Salem

اسلحه ی تکتیر انداز M98B ، پدیده ای دیگر از آمریکا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='senaps' timestamp='1400352837' post='379022']
(من نمیدونم چرا کردستان به دنیا اومدم؟ شاید من شیرازیم و منو به فرزندی قبول کردن؟ :neutral: )....
[/quote]

icon_eek :-x icon_question

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1400355477' post='379038']
میشه قدری بیشتر توضیح بدید؟
شبکه‌ی عصبی چه طوری میتونه کمک بکنه؟

همونجوری که من گفتم و جناب اشتوکا تکمیل کردن، چیزی حدود 10 عامل و احتمال! هست که دست به دست هم میدن تا گلوله به یه جایی بره...
این مسیر رو شبکه عصبی چطوری میتونه پیش بینی و محاسبه بکنه؟
[/quote]

شبکه عصبی میتونه تراجکتوری حرکت گلوله رو با در نظر گرفتن اکثر عوامل غیرخطی تخمین بزنه ، شما ورودی ها و عوامل دخیل محیطی رو به شبکه میدهید (سرعت باد ، زاویه دهانه ، شرایط آب و هوایی و ...) و مجموعه ی نرون های شبکه نقطه ی فرود گلوله رو تخمین میزنند

اما خود شبکه عصبی و آموزش دادنش هم هم نیاز به الگوریتم نویسی داره !
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='eshqali' timestamp='1400356201' post='379041']
والا همونجور که گفتم تو شبکه عصبی تخصص ندارم و خیلی سر در نمیارم. شاید مقالات تو اینترنت بیشتر از من کمکتون کنه.
ولی تا این حد می دونم که شما عوامل مختلف رو درمیاری(مثلا رطوبت یا هر چیز دیگه ایو) بعد تعداد زیادی آزمایش انجام میدی و نتیجه این آزمایشات رو به همراه عواملی که تو آزمایشات بودن بهش میدی و خود شبکه عصبی یاد میگیره که چطور نتیجه درست تولید میشه. خوبیشم اینه که بعد از اینکه این شبکه یادگیریش کامل شد(که کار سنگینیه و سیستم خوبی میخواد به همراه زمان زیاد) روی پردازنده های ساده تر هم قابل اجراست(مثل لرزشگیر دوربین)
مثل اینکه عملکردش خیلی شبیه مغز آدماس.
[/quote]
شبکه عصبی مصتوعی یه روش حل فرا ابتکاری محسوب میشه باید 10 ها که چه عرض کنم 100 ها ازمایش مثلا تو سرعت باد بخصوصی انجام بشه یا بقیه عوامل تا نتیجه به جواب نزدیک شه بو بعد تو شرایط بهترین جواب رو میتونه پیدا کنه جناب سیناپس من اولین بار اسم شما رو تو همین شبکه عصبی شنیدم فکر میکردم از اونجا برداشتید ولی مثل اینکه ربطی نداره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم به اون شکل و صورت نباشه و برنامه نویسیش که با متلبه خیلی کم باشه. بخض مهمش دادن اطلاعاته و بعد هم کار کردن سیستم(یکی از دوستام یادم نیست پروژش چی بود خیلیم سخت نبود ولی لب تاپش حدود یه هفته روشن بود)
بله گاهی تا هزار آزمایشم میشه. هر چی تعداد آزمایش بیشتر دقت هم بیشتر. ویرایش شده در توسط eshqali

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='eshqali' timestamp='1400361210' post='379057']
فکر کنم به اون شکل و صورت نباشه و برنامه نویسیش که با متلبه خیلی کم باشه. بخض مهمش دادن اطلاعاته و بعد هم کار کردن سیستم(یکی از دوستام یادم نیست پروژش چی بود خیلیم سخت نبود ولی لب تاپش حدود یه هفته روشن بود)
بله گاهی تا هزار آزمایشم میشه. هر چی تعداد آزمایش بیشتر دقت هم بیشتر.
[/quote]
دوست عزیز وقتی شما ازمایش ها رو کامل انجام بدید نسبت به مقادیر جدید خیلی سریع جواب میده اما بحث اینه که شما ازمایش های خیلی زیادی باید انجام بدید! و توش تمام شرایط رو باید ثابت کنید ضعف شبکه عصبی نسبت به مثلا الگوریتم زنتیک اینه که با خورد کردن هر مسئله در تعداد زیادی نرون شرایط رو یکم سخت میکنه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1400361497' post='379059']
دوست عزیز وقتی شما ازمایش ها رو کامل انجام بدید نسبت به مقادیر جدید خیلی سریع جواب میده اما بحث اینه که شما ازمایش های خیلی زیادی باید انجام بدید! و توش تمام شرایط رو باید ثابت کنید ضعف شبکه عصبی نسبت به مثلا الگوریتم زنتیک اینه که با خورد کردن هر مسئله در تعداد زیادی نرون شرایط رو یکم سخت میکنه
[/quote]
بله به نظرم، البته منم اولش گفتم تخصصی تو این زمینه ندارم. ولی حرف شما درسته که برای متغیرهای زیاد اگر بخوایم دقت زیاد بشه باید تعداد آزمایشات رو زیاد کنیم.
اما به نظرم راه اصولی برای انجام چنین کاری همینه. نه اینکه بخوایم با فرمول این کارو کنیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='eshqali' timestamp='1400361786' post='379062']
بله به نظرم، البته منم اولش گفتم تخصصی تو این زمینه ندارم. ولی حرف شما درسته که برای متغیرهای زیاد اگر بخوایم دقت زیاد بشه باید تعداد آزمایشات رو زیاد کنیم.
اما به نظرم راه اصولی برای انجام چنین کاری همینه. نه اینکه بخوایم با فرمول این کارو کنیم.
[/quote]
روش های حل فرا ابتکاری کلا زمانی جواب خوبی میدن که اولا مسئله np-hard باشه ثانیا تعداد متغیر ها خیلی زیاد باشه به نظر من(هیچ تخصصی البته ندارم) برای تیر اندازی فرمول های عادی جواب میدن احتیاجی به پیچیده کردن بحث نیست هر چند که استفاده از این الگوریتم ها میتونه یه کار پژوهشی فوق العاده محسوب شه !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
شبکه عصبی مصتوعی یه روش حل فرا ابتکاری محسوب میشه باید 10 ها که چه عرض کنم 100 ها ازمایش مثلا تو سرعت باد بخصوصی انجام بشه یا بقیه عوامل تا نتیجه به جواب نزدیک شه بو بعد تو شرایط بهترین جواب رو میتونه پیدا کنه جناب سیناپس من اولین بار اسم شما رو تو همین شبکه عصبی شنیدم فکر میکردم از اونجا برداشتید ولی مثل اینکه ربطی نداره
[/quote]

اتفاقا سیناپس رو از Synaps برداشتم که البته تصورات من در زمان این نیک نیم چیز دیگه‌ای بودش!! ولی خوب دیگه بهش عادت کردم...

[quote]اما به نظرم راه اصولی برای انجام چنین کاری همینه. نه اینکه بخوایم با فرمول این کارو کنیم.[/quote]
دوست من، پیاده سازی کلیه‌ي این الگوریتم ها و راه حل ها کد نویسی و فرمول و ایده پردازی و این حرفاست! :)...

[quote]شبکه عصبی میتونه تراجکتوری حرکت گلوله رو با در نظر گرفتن اکثر عوامل غیرخطی تخمین بزنه ، شما ورودی ها و عوامل دخیل محیطی رو به شبکه میدهید (سرعت باد ، زاویه دهانه ، شرایط آب و هوایی و ...) و مجموعه ی نرون های شبکه نقطه ی فرود گلوله رو تخمین میزنند[/quote]

بسیار عالی فکر نمیکردم اینجور جاها هم پاش واز بشه :|

[quote]هر چند که استفاده از این الگوریتم ها میتونه یه کار پژوهشی فوق العاده محسوب شه ![/quote]
چشمک! اگر حوصله و پولش باشه...! :) این متخصصین پس چیکار میکنن ؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1400402009' post='379148']

دوست من، پیاده سازی کلیه‌ي این الگوریتم ها و راه حل ها کد نویسی و فرمول و ایده پردازی و این حرفاست! :)...

[/quote]
من فکر کردم منظور دوستان یه تابع ساده با یه فرموله. شبکه عصبی و متلب نویسی فرق داره با این کار.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='eshqali' timestamp='1400361210' post='379057']
بله گاهی تا هزار آزمایشم میشه. هر چی تعداد آزمایش بیشتر دقت هم بیشتر.
[/quote]

بخش مهم کار انتخاب تعداد نرون ها و لایه های سیستم و بعدش آموزش هست ، برای شبیه سازی شرایط شلیک شاید نیاز به دهها ضریب وزنی و چندین لایه نرون باشه و آموزش دادن اونها برای رسیدن به مقدار بهینه با استفاده از الگوریتم های بهینه سازی به این راحتی ها نیست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1400434259' post='379266']
بخش مهم کار انتخاب تعداد نرون ها و لایه های سیستم و بعدش آموزش هست ، برای شبیه سازی شرایط شلیک شاید نیاز به دهها ضریب وزنی و چندین لایه نرون باشه و آموزش دادن اونها برای رسیدن به مقدار بهینه با استفاده از الگوریتم های بهینه سازی به این راحتی ها نیست.
[/quote]
به نظر شما هوش مصنوعی خوندید یا حداقل پروژه ای تو این زمینه کار کردید.
منم همینو گفتم که برنامه نویسی بخش کوچکی از کاره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.