senaps

شروع و پایان جیش‌المهدی، گروه نظامی جریان صدر...

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

همین العان از یه پسره بچه نجف پرسیدم
بهش گفتم جیش المهدی توف کرد رو زمین با پا لقدش کرد گفتم اهل حق به زبان عربی با اشاره انگشتاش گفت احل حق از جیش المهدی جداشد العان با حزب ال.. هستش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saeghe_1' timestamp='1397725647' post='372944']
همین العان از یه پسره بچه نجف پرسیدم
بهش گفتم جیش المهدی توف کرد رو زمین با پا لقدش کرد گفتم اهل حق به زبان عربی با اشاره انگشتاش گفت احل حق از جیش المهدی جداشد العان با حزب ال.. هستش
[/quote]
حاجی من هرچی میخونم منظورتو نمیفهمم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان وضعیت گروه های مسلح نظامی عراق که طرفدار ایران هستند چطوریه؟ آیا ایران میتونه یک حزب الله دیگه توی این کشور ایجاد کنه؟
چند دستگی توی این کشور خیلی زیاده..حتی بین دوستان خودمون..الان نوری المالکی مواضعی نرمال و نسبتا خوب با ما داره.حداقل در مورد سوریه که اینجور بوده...تا جایی که میدونم مقتدی صدر هم همیشه از ایران تعریف کرده ...اما این ۲ نفر با همدیگه کارد پنیرن!
واقعا نمیشه این پتانسیل ها رو یک جوری جمع و جور کرد و از توش یک جریان قوی بوجود آورد؟
[quote name='gholam22' timestamp='1397739895' post='372975']
[/quote]
منظورشون احتمالا گردان های عصائب الحق باشه که توی سوریه هم حضور داره ویرایش شده در توسط Maldini

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
[/quote]
من یه جایی کار میکنم که زاعر زیاد میاد اونجا منم شروع میکنم باهاشون گپ زدن از همه جا عراق لبنان بحرین عربستان و بعضی کشورهای اروپایی و افریقایی
به یه پسره که عراقی بود گفتم بچه کجای عراقی گفت نجف گفتم جیش المهدی توف کرد روی زمین پاشو گزاشت روش البته توف که نمادین بود
ولی نفرتشونو از جیش المهدی نشون میداد بعد گفتم عصائب الحق با انگشت نشون داد که اهل حق از جیش المهدی جدا شد و به طرف ایران اومده ویرایش شده در توسط saeghe_1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
الان وضعیت گروه های مسلح نظامی عراق که طرفدار ایران هستند چطوریه؟ آیا ایران میتونه یک حزب الله دیگه توی این کشور ایجاد کنه؟
[/quote]

سپاه بدر که قبلا در خصوصش توضیح دادم، حزب‌الله عراق میتونه باشه! :)....عصائب اهل الحق و اینا هم هستن...

[quote]چند دستگی توی این کشور خیلی زیاده..حتی بین دوستان خودمون..الان نوری المالکی مواضعی نرمال و نسبتا خوب با ما داره.حداقل در مورد سوریه که اینجور بوده...تا جایی که میدونم مقتدی صدر هم همیشه از ایران تعریف کرده ...اما این ۲ نفر با همدیگه کارد پنیرن![/quote]
صدر جریانش یه خورده فرق فوکوله!! نمیشه روش زیاد حساب واز کرد! :)....
ولی همین گروه های فعال کنونی بسیار عالی دارن کارمیکنن و کلی نیروشون توی سوریه و الان هم توی عراق مستقر هستن و دارن برامون با داعش و سلفی ها کلا میجنگن!‌...

[quote]واقعا نمیشه این پتانسیل ها رو یک جوری جمع و جور کرد و از توش یک جریان قوی بوجود آورد؟[/quote]

حزب‌الله و عراق، کارشون مشخصه... حزب الله که خدارو شکر به جایی رسیده که خودمون باید بریم ازش چیز یاد بگیریم و سپاه بدر و گروه های عراقی هم خیلی عالی دارن پیشرفت میکنن، یه 7-8 سال دیگه زمان نیاز دارن تا بشن حزب‌الله امروز! :)...

توی سوریه هم جریان قدرتمند دفاع وطنی رو راه انداختیم که تازه تشکیل شده و اول راهه، از نظر اعتقادی مثل بسیج و سپاه و حزب الله و گروه های عراقی نیست، ولی لااقل توی سوریه میشه ازش حساب برد...
در اینده‌ی نزدیک هم تشکیلات خودش رو بهتر میکنه!! :)...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب صاعقه من هم دقیقا یه چیزی با همین مضمون از یه سرباز شیعه در کربلا شنیدم! در سال 88 البته! دقیقا !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1397742559' post='372982']
توی سوریه هم جریان قدرتمند دفاع وطنی رو راه انداختیم که تازه تشکیل شده و اول راهه، از نظر اعتقادی مثل بسیج و سپاه و حزب الله و گروه های عراقی نیست، ولی لااقل توی سوریه میشه ازش حساب برد...
[/quote]
ممنون میثم خان
ولی حرفم اینه که به جای کتائب حزب الله و سپاه بدر و سایر گروه های موازی یک نیروی واحد قوی و مسنجم بوجود بیاد که همه این ظرفیت ها(یاد جلیلی به خیر icon_cheesygrin ) توی یک نقطه متمرکز بشن.
گیر این کار کجاست؟مشکل چیه؟ ویرایش شده در توسط Maldini

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Azarakhsh' timestamp='1397742631' post='372983']
جناب صاعقه من هم دقیقا یه چیزی با همین مضمون از یه سرباز شیعه در کربلا شنیدم! در سال 88 البته! دقیقا !
[/quote]
[quote name='Azarakhsh' timestamp='1397742631' post='372983']
[/quote]

جناب خودتی ما خاک پای شما هم هستیم icon_cheesygrin

حقیر در گذر دیدار زیاد با شیعیان زاعر خارجی به پژوهشی گران دست یافتم که همشو نمیشه تو این جا گفت
یک نمونش اینکه بدنید روی شیعیان عربستانی زیاد میشه حساب باز کزد خیلی بیشتر از عراقیها بحرینیها و یمنیها خیلی بیشتر

از جهت بلوغ بصیرت عمق اندیشه .

و برادر
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/11684-maldini/"]Maldini[/url][/b]

عزیز نتیجه گیری شما دلیلش عدم شناخت از مردم عراق شیعیان جریانها جهتگیریها ریشه های تاریخی و چندین فاکتور دیگست
اگر منو شما اون شناختهارو داشتیم همین جریان رو پی میگرفتیم
اونقدر بگم سپاه بدر برای ما تومنی 10 زار با حزب ال..
فرق میکنه و جریان عصائب الحق پیشش هیچ هم حساب نمیشه .
حالا یه توصیه میکنم ببین میتونید مستندات از فیلم یا تصویر پیدا کنید چیزی که مربوط به سپاه بدر باشه جز اونایی که تو سوریه هست. ویرایش شده در توسط saeghe_1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saeghe_1' timestamp='1397743336' post='372989']
جناب خودتی ما خاک پای شما هم هستیم icon_cheesygrin

حقیر در گذر دیدار زیاد با شیعیان زاعر خارجی به پژوهشی گران دست یافتم که همشو نمیشه تو این جا گفت
یک نمونش اینکه بدنید روی شیعیان عربستانی زیاد میشه حساب باز کزد خیلی بیشتر از عراقیها بحرینیها و یمنیها خیلی بیشتر

از جهت بلوغ بصیرت عمق اندیشه .

و برادر
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/11684-maldini/"]Maldini[/url][/b]

عزیز نتیجه گیری شما دلیلش عدم شناخت از مردم عراق شیعیان جریانها جهتگیریها ریشه های تاریخی و چندین فاکتور دیگست
اگر منو شما اون شناختهارو داشتیم همین جریان رو پی میگرفتیم
اونقدر بگم سپاه بدر برای ما تومنی 10 زار با حزب ال..
فرق میکنه و جریان عصائب الحق پیشش هیچ هم حساب نمیشه .
حالا یه توصیه میکنم ببین میتونید مستندات از فیلم یا تصویر پیدا کنید چیزی که مربوط به سپاه بدر باشه جز اونایی که تو سوریه هست.
[/quote]
میشه یه توضیح کلی در مورد شیعیان منطقه بدید کلا دستمون باشه کیا چقدر به ایران ارادت دارن در چ سطح مثلا همین عربستان چند درصدش شیعه ک بشه روش کلا حساب کرد مگه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1397744582' post='372992']
میشه یه توضیح کلی در مورد شیعیان منطقه بدید کلا دستمون باشه کیا چقدر به ایران ارادت دارن در چ سطح مثلا همین عربستان چند درصدش شیعه ک بشه روش کلا حساب کرد مگه ؟
[/quote]
فدات شم العان گرفتارم ولی بعدا حتما جواب میدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1397742559' post='372982']
سپاه بدر که قبلا در خصوصش توضیح دادم، حزب‌الله عراق میتونه باشه! :)....عصائب اهل الحق و اینا هم هستن...

صدر جریانش یه خورده فرق فوکوله!! نمیشه روش زیاد حساب واز کرد! :)....
ولی همین گروه های فعال کنونی بسیار عالی دارن کارمیکنن و کلی نیروشون توی سوریه و الان هم توی عراق مستقر هستن و دارن برامون با داعش و سلفی ها کلا میجنگن!‌...

حزب‌الله و عراق، کارشون مشخصه... حزب الله که خدارو شکر به جایی رسیده که خودمون باید بریم ازش چیز یاد بگیریم و سپاه بدر و گروه های عراقی هم خیلی عالی دارن پیشرفت میکنن، یه 7-8 سال دیگه زمان نیاز دارن تا بشن حزب‌الله امروز! :)...

[/quote]
نمیشه این سه تا (سپاه بدر+کتایب حزب الله+عصایب اهل حق) رو ادغام کرد بنام حزب الله عراق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1397761385' post='373031']
نمیشه این سه تا (سپاه بدر+کتایب حزب الله+عصایب اهل حق) رو ادغام کرد بنام حزب الله عراق
[/quote]
اتفاقا شاید اینطوری بهتر باشه. هم میشه تخصصی تررشون کرد و...
فرقی نمی کنه تعداد چقدر و چند گروه باشن مهم آموزش قوی و درست، تسلیحات موثر و تاکتیک های موثر هست. از لحاظ ایمانی و اعتقادی هم باید تقویت بشن.
توی عراق شاید نشه مثل لبنان عمل کرد چون بخش زیادی از عراق سنی مذهب هستتن و اگر گروهی مثل حزب الله تشکیل بشه از اون طرف موجب حساسیت میشه و ممکنه در داخل سنی ها هم گرایش به القاعده و گروه های دیگه زیادتر بشه و این خوب نیست.
باید طوری عمل کرد که فعالیت نظامی شیعه ها توی چشم نباشه و در عین حال از همین الان باید سازمانی برای جذب سنی مذهب های با اهل تفکر مقاومت ایجاد کنیم و این اطمینان رو به اونها بدیم که ما دنبال خاک و مال و منال عراق نیستیم و همچنین ضد سنی و... و علاقه ما ثبات و امنیت عراق و توسعه دوجانبه هست و سنی و شیعه هم با تفکر ناب اسلامی برای ما فرقی نمی کنه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1397766345' post='373039']
اتفاقا شاید اینطوری بهتر باشه. هم میشه تخصصی تررشون کرد و...
فرقی نمی کنه تعداد چقدر و چند گروه باشن مهم آموزش قوی و درست، تسلیحات موثر و تاکتیک های موثر هست. از لحاظ ایمانی و اعتقادی هم باید تقویت بشن.
توی عراق شاید نشه مثل لبنان عمل کرد چون بخش زیادی از عراق سنی مذهب هستتن و اگر گروهی مثل حزب الله تشکیل بشه از اون طرف موجب حساسیت میشه و ممکنه در داخل سنی ها هم گرایش به القاعده و گروه های دیگه زیادتر بشه و این خوب نیست.
باید طوری عمل کرد که فعالیت نظامی شیعه ها توی چشم نباشه و در عین حال از همین الان باید سازمانی برای جذب سنی مذهب های با اهل تفکر مقاومت ایجاد کنیم و این اطمینان رو به اونها بدیم که ما دنبال خاک و مال و شرف عراق هستیم و نه ضد سنی و... و علاقه ما ثبات و امنیت عراق و توسعه دوجانبه هست و سنی و شیعه هم با تفکر ناب اسلامی بای ما فرقی نمی کنه
[/quote]

تو رویا نباشید
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.