Electro_officer

آشنایی با انواع نمایشگر‌های راداری

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

:rose: :rose:

آقا قربون دستت ! :rose:

یه یک ماهی بود که داشتم از این ور و اون ور در مورد این موضوع به صورت ناقص مطلب می خوندم ! خیر ببینی ! یه دونه مثبت کمه ! :applause:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام - مطلب بسیار جالبی بود- در مورد نحوه اخلال در رادارها بویژه بویژه پروژه پنجره و سامانه درخت جنگی که در جنگنده های اف-4 موجود است برای تعیین سمت و نوع تهدید اگر مطلبی هست لطف کنید .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته امروزه دیگه از نمایشگر CRT استفاده ای نمیشه لکن درک عملکرد اونها خیلی به درک نحوه‌ی آشکارسازی اهداف و عملکرد کلی رادار کمک میکنه.

[quote name='MR9' timestamp='1392829925' post='366497']
با سلام - مطلب بسیار جالبی بود- در مورد نحوه اخلال در رادارها بویژه بویژه پروژه پنجره و سامانه درخت جنگی که در جنگنده های اف-4 موجود است برای تعیین سمت و نوع تهدید اگر مطلبی هست لطف کنید .
[/quote]
سامانه درخت جنگلی رو باهاش آشنایی ندارم. منظورتون از پروژه پنجره یحتمل تکنیکهایی چون RGPO یا RGPI هست که در آینده اگر عمری باقی بود به معرفی آن خواهیم پرداخت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نميشه يكم در ومورد اسكپ هاي جديد توضيح بديد !
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1392831350' post='366503']
نميشه يكم در ومورد اسكپ هاي جديد توضيح بديد !
[/quote]
نمایشگرهای جدید دیگه کاتدی و آنالوگ نیستند نمایشگرهای دیجیتال هستند که دارای پیکسل بوده و اطلاعات نمایشی هر پیکسل به واسطه‌ی یک آی سی درایور نمایشگر نمایش داده میشن و تصویر نهایی ساخته میشه. تو این نمایشگرها خبری از سنکرون شدن نمایشگر با آنتن نیست سیگنال دریافتی همانند نمایشگر CRT به صورت آنالوگ مستقیما تقویت و نمایش داده نمیشه. همه اطلاعات به صورت دیجیتال پردازش شده و بعد نمایش داده می‌شوند. این دو اسیلوسکوپ رو مقایسه کنید:

[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/Analog-Oscilloscope-AT7340-.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/normal_Analog-Oscilloscope-AT7340-.jpg[/img][/url][/center]

[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/60MHz-Digital-Oscilloscope-ADS1000-1.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/normal_60MHz-Digital-Oscilloscope-ADS1000-1.jpg[/img][/url][/center]

حذف نمایشگر لامپ کاتدی سبب کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش فضای اشغال شده توسط نمایشگر میشه.
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1392832008' post='366508']
حذف نمایشگر لامپ کاتدی سبب کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش فضای اشغال شده توسط نمایشگر میشه.
[/quote]
ممنون از تاپیکی که گذاشتید . خیلی جالب بود .
یه سوال مهم اینجا پیش میاد و اون اینه که آیا با دیجیتال شدن سیستم ها احتمال آسیب پذیری شون بالاتر نمیره ؟
آیا معیاری برای تعیین میزان اپتیمم برای دیجیتالیزه کردن وسایلی مثل رادارهای آنالوگ وجود داره ؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اما هرچه گین را افزایش دهیم با برخی مشکلات دیگر نیز مواجه می‌شویم لذا اپراتور مجبور است در افزایش گین تقویت کننده برخی ملاحظات را مد نظر بگیرد. [b](چه مشکلاتی؟)[/b]
[/quote]

نویز هم زیاد میشه و اطلاعات غلط هم روی صفحه نمایش داده میشه

[quote]
این اسکوپ ساده ترین نمایشگر مورد استفاده در رادارها است و سیگنال دریافتی هدف را به طور مستقیم نمایش می دهد. این اسکوپ در برابر جنگ الکترونیک مقاوم است و می‌تواند به عنوان مکملی در کنار سایر اسکوپ ها بکار رود [b](چرا؟)[/b]
[/quote]

چون همون جنگ الکترونیک و یه همون اخلال رو هم نشون میده

[quote]
طلب بسیار جالبی بود- در مورد نحوه اخلال در رادارها بویژه بویژه پروژه پنجره و سامانه درخت جنگی که در جنگنده های اف-4 موجود است برای تعیین سمت و نوع تهدید اگر مطلبی هست لطف کنید .
[/quote]

پنجره رو نمیدونم ولی در مورد درخت یادمه در جایی خوندم ، این سیستم طوری بوده که سیگنال های IFF ( تشخیص دوست و دشمون ) هواپیماهای شوروی رو پیدا میکرده و امواجی با همون شکل رو به سمتشون میفرستاده و از جاشون مطلع میشده که یکی از خلبان هامون هم با استفاده از همین روش روی یکی از میگ ها که به دنبال اف 4 های ایرانی که اهداف خود رو بمباران کرده و در حال برگشت بودن رو شناسایی میکنه و اون رو هدف قرار میده
که بعدش عراقی ها و مستشاران روس به این نقیصه پی میبرند و همون اویا جنگ با تغیرر در فرکانس ها و دستگاه های IFF پرنده های عراقی این راهکار رو بیثمر میکنند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سامانه درخت جنگی ( و نه درخت جنگلی) یک سامانه تشخیص دوست از دشمن موجود بر روی پرنده های اف-4 و به احتمال زیاد اف-14 است که امکان تشخیص سمت ، برد و ارتفاع هدف را ( با احتمال زیاد)بصورت غیر فعال برای کلیه خلبانان فانتوم در طول 8 سال دفاع مقدس فراهم می آورد . من بدنبال نحوه کارکرد این مجموعه هستم .
- دوم اینکه ماهیت سیگنالهایی که باعث میشه مثلا" یک میگ-21 را از یک میگ-23 یا اف-18 تشخیص داد چی هست ؟
مثلا" دلیل اینکه رادار جستجوگر سامانه سام-2 گاید لاین نزد آمریکایی ها با شناسه " فن سانگ" شناخته می شد این بود که امواج اراسالی از این رادار بر روی گیرنده های پرنده های RC-135 شبیه صدای ( اگر درست به خاطرم بیاد ) صدای آواز گنجشگ شنیده می شد .
من یک کار نسبتا" پرحجم در ارتباط با نحوه عملیات واحدهای ضد رادار آمریکایی بویژه نحوه و تاکتیک کاربرد مهمات ضد رادار شرایک انجام دادم ولی نکته ابهام من این بود که در اسکوپ رادار شکل و نوع هواپیما چگونه تشخیص داده می شود ؟
با تشکر

-- چند روزپیش من در ارتباط با یکی از پست ها ( نحوه جایگزینی سلاح انفرادی نیروهای مسلح ) یک متنی را نوشتم ، مثل اینکه بعضی از دوستان خوششون نیومد- در حالی که من توهینی به هیچکدام از مسئولین نکردم و اعتقاد دارم بعد از انقلاب اسلامی تنها نهادهایی نمره شان از نظر من بالای 19 هست مجموعه نیروهای مسلح است . حالا بعضی ها متاسفانه بد برداشت کردند . من اعتقاد دارم که برای تحلیل مسائل در سطوح راهبردی ، احساسات را باید کنار گذاشت و با منطق جلو رفت . ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.