Saberin

XS1، سلاحی متفکر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کامپیوتر ها هر وقت تونستن یه عکاس رو از فوکوس هاشون توی 4 متری راضی بکنن، اونوقت میتونن تنظیمات 5-6 گانه‌ی شلیک به یه هدف توی 900 متری رو هم انجام بدن و تو شلیک اول هم هدف رو بزنن!!!!....:)))))))))

حالا این مطلب اصلا عملا بررسی شده یا باهاش فقط سیبل زدن؟! :)
چون من یه نفر رو میشناسم که با موزین ناگات! با سایت عادی اسلحه و بدون دوربین، تو 2 کیلومتری سیبل میزنه! :)
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1392936250' post='366698']
کامپیوتر ها هر وقت تونستن یه عکاس رو از فوکوس هاشون توی 4 متری راضی بکنن، اونوقت میتونن تنظیمات 5-6 گانه‌ی شلیک به یه هدف توی 900 متری رو هم انجام بدن و تو شلیک اول هم هدف رو بزنن!!!!.... :)))))))))

چون من یه نفر رو میشناسم که با موزین ناگات! با سایت عادی اسلحه و بدون دوربین، تو 2 کیلومتری سیبل میزنه! :)
[/quote]

[url="http://www.aparat.com/v/nMwcC"]فیلم بکارگیری XS1[/url] ویرایش شده در توسط saberin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همین دوربین هوشمند رو میشه روی سلاح های دیگه هم بست. یه گروه شکارچی روی آر-700 (ام 24) بسته بودن و باهاش توی آفریقا شکار میکردن به راحتی در فواصل بالای 1200 متر!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کامپیوتر ها هر وقت تونستن یه عکاس رو از فوکوس هاشون توی 4 متری راضی بکنن، اونوقت میتونن تنظیمات 5-6 گانه‌ی شلیک به یه هدف توی 900 متری رو هم انجام بدن و تو شلیک اول هم هدف رو بزنن!!!!.... :)))))))))

[/quote]

عزیز موزین ناگات بردش 2 کیلومتر نیست . برنوی بلند که آلمان ها به عنوان تک تیر انداز استفاده می کردند برد مفیدش 1500 متره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
عزیز موزین ناگات بردش 2 کیلومتر نیست . برنوی بلند که آلمان ها به عنوان تک تیر انداز استفاده می کردند برد مفیدش 1500 متره
[/quote]

دوست من، گلوله‌ ی دست ساز هستش و میتونی بزنی و درضمن، اکثر کالیبر ها الان 2.5-3 کیلومتر رو میرن ولی حیوون نمیتونن بندازن!!!!
هیت تایم از زمان شلیک، 4.5 ثانیه هستش!! یعنی وقتی طرف شلیک میکنه، تا گلوله بخوره به سیبل، 4.5 ثانیه طول میکشه که اشناالله ویدیو هاش رو هم قرار میدم توی یه تاپیکی...
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1393002304' post='366867']
دوست من، گلوله‌ ی دست ساز هستش و میتونی بزنی و درضمن، اکثر کالیبر ها الان 2.5-3 کیلومتر رو میرن ولی حیوون نمیتونن بندازن!!!!
هیت تایم از زمان شلیک، 4.5 ثانیه هستش!! یعنی وقتی طرف شلیک میکنه، تا گلوله بخوره به سیبل، 4.5 ثانیه طول میکشه که اشناالله ویدیو هاش رو هم قرار میدم توی یه تاپیکی...
[/quote]
گلوله های آماتوری ساز فقط برای نابود کردن اسلحه به درد می خورن .
عزیز ، برد مفید رو می گفتم وگرنه همون برنوی بلند خودمون هم خیلی می ره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه دوازده ساله باهاش از يک کيلومتري هدف رو در شليک اول زد.

الان توي آمريکا دارند از نظر قانوني بحث ميکنند که جلوش رو بيگرند يا نه
چون هر کسي که حتي يکبار تفنگ دستش نگرفته باشه در همون شليک اول ميتونه
از يک و نيم کيلومتري هر کسي رو ترور کنه.

اسلحه تمام محاسباتش رو انجام ميده فاصله دقيق تا هدف,
فشار هوا دماي هوا چون روي افت گلوله تاثير داره...
حتي اسلحه ميزان انبساط لوله رو بخاطر دماي هوا يا خود شليک حساب ميکنه
و در محاسبات منظور ميکنه

و موقعيت جغرافيايي تفنگ رو با جي پي اس بدست مياره تا اثر ناشي از گردش زمين
در هنگام پرواز گلوله رو خنثي کنه !!!نکته ديگر هم اينکه اسلحه بجاي شما ماشه رو ميکشه
لرزيدن دست در هنگام کشيدن ماشه خودش عامل خطا رفتن گلوله هست.
حالا اين دوريبن کوچکتر هم ميشه..
اسلحه حتي اهداف در حال حرکت هم محاسبه ميکنه که چطوري زاويه اسلحه نسبت بهش تنظيم بشه تا
در زماني گلوله ميرسه هدف به اونجا رسيده باشه!
امکان ساخت چنين چيزي کاملا در کشور وجود داره تصور کنيد چند نفر با صياد مجهز به اين سيستم
يک گروهان رو از دوکيلومتري نابود ميکنند حتي براحتي ميشه اپتيک تانک ها را با همون شليک اول نابود کرد
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[/quote]
انقدر با تكنولوزي مشكل نداشته باش!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
گلوله های آماتوری ساز فقط برای نابود کردن اسلحه به درد می خورن .
[/quote]

جسارتا الان اسنایپر های ارتشی، اکثرا از گلوله‌ی دست ساز استفاده میکنن...
مثلا، کریس کایل 260 تا اسنایپ داشت ولی فقط 160 تاش تایید شده بود چون از گلوله دست ساز استفاده کرده بود...
یا همین انگلیسی ها که از 2.5 کیلومتری زده بودن ولی چون دست ساز بوده گلولشون قبول نشده و 2.2 کیلومتری کانادایی ها بلند ترین اسنایپ شده...

بله، برد مفید معمولا 200-300 متر هستش که برا این اسلحه های قدیمی کمتر هم میشه! ولی برای زدن سیبل، میشه تو هر فاصله‌ای سیبل رو زد! :)...

[quote]
انقدر با تكنولوزي مشكل نداشته باش!
[/quote]

من اون ویدیوی بچه‌ای که سه خشاب تو سیبل 100 متری خالی میکنه رو گذاشتم تو سایت یا نذاشتم؟؟؟ یه بچه 2 ساله بودش فک میکنم!!.... یه اسلحه‌ی معمولی ولی نزدیک به 90 تا گلوله میزنه تو سر سیبل بدبخت!!...

الان طرف موشک با اون عظمت و با امکان تغییر لحظه‌ای رو شلیک میکنه، 4-5 متر خطا میره!... اونوقت یه گلوله رو ول میده تو هوا و بره بخوره به هدف؟! :|...
نچ! این وسط یه چیزی ایراد داره! :)
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
الان طرف موشک با اون عظمت و با امکان تغییر لحظه‌ای رو شلیک میکنه، 4-5 متر خطا میره!... اونوقت یه گلوله رو ول میده تو هوا و بره بخوره به هدف؟! :neutral:...
[/quote]

هيچ چيزي ايراد نداره!
رفتار بالستيکي گلوله در فواصل معين کاملا قابل پيشبيني با فرمول هاي بالستيک هست.
شما به من سرعت اوليه گلوله, ميزان مقاومت هوا.. دماي هوا و دماي اسلحه موقيت جغرافيايي تفنگ
وهمه چيزهايي که در در پست قبل گفتم رو بده من با دقت نود درصد به بالا به شما ميگم که گلوله دقيقا به کجا ميخوره!

بخاطر همين گلوله هاي اين اسلحه ويژه و دست ساز هست.
يعني ميزان جرم باروت و جرم مرمي کاملا استاندارد و داراي خطاي کمي هست که
باعث ميشه گلوله ها رفتار بالستيکي مشابهي داشته باشند.

فرق تک تيرانداز حرفه اي ما من و شما اين هست که ان بر حسب تجربه
اين کارها رو خودش انجام ميده...
اصلا چرا جاي دور بريم? چهل سال قبل زماني که توپ ضد هوايي اوريکن رو ميساختند
همين فناوري استفاده شده جوري که اين توپ حتي راکت شليک شده از
هواپيماي عراقي رو تو جنگ خودمون رو هم در هوا با همون رگبار اوليه ميزند!
حالا اين کوچک شده همون فناوري هست...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1393004276' post='366883']
[b]جسارتا الان اسنایپر های ارتشی، اکثرا از گلوله‌ی دست ساز استفاده میکنن...[/b]
مثلا، کریس کایل 260 تا اسنایپ داشت ولی فقط 160 تاش تایید شده بود چون از گلوله دست ساز استفاده کرده بود...
یا همین انگلیسی ها که از 2.5 کیلومتری زده بودن ولی چون دست ساز بوده گلولشون قبول نشده و 2.2 کیلومتری کانادایی ها بلند ترین اسنایپ شده...

بله، برد مفید معمولا 200-300 متر هستش که برا این اسلحه های قدیمی کمتر هم میشه! ولی برای زدن سیبل، میشه تو هر فاصله‌ای سیبل رو زد! :)...

من اون ویدیوی بچه‌ای که سه خشاب تو سیبل 100 متری خالی میکنه رو گذاشتم تو سایت یا نذاشتم؟؟؟ یه بچه 2 ساله بودش فک میکنم!!.... یه اسلحه‌ی معمولی ولی نزدیک به 90 تا گلوله میزنه تو سر سیبل بدبخت!!...

الان طرف موشک با اون عظمت و با امکان تغییر لحظه‌ای رو شلیک میکنه، 4-5 متر خطا میره!... اونوقت یه گلوله رو ول میده تو هوا و بره بخوره به هدف؟! :neutral:...
[/quote]
جسارتا ، اسنایپر های ارتشی " آماتور " نیستند که بخوان گلوله ی آماتوری ساز بسازند . دقت کن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این عکسی که از رتیکل گذاشته که اشتباه به نظر میاد! یعنی توی 973 یاردی گلوله 30 سانت هم افت ارتفاع نداره!!!؟ اگه اینطوری که الان توی رتیکل نشون میده شلیک انجام بشه که سم شکار رو هم نمیزنه!

ولی اگر این فناوری جواب میده، با کالیبر 23 استفاده اش کنیم، اصلا با کالیبر 120 استفاده کنیم روی تانک ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این عکسی که از رتیکل گذاشته که اشتباه به نظر میاد! یعنی توی 973 یاردی گلوله 30 سانت هم افت ارتفاع نداره!!!؟ اگه اینطوری که الان توی رتیکل نشون میده شلیک انجام بشه که سم شکار رو هم نمیزنه!
[/quote]

مشکلي نداره اين رتيکال رو شما روي هدف تنظيم ميکني! در ولي در واقع تنظيمات
جوري هست که بر حسب فاصله, تصويري که توي مانيتور نشون داده ميشه
واقعي نيست و در واقع نوک اسلحه بالاتر از هدف قرار داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.