امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]داداش طرحه جالبیه... اگه ما میتونیم بالگرد اموزشی درست کنیم پس بالطبع باید الان این بالگرد به تولید انبوه برسه... جدا از بحث چرا عکستو سیاه کردی میذاشتی فیض میبردیم... icon_rolleyes[/quote]
فکر نکنم به درد تولید انبوه بخوره چون فقط به درد این میخوره که با کلیات کارکرد بالگرد آشنا بشه،به همین خاطر جاهایی که متحرکن رو راه راه کردن و بیشتر جاهاش شیشه ایه.

داداش اون عکسه که من نیستم دوستمه،عکس از خودم داشتم میزارم بزاری کنار قندون بچه نیاد سراغش :x

ویرایش شده:اوه یادم رفت بگم بهت این دوستم بچه خمینی شهره حساب کارتو بکن دیگه،یه بار دیگه بهش چپ نگاه کردی گروهی میریزن میگیرنتا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این بالگرد مربوط به پیش از انقلاب است در کارخانه هلی کوپترسازی اصفهان نمونه هلی کوپتر اصفهانش هم موجود بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این بالگرد مربوط به پیش از انقلاب است در کارخانه هلی کوپترسازی اصفهان نمونه هلی کوپتر اصفهانش هم موجود بوده.[/quote]

نه عزیز با اطمینان میگم که اینو بعد انقلاب ساختن چون یه دوست داشتم تو هوانیروز به طعنه میگفت تنها هلیکوپتری که خودمون ساختیم همینه ، شما تا حالا صنایع یا علی رفتین یا نه؟اگه اونجا رو دیده باشین این حرفو نمیزنین.

من تا حالا 214 این مدلیش رو ندیدم میشه اگه عکسی چیزی دارین بهمون بدین؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکسش last-war تو تاپیک گالری سلاح های دست ساز است icon_rolleyes :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این مدل و مدل اصفهان 214 از قبل انقلاب توسط کارخانه بل منتقل شده اند.یکی از خوبی های تجهیزات غربی این که با ساپورت کامل منتقل می شوند.دوستان صنایع دفاع ژ-3 های برش خورد و شفاف را دیدند که کاملا مکانسیم اسلحه را نشان می دهند.اما امان از جنس روسی مثال واضح آن سوخو 24 ها که بعد از دو ده تازه بعضی قابلیتهای آن توسط دلاوران نیروی هوایی کشف می شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام کسی میدونه کلا چند نوع هلیکوپتر نظامی تو کشور داریم.منظورم نظامی هستا(هجومی).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اون سال رفتم اين بالگرد رو از نزديك . محل نمايشگاه هاي بين المللي اصفهان هست اون جا ٬ هفته دفاع مقدس . توي نمايشگاه هم كابين كبري رو گزاشته بودن ( البته فقط قسمت كابين ) يه سرباز هم گنار بالگرد بود كه به سوالاي مردم جواب ميداد .
قبلا نمايشگاه هاي خوبي اون جا برگزار ميشد و اطلاعات خيلي خوبي ميداد به آدم . حتي ميزاشتن افراد عادي چند تا از چيزاش رو امتحان كنن . مثلا خودم پشت شبيه ساز توپ تي 72 نشستم و يه بي تي آر رو داغون كردم icon_rolleyes . شبيه ساز رانندگي با تي 72 هم بود و خيلي چيزاي ديگه كه واقعا پر بار و علمي بود . ولي يه چند سالي هست كه محل نمايشگاه عوض شده و كلا خيلي بي محتوا شده و فقط در نهايت يه نمايش نظامي هست كه اونم به درد سرگرم كردن مردم عادي ميخوره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام کسی میدونه کلا چند نوع هلیکوپتر نظامی تو کشور داریم.منظورم نظامی هستا(هجومی).[/quote]

کبرا، بالگرد های بر پایه ی کبرا و شاهد 285.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
لست وار عزیز شما قبلا گفته بودی که ما کبرا رو دیگه می سازیم پس این چیه :mrgreen:
[quote]یه دوست داشتم تو هوانیروز به طعنه میگفت تنها هلیکوپتری که خودمون ساختیم همینه[/quote] icon_rolleyes :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام
لست وار عزیز شما قبلا گفته بودی که ما کبرا رو دیگه می سازیم پس این چیه :mrgreen:
[quote]یه دوست داشتم تو هوانیروز به طعنه میگفت تنها هلیکوپتری که خودمون ساختیم همینه[/quote] icon_rolleyes :x[/quote]

با دقت که بخونی کتوجه میشی:گفتم به طعنه اینو گفته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ببخشید فکر کنم اطلاعات من در مورد این کبرا از بقیه کمی بیشتر باشه.
من این کبرا را حدود 15 سال پیش در پایگاه وطن پور اصفهان دیدم و هنوز کاملا یادمه. اول اینکه این کبرا بعد از انقلاب ساخته شده . دوم اینکه قابلیت پرواز نداره. درواقع بدنه اصلی اون مربوط به یه کبرای آسیب دیده در جنگ می شه که همون زمانی که من این هلی کوپتر رو دیدم عکسش در زمان آسیب دیدگی رو هم گذاشته بودن . بخش عمده اش منهدم شده بود و فقط قسمتهایی از بدنه اش باقیمونده بود . احتمالا چون دیگه به عنوان پرنده قابل بازسازی نبود پرسنل فنی با بازسازی بدنه و نصب قطعات اسقاطی و دست دوم بقیه کبری ها اون رو به نمونه آموزشی تبدیل کرده بودن . قطعا قابلیت پرواز نداره اما قطعا با تبدیل به نمونه آموزشی بهترین استفاده ازش شده بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بالگرد صبا

شرکت پنها بالگرد سبک موتور پیستونی پیستونی(( صبا )) را برای آموزش های خلبانی طراحی و نمونه سازی کرده است . قیمت تمام شده این بالگرد بسیار پایین بوده و برای اموزش خلبانی بسیار با صرفه میباشد. بالگرد صبا دو نفره بوده و قابلیت حمل خلبان و کمک خلبان را دارا میباشد. از این بالگرد ارزان قیمت میتوان در کنار کاربری اموزش خلبانی؛ در زمینه پرواز های شناسایی و گشتزنی ؛ نقشه برداری؛ کنترل مرز های کشور؛ کنترل خطوط لوله های نفت و گاز ؛ کنترل ترافیک ؛ کنترل جنگل ها و محیط زیست، استفاده نمود . با توجه به نیازمندی های کشور به این نوع بالگرد شرکت پنها در حال رنامه ریزی برای ساخت این بالگرد است.

مشخصات:
پیشینه وزن برخاست : 930 کیلو گرم
سقف پرواز : 3100 متر
توان ورد نیاز موتور : 190 اسب بخار
نر خ صعود : 3/8 متر بر ثانیه
مصرف سوخت : 12 گالن بر ساعت
پیشینه سرعت رو به جلو : 158 کیلو متر بر ساعت
بیشترین مداومت پروازی : 3 ساعت
پیشینه برد : 360 کیلو متر
گنجایش مخزن سوخت اصلی: 30 گالن
گنجایش مخزن سوخت اضافی : 19 گالن

عکس بالگرد صبا...