siavash75

جیش العدل مسئولیت ربایش مرزبانان را بر عهده گرفت

Recommended Posts

تو مرز مثل اينكه يه قسمت هايي بالن ها داره نصب ميشه
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام ما هرچی میکشیم از نبود امکاناته چرا نباید سربازای ما تو منطقه ای به این خطرناکی دوربین دید در شب داشته باشن اونم وقتی اکثر حملات بهشون تو شبه چرا نباید یه دوربین حرارتی اونجا باشه ما به حمدا.. هر روز داریم دستاوردهای نظامی رونمایی میکنیم از تانکو موشکو هواپیمای بدون سرنشین گرفته تا ناو و زیردریایی اما کوچکترین توجهی به وسایل انفاردی سربازا نداریم انگار این مسئولین به سرباز مثل پوکه فشنگ نگاه میکنن جونه این جوونا براشون اهمیت نداره این بدبختها حتی یه جلیغه ضد گلوله نداشتن ایشاا... که هرچه زودتر آزاد بشن برگردن پیش خانوادهاشون
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ldmdff' timestamp='1391938371' post='364332']
با سلام ما هرچی میکشیم از نبود امکاناته چرا نباید سربازای ما تو منطقه ای به این خطرناکی دوربین دید در شب داشته باشن اونم وقتی اکثر حملات بهشون تو شبه چرا نباید یه دوربین حرارتی اونجا باشه ما به حمدا.. هر روز داریم دستاوردهای نظامی رونمایی میکنیم از تانکو موشکو هواپیمای بدون سرنشین گرفته تا ناو و زیردریایی اما کوچکترین توجهی به وسایل انفاردی سربازا نداریم انگار این مسئولین به سرباز مثل پوکه فشنگ نگاه میکنن جونه این جوونا براشون اهمیت نداره این بدبختها حتی یه جلیغه ضد گلوله نداشتن ایشاا... که هرچه زودتر آزاد بشن برگردن پیش خانوادهاشون
[/quote]

تاکتیک و تکنیک مرزبانی باید تغییر کنه وگرنه با تجهیز سرباز به دوربین دید در شب هم این اتفاقات میفته.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته میگم من با عاقای روحانی مخالفتی ندارم..!
ولی ای کاش توی این مورد حساس این کارها رو نمی کردند..! می گذاشتند در این شرایط تمرکز ما روی دشمن باشه..
مشکل مرز هم بارها گفتیم فراتر از چهار تا جلیقه ضد ی گلوله است..
با توجه به تعدادی که اسیر شدن حدس میزنم احتمالا دسته ای بوده که رفته کمین که خودش کمین خورده...
=========================================
[b]سال 85 ، 15 تا سرباز مرزبانی توی خواب اسیر شدند..! توی نقطه ی صفر مرزی!(بعدا هم بی سر و صدا همشون تیر خلاص خوردند..!به جز یک نفر)[/b]
بار ها تو سایت گفتم مشکل ما جلیقه ضد گلوله نیست..! مشکل ما دوربین دید در شب و کوگار و اتوبوس زرهی و... نیست..!
مشکل ساختار نیرو های مرزبانی ماست..!
  • Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیجی ویژه توی اون مناطق داریم؟
اگر مثلا امنیت بخشی رو بسپرند به بسیجیان ویژه چطور هست؟به نظرتون کاربردی هست؟ چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید؟ ببینید تجهیز و اینها رو که نمیشه یک شبه انجام داد پس باید یه راهکار موقتی باشه اون راهکار موقت که به نظر شما خوب هست چیه؟ ویرایش شده در توسط reza2250
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قضیه چهار تا جلیقه نیست داستان ارزش گزاشتن برا جون آدماییه که بدون هیچ امکاناتی تو این منطقه خدمت میکنن سیستم مرزبانی باید تغییر کنه درست اما باید سربازارو به شیوه نوین به میدون جنگ فرستاد نه به شیوه جنگ جهانی دوم ارتباط درست تجهیزات بروز شما برو سایت آپارات چند تا فیلم از مرز هست جدیده قدیمیم نیست اونوقت منظور منو متوجه میشی
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1391929083' post='364312']
مشکل فقط نبود امکانات نیست...معمولا تو ایجور مسائل سهل انگاری فرماندهان اینها و همچنین بی حالی مفرط همین سربازهای محترم هم هست...یارو بهش میگن اسلحه رو رو ضامن نذارید و همیشه اماده شلیک باشید اما هر کسی حالت احتیاط بگیره همرزمهاش مسخره اش میکنن....ضعف ها اینجاست! جدی نگرفتن محیط و عدم انطباق با شرائط...بارها هم توسط نیروهای بازرسی بهشون تذکر میدن...
شده بارها تو خواب میگرین همین سربازهای کمین رو!!!
حالا چرا سرباز؟ خوب نیروی کادر اموزش دیده بفرستن...این مسئله اش جداست...هم بودجه میخواد...هم سیستم آموزشی مناسب میخواد . هزار و یه چیز دیگه که این سیستم فعلا جوابگوش نیست...

به نظر من مرزبانی ما بیشتر یه چیز نمایشی هست تا جدی..

یادتون باشه استفاده از هر تجهیز پیشرفته نیازمند یه سیستم بکارگیری درست و درمون هست....خیلی نکته هست...ما تو امر مرزبانی حداقل ده سال کار داریم تا استاندارد بشیم...دلیلش هم اینه که ما تمرکزمون رو تهدیدات خارجیه و این جور حرکتهای جیش فلان وبیسار هم جنبه نمایشی داره تا تاثیر گذاری....
با همه اینها من منکر ضعف سیستم تصمیم گیری نیرو انتظامی نیستم...
[/quote]

خیلی عذر میخوام عزیز جان، ولی کشوری که از عهده ی حراست از مرز هاش بر نمیاد، خیلی غلط میکنن مسئولاش که دم از مدیریت جهانی و الگو بودن میزنند.

یه کشورایی هستن مثل یمن، عراق، پاکستان و ... که تروریسم تمام کشورشون رو گرفته، ولی اون بیچاره ها هیچ وقت ادعاهای مارو نداشتن. اگر نمیتونن بگن نمیتونیم، نیاز به زمان داریم. دیگه این همه حرف زدن از شکستن شاخ آمریکا و قدرت های غربی چه معنایی داره؟ این همه رونمایی و استفاده نکردن چه معنایی داره؟ چرا یک نفر جرئت نداره بیاد صاف و پوست کنده بگه که آقا مشکل داریم، ما نمیتونیم از مرزهامون خوب مراقبت کنیم. ببینید یه موقع هست یه کشوری هیچ امکاناتی نداره میگیم خوب حق دارن، ولی ما که ماشالله هر هفته یا هرماه یه رونمایی داریم، اینا کجا میرن دقیقا؟

شما فرض کن همین اسراییلی که میگیم هیچ عددی نیست چندتا از سربازاش رو به جای ما از اون ور مرز میومدن گروگان میگرفتن، ببین میرفت اون کشور رو شخم بزنه یا نه. نه اینکه حیوان صفتی اونها رو تایید کنم، به هیچ وجه،، ولی میخوام بگم که حداقل اینو یاد بگیریم ازشون که باید برای جان تک تک نفرات نیروهای نظامی ارزش قائل بود. نه فقط نظامی، جان همه ی مردم اصلا.

در ضمن بستن چشم بر روی عیب و ایرادها و به اصطلاح ماله کشی کردن، خودش گناه کمی نیست. جوری میگید تمرکز ما تهدیدات خارجی هست که انگار جیش العدل از داخل ایران میاد حمله میکنه؟ خوب اون وحوش هم از خارج از کشور میان. ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 20
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='reza2250' timestamp='1391939289' post='364335']
بسیجی ویژه توی اون مناطق داریم؟
اگر مثلا امنیت بخشی رو بسپرند به بسیجیان ویژه چطور هست؟به نظرتون کاربردی هست؟ چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید؟ ببینید تجهیز و اینها رو که نمیشه یک شبه انجام داد پس باید یه راهکار موقتی باشه اون راهکار موقت که به نظر شما خوب هست چیه؟
[/quote]باید از هواپیماهای بدون سرنشین مسلح استفاده کرد به هیچ جنبنده ایهم رحم نکنه و موقتم نباید باشه 24 ساعت باید گشت بدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='era_923' timestamp='1391939695' post='364337']
خیلی عذر میخوام عزیز جان، ولی کشوری که از عهده ی حراست از مرز هاش بر نمیاد، خیلی غلط میکنن مسئولاش که دم از مدیریت جهانی و الگو بودن میزنند.

یه کشورایی هستن مثل یمن، عراق، پاکستان و ... که تروریسم تمام کشورشون رو گرفته، ولی اون بیچاره ها هیچ وقت ادعاهای مارو نداشتن. اگر نمیتونن بگن نمیتونیم، نیاز به زمان داریم. دیگه این همه حرف زدن از شکستن شاخ آمریکا و قدرت های غربی چه معنایی داره؟ این همه رونمایی و استفاده نکردن چه معنایی داره؟ چرا یک نفر جرئت نداره بیاد صاف و پوست کنده بگه که آقا مشکل داریم، ما نمیتونیم از مرزهامون خوب مراقبت کنیم. ببینید یه موقع هست یه کشوری هیچ امککاناتی نداره میگیم خوب حق دارن، ولی ما که ماشالله هر هفته یا هرماه یه رونمایی داریم، اینا کجا میرن دقیقا؟

در ضمن بستن چشم بر روی عیب و ایرادها و به اصطلاح ماله کشی کردن، خودش گناه کمی نیست. جوری میگید تمرکز ما تهدیدات خارجی هست که انگار جیش العدل از داخل ایران میاد حمله میکنه؟ خوب اون وحوش هم از خارج از کشور میان.
[/quote]
این که ما میتونیم آمریکا رو شکست بدیم یا نه رو نمیشه از تجهیزات چهار تا سرباز صفر لب مرز فهمید کمی قبل تر توضیح دادم اصل تلاش ما برای مقابله با نیروی هوایی حریف هست و تمرکزمون روی این قسمت هست که بتونیم قدرت مانور رو در هوا از دشمن بگیریم تمام رونمایی ها هم در همین جهت هست که خب نمیشه به این قضیه ربطش داد من قصد ماله کشی نداشتم دوست من و همونجا عرض کردم که به علت تهدیدات چند سال اخیر باید فکری هم برای مرزبانی شود که خب متاسفانه شما بخشی رو که دوست داشتید جدا کردید و جواب دادید
[quote]شما فرض کن همین اسراییلی که میگیم هیچ عددی نیست چندتا از سربازاش رو به جای ما از اون ور مرز میومدن گروگان میگرفتن، ببین میرفت اون کشور رو شخم بزنه یا نه. نه اینکه حیوان صفتی اونها رو تایید کنم، به هیچ وجه،، ولی میخوام بگم که حداقل اینو یاد بگیریم ازشون که باید برای جان تک تک نفرات نیروهای نظامی ارزش قائل بود. نه فقط نظامی، جان همه ی مردم اصلا[/quote]
فکر میکنم چندی پیش بود که یکی از افسران اسرائیل در کمین حزب الله گرفتار شد و کشته شد لامصب اسرائیل هم چه جواب دندان شکنی به حزب الله داد
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
فکر میکنم چندی پیش بود که یکی از افسران اسرائیل در کمین حزب الله گرفتار شد و کشته شد لامصب اسرائیل هم چه جواب دندان شکنی به حزب الله داد
[/quote]

در منطقه‌ای که تحت حفاظت نیروهای دیگه‌ی لبنان بود اون سرباز کشته شد و عاملش هم یکی از نیروهای ارتش لبنان بودش که خیلی ها معتقد بودن(خارجکی ها!) که این رو تروریست های لبنانی کشتن، ولی نه تروریست های حزب‌الله( البته من هیچوقت حزب الله رو تروریست نمیخونم و صرفا حرفهای غربی ها رو بازتکرار میکنم!‌)....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='reza2250' timestamp='1391940229' post='364340']
این که ما میتونیم آمریکا رو شکست بدیم یا نه رو نمیشه از تجهیزات چهار تا سرباز صفر لب مرز فهمید کمی قبل تر توضیح دادم اصل تلاش ما برای مقابله با نیروی هوایی حریف هست و تمرکزمون روی این قسمت هست که بتونیم قدرت مانور رو در هوا از دشمن بگیریم تمام رونمایی ها هم در همین جهت هست که خب نمیشه به این قضیه ربطش داد من قصد ماله کشی نداشتم دوست من و همونجا عرض کردم که به علت تهدیدات چند سال اخیر باید فکری هم برای مرزبانی شود که خب متاسفانه شما بخشی رو که دوست داشتید جدا کردید و جواب دادید

[/quote]

برادر عزیز، فکر میکنم سو تفاهم شده، پست من اصلا خطاب به شما نبود، من یک پست دیگه رو نقل قول کردم اگه دقت کنید.

در مورد کمین حزب الله،میشه لطفا لینکش رو بدبد؟ من چنین چیزی رو به خاطر نمیارم اصلا. بر فرض درست بودن آیا حزب الله مثل جیش العدل رسما مسئولیت این کمین رو قبول کرد؟ در ضمن شما که این مثال رو میگید، جنگ سال 2006 رو هم به عنوان مثال میتونید نام ببرید. ویرایش شده در توسط era_923

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='era_923' timestamp='1391940654' post='364343']
در مورد کیمین حزب الله،م یشه لطفا لینکش رو بدبد؟ و اینکه آیا حزب الله مثل جیش العدل رسما مسئولیت این کمین رو قبول کرد؟ در ضمن شما که این مثال رو میگید، جنگ سال 2006 رو هم به عنوان مثال میتونید نام ببرید.
[/quote]
متاسفانه این صحبت من از نبود اطلاعات بود که جناب سیناپس توضیح دادند
جریان جنگ 33 روزه و 22 روزه رو هم قبول دارم ولی اعتقاد دارم تنها دلیل جنگ این قضیه نبود کما این که ما هم پس از شهادت اون 15 تا مرزبانمون درگیری با جیش العدل داشتیم
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]برادر عزیز، فکر میکنم سو تفاهم شده، پست من اصلا خطاب به شما نبود، من یک پست دیگه رو نقل قول کردم اگه دقت کنید.[/right][/font][/color][/quote]
بله درسته :blushing:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان امیدوارم نظرم زیاد خنده دار نباشه! اما نمیشه به عنوان راهکار به مرزبان ها یه ردیاب متصل کنیم که اگر حادثه ای اینچنینی اتفاق افتاد حداقل بتونیم ردشون رو بزنیم و مکان یابیشون کنیم؟؟؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='reza2250' timestamp='1391940229' post='364340']

[/quote]دوست من یه هواپیما نمیتونه بیادو شهرهای مارو بگیره بلکه بعد از هواپیما نیروی پیادش میاد جولو یه استراتژی جنگی رو موفق میگن که همه جوانبو در نظر بگیره حالا اومدیمو نتونستیم جولو هواپیماهاشو بگیریم اگه به سیستم پیادمون فکر نکنیم که دخلمون اومده . حالا سرباز صفر لب مرز و ول کن کدوم یگان نظامی ما تجهیزات یه سرباز صفر آمریکاییو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.