iran_400

دستگیری یک تیم تروریستی مجهز به بمب های چسبان و کنار جاده ای در خوزستان

Recommended Posts

[quote]
یادتون باشه، اهواز، تبریز، تهران، مشهد، زنجان، کرج و هر شهر دیگری متعلق به من و شما که ساکنش هستیم نیست. متعلق به کشور اسلامی ایرانه. و من و شما توش افتخار زندگی داریم.
[/quote]

خیر.....
از هزاران سال پیش کرد ها و ترک ها و لر ها و بلوچ ها و .... همین جاهایی که الان هستن بودن همیشه...
این دولت ها بودن که اطرافشون ایجاد شدن و رفتن و اومدن و اینها رو در بر گرفتن...

بنابراین این قومیت ها نیستن که به دولت ها بدهکارن و مثلا باید بگن دستتون درد نکنه که میذارید ما تو خاک خودمون زندگی کنیم!!
این دولت ها هستن که باید به مردم احترام بذارن و در خدمتشون باشن و سعی کنن مشکلاتشون رو حل بکنن...

بین این دو مسئله زمین تا اسمون تفاوته...
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1403115446' post='386853']
خیر.....
از هزاران سال پیش کرد ها و ترک ها و لر ها و بلوچ ها و .... همین جاهایی که الان هستن بودن همیشه...

بنابراین این قومیت ها نیستن که به دولت ها بدهکارن و مثلا باید بگن دستتون درد نکنه که میذارید ما تو خاک خودمون زندگی کنیم!!
این دولت ها هستن که باید به مردم احترام بذارن و در خدمتشون باشن و سعی کنن مشکلاتشون رو حل بکنن...

[/quote]
ورای دید نژاد پرستانه نگاه کنیم با حرفت موافقم
مثبتم نشد بدم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Zapad' timestamp='1403111171' post='386841']
سلام
کوچکترین بحثی در مباحث ای چنینی موجب بدبینی و اب تو هاون دشمن ریختن و کدورت میشه ومتاسفانه با فراق بال نمیشه صحبت کرد
در رابطه با خوزستان چند تا سوال دارم ؟
جمعیت عرب خوزستان چقدر هست ؟
با چند تا عرب خوزستان قبلا صحبت میکردم همچین دیدی نداشتند و خیلی وطن پرست بودند
این اعراب چقدرشون سنی اند( افراطی چقدرشون ؟) ( فکر میکنم غالب جمعیت خوزستان شیعه باشه )
به نظرتون روی نژاد پرستی مانور بیشتری میتونند بدن یا روی فرقه گری مذهبی ؟
-----------------------------

طبق برداشت من جمعیت نسبی اعراب در استانی مثل هرمزگان بیشتر هست تا خوزستان کسی آشناست با منطقه شرح بدهد ممنون.
[/quote]

عرب های خوزستان به صورت کامل شیعه هستند، اصلا عرب سنی در خوزستان وجود خارجی ندارد، مردم عرب خوزستان جز اولین مناطقی در ایران است که شیعه شدند

ما یک تعداد چند ده هزار نفری عرب سنی در ایران داریم که توی مناطقی مثل عسلویه، پارسیان و جزایر خلیج فارس زندگی می کنند که اصالت شان به امارات میرسه و لهجه شان به لهجه مردم حاشیه خلیج فارس نزدیک است، در حالی که لهجه عرب های خوزستان به لهجه عراقی نزدیکه

تقریبا جنوب خوزستان جز شهر آبادان کاملا عرب نشین است و شمال خوزستان لر نشین، شهر اهواز هم نسبت بین عرب ها و لرها نزدیک به هم هست

قضیه تغییر مذهب وجود داره، اما بزرگ سازی رسانه ای در موردش شده، جریان های خلق عرب برای بدست آوردن دل کشورهای عربی روی این قضیه مانور دادند و سرویس های امنیتی کشور هم برای کاهش جذب نیرو توسط خلق عرب روی این قضیه مانور داده، و گرنه اگر هم تغییر مذهبی باشه، اعتقادی نیست و سیاسی ه

جریان خلق عرب بین عرب های خوزستان نمیتونه جذب نیرو زیادی بکنه، مگر زمانی که جریان کورش پرست ضد عرب در ایران تقویت بشه و بهش بلندگو داده بشه، مگر زمانی که یک سری هوس کنند که ترکیب جمعیتی مناطق عرب نشین را تغییر بدن

رگ تشیع گرایی بین عرب های خوزستان قوی هست، تا زمانی که این رگ تشیع قوی باشه، نباید ترسی از جریان خلق عرب داشته باشیم، اما اگر زمانی جریان به اصطلاح ملی گرایی که در واقع کوروش پرستی هست، توی کشور تقویت بشه، جریان خلق عرب هم قوی میشه
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='basijee' timestamp='1403119255' post='386865']

عرب های خوزستان به صورت کامل شیعه هستند، اصلا عرب سنی در خوزستان وجود خارجی ندارد، مردم عرب خوزستان جز اولین مناطقی در ایران است که شیعه شدند

ما یک تعداد چند ده هزار نفری عرب سنی در ایران داریم که توی مناطقی مثل عسلویه، پارسیان و جزایر خلیج فارس زندگی می کنند که اصالت شان به امارات میرسه و لهجه شان به لهجه مردم حاشیه خلیج فارس نزدیک است، در حالی که لهجه عرب های خوزستان به لهجه عراقی نزدیکه

تقریبا جنوب خوزستان جز شهر آبادان کاملا عرب نشین است و شمال خوزستان لر نشین، شهر اهواز هم نسبت بین عرب ها و لرها نزدیک به هم هست

قضیه تغییر مذهب وجود داره، اما بزرگ سازی رسانه ای در موردش شده، جریان های خلق عرب برای بدست آوردن دل کشورهای عربی روی این قضیه مانور دادند و سرویس های امنیتی کشور هم برای کاهش جذب نیرو توسط خلق عرب روی این قضیه مانور داده، و گرنه اگر هم تغییر مذهبی باشه، اعتقادی نیست و سیاسی ه

جریان خلق عرب بین عرب های خوزستان نمیتونه جذب نیرو زیادی بکنه، مگر زمانی که جریان کورش پرست ضد عرب در ایران تقویت بشه و بهش بلندگو داده بشه، مگر زمانی که یک سری هوس کنند که ترکیب جمعیتی مناطق عرب نشین را تغییر بدن

رگ تشیع گرایی بین عرب های خوزستان قوی هست، تا زمانی که این رگ تشیع قوی باشه، نباید ترسی از جریان خلق عرب داشته باشیم، اما اگر زمانی جریان به اصطلاح ملی گرایی که در واقع کوروش پرستی هست، توی کشور تقویت بشه، جریان خلق عرب هم قوی میشه
[/quote]
دوستان متاسفانه مثبت ندارم تقدیم کنم
یه فکری کنند مسئولین

ممنونم از پاسختون تقریبا از تشییع خوزستان مطمئن بودم ولی خوب گفتم بقیه دقیقتر بگند با تمام صحبت هاتون موافقم
الا اینکه ایران دوستی رو ( ملی گرایی ) محدود به یک عده کوروش پرست نباید کرد ملی گرایی مترادف کوروش پرستی نیست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
اگر خدا پرستي باشد حب وطن هست ، همه اينها است . فتنه ٨٨ كه ديدم خيلي دلم محكم تر شد . اونجا تو ان اوضاع هيچي نشد اينجا كه ديگر هيچ يك گروه كوچك تندرو ترس ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر.....

[/quote]

عزیزم، بحث دولت ها نیست. بحث اسلامه. خود دولت هم مال اسلامه و جامعه اسلامی.
می دونید که مالکیت ما حتی بر خودمان هم 100% نیست ؟ اموال که بماند. مثلا شما حق خود کشی یا اینکه خودتون رو صدمه بزنید ندارید. اموالتون رو هم حق ندارید اسراف کنید و یا در راه غیر شرعی مصرف نمایید.
« من تولی بالمومنین من انفسهم » رو که شنیدید؟
« م
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به خواست مدیریت احترام بگذارید. اگر نظری در مورد قومیت ها دارید در این تاپیک مطرح کنید تا طیف مخالف نیز ان را نقد کند.
http://www.military.ir/forums/topic/26020-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%82%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7/
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Zapad' timestamp='1403111171' post='386841']
سلام
کوچکترین بحثی در مباحث ای چنینی موجب بدبینی و اب تو هاون دشمن ریختن و کدورت میشه ومتاسفانه با فراق بال نمیشه صحبت کرد
در رابطه با خوزستان چند تا سوال دارم ؟
جمعیت عرب خوزستان چقدر هست ؟
با چند تا عرب خوزستان قبلا صحبت میکردم همچین دیدی نداشتند و خیلی وطن پرست بودند
این اعراب چقدرشون سنی اند( افراطی چقدرشون ؟) ( فکر میکنم غالب جمعیت خوزستان شیعه باشه )
به نظرتون روی نژاد پرستی مانور بیشتری میتونند بدن یا روی فرقه گری مذهبی ؟
-----------------------------

طبق برداشت من جمعیت نسبی اعراب در استانی مثل هرمزگان بیشتر هست تا خوزستان کسی آشناست با منطقه شرح بدهد ممنون.
[/quote]

دوست عزیزم
قصد از گفتن مواردی که بهشون اشاره کردید توهین و یا خدای ناکرده انگشت اتهام به سوی جمعیت مورد بحث نبود فقط برای یادآوری پتانسیلها بود نادیده گرفتن واقعیات دردی از کسی دوا نمیکنه.

در مورد جمعیت هموطنان عرب زبان اختلاف نظرها زیاده ولی آمارها میگن حدودا یک سوم جمعیت استان خوزستان رو تشکیل میدن. (البته پس از سرنگونی رژیم صدام تعداد بیشماری از شیعیان عراق به خوزستان مهاجرت کردن و آزادانه در روستاها ساکن شدن)

هموطنان عرب زبان خوزستان عمدتا میهن پرست هستند و این حس میهن پرستی بعد از سرنگونی صدام و توقف تبلیغات پان عربیسم به مراتب بیشتر شده هر آتیشی بلند میشه از گور حزب [u]خ ل ق[/u] [u]ع ر ب[/u] به آتیش بیاری آل مزخرف سعود بلند میشه.

در خوزستان سنی نداریم مگر اینکه از جای دیگه اومده باشه یا به تسنن تغییر مذهب داده باشه(البته دو سه سالی هست در یکی از مناطق عرب نشین اهواز یه مسجد سنی شما بخونید سلفی زدن) در سطح شهر گهگاهی که با دوستان و آشنایان عرب زبان صحبت میکنیم در صحبتهاشون آمیزه ای از ایده های سلفی و نژاد پرستی توجه رو جلب میکنه ولی در حد گپ و گفت نه در حد افراطی که نشون میده یک برنامه منسجم در پشت پرده هست که بعضا کار ماهواره و تغییر مذهب داده ها ست ولی موضوعی که خیلی باعث میشه کمتر به این قضایا اعتنا کنن ارتباطشون با کشور عراق (به واسطه اینکه عمدتا اقوامی در اونجا دارن و سفر به عتبات عالیاته و دیدن حال و روز اونجا) من از هر خوزستای عرب زبانی که پرسیدم ایا حاضری عراق زندگی کنی جواب قاطع نه بوده این در حالیه که در زمان رژیم صدام کشته مرده عراق بودن.

به اعتقاده بنده مانورها رو قضیه نژاد پرستی با آمیزه افراط گرای سلفی خواهد بود بعد از پا گرفتن ، نژاد پرستی کنار خواهد رفت و چهره زشت سلفی گری خودشو نشون خواهد داد بالاخره باید در برابر جهادیهای غیر عرب هم رو سفید باشن. ویرایش شده در توسط farhad1124
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر.....

[/quote]
دولت به تمام احاد ملت بدهكار اين يه بحث جدا هست اما اينكه بگيم اقوام هزاران سال كه اينجا هستن با واقعيت هاي تاريخي همخوني نداره اصولا هزاران سال پيش قوم هاي ايران به شكل امروزي نبودن دولت وظيفه داره به تمام مردم كشور خدمات مشابه بده اين يه بحثه اما كسي صاحب منطقه خاصي نيست يعني همونقدر كه شما در ايلام سهم داري و وظيفه داري كه ابادش كني من هم سهم دارم و وظيفه دارم كه ابادش كنم با اينكه تو زندگيم ايلام رو نديدم همونقدر خرمشهر بايد براي يه خرمشهري مهم باشه كه برا يه مشهدي مهمه اصولا نگاه منطقه اي باعث رشد ناهمگون ميشه و مشكل افرينه حالا از هر زاويه اي ما الان يه نگاه تهران محور تو كشور داريم كه غلطه اما راه حل هم نگاه قوم و قبيله محور نيست ميثم جان
در مورد منفي هم شرمنده دستم خورد !

[quote name='farhad1124' timestamp='1403159276' post='386916']
دوست عزیزم
قصد از گفتن مواردی که بهشون اشاره کردید توهین و یا خدای ناکرده انگشت اتهام به سوی جمعیت مورد بحث نبود فقط برای یادآوری پتانسیلها بود نادیده گرفتن واقعیات دردی از کسی دوا نمیکنه.

در مورد جمعیت هموطنان عرب زبان اختلاف نظرها زیاده ولی آمارها میگن حدودا یک سوم جمعیت استان خوزستان رو تشکیل میدن. (البته پس از سرنگونی رژیم صدام تعداد بیشماری از شیعیان عراق به خوزستان مهاجرت کردن و آزادانه در روستاها ساکن شدن)

هموطنان عرب زبان خوزستان عمدتا میهن پرست هستند و این حس میهن پرستی بعد از سرنگونی صدام و توقف تبلیغات پان عربیسم به مراتب بیشتر شده هر آتیشی بلند میشه از گور حزب [u]خ ل ق[/u] [u]ع ر ب[/u] به آتیش بیاری آل مزخرف سعود بلند میشه.

در خوزستان سنی نداریم مگر اینکه از جای دیگه اومده باشه یا به تسنن تغییر مذهب داده باشه(البته دو سه سالی هست در یکی از مناطق عرب نشین اهواز یه مسجد سنی شما بخونید سلفی زدن) در سطح شهر گهگاهی که با دوستان و آشنایان عرب زبان صحبت میکنیم در صحبتهاشون آمیزه ای از ایده های سلفی و نژاد پرستی توجه رو جلب میکنه ولی در حد گپ و گفت نه در حد افراطی که نشون میده یک برنامه منسجم در پشت پرده هست که بعضا کار ماهواره و تغییر مذهب داده ها ست ولی موضوعی که خیلی باعث میشه کمتر به این قضایا اعتنا کنن ارتباطشون با کشور عراق (به واسطه اینکه عمدتا اقوامی در اونجا دارن و سفر به عتبات عالیاته و دیدن حال و روز اونجا) من از هر خوزستای عرب زبانی که پرسیدم ایا حاضری عراق زندگی کنی جواب قاطع نه بوده این در حالیه که در زمان رژیم صدام کشته مرده عراق بودن.

به اعتقاده بنده مانورها رو قضیه نژاد پرستی با آمیزه افراط گرای سلفی خواهد بود بعد از پا گرفتن ، نژاد پرستی کنار خواهد رفت و چهره زشت سلفی گری خودشو نشون خواهد داد بالاخره باید در برابر جهادیهای غیر عرب هم رو سفید باشن.
[/quote]
خوب اين ورود تو گروه هاي بزرگ عرب به كشور كه خطرناكه پس فردا كه عراق تجزيه شد ما يه كشور همسايه همخون داريم باهاشون دردسر ميشه ك!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
نمی خوام تاپیک رو منحرف کنم ولی اجازه بدین تا از تجربه شخصی خودم در مورد مدارس کلیمی بگم . در مدارس کلیمی ما انگلیسی و عبری رو یاد می گرفتیم ولی همه درس ها حتی راجع به دین به زبان فارسی بود . الان بچه های کلیمی ایران هم خوب می تونن بنویسن هم بخونن حتی زمان اقای خاتمی مجوز داده شد که از امریکا چند معلم زبان عبری برای تمرین عبری مهاوره ای بیارن که اوردن . ولی اینکه تدریس به زبان مادری باشه اصلا چیز قابل قبولی نیست . شما تو مدرسه کردی حرف می زنی ، توی خونه کردی حرف می زنی ، توی کوچه با بچه ها کردی حرف می زنی تا 20 سال دیگه یه ایرانی از اصفهان نمی تونه بره کردستان یا ایلام یا کرمانشاه یه هفته بمونه واسه تعطیلات . حتی دیگه نمی شه توی راه تو کردستان وایساد یه چایی سفارش داد یا ادرس پرسید .
[/quote].

دوست من، شما رو از بیرون کشور واست معلم اوردن که عبری یاد بگیری! :)
ما رو سر کلاس با شیلنگ و چوب میزدن که کردی حرف نزنیم...

اینا بینش خیلی فرق داره...

اینکه با زبون رسمی مملکت نتونی حرف بزنی و یا بنویسی یه چیزه، اینکه نتونی به زبون مادریت چیزی بنویسی یا بخونی یه چیز دیگه...
کسی نمیگه فارسی نباشه! ما میگیم زبان خودمون هم باشه! :)

کلا اینجا هر کی شر تر باشه و بیشتر اذیت بکنه، خدمات و امکانات در اختیارش قرار میگیره و بالا میره و هر کس ساکت بشینه و سرش تو کار خودش و بدبختی های خودش باشه، بیشتر میزنن تو سرش و بیشتر میفرستنش پایین...

[quote]در مورد منفي هم شرمنده دستم خورد ![/quote]
اشکالی نداره! فدای سرت...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1403174148' post='386981']
به كشور كه خطرناكه پس فردا كه عراق تجزيه شد ما يه كشور همسايه همخون داريم باهاشون دردسر ميشه ك!
[/quote]
من ترجیح میدم اینارو به چشم شیعه پناهنده به کشور شیعی نگاه کنم
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1403174458' post='386985']
.

اشکالی نداره! فدای سرت...
[/quote]
البته من دست به منفيم خيلي خوبه اما جنس صحبت هات معمولا مشكلاتي هست كه واقعا وجود داره نميشه بهشون منفي داد !

[quote name='farhad1124' timestamp='1403175710' post='386990']
من ترجیح میدم اینارو به چشم شیعه پناهنده به کشور شیعی نگاه کنم
[/quote]
دفعه قبل كه فرار كردن اومدن ايران از توشون يه مدال المپيك در اومد يه وزير امور خارجه اميدوارم اين دفعه هم همينطور باشه در ضمن پناهنده شدن خوب قبول ببرنشون قم نه لب مرز كه خطر داره خوب!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.