blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

30 minutes قبل , headshoter2 گفت:

دوست عزیزم  بله اقدامات امریکا کاملا محکومه باعث مرگ هزاران نفر شد هیچ شکی هم در اون وجود نداره اما داستان چیه چون آمریکا اون کار رو کرده ما هم باید انجام بدیم یا از کسایی که دارن انجام میدن حمایت کنیم که با امریکا بی حساب شیم ؟؟ که هر جنایتی رو اونا انجام دادن ما هم تو مشابهش شریک باشیم که عقب نیفتیم ازشون ؟ اگر ادعای اسلام و مسلمونی هست خود شما و دولتمردان و دوستان عزیزی که طرفدار این تفکر هستن چرا کارها و جنایت هایی رو که کشور دوست و برادر چین در حق مسلمونای اویغور انجام می دن رو نمی بینید؟چرا جنایهای امریکا رو می بینید و چین و روسیه رو نمی بینید؟ حق منافع نمیشناسه اینکه منافع در اولویت باشه تفکر همون امریکایی های هست که ازشون اعلام نفرت می کنید ما چون منافعمون تو این قضیه در مقابله با امریکا هست حمایت ما از روسیه رو تایید نمیکنه.

دوست عزیز من، برادر من حمایت از ظالم شراکت در ظلمه هیچ اهمیتی نداره این ظلم از ظرف کی باشه از طرف امریکا، صهیونیست ها، روسها یا چینی ها 

اینجا یه سایت نظامی هست و شاید جای بحث ها اعتقادی نباشه من به نظر شما احترام میزام و امیدوارم حرف شما درست باشه چون دوست ندارم کشورم در جنایت شریک باشه.

با احترام برادر کوچکتر شما

بدون شك هيچ يك از ما موافق ريختن يك قطره خون از بيگناه نيست

بياييد اين طوري نگاه كنيم و بپرسيم

تاريخ نشون داده بي طرفي و عدم ورود ايران تو چنين ماجراهايي بعدا باعث بلاهاي بزرگى به كشور شدها. مثال هاي جنگ جهاني گرفته تا همين اذربايجان و ارمنستان / چون طرف مقابل دخالت ميكنه و چيزي ميسازه كه فاجعه بار هست 

در اكراين شكل كمك هاي ناتو 

و در اذربايجان كمك هاي تركيه 

حالا چطور ميشه با اين مسائل روبرو شد؟ 

راهكاري كه هم منفعل نباشه و هم واقعي 

• Like 1
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , headshoter2 گفت:

دوست عزیزم  بله اقدامات امریکا کاملا محکومه باعث مرگ هزاران نفر شد هیچ شکی هم در اون وجود نداره اما داستان چیه چون آمریکا اون کار رو کرده ما هم باید انجام بدیم یا از کسایی که دارن انجام میدن حمایت کنیم که با امریکا بی حساب شیم ؟؟ که هر جنایتی رو اونا انجام دادن ما هم تو مشابهش شریک باشیم که عقب نیفتیم ازشون ؟ اگر ادعای اسلام و مسلمونی هست خود شما و دولتمردان و دوستان عزیزی که طرفدار این تفکر هستن چرا کارها و جنایت هایی رو که کشور دوست و برادر چین در حق مسلمونای اویغور انجام می دن رو نمی بینید؟چرا جنایهای امریکا رو می بینید و چین و روسیه رو نمی بینید؟ حق منافع نمیشناسه اینکه منافع در اولویت باشه تفکر همون امریکایی های هست که ازشون اعلام نفرت می کنید ما چون منافعمون تو این قضیه در مقابله با امریکا هست حمایت ما از روسیه رو تایید نمیکنه.

دوست عزیز من، برادر من حمایت از ظالم شراکت در ظلمه هیچ اهمیتی نداره این ظلم از ظرف کی باشه از طرف امریکا، صهیونیست ها، روسها یا چینی ها 

اینجا یه سایت نظامی هست و شاید جای بحث ها اعتقادی نباشه من به نظر شما احترام میزام و امیدوارم حرف شما درست باشه چون دوست ندارم کشورم در جنایت شریک باشه.

همانطور که نابودی داعش در سوریه قبل از آنکه به مرزهای ما برسد بدیهی بود،  جلوگیری از رسیدن ناتو به نزدیکی مرزهای اقتصادی ما هم بدیهی هست. پس کمک به روسیه هم الزامی هست! 

این ما یعنی نظام اسلامی که همان خواست الله امام زمان  هست.  ناتو امروز فرقی با لشکر یزید ندارد. 

یک نگاهی به تاریخ اسلام بیاندازید متوجه اهمیت و شرایط منافع و مصلحت ها شوید 

یک زمان منافع و مصلحت اسلام ایجاب میکند اگر همسر امام علی و دختر رسول خدا را نیز به شهادت برسانند کاری نکنیم و یک زمان نیاز بود در کربلا در عین محاصره کامل و نبود آب و غذا تا آخرین قطره خون بجنگیم.

ضمنا

اویغورها تفکر نزدیک به وهابیت دارند از طرفی دوستی با چین می تواند از فشار بر آنها بکاهد. ارتباط با چین قطعا منافع بیشتری برای دنیای اسلام دارد. 

اخیرا در روسیه پس از صد ها سال به مسلمانان اجازه تبلیغ و ترویج آزاد داده شده.  این یعنی همان منافع اسلام!

همانطور که روسیه و چین دنبال منافع خود هستند ما هم دنبال منافع خود هستیم! اگر برای ما مفید نباشند آنها را ترک میکنیم!  این یک موضوع بدیهی منطقی و البته منطبق بر اسلام است. 

حالا به غرب نگاه کنید که تحقیق راجب هلوکاست را ممنوع کرده و حجاب و مسلمان را تروریست نشان می دهد! 

غربی ها همیشه خرید سلاح را برای بقیه جهان عامل نابودی بشر می دانند آنوقت خودشان پیشرفته ترین و مرگبار ترین سلاح ها را می سازند. 

غربی ها همیشه کشتار و جنگ را نفی میکنند اما روزی نیست که از کشتن مردم و استعمار بشر دست بردارند.

همیشه در حال براندازی و از بین بردن دولت های مستقل هستند و بعد از حقوق بشر حرف میزنند. 

همیشه از اقدامات ضد بشری و ضد دینی  نظیر همجنس بازی و کارتون ها و فیلم های شیطانی و ترور شخصیت ها حمایت میکنند آنوقت کشورهای دیگر را محکوم به محور شرارت میکنند. 

شناخت حق و باطل هست که در شرایط فتنه گون راه را به انسان نشان میدهد. در غیر اینصورت شیعه هم باشی در صف دشمنان خدا در مقابل امام حسین می ایستی و گلوی ولی خدا را قطع میکنی!  

ویرایش شده در توسط Argada
  • Like 3
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , headshoter2 گفت:

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
بابت برگذاری کلاس دینی از شما تشکر میکنم . یقینا محکومیت اقدامات امریکا توسط شما موجب تغییر رویه شان خواهد شد .

ما هم نه تنها فروش تسلیحات را متوقف خواهیم کرد بلکه ساخت و توسعه شان را نیز متوقف کرده و دست در دست برادران بور و چشم ابیمان پابرهنه در دشت ها به دنبال پروانه خواهیم دوید .

با احترام برادر خیلی خیلی کوچکتر شما

• Like 2
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, BiBak گفت:

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
بابت برگذاری کلاس دینی از شما تشکر میکنم . یقینا محکومیت اقدامات امریکا توسط شما موجب تغییر رویه شان خواهد شد .

ما هم نه تنها فروش تسلیحات را متوقف خواهیم کرد بلکه ساخت و توسعه شان را نیز متوقف کرده و دست در دست برادران بور و چشم ابیمان پابرهنه در دشت ها به دنبال پروانه خواهیم دوید .

با احترام برادر خیلی خیلی کوچکتر شما

ما منطقی صحبت میکنیم و شما تمسخر آمیز.  من ادبیات و تفکر امثال شما را از زبان جماعت اصلاح طلب زیاد شنیدم. و عاقبت این جماعت و اقداماتشان را هم زیاد دیدم. 

با تمسخر به واقعیت ها، ناآگاهی خودت رو اثبات میکنی. 

حتی یک جمله از حرف ما رو متوجه نشدی... البته اگر یک جمله اش را خوانده باشی

به دلسوزی برای کشته شدگان راه یانکی ها در اوکراین ادامه بده شاید آنها هم برای دلسوزی کنند که رها و آزاد بشی 

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سناریوی دیگری برای تغییر بحران اوکراین - پایان یا تغییر نبرد؟

سی‌بی‌اس نیوز به نقل از ستاد فرماندهی این لشکر گزارش داد، لشکر 101 هوابرد ارتش آمریکا آماده ورود به اوکراین در صورت بروز تنش‌های بیشتر بین مسکو و کیف یا حمله به یکی از کشورهای عضو ناتو است.

به نقل از این رسانه، سرتیپ جان لوباس، معاون فرمانده این لشکر، گفت: ما آماده دفاع از هر وجب از خاک ناتو هستیم. فرمانده تیم رزمی تیپ دوم، سرهنگ ادوین ماتایدس، به نوبه خود خاطرنشان کرد که نیروهای او که در رومانی مستقر شده‌اند، نیروهای روسی را از نزدیک تحت نظر دارند، اهدافی را برای تمرین می‌سازند و تمرین‌هایی را انجام می‌دهند که دقیقاً آنچه را که در جریان است تکرار می‌کند. " .

سی بی اس نیوز خاطرنشان کرد: در مجموع، حدود 4700 سرباز از پایگاه خانگی 101 هوابرد در فورت کمبل، کنتاکی، برای تقویت جناح شرقی ناتو مستقر شده اند.

فرماندهان این نیرو به سی‌بی‌اس نیوز مکرراً گفته‌اند که همیشه «آماده جنگ امشب هستند» و در حالی که برای دفاع از خاک ناتو در آنجا هستند، اگر درگیری‌ها تشدید شود یا حمله‌ای به ناتو انجام شود، کاملاً آماده هستند تا از مرز عبور کنند. اوکراین،» این رسانه افزود.

14010730000490_Test_PhotoN.jpg

ویرایش شده در توسط Mohebbi
  • Like 5
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , Argada گفت:

ما در حرفتون یک کلمه توهین و تمسخر آمیز ننوشتیم و همه را از منظر منطق نوشتیم بر عکس شما 

حتی یک جمله از حرف ما رو متوجه نشدی... 

به دلسوزی برای کشته شدگان راه یانکی ها در اوکراین ادامه بده انشاءالله آنها هم برای تو دلسوزی کنند. 

داداش چی میشه شما بری دنبال اون دینی که که میگی داری ازش حمایت میکنی مارو تو گمراهی جهالت بیخیال بشی

هرکی هر دلیل منطقی آورد شما شدی صمٌ بکمنٌ عمینٌ فهم لارجعون

حتما انتظار داشتی وقتی ناتو اومد پشت مرزمون هم بشینیم بگیم نمیتونیم بی گناههای نازی نازی بور ناتو رو بکشم چون ما مسلمونیم!!!

خوب الان که ناتو اونجا زمین گیر شده چه خوب که بکوبیم تو سرش زمین گیر تر بشه 

گناه خون زن و بچه ها هم نترس گردن شما نیست گردن من و زلنسکی خوبه!!

قبلا هم گفتم با منطق آدمهای مثل شما حضرت علی تو حمله به قلعه خیبر اشتباه کرده

ویرایش شده در توسط SniperElite
  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
24 minutes قبل , SniperElite گفت:

داداش چی میشه شما بری دنبال اون دینی که که میگی داری ازش حمایت میکنی مارو تو گمراهی جهالت بیخیال بشی هرکی هر دلیل منطقی آورد شما شدی صمٌ بکمنٌ عمینٌ فهم لارجعون

الان این حرف تو منطقی هست؟   

طرف حرفی زد و ما جواب دادیم.  امثال تو حتی تاب تحمل پاسخ را هم ندارند. 

وَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ كَثِيراً مِّنَ الْجِنِّ وَالاِْنسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لاَّ يَفْقَهُونَ... وَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ كَثِيراً مِّنَ الْجِنِّ وَالاِْنسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لاَّ يَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْيُنٌ لاَّ يُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ آذَانٌ لاَّ يَسْمَعُونَ بِهَا أُوْلَئِكَ كَالاَْنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُوْلَئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ

ضمنا

کسی در فکر تو نیست شما راحت و رها باش 

• Like 1
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 minutes قبل , Argada گفت:

ما منطقی صحبت میکنیم و شما تمسخر آمیز.  من ادبیات و تفکر امثال شما را از زبان جماعت اصلاح طلب زیاد شنیدم. و عاقبت این جماعت و اقداماتشان را هم زیاد دیدم. 

حتی یک جمله از حرف ما رو متوجه نشدی... البته اگر یک جمله اش را خوانده باشی

به دلسوزی برای کشته شدگان راه یانکی ها در اوکراین ادامه بده شاید آنها هم برای دلسوزی کنند که رها و آزاد بشی 

سلام

1. پست من در پاسخ به پست شما نبود مگر انکه مولتی اکانت باشید :)

2. در مورد دل سوزی برای یانکی ها ، از کجای حرف من چنین استنباطی داشتید ؟

امثال من :) یک مشت برچسب در جیب دارید و هرگاه دلتان بخواهد استفاده میکنید . 

• Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , Argada گفت:

الان این حرف تو منطقی هست؟   

طرف حرفی زد و ما جواب دادیم.  امثال تو حتی تاب تحمل پاسخ را هم ندارند. 

ضمنا

کسی در فکر تو نیست شما راحت و رها باش 

عزیز دل چرا ناراحت میشی شما اصلا جواب پستهای دوستان اونایی که دلیل و منطق داشتن رو ندادی آیه شامل من که نمیشه

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , SniperElite گفت:

عزیز دل چرا ناراحت میشی شما اصلا جواب پستهای دوستان اونایی که دلیل و منطق داشتن رو ندادی آیه شامل من که نمیشه

اونجا رو که لازم باشه پاسخ میدیم. 

اگر از منطق و کلام اطلاع دارید یک جمله بیارید که ما غیر منطقی حرف زدیم. 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , Argada گفت:

اونجا رو که لازم باشه پاسخ میدیم. 

اگر از منطق و کلام اطلاع دارید یک جمله بیارید که ما غیر منطقی حرف زدیم. 

شما الان داری سفسطه میکنی داداش همون مثلی که میگه خدا میتونه سنگی خلق کنه که خودش نتونه برداره نعوذبالله البته الان شمارداری اینجوری دلیل میاری بعد خودت به خودت میگی منطقی هستم

نگقتی حضرت علی تو جنگ خندق اشتباه کرد یا نکرد؟

اگه جواب منطقی داری بگو فقط خودت رو عالم و عارف وارسته و از این جور چیزا و ماهارو هم نادون فرض نکن

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , SniperElite گفت:

شما الان داری سفسطه میکنی داداش همون مثلی که میگه خدا میتونه سنگی خلق کنه که خودش نتونه برداره نعوذبالله البته الان شمارداری اینجوری دلیل میاری بعد خودت به خودت میگی منطقی هستم

نگقتی حضرت علی تو جنگ خندق اشتباه کرد یا نکرد؟

اگه جواب منطقی داری بگو فقط خودت رو عالم و عارف وارسته و از این جور چیزا و ماهارو هم نادون فرض نکن

اینجا جای بحث این مسائل نیست. ما راجب جنگ اوکراین و مسائل مرتبط با اون اینجا حرف میزنیم 

ضمنا این چیزهایی که میگی رو باید یکی به خودت بزنه. خودت برای کسی دیگه ای شخصیت درست میکنی و برای خودت سوال طرح میکنی؟  این دیگه جواب نداره.

نوشتی که نگفتی حضرت علی....!؟    خودتون با تمسخر میگید کلاس درس دینی گذاشتید  اونوقت سوال اینچنینی میپرسند که البته سوال از اساس غلط هست. 

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Argada گفت:

اینجا جای بحث این مسائل نیست. ما راجب جنگ اوکراین و مسائل مرتبط با اون اینجا حرف میزنیم 

ضمنا این چیزهایی که میگی رو باید یکی به خودت بزنه. خودت برای کسی دیگه ای شخصیت درست میکنی و برای خودت سوال طرح میکنی؟  این دیگه جواب نداره. 

عزیزم قرصاتو تا به تا انداختی خودت بحث رو تو این تاپیک باز کردی الان جواب نداره داری فرار رو به جلو میکنی سوال پرسیدم جواب میخوام

• Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , SniperElite گفت:

عزیزم قرصاتو تا به تا انداختی خودت بحث رو تو این تاپیک باز کردی الان جواب نداره داری فرار رو به جلو میکنی سوال پرسیدم جواب میخوام

منطق موج میزنه...  خدا روشکر 

جواب سوالت رو هم دادم.  درست نخوندی

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Argada گفت:

منطق موج میزنه...  خدا روشکر 

من بی منطق نفهم کودن ابله شما جواب سوال رو بده

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.