reza2250

برسی چندین ویدیو ی جدید منتشر شده از درگیری سپاه پاسداران با پژاک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام....
ممنون....
عرض شود که امیدوارم تاپیک با همکاری ارنستو رومل یا ادیب اجرا نشده باشه به دلیل همین بحثی که چند روز پیش داشتم با یکی از دوستان در خصوص پژاک و درگیری مربوطه....
البته این تاپیک دقیقا حرفهای من رو تایید میکنه که نتونستن با نیروی زمینی و قدرت عادی اونها رو از محل بیرون بکنن و مجبور شدن با توپخانه‌ی سنگین اونها رو راضی کنن که بیرون برن که این مسئله هم، خوب طول کشید و البته، افتخار چندانی نداره! ما از روز اول هم میتونستیم با موشک ببریمشون عقب:( ولی خوب وقتی میایم با نیروی زمینی و کلاش به جنگشون میریم یعنی میخوایم نشون بدیم که بدون تجهیزات سنگین هم از شما سرتریم که با شهادت بالاترین سطح نیروهای ویژه‌ی ما، مشخص میشه که .... :(
  • Upvote 9
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر.
اگه [font="tahoma, helvetica, arial, sans-serif"][color="#282828"]چند تا عکس هم میذاشتی خیلی بهتر میشد![/color][/font]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تک تیرانداز svdداشت؟؟؟ اینهمه رونمایی پس همش!!!! پهپاد ؟؟؟ حتما باید با تانک و ..... مینداختیمشون بیرون؟ اصلا چند نفرشونو کشتیم؟ امار جنازهارو که باید داشته باشن؟
  • Upvote 6
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام....
ممنون....
عرض شود که امیدوارم تاپیک با همکاری ارنستو رومل یا ادیب اجرا نشده باشه به دلیل همین بحثی که چند روز پیش داشتم با یکی از دوستان در خصوص پژاک و درگیری مربوطه....[/quote]
با سلام خدمت شما
یعنی امیدواری من دروغ گفته باشم اخوی؟:)
ایشون کمک شایانی در ایجاد این تاپیک داشتن و با فیلم های ایشون و برخی نظراتشون هست که تاپیک شکل گرفته
[quote]البته این تاپیک دقیقا حرفهای من رو تایید میکنه که نتونستن با نیروی زمینی و قدرت عادی اونها رو از محل بیرون بکنن و مجبور شدن با توپخانه‌ی سنگین اونها رو راضی کنن که بیرون برن که این مسئله هم، خوب طول کشید و البته، افتخار چندانی نداره! ما از روز اول هم میتونستیم با موشک ببریمشون عقب :( ولی خوب وقتی میایم با نیروی زمینی و کلاش به جنگشون میریم یعنی میخوایم نشون بدیم که بدون تجهیزات سنگین هم از شما سرتریم که با شهادت بالاترین سطح نیروهای ویژه‌ی ما، مشخص میشه که .... :( [/quote]
قضیه ی شهادت اونها فرق میکنه
فکر میکنم روی مین رفتن و کمین هم خوردن متاسفانه و این ربطی به آموزش نداره هر نیرویی اگه بود توی اون شرایط مسلما تلفات میداد
اما ما بیشتر با نیروهای معمولیمون بود که عملیات کردیم و این از نقاط ضعف بود
توجه داشته باشید که تمامی مواضع با موشک باران شدید گرفته نشدند بلکه بیشتر ضربه رو پس از موشک باران تکتیرانداز های نچندان آموزش دیده ولی انبوه ما بودن که بهشون زد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میثم جان خودت کردی با کوه‌های کردستان باید از من بیشتر آشنایی داشته باشی‌ .
((واقعا معنی‌ دژ مناسب کوه‌های کردستان و کمتر جای رو پیدا می‌کنین که مناسب کمین نباشه باور کنین جاهای رو من دیدم که در یک دامنه کوه می‌شه به راحتی‌ ۱۰۰۰ نفر رو فقط در پشت موانع طبعی‌ جوری استتار کرد که حتی خودشون هم نتونن خودشون رو پیدا کنن))
با استفاده از نفر و سلاح سبک فقط تو فیلم‌های هالیودی میشد این افراد رو از بین برد انگار یکی‌ تو تانک مخفی‌ شده بعد تو می‌خوای با کلاش بزنیش وقتی‌ موقعیت تدافعی گرفته و نه هجومی محال دستت بهش برسه مگر با کشته زیاد که هیچ عاقلی اینو قبول نمی‌کنه.
باید ، تاکید می‌کنم باید از این شیوه استفاده میشد شما قراره پیروز بشی‌ قرار نیست فیلم بازی کنی‌ قهرمان بسازی
البته این رو هم در نظر بگیر که ترکیه از همین تجهیزات بهترشو داره و استفاده هم کرد به علاوه f16 هاش ولی‌ نتونست نتیجه لازم رو بگیر
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تک تیرانداز svdداشت؟؟؟ اینهمه رونمایی پس همش!!!! پهپاد ؟؟؟ حتما باید با تانک و ..... مینداختیمشون بیرون؟ اصلا چند نفرشونو کشتیم؟ امار جنازهارو که باید داشته باشن؟[/quote]
دراگانوف یکی از بهترین سلاح ها ی تکتیراندازی هست که توی این شرایط میشه استفاده بشه سبک و سگجون و از همه مهم تر ارزون
در مورد پهپاد یک طوری حرف میزنید انگار خودتون توی عملیات حضور داشتید
از کجا میدونید برای شناسایی استفاده نشده؟
برای گرا دادن و نشانه گذاری استفاده نشده؟
وقتی نیرویی فقط زیر زمین میجنگه و برخی مواقع از تونل بیرون میاد و شلیک میکنه نمیشه با پهپاد شناساییش کرد اگر هم تونل ها از استتار خوبی برخوردار باشد که حتی با پهپاد تونل ها شناسایی هم نمیشن
ما داشتیم با نیروهایی میجنگیدیم که سابقه ی درگیری با ارتش پیشرفته ای مانند ارتش ترکیه رو داره و مسلما به روش های مقابله با تاکتیک های رایج آشنا هست ویرایش شده در توسط reza2250
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
یعنی امیدواری من دروغ گفته باشم اخوی؟ :)
[/quote]

نع!! دلیل همکاری ادیب رو عرض کردم که امیدوارم اون صحبت های من نباشه!! چون در حالت عادی، باید ادیب رو بذاری با چوب حسابی بزنی تا بالاخره یه کلمه برات حرف بندازه بیرون که اونم نه سرش معلومه نه تهش! :)))) اونوقت دادن این همه فیلم و تعریف کردن ماجرا با این کیفیت، یه خورده ازش بعیده!!!! حرف من این بود که امیدوار بودم کار ادیب نباشه به خاطر ناراحتیش از من گفته باشه اینا رو! :)))))))))))

البته من ندیدم کجا چنین چیزایی به شما گفته برادر جان، فقط لحن دادن اطلاعات و اون ارتفاعات جعفرخان(جاسوسان سابق) یه جورایی داد میزنه که متن مال ادیب میباشه! :).... یا اون تو نوشتنش کمک کرده! یا مطلبی رو اون نوشته و ازش استفاده شده! :)
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][size=4]چند مورد شلیک موشک های بالستیک[/size][/quote]
.
مدرکی دال بر استفاده از موشک بالستیک من ندیدم و اصلا هم منطقی نمیاد استفاده از موشک بالستیک وقتی مثلا چیزی بسیار ارزانتر و دقیقتر بنام بمب قاصد هست
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1390498316' post='361254']
نع!! دلیل همکاری ادیب رو عرض کردم که امیدوارم اون صحبت های من نباشه!! چون در حالت عادی، باید ادیب رو بذاری با چوب حسابی بزنی تا بالاخره یه کلمه برات حرف بندازه بیرون که اونم نه سرش معلومه نه تهش! :)))) اونوقت دادن این همه فیلم و تعریف کردن ماجرا با این کیفیت، یه خورده ازش بعیده!!!! حرف من این بود که امیدوار بودم کار ادیب نباشه به خاطر ناراحتیش از من گفته باشه اینا رو! :)))))))))))

البته من ندیدم کجا چنین چیزایی به شما گفته برادر جان، فقط لحن دادن اطلاعات و اون ارتفاعات جعفرخان(جاسوسان سابق) یه جورایی داد میزنه که متن مال ادیب میباشه! :).... یا اون تو نوشتنش کمک کرده! یا مطلبی رو اون نوشته و ازش استفاده شده! :)
[/quote]
مورد آخر صحیح هستش متن مال خودم هستش اخوی ایشون توی پیغام خصوصی نکات رو ذکر کردن و من با بسط و گسترش دادن و اضافه کردن نکات خودم بهش و تغییر شیوه ی نگارش اون رو به شکلی که مشاهده میکنید در آوردم
آخرش هم نوشتم که با کمک ادیبه دیگه البته چیز های دیگری هم فرمودن که خب بماند....(کمال هم نشین در من اثر کرده الان)

[quote name='Stuka' timestamp='1390498534' post='361255']
.
مدرکی دال بر استفاده از موشک بالستیک من ندیدم و اصلا هم منطقی نمیاد استفاده از موشک بالستیک وقتی مثلا چیزی بسیار ارزانتر و دقیقتر بنام بمب قاصد هست
[/quote]
توی اون فیلم مورد نظر چیزی شبیه موشک بالستیک بود که شلیک میشد و من این نکته رو حدس زدم حالا اطمینان ندارم که درست باشه
من که میگم بالستیک دوستان یهو نرن طرف اسکاد!! شاید فاتحی چیزی شلیک کرده باشن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که اطلاعاتشون از این عملیات بیشتره؛ میدونید مهمات هوشمند توپخانه که در این عملیات استفاده شد (بعد از ماه رمضان) از چه نوعی بود؟ موفقیتش چطور ارزیابی شد؟ در جایی قبلا شنیده بودم که سردار شهید عباس جان نثاری برای آموزش استفاده از این نوع مهمات در ماه رمضان به منطقه عملیات رفته بودند و بعدا هم به شهادت رسیدند؛ روحشان شاد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
توی اون فیلم مورد نظر چیزی شبیه موشک بالستیک بود که شلیک میشد و من این نکته رو حدس زدم حالا اطمینان ندارم که درست باشه
[/quote]

ما هیچ موشک بالستیکی نداریم که از سوخت مرکب نیتروگلسیرین نیترو سلوز استفاده کنه, از روی رد دود و نحوه سوختنش به راحتی‌ قابل تشخیص هست. چیزی که در فیلم بود احتمالا راکتی هست ساخت ایران با کالیبر بالا و برد کم که قبلاً در عراق و حالا در سوریه مورد استفاده قرار میگیره. وزن سر جنگیش بالاست.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب این هم منبعی که چیزی در مورد فاش یا عدم فاش نامش نگفت :))) یعنی گفت ادیبه دیگه تابلوهه
[quote]

سپاه برای این از صابرین استفاده کرد در آخرین عملیات که مهمترین و خطرناکترین ارتفاع تحت نظر حرفه ای ترین نیروهای پژاک قرار داشت که این نیروها طی چند ماه عملیات صرفا با دو شهید ! کل مناطقی رو که براش در نظر گرفته بودند به دست آورد

تمام مناطق و ارتفاعاتی که سپاه گرفت بدون یک نفر شهید بود و دو شهیدی هم که داشت یکی براثر شلیک خمپاره و دیگری در نبرد تن به تن 60 الی 70 پژاکی به 20 نیروی سپاهی بود کهدر این نبرد شخص شهید پرورش بیش از 12 نفر رو به هلاکت میرسونه و نهایتا توسط اسنایپر تامین دشمن شهید میشه ...

اینا اگر افتخار نیست پس چی هست ؟

در شب عملیات هم اتفاقاتی افتاده که بنا به صلاحدید بیان نشده قرار بود امسال در سالروز عملیات بگن که باز هم گفتند حق ندارید بگید

عملیات جاسوسان یکی از مهیب ترین عملیات های بچه های صابرین بود که پژاک فهمید ، تکاور یعنی کی ... همین بس که یک شهید ما ( حسین رضایی) به تنهایی وارد کانال دشمن میشه و شروع میکنه قتل عام دسته جمعی شون .... !!!![/quote]
[quote name='ia65' timestamp='1390497154' post='361250']
تک تیرانداز svdداشت؟؟؟ اینهمه رونمایی پس همش!!!! پهپاد ؟؟؟ حتما باید با تانک و ..... مینداختیمشون بیرون؟ اصلا چند نفرشونو کشتیم؟ امار جنازهارو که باید داشته باشن؟
[/quote]
خب اینم جواب شما از طرف همون منبعه
[quote]عزیز اینا یک تیپ پیاده هستند ! و اصولا سپاه برای هر کاری برنامه خاص خودش رو داره و اصولا هم هیچ دلیلی نداره چون یک نفری اشتباهی کرده و کلی فیلم بدون استتار صورت ها پخش کرده پس اصل کاری ها که خیلی حرکات شاق تری داشتند هم خودشون رو لو بدن !

همون اندازه که پژاک فهمید هرکجای جهان صابرینی ها اراده کنند ، زیر مشت و لگد قرار میگیرند کافی هست برای صابرینی ها
وگرنه مجید کاویانی اگر قرار بود با 4 تا بمب و موشک بره هوا که ... ![/quote] ویرایش شده در توسط reza2250
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ia65' timestamp='1390497154' post='361250']
[/quote]
یکی از مشکلات میدونی چیه؟
اینکه متاسفانه فقط به فکر ساخت هستند تا استفاده.
بعبد میدونم کسی از این عزیزان که انجا تو فیلم بودند اصلا چیزی به نام پهباد رو از نزدیک دیده باشند چه برسه به استفاده.
متاسفانه تو بحث نبردای سنگین واقعا نگران کنندس فرض کنید اونجا دست ارتش آمریکا می بود. و با صابرین و همین جوری می خواستیم بریم بگریمش چی می شد به نطرت؟
تلفات خیلی بیشتر از این میشد.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='vahidg' timestamp='1390499466' post='361262']
یکی از مشکلات میدونی چیه؟
اینکه متاسفانه فقط به فکر ساخت هستند تا استفاده.
بعبد میدونم کسی از این عزیزان که انجا تو فیلم بودند اصلا چیزی به نام پهباد رو از نزدیک دیده باشند چه برسه به استفاده.
متاسفانه تو بحث نبردای سنگین واقعا نگران کنندس فرض کنید اونجا دست ارتش آمریکا می بود. و با صابرین و همین جوری می خواستیم بریم بگریمش چی می شد به نطرت؟
تلفات خیلی بیشتر از این میشد.
[/quote]
خب مثل این که دوستمون در اون عملیات حضور داشتن که انقدر محکم میگن استفاده نشده
با دشمن باید متناسب با توانش برخورد کرد
مطمئن باشید اگر نیروهای آمریکایی اونجا بودن عملیات بدین شکل انجام نمیشد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.