Farhud

ملی‌پوش شمشیربازی به گروگان گرفته‌ شد

Recommended Posts

وقتی طرف میاد میزنه تو گوشت و تو هم وامیستی بر و بر بهش لبخند میزنی ، میشه اینی که هست ، تروریست پشت تروریست ، گروهک پشت گروهک ، طرح پشت طرح ، خرابکاری پشت خرابکاری ، ترور پشت ترور ، نا امنی پشت نا امنی ، عقب ماندگی پشت عقب ماندگی ، اساساً مشکل مملکت ما همینه ، نبود جرات و جسارت توی مسئولین مربوطه ، وگرنه هم نیروی انسانیش هست، هم تجربه اش، هم اطلاعات کافی و هم امکانات سخت افزاری اش، توی همین قضیه ی مرزبانها، میشد این جیش العدل رو فیتیله پیچ کرد تا بره پی کارش، اما امان از این آی نمیشه ها، امان از این آی جنگ میشه ها، امان از این آی کشور همسایه هستش ها، امان از این آی اختلاف قومی و مذهبی میشه ها، خلاصه همه دیواری در اینجا بلنده الا دیوار عزت و شرف ایرانی من و شما ... من نمی دونم این همه تلاش و ظرفیت های اطلاعاتی مختلف کی قراره به کار ما بیاد؟
  • Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یک بار در روزهای گذشته در یک تاپیک در مورد عربستان و سپر جزیره از واژه لبخند دیپلماتیک استفاده کردم. در مورد این تروریسم به نظرم کار فرهنگی در پایگاه های انان و پتک اهنین در مقابل تروریست ها
در میان خود مهربان باشید و در مقابله کفار با شدت برخورد کنید.
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تهران را عشق است و شمال شهرش .
در مورد بقیه ی نقاط کشور هم لازم نیست نگران باشند ، فقط چندتا "لبخند دیپلماتیک " می زنند .
فعلا هم نه با این لبخند ها چرخ صنعت می چرخه ، نه سانترفیوژها ؛ به زودی هم قراره امنیت هم بر باد بره .

به صورت کلی عرض می کنم :
خدا لعنت کند خائنین را -> با صدای بلند بگید : آمین
  • Upvote 12
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]چرا دوستان همه چیز رو ربط میدن به این دولت ؟؟؟[/right]
[right]فکر میکنید اگه سپاه بخواد کاری کنه دولت میتونه جلوشو بگیره ؟؟؟[/right]
[right]مثلا اون موقع که قطعنامه ها پاره میشد چند تا عملیات تو خاک پاکستان انجام شد ؟؟؟[/right]
[right]نکنه انتظار دارید یه سیاست مدار بره عملیات انجام بده ؟؟؟[/right]
[right]اصلا فکر کردین حمله به خاک یک کشور یعنی چه؟[/right]
[right]یه نگاه به وضعیت امروز روسیه و اکراین بندازین[/right]
[right]من نه از دولت قبل دل خوشی دارم و نه از این دولت اما منافع دراز مدت کشورم رو فدای حزب بازیهام نمیکنم[/right]
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death-white' timestamp='1399186340' post='375601']
[right]چرا دوستان همه چیز رو ربط میدن به این دولت ؟؟؟[/right]
[right]فکر میکنید اگه سپاه بخواد کاری کنه دولت میتونه جلوشو بگیره ؟؟؟[/right]
[right]مثلا اون موقع که قطعنامه ها پاره میشد چند تا عملیات تو خاک پاکستان انجام شد ؟؟؟[/right]
[right]نکنه انتظار دارید یه سیاست مدار بره عملیات انجام بده ؟؟؟[/right]
[right]اصلا فکر کردین حمله به خاک یک کشور یعنی چه؟[/right]
[right]یه نگاه به وضعیت امروز روسیه و اکراین بندازین[/right]
[right]من نه از دولت قبل دل خوشی دارم و نه از این دولت اما منافع دراز مدت کشورم رو فدای حزب بازیهام نمیکنم[/right]
[/quote]
برای اینکه هر استان شورای تامین داره و اینطور نیست که سپاه سر خود بتونه هر کاری بکنه. مگر جاهایی که هر دولتی بیش از حد کم کاری کنه که سپاه بنا به قانون سرخود کاری می کنه یعنی با استناد به قانون.

ربطی به دولت هم برخی امور نداره شرایط هست که اقتضا می کنه برخی کارها بشه یا نشه. منتهی دولت تاثیرگذار هست وقتی سیاست دولتی مثلا شل هست خوب تاثیر می زاره توی تمام شوون و وقتی تند همچنین و...
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یک مطلب غم انگیز دیگه بگم که نمیدونم روی چه سیاستی سپاه آمد و تعداد زیادی بلوچ سنی استخدام کرد و الان این برادران رو توی گشتهای بین جاده ای میشه دید .وای از روزی که نیاز بشه از اینها استفاده بشه آنوقت شاید با یک فتوای مولوی عبدالحمید لوله اسلحه ها برگرده.آدم ناخوداگاه یاد چریک های یونانی خشایارشاه در حمله به آتن میفته

ا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='keivan2' timestamp='1399187322' post='375605']
دوستان یک مطلب غم انگیز دیگه بگم که نمیدونم روی چه سیاستی سپاه آمد و تعداد زیادی بلوچ سنی استخدام کرد و الان این برادران رو توی گشتهای بین جاده ای میشه دید .وای از روزی که نیاز بشه از اینها استفاده بشه آنوقت شاید با یک فتوای مولوی عبدالحمید لوله اسلحه ها برگرده.آدم ناخوداگاه یاد چریک های یونانی خشایارشاه در حمله به آتن میفته

[/quote]

شیعه ی علی ( ع ) کسی رو بدون ارتکاب به جرم ، مجازات نمی کنه .
اصل بر اعتماد هست .
این سیره ی حضرت رسول ( ص ) و ائمه بود که اصل رو بر خوب بودن طرف می گذاشتن و بهش مسئولیت می دادند مگر اینکه عدله ی متقن علیه طرف وجود می داشت .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='keivan2' timestamp='1399187322' post='375605']

ا
[/quote]این سیاست بومی گزینی یکی از تاثیر گذارترین سیاست ها می باشد. اینان در درگیری اگر شهید شوند,تروریست کار تروریست ها در اقناع پایگاه هایشان به اینکه برای بلوچ یا سنی می جنگند یا کشته می شوند به مشکل می خورد. محافظین روستا بیست سال است که در ترکیه اجرا می شود و افراد طرف قرار داد با دولت از روستا و منطقه اطراف ان حفاظت می کند و در موقع لزوم همراه با سایر نیروهای نظامی دست به عملیات می زنند.در چند سال گذشته تنها یک مورد کمین خوردن نیروها بود که اطلاعات را محافظین به تروریست ها داده بودند.
عین این سیاست در استان ا.غ جواب داده است. تروریست ها در میان برخی از طایفه ها و روستا هایی که در ان بسیجی ویژه شهید کرده اند پایگاه اجتماعی شان را ازدست داده اند.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1399187197' post='375603']
برای اینکه هر استان شورای تامین داره و اینطور نیست که سپاه سر خود بتونه هر کاری بکنه. مگر جاهایی که هر دولتی بیش از حد کم کاری کنه که سپاه بنا به قانون سرخود کاری می کنه یعنی با استناد به قانون.

ربطی به دولت هم برخی امور نداره شرایط هست که اقتضا می کنه برخی کارها بشه یا نشه. منتهی دولت تاثیرگذار هست وقتی سیاست دولتی مثلا شل هست خوب تاثیر می زاره توی تمام شوون و وقتی تند همچنین و...
[/quote]
من یه تاپیک جدید میزنم تا تبعات حمله ایران به خاک کشورهای همسایه برسی بشه
بحر حال نمیشه همینجوری به یک کشور حمله کرد
اما اینم نمیشه که دست روی دست بزاریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته توی همه جای دنیای اسلام و حتی ایران وهابی و سلفی هست ولی این رویکرد غلطی هست که ما اهل تسنن رو با همون چوب برونیم. اهل تسنن توی کشور ما در کنار شیعه در خیلی از استان ها دارن زندگی مسالمت آمیز می کنن و حتی آمیختگی فامیلی و قومی دارن.

نباید این دیدگاه حاکم بشه که ما با موضوعاتی همچون اتحاد و ... در واقع داریم با ووهابیت و سلفی گیری کنار می آیم هر چند پوشیده بر کسی نیست که این فرقه ها از هم وطنان ما نیرو می گیرن و عضو گیری می کنن ولی باز هم مجوزی برای این برخورد دگم ما نیست.
آیه اشدا علی کفار و رحما بینهم... قید نداره که اهل سنت یا شیعه و... و تنها قید اون مسلمان بودن هست پس توی صحبت ها بیشتر توجه کنیم.
بعد هم کشور ما ساخته اقوام و نژادها و... خودش هست باید هم خوزستان رو به مردمش سپرد همونطور کردستان و سیستان و... اگر ما فقط قیر بزنیم که اهل تشیع بیان مسئولیپت و... بگیرن در واقع داریم می گیم شما قهرا عضوی از پیکره این وطن نیستید و اگر چیزی بن حق دارن کشور ما اونها هم هست و حق دارن مثل بقیه بسازنش.

البته منکر این نیستم که چون مذهب رسمی تشیع هست بالطبع خیلی جاها رو نیمشه به غیرش داد.

[quote name='death-white' timestamp='1399189689' post='375614']
من یه تاپیک جدید میزنم تا تبعات حمله ایران به خاک کشورهای همسایه برسی بشه
بحر حال نمیشه همینجوری به یک کشور حمله کرد
اما اینم نمیشه که دست روی دست بزاریم
[/quote]
توی نوشته من چیزی در مورد حمله به پاکستان و... بود؟؟
بنده عرض کردم تصمیمات شما منتج از وضعیت و هزار و یک موقعیت زمانی و مکانی و ... هست. شما میگین من می خوام تاپیکی بزنم که تبعات رو بسنجیم و... خوب بنده هم میگم شرایط ... پس در واقع شما نظر من رو تائید کردید.

بحث دیگه هم دولت بود که عرض کردم اینجور نیست که دولت هیچکاره باشه و بعد کم کاری همه سازمان ها رو سپاه جبران کنه وگرنه دیگه وزارت کشور و شورای تامین ناجا و هزار و یک سازمان عریض و طویل دیگه رو می خوایم چکار کنیم.
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث بر سر پیشگیری هست نه درمان. متاسفانه گاهی حتی یک جمله غیر سنجیده در کشوری مثل ایران که دارای تنوع اقوام هست ممکنه منجر به شکاف امنیتی بشه چه برسه به برخی تحرکات و رقتارهای غیر سنجیده که بعضا تنها به منظور بهره برداری سیاسی از اقوام صورت میگیره و چون منافع سیاسی در این امر به منافع ملی ترجیح داده میشه حوادثی را سبب میشه.
به هر حال سیر حوادث را با توجه به اوضاع منطقه و تحرکات اعراب میشه صعودی تصور کرد و به رفتارهای بعضا غلط دولت هم منتصبش نکرد ولی از دولت هم باید انتظار داشت سنجیده رفتار کنه. دولت در برخی معاونت های فعالش!! در این امر به نظرم بیشتر به دنبال بهره برداری برای انتخابات مجلس هست که این باعث شده برخی مسائل را نادیده بگیره و همچنین تحت تاثیر قرار گرفتن غیر معمول متاثر از افکار عمومی خصوصا مجازی در رابطه با حوادث ملی و امنیتی هم زنگ خطری هست که باید بهش توجه بشه. همه چیز را در همه حوزه ها که نمیشه " دستاورد " تلقی کرد و به دنبالش بود. هر چند به نظرم طیف مقابل هم هنوز در حوادث اینچنینی برخی رفتار های جناحی و سیاسی را که هیچ ربطی به امنیت ملی نداره را انجام میده که خب نتیجش میشه سوق دادن بیشتر دولت به سمت اشتباهات.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1399188546' post='375610']
سیاستش این بود که الان که من با یکسری از بلوچ ها حرف می زنم تو دانشگاه می بینم که طرف میگه آره اونجا که کار نیست ولی سپاه کلی آدم استخدام کرده و حداقل افراد اون منطقه الان بعضا کار دارن و تقریبا هم میشه گفت راضی هستند از این کار ! اون کسایی هم که باهاشون حرف زدم سنی بودن ...
مشکل اینه که شما همه سنی ها رو برابر وهابی ها و سلفی جات در نظر میگیرید ! اگه همین برادرای سنی رو اینطوری باهاشون خوب رفتار کنی (با اینکه در واقع کاری نکردی و حداقلها رو داری واسش فراهم می کنی ) همین ها هم واست می جنگن ، چون ایرانی هستند ، ولی وقتی بزنی تو سرشون اونوقت چه فتوا بدی چه ندی علیهت می جنگند ...
[/quote]
[quote name='blender' timestamp='1399188627' post='375611']
شیعه ی علی ( ع ) کسی رو بدون ارتکاب به جرم ، مجازات نمی کنه .
اصل بر اعتماد هست .
این سیره ی حضرت رسول ( ص ) و ائمه بود که اصل رو بر خوب بودن طرف می گذاشتن و بهش مسئولیت می دادند مگر اینکه عدله ی متقن علیه طرف وجود می داشت .
[/quote]
[quote name='gader' timestamp='1399188659' post='375612']
این سیاست بومی گزینی یکی از تاثیر گذارترین سیاست ها می باشد. اینان در درگیری اگر شهید شوند,تروریست کار تروریست ها در اقناع پایگاه هایشان به اینکه برای بلوچ یا سنی می جنگند یا کشته می شوند به مشکل می خورد. محافظین روستا بیست سال است که در ترکیه اجرا می شود و افراد طرف قرار داد با دولت از روستا و منطقه اطراف ان حفاظت می کند و در موقع لزوم همراه با سایر نیروهای نظامی دست به عملیات می زنند.در چند سال گذشته تنها یک مورد کمین خوردن نیروها بود که اطلاعات را محافظین به تروریست ها داده بودند.
عین این سیاست در استان ا.غ جواب داده است. تروریست ها در میان برخی از طایفه ها و روستا هایی که در ان بسیجی ویژه شهید کرده اند پایگاه اجتماعی شان را ازدست داده اند.
[/quote]

انشالله این سیاست جواب بده اما چند سالی که داره اجرا میشه بخصوص امسال وضع امنیتی استان فقط برای شیعیان خرابه شده بخصوص در منطقه بلوچستان وگرنه شما شنیدین که دماغ یک سنی خونی بشه ویرایش شده در توسط keivan2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.