Morteza313

روزی که جنگ را باختیم ...

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

46 minutes قبل , aminf14 گفت:

حالا کلیات گفتگو به کنار سخنان شهید رجایی که موضع رسمی ایران محسوب میشد چه در قامت رییس جمهور و چه نخست وزیری.

دقیقا مشکل در همین قسمت است : مواضع رسمی یک کشور از نظر سیاسی یا نظامی ، روایت دست اول و الزاما صحیحی از صحنه نظامی آن کشور نیست و البته به صورت منطقی نیز معمولا نمی تواند باشد چون خیلی چیزها نباید در تریبون‌های رسمی بیان شود و خیلی چیزهای دیگر هم به دلایل مختلف نمی تواند بیان شود .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 hours قبل , RezaKiani گفت:

اره منم همین رو میگم ولی این هزینه رو باس داخل کشور بکنید که توی سیستان و بلوچستان امثال ریگی ها رشد نکنند... البته مردم سیستان و بلوچستان و رنجهایی که میکشند (و البته بقیه ی جاهای محروم) نباید هم برای شما و دوستان شما

مهم باشه... شما فعلا فکر کله ی خودت باش که از گردن ت جدا نشه.... بالاخره مردم نقاط محروم کشور هم خدایی دارن

کلیشه های مزخرف صدا و سیما... اگر این همه خرج کردیم پس چطور یارو یوهویی اومد وسط تهران بمب گذاشت و به مجلس حمله کرد؟ چطور به رژه ی اهواز حمله کرد؟ چون شما به اصطلاح بازدارندگی کردید؟ عجب! نمردیم و بازدارندگی رو هم دیدیم...

اصلا کی گفته که داعش قرار بوده بیاد سمت ایران؟ بر اساس کدوم سند شما این حرف رو می زنید؟ سخنرانی ها و نوارهای ابوبکر بغدادی؟ اطلاعاتی که دوستان تون از استخبارات عراق فرستادند؟ اطلاعاتی که از پایگاه سیا در بغداد گرفتید؟ نخیر برادر... همه ی استدلال شمابر میگرده به پروپاگاندای صدا و سیما که اگر ما نبودیم عراق از دست رفته بود...

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

اولا هر چیز به جای خود . دلیلی ندارد که چون در سیستان و بلوچستان خرج نشده پس خرج های لازم دیگر هم نباید بشود . محرومیتها باید رفع شود و امنیت هم باید تامین شود

همه خدایی داریم و آن کسی هم که تا الان ما را نگه داشته خداست . با اراده او مانده ایم و اگر اراده کند رفتنی خواهیم بود . غیر از این بود کلک ما را همان چهل سال قبل کنده بودند و به اینجا نمی رسیدیم . زندگی و مرگ همه دست خداست . 

و اما معلوم است خرج ما کافی نبوده که یارو توانسته یهویی وسط تهران بیاید و به مجلس و حرم امام حمله کند و یا در اهواز رژه را به خاک و خون بکشد . بله اگر ما نبودیم به اعتراف آقای بارزانی اربیل و کردستان عراق از دست رفته بود . سندش هم موجود است . دوست عزیز ! فراموش کردی قبل از حمله به موصل ، اولین حمله به سامرا انجام شد ؟ سامرا چه اهمیتی برای شیعیان و ایرانیان دارد ؟ 1200 نفر دانشجویان اسپایکر که لب رود سرشان را بریدند و آب رود را از خونشان رنگین ساختند اهل کدام مذهب بودند ؟ عید قربان که در سلاخ خانه آدمها را مثل گوسفند بقل می کردند و سر و ته آویزان می کردند و سرشان را می بریدند اهل کدام مذهب بودند ؟ اکثریت جمعیت ایران اهل کدام مذهبند ؟ آنهایی که ریگی را حمایت می کردند وسط ایران شیعه بکشد همانهایی هستند که داعش را بوجود آوردند . ولایت خراسان داعش در نقشه هایشان مال کدام کشور بود ؟ 

چه کسی عراق را حمایت کرد تا دومیلیون نفر حشدالشعبی را آموزش بدهد ؟ و چرا 50 کیلومتری مرز ایران خط قرمز اعلام شد ؟ نفرت تکفیری ها از شیعیان اظهر من الشمس است . همانهایی که قاشق به کمر خود را منفجر می کردند تا هفت شیعه کشته و ناهار را سر سفره رسول الله مهمان باشند .

حالا ایران به کنار به نظر شما مگر داعش قرار بود به روسیه حمله کند که دخالت نظامی در سوریه کرد ؟ به همان دلیلی که روس ها آمدند ما هم آمدیم . مگر داعش قرار بود به آمریکایی ها حمله کند که آنها آمدند ؟ و مگر قرار بود به ترک ها حمله کنند که آنها آمدند ؟ تکفیری ها الان وسط جنگ آذربایجان و ارمنستان چه می کنند ؟ در لیبی چه می کنند ؟ ترکمان ها و قزاق ها و اویغورها در سوریه چه می کنند ؟ اینها همه شیعه دوست و ایرانی دوست هستند ؟

هر چیزی که شما دوست ندارید و قبول نمی کنید که پروپاگاندا صدا و سیما نیست . مشکل شما و دیگران با جمهوری اسلامی و سیاستهایش و اعمالش به جای خود ولی چشمتان را به روی حقایق نبندید . جمهوری اسلامی حکومت معصومین نیست ولی قرار هم نیست چون حکومت معصوم نیست همه کارهایش نادرست باشد .

ویرایش شده در توسط zed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 hours قبل , oldmagina گفت:

واضع رسمی یک کشور از نظر سیاسی یا نظامی ، روایت دست اول و الزاما صحیحی از صحنه نظامی آن کشور نیست و البته به صورت منطقی نیز معمولا نمی تواند باشد چون خیلی چیزها نباید در تریبون‌های رسمی بیان شود و خیلی چیزهای دیگر هم به دلایل مختلف نمی تواند بیان شود

سلام و خسته نباشید... ظاهرا شما اصلا یادت نیست بحث درباره  چی بودش.... بحث این بود که شما فرمودید ما و بقیه دوستانمان برای دفاع از خاک و میهن رفتیم به جنگ من هم گفتم که شاید شما برای این هدف رفتید و لی این هدف جمهوری اسلامی نبوده سندش هم سخنرانی ها و موضع گیری های مقامات رسمی... من دارم درباره ی موضع گیری مقامات رسمی ایران درباره اهدافش از ادامه جنگ بحث میکنم شما  آن وقت شما می فرمایید روایت از صحنه نظامی آن کشور.... ما چه وقت درباره این موضوع داشتیم حرف می زدیم عزیز ؟؟؟؟!!!!  بعدش هم ما درباره  اون چیزهایی که در  تربیون های رسمی بیان نمیشد صحبت نکردیم ها... اتفاقا داشتیم درباره ی اونهایی حر ف می زدیم  که از تریبونهای رسمی بیان شده اند.... اینها رو بهش میگیم مواضع رسمی نظام در قبال هر مسئله ای حالا هیچ فرقی  نداره  که مسئله ای باشه  بحران کونا باشه یا بحران خلیج خوکها

10 hours قبل , zed گفت:

اما معلوم است خرج ما کافی نبوده که یارو توانسته یهویی وسط تهران بیاید و به مجلس و حرم امام حمله کند و یا در اهواز رژه را به خاک و خون بکشد . بله اگر ما نبودیم به اعتراف آقای بارزانی اربیل و کردستان عراق از دست رفته بود . سندش هم موجود است . دوست عزیز ! فراموش کردی قبل از حمله به موصل ، اولین حمله به سامرا انجام شد ؟ سامرا چه اهمیتی برای شیعیان و ایرانیان دارد ؟ 1200 نفر دانشجویان اسپایکر که لب رود سرشان را بریدند و آب رود را از خونشان رنگین ساختند اهل کدام مذهب بودند ؟ عید قربان که در سلاخ خانه آدمها را مثل گوسفند بقل می کردند و سر و ته آویزان می کردند و سرشان را می بریدند اهل کدام مذهب بودند ؟ اکثریت جمعیت ایران اهل کدام مذهبند ؟ آنهایی که ریگی را حمایت می کردند وسط ایران شیعه بکشد همانهایی هستند که داعش را بوجود آوردند . ولایت خراسان داعش در نقشه هایشان مال کدام کشور بود ؟ 

آقا اصلا حرفهای شما دربست  درست... اوکی؟ ربطی هم به صدا و سیما نداره.... برداشت خودته دیگه؟ احسنت... دمت م گرم.... حالا من از حرفهای  شما اینها رو برداشت کردم که:

الف-  اگر یه کشور قوی داشته باشیم

ب- و یه کشور ضعیف هم داشته باشیم

ج- و در داخل اون کشور ضعیف یه اتفاقاتی بیفته (مثلا شورش، سیل، آتش فشان، طوفان شنهای روان، سقوط بازار بورس و ... هر چی ) که باعث بشه  که در کشور اول ناامنی بوجود بیاد یا کشور اول احساس ناامنی بکند

د- بنا بر استدال شما : کشور اول اگر بیادش برای حفظ امنیت خودش در کشور دوم دخالت مستقیم و یا غیر مستقیم بکنه این دخالت مشروع هست.

من درست فهمیدم؟.... اگر اشتباه  کردم لطف کنید و اصلاح  کنید

ویرایش شده در توسط RezaKiani
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
22 hours قبل , Bavar373 گفت:

صدای مرا از استان کهگیلویه و بویر احمد شهرستان کهگیلویه شهر دهدشت میشنوید، شهری که شاید تا به حال نامش را نشنیده باشید........ من در میان محرومیت به دنیا امده ام و از فرمانیه و باستی هیلز هم چیزی نمیدونم جز چند کس و فیلم. من در جایی به دنیا امده ام و در جای زندگی میکنم که اگر نستالژی های دهه شصت را به نوجوان هایش نشان بدهید یاد خاطرات کودکی شان می افتند. اگر شما یک توپ دو لایه را به یک پسر هجده ساله که در شهرتان زندگی میکند نشان بدهید احتمالا هیچ خاطره ای را برایش تداعی نمیکند ولی اگر همان توپ را به منی که هجده ساله هستم نشان بدهید اکثر خاطرات کودکی و ایضا نو جوانی ام را به خاطر خواهم اورد. خلاصه بگوییم من در جایی به دنبا امده ام و در جایی زندگی میکنم که نستالژی های دهه شصت برای جوانانش خاطره اند.فقط یک سوال شما چطور انقدر راحت تهمت میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟............. گویا شما اصرار دارید که مشکلات اقتصادی را به نیرو های مسلح ربط دهید  اما من از دل محرومیت و برای بار چندم به شما میگوییم مشکلات اقتصادی هیچ ربطی تکرار می کنم هیچ ربطی به نیرو های نظامی ندارند،هیچ ربطی به ارتش ندارند و هیچ ربطی به سپاه ندارند............اگر مردم نان ندارند،اگر مردم پول ندارند و اگر برخی از مردم مجبور به دزدی هستند بروند و یقه مسولین اقتصادی گذشته، حال و اینده را بگیرند...... داعش به سمت ما یک گلوله هم شلیک نکرد قبول ولی ایا به سمت حرم حضرت زینب هم گلوله ای شلیک نشد؟؟ ایا داعش تا چهل کیلومتری مرز های ما پیشروی نکرد؟........بیاید کمی به گذشته بر گردیم: چند وقت پیش الزرفی گزینه ی مورد حمایت امریکا برای نخست وزیری عراق بعد از شکست در تشکیل کابینه استعفا کرد و شرایط سیاسی عراق گره خورد ودرست زمانی که کسی راهی برای عبور از بحران نداشت دریادار شمخانی با الکاضمی دردار کرد و بعد الکاضمی شد مامور تشکیل کابینه و کابینه اش را تشکیل داد و شد نخست وزیر عراق.تا اینجای داستان میزان نفوذ ایران در عراق مشخص شد .می پرسید چطور؟ ببینید یکنفر به دلیل اینکه  زمانی که همه به دنبال یک نخست وزیر بودند با یک مسول ایرانی ملاقات داشته شده نخست وزیر عراق. اما چرا ایران کسی را نخست وزیر عراق کرد که طرفدار امریکا است؟به دو دلیل:1-اثبات ناکارامدی طرفداران غرب2-تنبیه افراد و جریان های سرکشی مثل مقتدی صدر که متاسفانه از پدرش فقط اسم فامیلش را به ارث برده................بنظرتون اگر قرار بود کارگاه های حزب الله اینقدر مشخص باشند که من و شما از انها با خبر شویم اسراییل با انهمه دم ودستگاه اطلاعاتی تا به حال انها را با خاک یکسان نکرده بود؟؟؟؟ این سخنان سید حسن بیشتر در جواب ان دسته از لبنانی هاست که حزب الله را به تاراج منابع لبنان متهم می کنند و مانند شما که مشکلات اقتصادی را گردن شپاه می اندازید مشکلات اقتصادی را گردن حرب الله می اندازند................پ.ن.اگر مدیران سایت صلاح دیدند بنده حاظرم از هر کجای شهر دهدشت که رشما امر کنید سلفی گرفته برای شما ارسال کنم تا شما باور کنید من در دلل محرومیت به دنیا امده ام ،در دل محرومیت بزرگ شدم(بیش از هفت سال از عمرم را بخاطر مشکلات مالی خانواده در روستایی اطراف شهر دهدشت گزراندم) و ان شاء الله در دل محرومیت خواهم مرد.

سلام و درود بر شما دوست  جوان.... من اصلا درباره ی نیروهای مسلح بحث نکردم... بحث نفوذ ایران در منطقه شد

من هم  گفتم که  نفوذ با بریز  و بپاش و  مزدور استخدام کردن به دست نمیاد.... ربطی داشت حرف من مثلا به سپاه یا ارتش؟؟؟؟  این یه سیاست  کلان هست که داره از طرف  جمهوری اسلامی اعمال میشه و در  نظام جهانی بهش میگن دخالت در امور داخلی  کشورهای دیگه.... اگر هم کسی به سمت حرم معصومین یا حضرت زینب شلیک  کرده به بنده و شما ربطی نداره.... شما  اول توی ذهنت دو تا مسئله رو  جدا  کن آیا شما به نظامی که الان در دنیا حاکم هست و هر دولتی را مسئول و نماینده ی مردم کشورش میدونه  پایبند هستی  یا مثل کمونیستها  می گی درباره ی تمام تحولات همه ی کشورهای دنیا مسئولی؟  اگر به روش اول  پایبند هستی باید بدونی  که هر کشوری مردمی داره و مردم داخل همون کشور هستن ک باید تعیین بکنند داخل کشورشون  کی حاکم باشه و مرزهای این حکمرانی  تا کجاس؟  اگر م نه و فکر می کنی چون شیعه هستی باید دربرابر هر بلایی که در هر جای دنیا سر هر شیعه ای میاد واکنش نشون بدی مشکلی نیست: بازهم دمت م گرم ولی ترجیح ت چیه؟ ترجیح میدی دولت بیاید از مناطق محرومی مثل مناطق شما محرومیت زدایی کنه و جاده و بیمارستان بزنه یا بره توی جنوب لبنان بیمارستان جاده بزنه؟ شما ترجیح می دی اونجا که الان هستی دولت کارخونه بزنه یا جنوب لبنان؟ شما هم شیعه ای دیگه... مگه نباس از شیعیان دفاع بکنیم؟ الان داعشی سر شیعه رو توی عراق ببره بده ولی اگه جوون شیعه در داخل ایران که روی دریای نفت زندگی می ک نه از سر نداری به فحشا و دزدی و قاقچاق روی بیاره خوبه؟ خدا رو خوش میاد؟ دولت و نظام دارن از جون جوونهای شیعه توی عراق دفاع می کنند... او کی دمشون هم گرم... اما کی داره از تو دفاع میکنه؟ توی  جون شیعه زندگی نداری؟ احتیاجات نداری؟... دوستان ت چظور؟؟؟ فامیل؟ زندگی نمیخوان؟ کار؟ آسایش؟ بهداشت؟ بیمه؟... حرف من اینه

در ضمن من بچه تهرونم ولی دارم توی استان بوشهر کار می کنم... اینجا از نظر ثروت دومین استان ثروتمند ایران (بعد از خوزستان) هست ولی متاسفانه  هرچی نفت داره از اینجا استخراج میشه می ره تهرون... نصفش صرف بچه مایه دارها و آقازاده ها میشه... نصف دیگه شم میره برای حوثی ها و افغانیا و حشد الشعبی و.... و در نتیجه در بوشهر  (که مرکز استان هست) روزی 4-5 ساعت آب هست و بقیه ساعتها آب قطعه.... حالا شما ببین این مرکز  استانه... توی مناطق محروم خودت حساب  بکن ببین چه خبره ؟

انشالله  هم در دل محرومیت نخواهید مرد... به امید خدا یه روزی این کشور به  دست آدمهایی مثل شما اداره خواهد شد که دلشون برای محرمین می سوزه و سعی می کنند که نقاط محروم کشور روی توی اولویتهایشون بذارن نه نقاط محروم کشورهای دیگه رو

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
42 minutes قبل , RezaKiani گفت:

سلام و درود بر شما دوست  جوان.... من اصلا درباره ی نیروهای مسلح بحث نکردم... بحث نفوذ ایران در منطقه شد

من هم  گفتم که  نفوذ با بریز  و بپاش و  مزدور استخدام کردن به دست نمیاد.... ربطی داشت حرف من مثلا به سپاه یا ارتش؟؟؟؟  این یه سیاست  کلان هست که داره از طرف  جمهوری اسلامی اعمال میشه و در  نظام جهانی بهش میگن دخالت در امور داخلی  کشورهای دیگه.... اگر هم کسی به سمت حرم معصومین یا حضرت زینب شلیک  کرده به بنده و شما ربطی نداره.... شما  اول توی ذهنت دو تا مسئله رو  جدا  کن آیا شما به نظامی که الان در دنیا حاکم هست و هر دولتی را مسئول و نماینده ی مردم کشورش میدونه  پایبند هستی  یا مثل کمونیستها  می گی درباره ی تمام تحولات همه ی کشورهای دنیا مسئولی؟  اگر به روش اول  پایبند هستی باید بدونی  که هر کشوری مردمی داره و مردم داخل همون کشور هستن ک باید تعیین بکنند داخل کشورشون  کی حاکم باشه و مرزهای این حکمرانی  تا کجاس؟  اگر م نه و فکر می کنی چون شیعه هستی باید دربرابر هر بلایی که در هر جای دنیا سر هر شیعه ای میاد واکنش نشون بدی مشکلی نیست: بازهم دمت م گرم ولی ترجیح ت چیه؟ ترجیح میدی دولت بیاید از مناطق محرومی مثل مناطق شما محرومیت زدایی کنه و جاده و بیمارستان بزنه یا بره توی جنوب لبنان بیمارستان جاده بزنه؟ شما ترجیح می دی اونجا که الان هستی دولت کارخونه بزنه یا جنوب لبنان؟ شما هم شیعه ای دیگه... مگه نباس از شیعیان دفاع بکنیم؟ الان داعشی سر شیعه رو توی عراق ببره بده ولی اگه جوون شیعه در داخل ایران که روی دریای نفت زندگی می ک نه از سر نداری به فحشا و دزدی و قاقچاق روی بیاره خوبه؟ خدا رو خوش میاد؟ دولت و نظام دارن از جون جوونهای شیعه توی عراق دفاع می کنند... او کی دمشون هم گرم... اما کی داره از تو دفاع میکنه؟ توی  جون شیعه زندگی نداری؟ احتیاجات نداری؟... دوستان ت چظور؟؟؟ فامیل؟ زندگی نمیخوان؟ کار؟ آسایش؟ بهداشت؟ بیمه؟... حرف من اینه

در ضمن من بچه تهرونم ولی دارم توی استان بوشهر کار می کنم... اینجا از نظر ثروت دومین استان ثروتمند ایران (بعد از خوزستان) هست ولی متاسفانه  هرچی نفت داره از اینجا استخراج میشه می ره تهرون... نصفش صرف بچه مایه دارها و آقازاده ها میشه... نصف دیگه شم میره برای حوثی ها و افغانیا و حشد الشعبی و.... و در نتیجه در بوشهر  (که مرکز استان هست) روزی 4-5 ساعت آب هست و بقیه ساعتها آب قطعه.... حالا شما ببین این مرکز  استانه... توی مناطق محروم خودت حساب  بکن ببین چه خبره ؟

انشالله  هم در دل محرومیت نخواهید مرد... به امید خدا یه روزی این کشور به  دست آدمهایی مثل شما اداره خواهد شد که دلشون برای محرمین می سوزه و سعی می کنند که نقاط محروم کشور روی توی اولویتهایشون بذارن نه نقاط محروم کشورهای دیگه رو

در مورد بخش اول من اشتباه برداشت کردم.............به نظر من سیاست ایران در کشور های منطقه ترکیبی از اون دو حالتی هست که شما گفتید.یعنی با کمک مردم هر کشور (که شما به اونها می گید مزدور)و اگاه کردن اونها مشکلات اونها رو بر طرف می کنیم...........بیمارستان و جاده  اونم توی جنوب لبنان؟؟ سند ،مدرک و یا منبعتون چی یا کی هست؟..........بله ماهم مشکل داریم زیادم داریم و به نفوذ ایران توی منطقه داره اما این ارتباط  ارتباط علت و معلولی نیست.بلکه ما با کمک همین نفوذمون توی منطقه می تونیم تحریم دور بزنیم و مشکلات رو رفع کنیم . اگر دولت محترم عرضه داشته باشه می تونی برای تجار ایرانی از کشور هایی که در اونها نفوذ داریم امتیاز بگیریم که مثلا یک تولیدی ایرانی بتونه با یک شرکت بزرگ ترکی رقابت کنه. ما در عراق و سوریه و کشور های دیگه هزینه کردیم اما نه اونقدر که شما فکر می کنید و حالا وقت اونه که سود این هزینه ها مون رو با گرفتن امتیازات اقتصادی، با بستن قرارداد های اقتصادی و مشارکت در باز سازی این کشور ها به دست بیاریم.خیلی راحت میتونیم با یک برنامه ریزی منسجم و کار رسانه ای درست رقیب مون  که ترکیه باشه رو از میدون به در کنیم. هر چی نباشه رابطه عراق و سوریه سر قضایای مختلف با ترکیه خوب نیست اما چه کنیم که دولت هشت سال منتظر  اروپای نایس  بود و هست و خواهد بود.........اگر  نصف پول نفی میره واسه  اقازاده ها و نصف دیگش میره واسه حوثی ها و افغانستانیها و حشد و ...کشور رو با چی اداره می کنن؟؟.........به امید خدا یه روزی این کشور به دست ادمهایی اداره خواهد شد که  نگاهشون به داخله نه به غرب. دستشون رو پیش خدا دراز می کنن نه پیش غرب.اقتصاد مقاومتی رو اجرا می کنن نه اقتصاد ریاضتی.خلاصه به امید خدا یه روزی این کشور دارای یک دولت جوان حزب اللهی خواهد شد......................ما به فردا امیدواریم.

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, Bavar373 گفت:

کشور رو با چی اداره می کنن؟؟

1 ساعت پیش, Bavar373 گفت:

یعنی با کمک مردم هر کشور (که شما به اونها می گید مزدور)

با چی اداره می کنن؟؟؟؟ هه هه هه ...  شماا به این میگی اداره؟ عجب نمردیم و معنی اداره رو هم فهمیدیم.... اگه این اداره س اونی که توی قطر و دوبی و شارجه می کنن اسمش چیه؟

بعدشم من کی به مردم کشورهای دیگه گفتم مزدور؟ حرف توی دهن من می ذاری ؟ من میگم هر کسی که از یه کشور بیگانه پول و کمک بگیره تا به جای منافع مردم خودش منافع اون کشور بیگانه رو به ثمر برسونه بهش میگن مزدور... من نمیگم دادا!!! توی دایره المعارف های میگن:

http://www.vajehyab.com/?q=مزدور

اشتابه تایپ
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
41 minutes قبل , RezaKiani گفت:

با چی اداره می کنن؟؟؟؟ هه هه هه ...  شماا به این میگی اداره؟ عجب نمردیم و معنی اداره رو هم فهمیدیم.... اگه این اداره س اونی که توی قطر و دوبی و شارجه می کنن اسمش چیه؟

بعدشم من کی به مردم کشورهای دیگه گفتم مزدور؟ حرف توی دهن من می ذاری ؟ من میگم هر کسی که از یه کشور بیگانه پول و کمک بگیره تا به جای منافع مردم خودش منافع اون کشور بیگانه رو به ثمر برسونه بهش میگن مزدور... من نمیگم دادا!!! توی دایره المعارف های میگن:

http://www.vajehyab.com/?q=مزدور

منظورم از اداره کردن این بود که به حداقلی ترین شکل ممکن روز ها رو بگذرونن.........الان حشد منافع مردم عراق رو دنبال می کنه یا منافع ایران ؟؟از نظر من منافع عراق رو که البته منفعت عراق منفعت ماست.

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , Bavar373 گفت:

حشد منافع مردم عراق رو دنبال می کنه یا منافع ایران ؟؟

حشد الشعبی و بقیه  گروه های وابسته  هچ ربطی به منافع مردم عراق ندارن.... یه تاپیک متسقل درباره ش درست کن اونجا بحث کنیم

• Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , RezaKiani گفت:

حشد الشعبی و بقیه  گروه های وابسته  هچ ربطی به منافع مردم عراق ندارن.... یه تاپیک متسقل درباره ش درست کن اونجا بحث کنیم

در مورد پیشنهاد تون:وقت ندارم!!......بنظرم بهتره هر کدوم مون جمع بندی و بر داشتش رو بگه........من به این نتیجه رسیدم:شما می گید پول ها رو برای به دست اوردن نفوذ خرج کردند و مشکلات اقتصادی رو با همون پول ها میشد و میشه حل کرد.....من میگم حالا پول زیادی هم نبوده و اگر دولت از همون اول می رفت سراغ قرار داد هایی مثل قرار داد بیست و پنج ساله با چین و یا قرار دادهای دو جانبه ی پولی که رسما دور زدن تحریم هستند ان هم به شکل قا نونی الان مشکلات ما خیلی کمتر بودند. در واقع اگ مشکلی هست به خاطر بی عرضه بودن دولته........طنز تلخ روزگار میدونید چیه؟به ما می گن همه پول مملکتو توی عراق،سوریه،یمن و لبنان خرج کردن بعد به اونا می گن همه پول های مملکتو دادن به ایرانی ها.

• Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلا همه مشکلات نظام ما در این چهل و چند ساله تقصیر دولت روحانیه حتی مشکلات زمان جنگ و اوایل انقلاب!

ویرایش شده در توسط aminf14
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , RezaKiani گفت:

و حتی مشکلات زمان شاه و رضا شاه و قاجار

کلا همه چیز تقصیر روحانیه! باعث شکست آلمان تو دو تا جنگ جهانی و کلا تمام شکست های دنیا، چه اقتصادی، چه نظامی، چه سیاسی، چه اطلاعاتی و ...، روحانیه :lol::D:)

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 hours قبل , aminf14 گفت:

کلا همه مشکلات نظام ما در این چهل و چند ساله تقصیر دولت روحانیه حتی مشکلات زمان جنگ و اوایل انقلاب!

9 hours قبل , MRTranslator گفت:

کلا همه چیز تقصیر روحانیه! باعث شکست آلمان تو دو تا جنگ جهانی و کلا تمام شکست های دنیا، چه اقتصادی، چه نظامی، چه سیاسی، چه اطلاعاتی و ...، روحانیه :lol::D:)

11 hours قبل , RezaKiani گفت:

و حتی مشکلات زمان شاه و رضا شاه و قاجار

مسخره کردن کار بچه های چهار پنج ساله است. استدلال بیارید.

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , RezaKiani گفت:

آقا اصلا حرفهای شما دربست  درست... اوکی؟ ربطی هم به صدا و سیما نداره.... برداشت خودته دیگه؟ احسنت... دمت م گرم.... حالا من از حرفهای  شما اینها رو برداشت کردم که:

الف-  اگر یه کشور قوی داشته باشیم

ب- و یه کشور ضعیف هم داشته باشیم

ج- و در داخل اون کشور ضعیف یه اتفاقاتی بیفته (مثلا شورش، سیل، آتش فشان، طوفان شنهای روان، سقوط بازار بورس و ... هر چی ) که باعث بشه  که در کشور اول ناامنی بوجود بیاد یا کشور اول احساس ناامنی بکند

د- بنا بر استدال شما : کشور اول اگر بیادش برای حفظ امنیت خودش در کشور دوم دخالت مستقیم و یا غیر مستقیم بکنه این دخالت مشروع هست.

من درست فهمیدم؟.... اگر اشتباه  کردم لطف کنید و اصلاح  کنید

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

مواردی که فرمودید بلایای طبیعی بوده است که خوب ربط به بحث نظامی ندارد . در این موارد معمولا دولتها شروع به کمکهای انسان دوستانه می کنند نظیر آنچه در زلزله هائیتی اتفاق افتاد و ارتش آمریکا به یکباره در هائیتی حضور نظامی پیدا کرد و کسی هم نگفت و جرات هم نکرد بگوید بالای چشمت ابرو است .

آنچه قواعد جهانی می نامیم برای ملل ضعیف و در حال توسعه است و کشورهای جهان اولی که خود واضعان این قواعد هستند و با استفاده از حق وتو به صورت کاملا قانونی اراده جهانی را دور می زنند از این قواعد خود را مستثنی کرده اند . تعارف هم نداریم . کشورهایی که خود هزاران سلاح هسته ای و میکروبی و شیمیایی دارند قوانین منع تولید و استفاده سلاح کشتار جمعی را نوشته اند و به تصویب رسانده اند . همان ها هم به صدام سلاح شیمیایی دادند که در جبهه ها علیه ما استفاده کند و تا روز پایان جنگ هم کسی او را محکوم نکرد و البته روزی که تاریخ مصرفش تمام شد به بهانه همان سلاح ها به خاکش حمله شد و رژیمش سرنگون شد . آمریکا و متحدینش به درخواست کویت و عربستان وارد جنگ اول خلیج فارس با عراق به عنوان اشغالگر کویت شدند . البته در جنگ دوم خلیج فارس وقتی سازمان ملل مجوز حمله نداد آمریکا و انگلیس به زیبایی هر چه تمام تر آن را دور زده و خود حمله کردند و کیک را بین خود تقسیم کردند تا بقیه یاد بگیرند در برابر منافع آنها نایستند و به تصمیم آنها احترام بگذارند .

قرار بود 22 کشور اسلامی از جمله ایران هدف حمله و اشغال قراربگیرند که تا الان بخشی از کار انجام شده و بخشی دیگر باقی مانده و کشورهای زیادی هم در نوبت حمله قرار دارند .

در مورد تهدید داعش که یک تهدید خاص جهانی بود و حد و مرزی هم نمی شناخت و غیر از خودش نه مسلمان شیعه و نه مسلمان سنی و نه مسیحی و نه ایزدی و غیره را قبول نداشت دولتهای سوریه و عراق به صورت رسمی از ما درخواست کمک کردند . همینطوری سرمان نیانداختیم پایین برویم داخل خاک آنها . کاری که ترک ها و آمریکایی ها انجام می دهند .  مثلا در مورد افغانستان دولت آنجا برای مقابله با طالبان هیچ درخواست کمکی از ما نداشته در عوض تا دلتان بخواهد از آمریکا درخواست داشته و با خروج آمریکا هم مخالف بوده است . الان هم که کفگیر ته دیگ خورده و وقت خروج شده آمریکا بدون در نظر گرفتن دولت افغانستان با همان طالبانی که به آن حمله کرد سر میز مذاکره نشسته و و در حال صلح است . کلا گور پدر همه موارد حقوق بشری و حقوق زنان و تحجر و دیگر چیزهایی که در مورد آنها می گفتند .

دنیا با فانتزی من و شما متفاوت است . کدام قانون اکنون به درستی عمل می شود ؟ سلاح هسته ای اگر بد است برای همه بد است و اگر خوب است برای همه خوب است . چرا ما به واسطه احتمال ساخت سلاح هسته ای تحریم می شویم و بیخ گوش ما پاکستان و هند با وجود آزمایش سلاح هسته ای یک تحریم فورمالیته می گیرند و نهایتا همان هم بعد از مدتی رفع می شود .

بنابر این در مورد بند دال فرمایش شما ، خود را جای جمهوری اسلامی بگذارید بفرمایید چکار باید انجام شود زمانی که هیچ کس به قانون و قواعد مطرح شده شما در دنیا عمل نمی کند . زمانی که صرب ها شکم زنان باردار مسلمان بوسنیایی را در خاک اروپا می شکافتند و سر جنسیت جنین شرط بندی می کردند و قتل عام هایی نظیر سربرنیتسا را به راه می انداختند ، آن قواعد و قوانین مشروع کجا بودند ؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , zed گفت:

مواردی که فرمودید بلایای طبیعی بوده است که خوب ربط به بحث نظامی ندارد .

سلام داداش.... داری  می پیچونی؟؟؟؟ من گفتم شورش و هر چیز دیگه دقت بفرمایید سه نقطه گذاشتم... یعنی به بحث نظامی هم ربط داره:

13 hours قبل , zed گفت:

(مثلا شورش، سیل، آتش فشان، طوفان شنهای روان، سقوط بازار بورس و ... هر چی )

هرچی یعنی هرچیزی غیر از این موارد مثلا داعش

بعد شما از نظام دنیا و اینها میگی.... من از نظام حاکم بر دنیا و حق وتو و فلان بهمان  پرسیدم؟ آقا نمی خوای جواب بدی یه کلمه بگو جواب نمی دم... بی خودی ما و بقیه رو علاف نکن سوال من واضح واضحه.... یه کشور ضعیف داریم که به هر علتی اسباب بی امنی در یک کشور قوی تر از خودش شده(نه درباره همسایه بودن حرف میزنم نه درباره نظامات بین المللی و نه هیچ چیز دیگه ا ی)

شما دخالت نظامی کشور قوی در ضعیف رو (مستقیم یا غیرمستقیم) برای حفظ امنیت خودش مشروع می دونی یا خیر؟ به خدا به قران به پیر به پیغمبر جوابش یه کلمه است: یا بله یا خیر! دیگه ربط دادن به حوثی های یمن و عربستان جابلقا و جابلثا نداره که استاد. اصلا به اینکه داعش کی بود هم کاری نداریم... به اینه دولت عراق و سوریه رسما از ما  کمک خواستن هم کاری نداریم... به اینکه ایران اصلا رفت  کمکشون یا خیر هم کاری نداریم...

من فقط می خوام بدونم شما به عنوان یه بچه مسلمون شیعه در این وضعیت جواب ت چیه

13 hours قبل , Bavar373 گفت:

مسخره کردن کار بچه های چهار پنج ساله است. استدلال بیارید.

مسخره نمیکنیم بابا! بعد لی بحث عمیق داریم یه شوخی می  کنیم... من رسما و اینجا در حضور همه دوستان از شما معذرت می خوام

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.