امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='cheka' timestamp='1380289410' post='341481']
والا بنده که هرچی میگم شما حرف خودتون رو میزنید ! اصلا شاهد طراحی رادارگریز نداره که حالا شما به یه سطح مقطع راداری ارابه گیر دادید ، اگر هدف مقابله با اشرار باشه هم اشرار رادار هوایی ندارند پس بحث RCS منتفی هست.

اگر از نظر شما اضافه کردن یک پمپ (تازه اگر قبلا برای سیستم کنترل سکان های پهپاد روش نصب نبوده باشه) و چند سیلندر و عملگر هیدرولیکی برای باز و بسته کردن یک ارابه فرود "پیچیده و پرهزینه و ریسک پذیر" هست دیگه حرفی برای گفتن در این مورد نیست :winking:
[/quote]
بدون ارابه جمع شونده
[URL=http://upload7.ir/][IMG]http://upload7.ir/images/51703441186994476249.jpg[/IMG][/URL]
با ارابه جمع شونده
[URL=http://upload7.ir/][IMG]http://upload7.ir/images/92922307570347757250.jpg[/IMG][/URL]

این پهباد برای درگیری با بالگردها و حتی هواپیماهایی پشتیبانی نیز قابل استفاده است و دلیل گفته هایم هم این تصویر است

برای رسیدن به هدف رهگیری باید سطح مقطع راداری تا حد امکان کم باشد
پس ارابه فرود اگر یک سیلندر و پیستون هست باید برای هر دو نصب می شد
فکر کنم تصاویر گویاست
لطفا به گالری منتقل شود ویرایش شده در توسط speed
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/File:UAV_Predator_Italian_Air_Force.JPG"]http://en.wikipedia....n_Air_Force.JPG[/url]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]مطابق استاندادهای بین المللی هست [/right][/font][/color] icon_cheesygrin[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right] [/right][/font][/color]
[/quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]استاندارد هاي بين المللي عجب ملخ هاي كوچيكي دارند[/right][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]استاندارد هاي بين المللي [/right][/font][/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1380291446' post='341498']
بدنه اصلي موشک سديد کاملا بر مبناي موشک تاو ساخت شده
تنها نوع هدايتشون فرق ميکنه.

قمستي اصلي بدنه سديد همون موشک تاو هست در واقع سديد بر مبناي تاو ساخته
شده تا هزينه طراحي مجدد پايين بياد. منتها بجاي هدايت خط ديد و سيمي
به سيکر ليزري مجهز شده.

اون موشکي هم که به هدف نخورد به احتمال زياد
موشک قایم بود نه سديد... شاهد توانايي پرتاب هر دو رو داره.
[/quote]
دوست خوبم سلام
حق با شماست در تماسی که با یکی از دوستان عزیزم گرفتم هم فرمایشات شما رو تایید کرد
بنده در مقایسه سدید و دهلاویه اشتباه کرده بودم و دهلاویه نمونه روسی است نه سدید
سدید بدنه تاو و سیستم هدایت اپتیکی است مثه قایم که نمونه هدایت لیزری تاو هست
ضمن تشکر از شما بابت اطلاعات اشتباه خودم از همه پوزش میخوام
دستتون درد نکنه
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='speed' timestamp='1380291843' post='341502']
این پهباد برای درگیری با بالگردها و حتی هواپیماهایی پشتیبانی نیز قابل استفاده است و دلیل گفته هایم هم این تصویر است
برای رسیدن به هدف رهگیری باید سطح مقطع راداری تا حد امکان کم باشد
پس ارابه فرود اگر یک سیلندر و پیستون هست باید برای هر دو نصب می شد
[/quote]

تسلیحات نصب شده روی مدل جمع شونده هم همان تسلیحات هوا به زمین هستند لذا نمیتونیم بگیم چون پهپاد برای درگیری هوایی هست چنین اتفاقی افتاده

ضمن اینکه پیشتر هم عرض کردم ، اگر قرار به رادارگریزی باشه باید تمام طراحی پهپاد بر این اساس باشه نه اینکه با جمع کردن یک ارابه فکر کنیم پهپادمون رادار گریز شده ! همان ملخ های توربوپراپ انتهای پهپاد چند برابر کل بدنه اثر راداری دارند !

در مورد ارابه فرود هم بحث بنده نحوه ی جمع شدن و بازشدنش هست نه کل بحث طراحی و ساخت ارابه فرود که شما بحث رو میبرید تا مقطع دکترا ! :mrgreen:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRIAF' timestamp='1380288492' post='341471']
[right]تبریکات زیاد به همه[/right]

[right]یادم میاد موقع رونمایی حماسه گفتم این پهپادی نیست که قرار بوده رو نمایی شه...حالا از دلیل دقیقش خبری نداشتم.به سهیل هم گفتم تو اون تاپیک از قبل خبرکشی نکن ممکنه لحظه اخر جای پهپادها عوض شه...[/right]

[right]به هر حال دلم واقعا از رونمایی این پهپاد خنک شد و شاد شدم.بچه ها سوال:کار سختی که موشک سایت ویندر رو این شاهد های خوشگل نصب کنن برای درگیری با هلی کوپتر ها و پهپاد های دشمن؟و سوال دیگه اینکه اگه شلیک از اون نوعی انجام شد که تیوب داشت،موشکش چه نوعی بود؟یعنی از اون نوعی نبود که چرخش متحرک هست و موشکش سدید بود...پس نوع موشک تیوب دار چی بود؟[/right]
[/quote]

[right]بچه ها سوالای منم جواب بدین دیگه[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
من هم این موفقیت رو تبریک میگم .
یک سوالی که پیش میاد اینه که این دو تا پهپاد در تصویرها ظاهرا دونسل از این پرنده رو نشون می دهند . یکی که ظاهرا قدیمی تره و احتمالا کوچکتر و با ارابه فرود ثابت و البته نمونه اصلی شناسایی اون بوده و دومی که کمی بزرگتر به نظر میاد و ارابه فرود جمع شونده داره و احتمالا نسخه اصلی هست که برای نمونه اصلی درگیری طراحی شده است و احتمالا ارتقای موتور هم داشته است تا بتواند وزن بیشتری را برای مداومت پروازی بالاتری پوشش دهد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]پهپاد مناسبی به نظر می‌رسد. بنده هم تبریک عرض می‌کنم. :)[/font][/size][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] [/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]دو نکته مهم، یکی بحث روش‌های موقعیت یابی پهپاد هست. و دیگری موضوع لینک‌های ارتباطی.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در مورد موقعیت‌یابی، خوب جی‌پی‌اس غیرنظامی و گلوناس میتونه به انضمام در کنار سایر روش‌ها به صورت ترکیبی مطرح باشه.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما در مورد، لینک‌های ارتباطی (هدایت و فرمان، و همچنین دریافت داده‌ها از طرف پهپاد)، به نظرم با توجه به اینکه فعلا دسترسی به ماهواره ارتباطی امکان‌پذیر نیست، بنابراین عملکرد اون در محدوده سرزمینی و یا با استفاده از عناصر واسط ارتباطی (مثلا بالون‌های رله کننده یا هواگردهای ارتباطی و...) میتونه به صورت نسبتا محدود به خارج از خط دید ایستگاه‌های زمینی در خارج از محدوده سرزمینی گسترش پیدا کنه.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]مسلما این پهپاد در حمایت از نیروها در خط دید مشکلی نخواهد داشت.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]با سلام بنده هم تبریک عرض میکنم باشد که موفقیت های بیشتر بدست آید
در ضمن میخواستم نظر دوستان رو در مورد بال های جمع شونده روی این پهپاد بدونم[/size] ویرایش شده در توسط rasooldanger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد به هدف نخوردن موشک توی تصویر

قبلا یک فیلم مشابهی از شلیک های تمرینی تانک ذوالفقار و فانتوم دیده بودم که توی فیلم به نظر میومد که گلوله و موشک به هدف برخورد نمی کنه !
که بعدا که از یکی از دوستان مطلع سوال کردم ، این جواب رو داد که یحتمل این جا هم جواب بده .

گاهی اوقات هدف یک صفحه یا حتی کاغذ بزرگ هست که مثله زمان شلیک با اسلحه ی دستی ، مثلا کلاش ، برای تست های موشک های اپتیکی یا حتی تمرین شلیک تان ها هم از اون در ابعاد بزرگ استفاده میشه .
کیفیت فیلم چون کم هست به نظر میاد که موشک به هدف نخورده ، در صورتی که در اصل موشک از کاغذ یا همون هدف رد شده و پشتش با برخورد به زمین منفجر میشه !
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر دوستان، طول باند لازم برای پرواز این پرنده چقدره؟ امیدی هست در آینده بشه به نوعی از روی ناو بلندش کرد و خدمت دزدای دریایی رسید؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر می کنم اون موشک های با سر سیاه، مثل برخی موشک های ضد تانک که قابلیت ضد بالگرد دارن، قابلیت استفاده علیه بالگرد داره. ویرایش شده در توسط M-ATF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1380294759' post='341519']
در مورد به هدف نخوردن موشک توی تصویر

قبلا یک فیلم مشابهی از شلیک های تمرینی تانک ذوالفقار و فانتوم دیده بودم که توی فیلم به نظر میومد که گلوله و موشک به هدف برخورد نمی کنه !
که بعدا که از یکی از دوستان مطلع سوال کردم ، این جواب رو داد که یحتمل این جا هم جواب بده .

گاهی اوقات هدف یک صفحه یا حتی کاغذ بزرگ هست که مثله زمان شلیک با اسلحه ی دستی ، مثلا کلاش ، برای تست های موشک های اپتیکی یا حتی تمرین شلیک تان ها هم از اون در ابعاد بزرگ استفاده میشه .
کیفیت فیلم چون کم هست به نظر میاد که موشک به هدف نخورده ، در صورتی که در اصل موشک از کاغذ یا همون هدف رد شده و پشتش با برخورد به زمین منفجر میشه !
[/quote]
منظور دوستمون به این صورته:

[center]که گرد و خاک آتش پشت هدف دیده میشه[/center]
[center][img]http://1.irartesh.ir/uploads/irartesh-ir_138029526312471.jpg[/img][/center]

[center]ولی در واقع این اتفاق افتاده[/center]
[center]
[img]http://1.irartesh.ir/uploads/irartesh-ir_138029526337522.jpg[/img][/center]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقت کردین تو فیلم یه جا یه بسیجی را نشون میده با چفیه، داره پهپاد را کنترل میکنه. آمریکا این صحنه را تو خوابش هم نمی دید icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.