siavash75

جیش العدل مسئولیت ربایش مرزبانان را بر عهده گرفت

Recommended Posts

حالا که عرضه تامین تجهیزات معمول یک نیروی مرزبانی رو ندارید مرز رو از نیروی انتظامی بگیرید بدید دست ارتش یا سپاه ؛ چند وقت پیش رفته بودم خوزستان توی نزدیکی دهلاویه یه پست دیده بانی نزاجا بود از یکی از افسراش پرسیدم فرمانده تیپ زرهی مضطرب اومده بود اینجا چیکار ؟ گفت عراق یه سری نیرو و سلاح جابجا کرده خبرش رسیده اومدن برای بازدید ! یعنی حتی برای عراق شیعه به اصطلاح محور مقاومت هم به خوبی حساسیت بود ؛ بالاخره این دو نیرو ارتباطاتتشون وصله ارتش تو منطقه هوانیروز داره ، نیروی هوایی داره ، پایگاه دریایی داره ، زرهی داره ؛ سپاه هم همینطور.

هر چند خرید یا ساخت تجهیزات زمان زیادی نمیبره ولی در نقاطی مثل مرز سیستان و بلوچستان یا حتی مرز ایلام و کردستان اصلاً این نیرو نباید حضور داشته باشه و از یگان های نمونه ارتش و سپاه استفاده بشه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ldmdff' timestamp='1391964255' post='364417']
tgk ;i
فلن که این سربازهای پیادمون هستن که هر چند ماه یک بار یا سر بریده میشن یا تو کمین کشته میشن .
[/quote]
به همین علت عرض کردم چون تهدیدات در این زمینه داره رشد میکنه باید فکری به حال نیروهای پیاده هم کرد
دوستان توجه بکنن آمریکاش هم پس از این که توی سال 2006 هامر هاش دونه دونه با بمب کنار جاده ای منهدم میشدن تولید و استفاده ی امرپ ها رو فراگیر کرد
همونطور هم که جناب دث فرمودند مثل این که بالون های نظارتی داره توی منطقه نصب میشه
البته من دلیل ضعف مرزبانیمون رو گفتم ولی مثل این که برخی به دنبال پاسخ نیستند فقط دنبال عقده گشایی هستند که فکر نمیکنم دیگه بحثی باقی بمونه
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راهکار کوتاه مدت اینه که برای پاسخ دادن به این گستاخی ها نیروهای ما تا عمق خاک دشمن نفوذ کرده و ضربه شون رو به حریف بزنند !
چطور ما تونستیم آشیانه پهباد Rq170 رو و تعداد نفرات مستقر در اون پایگاه و کم و کیفش رو به دست بیاریم بعد از پس چندتا یاغی بر نمیایم ؟
به نظرم چون خشونت بالا گرفته حتی باید نیروهای ما به زور متوسل شده و خانواده گروگان گیرها رو با اقدامات اطلاعاتی شناسایی کرده و در صورتی که توی خاک خودمون هستند سریعاً دستگیر کرده و به عنوان اهرم فشاری استفاده کنند .
راهکار دراز مدت ، ایجاد اتاق فرماندهی مشترک بین 3 تا نیروی نظامی در نزدیکی های همون مرز ها ، هم فرمانده سپاه و هم ارتش و هم نیروی انتظامی هرسه تاشون باید توی این اتاق فرماندهی 3 تا نماینده با اختیارات تام داشته باشند
به جهت سرعت عکس العمل ، دوربین های حرارتی و عوامل مخبر اطلاعاتی باید کوچکترین اخبار و تحرکات رو به این اتاق برسونند و این اتاق سریعاً داده ها رو پردازش کنند و دستورات لازم رو صادر کنند
خطوط امن و هات لاین از این اتاق مستقیم به مرز وصل باشه
به دلیل اهمیت بالا و حساس شدن منطقه کلیه نیروهای نظامی مخصوصاً سپاه و ارتش همیشه یک یگان رو در حالت آماده باش دربیارن تا در صورت لزوم وارد عمل بشه .
و در نهایت ، اگر میخواهیم با این اقدامات مقابله کنیم راهی به جز استفاده از تکنولوژی نداریم ، کار گذاشتن دوربین های مدار بسته در مناطق حساس و پردازش 24 ساعته اطلاعات بسیار مهم است . دوستان فکر استفاده از جلیقه ضد گلوله و سلاح های روز و ... رو از سرشون بیرون کنند چون اینطوری فقط غنیمتی های با ارزش تری رو میدیم ! دوستان ما ضعف اطلاعاتی داریم تو اون مناطق ، اگر میبینید کردستان تحت کنترله به خاطر وجود مخبرهای بسیار زیاد و پیشمرگان کرد هست که بعد از جنگ تحمیلی به این نظام وفادار موندن و این وفاداری رو سینه به سینه منتقل کردند .
ما ضـــعف اطلاعاتی داریم و چاره اش هم استفاده از تکنولوژی های روز هست ، سیستم های آلارمی که حرکات رو شناسایی کنه و ... ویرایش شده در توسط Dezchilds
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من علاوه بر پیشنهادات جناب اقای Dezchilds ایجاد موانع میدان مین و دوربین های دید در شب و روز قراردادن ریموت در انجا هم اقدام شود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1391962358' post='364407']
به گفته ی جناب باهنر نایب رئیس مجلس ، هر سال تحصیل یک دانش آموز در مدارس دولتی برای دولت به قیمت روز یک میلیون و 600 هزار تومن می شه یعنی برای هر یک از این افراد تا دیپلم بگیرند به طور متوسط برای هر کدوم از این افراد 19 میلیون 200 هزار تومان خرج شده که ضرب در 5 کنیم می شود 96 میلیون تومان . این فقط بحث آموزش هست و اگه سایر خرج هایی که از پول بیت المال خرج می شه ( پول بنزین ، پول نان و هر چیزی که بهش یارانه می خوره ، پول درمان و ... ) رو ضربدر 7 کنیم ( به صورت تقریبی هست و هیچ سندی ندارم براش ) می شه 672 میلیون تومان و اگه خرجی که خانواده هاشون و جامعه برای این افراد کردند حساب کنیم و فرض کنیم برابر پولی که دولت خرج می کرده ، می شه 1344 میلیون تومان
یعنی 1 میلیارد و 345 میلیون تومان سرمایه مملکت بر باد رفت !!
[/quote]
برادر من مگر داری قیمت جنس رو مشخص می کنی که می گی با از دست دادن این افراد فلان قدر سرمایه مملکت بر باد رفت . داریم در مورد جون یک انسان صحبت می کنیم نه یک محصول تجاری
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Dezchilds' timestamp='1391968128' post='364433']
راهکار کوتاه مدت اینه که برای پاسخ دادن به این گستاخی ها نیروهای ما تا عمق خاک دشمن نفوذ کرده و ضربه شون رو به حریف بزنند !
چطور ما تونستیم آشیانه پهباد Rq170 رو و تعداد نفرات مستقر در اون پایگاه و کم و کیفش رو به دست بیاریم بعد از پس چندتا یاغی بر نمیایم ؟
به نظرم چون خشونت بالا گرفته حتی باید نیروهای ما به زور متوسل شده و خانواده گروگان گیرها رو با اقدامات اطلاعاتی شناسایی کرده و در صورتی که توی خاک خودمون هستند سریعاً دستگیر کرده و به عنوان اهرم فشاری استفاده کنند .
راهکار دراز مدت ، ایجاد اتاق فرماندهی مشترک بین 3 تا نیروی نظامی در نزدیکی های همون مرز ها ، هم فرمانده سپاه و هم ارتش و هم نیروی انتظامی هرسه تاشون باید توی این اتاق فرماندهی 3 تا نماینده با اختیارات تام داشته باشند
به جهت سرعت عکس العمل ، دوربین های حرارتی و عوامل مخبر اطلاعاتی باید کوچکترین اخبار و تحرکات رو به این اتاق برسونند و این اتاق سریعاً داده ها رو پردازش کنند و دستورات لازم رو صادر کنند
خطوط امن و هات لاین از این اتاق مستقیم به مرز وصل باشه
به دلیل اهمیت بالا و حساس شدن منطقه کلیه نیروهای نظامی مخصوصاً سپاه و ارتش همیشه یک یگان رو در حالت آماده باش دربیارن تا در صورت لزوم وارد عمل بشه .
و در نهایت ، اگر میخواهیم با این اقدامات مقابله کنیم راهی به جز استفاده از تکنولوژی نداریم ، کار گذاشتن دوربین های مدار بسته در مناطق حساس و پردازش 24 ساعته اطلاعات بسیار مهم است . دوستان فکر استفاده از جلیقه ضد گلوله و سلاح های روز و ... رو از سرشون بیرون کنند چون اینطوری فقط غنیمتی های با ارزش تری رو میدیم ! دوستان ما ضعف اطلاعاتی داریم تو اون مناطق ، اگر میبینید کردستان تحت کنترله به خاطر وجود مخبرهای بسیار زیاد و پیشمرگان کرد هست که بعد از جنگ تحمیلی به این نظام وفادار موندن و این وفاداری رو سینه به سینه منتقل کردند .
ما ضـــعف اطلاعاتی داریم و چاره اش هم استفاده از تکنولوژی های روز هست ، سیستم های آلارمی که حرکات رو شناسایی کنه و ...
[/quote]

متاسفانه چون اینگونه تهدیدات جدی گرفته نمیشن این اتفاقات میوفته.تهدیدات مستمری که آمریکا و اسرائیل در چند سال گذشته علیه ما داشتن باعث شد تمرکز زیادی روی بحث پدافند هوایی صورت بگیره ولی در مورد مرزها و سربازان !؟من زمانی که تو راهنمایی رانندگی خدمت میکردم چند بار ماشین بهم خورد.سر کلانتر میومد میگفت چرا کنار وایستا برو وسط وایستا . میگفتم جناب سروان الان یه ماشین از پشت خرد کم مونده بود له بشم .ایشون در جواب : برو وایستا برا من داستان بافی نکن ... ( البته ایشون دیپلم هم نداشت (شایدم داشت ؟ )و آخرای خدمتش بود )تا وقتی نگاه به سرباز عوض نشه از این اتفاقات زیاد میوفته.منی که تو کل خدمتم بیشتر از 5 جلسه تیراندازی نکردم اونم تو همون 2 ماه ، چطوری جلوی یه آدم کش حرفه ای دربیام ؟!دوستان میشه راهنمایی کنین . آیا روش معجزه آسایی هست که این نقض برطرف شه؟ مثلا طرف شب بخوابه صبح بلند شه ببینه آرنولد شده . نه واقعا هست ؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1391938073' post='364329']
فقط این نکته رو ذکر میکنم که مدیرکل اداره اطلاعات س وب مدتی بعد از مصاحبه عوض شدند..!
حالا پیدا کنید پرتقال فروش را..!
[/quote]

مرجع قابل استناد دارید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انچه که من در عکس می بینم یک درجه دار با چهار سرباز که یک سرباز لباس نظامی بقیه لباس راحتی دارند .پس تا اینجا برداشت من از این حادثه سقوط یک برجک مرزبانی بر اثر بی دقتی سربازی که لباس نظامی دارد
تروریست که در عکس دارد کفش های سفیدی دارد که احتمالاً در طول راهپیمایی از انان استفاده نکرده که سفید مانده اند پس در یک مکان امن و احتمالاً قرارگاهی در داخل خاک پاکستان عکس انداخته شده است .گویا در عکس این فرد یک کیسه به شکمش بسته است دوستان مطلع توضیح دهند که چیست؟
زمانی که جاسوسان و سایر نقاط در تحویل برداران پ.ک.ک از جبهه مقاومت اسلامی بود جنگنده های ترکیه کاری کردند که برای این برادران سیلوها ساخته شد و میگ 29 به تبریز اورده شد
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقاً همین هست متاسفانه نیروهای نظامی ما به چشم یک نیروی فله و گوشت دم توپ به سرباز نگاه میکنند
نه فقط نیروی انتظامی بلکه سپاه و ارتش ، برای مثال تو همون تاپیکی که تعدادی فیلم از بچه های تیپ فتح و درگیریشون با پژاک آماده شده به وضوح مشخص هست که از اون تعدادی که برای درگیری به منطقه ارسال شده اند تعداد زیادیشون سرباز هستند تا جایی که حتی سرباز سلاح تک تیرانداز دستش گرفته و تیراندازی میکنه !!! چیزی که از یه کادر حرفه ای انتظار میره !
متاسفانه نیروی نظامی ما در اکثر اوقات بعضی کارها رو وظیفه خودش نمیدونن !
نیروی نظامی که باید همیشه سازمان رزمش آماده باشه و در هر حالی آماده رزم باشه وقتی وارد مجموعه نظامی میشه و استخدام میشه چه در سپاه و چه ارتش و چه نیروی انتظامی وارد چرخه کارهای اداری میشه جوری که گویی استخدام یک [b]اداره [/b]شده تا نیروی نظامی ! مسئولیت ها و نقش های سنگینی به این عزیزان داده میشه که حتی اگه بخواد سازمان رزمشو احیا کنه کلی انرژی رزمی و آمادگیش تحلیل رفته ! ونهایتاً این میشه که هر فردی از گروهبان بگیر تا سردار توی چرخه اداری کار میکنه و البته هرکدوم از این نیروها چیزی به اسم رسته ضروری و جایگزین (برای زمان بحرانی) داره ولی متاسفانه به جز عده کمی سایر نیروها هیچ موقع در اون موقعیت به کار گیری نمیشوند !
ونهایتاً توی کارهایی که به نیروی انسانی نیاز هست سریعاً تفکرات به سمت سربازها میره !
من نمیدونم نیروهای نظامی کادر برای چی پول میگیرن و در قبال پولی که میگیرن چه نقش مثبتی ایفا می کنند ولی چیزی که بدیهی هست اینه که حفاظت از مرزها رو در شان خودشون نمی بینند و سعی میکنند بیشتر از سرباز استفاده کنند . در حالی که طبق نظریه بالا که عرض کردم کار از جای دیگه مشکل داره ، سرباز بدبخت که تو دوره آموزشیش هیچی یاد نمیگیره و در حین خدمت هم روزشماری میکنه تا خدمتش به پایان برسه و تعهدی نمیبینه که به کشور خدمت کنه .
از طرفی هم باید اینو در نظر بگیریم در لایه های زیرین اختلافاتی بین سران ناجا ، سپاه و ارتش در قبول مسئولیت مرزها هست و هرکدام از ارگان ها به دلایل مالی ، نیروی انسانی و... با سختی زیر بار حفاظت از مرزها میره و فلسفه اتاق مشترک جنگ همینه .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آفا خیالتون از مرز راحت باشه وله وله .من بچه همینجام فقط امیدمان نیروی سپاه است و نه مرزبانی و نیروی افنضاحی ببخشید انتظامی
نیروی انتظامی برای جمع آوری دیش و چریمه کمربند ایمنی ساخته شده....
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1391962842' post='364408']
بله الان که فک کردم مثلا خودم دستشون بودم چه حالی داشتم، به این نتیجه رسیدم که دوستان احتمالا تا 22 بهمن یکی یه دست کت و شلوار تنشون میکنن و با یکی یه دونه مرسدس اس 500 مدل 2015 برشون میگردونن خونشون...
[/quote]
اره با مرسدس بنزه اس کلاس 2014 با اپشن های المانیش 2 میلیارد نا قابل قیمت داره اقا زاده ها انگل هایی که خون مردم را میمکند سوار میشن باید به حال خودمون گریه کنیم
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اگر این بی نوا شهید نشدند و زنده و سالم برگشتند چه برخوردی با انان خواهد شد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1391972901' post='364467']
دوستان اگر این بی نوا شهید نشدند و زنده و سالم برگشتند چه برخوردی با انان خواهد شد؟
[/quote]
بعید هست بدون امتیاز گیری سالم برگردند ! ولی اگر برگردند بازجویی میشوند و چون چرای قضیه که مشخص بشه دادسرا براشون تعین تکلیف میکنه .
باید دید چرا نکشتنشون و سالم گروگان گرفتنشون ؟
1-تا در روزهای اخیر اونها رو به شهادت برسونند و کام مردم رو در دهه فجر تلخ کنند
یا
2-تا یک سری امتیازاتی که مد نظرشون هست از مسئولین بگیرند ویرایش شده در توسط Dezchilds

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

بازجویی و اگر شده، یکیشون بگه من عبدالرئوف ریگیم و بقیه هم بگن ما هم عوامل همراهشیم که نفوذ کردیم:(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به احتمال زیاد و با توجه به پیشینه و افکار این گروه ها متاسفانه امید به آزادی این مرزبانان خیلی کمه.

اگر عزمی برای نجات جونشون وجود داشته باشه یه راه بیشتر نداریم:[b] عملیات رهایی گروگان[/b]

شاید اینها بتونن کاری بکنن ؛

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10225/nohed.jpg[/img]

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%DB%8C%D9%BE_%DB%B6%DB%B5_%D9%86%D9%88%D9%87%D8%AF
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.