امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

پهپاد ها به ‌این زودی ها جای هواپیما های سرنشین دار رو‌ نمیگیرن ، خصوصا برای ما !
اشراف کامل بر میدان رزم نیازمند ماهواره ها و سیستم های راداری و شنود هواپایه و سیستم های اشتراک اطلاعات هست که به این زودی ها برای ما محقق نمیشن!
البته میشه امید داشت که در آینده پهپادی مشابه گلوبال هاوک ساخته بشه (با توجه تجربه حضور در عراق و سوریه) یا حتی میشه پیش بینی کرد که پهپاد جت نیروی هوایی موسوم به سفره ماهی سایزی در حد هواپیمای تایگر داشته باشه ، اما اینها هیچگاه توان و استعداد جایگزینی با هواپیمای جنگی سرنشین دار رو‌ ندارن!
تنها موردی که احتمال تحققش در این نزدیکی هست ، ساخت نمونه توربوپراپ پهپاد فطرس هست که جایگاه این پهپاد رو به سطح ایتان و ریپر ارتقا میده و در صورت بهره گیری از موتور tv-3 ایران 140 که در دسترس تر هست ، میتونه سایز پهپاد رو بزرگتر و قابلیت هاش رو حتی از این دو پهپاد هم بالاتر ببره!

به نظر

پهپاد ها به ‌این زودی ها جای هواپیما های سرنشین دار رو‌ نمیگیرن ، خصوصا برای ما !
اشراف کامل بر میدان رزم نیازمند ماهواره ها و سیستم های راداری و شنود هواپایه و سیستم های اشتراک اطلاعات هست که به این زودی ها برای ما محقق نمیشن!
البته میشه امید داشت که در آینده پهپادی مشابه گلوبال هاوک ساخته بشه (با توجه تجربه حضور در عراق و سوریه) یا حتی میشه پیش بینی کرد که پهپاد جت نیروی هوایی موسوم به سفره ماهی سایزی در حد هواپیمای تایگر داشته باشه ، اما اینها هیچگاه توان و استعداد جایگزینی با هواپیمای جنگی سرنشین دار رو‌ ندارن!
تنها موردی که احتمال تحققش در این نزدیکی هست ، ساخت نمونه توربوپراپ پهپاد فطرس هست که جایگاه این پهپاد رو به سطح ایتان و ریپر ارتقا میده و در صورت بهره گیری از موتور tv-3 ایران 140 که در دسترس تر هست ، میتونه سایز پهپاد رو بزرگتر و قابلیت هاش رو حتی از این دو پهپاد هم بالاتر ببره!

به نظر بنده بهترین کار اینه که ما رو فناوری پهپاد ها کار زیادی بکنیم...متاسفانه در ایران میگن هرکس در فلان نمرات درسی خوب بود باید بره صنایع..ولی عده ای هستند که طراحی تو خونشونه..ایده ی نو توی خونشونه..من خودم کم ادمی نمیشناسم...یکی از پسر عمو های من در 12 سالگی یک پهپاد ساخت ...حالا نه با اون عظمت یک پهپاد در ابعاد یک کتاب درسی..کنترل از راه دور و مانور قابل قبولی داشت نسیت به سن اون پسر..من وقتی با اون صحبت میکردم کاملا حرفاش علمی بودند...بشدت هم عاشق صنایع دفاع بود..و مخش فقط برای تسلیحات نظامی کار میکرد..بعد مدتی که رسید به بالاتر امیدشو از دست داد که بتونه بره صنایع..و الان دیپلم ریاضی گرفته و دنبال رشته برق قدرته...خب این نخبه ها تو مملکت زیادن..ولی توجهی نمیشه متاسفانه. به شخصه وقتی طرح هاشو دیدم فهمیدم اگه با یک  طرا خبره هم کلام بشه میتونه پهپادی بسازه که در رده های برتر دنیا باشه...خب اینا سرمایه ان که دارن هدر میرن والا چرا نتونیم بسازیم؟؟؟چرا امریکایی ها میتونن ولی ما نمیتونیم؟؟کار نشد نداره...ولی تقصیر خودمونه....ایران باید پهپاد هایی با  تکنولوژی بالا و ابعاد بسیار بزرگ و موتور جت که حالا شما به نظرتون ایران 140 هست بسازه...عمده مشکل صنایع هوایی ما طراحی موتور کار امده...دقت کنید به امریکا..بیشتر سرمایشو رو پهپاد گذاشته..پس میشه جای جنگنده رو گرفت..البته موافق این هستم که باید از نظر هوافضا به حدی برسیم که از ماهواره هامون به راحتی کنترلشون کنیم اما نباید به اون دلیل دست از کار بکشیم...باید صاحب سبک در پهپاد باشیم نه فقط یک الگو گیر که هرمس و ارکیو رو کپی کنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر

به نظر بنده بهترین کار اینه که ما رو فناوری پهپاد ها کار زیادی بکنیم...متاسفانه در ایران میگن هرکس در فلان نمرات درسی خوب بود باید بره صنایع..ولی عده ای هستند که طراحی تو خونشونه..ایده ی نو توی خونشونه..من خودم کم ادمی نمیشناسم...یکی از پسر عمو های من در 12 سالگی یک پهپاد ساخت ...حالا نه با اون عظمت یک پهپاد در ابعاد یک کتاب درسی..کنترل از راه دور و مانور قابل قبولی داشت نسیت به سن اون پسر..من وقتی با اون صحبت میکردم کاملا حرفاش علمی بودند...بشدت هم عاشق صنایع دفاع بود..و مخش فقط برای تسلیحات نظامی کار میکرد..بعد مدتی که رسید به بالاتر امیدشو از دست داد که بتونه بره صنایع..و الان دیپلم ریاضی گرفته و دنبال رشته برق قدرته...خب این نخبه ها تو مملکت زیادن..ولی توجهی نمیشه متاسفانه. به شخصه وقتی طرح هاشو دیدم فهمیدم اگه با یک  طرا خبره هم کلام بشه میتونه پهپادی بسازه که در رده های برتر دنیا باشه...خب اینا سرمایه ان که دارن هدر میرن والا چرا نتونیم بسازیم؟؟؟چرا امریکایی ها میتونن ولی ما نمیتونیم؟؟کار نشد نداره...ولی تقصیر خودمونه....ایران باید پهپاد هایی با  تکنولوژی بالا و ابعاد بسیار بزرگ و موتور جت که حالا شما به نظرتون ایران 140 هست بسازه...عمده مشکل صنایع هوایی ما طراحی موتور کار امده...دقت کنید به امریکا..بیشتر سرمایشو رو پهپاد گذاشته..پس میشه جای جنگنده رو گرفت..البته موافق این هستم که باید از نظر هوافضا به حدی برسیم که از ماهواره هامون به راحتی کنترلشون کنیم اما نباید به اون دلیل دست از کار بکشیم...باید صاحب سبک در پهپاد باشیم نه فقط یک الگو گیر که هرمس و ارکیو رو کپی کنه

اقا وقتی طرح و ایده رو رو بر می داری به هر دری می زنی ازت قبول نمی کنن اونوقت شما انتظار داری استعداد یابی بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز چرا  نگیرند؟؟ما میتونیم کاری کنیم بگیرند...فرق ما و امریکا در اینه که اونا سرمایه های انسانیشونو پیدا میکنن..برای مثال پسر عموی من در سن 12 سالگی یک پهپاد ساخت و در ابعاد یک کتاب بود..اون پسر مخش فقط برای تجهیزات نظامی کار میکنه..یک پهپاد ساخت که واقعا من مونده بودم توش اخه اصلا کسی میدید باور نمیکرد کار یک بچه باشه..اما اینقدر تو کار ساخت بود که نمراتش در این حد نشد که بره صنایع...ولی به شخصه با جرات میگم اگه میرفت و طرح هاش رو با بقیه اشتراک میگذاشت صنعت پهپادی ما بشدت رشد میکرد..ولی متاسفانه هیچ استقبالی ازش نشد و الان داره میره دانشگاه رشته برق...خب  ما عمده مشکلمون موتور اون پهپاد هست و به نظرم ایران 140 نمی تونه موتور خوبی باشه برای پهپادی در حد گلوبال هاوک...ایران نیاز به پهپاد فوق سنگین داره..و کار نشد نداره

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا سپاه پروژه ساخت ماهواره نظامی هم کلید زده! حتی ماهواره بر سوخت جامد قائم هم به نام سپاه ثبت شده! 

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مبارک باشه.

موتورشم گویا بزرگتر شده اینجوری مهمات سنگینترم حمل میکنه.

بنظرتون بدنش از 129 قبلی قطورتر نیست؟؟

بنظرم این دیگه 129 نیست و یه پهپاد جدیده چون تفاوتش زیاده با 129 کلاسیک.

سارم داره.

موتور روتاکس رو میتونیم داخل تولید کنیم؟؟ مدل914؟؟

ویرایش شده در توسط rozbeh
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاهد 129 با ست کام و احتمالا SAR؟

(عکس رو سهیل توی پاک دیفنس گذاشته بود)

473511_49e9c5dcf5352c4d5a70af802215e398.

thumb_473510_0bbdf1ad2630123e054ff909e1d

thumb_473512_422a2e65c3e855c6107010518cc

رادار sar نیست انتن ارتباط ماهواره است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رادار sar نیست انتن ارتباط ماهواره است

منظورشون از سار برآمدگی زیر شکم پهپاده نه حبابه جلویی.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این هم از این :دی
باز هم عکس هست ... ولی بخاطر وجود داربست ارزش ندارد ... به همین دلیل در سایت های خارجی عکس هارو بریدم !

ممنون بابت آپلود عکس ها

جناب این تانک کرار همون تانک سپاه هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شرکت اسمان پیشرانه نمایندگی موتور های روتکس در ایران که شامل 912و914 (ROTAX 912 / 914) میشه

http://www.asmpish.com/INDEX3.htm

http://www.asmpish.com/HTML/IMAGES/870220.jpg

http://www.asmpish.com/HTML/IMAGES/20120625Abjadi.jpg

http://www.asmpish.com/HTML/IMAGES/20111110.jpg

---

شاهد 129 سال 91

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/2/29/582462_661.jpg

اگر محموله دوم رو دوربین در نظر بگیر که هیچی ولی اگر رادار روزنه مصنوعی باشه جالب توجه میشه رادار روزنه مصنوعی ابصار اگر واقعا همینه که داخل تصویره http://gallery.military.ir/albums/userpics/10292/2015-10-27_000643.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.