Goebbels

لشکر 92 زرهی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]منبعتون چه سایتی هست؟[/quote]

[CODE]

http://thearkenstone.blogspot.com/2009/12/identifying-units-of-iranian-armed.html
[/CODE]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
توی لشکر 92 هم استقلال تیپ ها اجرا شده یا هنوز متمرکز اداره میشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1395240477' post='370446']
سلام
[/quote]

فکر میکنم به تیپ های مستقل تبدیل شده. 192 و 292 و 392

یه زمانی قوی ترین لشکر زرهی کل خاورمیانه بود...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1395240843' post='370448']

[size=5]یه زمانی قوی ترین لشکر زرهی کل خاورمیانه [color=#ff0000]بود [/color][/size]
[/quote]علت؟؟؟کاهش قدرت یا افزایش قدرت رقیبان!؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1395260142' post='370502']
علت؟؟؟کاهش قدرت یا افزایش قدرت رقیبان!؟؟
[/quote]

من معتقدم هر دو!

بیشتر هم نقش مدیریت و بی تدبیری فرماندهان رو علل اصلی این وضع میدونم وگرنه همین الان تعداد زیردریایی هایی که ما ساختیم فک میکنم از تعداد تانک های که ساختیم بیشتره :)

نیروی دریایی رو مدیریت قوی 180 درجه تغییر داد ولی نیروی زمینی به نظر من روز به روز بدتر نشه بهتر نمیشه :(
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1395240477' post='370446']
سلام
[/quote]

بله گویا لشگر 92 هم مشمول طرح ثامن جهت مقابله با تهدیدات جدید و بالا بردن توانایی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به تیپ های مستقل پیاده ، پیاده مکانیزه و زرهی تقسیم شده است و تیپ 192 زرهی شهید سرلشکر مدنی یکی از آنهاست که در همان میدان لشکر اهواز به چشم می خوره و از بقیه هم یعنی 292 و 392 بی اطلاع ام . یا علی مدد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1395240843' post='370448']

یه زمانی قوی ترین لشکر زرهی کل خاورمیانه بود...
[/quote]
خیلی در بند این پروپاگاندهای دوران پهلوی نباشید ! چه کسی باور می کنه در ارتش های جنگ دیده اون زمان مثل اسراییل و مصر و عراق و سوریه و پاکستان لشگری ورزیده تر از لشگر-92 ما (که متاسفانه در جنگ هم امتحان بدی پس داد و عیارش ناجور مشخص شد) پیدا نشه ؟!
  • Upvote 14
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

لشکر 92 زرهی ، واقعا لشکر نمونه ای بود و در دفاع مقدس هم مع الوصف همه مسایلی که هست که برادرمون تلاش هم اشاره نمودند واقعا باز هم درخشید

من یه ضرب المثلی ساختم برا میدان تیر که اینجا به درد میخوره

طرف از 100 درصد تیری که انداخه 60 صدرصد میزنه تو هدف
ولی طرف از 60 درصد تیری که انداخته 100 درصد میزنه تو هدف !

عراق از 100 درصد توان زرهی خودش استفاده کرد چند درصد زد ؟
لشکر 92 زرهی ، شاید به زحمت آمادگی ش به 20 درصد می رسید( فکر کنم یک کتاب از سرتیپ زرهی عبدی خوندم که به این میزان آمادگی اشاره داشت به علاوه یک کتاب انتشارات سپاه دقیقا یادم نیست

ضمن اینکه رهبری هربار که بحث شهید امیر منفردنیاکی پیش میاد ، همراه با لشکر 92 زرهی از ایشون تقدیر میکنه ..... و این کم چیزی نیست !

در رابطه با ایران کنونی هم ....

امام خامنه ای دستور نیروی دریایی راهبردی رو به دلیل یک سری مصالح ملی و اسلامی دادند و در نتیجه با مدیریت توانای امیر سیاری مطمئن باشید بهتر از اینی که هست میشیم

در زمینه نیروی زمینی اما قضیه فرق میکنه

در نبرد ما ، به اون صورت تانک اثری نداره .... به عبارت بهتر دکترین بلندمدت ما چیز دیگری است .... اما براساس یک سری مصالح ، در حال آماده سازی نیروی زمینی برای تغییر دکترین احتمالی هستیم

یعنی مثلا ارتش چین اول موشک های بالستیک ش رو تا توانست ارتقا داد و بازدارندگی ایجاد کرد و خیالش راحت شد و همزمان ش کمیت زرهی ش رو بالا برد و حالا که هر دو رو دارد ، مشغول ارتقا کیفیت هست

ایران میخواد این تز رو به کار ببره

فعلا نیروی زمینی اون هم ارتش کارش دفاعی هست اونم براساس نبرد ناهمطراز و .... چون میدونیم در بهترین شرایط از ارتش عراق از نظر کیفی و کمی زرهی مون بهتر نیست .... پس باید این توانایی رو ترکیب کرد با نبرد ناهمطراز ...

یا حق
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalilnoori' timestamp='1395266466' post='370566']
[right]زمستان امسال اهواز بودم تاکسی تلفنی برام اومد راننده یه فرد مسن البته نه پیر بود دیدم دستاش انگار با بخشی گردنش آثار سوختگی داره[/right]
[right]ازش پرسیدم شما جانباز هستین گفت بله راننده تانک چیفتن بود در لشکر 92 زرهی اونم آثار سوختگی جنگ بود برام تعریف کرد که توی فتح المبین انگار تانکشون از پهلو هدف موشک[/right]
[right]قرار گرفته بود 20 دقیقه در خدمت این بزرگوار که در دوران بازنشستگی هم مجبور بود برای امرار معاش کار کنه بودم کلی خجالت کشیدم[/right]
[right]روم نمی شد پول بهش بدم شان بعضی ها بالاتر از این حرف ها پیش آدم بنظر میرسه موقع پیاده شدن فقط گفتم من اون دست های شوخته شما رو می بوسم[/right]
[right]یاد نیروهای این لشکر گرامی[/right]
[/quote]
برادر نوری
نتیجه گیریتون از بحث زیاد درست نیست شاید چون تا حالا با این قشر افراد بازنشسته کمتر برخورد داشته اید!

راستش من خودم حدود دو سال از عمرمو تا همین چند وقت پیش در آژانس های تاکسی کار میکردم بیشتر این قشر رو افراد بازنشسته و جوون های اول کاری مثل من تشکیل میدادند. خیلی از این افراد بازنشسته نه تنها وضع مالی بدی نداشتند بلکه خیلی هاشون مرفه مرفه بودند! با اینکه آژانس اصلا براشون نمیصرفید و حتی گاها مخارج تصادف هایی که میکردن از درآمدی که توی آژانس در میاوردند بیشتر بود باز هم این شغلو ادامه میدادن صرفا بدلیل اینکه یه مرد که 30 سال نصف روزو خارج از خونه بوده بعد از بازنشستگی محاله بتونه توی خونه بشینه و بهترین جا برای سرگرم شدن همین تاکسی وآژانسه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا در بون شرکت ما خودش50 ماه جبهه داشت ! تازه سپاهی هم بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.