Morteza313

روزی که جنگ را باختیم ...

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

6 hours قبل , Bavar373 گفت:

من حرف هام رو میرنم اگر مدیران محترم سایت صلاح دونستند اونهارو حذف کنند.

3 hours قبل , zed گفت:

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

4 hours قبل , RezaKiani گفت:

ایران در عراق نفوذ داره؟

5 hours قبل , oldmagina گفت:

ممنون 

ولی سوال اینه که چه تضمینی داره تحلیل شما درست تر باشه ؟

بسم ا..

مشکل تحلیل و روایت گری جنگ ، بدلیل نگاه های جانبدارانه از هر دو سمت هست . جناب درودیان ، شاید یکی از جالب ترین دیدگاهها را در خصوص دفاع مقدس دارد . بهتر هست که به حرفهای ایشون هم گوش بدیم

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, zed گفت:

حرف پادشاه عربستان و رئیس جمهور آمریکا است . خوب به نظر شما الان آمریکا با شاهکار جرج بوش برنده بازی شده ؟ آنها هم در عراق خرج کردند بیش از آن میلیاردها پول ادعایی شما و امروز نتیجه اش را در اعترافات خودشان می گویند . نکنه فکر کردید داعش پای بوته عمل آمده ؟ یادتان رفته داعش یک سوم خاک عراق را گرفته بود و ایزدی های بدبخت را به عنوان غلام و کنیز خرید و فروش می کرد و آدم ها را مثل گوسفند سر می برید ؟ توقع داشتید ایران چکار کند ؟ بنشیند نگاه کند آن وحشی ها ناموس ما را به تاراج ببرند و وسط خیابانهایمان حمام خون به راه بیاندازند ؟ خوب است زمان زیادی نگذشته از کشتاری که در رژه اهواز و در حرم امام و در مجلس به راه انداختند . جنگ خرج دارد و اگر از نگاه میلیتاریستی مثل شما می توان نفوذ را رایگان ایجاد کرد بفرمایید انجام دهید .

با سلام مجدد

نفوذ از دید من وقتی نفوذ هست که با حداقل هزینه به دست بیاد.... این نفوذ که شما میگید رو عمه من هم با  پول خرج کردن می تونه به دست بیاره.... امریکا و عربستان هم الان و هم قبل همین رویه ی اشتباه مزدور گرفتن رو توی عراق و جاهای دیگه انجام دادن و می دهند... بهه قول عمر مختار مگه اونها معلم ما هستند؟ هرکس هر  چه کرد ما هم باید همون راه رو بریم؟

بعد ش اگر قرار به خرج کردنه چرا همین خرج توی سیستان نشه  که اونجا نفوذ به دست بیاریم؟ چرا هر هفته دو سه تا کولبر توی کوه های  کردستان باید با تیر مرزبانهای ایرانی کشته بشن؟

به نظر من نفوذ اون چیزی هست  که ایت الله سیستانی (دامة توفیقاته) داره... یه کلمه حرف نزد ولی شریعتمداری مجبور شد ازش عذرخواهی کنه...

اما در زمینه ی داعش  که عرض کردید.... خدمت شما عرض می شود که ریخت و پاش سپاه در جنوب عراق از زمان داعش شروع نشده... بلافاصله  بعد از جنگ ایران و عراق ایران شروع کرد به  پول خرج کردن در قبایل جنوب بصره... اسناد تاریخ یش رو سپاه منتشر کرده... مقاصد امپریالیستی  سپاه رو بزک نکنید و به اسم دفاع از خود به خورد ملت بدید

• Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
57 minutes قبل , RezaKiani گفت:

با سلام مجدد

نفوذ از دید من وقتی نفوذ هست که با حداقل هزینه به دست بیاد.... این نفوذ که شما میگید رو عمه من هم با  پول خرج کردن می تونه به دست بیاره.... امریکا و عربستان هم الان و هم قبل همین رویه ی اشتباه مزدور گرفتن رو توی عراق و جاهای دیگه انجام دادن و می دهند... بهه قول عمر مختار مگه اونها معلم ما هستند؟ هرکس هر  چه کرد ما هم باید همون راه رو بریم؟

بعد ش اگر قرار به خرج کردنه چرا همین خرج توی سیستان نشه  که اونجا نفوذ به دست بیاریم؟ چرا هر هفته دو سه تا کولبر توی کوه های  کردستان باید با تیر مرزبانهای ایرانی کشته بشن؟

به نظر من نفوذ اون چیزی هست  که ایت الله سیستانی (دامة توفیقاته) داره... یه کلمه حرف نزد ولی شریعتمداری مجبور شد ازش عذرخواهی کنه...

اما در زمینه ی داعش  که عرض کردید.... خدمت شما عرض می شود که ریخت و پاش سپاه در جنوب عراق از زمان داعش شروع نشده... بلافاصله  بعد از جنگ ایران و عراق ایران شروع کرد به  پول خرج کردن در قبایل جنوب بصره... اسناد تاریخ یش رو سپاه منتشر کرده... مقاصد امپریالیستی  سپاه رو بزک نکنید و به اسم دفاع از خود به خورد ملت بدید

از کجا میدونید که این نفوذ با حداقل هزینه به دست نیومده؟صرفا چون وضع اقتصادی خوب نیست؟..........چون توی کردستان کولبر هست یا توی سیستان فقیر سپاه نباید به وضیفه اش عمل کنه؟......درسته که ایت الله سیستانی یک کلمه حرف نزد ولی ایا دفتر ایشون بیانیه نداد؟.....لطفا اقتصاد ها رو نریزید توی مسائل نظامی. اگر در کردستان کولبر هست یا در سیستان فقیر باید یقه ی دولت های گذشته ،حال و اینده رو گرفت نه سپاه و نیروی قدس رو.در مورد پول پاشی های سپاه توجه تون رو جلب می کنم به خاطره ی اقای فتاح از حاج قاسم که گفت:«حاج قاسم روزی به دفتر من در بنیاد تعاون امد و از من در خواست کرد که به او پول قرض بدهم تا حقوق نیرو هاش رو پرداخت کنه.»(نقل به مضمون).......حقیقتا ناراحتم از اینکه حرفهایی رو که توی کوچه و خیابون و تاکسی از یک عده روغنفکر میشنیدم رو اینجا از کسی میشنوم که اهل مطالعه هست و در تاریخ هرفی برای گفتن داره.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , RezaKiani گفت:

با سلام مجدد

از نظر شما مقایسه بین 16 میلیارد دلار خرج ایران بر اساس ادعای بی بی سی ( که معمولا همراه با دروغ و بزرگنمایی و تحریف است ) و 100 میلیارد دلاری که پادشاه عربستان اعلام کرده حاضر است خرج کند و هفت هزار میلیارد دلاری که ترامپ مدعی است خرج شده چه نتیجه ای به ما می دهد و اصولا معیار برای حداقل هزینه چیست ؟  آمریکا و عربستان و سایر کشورها جز پول خرج کردن چه کار دیگری انجام می دهند که ایران انجام نداده است ؟ چرا ترامپ مجبور شد زیر برجام بزند و از اعتبار بین المللی آمریکا بگذرد ؟ چرا مجبور شد شهید سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس را ترور کند و مسئولیت آن را بپذیرد ؟ مگر ما نفوذی در منطقه و دنیا داریم ؟ بعد از این کدام کشور روی امضای ریاست جمهوری آمریکا حساب خواهد کرد ؟ ( امضای وزیر خارجه اش بماند !!! ) . اتفاقا نفوذ ما معنوی است و آن چیزی است که با پول بدست نیامده . از همان روزی که تیپ 9 بدر که بعد لشکر و سپاه شد را از عراقی ها تاسیس شد . غیر از این بود آمریکا و سعودی پول بیشتری می دهند که گروه های طرفدار ایران را سمت خود بکشند . به هر حال طرف تحریم و تحت محاصره و فشار ما هستیم و پول هم علی القاعده باید به سختی به طرفهای ما برسد . شما بودی پول کدام یک را انتخاب می کردی ؟ پول بی دردسر آمریکا و سعودی با آپشن های اضافه ای نظیر اقامت و پست و مقام و غیره یا پول پردردسر ایران ؟ و چرا منافقین که این همه سال در عراق بودند و صدام و بعد آمریکایی ها پشتیبان آنها بودند و پول فراروان داشتند نتوانستند با پول پاشی این نفوذ را ایجاد کنند ؟

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , RezaKiani گفت:

سلام مجدد و وقت به خیر.... حالا کی گفته که تحلیل من درسته.... نکته ای که نباید فراموش کنید این هست که تاریخ یعنی روایت و هر کسی بنا به هزاران دلیل واقع تاریخی رو به گونه ای روایت می کنه که الزاما با برداشت بقیه شاید منطبق نشه

اما اینکه تحلیل من شاید(و فقط شاید) از تحلیل شما درست تر باشه این هست که اولا من در این حوزه بیشتر کار کردم دوما که به صورت سیستماتیک تر با موضوع برخورد می کنم... همون طور که به درستی اشاره کردید شما برای مشاهده ی خودتون اعتبار بیشتری قائل هستید ولی من سعی می کنم همه ی روایتهای مختلف رو جمع کنم تا ببینم بقیه  دارن چی می گن

ببین برادر من ! زاویه ی دید خیلی فرق داره توی تحلیل.... سربازی که همین الان خاکریز دشمن رو با چنگ و دندون فتح کرده شاید اگر بهش بگن همین الان باید عقب نشینی کنی ناراحت بشه و تحلیل کنه که نه! من باید اینجا رو حفظ کنم.... اما فرمانده ی لشکرچون تحرکات کل جبهه رو میبینه تحلیل میکنه که این خط رو نمیشه نگه داشت(مثلا به دلیل اینکه دشمن قراره شیمیایی کنه یا هر دیگه ای)... همون طور برو بالا تا برسی به فرمانده ستاد ارتش... هر کسی زاویه ی دید خودش رو داره ولی مطمئن باش اون که بالاتر نشسته و بهتر همه جا رو رصد می کنه اغلب بهتر از اون سربازی میبینه که توی سنگرش داره عدس پلوش رو توی یقلوی میل می کنه....

خلاصه ما ارادت داریم

سلام

البته این که شما در این حوزه بیشتر کار کرده اید یک گزاره است که اثبات درستی آن داستانهای خودش را دارد :)

روایتهای مختلفی که شما جمع آوری می کنید همه یک وزن برای تحلیل شما ندارند و این شما هستید که با تجربه های قبلی تون و مشاهداتتون اونا رو اعتبار سنجی می کنید و وزنشون رو برای تاثیر گذاری به تحلیلتون مشخص می کنید !

زاویه دید شما برای تحلیل وابسته به اطلاعاتی است که از منابع غیر دست اول به دست می آورید . اعتبار و وزن منابع دست اول برای تحلیل خیلی بیشتر از منابع دست چندم است . در واقع فرمانده ستادی که تجربه دست اولی از خاکریز دشمن نداشته باشه و چنگ و دندون سربازای خودش و دشمن رو ندیده باشه متاسفانه تحلیلش از جبهه هاش منجر میشه به فاجعه ای در حد عملیات نصر !

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلان بر مدیران سایت

اگه براتون امکان داره اسم این تاپیک رو عوض کنید تا شاهد این در فشانی های به اصطلاح روشنفکری و شبیه به تحلیل های عامه پسند فست فودی شبکه های معاند نباشیم !

همین اسم در ناخودآگاه باعث بوجود آمدن این فکر در مخاطب میشه که حتما باید به شکست فکر کنه !*

*

*

*

بحث تحلیل دفاع مقدس با اینگونه تحلیل های آب دوغ خیاری که بعضی از دوستان در این تاپیک مطرح میکنن فرق داره !

اگر قصدمون قرار بر شنیدن اینجور تحلیل های مغرضانه و بی محتوا باشه همگی با هم میریم و منو تو و بی بی سی و سعودی اینتر نشنال نگاه میکنیم و دیگه هم توی این تاپیک با هم بحث نمیکنیم !

* * *

جناب اقای کیانی فارغ از این موضوعی که مطرح کردند و در ادامه ش این بحث ها پیش اومد ، در چند صفحه قبل موضوع خوبی را در مورد مستند پخش شده در بی بی سی  مطرح کردند که جاب بحث بسیاری داره.

سپاه در اوایل تشکیل ، چون از گردهمایی گروه های زیادی تشکیل شده بود ، دارای یک تشکل واحد و سیستماتیک نظامی نیز نبود و هر گروه تشکیلات و اهداف خودش رو داشت ، طبیعتا بعد از فرماندهی جناب محسن رضایی بر این مجموعه نیز بازمانده های این عدم یکپارچگی در بدنه سپاه تا فرماندهی نیز وجود داشتند که هر کدام راه خودشون رو میرفتند !

سپاه تقریبا از سه گروه عمده تشکیل شده بود که بدنه غالب گروه مجاهدین انقلاب اسلامی که محسن رضایی نماینده شون بود و به فرماندهی رسید ، گروه دوم گروه ذیل محسن هاشمی که هواداران مرحوم آیت الله منتطری بودند و سمپات های بسیاری هم در بدنه و فرماندهی داشتند ، گروه سوم ، گروه تهرانی های سپاه بودند که در بین خودشون شاخه های زیادی داشتند که بعدها راهشون از همدیگه بصورت کامل جدا شد !

ماجرای فیلم پخش شده و آن جلسه به اصلاح معروف شده توسط بی بی سی ، اصلا موضوع محرمانه ای در تاریخ جنگ محسوب نمیشه ! از این دست جلسات و نوارهای بیرون آمده از آنها بصورت انبوه در جامعه آنزمان پخش میشد که نمونه های زیادی داره و بیشتر آنها مربوط به سخنرانی های خصوصی بعضی از فرماندهان جنگ و حتی افراد معروف شده در جنگ مثل شهید شیرودی و غیره را شامل میشه ، که در آنزمان به نوارهای افشاگری معروف شد !

غالب افراد منتقد در اون فیلم در طیف منتظری بودند که غالبا علاوه بر عدم قبول فرماندهی محسن رضایی ، حتی رهبری امام را هم قبول نداشتند و بعدها حتی به رهبری آیت الله خامنه ای هم تن ندادند !

این طیف به شدت با گروه تهرانی ها مخالف بودند و از رسیدن اون ها به پست های فرماندهی ابراز گلایه و حتی مخالفت میکردند . بودند افرادی در این طیف که حتی با انگ جاسوسی زدن به گروه مقابل ، خودشون برای عراق جاسوسی خواسته یا ناخواسته جاسوسی میکردند ، دقیقا خلاف اون چیزی که در فیلم ادعا میکنن !

در گروه تهرانی ها که شاخه سیاسی آن در اختیار آقای اکبر گنجی بود ، فجایعی توسط اقای گنجی و هم فکرانش در همان ساختمان جلسه مورد بحث  اتفاق افتاد که شکنجه و بازداشت انفرادی شهید همت و متوسلیان فقط یکی از اون هاست ! حالا که اقای گنجی در این فیلم بعنوان منتقد حضور پیدا میکنه ، ایا حاضره به اعمال کثیف خودش در اون برهه اعتراف کنه !؟

*

*

*

اگر خودمون را جای فرمانده وقت سپاه بگذاریم ، برای یکپارچه کردن یک سیستم نظامی که باید تابع دستورات باشه ، چه کاری انجام میدیم ؟

غیر از اینه که یک سیستم نظامی باید و باید و باید دارای سیستم فرماندهی متمرکز و تابع دستورات برای زیر دستان باشه ؟

اتفاقا یکی از محاسن سپاه این بود که همچین جلساتی در اون تشکیل میشد تا برای هر عملیات و فرمانی ، نظر دیگر فرماندهان و افراد صاحبنظر کسب بشه ( که در جو انقلابی اون زمان لازم بود )

بحث ها در مورد این مستند زیاده و میشه راجب خیلی از مسایل مطرح شده در اون تا جایی که باعث خدشه دار نشدن امنیت ملی نشه بحث و تبادل نظر کرد ، اما کلیات مطرح شده در اون چیزی نبود که افرادی که در مورد تاریخ دفاع مقدس مطالعه میکنن ، براشون تازگی داشته باشه .

در خاتمه ، در تحلیل وقایع تاریخی اصلی وجود داره که معروف به عدم یکپارچگی سیر تاریخه و بنا بر اون هر واقعه تاریخی باید با نگاه بر شرایط زمانی حاکم بر اون واقعه تاریخی تحلیل و بررسی بشه نه دیدی که ما در شرایط حال بر اون واقعه تاریخی پیدا کردیم .

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 hours قبل , zed گفت:

از نظر شما مقایسه بین 16 میلیارد دلار خرج ایران بر اساس ادعای بی بی سی ( که معمولا همراه با دروغ و بزرگنمایی و تحریف است ) و 100 میلیارد دلاری که پادشاه عربستان اعلام کرده حاضر است خرج کند و هفت هزار میلیارد دلاری که ترامپ مدعی است خرج شده چه نتیجه ای به ما می دهد و اصولا معیار برای حداقل هزینه چیست ؟

گفتم که اونها معلم ما نیستند که همون راهی که همه میرن ما هم بریم... این پولی که داره از خزانه ایران برداشت میشه حق بچه یتیم و پیرزن و پیر مردها و بازنشسته هاست و هر گونه دست اندازه به بیت المال بدون اجازه ی صاحبانشان دزدی هست... حالا چه برای استخدام مزدور توی عراق و سوریه باشه چه برای استخدام مزدور برای بازی در تیمهای استقلال و پرسپولیس.... اسم این عمل دزدیه... حالا هر اسمی دوس داری روش بذار: اعمال نفوذ، ایجاد محور مقاومت، دفاع از حرم.... هرچی...

اگر می بینی روشهای بریز و بپاش جواب نمیده بحث زیاد و کمش نیست... اصلا این روش از بنیاد خرابه... بنیان گذار این روش احمقانه بریز و بپاش و تفرقه بینداز و حکومت کن هخامنشیان بودن که با طلای بی حساب شهرهای یونان رو به جون هم می نداختند. اسپارت بر علیه آتن، آتن بر علیه اسپارت. تا یه آدم غیرتی پیدا شد که نه تنها بساط هخامنشیان رو در خاک یونان جمع کرد بلکه اساس خود پادشاهی هخامنشیان رو جمع کرد... من صدتا مثال تاریخی برات می زنم که این روشها از اولش هم جواب بده نبوده... دوست داشتی کتاب شاهزاده ماکیاولی رو نگاه کنی اصلا یه فصل درباره استخدا مزدور و اشتباه بودن اون نوشته

16 hours قبل , zed گفت:

اتفاقا نفوذ ما معنوی است و آن چیزی است که با پول بدست نیامده

اجازه بده درباره ی نفوذ معنوی شما در کشورهای همسایه 20-25 سال دیگه همین جا بحث رو ادامه بدیم... چرا میگم 20-25سال ؟ چون تا اون موقع تولید و مصرف داخلی نفت ایران برابر می شه و دیگه پولی برای جمهوری اسلامی باقی نمونه که بخواد باهاش ریخ و پاش کنه.... اون وقت اگر دولت جمهوری اسلامی انقدر نفوذ داشت که شما تا سرکوچه بدون بادی گارد بری و دو تا نون سنگک خشخاشی بگیری من یه ماه حقوقمو بهت می دم...

16 hours قبل , oldmagina گفت:

البته این که شما در این حوزه بیشتر کار کرده اید یک گزاره است که اثبات درستی آن داستانهای خودش را دارد

اثبات ش خیلی سخت نیست برادر برو اینجا

http://www.military.ir/forums/profile/199-rezakiani/

بعد ببین من تا حالا چند تا تاپیک تاریخی درست کردم و چندتاش درباره جنگ ایران و عراق هست. یا برو اینجا

wars-and-history.mihanblog.com/post/category/35

ببین من تا حالا چقدر  درباره جنگ ایران و عراق تولید محتوا داشتم و اون رو با خروجی خودت مقایسه کن.... بسیاری از عملیاتهای جنگ بوده که اولین بار من توی فضای مجازی درباره شون حرف زدم (مثلا عملیات امام مهدی (عج)) که توی آرشیو همین جا موجود هستند.

این شما هستید که با تجربه های قبلی تون و مشاهداتتون اونا رو اعتبار سنجی می کنید و وزنشون رو برای تاثیر گذاری به تحلیلتون مشخص می کنید

حرف خودمو به خودم می زنی؟ بابا دمت گرم:

21 hours قبل , RezaKiani گفت:

نکته ای که نباید فراموش کنید این هست که تاریخ یعنی روایت و هر کسی بنا به هزاران دلیل واقع تاریخی رو به گونه ای روایت می کنه که الزاما با برداشت بقیه شاید منطبق نشه

در مصاحبه ای که دوستمون MR9لطف کردن و گذاشتن هم جناب درودیان همین حرف من رو زد در دقیقه 4:23 دقت کنید:

ما باید متذکر این نکته باشیم که وقتی داریم درباره جنگ صحبت می کنیم بین واقعه در زمان وقوع و حرفهایی که ما درباره اون واقعه می زنیم دو تا حرف متفاوته. حالا خاصیت این تذکر چیه؟ خاصیتش اینه که فهم ما منطبق با امر واقع نیست چه در زمان واقعه و چه بعدش. ما برداشت می کنیم از واقعه. بنابرین این نوعا تفسیر می کنیم مسئله رو. بنابر این خاصیت این تذکر اینه که اینهایی که روایت شده از جنگ یه دلایلی داره یه اسنادی داره و نسل جدید می تونه پژوهش کنه، پرسش هاشو طرح بکنه، تحقیق بکنه در این زمینه و روایت جدیدی رو بیان بکنه.

زاویه دید شما برای تحلیل وابسته به اطلاعاتی است که از منابع غیر دست اول به دست می آورید

کی گفته من تحلیلم وابسته به اطلاعاتی هست که از منابع دست اول به دست میارم؟ من همون اولش گفتم شما رجوع کن به اسناد منتشر شده و سخنرانی هایی که از تریبونهای رسمی نظام شد(مثلا سخنرانی های مقامات ایران در سازمان ملل ) اینها از نظر شما دست دومه؟ در تمام این سخنرانی ها حرفی از دفاع از خاک میهن و اینها نیست. اصلا خود حضرت امام (ره) فرمود که: جنگ ما جنگ ایمان و کفر است. شما ببین در این جمله دفاع از خاک میهن و اینها می بینی؟

در واقع فرمانده ستادی که تجربه دست اولی از خاکریز دشمن نداشته باشه و چنگ و دندون سربازای خودش و دشمن رو ندیده باشه متاسفانه تحلیلش از جبهه هاش منجر میشه به فاجعه ای در حد عملیات نصر

عملیات نصر و شکستش (که اتفاقا این یکی رو هم اولین بار من در فضای مجازی درباره ش نوشتم) ربطه به این نداره که فرمانده تجربه ی خاکریز داشته یا نداشته. یه سری اتفاقاتی بود که اگر مایل بودید در همون تاپیک درباره ش بنویسید و من هم همون جا جواب می دم.

14 hours قبل , 951 گفت:

سپاه تقریبا از سه گروه عمده تشکیل شده بود که بدنه غالب گروه مجاهدین انقلاب اسلامی که محسن رضایی نماینده شون بود و به فرماندهی رسید ، گروه دوم گروه ذیل محسن هاشمی که هواداران مرحوم آیت الله منتطری بودند و سمپات های بسیاری هم در بدنه و فرماندهی داشتند ، گروه سوم ، گروه تهرانی های سپاه بودند که در بین خودشون شاخه های زیادی داشتند که بعدها راهشون از همدیگه بصورت کامل جدا شد ! 

آقا خسته نباشید... در کل تحلیل خیلی جالبی بود... آیا اسنادی هم برای حرفهای شما هست یا فقط به قرائن اشاره می کنید؟

در ضمن من دوست داشتم که مطلب تحلیل مستند بی بی سی یه تاپیک جدا بشه ولی مدیران محترم میلیتاری اینجا گذاشتنش.... خیلی خوب بود اگر خرد خرد تحلیل می کردیم ش و می رفتیم جلو

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, RezaKiani گفت:

گفتم که اونها معلم ما نیستند که همون راهی که همه میرن ما هم بریم... این پولی که داره از خزانه ایران برداشت میشه حق بچه یتیم و پیرزن و پیر مردها و بازنشسته هاست و هر گونه دست اندازه به بیت المال بدون اجازه ی صاحبانشان دزدی هست... حالا چه برای استخدام مزدور توی عراق و سوریه باشه چه برای استخدام مزدور برای بازی در تیمهای استقلال و پرسپولیس.... اسم این عمل دزدیه... حالا هر اسمی دوس داری روش بذار: اعمال نفوذ، ایجاد محور مقاومت، دفاع از حرم.... هرچی...

اگر می بینی روشهای بریز و بپاش جواب نمیده بحث زیاد و کمش نیست... اصلا این روش از بنیاد خرابه... بنیان گذار این روش احمقانه بریز و بپاش و تفرقه بینداز و حکومت کن هخامنشیان بودن که با طلای بی حساب شهرهای یونان رو به جون هم می نداختند. اسپارت بر علیه آتن، آتن بر علیه اسپارت. تا یه آدم غیرتی پیدا شد که نه تنها بساط هخامنشیان رو در خاک یونان جمع کرد بلکه اساس خود پادشاهی هخامنشیان رو جمع کرد... من صدتا مثال تاریخی برات می زنم که این روشها از اولش هم جواب بده نبوده... دوست داشتی کتاب شاهزاده ماکیاولی رو نگاه کنی اصلا یه فصل درباره استخدا مزدور و اشتباه بودن اون نوشته

اجازه بده درباره ی نفوذ معنوی شما در کشورهای همسایه 20-25 سال دیگه همین جا بحث رو ادامه بدیم... چرا میگم 20-25سال ؟ چون تا اون موقع تولید و مصرف داخلی نفت ایران برابر می شه و دیگه پولی برای جمهوری اسلامی باقی نمونه که بخواد باهاش ریخ و پاش کنه.... اون وقت اگر دولت جمهوری اسلامی انقدر نفوذ داشت که شما تا سرکوچه بدون بادی گارد بری و دو تا نون سنگک خشخاشی بگیری من یه ماه حقوقمو بهت می دم...

آنها معلم ما نیستند ولی هر کاری در دنیا اصول خود را دارد . امنیت هزینه دارد چه دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم و حتی اگر لازم باشد بیشتر هزینه شود باید انجام شود . خوب است وقایع چند سال اخیر پیش روی ما است . این پول هزینه این است که مثل گوسفند سر شما را وسط خیابان نبرند و بازار برده فروشی وسط کشور راه نیاندازند . اگر این پول ها خرج نمی شد و الحشد الشعبی و تیپ فاطمیون و حزب الله و انصار الله و سایر شبکه سازی ها و نیروهای نیابتی تشکیل نمی شد ، سالها پیش به وضعیت عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و جاهای دیگر دچار شده بودیم .  اگر درک این مسئله سخت است من حرف دیگری ندارم .

فرمایش امیر المومنین علی علیه السلام پیش روی ما است

وَ مِنْ خُطْبَة لَهُ عَلَيْهِ السَّلامُ
از خطبه هاى آن حضرت است ( خطبه 27 نهج البلاغه )

در نکوهش اصحاب از نرفتن به جهاد
اَمّا بَعْدُ، فَاِنَّ الْجِهادَ بابٌ مِنْ اَبْوابِ الْجَنَّةِ، فَتَحَهُ اللّهُ لِخاصَّةِ
پس از حمد خدا، جهاد درى است از درهاى بهشت، که خداوند آن را به روى اولیاء
اَوْلِيائِهِ، وَ هُوَ لِباسُ التَّقْوى، وَ دِرْعُ اللّهِ الْحَصينَةُ، وَ جُنَّتُهُ الْوَثيقَةُ.
خاصّ خود گشوده، جهاد جامه پرهیزگارى، زره استوار، و سپر مطمئن خداست.
فَمَنْ تَرَكَهُ رَغْبَةً عَنْهُ اَلْبَسَهُ اللّهُ ثَوْبَ الذُّلِّ وَ شَمْلَةَ الْبَلاءِ،
هر کس آن را از باب بى اعتنایى ترک کند خداوند بر او جامه ذلت بپوشاند، و غرق بلا نماید،
وَ دُيِّثَ بِالصَّغارِ وَالْقَماءَةِ، وَ ضُرِبَ عَلى قَلْبِهِ بِالاِْسْهابِ،
و به ذلّت و خوارى و پستى گرفتار آید، بر دلش پرده هاى بى عقلى زده شود،
وَ اُديلَ الْحَقُّ مِنْهُ بِتَضْييعِ الْجِهادِ، وَ سيمَ الْخَسْفَ، وَ مُنِعَ النِّصْفَ.
و در برابر ضایع کردن جهادْ حق از او گرفته شود، و محکوم به ذلت و خوارى، و محروم از انصاف گردد.
اَلا وَ اِنِّى قَدْ دَعَوْتُكُمْ اِلى قِتالِ هؤُلاءِ الْقَوْمِ لَيْلاً وَ نَهاراً، وَ سِراًّ
بدانید که من شب و روز و نهان و آشکار، شما را به جنگ این قوم دعوت
وَ اِعْلاناً، وَ قُلْتُ لَكُمُ: اغْزُوهُمْ قَبْلَ اَنْ يَغْزُوكُمْ، فَوَاللّهِ ما غُزِىَ قَوْمٌ
کردم، به شما گفتم که با اینان بجنگید پیش از اینکه با شما بجنگند، به خدا قسم هیچ ملّتى در خانه اش مورد حمله
قَطُّ فى عُقْرِ دارِهِمْ اِلاّ ذَلُّوا. فَتَواكَلْتُمْ وَ تَخاذَلْتُمْ حَتّى شُنَّتْ عَلَيْكُمُ
قرار نگرفت مگر اینکه ذلیل شد. اما شما مسئولیت جهاد را به یکدیگر حواله کردید و به یارى یکدیگر برنخاستید
الْغاراتُ، وَ مُلِكَتْ عَلَيْكُمُ الاَْوْطانُ. وَ هذا اَخُو غامِد وَ قَدْ وَرَدَتْ
تا دشمن از هر سو بر شما تاخت، و شهرها را از دست شما گرفت. این مرد غامدى است که
خَيْلُهُ الاَْنْبارَ، وَ قَدْ قَتَلَ حَسّانَ بْنَ حَسّانَ الْبَكْرِىَّ، وَ اَزالَ خَيْلَكُمْ
لشکرش به انبار وارد شد، حسّان بن حسّان بکرى را کشت، و مرزبانان شما را از جاى
عَنْ مَسالِحِها. وَ لَقَدْ بَلَغَنى اَنَّ الرَّجُلَ مِنْهُمْ كانَ يَدْخُلُ عَلَى الْمَرْاَةِ
خود راند. به من خبر رسیده مهاجمى از آنان بر زن
الْمُسْلِمَةِوَ الاُْخْرَى الْمُعاهَدَةِ فَيَنْتَزِعُ حِجْلَها وَ قُلْبَها وَ قَلائِدَها
مسلمان و زنِ در پناه اسلام تاخته و خلخال و دستنبد و گردنبند و گوشواره او را
وَ رِعاثَها، ما تَمْتَنِعُ مِنْهُ اِلاّ بِاِلاْسْتِرْجاعِ وَ الاِْسْتِرْحامِ، ثُمَّ انْصَرَفُوا
به یغما برده، و آن بینوا در برابر آن غارتگر جز کلمه استرجاع و طلب دلسوزى راهى نداشته، آن گاه این غارتگران
وافِرينَ، ما نالَ رَجُلاً مِنْهُمْ كَلْمٌ، وَلااُريقَ لَهُمْ دَمٌ.
باغنیمت بسیار بازگشته، در حالى که یک نفر از آنها زخمى نشده. و احدى از آنان به قتل نرسیده.
فَلَوْ اَنَّ امْرَءاً مُسْلِماً ماتَ مِنْ بَعْدِ هذا اَسَفاً ما كانَ بِهِ مَلُوماً، بَلْ كانَ
اگر بعد از این حادثه مسلمانى از غصه بمیرد جاى ملامت نیست، بلکه مرگ او در نظر
بِهِ عِنْدى جَديراً.
مــن شــایستـه اســت.
فَيا عَجَباً عَجَباً! وَاللّهِ يُميتُ الْقَلْبَ، وَ يَجْلِبُ الْهَمَّ اجْتِماعُ
عجبا عجبا! به خدا سوگند که اجتماع اینان بر باطلشان، و پراکندگى شما از حقّتان
هؤُلاءِ الْقَوْمِ عَلى باطِلِهِمْ، وَ تَفَرُّقُكُمْ عَنْ حَقِّكُمْ. فَقُبْحاً لَكُمْ
دل را مى میراند، و باعث جلب غم و غصه است.رویتان زشت و قلبتان غرق غم باد
وَ تَرَحاً حينَ صِرْتُمْ غَرَضاً يُرْمى، يُغارُ عَلَيْكُمْ وَ لاتُغيرُونَ،
که خود را هدف تیر دشمن قرار دادید، آنان شما را غارت کردند و شما چیزى به دست نیاوردید،
وَ تُغْزَوْنَ وَلا تَغْزُونَ، وَ يُعْصَى اللّهُ وَ تَرْضَوْنَ. فَاِذا اَمَرْتُكُمْ بِالسَّيْرِ
جنگیدند ولى شما نجنگیدید، خدا را معصیت مى کنند و شما خشنودید. در تابستان شما را
اِلَيْهِمْ فى اَيّامِ الْحَرِّ قُلْتُمْ: هذِهِ حَمارَّةُ الْقَيْظِ، اَمْهِلْنا يُسَبَّخْ عَنَّا
دعوت به جهاد آنان مى کنم گویید: هوا گرم است، مهلت ده تا گرما
الْحَرُّ. وَ اِذا اَمَرْتُكُمْ بِالسَّيْرِ اِلَيْهِم فِى الشِّتاءِ قُلْتُمْ: هذِهِ صَبارَّةُ الْقُرِّ،
برود. و در زمستان شما را مى خوانم گویید: هوا سرد است، مهلت ده
اَمْهِلْنا يَنْسَلِخْ عَنَّا الْبَرْدُ. كُلُّ هذا فِراراً مِنَ الْحَرِّ وَالْقُرِّ. فَاِذا كُنْتُمْ مِنَ
تا سرما بنشیند. همه این بهانه ها براى فرار از گرما و سرماست. شما که از گرما
الْحَرِّ وَ الْقُرِّ تَفِرُّونَ فَاَنْتُمْ وَاللّهِ مِنَ السَّيْفِ اَفَرُّ.
و سرما مى گریزید پس به خدا سوگند از شمشیر گریزان تر خواهید بود.
يا اَشْباهَ الرِّجالِ وَلا رِجالَ، حُلُومُ الاَْطْفالِ، وَ عُقُولُ رَبّاتِ
اى نامردان مردنما، دارندگان رؤیاهاى کودکانه، و عقلهایى به اندازه عقل زنان
الْحِجالِ! لَوَدِدْتُ اَنِّى لَمْ اَرَكُمْ وَلَمْ اَعْرِفْكُمْ. مَعْرِفَةٌ وَاللّهِ جَرَّتْ
حجله نشین، اى کاش شما را ندیده بودم و نمى شناختم. به خدا قسم حاصل شناختن شما پشیمانى
نَدَماً، وَ اَعْقَبَتْ سَدَماً. قاتَلَكُمُ اللّهُ، لَقَدْ مَلاَْتُمْ قَلْبى قَيْحاً،
و غم و غصه است. خدا شما را بکشد، که دلم را پر از خون کردید،
وَ شَحَنْتُمْ صَدْرى غَيْظاً، وَ جَرَّعْتُمُونى نُغَبَ التَّهْمامِ اَنْفاساً،
و سینه ام را مالامال خشم نمودید، و پى در پى جرعه اندوه به کامم ریختید،
وَ اَفَسَدْتُمْ عَلَىَّ رَأْيى بِالْعِصْيانِ وَالْخِذْلانِ، حَتّى لَقَدْ قالَتْ قُرَيْشٌ:
و تدبیرم را به نافرمانى و ترک یارى تباه کردید، تا جایى که قریش گفت:
اِنَّ ابْنَ اَبى طالِب رَجُلٌ شُجاعٌ وَلكِنْ لاعِلْمَ لَهُ بِالْحَرْبِ. لِلّهِ اَبُوهُمْ!
پسر ابوطالب شجاع است ولى دانش جنگیدن ندارد. خدا پدرانشان را جزا دهد،
وَ هَلْ اَحَدٌ مِنْهُمْ اَشَدُّ لَها مِراساً، وَ اَقْدَمُ فيها مَقاماً مِنِّى؟ لَقَدْ
آیا هیچ کدام آنان کوشش و تجربه مرا در جنگ داشته؟ و پیشقدمیش از من بیشتر بوده؟ هنوز
نَهَضْتُ فيها وَ ما بَلَغْتُ الْعِشْرينَ، وَها اَنَا ذا قَدْ ذَرَّفْتُ عَلَى
به سن بیست سالگى نرسیده بودم که آماده جنگ شدم، اکنون عمرم از شصت
السِّتِّينَ، وَلكِنْ لا رَأْىَ لِمَنْ لايُطاعُ.
گذشته، ولى براى کسى که اطاعت نشود تدبیرى نیست.

پی نوشت :
به همان دلیلی که آمریکا از آن سوی دنیا به این سوی دنیا می آید تا امنیت ملی خود را تامین کند و متحد و شبکه نیابتی می تراشد ما نیز باید امنیت ملی خود را از هر راهی که می توانیم تامین کنیم . دولت آمریکا هم در عراق و هم در افغانستان و هم در لیبی و هم در سوریه سفارت خانه دارد و وجود رابطه با آنها مانع از اشغال سرزمینشان نشد . 
مجدد این فراز خطبه را تکرار می کنم :
به شما گفتم که با اینان بجنگید پیش از اینکه با شما بجنگند، به خدا قسم هیچ ملّتى در خانه اش مورد حمله قرار نگرفت مگر اینکه ذلیل شد.
دو راه وجود دارد :
یا حمله پیش دستانه یا بردن خط مقدم نبرد به دور از مرزها .
هر دو کار  ، همان کاری که پس از عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر صهیونیستها در لبنان کردند .

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید بعضی وقت ها آدم یک حرف هایی می شنوه خندش میگیره

شما انتظار داری جنگ بدون خرج باشه و سلاح و مهمات مفتی به دست سرباز برسه؟ 

در ضمن مشکل اقتصادی اگر هست چه ربطی به امنیت داره؟ نکنه انتظار دارید عراق پر از داعشی باشه و امنیت مهم ترین مرزهای زمینی ایران کامل بهم خورده باشه بعد ایران در اوج رفاه و خوشی باشه؟ اصلا این از لحاظ عقلی امکان پذیره؟ حداقل مشکلی که به وجود می آید میلیون ها پناهنده هست که در این سالها بسیار تجربه شده

امام خمینی این جنگ را فقط یک دفاع از سرزمین نمیدونست( که البته قطعا اینطور هم بود ایران را بدون نفت و گاز و حالت جنگ زده در صورت پیروزی صدام تصور کنید به قول خود صدام قادسیه می شد) چون یکی از اهداف مهم صدام نابودی انقلاب در ایران بود که طبق نظر امام خمینی اسلام حقیق بود و در صورت شکست به اسلام سیلی سختی وارد می شد به همین دلیل جنگ کاملا ایمانی و مذهبی هم بود(در حالی هست که عراق و ایران اکثرا مسلمان و شیعه هستند) 

ویرایش شده در توسط mehdipersian
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , RezaKiani گفت:

....

حرف خودمو به خودم می زنی؟ بابا دمت گرم:

در مصاحبه ای که دوستمون MR9لطف کردن و گذاشتن هم جناب درودیان همین حرف من رو زد در دقیقه 4:23 دقت کنید:

ما باید متذکر این نکته باشیم که وقتی داریم درباره جنگ صحبت می کنیم بین واقعه در زمان وقوع و حرفهایی که ما درباره اون واقعه می زنیم دو تا حرف متفاوته. حالا خاصیت این تذکر چیه؟ خاصیتش اینه که فهم ما منطبق با امر واقع نیست چه در زمان واقعه و چه بعدش. ما برداشت می کنیم از واقعه. بنابرین این نوعا تفسیر می کنیم مسئله رو. بنابر این خاصیت این تذکر اینه که اینهایی که روایت شده از جنگ یه دلایلی داره یه اسنادی داره و نسل جدید می تونه پژوهش کنه، پرسش هاشو طرح بکنه، تحقیق بکنه در این زمینه و روایت جدیدی رو بیان بکنه.

حرفی که قبلا خودتون زده بودید را به خودتان یادآوری کردم ( الزامی ندارد که حرفی که قبلا توسط شما زده شده است در مالکیت شما قرار بگیرد ! )

خوبه که منظور من نسبت به شما رو در مورد حرفهاتون رو خودتون هم دوباره خاطر نشان می کنید.

نقل قول

کی گفته من تحلیلم وابسته به اطلاعاتی هست که از منابع دست اول به دست میارم؟ من همون اولش گفتم شما رجوع کن به اسناد منتشر شده و سخنرانی هایی که از تریبونهای رسمی نظام شد(مثلا سخنرانی های مقامات ایران در سازمان ملل ) اینها از نظر شما دست دومه؟ در تمام این سخنرانی ها حرفی از دفاع از خاک میهن و اینها نیست. اصلا خود حضرت امام (ره) فرمود که: جنگ ما جنگ ایمان و کفر است. شما ببین در این جمله دفاع از خاک میهن و اینها می بینی؟

سخنرانی هایی که از تریبون های رسمی نظام میشه دقیقا میشه منابع غیر دست اول در مورد جنگ . البته اگر بحث سیاست و سیاستمدارها بود میتونید منابع دست اول بنامیدشان .

امیدوارم در آینده بخواهید بین منابع دست اول با سخنرانی های رسمی و اسناد رسمی منتشر شده تفاوت قائل شوید . :)

نقل قول

عملیات نصر و شکستش (که اتفاقا این یکی رو هم اولین بار من در فضای مجازی درباره ش نوشتم) ربطه به این نداره که فرمانده تجربه ی خاکریز داشته یا نداشته. یه سری اتفاقاتی بود که اگر مایل بودید در همون تاپیک درباره ش بنویسید و من هم همون جا جواب می دم.

البته مطابق نظر خودتون الزاما نظراتتون صحیح ترین نیست  :)

هر چند من فکر می کنم ربط دارد . اگر خدا خواست و فرصتش پیش اومد به سراغ بحث توی تاپیکتون هم می رویم چون در این مدت چیزهای جدیدتری از منابع دست اول بیرون اومده :) 

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گفتم که اونها معلم ما نیستند که همون راهی که همه میرن ما هم بریم... این پولی که داره از خزانه ایران برداشت میشه حق بچه یتیم و پیرزن و پیر مردها و بازنشسته هاست و هر گونه دست اندازه به بیت المال بدون اجازه ی صاحبانشان دزدی هست... حالا چه برای استخدام مزدور توی عراق و سوریه باشه چه برای استخدام مزدور برای بازی در تیمهای استقلال و پرسپولیس.... اسم این عمل دزدیه... حالا هر اسمی دوس داری روش بذار: اعمال نفوذ، ایجاد محور مقاومت، دفاع از حرم.... هرچی...اگر می بینی روشهای بریز و بپاش جواب نمیده بحث زیاد و کمش نیست... اصلا این روش از بنیاد خرابه... بنیان گذار این روش احمقانه بریز و بپاش و تفرقه بینداز و حکومت کن هخامنشیان بودن که با طلای بی حساب شهرهای یونان رو به جون هم می نداختند. اسپارت بر علیه آتن، آتن بر علیه اسپارت. تا یه آدم غیرتی پیدا شد که نه تنها بساط هخامنشیان رو در خاک یونان جمع کرد بلکه اساس خود پادشاهی هخامنشیان رو جمع کرد...

اگر ما بقول شما پول بچه یتیم ها را از خزانه بر میداریم و با ان در عراق مزدور استخدام میکنیم برای این است که ان بچه یتیم شب در امنیت و ارامش سرش را روی زمین بگذارد.اگر گرسنه هست بروید یقه ی مسؤلین اقتصادی گذشته ،حال و اینده را بگیرید. وظیفه ی سپاه و ارتش این است که با حداقل بودجه  حداکثر امنیت ممکن را فراهم کنند و می کنند........درست استکه دشمنان معلم ما نیستند  ولی ایا انها در تمام عمرشان یک کار درست نمی کنند؟ حالا ما چون با انها دشمن هستیم نباید از تجارب انها استفاده کنیم.بگوییم چون امریکا از قانون مالیات بر خانه های خالی استفاده می کندو امریکا دشمن ماست و دشمن ما معلم ما نیست ما این قانون را اجرایی نمی کنیم؟؟؟؟عجب دنیای عجیبی شده!!!!........در مورد هخامنشیان :هر حکومتی یک دوران ظهور ،یک دوران اوج و یک دوران افولی دارد.حکومت هخامنشیان هم همینطور . هیچ حکومتی ابدی نیست و هر تاکتیک نظامی ای که امروزه وجود دارد زمانی توسط یک حکومت به کار گرفته شده  و احتمالا ان حکومت حالا و جود ندارد .بنظر شما ایا این درست هست که ما از هیچ کدام از تاکتیک های المان نازی استفاده نکنیم صرفا به این دلیل که در ج.ج.دوم شکست خورد؟اصلا شما با چه استدلالی میگویید که علت نابودی هخامنشیان پول پاشی بود؟ علت اصلی افول هخامنشیان این بود که راه رسیدن به قدرت از سرنیزه ها و شمشیر ها به  به دست اوردن دل خواجه ها و ملکه ها و پادشاه پیشین تغییر کرد.یعنی دیگر کسی که در جنگ و مملکت داری بهتر بود شاه نمیشد بلکه کسی که نفوذ بیشتری داشت  به پادشاهی میرسید.......در مورد بیست سال اینده:بیست سال دیگر نه حشد و نه انصار الله و نه هیچ کدام از این گروه های طرفدار ایران به ایران وابسته نخواهند بود بلکه حشد تبدیل به سازمانی شبیه سپاه میشود وانصار الله حکومت خود را تشکیل می دهد .راهبرد ما ایجاد گروه نیابتی ،تقویت با سلاح ها و دلار های ایرانی و بعد خود کفا کردن این نیرو هاست.واضح ترین مثال هم حزب الله است که زمانی وابسته به سلاح های ما و کمک های مالی ما بود ولی امروز سلاح ها و پول مورد نیازش را خودش تامین می کند.

• Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , Bavar373 گفت:

اگر ما بقول شما پول بچه یتیم ها را از خزانه بر میداریم و با ان در عراق مزدور استخدام میکنیم برای این است که ان بچه یتیم شب در امنیت و ارامش سرش را روی زمین بگذارد

من واقعا کف می کنم با این استدلالهای شما.... البته ریشه ش میدونم کجاس و در نهایت فرقی هم نمیکنه... ببین عزیز دل یا شما توی فرمانیه زندگی می کنی و باستی هیلز یا توی خارج از کشور... اگرنه توی اخبار می خوندی که دو سه هفته قبل رئیس آگاهی تهران صحبت کرده و گفته آمار دزدی رفته بالا و متاسفانه 50درصد دزدی ها مال کسانی هست که اولین بار دارن سرقت می کنن... یعنی طرف یه شغل شرافتمندانه و نسبتا قابل قبول داشته ولی کم کم اوضاع مالی ش به قدری هم ریخته که ناچار به سرقت شده:

https://www.mardomsalari.ir/news/133255/پنجاه-درصد-سارقان-امسال-بار-اولی-هستند

http://www.baharnews.ir/news/224469/افزایش-سارقان-بی-سابقه-باید

و این خودش یعنی عدم امنیت.... الان همین الان برو توی سایتهایی که فیلمهای دوربین مدار بسته می ذارن ببین چند تا خفت گیری می بینی... جمهوری اسلامی در حالی که هنوز یه داعشی یه فشنگ به سمت ایران شلیک نکرده بود شروع کرد به یه عملیات نظامی گسترده در شمال عراق بعد بهش می گی این همه هزینه برامون امنیت آورده؟ چه جوری اون وقت؟

علت اصلی افول هخامنشیان این بود که راه رسیدن به قدرت از سرنیزه ها و شمشیر ها به  به دست اوردن دل خواجه ها و ملکه ها و پادشاه پیشین تغییر کرد

در این باره یه تاپیک جداگانه درست کنید مفصلا بحث می کنیم

یست سال دیگر نه حشد و نه انصار الله و نه هیچ کدام از این گروه های طرفدار ایران به ایران وابسته نخواهند بود بلکه حشد تبدیل به سازمانی شبیه سپاه میشود وانصار الله حکومت خود را تشکیل می دهد

پس خدا به دادتون برسه.... همین الان مقتدی صدر که با پول ایران شد متقدی صدر برامون شاخ شده وای به حال اون روز که شما ترسیم کردی

هم حزب الله است که زمانی وابسته به سلاح های ما و کمک های مالی ما بود ولی امروز سلاح ها و پول مورد نیازش را خودش تامین می کند. 

بنده ی خدا خود سیدحسن نصرالله می فرماید که ما همه مهمات و اسلحه و لباس و لجستیکمون از ایران میاد بعد شما می گی خودکفا شدن؟ نه بابا! با کدوم کارخونه شون؟

5 hours قبل , oldmagina گفت:

سخنرانی هایی که از تریبون های رسمی نظام میشه دقیقا میشه منابع غیر دست اول در مورد جنگ . البته اگر بحث سیاست و سیاستمدارها بود میتونید منابع دست اول بنامیدشان

یعنی اینکه مثلا در فلان نماز جمعه مقام معظم رهبری (که اون زمان رئیس جمهور بودن) اگر چیزی گفتن می شه دست دوم؟ یا مثلا سخنرانی شهید رجایی در سازمان ملل؟ بابا ای ولله.... شما یه کتاب در مورد روش تحقیق در تاریخ بنویس... حیفه این استانداردهای شما رو بقیه مردم جهان نخونند.... والله من دیگه حرفی ندارم به شما دوستان بزنم... این که هدف ایران از جنگ و ادامه ی اون چی بود از دید من همین جا تموم شده.... شما بعدا کتابهایی رو که درباره ی تاریخ جنگ نوشتی اینجا بذار که ما هم مستفیض بشیم

6 hours قبل , mehdipersian گفت:

ر ضمن مشکل اقتصادی اگر هست چه ربطی به امنیت داره؟

از نظر شما اقتصاد به امنیت ربطی نداره؟ عجب! شما هم یه کتاب بنویس در این باره... من واقعا نمی تونم هضم بکنم.... یعنی واقعا دیگه کف کردم از این همه بصیرت.. ای ولله

6 hours قبل , zed گفت:

امنیت هزینه دارد چه دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم و حتی اگر لازم باشد بیشتر هزینه شود باید انجام شود .

اره منم همین رو میگم ولی این هزینه رو باس داخل کشور بکنید که توی سیستان و بلوچستان امثال ریگی ها رشد نکنند... البته مردم سیستان و بلوچستان و رنجهایی که میکشند (و البته بقیه ی جاهای محروم) نباید هم برای شما و دوستان شما

6 hours قبل , zed گفت:

این پول هزینه این است که مثل گوسفند سر شما را وسط خیابان نبرند و بازار برده فروشی وسط کشور راه نیاندازند . اگر این پول ها خرج نمی شد و الحشد الشعبی و تیپ فاطمیون و حزب الله و انصار الله و سایر شبکه سازی ها و نیروهای نیابتی تشکیل نمی شد ، سالها پیش به وضعیت عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و جاهای دیگر دچار شده بودیم .  اگر درک این مسئله سخت است من حرف دیگری ندارم .

مهم باشه... شما فعلا فکر کله ی خودت باش که از گردن ت جدا نشه.... بالاخره مردم نقاط محروم کشور هم خدایی دارن

6 hours قبل , zed گفت:

این پول هزینه این است که مثل گوسفند سر شما را وسط خیابان نبرند و بازار برده فروشی وسط کشور راه نیاندازند . اگر این پول ها خرج نمی شد و الحشد الشعبی و تیپ فاطمیون و حزب الله و انصار الله و سایر شبکه سازی ها و نیروهای نیابتی تشکیل نمی شد ، سالها پیش به وضعیت عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و جاهای دیگر دچار شده بودیم .

کلیشه های مزخرف صدا و سیما... اگر این همه خرج کردیم پس چطور یارو یوهویی اومد وسط تهران بمب گذاشت و به مجلس حمله کرد؟ چطور به رژه ی اهواز حمله کرد؟ چون شما به اصطلاح بازدارندگی کردید؟ عجب! نمردیم و بازدارندگی رو هم دیدیم...

اصلا کی گفته که داعش قرار بوده بیاد سمت ایران؟ بر اساس کدوم سند شما این حرف رو می زنید؟ سخنرانی ها و نوارهای ابوبکر بغدادی؟ اطلاعاتی که دوستان تون از استخبارات عراق فرستادند؟ اطلاعاتی که از پایگاه سیا در بغداد گرفتید؟ نخیر برادر... همه ی استدلال شمابر میگرده به پروپاگاندای صدا و سیما که اگر ما نبودیم عراق از دست رفته بود...

• Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من واقعا کف می کنم با این استدلالهای شما.... البته ریشه ش میدونم کجاس و در نهایت فرقی هم نمیکنه... ببین عزیز دل یا شما توی فرمانیه زندگی می کنی و باستی هیلز یا توی خارج از کشور... اگرنه توی اخبار می خوندی که دو سه هفته قبل رئیس آگاهی تهران صحبت کرده و گفته آمار دزدی رفته بالا و متاسفانه 50درصد دزدی ها مال کسانی هست که اولین بار دارن سرقت می کنن... یعنی طرف یه شغل شرافتمندانه و نسبتا قابل قبول داشته ولی کم کم اوضاع مالی ش به قدری هم ریخته که ناچار به سرقت شده:

https://www.mardomsalari.ir/news/133255/پنجاه-درصد-سارقان-امسال-بار-اولی-هستند

http://www.baharnews.ir/news/224469/افزایش-سارقان-بی-سابقه-باید

و این خودش یعنی عدم امنیت.... الان همین الان برو توی سایتهایی که فیلمهای دوربین مدار بسته می ذارن ببین چند تا خفت گیری می بینی... جمهوری اسلامی در حالی که هنوز یه داعشی یه فشنگ به سمت ایران شلیک نکرده بود شروع کرد به یه عملیات نظامی گسترده در شمال عراق بعد بهش می گی این همه هزینه برامون امنیت آورده؟ چه جوری اون وقت؟

در این باره یه تاپیک جداگانه درست کنید مفصلا بحث می کنیم

پس خدا به دادتون برسه.... همین الان مقتدی صدر که با پول ایران شد متقدی صدر برامون شاخ شده وای به حال اون روز که شما ترسیم کردی

بنده ی خدا خود سیدحسن نصرالله می فرماید که ما همه مهمات و اسلحه و لباس و لجستیکمون از ایران میاد بعد شما می گی خودکفا شدن؟ نه بابا! با کدوم کارخونه شون؟

صدای مرا از استان کهگیلویه و بویر احمد شهرستان کهگیلویه شهر دهدشت میشنوید، شهری که شاید تا به حال نامش را نشنیده باشید........ من در میان محرومیت به دنیا امده ام و از فرمانیه و باستی هیلز هم چیزی نمیدونم جز چند کس و فیلم. من در جایی به دنیا امده ام و در جای زندگی میکنم که اگر نستالژی های دهه شصت را به نوجوان هایش نشان بدهید یاد خاطرات کودکی شان می افتند. اگر شما یک توپ دو لایه را به یک پسر هجده ساله که در شهرتان زندگی میکند نشان بدهید احتمالا هیچ خاطره ای را برایش تداعی نمیکند ولی اگر همان توپ را به منی که هجده ساله هستم نشان بدهید اکثر خاطرات کودکی و ایضا نو جوانی ام را به خاطر خواهم اورد. خلاصه بگوییم من در جایی به دنبا امده ام و در جایی زندگی میکنم که نستالژی های دهه شصت برای جوانانش خاطره اند.فقط یک سوال شما چطور انقدر راحت تهمت میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟............. گویا شما اصرار دارید که مشکلات اقتصادی را به نیرو های مسلح ربط دهید  اما من از دل محرومیت و برای بار چندم به شما میگوییم مشکلات اقتصادی هیچ ربطی تکرار می کنم هیچ ربطی به نیرو های نظامی ندارند،هیچ ربطی به ارتش ندارند و هیچ ربطی به سپاه ندارند............اگر مردم نان ندارند،اگر مردم پول ندارند و اگر برخی از مردم مجبور به دزدی هستند بروند و یقه مسولین اقتصادی گذشته، حال و اینده را بگیرند...... داعش به سمت ما یک گلوله هم شلیک نکرد قبول ولی ایا به سمت حرم حضرت زینب هم گلوله ای شلیک نشد؟؟ ایا داعش تا چهل کیلومتری مرز های ما پیشروی نکرد؟........بیاید کمی به گذشته بر گردیم: چند وقت پیش الزرفی گزینه ی مورد حمایت امریکا برای نخست وزیری عراق بعد از شکست در تشکیل کابینه استعفا کرد و شرایط سیاسی عراق گره خورد ودرست زمانی که کسی راهی برای عبور از بحران نداشت دریادار شمخانی با الکاضمی دردار کرد و بعد الکاضمی شد مامور تشکیل کابینه و کابینه اش را تشکیل داد و شد نخست وزیر عراق.تا اینجای داستان میزان نفوذ ایران در عراق مشخص شد .می پرسید چطور؟ ببینید یکنفر به دلیل اینکه  زمانی که همه به دنبال یک نخست وزیر بودند با یک مسول ایرانی ملاقات داشته شده نخست وزیر عراق. اما چرا ایران کسی را نخست وزیر عراق کرد که طرفدار امریکا است؟به دو دلیل:1-اثبات ناکارامدی طرفداران غرب2-تنبیه افراد و جریان های سرکشی مثل مقتدی صدر که متاسفانه از پدرش فقط اسم فامیلش را به ارث برده................بنظرتون اگر قرار بود کارگاه های حزب الله اینقدر مشخص باشند که من و شما از انها با خبر شویم اسراییل با انهمه دم ودستگاه اطلاعاتی تا به حال انها را با خاک یکسان نکرده بود؟؟؟؟ این سخنان سید حسن بیشتر در جواب ان دسته از لبنانی هاست که حزب الله را به تاراج منابع لبنان متهم می کنند و مانند شما که مشکلات اقتصادی را گردن شپاه می اندازید مشکلات اقتصادی را گردن حرب الله می اندازند................پ.ن.اگر مدیران سایت صلاح دیدند بنده حاظرم از هر کجای شهر دهدشت که رشما امر کنید سلفی گرفته برای شما ارسال کنم تا شما باور کنید من در دلل محرومیت به دنیا امده ام ،در دل محرومیت بزرگ شدم(بیش از هفت سال از عمرم را بخاطر مشکلات مالی خانواده در روستایی اطراف شهر دهدشت گزراندم) و ان شاء الله در دل محرومیت خواهم مرد.

• Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , RezaKiani گفت:

...

یعنی اینکه مثلا در فلان نماز جمعه مقام معظم رهبری (که اون زمان رئیس جمهور بودن) اگر چیزی گفتن می شه دست دوم؟ یا مثلا سخنرانی شهید رجایی در سازمان ملل؟ بابا ای ولله.... شما یه کتاب در مورد روش تحقیق در تاریخ بنویس... حیفه این استانداردهای شما رو بقیه مردم جهان نخونند.... والله من دیگه حرفی ندارم به شما دوستان بزنم... این که هدف ایران از جنگ و ادامه ی اون چی بود از دید من همین جا تموم شده.... شما بعدا کتابهایی رو که درباره ی تاریخ جنگ نوشتی اینجا بذار که ما هم مستفیض بشیم

....

متاسفانه خیلی ها روایت رسمی اتفاقات را با منابع دست اول اشتباه می گیرند و ظاهرا شما هم همین کار را می کنید .

زیاد هم لازم نبود پای رهبری و آقای رحایی را وسط بکشید که موضوع را حماسی کنید :(

کمی در مورد روایتهای رسمی از تریبونهای رسمی و تفاوتهای آنها با واقعیت ها و روایت دست اول آنها ، البته اگر وقت داشتید ، مطالعه هم شاید نخواد ، فکر کنید هم شاید به نتیجه برسید . :)

اون کتابها را هم لازم نیست من بنویسم ، یک زمانی بالاخره اسناد وقایع ، شاید ، منتشر شوند و کتابها نوشته خواهند شد :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا کلیات گفتگو به کنار سخنان شهید رجایی که موضع رسمی ایران محسوب میشد چه در قامت رییس جمهور و چه نخست وزیری.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.