ALFARD

مروری بر فاجعه هسته ای چرنوبیل

امتیاز دادن به این موضوع:

59 ارسال ها در این موضوع

آقا خیلی زحمت کشیدید یه مثبت به تنهایی کفایت نمی‌کرد. میتونی بفرستیش برا دانشمند یا دانستنیها و .. جنگ‌افزار هم شاید چاپ کنه. :rose: :rose:
8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1400620351' post='379715']
آقا خیلی زحمت کشیدید یه مثبت به تنهایی کفایت نمی‌کرد. میتونی بفرستیش برا دانشمند یا دانستنیها و .. جنگ‌افزار هم شاید چاپ کنه. :rose: :rose:
[/quote]

خواهش میکنم [size=4]الکترو عزیز[/size][size=4] لطف دارید [/size] :rose:
[size=4]اگر هم این نشریات قبول کنند،بنده راه ارسال به اونها رو نمی دونم! [/size]
3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام  - بسیار عالی بود - من هم چند سال پیش یک مقاله جالب در باره خلبان های بالگردهای میل-26 که در این حادثه ماموریت داشتند تا انبوهی از شن و ماسه و صفحات فولادی را بر روی راکتور شماره 4 این نیروگاه بریزند را مطالعه کردم . اسم فرمانده این عملیات سروان گورگن قاراپتیان بود و متاسفانه چند ماه پس از این ماموریت بعلت دریافت دُز بیش از حد تشعشعات رادیو اکتیو بعلت سرطان ، به همراه بیش از 20 نفر از همکارانش فوت کرد .

ویرایش شده در توسط MR9
4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زحمت فراوانی کشیدید.خسته نباشید.
یک سوال داارم:
اثر تششعشع رادیواکتیو روی روبات ها و کلا تجهیزات مکانیکی چیه؟چون همین طور که گفتید ربات ها بیشتر از 40 ثانیه نمیتونستند دوام بیارن.یا مثلا در یک ویدپویی دیدم که یک هلیکپتر که رفته بود بالا سر قلب راکتور تا موادی رو توی اون بریزه بعد از چند ثانیه موندن بالا سر قلب راکتور از هم پاشید و سقوط کرد!
2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اجازه دوستان - در این ارتباط فقط باید بگم که تمامی تجهیزات مورد استفاده در عملیات چرنوبیل بدلیل از کار افتادگی شدید و الودگی بیش از حد از این منطقه خارج شدند و در سیبری و در زیز صدها تن خاک مدفون . اما پس از چند روز تمامی اثار حیات از منطقه دفن این تجهیزات از میان رفت و منطقه تبدیل به یک منطقه نابود شده گردید . با اینکه بالگردهای میل- 26 و میل-8 به صفحات زرهی که از سرب و پارافین ساخته شده بودند مجهز بود ، اما طیف های گاما- بتا - الفا از این صفحات هم عبور کرده و تقریبا" تمامی خدمه با درصدهای الودگی بالا یا بسرعت فوت کردند و یا اینکه دچار از کار افتادگی شدید شدند .
4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
آقا فوق العاده عالی بود تشکر

در برنامه تاپ گیر بی بی سی هم چند وقت پیش به همین شهر رفته بودند، خیلی جالب بود

اپراتور ها برای جلوگیری از حادثه ، بعد از شروع رخداد می تونستن کاری بکنن؟ که با انجام دادنش بتونن از فاجعه جلوگیری و یا ابعادش رو کمتر بکنن؟

[quote name='HAJJ_ABBAS' timestamp='1400652641' post='379737']
یک سوال داارم:
اثر تششعشع رادیواکتیو روی روبات ها و کلا تجهیزات مکانیکی چیه؟چون همین طور که گفتید ربات ها بیشتر از 40 ثانیه نمیتونستند دوام بیارن.یا مثلا در یک ویدپویی دیدم که یک هلیکپتر که رفته بود بالا سر قلب راکتور تا موادی رو توی اون بریزه بعد از چند ثانیه موندن بالا سر قلب راکتور از هم پاشید و سقوط کرد!
[/quote]

از این مستند ها معرفی کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='CASIO' timestamp='1400655265' post='379743']

از این مستند ها معرفی کنید

کاملا مطمئن نیستم ولی فکر میکنم مستند Inside Chernobyl's Sarcophagus بود
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آلفارد عزیز خیلی زحمت کشیدی خدا قوت :rose: :rose: :rose:

من خیلی به چرنوبیل و پیریپیات علاقه دارم خیلی عکس هم از این مناطق جمع آوری کردم واقعا فاجعه ی بدی بود :-(

چندی هستش که در اروپا تورهای توریستی برگزار میشه برای بازدید از چرنوبیل و پریپیات و خیلی هم طرفدار پیدا کرده

راستی من شنیدم هنوز یک عده ای اون طرفا زندگی می کنن و حاضر به تخلیه نشدن البته جمعیت بسیار کمی هستند icon_eek
2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HAJJ_ABBAS' timestamp='1400652641' post='379737']
یک سوال داارم:
[/quote]

خواهش میکنم.قابلی نداشت
اشعه های رادیو اکتیو که شامل گاما بتا و ایکس هستند براحتی می تونند مدارات نیمه هادی مثل سیلیکون ترازیستورها رو دچار اختلال کنند و در اثر تابش زیاد این اختلال به حدی میرسه که دیگه عملا پاسخ مناسب رو نمیده و از کار می افته
اون بالگرد میل 8 بودند که در اثر برخود با کابل یکی از ابزارات ساختمان سازی اطراف راکتور دچار حادثه میشه.فیلمش رو می تونید اینجا ببینید

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10272/xzsds.jpg[/img][/center]
[center][url="https://www.dropbox.com/s/j001cu6u4n8u0dk/chernobul.mp4"][color=#0000cd][b]دانلود [/b][/color][/url][/center]

[quote name='CASIO' timestamp='1400655265' post='379743']
سلام
آقا فوق العاده عالی بود تشکر

در برنامه تاپ گیر بی بی سی هم چند وقت پیش به همین شهر رفته بودند، خیلی جالب بود

اپراتور ها برای جلوگیری از حادثه ، بعد از شروع رخداد می تونستن کاری بکنن؟ که با انجام دادنش بتونن از فاجعه جلوگیری و یا ابعادش رو کمتر بکنن؟
[/quote]

بیشتر اشکالات فنی نیروگاه موجب این حادثه شد.وقتی سیستم خنک کننده و گردش نوترونی همزمان با هم مختل میشه.نباید انتظاری جز انفجار داشت!

[size=4][quote name='MR9' timestamp='1400653146' post='379739'][/size]
با اجازه دوستان - در این ارتباط فقط باید بگم که تمامی تجهیزات مورد استفاده در عملیات چرنوبیل بدلیل از کار افتادگی شدید و الودگی بیش از حد از این منطقه خارج شدند و در سیبری و در زیز صدها تن خاک مدفون . اما پس از چند روز تمامی اثار حیات از منطقه دفن این تجهیزات از میان رفت و منطقه تبدیل به یک منطقه نابود شده گردید . با اینکه بالگردهای میل- 26 و میل-8 به صفحات زرهی که از سرب و پارافین ساخته شده بودند مجهز بود ، اما طیف های گاما- بتا - الفا از این صفحات هم عبور کرده و تقریبا" تمامی خدمه با درصدهای الودگی بالا یا بسرعت فوت کردند و یا اینکه دچار از کار افتادگی شدید شدند .
[/quote]
این هم یک کار اشتباه دیگه...چرنوبیل آلوده شد.چرا باید مکان دیگه ای هم آلوده بشه؟ تجهیزات رو باید همانجا رها می کردند یا در زمین اونجا دفن می شدند.
3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا مطمئنید توی سیبری دفن شدن ؟ عکس گورستان تجهیزات چرنوبیل چیز دیگه ای نشون میده :thinking:
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدمت شما عرض کنم که تا انجایی که من مطالعه کردم ( شاید منبعی که من مطالعه کردن اشتباه کرده ) ، تمامی تجهیزات برای حمل ، قطعه قطعه شد و در بسته بندی های جداگانه بسمت مکانی نامعلوم ، احتمالا" مناطق کم جمعیت یا خالی از جمعیت در استپ های سیبری توسط راه آهن برده شد و در عمق زمین دفع گردید . ولی شدت تشعشعات آنقدر زیاد بود که بلافاصله پس از چند روز کل منطقه مورد نظر آلوده گردید و تا انجایی که من اطلاع دارم به حال خودش رها شد . ( خدا رحم کنه ) :-(
2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دمت گرم من که کلا تاپیکهای متنی رو نمیخونم اینو تا اخر خوندم نصرشم روان بود
اطلاعات خوبی هم توش بود
مثبتو دادم بیا نزدیک
:kiss:

یادش بخیر کال اف دیوتی 4

راستی من یه مستند دیدم از مرگ رها یافتگان اونهایی که روحشون از بدن جداشده و مردن خدشونو
یعنی کمامل از بدن جداشدن خیلی جالب بود
همشون گزشته خودشونو دیده بودن یکیشون بود که رابط فروش اسلحه بود یه کله کنده تو امریکا
میگفت بعد از دیدن گذشتم و
از اینده هم دیدم یه انفجال و قتی سرمو برگردندم دیدم یه تابلو به روسی نوشته خار
فکر کنم میشه چرنوبیل
بدون شک یکی از فجایع بزرگ تو تاریخ بوده ویرایش شده در توسط saeghe_1
3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من الان به اون مجموعه ی عکسهام از چرنوبیل دسترسی ندارم که عکسای گورستان رو بذارم ولی اگر توی گوگل حتی با همون کلیدواژه ی چرنوبیل جستجو کنید نتایج رو میاره

یه مستند روسی هم داشتم که عملیات بالگردهای میل 26 رو نشون میداد بر فراز گنبد راکتور و ... اسمش یادم نیست متاسفانه

یه حادثه ی دیگه هم با همین شدت قبلا توی شوروی اتفاق افتاده که خب اون موقع خبرش درز نکرد و کسی زیاد در موردش نمیدونه در مکانی اتفاق افتاد به نام kyshtym که اسم حادثه هم همینه

میتونه یه موضوع خیلی خوبی برای تاپیک زدن باشه من متاسفانه وقتش رو ندارم وگرنه خودم میزدم تاپیکش رو
3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم