی بودید ولی در انتقال اون چیزی که مشاهده کردید اشتباه کرده باشید... این رو بهش می گن تحریف... حالا چه به عمد باشه و چه به غیر عمد

خلاصه اینکه مدارک و اسناد رسمی منتشر شده از جنگ با مشاهدات و ادعای شما و دوستان درباره ی دفاع از میهن تطبیق نمیکنه... حالا عیب کار کجاست این رو دیگه برید از اون کسانی که مدارک و اسناد رو منتشر کردن بپرسید

و من الله توفیق

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

متجاوز به مرزهای ایران حمله کرد و قسمتی را هم اشغال کرد . روی دیوار خرمشهر نوشت جئنا لنبقا آمدیم تا بمانیم بهروز مرادی هم پس از فتح خرمشهر نوشت آمدیم اما نبودید . کل دفاع مقدس همین است . نتیجه آن شد که همه دیدیم . بردیم یا باختیم در نهایت به اینجا رسیدیم که امروز ایران در عراق نفوذ دارد و عربستان سعودی حاضر است صد میلیارد دلار هزینه کند که نفوذ ایران را از بین ببرد و رئیس جمهور آمریکا هم پس از خرج هفت هزار میلیارد دلار باید با هواپیمای چراغ خاموش وارد فضای عراق شود . کاش می شد گفت به همین سادگی و خوشمزگی 

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من حرف هام رو میرنم اگر مدیران محترم سایت صلاح دونستند اونهارو حذف کنند.

ببینید ما کلن در طول این چهل سال دو تا جام زهر داشتیم،یکی دهی شصت یکی دهی نود.یکی در زمان جنگ نظامی ،یکی در زمان جنگ اقتصادی.هر دوتا جام زهر رو هم یک جریان فکری به رهبری نظام تحمیل کردند.جریان فکری ای که به دنبال مذاکره بود و همش غر میزد که من دولت نمی تونم  و من بلد نیستم .اولی رو یک نخست وزیر تحمیل کرد. کسی که به حرف رئیس جمهور وقت(رهبر فعلی) گوش نمی کرد و حتی باعث تغییر نظام اداری کشور از نخست وزیری به ریاست جمهوری شد(با اصلاح قانون اساسی)دومی رو یک رئیس جمهور تحمیل کرد. در هر دو دفعه فرمانده هان جنگ (چه نظامی چه اقتصادی)به تحمیل کننده جام زهر التماس میکردند که کمی بیشتر از اونها حمایت بکنه تا ساختار هایی  که دشمن با اونها بر علیه ما میجنگه رو نابود کنن. حالا اون ساختار ها میخوان لشکر ها ارتش رژیم بعث باشن یا تحریم های رژیم امریکا. ولی تحمیل کنندگان جام های زهر فقط یک حرف می زدند ما نمی توانیم.و واقعا هم هرگز نتوانستند و در هیچ کاری موفق نشدند.

• Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, RezaKiani گفت:

سلام مجدد.... ما یعنی شما.... شخص شما.... شخص شما شاید خواستید از کشور دفاع بکنید.... دوستان شما هم شاید خواستند از کشور یا دینشون دفاع کنند ولی این ربطی به نظام نداره.... هدف نظام جمهوری اسلامی از جنگ و ادامه ی اون پس از فتح خرمشهر دفاع از کشور نبوده.... حالا اینکه شما به تریبونهای رسمی کاری ندارید مشکلی نیست برادر.... اونها هم به بنده و شما کاری ندارن

تعبیر من از نظام هم کاملا مشخصه... نظام نظامه.... از رهبری ش شروع میشه تا به تمام نهادها و ادارت و سازمانهاش

دست آخر این که شما شاهد چیزی نبودید یا بودید دلیل بر این نمیشه که تحلیل هاتون هم درست باشه.... ای بسا مشاهده گر خوبی بودید ولی در انتقال اون چیزی که مشاهده کردید اشتباه کرده باشید... این رو بهش می گن تحریف... حالا چه به عمد باشه و چه به غیر عمد

خلاصه اینکه مدارک و اسناد رسمی منتشر شده از جنگ با مشاهدات و ادعای شما و دوستان درباره ی دفاع از میهن تطبیق نمیکنه... حالا عیب کار کجاست این رو دیگه برید از اون کسانی که مدارک و اسناد رو منتشر کردن بپرسید

و من الله توفیق

ممنون 

ولی سوال اینه که چه تضمینی داره تحلیل شما درست تر باشه ؟ از کجا مطمئن هستید که شما در به بلوغ رساندن نظرتان دچار چیزی که بهش میگید تحریف ( که در مورد تعریفش با شما موافق نیستم ) نشده اید ؟ چون بقیه هم همچنین تحلیلی را بیشتر دارند ؟ یا چون الان تعبیر غالب با تعبیر غالب اون موقع متفاوته ؟

مشکل اینه که هر چیزی رو برای تحلیل باید در قالب زمانی و مکانی خودش تحلیل کرد وگرنه خیلی از مشکلاتی پیش میاد که الان برای ما .... شما ..... دیگران ( به تعبیر خودتان ) پیش آمده است.

از هر چیزی که بگذریم برای من مشاهده مستقیم خودم ، اعتبار بیشتری از روایتهای گاه دست چندم سایرین که بیشتر به تحلیل شبیه هستند تا مشاهده ، دارد .

:)

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , zed گفت:

امروز ایران در عراق نفوذ دارد

ایران در عراق نفوذ داره؟ منظورت همین میلیارد میلیارد  پول بچه یتیم های ایرانی توی سیستان و هرمزگان و کردستان هست که صرف استخدام مزدور توی عراق کردیم؟ یا شاید نفوذ دیگری داشتیم و ما نمی دونستیم ؟؟؟

ایران توی عراق نفوذ داره چون ازگل خودشیفته ای به نام جرج بوش بدون اینکه به دنبال یه الترناتیو مطمئن باشه حمله کرد به صدام و یه خلأ قدرت اونجا درست کرد وگرنه اگر ایران عرضه نفوذ در کشورهایی رو داره که دارای حاکمیت ملی مقتدری هستند چرا توی امارات و ترکیه و  پاکستان نفوذ نداره؟ چون این کشورها اجازه نمی دن هر کسی از راه برسه و در میان سیاستمدارن و زمامدارانشون  پول بی حساب خرج کنه و اونها رو بخره

1 ساعت پیش, oldmagina گفت:

ولی سوال اینه که چه تضمینی داره تحلیل شما درست تر باشه ؟ از کجا مطمئن هستید که شما در به بلوغ رساندن نظرتان دچار چیزی که بهش میگید تحریف ( که در مورد تعریفش با شما موافق نیستم ) نشده اید ؟ چون بقیه هم همچنین تحلیلی را بیشتر دارند ؟ یا چون الان تعبیر غالب با تعبیر غالب اون موقع متفاوته ؟

مشکل اینه که هر چیزی رو برای تحلیل باید در قالب زمانی و مکانی خودش تحلیل کرد وگرنه خیلی از مشکلاتی پیش میاد که الان برای ما .... شما ..... دیگران ( به تعبیر خودتان ) پیش آمده است.

از هر چیزی که بگذریم برای من مشاهده مستقیم خودم ، اعتبار بیشتری از روایتهای گاه دست چندم سایرین که بیشتر به تحلیل شبیه هستند تا مشاهده ، دارد . 

سلام مجدد و وقت به خیر.... حالا کی گفته که تحلیل من درسته.... نکته ای که نباید فراموش کنید این هست که تاریخ یعنی روایت و هر کسی بنا به هزاران دلیل واقع تاریخی رو به گونه ای روایت می کنه که الزاما با برداشت بقیه شاید منطبق نشه

اما اینکه تحلیل من شاید(و فقط شاید) از تحلیل شما درست تر باشه این هست که اولا من در این حوزه بیشتر کار کردم دوما که به صورت سیستماتیک تر با موضوع برخورد می کنم... همون طور که به درستی اشاره کردید شما برای مشاهده ی خودتون اعتبار بیشتری قائل هستید ولی من سعی می کنم همه ی روایتهای مختلف رو جمع کنم تا ببینم بقیه  دارن چی می گن

ببین برادر من ! زاویه ی دید خیلی فرق داره توی تحلیل.... سربازی که همین الان خاکریز دشمن رو با چنگ و دندون فتح کرده شاید اگر بهش بگن همین الان باید عقب نشینی کنی ناراحت بشه و تحلیل کنه که نه! من باید اینجا رو حفظ کنم.... اما فرمانده ی لشکرچون تحرکات کل جبهه رو میبینه تحلیل میکنه که این خط رو نمیشه نگه داشت(مثلا به دلیل اینکه دشمن قراره شیمیایی کنه یا هر دیگه ای)... همون طور برو بالا تا برسی به فرمانده ستاد ارتش... هر کسی زاویه ی دید خودش رو داره ولی مطمئن باش اون که بالاتر نشسته و بهتر همه جا رو رصد می کنه اغلب بهتر از اون سربازی میبینه که توی سنگرش داره عدس پلوش رو توی یقلوی میل می کنه....

خلاصه ما ارادت داریم

• Like 2
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
21 minutes قبل , RezaKiani گفت:

ایران در عراق نفوذ داره؟ منظورت همین میلیارد میلیارد  پول بچه یتیم های ایرانی توی سیستان و هرمزگان و کردستان هست که صرف استخدام مزدور توی عراق کردیم؟ یا شاید نفوذ دیگری داشتیم و ما نمی دونستیم ؟؟؟

ایران توی عراق نفوذ داره چون ازگل خودشیفته ای به نام جرج بوش بدون اینکه به دنبال یه الترناتیو مطمئن باشه حمله کرد به صدام و یه خلأ قدرت اونجا درست کرد وگرنه اگر ایران عرضه نفوذ در کشورهایی رو داره که دارای حاکمیت ملی مقتدری هستند چرا توی امارات و ترکیه و  پاکستان نفوذ نداره؟ چون این کشورها اجازه نمی دن هر کسی از راه برسه و در میان سیاستمدارن و زمامدارانشون  پول بی حساب خرج کنه و اونها رو بخره

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

این را من نمی گویم . حرف پادشاه عربستان و رئیس جمهور آمریکا است . خوب به نظر شما الان آمریکا با شاهکار جرج بوش برنده بازی شده ؟ آنها هم در عراق خرج کردند بیش از آن میلیاردها پول ادعایی شما و امروز نتیجه اش را در اعترافات خودشان می گویند . نکنه فکر کردید داعش پای بوته عمل آمده ؟ یادتان رفته داعش یک سوم خاک عراق را گرفته بود و ایزدی های بدبخت را به عنوان غلام و کنیز خرید و فروش می کرد و آدم ها را مثل گوسفند سر می برید ؟ توقع داشتید ایران چکار کند ؟ بنشیند نگاه کند آن وحشی ها ناموس ما را به تاراج ببرند و وسط خیابانهایمان حمام خون به راه بیاندازند ؟ خوب است زمان زیادی نگذشته از کشتاری که در رژه اهواز و در حرم امام و در مجلس به راه انداختند . جنگ خرج دارد و اگر از نگاه میلیتاریستی مثل شما می توان نفوذ را رایگان ایجاد کرد بفرمایید انجام دهید . خرجی که ما کردیم جواب داده و خرج آنها به اعتراف خودشان جواب نداده . در نفوذ ما هم همین بس که اوایل جنگ یمن عربستان می خواست هم ترکیه و هم پاکستان را به عنوان متحد به جنگ یمن بیاورد ولی این ایران بود که حرفش را به کرسی نشاند و هر دو کشور ورود به یمن را نپذیرفتند . امارات را هم در جنگ یمن دیدیم . فکر کردید چرا بحرین و امارات روابط خود با تل اویو را آشکار کردند ؟ از ضعف ایران بود یا از ضعف خودشان ؟ زورآزمایی ایران و کشورهای مقابلش هنوز به پایان نرسیده و باید منتظر نتیجه بود . 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.