blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

29 minutes قبل , headshoter2 گفت:

من گیرم همه حرفای شما درست تک تکشون درست اما بازم دلیل نمیشه زن و بچه ها کشته بشن بابا ناسلامتی مسلمونیم ما تا کی بخاطر منافعمون باید از حق چشم پوشی کنیم؟؟؟ ما در تک تک کارایی که روسها با تسلیحات ما میکنن سهیم هستیم

اصلا ازینا یگذریم شما به چی روسها دلخوش کردین اینا همونایی بودن که پشت سر هم به قطعنامه علیه ما رای مثبت میدادن تا بیشتر مارو بدوشن.

باشه روزی که باز خرشون از پل رد بشه و ببینین سوارمون شدن و  باز از پشت بهمون خنجر میزنن . . . . . 

اینکه تو سیاست ما چجوری رفتار کنیم به رندی خودمون بر میگرده ربطی به فروش سلاح تو این جنگ نداره.دولت زرنگ باشه به روسیه سواری نده.

ما مسلمونیم درست ما از کشته شدن مردم عادی ناراحتیم درست ولی ما هیچ وقت سلاح ندادیم که روس ها مردم را بزنند که. بعدش مردمی که یه دلقک را به عنوان رییس جمهور انتخاب می کنند خب داستان داره دیگه براشون

تو جنگ هم خیرات نمی دن که هر کاری کنی تلفات غیر نظامی داره.تازه مردم اوکراین باید ممنون ما باشن که به جای TOS با شاهد شهراشون مورد حمله قرار میگیره..

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , headshoter2 گفت:

میدونم دوستان الان کلی منفی میدن اما منکه امیدوارم واقعا پهپاد هارو بزنن حداقل تو کشتن زنها و بچه ها و شکنجه دادنشون تو ترس و دلهره کمتر سهیم هستیم  :(

دوست عزیز دلسوزی و دل رحمی شما قابل تقدیر هیچ کس از کشته شدن زن و بچه ها خوشحال نمیشه اما جنگ اتشه و اتشهم تر و خشک رو باهم میسوزانه و این اتش رو طمع و قدرت طلبی غرب براه انداخته و ریسجمهور بی فکر اوکراین

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , headshoter2 گفت:

1.گاهی باید به دشمنِ دشمنت کمک کنی و باهاش دوست باشی.  اما لزوما دشمنِ دشمنت متحد و هم فکر تو نیست! 

2.از طرفی مصالح نظام اسلامی گاهی از واجبات دین مثل نماز رو روزه هم می تونه مهم تر باشه!

مصلحت نظام جلوگیری از گسترش ناتو هست. مصلحت کشور در شرایط تحریم و دشمنی غرب،  شاید دوستی با کشورهای بیطرف و یا حداقل خاکستری باشه! 

3.در کربلا هم هر دو طرف انسان ها را میشکتند  اما یک طرف حق بود و طرف دیگر باطل!  اگر نتوانی بین حق و باطل تفکیک قائل بشی هرگز وارد مسائل سیاسی و عقیدتی نشو.

این نیست که ما ندونیم روسیه قابل اطمینان نیست.  ما خوب هم میدانیم چی قابل اطمینان هست و چی نیست .  ما در شرایط و زمان مختلف بنا به مصلحت کشور و اسلام اقدام میکنیم. 

سال 93 من تو همین سایت از عاقبت شوم برجام گفتم و البته بابتش با برخورد قهری برخی مدیران همین سایت مواجهه شدم.  دلیل نافرجامی برجام دشمنی محض غرب با حکومت و دین و سرزمین ایران هست.  اما روسیه حداقل این گونه نیست. 

در شرایط کنونی کمک به روسیه عین کمک به اسلام و کمک به ایران و نظام ایران هست. 

ویرایش شده در توسط Argada
  • Like 2
  • Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , headshoter2 گفت:

من گیرم همه حرفای شما درست تک تکشون درست اما بازم دلیل نمیشه زن و بچه ها کشته بشن بابا ناسلامتی مسلمونیم ما تا کی بخاطر منافعمون باید از حق چشم پوشی کنیم؟؟؟ ما در تک تک کارایی که روسها با تسلیحات ما میکنن سهیم هستیم

اصلا ازینا یگذریم شما به چی روسها دلخوش کردین اینا همونایی بودن که پشت سر هم به قطعنامه علیه ما رای مثبت میدادن تا بیشتر مارو بدوشن.

باشه روزی که باز خرشون از پل رد بشه و ببینین سوارمون شدن و  باز از پشت بهمون خنجر میزنن . . . . . 

ضربالمثلی تکراری در دنیای سیاست  هست که حتما همه شنیدن دشمن دشمن من دوست من است حتی اگه این دوستی بصورت موقعت باشه دوما دوستان گفتن سلاح ما نقطه زن پس اگه علیه غیر نظامی ها استفاده بشه مقصر روسیست نه ما ..بعد هم روسیه که سرش تو لاک خودش بود این غرب بود که هوس کرده بود تا لب مرز های روسیه بیاد چه دلیلی داره غیر از جاه طلبی و قدرت طلبی بیشتر چرا اوکراین وارد این جنگ( رقابت) بین ناتو و روسیه شد؟

• Like 2
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سرگی پاشینسکی، رییس صنایع نظامی اوکراین:

https://www.aparat.com/v/bBAE5

اکثر پهپادهای بیرقدار در هفته‌ی اول جنگ از بین رفتند…..این پهپاد به تنهایی سلاح خاصی نبود
وستانیوز

• Like 4
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نگران مردم اوکراین نباشید به زودی خیلی هاشون بر اثر تصمیمات نابخردانه ناتو کشته خواهند شد و به قدری تلفات بالا خواهد بود که کسی یادش نمی مونه چند غیر نظامی بر اثر اتش پهپادها کشته شدند!

• Like 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , 00amir گفت:

ضربالمثلی تکراری در دنیای سیاست  هست که حتما همه شنیدن دشمن دشمن من دوست من است حتی اگه این دوستی بصورت موقعت باشه دوما دوستان گفتن سلاح ما نقطه زن پس اگه علیه غیر نظامی ها استفاده بشه مقصر روسیست نه ما ..بعد هم روسیه که سرش تو لاک خودش بود این غرب بود که هوس کرده بود تا لب مرز های روسیه بیاد چه دلیلی داره غیر از جاه طلبی و قدرت طلبی بیشتر چرا اوکراین وارد این جنگ( رقابت) بین ناتو و روسیه شد؟

به درست یا غلط مردم اکراین اون رییس جمهور رو انتخاب کردن و بله با منافع ما همخوانی نداشته اما این چه حقی به یه کشور میده که حمله نظامی بکنه به یه کشور دیگه ماها مگه زمانی که امریکا به عراق و افغانستان حمله کرده گلوی خودمونو پاره نکردیم که به چه حقی حمله میکنین و این رو خاطرتون باشه همونطور که امریکا در برابر 4 تا پا برهنه طالبان به خفت و خاری افتاد و با ذلت منطقه رو ترک کرد خیلی مفتضحانه تر روسیه در این جنگ در درازمدت بازنده خواهد بود

اینکه روسیه به اکراین حمله کرده قبلا کریمه رو تصرف کرده و الان دوباره حمله کرده و حتی تا پشت دروازه کیف رفته و  شما میفرمایید سرش تو لاک خودش بود جک خنده داریه من این بحث رو ادامه نمیدم دوستان چون این ابتلای ما مدتهاست همینه و اون فدا کردن حق در برابر مصلحت بوده پذیرفتن کشته شدن زن ها و بچه ها تو اکراین به این دلیل که ضعیف بودن ناتو به نفع ماست و با منافع ما همخوانی داره دقیقا همون سیاست غرب و امریکاست که فقط ادعای حقوق بشر دارن و وقتی وقتش میشه هیچ چی براشون مهم نیست خواهش میکنم اصول خودمونو یه مروری بکنیم دوستان من ما اگر مثل امریکا رفتار کنیم با امریکا هیچ فرقی نداریم اگر مثل یزیدرفتار کنیم با یزید فرقی نداریم هدف وسیله رو توجیه نمیکنه  . . . . . 

• Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که بیان می‌کنند به خاطر تفکرات ضد جنگ یکهویی از روسیه متنفر شدند و بدون جانبداری خاصی و فقط به قصد دفاع از زن و بچه "هد شات" می‌زنند... رفرنس بدهید به صحبت های قبلی خودتان که طرف اوکراینی و خشونت های که در جنگ داخلی مرتکب شدند را محکوم کردید .. تا ما اول به حسن بی‌طرفی شما واقف شویم و مانند شما بپذیریم طرف های بد ماجرا کشورهای مقابل اروپا و آمریکا هستند و هرکسی که اونها رو اذیت کند نه تنها که تروریست هست بلکه در آخرت با یزید ابن معاویه هم محشور خواهد شد ... !!

موندم که مشکل از خود حقوق بشر هست یا از کسایی که ازش صحبت می‌کنند(چه داخلی .. چه خارجی باشید ) .. کلا" بگیر نگیر دارد انگار ...

یعنی یکجاهای خاصی انگار فقط آلارم میده ...

شاید تنظیم کارخونه اش پیش فرض اینطوری هست ... طوری تنظیمش کردن که سامانه تشخیص دوست و دشمن دارد ... یعنی روی خود شون لاگ نمیشه انگار  :)

ویرایش شده در توسط parsneet
  • Like 1
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 hours قبل , headshoter2 گفت:

به درست یا غلط مردم اکراین اون رییس جمهور رو انتخاب کردن و بله با منافع ما همخوانی نداشته اما این چه حقی به یه کشور میده که حمله نظامی بکنه به یه کشور دیگه ماها مگه زمانی که امریکا به عراق و افغانستان حمله کرده گلوی خودمونو پاره نکردیم که به چه حقی حمله میکنین و این رو خاطرتون باشه همونطور که امریکا در برابر 4 تا پا برهنه طالبان به خفت و خاری افتاد و با ذلت منطقه رو ترک کرد خیلی مفتضحانه تر روسیه در این جنگ در درازمدت بازنده خواهد بود

اینکه روسیه به اکراین حمله کرده قبلا کریمه رو تصرف کرده و الان دوباره حمله کرده و حتی تا پشت دروازه کیف رفته و  شما میفرمایید سرش تو لاک خودش بود جک خنده داریه من این بحث رو ادامه نمیدم دوستان چون این ابتلای ما مدتهاست همینه و اون فدا کردن حق در برابر مصلحت بوده پذیرفتن کشته شدن زن ها و بچه ها تو اکراین به این دلیل که ضعیف بودن ناتو به نفع ماست و با منافع ما همخوانی داره دقیقا همون سیاست غرب و امریکاست که فقط ادعای حقوق بشر دارن و وقتی وقتش میشه هیچ چی براشون مهم نیست خواهش میکنم اصول خودمونو یه مروری بکنیم دوستان من ما اگر مثل امریکا رفتار کنیم با امریکا هیچ فرقی نداریم اگر مثل یزیدرفتار کنیم با یزید فرقی نداریم هدف وسیله رو توجیه نمیکنه  . . . . . 

خوب اختلاف من و شما در اینکه شما روسیه رو مهاجم میدونید اما من میگم داره از خودش دفاع میکنه اوکراین یا بهتر بگم دولت اوکراین خودش رو وارد رقابت ناتو با روسیه کرد الحاق اوکراین به ناتو یعنی تهدید علیه روسیه و روسیه حق داره که با این تهدید مبارزه کنه ..قبل از اون هم اوکراین مرتب با غرب هم سو بود و علیه منافع روسیه موضع میگرفت ..الان همین اذربایجان که ورداشته نیروهای اسراییل رو در درون کشورش راه داده و حتی اقداماتی علیه ما انجام داده اگه روزی ما قدرتش رو پیدا کنیم و بهش حمله کنیم من اسمشو نمیزارم تجاوز بهش میگم دفاع از خود

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , headshoter2 گفت:

سلام

موافقم این بحث ارزش ادامه نداره چون اختلاف ها بنیادی هست.انشا الله زودتر جنگ تموم بشه حق با شما است مردم گناه دارن نباید کشته بشن.

اما حمله امریکا به عراق و افغانستان قطعا تجاوز بود چون عراق و افغانستان هیچ تهدیدی علیه امریکا نبودحداقل تهدید جدی نبود مگر باور داشته باشی که برج های دوقولو را طالبان با تیغ کاتر هواپیما ربودن زدن به ساختمان ها.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , 00amir گفت:

خوب اختلاف من و شما در اینکه شما روسیه رو مهاجم میدونید اما من میگم داره از خودش دفاع میکنه اوکراین یا بهتر بگم دولت اوکراین خودش رو وارد رقابت ناتو با روسیه کرد الحاق اوکراین به ناتو یعنی تهدید علیه روسیه و روسیه حق داره که با این تهدید مبارزه کنه ..قبل از اون هم اوکراین مرتب با غرب هم سو بود و علیه منافع روسیه موضع میگرفت ..الان همین اذربایجان که ورداشته نیروهای اسراییل رو در درون کشورش راه داده و حتی اقداماتی علیه ما انجام داده اگه روزی ما قدرتش رو پیدا کنیم و بهش حمله کنیم من اسمشو نمیزارم تجاوز بهش میگم دفاع از خود

با این تفاسیر تجاوز ارتش بعثی عراق به خاک کشور خودمون هم حرکت دفاعی محسوب میشه مگه نه؟! دفاع در برابر سیاست "صادر کردن انقلاب" که از قضا علناً بیان میشد، ادعای مالکیت تاریخی روی بخشی از خاک کشور همسایه و به بهانه‌ی دفاع از مردم عرب زبان منطقه، انجام هر گونه جنایت برای رسیدن به هدف سیاسی-نظامی و عدم عقبنشینی از مواضع سیاسی برای "ضایع نشدن" صدام و حزب بعث...

"آن چه را برای خود نمیپسندی برای دیگران نیز نپسند" البته اگه هنوز معتقدیم که راه ما حقه و دشمن ما باطل ؛ اگرم معتقد نیستیم پس بهتره با غرب و نظام سرمایه‌داری-برده‌داری نوین درگیر نشیم چون در عمل فرقی باهاش نداریم.

• Like 1
  • Upvote 4
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , mehdipersian گفت:

سرگی پاشینسکی، رییس صنایع نظامی اوکراین:

https://www.aparat.com/v/bBAE5

اکثر پهپادهای بیرقدار در هفته‌ی اول جنگ از بین رفتند…..این پهپاد به تنهایی سلاح خاصی نبود
وستانیوز

هالوک بایراکتور مدیر عامل بیرقدار در توییتی در واکنش و پاسخ به سخنان پاشینسکی نوشت: «پس خودت برو بجنگ»!

IMG_20221020_114148_879.jpg

یک فیلم جدید از شاهد این بار حمله به نیکولایف

فیلم را باصدای بلند ببینید

https://www.aparat.com/v/gEtmx

• Like 3
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , mehdipersian گفت:

یک فیلم جدید از شاهد این بار حمله به نیکولایف

فیلم را باصدای بلند ببینید

https://www.aparat.com/v/gEtmx

زوزه مرگه قشنگ یاد زنده یاد اشتوکا رو زنده نگه داشته

• Like 4
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    1 member