blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

52 minutes قبل , parsneet گفت:

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی

معمولا" ماهی یکبار را با یک سوال به تاپیک اکراین سر می زدید . مدتی نیامدید ما نگرانتان بودیم ;)

لطف می کنید اطلاعات بیشتری از این قتل عام مذکور بگذارید ... نظامی بودن و یا غیر نظامی ... زن و یامرد ... و اینکه مال همان منطقه بودن یا از جای دیگری منتقل شدند .... زنده بودن (همانجا اعدام شدن ) یا اینکه اجساد میادین و شهر های دیگه بودن و منتقل شدن به این نقطه ؟ 

این هاش بیشتر برای من سوال هست . حالا قسمت بررسی شرعی اش را دوستان که اشراف داشته باشند حتما" کمک می کنند .

تفکر این دوستمون که شما نقل قولش کردید که برای من و اکثریت مشخص هست 

منتها در خصوص شرعی بودن یک جمله از امام خمینی هست مه در جایی می فرمایند: حفظ نظام اسلامی از حفظ جان امام زمان هم مهمتر است(چرا که تمامی معصومین خود را فدای اسلام و نظام مبنی بر آن میکنند) و جایی دیگر می فرمایند:  که حفظ نظام اسلامی حتی از واجبات اساسی دین مثل نماز و روزه مهمتر هست 

طبیعی هست که جمهوری اسلامی می داند روسیه بر حق نیست اما وقتی در شرایط تحریمی سخت به سر میبرد قطعا بین انتخاب غرب و روسیه قطعا روسیه ارجحیت دارد 

ویرایش شده در توسط Argada
  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , Argada گفت:

طبیعی هست که جمهوری اسلامی می داند روسیه بر حق نیست اما وقتی در شرایط تحریمی سخت به سر میبرد قطعا بین انتخاب غرب و روسیه قطعا روسیه ارجحیت دارد 

این یک موضوع طبیعی هست. 

سلام

البته نمونه هولوکاست و ده ها مورد تاریخی وجود داره که خیلی راحت در مورد تمام ابعاد یک قضیه که یک پاش منافع غربی ها و ایدئولوژیشون هست (خود و متحدان بسیار نزدیکشون) واقعا نباید قضاوت کنیم خصوصا اینکه رسانه کلا و اصولا در عصر ما دست غربی هسات و سیاه را سفید نشون میدند. پیشروی غربی ها در شرق و ضد روسها و نقض تمام توافقات ولو زبانی و شفاهی و تهدیدات مدام سیاسی و ژئوپلوتیکی و بعضا دخالتهای مرگبار در منطقه و نیات جنگ طلبانه که صدها نمونش را دیدیم که حتی با دروغ وارد عمل شدند، همه و همه باعث میشه در مورد داد و فریادهای روسی مبنی بر جنایات نازی ها و نسل کشیشون در شرق ارکاین یا برنامه های غرب برای حمله به روسیه و منافعش را هم مدنظر قرار بدیم و بزاریم غبارها فروکش کنه ( و اگر سلطه رسانه ای و اطلاعاتی غرب اجازه داد ) و بعد ببینیم حقیقت ماجرا چه بوده ( هرچند موضوعی مثل هولوکاست را داریم که با مقدس کردنش هیچوقت نگذاشتند زوایای مشکوکش و ادعاها بررسی دقیق بشند و صرفا با داد و فریاد و هجوم همه محققان بی طرف را هم خفه کردند و ممکنه در این ورد هم هیچوقت حقایق و زوایای دیگه ای ازش روشن نشه )

حالا درسته ما معتقد به حمله پیشدستانه نبودیم تا حالا ولی دلیل نمیشه حمله پیشدستانه مشروع ( نه بهانه جویی و حملات به این اسم) را هم حتما تجاوز قلمداد کنیم. در اینجا هم نه تاییدی بر تجاوز روس ها وجود داره و نه حتما تکذیبی ولی به نظرم میشه با دیدی بازتر به وقایع نگاه کرد و اسیر تشابه واژگان و ظاهر ماجراها نشد.

این فقط پیشنهاد کمی تعلل و یک علامت سوال هست با توجه به ماجرایی که یک طرفش غرب خبیث با انواع و اقسام جنایات و کارنامه سیاهش هست. در دوره ای که واقعا حتی همین علامت سوال هم ممکن هست بلافاصله تو را متهم به صدها چیز کنه که کمترینش روسوفیلی! است! :)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , alala گفت:

البته نمونه هولوکاست و ده ها مورد تاریخی وجود داره 

18 minutes قبل , Argada گفت:

تفکر این دوستمون که شما نقل قولش کردید که برای من و اکثریت مشخص هست 

23 minutes قبل , mehdipersian گفت:

پس اینکه قصد کشتن غیر نظامی ها را دارند کاملا نامربوط هست. حداقل تا الان رفتارشان بهتر از حملات آمریکا به عراق و افغانستان و...  بوده که هر چی زیر ساخت بود را نابود کردند و صدها هزار غیر نظامی کشته شدند. 

هولوکاست و ... را رها کنید ... فروردین 1401 .. بوچا  . ارتش اوکراین قبلا مردم خودش را با توچکا زده .... هنوز این قضیه بوچا  درست و حسابی باز نشده ... 

بر 19 فروردین 1401 در 23:46 , aminor گفت:

خودزنی اکراینی ها  یا تلافی روسها

صبح امروز به وقت محلی در حالی که مردم دونتسک تحت کنترل اکراین برای فرار از عملیات احتمالی روسیه در شرق این کشور را حال سوار شدن بر قطارهای ایستگاه راه آهن کراموتسرک  بودن به ناگاه دو موشک توچکا یو احتملا از نوع کلاهک ترکشی این ایستگاه راه مورد هدف قرار داد. درا ین حمله حداقل 30 نفر کشته و 100 نفر زخمی شدن مقامات اکراینی در ابتدا اعلام کردن موشکها از نوع اسکندر بوده که ساعاتی بعد دفتر ریاست جمهوری اکراین نوع موشکها را توچکا یو اعلام کرد. در واکنش به این حمله روسیه اعلام کرد سالهاست که از این مدل موشک استفاده نمی کرده هر چند تصاویری از یک رزمایس مشترک روسیه  در بلاروس نشان دهنده حضور موشک توچکا بوده است ارتش اکراین بارها از این مدل موشک برای حمله به مناطق تحت کنترل روسیه در خاک اکراین وحتی روسیه استفاده کرده است  تا کنون سندی مبنی بر استفاده روسها از این مدل موشک در جنگ اکراین مشاهد نشده (بنده ندیدم) . در طول جنگ اکراین روسها بنا بر ملاحظاتی تا حد امکان از حملات به غیر نظامیان خود داری کرده و حتی حاضر به پذیرش تلفات برای این منظور بوده است . با توجه به نوع موشک و رفتار سابقه دار اکراینی ها این احتمال نیز میرود که اکراینی ها برای فشار بیشتر رسانه ایی بر روسها دست به این اقدام زده باشند  یا یک حمله اشتباهی بوده .هفته گذشته هم بعد از ترک شمال کیف در منطقه بانچ یا بوچا به ناگاه دهها جسد پیدا شد این در حالی بود که  که درزمان ترک منطقه خود اکراینی ها از جمله شهردار منطقه از خوب بودن همه چیز خبر دادن سه روز بعد از ترک منطقه توسط روسها اجسادی از زیر خاک دراورده و همچین تعدادی یپکر تازه به صورت منظم در دو طرف خیابان های شهر کشف (چیده ) شد !!!

• Like 2
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , alala گفت:

سلام

البته نمونه هولوکاست و ده ها مورد تاریخی وجود داره که خیلی راحت در مورد تمام ابعاد یک قضیه که یک پاش منافع غربی ها و ایدئولوژیشون هست (خود و متحدان بسیار نزدیکشون) واقعا نباید قضاوت کنیم خصوصا اینکه رسانه کلا و اصولا در عصر ما دست غربی هسات و سیاه را سفید نشون میدند. پیشروی غربی ها در شرق و ضد روسها و نقض تمام توافقات ولو زبانی و شفاهی و تهدیدات مدام سیاسی و ژئوپلوتیکی و بعضا دخالتهای مرگبار در منطقه و نیات جنگ طلبانه که صدها نمونش را دیدیم که حتی با دروغ وارد عمل شدند، همه و همه باعث میشه در مورد داد و فریادهای روسی مبنی بر جنایات نازی ها و نسل کشیشون در شرق ارکاین یا برنامه های غرب برای حمله به روسیه و منافعش را هم مدنظر قرار بدیم و بزاریم غبارها فروکش کنه ( و اگر سلطه رسانه ای و اطلاعاتی غرب اجازه داد ) و بعد ببینیم حقیقت ماجرا چه بوده ( هرچند موضوعی مثل هولوکاست را داریم که با مقدس کردنش هیچوقت نگذاشتند زوایای مشکوکش و ادعاها بررسی دقیق بشند و صرفا با داد و فریاد و هجوم همه محققان بی طرف را هم خفه کردند و ممکنه در این ورد هم هیچوقت حقایق و زوایای دیگه ای ازش روشن نشه )

حالا درسته ما معتقد به حمله پیشدستانه نبودیم تا حالا ولی دلیل نمیشه حمله پیشدستانه مشروع ( نه بهانه جویی و حملات به این اسم) را هم حتما تجاوز قلمداد کنیم. در اینجا هم نه تاییدی بر تجاوز روس ها وجود داره و نه حتما تکذیبی ولی به نظرم میشه با دیدی بازتر به وقایع نگاه کرد و اسیر تشابه واژگان و ظاهر ماجراها نشد.

این فقط پیشنهاد کمی تعلل و یک علامت سوال هست با توجه به ماجرایی که یک طرفش غرب خبیث با انواع و اقسام جنایات و کارنامه سیاهش هست. در دوره ای که واقعا حتی همین علامت سوال هم ممکن هست بلافاصله تو را متهم به صدها چیز کنه که کمترینش روسوفیلی! است! :)

دوست گرامی ما حق و باطل را از دیدگاه اسلام و اوامر خداوند یکتا می نگریم

آنچه شما میگویید مقصر و متهم و مجرم از دیدگاه علم حقوق و عرف هست  

البته که اقدام روسیه در اوکراین در مجموع به سود ایران و اسلام هست اما چون جنگش برای رضای خدا نیست نمی تواند حق باشد. 

با این حال حمایت از روسیه اگر به نفع نظام اسلامی باشد که ظاهرا هست برای ما نه تنها ایرادی ندارد بلکه مفید هم هست حالا اگر روسیه در این جنگ کشتار به راه بیاندازد باید خودش جوابگو باشد.بگذریم که اوکراینی ها خود در کشتار روس تبارها فسادها کردند. 

چون تاپیک منحرف میشود بهتر است موضوع را بیشتر باز نکنم 

ویرایش شده در توسط Argada
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , mehdipersian گفت:

روس ها اگر قصد کشتن غیر نظامی ها را داشتند(برای ترساندن مردم که تسلیم بشوند) تا الان باید بمباران های سنگین روی شهرهای خارکف وکیف و ...  میکردند. 

و زیر ساخت های حمل و نقل و انرژی و...  اوکراین تا الان باید کاملا نابود میشد. 

پس اینکه قصد کشتن غیر نظامی ها را دارند کاملا نامربوط هست. حداقل تا الان رفتارشان بهتر از حملات آمریکا به عراق و افغانستان و...  بوده که هر چی زیر ساخت بود را نابود کردند و صدها هزار غیر نظامی کشته شدند. 

روسها فعلا اوکراین را سالم میخوان البته بخش شرقی

حدس بنده اینه که شرق را تصرف کنند و غرب را کاملا شخم بزنند

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام من ترجیح می دهم اینجا بیشتر خواننده باشم و از نظر دوستان استفاده کنم ولی خوب اشاره دوست خوبم به گورهای دسته جمعی و بحث پیش آمده مجبورم کرد تا این احادیث را اینجا قرار دهم تا شاید دوستان یک مقدار تأمل کنند. 

وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ ﴿١١٣﴾

و به کسانی که ستم کرده اند، تمایل و اطمینان نداشته باشید و تکیه مکنید که آتش  به شما خواهد رسید ودر آن حال شما را جز خدا هیچ سرپرستی نیست، سپس یاری نمی شوید. سوره هود آیه(۱۱۳)

قال علی علیه السلام:

«الْعامِلُ بِالظُّلْمِ والرّاضِی بِهِ وَالْمُعینُ عَلَیهِ شُرَکاءُ ثَلاثَةٌ»[1]

ظالم، همکار او و نیز راضی به عمل او هر سه در ظلم شریکند.

قال رسول اللَّه صلی الله علیه و آله:

«مَنْ مَشی مَعَ ظالِمٍ لِیعینَهُ وَهُوَ یعْلَمُ انَّهُ ظالِمٌ فَقَدْ خَرَجَ مِنَ الاسْلامِ»[2]

کسی که با ظالم به قصد یاری وی، در حالیکه بداند او ظالم است راه رود از اسلام خارج شده است.

«الدُّخُولُ فی اعَمالِهِمْ وَالْعَوْنُ لَهُمْ والسَّعْی فی حَوائِجِهِمْ عَدیلُ الْکفْرِ وَالنَّظَرُ الَیهِمْ عَلَی الْعَمْدِ مِنَ الْکبائِرِ الَّتی یسْتَحَقُّ بِهِ النّارَ»[3]

داخل شدن در کارهای ظالمان، یاری آنها، رفع نیازهای آنان، همسنگ کفر است و توجه عمدی به آنها از کبائری است که مستحق آتش می باشد.

«مَنْ اعانَ ظالِماً عَلی ظُلْمِهِ جاءَ یوْمَ القیمَةِ وَعَلی جِبْهَتِهِ مَکتُوبٌ آیسٌ مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ»[4]

کسی که ظالم را در ظلمش یاری رساند، روز قیامت در حالی میآید که بر پیشانیش نوشته شده از رحمت خدا مأیوس است.

«اذا کانَ یوْمُ القیمَةِ نادی مُنادٍ اینَ الظَّلَمَةُ وَاعوانُهُمْ، مَنْ لاقَ لَهُمْ دَواةً، اوْ رَبَطَ لَهُمْ کیساً، او مَدَّ لَهُمْ مَدَّةَ قَلَمٍ، فَاحْشُروُهُمْ مَعَهُمْ»[5]

چون قیامت شود، منادی حقّ ندا می دهد، کجایند ستمکاران و کمک کاران آنها، و آنانکه برای آنها دواتی لیقه کرده اند یا سرکیسه ای را برایشان بسته اند یا قلمی را برای آنها نوک کرده اند، همه آنها را با ظالمان یکجا محشور کنید.

[1] بحار الانوار- جلد 75- صفحه 312 و وسايل الشيعه- جلد 12- صفحه 128.

[2] كنز العمال- 7596.

[3] بحارالانوار- جلد 75- صفحه 374.

[4] كنز العمال- 14950.

[5] بحارالانوار- جلد 75- صفحه 372 و عقاب الاعمال- صفحه 593.

ویرایش شده در توسط sazan
  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, sazan گفت:

سلام من ترجیح می دهم اینجا بیشتر خواننده باشم و از نظر دوستان استفاده کنم ولی خوب اشاره دوست خوبم به گورهای دسته جمعی و بحث پیش آمده مجبورم کرد تا این احادیث را اینجا قرار دهم تا شاید دوستان یک مقدار تأمل کنند. 

وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ ﴿١١٣﴾

و به کسانی که ستم کرده اند، تمایل و اطمینان نداشته باشید و تکیه مکنید که آتش  به شما خواهد رسید ودر آن حال شما را جز خدا هیچ سرپرستی نیست، سپس یاری نمی شوید. سوره هود آیه(۱۱۳)

قال علی علیه السلام:

«الْعامِلُ بِالظُّلْمِ والرّاضِی بِهِ وَالْمُعینُ عَلَیهِ شُرَکاءُ ثَلاثَةٌ»[1]

ظالم، همکار او و نیز راضی به عمل او هر سه در ظلم شریکند.

«مَنْ مَشی مَعَ ظالِمٍ لِیعینَهُ وَهُوَ یعْلَمُ انَّهُ ظالِمٌ فَقَدْ خَرَجَ مِنَ الاسْلامِ»[2]

کسی که با ظالم به قصد یاری وی، در حالیکه بداند او ظالم است راه رود از اسلام خارج شده است.

«الدُّخُولُ فی اعَمالِهِمْ وَالْعَوْنُ لَهُمْ والسَّعْی فی حَوائِجِهِمْ عَدیلُ الْکفْرِ وَالنَّظَرُ الَیهِمْ عَلَی الْعَمْدِ مِنَ الْکبائِرِ الَّتی یسْتَحَقُّ بِهِ النّارَ»[3]

داخل شدن در کارهای ظالمان، یاری آنها، رفع نیازهای آنان، همسنگ کفر است و توجه عمدی به آنها از کبائری است که مستحق آتش می باشد.

«مَنْ اعانَ ظالِماً عَلی ظُلْمِهِ جاءَ یوْمَ القیمَةِ وَعَلی جِبْهَتِهِ مَکتُوبٌ آیسٌ مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ»[4]

کسی که ظالم را در ظلمش یاری رساند، روز قیامت در حالی میآید که بر پیشانیش نوشته شده از رحمت خدا مأیوس است.

«اذا کانَ یوْمُ القیمَةِ نادی مُنادٍ اینَ الظَّلَمَةُ وَاعوانُهُمْ، مَنْ لاقَ لَهُمْ دَواةً، اوْ رَبَطَ لَهُمْ کیساً، او مَدَّ لَهُمْ مَدَّةَ قَلَمٍ، فَاحْشُروُهُمْ مَعَهُمْ»[5]

چون قیامت شود، منادی حقّ ندا می دهد، کجایند ستمکاران و کمک کاران آنها، و آنانکه برای آنها دواتی لیقه کرده اند یا سرکیسه ای را برایشان بسته اند یا قلمی را برای آنها نوک کرده اند، همه آنها را با ظالمان یکجا محشور کنید.

[1] بحار الانوار- جلد 75- صفحه 312 و وسايل الشيعه- جلد 12- صفحه 128.

[2] كنز العمال- 7596.

[3] بحارالانوار- جلد 75- صفحه 374.

[4] كنز العمال- 14950.

[5] بحارالانوار- جلد 75- صفحه 372 و عقاب الاعمال- صفحه 593.

میشه مشخص کنید دقیقا کی به کی ظلم کرده ؟؟؟؟

روسیه اگر حمله به اکراین نمیکرد الان اوضاع خیلی بیشتر از حد تصور ما فرق داشت و عجیب اینکه شما عزیزان نه از باب نظامی و نه از باب سیاسی نگاه نزدیکی به غرب دارین غرب روسیه ایران و چین رو محاصره کرده و هر روز داره این محاصره رو تنگ تر میکنه بعد انتظار دارین روسیه ایران و چین گوسفند قربونی کنن جلو پایگاه های ناتو و آمریکا عجیبه جدا عجیبه که میبینید و باور نمیکیند جالبه روس میگفتن اقا اکراین پره از نازی ولی ایا واقعا نازی هستن یا پروژه جدید امریکا و غرب مثل داعش برای خاورمیانه هیچ تجاوزی صورت نگرفته فقط روسیه از یک درگیری خیلی خیلی ریسکی و با هزینه بالا برای خودش جلوگیری کرده مثل کاری که ایران کرد ایران اگه جلو آمریکا و غرب رو تو یمن سوریه و لبنان نگیره ما تو مرزای خودمون به نظرتون فرصت و امکان درگیری گسترده رو داریم اگر فرض کنیم حتی منابع نامحدودی از تسلیحات و لجستیک رو داشته باشیم باز هم نمیتونیم دووم بیاریم چون وقتی درگیری شروع بشه منوط به یک جناح نمیشه دیگه ایران هم خیلی سوسکی و هوشیارانه پیاماشو به عزیزان ناتو عربی هدیه کرد روس ها منتها فرقشون با ایران این بود که دشمنشون انقدر احمق و ضعیف نیستن وگرنه روس ها بهترین حرکت قرن خودشون رو در حمله به اکراین خیالی و در واقع ناتو واقعی انجام دادن .................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یا علی 

• Like 1
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

رنگ و لعاب شرعی زدن به استاندارد دوگانه به هیچ عنوان صحیح نیست . تا جایی که من می دانم موضع جمهوری اسلامی هم در این مورد اعلام شده است . نه تایید حمله روسیه و نه تایید حق اوکراین برای بوجود آمدن نگرانی برای روسها . نمی توان از رفتار روسها انتقاد کرد ، بعد آمریکایی ها را با بیست سال سابقه حمله پیش دستانه به عراق و افغانستان ندید . اگر آنها خود زنی 11 سپتامبری را بوجود آوردند که به بهانه آن به عراق و افغانستان حمله کنند ، این بار اوکراین را طعمه روسها کردند تا سیاستهای خود را پیش ببرند . همانطور که تایوان را قربانی می کنند تا خدمت چینی ها برسند . همانطور که خاک ارمنستان را به آذربایجان خواهند بخشید تا مقاصد سیاسی خود را پیش ببرند . بنابراین تا وقتی دست شیطان بزرگ را در آتش جنگهای دنیا نادیده بگیرید ، مشخص است که در قید و بند شرعی بودن یا نبودن گیر می کنید . اوکراین بخشی از یک پازل بزرگ و کابوس خوفناکی است که برای جهان دیده شده . وقتی زلینسکی یهودی دلقک رسما رژیم صهیونیستی را الگوی خود می داند و مردم اوکراین هم او را به ریاست جمهوری می رسانند و گردان های نازی آزف را آمریکایی ها اعتراف می کنند که آموزش دیده آنها هستند ، مشخص است که حکم شرع مقدس اسلام در این خصوص چه خواهد بود .

الَّذِينَ يَتَرَبَّصُونَ بِكُمْ فَإِنْ كَانَ لَكُمْ فَتْحٌ مِنَ اللَّهِ قَالُوا أَلَمْ نَكُنْ مَعَكُمْ وَإِنْ كَانَ لِلْكَافِرِينَ نَصِيبٌ قَالُوا أَلَمْ نَسْتَحْوِذْ عَلَيْكُمْ وَنَمْنَعْكُمْ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ ۚ فَاللَّهُ يَحْكُمُ بَيْنَكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا

منافقان آنانی هستند که نگران و مراقب حال شمایند، چنانچه برای شما فتح و ظفری پیش آید (برای اخذ غنیمت) گویند: نه آخر ما با شما بودیم؟! و اگر کافران را فتح و بهره‌ای رسد به آنها گویند: نه ما شما را به اسرار مسلمانان آگاه کردیم و شما را از آسیب مؤمنان نگهداری نمودیم؟! پس خدا فردای قیامت میان شما و آنان حکم کند، و خداوند هیچ گاه برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلّط باز نخواهد نمود.

سوره نسا آیه 141

ویرایش شده در توسط zed
  • Like 5
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

می دونم که بهترین فرصت برای ایران در حال حاضر برای بدست آوردن یک راه تنفس حداقل برای نیروی هوایی این است اما به چه قیمتی. من حرفم را گفتم تا در حافظه این انجمن ثبت شود تا در آینده توسط دوستان قضاوت شود. 

من به سیاست اکراین و روسیه وامریکا و اروپا و هیچ کوفت زهر مار دیگه کار ندارم . من فقط به این کار دارم که چند میلیون زن و کودک از خانه و کاشانشان آواره هستند و مسبب این آوارگی اظهر من الشمس است. 

ویرایش شده در توسط sazan
  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
34 minutes قبل , sazan گفت:

می دونم که بهترین فرصت برای ایران در حال حاضر برای بدست آوردن یک راه تنفس حداقل برای نیروی هوایی این است اما به چه قیمتی. من حرفم را گفتم تا در حافظه این انجمن ثبت شود تا در آینده توسط دوستان قضاوت شود. 

من به سیاست اکراین و روسیه وامریکا و اروپا و هیچ کوفت زهر مار دیگه کار ندارم . من فقط به این کار دارم که چند میلیون زن و کودک از خانه و کاشانشان آواره هستند و مسبب این آوارگی اظهر من الشمس است. 

اوکراینی ها خودشان سابقه ی سیاهی از کشتار روس تبارها در کشورشان دارند. در واقع دلیل اصلی حمله روسیه به اوکراین کشتار غیر نظامیان روسی در اکراین بوده. 

در ضمن ما حمایتی از روسیه نکردیم سلاح فروختیم و در مقابلش قرار هست سلاح بخریم. یک معامله ی اقتصادی ساده هست. 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, sazan گفت:

مقصر اصلی این اوارگی ها و کشتار دولت اکراین و ناتو هستن  چون میخواستن اکراین به ناتو ملحق بشه (دشمن روسیه) وگرنه کسی کاری به کارش نداشت هیچ کشور قدرتمندی تهدید رو در کنارش تحمل نمیکنه چرا ناتو باید چشم طمع به اکراین داشته باشه و چرا دولت اکراین باید این و بپذیره همش بخاطر داشتن دست برتر در مقابل روسیه بود درواقع این روسیست که داره از خودش دفاع میکنه

• Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 hours قبل , sazan گفت:

دوست عزیز، من سعی میکنم جواب شما رو در ساده ترین حالت بیان کنیم :

در جهان دو قدرت نظامی، یکی روسیه و دیگری ناتو رو داریم . اولیت اول ما به عنوان یک کشور که با هیچکدوم از این دو نزدیکی ایدئولوژیک نداریم، حفظ خود کشور هست. روسیه هرچقدر هم به ما نزدیک بشه، باز هم رقیب ماست و یک رقیب  قدرتمند رو در جنوب خودش نمیخواد. ناتو هم که عملا میخواد سر به تن ما نباشه. زمانی که پوتین در تهران با رهبری دیدار کردن، آقای خامنه ای به شدت از حمله روسیه به اوکراین حمایت کردن و از اون با عنوان "مقابله با گسترش ناتو" اسم برد. اصل مسئله هم دقیقا همینه .ناتو قصد داشت اعضای خودش رو بعد از اوکراین، به گرجستان و آذربایجان و از اونجا به کشورهای آسیای میانه و حتی پاکستان بسط بده (تکلیف افغانستان هم معلومه )  و به نوعی ارتباط زمینی ایران رو به چین و روسیه که شرکای تجاری ایران هستن قطع کنه !!

حالا بهترین کار اینه که این دو رو به جون هم بندازیم تا قوای اونها تحلیل بره .کمک ایران به روسیه در زمینه پهپادها هم برای اندکی اضافه کردن توان روسیه بود تا فعلا در میدان باقی بمونه .

متاسفانه دنیای بدی شده یا باید خودمون رو حفظ کنیم یا به دیگران ترحم کنیم تا به وقتش بیان و دخل ما رو بیارن . به طور خلاصه : یا بکش یا کشته می شی . شما کدوم رو انتخاب میکنی ؟

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادران عزیزم

این جنگ بین آمریکا علیه روسیه است و اوکراین زمین این جنگ است. طبیعی است کمی اشتراک منافع در مقابل آمریکا با روسها داریم لیکن در این جنگ بی طرفیم. بی طرفی هم به معنای نفروختن سلاح نیست. تازه اگر بتوانیم جای سلاح های فروخته شده مشکلات هواپیماهامون را حل کنیم که چه بهتر

در کل اینکه در این بازی آمریکا برنده بشه به ضرر ماست. روس و اروپا هر دو بازنده اند. اوکراین هم با خریت و خیانت خواصش، افتخار میزبانی این جنگ را داره

• Like 2
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.