امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دزدی اطلاعات...البته کاملا بیشتر از اینها حقمونه.

البته دزدی كه نیست. ما به این كپی رایت كه فقط منافع گروهی را متضمن میشود عقیده نداریم.

ناراحتند؟ آنها هم فیلمهای ما را در تلوزیونشان پخش كنند.. بروند زد یو 23 -8لول بسازند.. چه میدانم.. از روی غدیر كپی كنند... اگر نمی كنند تقصیر خودشان است.

دی

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در یکی از رژه ها موتور RD-33 و موتور F-7 حضور داشتن ... داخل اون موتور اف 7 خبرهایی بود  big_grin

موتور اف 7 ،

Liyang Wopen-13F

تراست خشک 44.1 کیلو نیوتن ، تراست با پس سوز ، 64.7 کیلو نیوتن ...

این موتور بر اساس https://en.wikipedia.org/wiki/Tumansky_R-13 ساخته شده .

اگه همین موتور رو به صورت توربوفن بسازند ( حتی با همین تراست ) که مصرف سوختش پائین بیاد ، برای ما جالب می شه ..

ویرایش شده در توسط Juicer
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که خیلی از دوستان تا الان بهش فکر نکردن اینه که این حروف ابجد که در اسامی استفاده میشه دلایلی داره !

مثل فاتح 110 - 313 - 3*3  icon_cheesygrin  :winking:

یا باور 373 - ***  icon_cheesygrin  :winking:

یا قاهر 313 - *** - ***  icon_cheesygrin  icon_cheesygrin  icon_cheesygrin

درسته یکی از قاهرها کوچک هست و برای پرواز نزدیک به سطح آب طراحی شده ... ولی ... 

درسته رسیدن به نمونه ی عملیاتی زمان بر هست و برای نمونه چین تا الان چندین نمونه پروتوتایپ ساخته تا به نمونه ای بدون عیب برسه ... ولی ... دور نیست !

با افرادی که به من اعتماد ندارن کاری ندارم ... 

ولی کسایی که اعتماد دارن بدونن که وقتی حضرت آقا بیش از 20 سال پیش گفتن از گلوله تا فانتوم را باید خودتون بسازید ... سر حرفشون بودن !  big_grin

خیلی چیزها اتفاق افتاده که دوستان خودشون رو زدن به ندیدن !

مثلا لانچر پاتریوت ... از کجا اومد ؟

خیلی چیزها آمده که خبر ندارید !!!

ما تو 20 سال گذشته با چین و روسیه همکاری زیادی پشت پرده داشتیم ... که البته خیلی اذیتمون کردن ... خیلی جاها نامردی کردن !

ولی الان ما به جایی رسیدیم که خودمون موتور جت ساختیم !  big_grin

و خواهید دید که ساختیم ... خوبش هم ساختیم !  big_grin  big_grin  big_grin

موتوری که ترمز صنعت هوایی ما بود ... و با رسیدن به توانایی تولید انبوهش خیلی چیزها به پرواز در خواهد آمد ...

از نمونه بدون پس سوز در بال پرنده گرفته تا جنگنده ای نسل 4 در حد گریپن  big_grin

این حرف ها یه روزی خاطره میشه  :chicken:

داداش برو جلو من خودم پشتتم اصلا گوشت کر کن. بقیه اش به من بگو :-)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب است توی فروم میلیتاری کسی تا حالا به جنگنده صادق اشاره ای نکرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس شما دست بکار شید و اولین نفری باشید که درموردش حرف می زنه تا ما هم امیدوار بشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این یکی جدیده !؟

ما هزارتا آه و بابت این همه بودجه هدر دادن با این همه طرح مختلف ( شفق ، قاهر ، صاعقه ، آذرخش ، برهان ، مرغ عاشورا ، کوثر ) از ته دل کشیدیم ، این هم اضافه شد !؟

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این یکی جدیده !؟
ما هزارتا آه و بابت این همه بودجه هدر دادن با این همه طرح مختلف ( شفق ، قاهر ، صاعقه ، آذرخش ، برهان ، مر
غ عاشورا ، کوثر ) از ته دل کشیدیم ، این هم اضافه شد !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید همون نیمه سنگین منظورتونه
یا شاید هم اون ماکتی که کنار سفره ماهی بود!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر عقل حکم میکنه کشوری که هنوز توانایی ساخت جنگنده نسل چهار ندارد چجوری میخواد نسل 5 بسازه

چینش با اون همه انتقال فناوری از روسیه هنوز نتونسته نسل 5 رو عملیاتی بکنی هنوز که هنوزه پروتوتایپه

بعد شما میگی اف 35 و اف 22 ؟ 

جنگنده ای که فقط نمونه rc و کنترلیش ساخته شده رو با جنگنده ای که عملیاتی شده مقایسه میکنی؟

دربهترین حالت قاهر یه جنگنده سبک با ارتفاع پروازی پست و پایینه و موتور تراست پایین هستش با قابلیت مانور بالا  برای نیروی دریایی....

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

با سلام خدمت شما دوست عزیز 

از لحاظ ایرودینامیکی و شکل ظاهری فکر نکنم کسی در نسل 5 بودن قاهر شکی کنه 

البته در نمونه ماک اپ نواقصاتی داشت که انشالله در نمونه ی اصلی برطرف میشه مثل ورودی هوا 

در خصوص رادار اطلاعی ندارم 

ولی در مورد موتور فکر نکنم ترکیب دو موتور روسی و چینی موتور بدی باشه برای اینکه بگیم قاهر نسل 5 باشه 

شما فکر کردی جریان خرید جت جنگنده از روسیه چیه ؟؟ با توجه به اقتصاد داغون مملکت اونم ارتش و اونم نیروی هوایی؟؟؟؟؟؟ 

حالا اگه سپاه بود یه چیزی ولی ارتش لالا 

چین هم که ... 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان عادت دارن روی چیزی که هنوز مشخص نیست شرط ببندن

از نظر من قاهر یه پروژه صرفا ماک اپ بوده و خروجی نداره زیاد دلتونو صابون نزنین

خیلی پروژه های بهتر از قاهر از لحاض تکمیل شدن مثل شفق و برهان خوابیدن این که فقط یه ماکته

اگه قضیه قاهر و ساخت جنگنده ساخت داخل جدی بود و مشکل موتور بود دنبال خرید سوخو 30 و یاک و غیره نبودن

قاهر مثل شفقه که از سالی که ایونیک و رادار ساخته شد ولی مشکل موتور به دلیل رفتن روس ها داشت هرسال میگن سال بعد عملیاتی میشه

این حرفا بازار گرم کردنه برادران ارتشیه

خرید جنگنده برای من مشخص تره تا ساخت جنگنده

بعد از این همه سال که حدود 15 سال از ساخت صاعقه میگذره و نمونه های دیگه مثل اذرخش و غیر  ...  کلا اگر شماره سریال هارو بشمارید 7 تا ساخته شده ! که 4 تاش تبدیل به نمونه عملیاتی با استتار ابی خاک شدن !

این یعنی چی؟

رویا پردازی به خودممون ضرر میزنه دوستان

واقعیت رو ببینین

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس شما دست بکار شید و اولین نفری باشید که درموردش حرف می زنه تا ما هم امیدوار بشیم.

عرض شود كه من تخصص ندارم اطلاع هم ندارم به منابع هم متصل نيستم اما .... شخصا يك گزارش وزارت دفاع اسرائيل جايي مطالعه كردم كه در سال 2010 منتشر شده بود توي آن گزارش نوشته بود ايراني ها جنگنده اي توليد كردن به نام صادق كه قابليت هاي F18 دارد . از اونجايي كه اطلاعات موساد معمولا خيلي دقيق است من شروع كردم به تحقيق اما جايي ردي هم نديدم توي ميليتاري هم منتشر كردم اما جوابي نگرفتم اما 100% مطمئن هستم نوشته بود جنگنده نه پهپاد . 

با توجه به خلع 20 چند ساله رونمايي از آذرخش خيلي هم بي منطق اين حرف نمي تواند باشد 

حال با خبرهايي كه شنيده ميشه كه امكان رونمايي از يك جنگنده باشه گفتم شايد همين باشه . اميد وارم 

ممنون از شما كه مطالعه كرديد 

ویرایش شده در توسط koloot

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان عادت دارن روی چیزی که هنوز مشخص نیست شرط ببندن

از نظر من قاهر یه پروژه صرفا ماک اپ بوده و خروجی نداره زیاد دلتونو صابون نزنین

خیلی پروژه های بهتر از قاهر از لحاض تکمیل شدن مثل شفق و برهان خوابیدن این که فقط یه ماکته

اگه قضیه قاهر و ساخت جنگنده ساخت داخل جدی بود و مشکل موتور بود دنبال خرید سوخو 30 و یاک و غیره نبودن

قاهر مثل شفقه که از سالی که ایونیک و رادار ساخته شد ولی مشکل موتور به دلیل رفتن روس ها داشت هرسال میگن سال بعد عملیاتی میشه

این حرفا بازار گرم کردنه برادران ارتشیه

خرید جنگنده برای من مشخص تره تا ساخت جنگنده

بعد از این همه سال که حدود 15 سال از ساخت صاعقه میگذره و نمونه های دیگه مثل اذرخش و غیر  ...  کلا اگر شماره سریال هارو بشمارید 7 تا ساخته شده ! که 4 تاش تبدیل به نمونه عملیاتی با استتار ابی خاک شدن !

این یعنی چی؟

رویا پردازی به خودممون ضرر میزنه دوستان

واقعیت رو ببینین

یاک !؟

یاک از کجا آمد !؟

گفتن 2 نوع جت !

1- سوخو 30

2- سوپر جت 100

گرچه احتمالا آخرش میگ 35 میره تو پاچه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که خیلی از دوستان تا الان بهش فکر نکردن اینه که این حروف ابجد که در اسامی استفاده میشه دلایلی داره !

مثل فاتح 110 - 313 - 3*3 icon_cheesygrin :winking:

یا باور 373 - *** icon_cheesygrin :winking:

یا قاهر 313 - *** - *** icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin

درسته یکی از قاهرها کوچک هست و برای پرواز نزدیک به سطح آب طراحی شده ... ولی ...

درسته رسیدن به نمونه ی عملیاتی زمان بر هست و برای نمونه چین تا الان چندین نمونه پروتوتایپ ساخته تا به نمونه ای بدون عیب برسه ... ولی ... دور نیست !

با افرادی که به من اعتماد ندارن کاری ندارم ...

ولی کسایی که اعتماد دارن بدونن که وقتی حضرت آقا بیش از 20 سال پیش گفتن از گلوله تا فانتوم را باید خودتون بسازید ... سر حرفشون بودن ! big_grin

خیلی چیزها اتفاق افتاده که دوستان خودشون رو زدن به ندیدن !

مثلا لانچر پاتریوت ... از کجا اومد ؟

خیلی چیزها آمده که خبر ندارید !!!

ما تو 20 سال گذشته با چین و روسیه همکاری زیادی پشت پرده داشتیم ... که البته خیلی اذیتمون کردن ... خیلی جاها نامردی کردن !

ولی الان ما به جایی رسیدیم که خودمون موتور جت ساختیم ! big_grin

و خواهید دید که ساختیم ... خوبش هم ساختیم ! big_grin big_grin big_grin

موتوری که ترمز صنعت هوایی ما بود ... و با رسیدن به توانایی تولید انبوهش خیلی چیزها به پرواز در خواهد آمد ...

از نمونه بدون پس سوز در بال پرنده گرفته تا جنگنده ای نسل 4 در حد گریپن big_grin

این حرف ها یه روزی خاطره میشه :chicken:

سلام.اقا سهیل .یک سوالو تمام.....قاهر(نمونه رزمی)ایا در صورت تکمیل میشه بهش گفت نسل پنجمی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.