امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[center]
[b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/347081/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D8%B1"]رونمايي از جدیدترین پهپاد ارتش با نام «یسیر» [/url][/b]
[/center]

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از رونمایی جدیدترین پهپاد این نیرو با نام یسیر در روز شنبه خبر داد.

به گزارش تسنیم امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از رونمایی جدیدترین پهپاد این نیرو با نام پهپاد یسیر در روز شنبه خبر داد.

وی افزود: این پهپاد که توسط صنعت دفاعی تولید شده از قابلیت پرواز بالایی برخوردار است.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]لطفا از دوستانی که عربی بلد هستن توضیح بدن در مورد اسم این پهپاد ارتش عراق!!!!! ای شرمنده ارتش ایران[/size]
  • Upvote 6
  • Downvote 17

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من متن رو دیدم یاد :

یتیم یسیر افتادم

سرچ کردم تو دهخدا اینم جوابش:

یسیر. [ ی َ ] (ص ،از اتباع ) اسیر. یتیم . این کلمه در جمله ٔ اتباعی یتیم یسیر متداول است و شاید اصل کلمه ٔ اسیر نیز همین کلمه باشد و در ترجمه ٔ تفسیر طبری کلمه ٔ یسیر مکرر به معنی اسیر آمده است . (یادداشت مؤلف ). این کلمه هم اکنون در آذربایجان به صورت اتباع هم با کلمه ٔ اسیرآید (به صورت اسیر یسیر) و هم با کلمه ٔ یتیم (به صورت یتیم یسیر البته به کسر یاء اول ) : و گفت هیچکس را با این یسیران و این خواسته ها کاری نیست .(ترجمه ٔ تفسیر طبری ). و رجوع به یسر و یسیری شود.
- یسیر گرفتن ؛ اسیرگرفتن : و نگذاشت که یک نفر آدمی یسیر گیرند چنانکه لشکریان یک چهارپای از آن شهر بیرون نیاوردند. (تاریخ غازانی ص 44).

احتمالا منظور ایا این نیست این پهپاد رو اسیر گرفتن و از روش کپی کردن ؟ چشمک
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سپاه اسیر کرده ارتش کپی می کنه و رونمایی؟ :mrgreen:[size=4] [/size]
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1380126546' post='340965']
سلام

من متن رو دیدم یاد :

یتیم یسیر افتادم

سرچ کردم تو دهخدا اینم جوابش:

یسیر. [ ی َ ] (ص ،از اتباع ) اسیر. یتیم . این کلمه در جمله ٔ اتباعی یتیم یسیر متداول است و شاید اصل کلمه ٔ اسیر نیز همین کلمه باشد و در ترجمه ٔ تفسیر طبری کلمه ٔ یسیر مکرر به معنی اسیر آمده است . (یادداشت مؤلف ). این کلمه هم اکنون در آذربایجان به صورت اتباع هم با کلمه ٔ اسیرآید (به صورت اسیر یسیر) و هم با کلمه ٔ یتیم (به صورت یتیم یسیر البته به کسر یاء اول ) : و گفت هیچکس را با این یسیران و این خواسته ها کاری نیست .(ترجمه ٔ تفسیر طبری ). و رجوع به یسر و یسیری شود.
- یسیر گرفتن ؛ اسیرگرفتن : و نگذاشت که یک نفر آدمی یسیر گیرند چنانکه لشکریان یک چهارپای از آن شهر بیرون نیاوردند. (تاریخ غازانی ص 44).

احتمالا منظور ایا این نیست این پهپاد رو اسیر گرفتن و از روش کپی کردن ؟ چشمک
[/quote]

[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4]با سلام[/size][/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4]یسیر به معنای آسان است و ریشه آن از یسر (با ضمه) است درقرآن کریم هم این کلمه آمده است و ریشه آن در آیه : ان مع العسر یسرا - با هر سختی آسایشی و اسانی است[/size][/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4] [color=#000000][b][background=rgb(232, 237, 215)] وَكَانَ ذَلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسِيرًا آیه 30 سوره احزاب - و این برای خدا آسان است[/background][/b][/color][/size][/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif][color=#000000][b][background=rgb(232, 237, 215)]حالا منظور از اسان برای این پهپاد چیست شاید اسانی در عملیاتی کردن ان در میدان نبرد یا آسانی در انجام ماموریت باشد والله اعلم [/background][/b][/color][/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

برادر تلاش من یه قسمتی رو هم دیدم اینو نوشته بود ولی دقیقا کنار همون آسان اضافه کرده بود به معنای اسیر هم به کار میره

به هرحال هرچی هست ... صدای من هم دراومده ! چشمک

بابا به خدا هزار تا اسم اسلامی هست مخ آدم سوت میکشه وقتی میشنوه از ترس!

شده قضیه سایت مشرق گیر داده سردار رو ژنرال مینویسه !

اگر عمری باقی بود و طرحی دادم یک اسمی بزارم دق همه این اسمهای عجیب غریب باشه ....

خود قرآن هزاران هزار اسم خفن داره ... چرا از اینا استفاده نمیشه نمیدونم ! ای بابا

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که به اسم گیر میدهند بهتر است اول فرق اسامی [b]عربی[/b] رو با اسامی[b] اسلامی[/b] بدونن!

هر اسم عربی، الزاما اسلامی نیست و در نام گذاری جنگ افزارها فقط از اسامی اسلامی استفاده می شود.

اسامی عربی بسیار زیادی هستند که در متون و نامهای دینی به کار نرفته اند و شما هم هیچ وقت شاهد استفاده از اونها بر روی تسلیحات و . . . نخواهید بود.
  • Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمیدونم اینا عرق ملی ندارن اینقده از پارسی و ایرانیت گریزونن که اسم عربی میزارن؟!!!!!!!!!!!!هیییییییییییییی خدا(نمیگم اسم عربی بده ها اما ما ایرانی هستیم بخدا)
  • Upvote 18
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر فرید همین پست بالایی ت نوشته عربی با اسلامی فرق میکنه اخوی!

در کل بنده موافق با کلمات اسلامی مناسب هستم ...! اما خوب راضی هستیم به رضای خدا ، انشاالله که کارایی شون اسلامی باشه !

یا حق
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حتي اگه از كلمات اسلامي هم استفاده بشه از چيزي استفاده بشه كه مصطلح باشه تو فارسي متاسفانه يه روند نزولي داريم تو اسم گذاري واقعا ذوالفقار هم عربي اما كسي نميگه بده اما يسير ديگه خيلي جالب نيست ویرایش شده در توسط death2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا اسم رو ول کنید !!‍!

حماسه که اون شد ! :chicken:

ببینیم این چی میشه !!!!!!!!!!!!!!! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر میکنم کلمه خلیج فارس هم باید اسلامی بشه مثلا خلیج نازعات یا خلیج عنکبوت که به عرب ها هم بر نخوره
واقعا نام گذاری تسلیحات افتضاح به تمام معناست
  • Upvote 9
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا جناب پوردستان گفته! جوری نشستین سر اسمش دعوا میکنین انگار امیر سیاری یا حاج قاسم گفته چنین کاری میکنیم! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من دو روزه دارم [b]یسیر [/b]رو می خونم [b]بسیر [/b]... همش هم با خودم می گم چرا با س هست باید با ص باشه rolling_on_the_floor[size=4] [/size][size=4] [/size] :laughing:

البته تو نامگذاری حتما نباید از اسامی ترسناک و قوی استفاده کرد برای نمونه :
[color=#000000][font=sans-serif][size=3]"[/size][/font][/color][url="http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Boy"]Little Boy[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3]" یا همون [b]پسر کوچولو[/b] اسم بمب اتمی بود که بر ضد هیروشیما استفاده شد و [/size][/font][/color][color=#000000][font=sans-serif][size=3]"[/size][/font][/color][url="http://en.wikipedia.org/wiki/Fat_Man"]Fat Man[/url][color=#000000][font=sans-serif][size=3] [/size][/font][/color][color=#000000][font=sans-serif][size=3] [/size][/font][/color][color=#000000][font=sans-serif][size=3]" یا همون [b]مرد چاق [/b]هم اسم بمب اتمی بود که بر ضد ناکازاکی استفاده شد ... اشخاصی که هیچ کاری ازشون بر نمیاد :winking:[/size][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.