امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]در مورد قیمت پهپاد های ما چطور ؟[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]بذارین یه مثالی بزنم ، قیمت هر موشک PAC سامانه ی patriot بسته به مدلش بین 1 تا 6 میلیون دلار قیمت داره[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]حالا فکر میکنین پهپادی مثله شاهد برای ما بیشتر از 1 میلیون دلار درمیاد ؟؟؟[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]به فرض این که با هر شلیک اونا موفق به ساقط کردن یه پهپاد ما بشن ، بازهم ما برنده ایم ...[/background][/right][/font][/color][/quote]

شاید جیب آنها ته ندارد ولی جیب ما که ته دارد

[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]چهارما ، دوستان توجه داشته باشین که واقعا در مورد قدرت نظامی ایران یه خفقان اطلاعاتی وجود داره ، جز مسئولان بلندپایه کسی از کم و کیف تجهیزات خبری نداره[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]حتی یک خلبان نیروی هوایی هم در حیطه ی وظیفه ی خودش اطلاعات داره نه بیشتر ، بالاخره اطلاعات طبقه بندی هست و دسترسی بهش محدود[/background][/right][/font][/color][/quote]

برای همین بحث بر اساس داده های دسترس عموم است و شایعات را زیاد مبنا قرار داده نمی شود
چون شایعات یا دروغ است یا محرمانه

[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]حالا من نمیدونم بعضی دوستان چجوری مارو توی یه بخش ضعیف و از قبل شکست خورده میبینن ! و نتیجه میگیرن که خب دیگه ما بی خیال فلان چیزبشیم و پولمونو هدر ندیم ![/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]غیر از اینه که اطلاعات ما نصفش فقط برپایه ویکیپدیا هست ؟![/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اگه هم من بخوام حرفای شما رو قول کم و بخوایم این طور که شما میفرمایید ما بی خیال شاهد 129 و امثالش بشیم ، چون اسمان ایران رسما از نظر شما از پیش فتح شده هست و داشتنش عملا بی فایده [/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]آیا بهتر نیست کلا ما نیروی هوایی و شاید نیروی دریاییمون رو تعطیل کنیم ؟ چون حتما از پیش شکست خورده هستیم دیگه ؟؟؟[/background][/right][/font][/color][/quote]

بحث سر این نیست که ایران می بازد یا نه
بحث سر این است که راه های مقابله با توجه به ضعف ها و قوت ها چیست
مثل بازی شطرنج
و در مقابل هر یک از طرفین چه توازن قوا و ضعف و قدرتی داریم و چگونه می توان آن را بهبود بخشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1371134617' post='315846']
[quote name='013579' timestamp='1371131945' post='315841']
[quote name='arminheidari' timestamp='1371130893' post='315836']
[quote name='013579' timestamp='1371129008' post='315826']
جناب 013579: با توجه به نوشته هاتون به شدت به صنایع دفاع اعتقاد دارین و هر چی هم خبرگذاری ها گفتن رو باور کردین. تنها چیزی که میگم اینه که بهتره همیشه منابع اون طرفی رو هم بخونید چون هیچ طرفی حقیقتو نمیگه و فقط با داشتن یه دید کلی از کل ماجرا از میدان دید هر دو طرف میشه به واقعیت نزدیک شد.
..................................................
اول از همه دوست عزیزم...جناب عالی یه پوزش طلبی کلان به ملت ایران بدهکاری .. به خاطر توهین به ملت و نیروهای نظامی اش و دانشمندانش .. این باید، اولویت جناب عالی باشد...
و اما بعد...
بله درست حدس زده اید، من به صنعت دفاعی این کشور اعتماد و اعتقاد خوبی دارم...نه به شدت...من هم ایراداتی را به نحوه ی مدیریت فنی و علمی و سرمایه گذاری و همین طور برخی کاستی های تکنیکی و دانشی، این تشکیلات عظیم وارد می دونم، اما نه به این شوری که شما میپنداری و نه به آن شیرینی ایی که برداشتت از نظرات من هستش...
نه خیر کی گفته هر چی خبرگذاری ها گفتند را من باور کرده و یا میکنم...از کجای کلامم، اینها را فهمیدین؟...عقل و شعور و توان تجزیه و تحلیل دارم...مگر اینکه شما مرا نفهم و بی شعور در نظر داشته باشید، که این مشکل شماست...
من و هیچ عقل سلیمی، اسیر جنگ روانی شدن و مغلوب غفلت شدن را افتخار و مزیت نمیداند...بله با نظر شما موافقم که باید نظر آنوری ها را هم کامل و جامع مد نظر داشت و در ذهن من هم نبود، اما آن نظری که شما می فرمایید، نه...
نظر حقیقی و قابل اعتماد آنوری ها، همانی است که در اتاق های فکر و ساختار های تجزیه و تحلیل محرمانه، به دست می آید...
نه آن نظری که ناشی از اطلاعات ناقص و بعضا غلط، بخل و کینه ورزی و حسادت عیان آن طرف آبی ها باشد...
من به معنای واقعی کلمه متنفرم از افرادی که بدون مدرک و دلیل حقیقی و حقوقی مسئولان کشور را به دروغ گویی و عوام فریبی متهم می کنند...مدرک داری بفرما...اگر میگویید نوعی عملیات فریب و منطقی است گوش زد میکنم که، مسئولان نظامی کشور در بیان،.نگفتن را کاملا ترجیح می دهند بر دروغ گفتن...عملیات فریب در حوزه ی نظامی و اطلاعاتی تعریف کامل و دقیقی داره که اگر پیگیر باشید، حتما متوجه خواهید شد که چه تفاوت های اساسی و کلانی با عوام فریبی و دروغ در گفتار دارد...
[/quote]
دوست عزیز نظر جماب اسپهبد را کمی با تامل بیشتر بخوان

اما توصیه باتجربه ها به من همیشه عدم دست کم و کوچک شمردن دشمن است
بویژه که امارات به عنوان کوچکترین تهدید ما تجهیزات قابل توجهی را خریده است و چشم طمع بر جزایر سه گانه دارد
نمی دانم بحث های مربوط به دفاع ایران را خوانده اید
[url="http://www.military.ir/forums/forum/52-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C/"]http://www.military....رین-و-استراتژی/[/url]

[url="http://www.military.ir/forums/topic/22212-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9"]http://www.military....ت-احتمالی-آمریک[/url]

یا همین تاپیک همین نمایشگاه استانبول
[url="http://www.military.ir/forums/topic/24747-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84-2013-idef/"]http://www.military....نبول-2013-idef/[/url]

می بینید که همسایگان ما بی کار ننشسته و چشم طمع به این خاک دارند و هر لحظه غفلت شکست است
بویژه جزایر سه گانه

-----------------------
جناب اسپهبد
در بحث اصلی آیا تیراژ این نوع پهبادهای گران ایرانی بالای 10 تا است ؟
اگر حرف شما صحیح باشد پس تولید این نوع پهبادها بیشتر جنبه تست و بهبود تکنولوژی دارد تا کاربرد مستقیم
[/quote]
عزیزم منتظر چنین نظری بودم...پس خوب توجه کن...
کسی که برای زدنه، وزنه ی 500 کیلویی تمرین و خود سازی میکنه...آیا توان زدن وزنه ی 50 کیلویی را ندارد؟...
وقتی فرمانده های نظامی ما از آماده شدن برای بدترین شرایط و پیش آمدهای ممکن سخن با پشتوانه ی وجود توان، می رانند...این یعنی چی؟...ما برای جنگ با کی، باید آماده باشیم؟...
[/quote]

فرقش اینه که اون 500 کیلو یک بار بالا سر می رود و تمام
و آن یکی را باید 20 بار بالا برد مثلا امارت وقتی پایگاه هایش را زدی می رود هواپیماهایش را می برد خاک عربستان و از آنجا حمله می کند
تازه سیستم های دفاعی اش باید نابود شده ومراکز دفاعی اش هدف قرار گیرد
مهمتر از همه بزرگترش را هم می آورد
[/quote]
قربانت روم...بس است .. این بحث عقیم است...بابا دم و تشکیلات نظامی کشور، تیم ملی فوتبال که نیست، کره را بزند، از لبنان ببازد...عزیزم .. جوری صحبت میکنی که انگار قراره 20 سال با امارات درگیر شویم...امارات را توپخانه ی سپاه از این کره ی خاکی (72 ساعته) پاک میکند...حداقل برو روی عربستان مانور بده...منظور من از 50 کیلو، نیروی هوایی اسرائیل بود، نه امارات، نه ترکیه ... داداش دشمن را نباید کوچک تر از آنچه هست دید اما نباید پشه را هم فیل دید...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
چند جمله اولا نوع رزم ما نامتقارن است که در ان از جنگ مزائیکی استفاده می شود می دانیم هر موزائیک چقدر مساحت دارد ، تا این را ندانیم نمی توانیم تحلیل درستی از ابزار که ایران در ان برنامه ریزی کرده داشته باشیم .دوم هر پهپاد در مکان خواست خودش تعریف می شود گاهی یک بادکنک که با گاز درست شده است و با یک فن سپیو در امیخته شده باشد کارایی را دارد که راکیو و امثال اون ندارند .هر چیزی جایی خودش مثلا سریر همه انتظار درگیر با جنگنده ازش دارند اما قرار است پهپاد بزند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک نکته هم بگم ... شاهد - 129 در بیشتر طول پرواز بر روی اتوپایلوت قرار دارد ...

مثلا یک منطقه مرزی را تعیین می کنند و پهپاد بطور دائم روی آن منطقه پرواز می کند ... در صورتی که به چیز مشکوکی بر بخورد آلارم میدهد و موقعیت را اعلام می کند ...

سیستم جالبی هست :cowboy:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بحث اول ، شما گفتید که بهتره به جای مثلا 100 تا شاهد ، 700 تا ابابیل بسازیم که هزینه ای هم یکی میشه
حالا من میگم بهتر نیست 500 تا ابابیل بسازیم ، 50 تا هم شاهد ؟
کاری که دقیقا داریم می کنیم
بالاخره همه چیز بر پایه تاکتیک رزمی هست ، این جوری نیست که ما یدونه شاهد بفرستیم اونا بزنن ، ما بعدی رو بفرستیم !

دوما ، چند بار مطرح کردین که پهباد های مثل شاهد 129 ما رو درصورتی که بخوایم ازشون استفاده کنیم به راحتی میزنن ، شما چه جور ذهنیتی از جبهه ی هوایی دارین ؟
ما یه دونه شاهد میفرستیم و اونا میزنن ؟
قطعا اگه درگیری پیش بیاد ، آسمون پر میشه از انواع پرنده های ما ، حالا تصور کنید که بین 100 تا پهپاد ما 5 تاش هم شاهد باشه ...[/quote]

دوست عزیز، اگه قرار باشه از شاهد-129 به این شکل استفاده کنیم که اصلا کاربری خود پهپاد های MALE رو بردیم زیر سوال. این پهپاد ها برای یه مدت طولانی (15-20 ساعت) قراره بالای سر یه هدف بمونن. وگرنه از همون پهپادای تاکتیکیمون استفاده می کردیم. بعدش چرا اصلا باید 100 تا پرنده بفرستیم هوا؟ این یه مأموریت شناساییه! قرارنیست که یه جا رو بمبارون کنن که میگین بیشتر بفرستیم چند تاشون برسن! و دقیقا همین حالتیه که ما یه دونه می فرستیم اونا میزننش ما یکی دیگه میفرستیم. چون ده تا ده تا بفرستیم اولا 10 تا پهپاد دارن از یه منطقه عکسبرداری می کنن که کار بیهوده ایه. ثانیا هر دفعه 8-10 تا پهپاد از دست میدیم!

[quote]سوما ، در مورد قیمت موشک های ضد هوایی اطلاعاع دارین ؟
در مورد قیمت پهپاد های ما چطور ؟
بذارین یه مثالی بزنم ، قیمت هر موشک PAC سامانه ی patriot بسته به مدلش بین 1 تا 6 میلیون دلار قیمت داره
حالا فکر میکنین پهپادی مثله شاهد برای ما بیشتر از 1 میلیون دلار درمیاد ؟؟؟
به فرض این که با هر شلیک اونا موفق به ساقط کردن یه پهپاد ما بشن ، بازهم ما برنده ایم ...[/quote]

قیمت موشک های هوا به هوا از این خیلی کمتره و هر جنگنده ای میتونه حداقل 6 تا از اونا رو حمل کنه. به علاوه، پهپاد شاهد واقعا حدود 1 میلیون دلار برامون باید آب بخوره. بیشتر قیمتشم مربوطه به سیستمای نظارتیش. و صد البته دوستمون جناب امین حیدری درست گفتن که جیب اونا ته نداره.

[quote]چهارما ، دوستان توجه داشته باشین که واقعا در مورد قدرت نظامی ایران یه خفقان اطلاعاتی وجود داره ، جز مسئولان بلندپایه کسی از کم و کیف تجهیزات خبری نداره
حتی یک خلبان نیروی هوایی هم در حیطه ی وظیفه ی خودش اطلاعات داره نه بیشتر ، بالاخره اطلاعات طبقه بندی هست و دسترسی بهش محدود[/quote]

کاملا درسته. ولی بعضی اوقات یه سری اخبار میدن بیرون که تا حدی وضعیتو روشن می کنه.

[quote]حالا من نمیدونم بعضی دوستان چجوری مارو توی یه بخش ضعیف و از قبل شکست خورده میبینن ! و نتیجه میگیرن که خب دیگه ما بی خیال فلان چیزبشیم و پولمونو هدر ندیم !
غیر از اینه که اطلاعات ما نصفش فقط برپایه ویکیپدیا هست ؟![/quote]

اگه فکر می کنین نیروی هوایی و پدافندی ما از پس نیروی هوایی کشوری مثل ترکیه بر میاد بهتره یه نگاه به تجهیزات و قابلیت های اونا بندازین. مسأله اینه که ما دکترینمون رفته سمت جنگ نامتقارن و در این وضعیت بی پولی هزینه کردن برای یه سیستم کلاسیک که پیشنیازش یه ارتش کلاسیک قدرتمنده کار بیهوده ایه!

[quote]اگه هم من بخوام حرفای شما رو قول کم و بخوایم این طور که شما میفرمایید ما بی خیال شاهد 129 و امثالش بشیم ، چون اسمان ایران رسما از نظر شما از پیش فتح شده هست و داشتنش عملا بی فایده
آیا بهتر نیست کلا ما نیروی هوایی و شاید نیروی دریاییمون رو تعطیل کنیم ؟ چون حتما از پیش شکست خورده هستیم دیگه ؟؟؟[/quote]

نیروی کلاسیک دریایی ما صرفا برای حفظ منافع ما تو جاهایی مثل خلیج عدن داره استفاده میشه. نیروی هواییمون رو هم برای کشورایی مثل آذربایجان نگه داشتیم. تو بحث دریایی که رکن اصلی بازداری ماست (حتی بیشتر از نیروی موشکی بالستیک) ما شاهد یه دکترین کاملا غیر عادی هستیم.

[quote]کسی که برای زدنه، وزنه ی 500 کیلویی تمرین و خود سازی میکنه...آیا توان زدن وزنه ی 50 کیلویی را ندارد؟...
وقتی فرمانده های نظامی ما از آماده شدن برای بدترین شرایط و پیش آمدهای ممکن سخن با پشتوانه ی وجود توان، می رانند...این یعنی چی؟...ما برای جنگ با کی، باید آماده باشیم؟...[/quote]

ما برای زدن وزنه ی 500 کیلویی "آماده" نشدیم. خوب هم میدونیم که در صورت جنگ با ناتو در آخر شکست می خوریم. اما هدفمون اینه که برعکس عراق و لیبی و حتی افغانستان کاری کنیم که این "پیروزی" برای دشمن خیلی خیلی خیلی گرون از آب در بیاد و خودش از حمله منصرف بشه. این روش روی ترکیه و امارات هم جواب می ده ولی لزوما باعث نمیشه که در مقابلشون "پیروز" بشیم.

[quote]دوستان عزیز تا سال 2030 هوش مصنوعی به حدی از تکامل خواهد رسید که پهپاد ها جای تمام جنگنده های سرنشین دار را خواهند گرفت ...[/quote]

و البته چنین پهپادی مسلما خود یه جنگنده ی تمام عیاره. با این تکنولوژی نمیشه چنین پهپادی ساخت. باید بتونیم جنگنده بسازیم.

[quote]همین اسرائیل چند تا راکت توی شهراش فرود آمد تسلیم شد ...[/quote]

خیلی جالبته شما دارین اسرائیلو با ترکیه و عربستان مقایسه میکنید.

[quote]آمریکاش جرات حمله یا تهدید جدی علیه ایران را ندارد ... حالا شما دارید قدرت هوایی ترکیه رو سبک سنگین می کنید ؟؟؟[/quote]

نه به خاطر توان کلاسیک ما، به خاطر دکترین غیر عادی ما، به خاطر هزینه ای که این جنگ براش در بر خواهد داشت. مطمئن باشین اگه اقتصاد آمریکا وضعش بهتر بود دیگه تهدیداش شوخی و الکی نمیشد.

[quote]شما یک نمونه مثال بزنید که آمریکا به یک کشور قوی یا حتی متوسط حمله کرده باشد ...[/quote]

عراق! کشور عراق زمان جنگ اول خلیج یکی از قدرتمند ترین ارتش های دنیا رو داشت. فقط به خاطر استراتژی وحشتناک و تفکر غلط شکست خورد. به نظرتون اگه صدام قبل از این که نیرو های ناتو تو عربستان پیاده بشن به این کشور حمله می کرد نتیجه ی جنگ اون می شد؟

[quote]چرا به ایران نمی تواند حمله کند ؟[/quote]

چون فعلا وضع اقتصادیش خوب نیست. مسئولین هم اینو میدونن و دست گذاشتن رو شاهرگ آمریکا.

[quote]از کشورهای اطراف هم این کار را نخواهد کرد ...

مثلا قطر رو در نظر بگیرید !!!

یا بحرین !!!

یا امارات !!![/quote]

عربستان چی؟ یا ترکیه؟ یا همون افغانستان؟

[quote]اصلا همه ی این بحث ها به کنار ... ما با موشک چاه های نفت اینها یا زیر ساخت های ترکیه یا پاکستان و ... بزنیم کار تمام هست ...[/quote]

اونا هم بی کار نشستن. هر سال خبر از نسل جدید پاتریوت و تاد و ارو و غیره میاد!

[quote]خوب کلی کیبورد فرسایی کردم که به این نتیجه برسم که امنیت ما تامین هست !!![/quote]

در مقال آمریکا. نه کشورایی مثل امارات و عربستان و ترکیه! اینا که مثل آمریکا نیستن. خیلی هم خطرناک ترن! چون حاضرن هزینه بدن تا یه تیکه از خاک ما رو بگیرن!

[quote]وضعیت ما در 10 سال آینده کاملا متفاوت خواهد بود ... ما باید پهپادهای پیشرفته و دور پرواز داشته باشیم و به موازات اون توان برتری هوایی رو هم توسعه بدیم ...[/quote]

و بودجه ی این همه موازی کاری از کجا میاد؟

[quote]اگر الان به فکر نباشیم چند سال بعد خود شماها میاین میگید چرا عقب موندیم !!![/quote]

و الان در زمینه ی هوایی و زرهی عقب نموندیم؟ خیلی در این زمینه ها جلو هستیم؟ یا این که به راحتی میتونیم جت و تانک از خارج بخریم؟

[quote]نکته بعد اینه که قرار نیست ما با این پهپادها به ناو هواپیما بر یا مراکز بسیار مهم که شدیدا محافظت میشن حمله کنیم(حداقل فعلا و با وجود این پهپادها موجود) بلکه پهپادهایی مثل حماسه و شاهد اولا وسایل بسیار خوبی برای شناسایی و مراقبت از برد ایمن هستند و در ثانی میشه از اونها برای حمله به تجهیزاتی که کمتر تحت مراقبت هستند استفاده کرد. البته به تمام این موارد این روهم اضافه کنید که طراحی و ساخت این پهپادها زمینه رو برای ساخت انواع پیشرفته تر مهیا خواهند کرد.[/quote]

همون طور که قبلا گفتم در صورت جنگ با کشور های با نیروی هوایی قوی دیگه چیزی به نام فاصله ی امن وجود نداره. کل آسمون کشورو میگیرن.
  • Upvote 4
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر قیمت پهباد ، پهبادهایی با مداومت پروازی بالا گران هستند به طور نمونه پهباد کارایل که یکی از مزیت های ان قیمت ارزان ان است در یک سیستم با شش پهباد ،یک لانچر و یک ایستگاه هدایت زمینی به قیمت چهل میلیون دلار به فروش می رسد
در حوزه پهباد ما امروز به پهبادی نیاز داریم که اتش توپخانه را هدایت کند ،چشم پاسگاه ها،پایگاه ها و ستون نفرات در حال حرکت ما باشد.این نیاز های امروز ما در این حوزه است که شامل شرایط جنگی نمیشود.فرماندهان ما می توانند با استفاده از پهباد قبل از ورود پژاک به خاک ما ،قبل از ورود کاروان های مواد مخدر به کشور اگاه شوند .پهباد های با مداومت پروازی بالا به راحتی می توانند نیاز ما را تامین کنند .ارزش افزوده هرون ها برای ترکیه فوق العاده بود.بر اساس همین تجربیات اذربایجان نیز رو به استفاده از این کلاس از پهبادها اورد.هرچند که استفاده غلط از پهباد توسط گرجی ها در مقابله روسیه منجر به نابودی این پهبادها شد.
پهیاد های ما فقط در رزمایش ها و مانور ها دیده می شوند .حال اینکه کشور های ثالث از پهبادهایشان برای شناسایی مواضع پژاک و ایران در عملیات جاسوسان و سایر رویارویی بعدی استفاده کردند
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس تا حدی حرف جناب اسپهبد درست در می آید که این سبک پهباد در داخل کشور و مناطق امن کارایی دارند
و برای مناطق غیر امن همان پهبادهای ارزان و کوچک مناسب تر است

با این تحلیل نباید شاهد ساخت تعدادی بیش از 5 فروند پهبادی چون شاهد باشیم
که تولید آن هم بیشتر بسط تکنولوژی است
و با توضیح دوستان امنیت این نوع پهبادها در مقابل موشک های حرارتی و ضد هواگردهای شورشیان به علت ارتفاع، سکوت و حرارت کمتر نسبت به جنگنده ها می باشد

[quote]پهیاد های ما فقط در رزمایش ها و مانور ها دیده می شوند .حال اینکه کشور های ثالث از پهبادهایشان برای شناسایی مواضع پژاک و ایران در عملیات جاسوسان و سایر رویارویی بعدی استفاده کردند[/quote]

ایران را شک دارم با توجه به سابقه آرکیو 170 ولی پژاک منطقه ای امن از نظر پوشش هوایی است
چون آمریکا هم این پهبادها را روی مرز پاکستان استفاده می کند که از نظر هوایی به سود آمریکا است ویرایش شده در توسط arminheidari

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پوزششششششششششششششششششششششششش.....بطلب.....تا پوزش تو را نطلبیده.
الان و دقیقا به این نتیجه رسیده ام...شما بحث نداری...دغدغه هم نداری...فقط یه چیزهایی توی ذهنت هست که فکر میکنی اول و آخر همه چیزه، وسلام...
...رفته بودی ببینی، نیروی هوایی چه جایگاهی در کشور داره...
[color=#FF0000]....[/color]
[color=#FF0000]بخش نامناسب پست شما ویرایش شد[/color]
[color=#FF0000]Cheka [/color]
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371193626' post='315948']
الان و دقیقا به این نتیجه رسیده ام...شما بحث نداری...دغدغه هم نداری...فقط یه چیزهایی توی ذهنت هست که فکر میکنی اول و آخر همه چیزه، وسلام...

[/quote]

جناب 013579 حق با شماست و من بشخصه معذرت می خواهم
حالا شما باتوجه به اطلاعات موجود ما را راهنمایی کنید و ذهنیت خود را بسط دهید
تا بدانیم پشت این همه توهین به دوستان چه منطق و دلایلی دارید
اگر منطق ودلیل خوب و محکم دارید این جا جای بیانش است نه بیان شعار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمامی دوستان را ارجاع میدهم به مطالعه و بررسی جز به جز،. مصاحبه ی سردار سلامی .. در شبکه ی دو سیما .. بعد از شکار RQ-170 ... برای درک درست فناوری پهپاد در ایران...
در مورد شاهد 129 هم، رجوع شود به گفته های سردار حاجی زاده، در شبکه ی خبر ... این کلیپ ده دقیقه ایی .. نود درصد شک ها را بر طرف و سوالات دوستان را نیز پاسخ خواهد داد...
خواهش میکنم .. خواهش میکنم .. خواهش میکنم .....دوستان پای Sentinel را به این ماجرا نکشند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371194710' post='315952']
تمامی دوستان را ارجاع میدهم به مطالعه و بررسی جز به جز،. مصاحبه ی سردار سلامی .. در شبکه ی دو سیما .. بعد از شکار RQ-170 ... برای درک درست فناوری پهپاد در ایران...
در مورد شاهد 129 هم، رجوع شود به گفته های سردار حاجی زاده، در شبکه ی خبر ... این کلیپ ده دقیقه ایی .. نود درصد شک ها را بر طرف و سوالات دوستان را نیز پاسخ خواهد داد...
خواهش میکنم .. خواهش میکنم .. خواهش میکنم .....دوستان پای Sentinel را به این ماجرا نکشند...
[/quote]

منظور شما کدوم بخش و کدوم حرف ها است
در صورت امکان مشخص کنید که بشود رویش بحث کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1371194179' post='315951']

[/quote]

[/quote]
من به شما هیچ توهینی نکردم .. اگر از جانب من هم احساس توهین کرده اید .. نفهمیده ام و معذرت می خواهم...
اما من با این دوستمون آسپهبد حرف دارم، که چرا و واقعا چرا؟ .. تا این حد بر ضعف نظامی کشور تاکید دارند؟
ما جنگ الکترونیک را از زمان جنگ شروع کردیم...ما پهپاد را از زمان جنگ شروع کردیم...ما نیروی هوایی را تیغ برنده ایی میدانیم که در روز لزومش، باید دشمن را غافلگیر کند، پس متناسب با این دیدگاه امکانات و راهکارهایی را فراهم کرده ایم...چون نمیتونن به ما بگویند، باید منکر شویم؟...چقدر من باید مفهوم غافلگیری را تشریح کنم؟ نمونه آوردم، جهانی (RQ-170) ... دوستان توجه نمیکنند...
این چیزهایی که بعضی از دوستان دارند بحث میکنند .. خوب عقیم است ..
رهبر این مملکت، دشمن را در عالی ترین سطح تهدید میکند...ما برای خودمان خیال بافی میکنیم و یادمان رفته .. امروز برای دست یابی به یک سری اطلاعات صنعتی و علمی باید پوستمان کننده شود...چه برسد به اطلاعات نظامی .. همان اطلاعاتی که اولاترین اطلاعات مورد توجه آمریکا ست...

[quote name='arminheidari' timestamp='1371195213' post='315954']
[quote name='013579' timestamp='1371194710' post='315952']
[/quote]

منظور شما کدوم بخش و کدوم حرف ها است
در صورت امکان مشخص کنید که بشود رویش بحث کرد
[/quote]
من از GPRS استفاده میکنم، آن هم اینور مملکت...
.................................................
همونی که سردار سلامی، اشاره می کنند به پهپادهای کوچک و بزرگ ایران...سرچ کن توی گوگل، حداقل متنش که پیدا میشه...
یه تراک ده دقیقه ایی هست، که سردار حاجی زاده اشاره میکند به کاربردهای 129 و اتفاقا اشاره ایی هم به، به صرفه بودنش دارند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371196007' post='315955']
[quote name='arminheidari' timestamp='1371194179' post='315951']
در ضمن توان درک و نقد گفتار دیگران را هم نداری...اگر داشتی تا الان، جنگ نا متقارن را پیگیر شده بودی...رفته بودی ببینی، نیروی هوایی چه جایگاهی در کشور داره...
شما بیجا می کنید که توان نظامی کشورمو .. قدرت و دانشی را که با خون دل خوردن، بی خوابی کشیدن صدها هزار دانشمند و محقق نخبه (که حداقل منطقشان صدها برابر جناب عالیه) به دست آمده است را...هی میکنید، پی کارش...
[/quote]

[/quote]
من به شما هیچ توهینی نکردم .. اگر از جانب من هم احساس توهین کرده اید .. نفهمیده ام و معذرت می خواهم...
اما من با این دوستمون آسپهبد حرف دارم، که چرا و واقعا چرا؟ .. تا این حد بر ضعف نظامی کشور تاکید دارند؟
ما جنگ الکترونیک را از زمان جنگ شروع کردیم...ما پهپاد را از زمان جنگ شروع کردیم...ما نیروی هوایی را تیغ برنده ایی میدانیم که در روز لزومش، باید دشمن را غافلگیر کند، پس متناسب با این دیدگاه امکانات و راهکارهایی را فراهم کرده ایم...چون نمیتونن به ما بگویند، باید منکر شویم؟...چقدر من باید مفهوم غافلگیری را تشریح کنم؟ نمونه آوردم، جهانی (RQ-170) ... دوستان توجه نمیکنند...
این چیزهایی که بعضی از دوستان دارند بحث میکنند .. خوب عقیم است ..
رهبر این مملکت، دشمن را در عالی ترین سطح تهدید میکند...ما برای خودمان خیال بافی میکنیم و یادمان رفته .. امروز برای دست یابی به یک سری اطلاعات صنعتی و علمی باید پوستمان کننده شود...چه برسد به اطلاعات نظامی .. همان اطلاعاتی که اولاترین اطلاعات مورد توجه آمریکا ست...
[/quote]
خواهش می کنم
من هم متوجه شدم ولی از تندی بیش از حد با جناب اسپهبد وارد بحث شدم ، چون بیشتر در خط شعار بود و خواستم وارد فاز بحث منطقی و علمی شود
چون هرکس برای حرفش دلایلی دارد و در این فضا دلایل شخص قدرت مند تر از شعار است
امیدوارم شما هم از من نرنجیده باشید

در زمینه جنگ الکترونیک حرف شما صحیح است و یکی از نشانه ها آرکیو است ولی در حجم بالای درگیری تردیدهایی بابت توان ما وجود دارد
نه از باب ناتوان بودن که از باب برتر مطلق بودن ( برتر مطلق صحنه بودن از باب پوشش ضعف های دیگر ماست)
بویژه که در شکار آرکیو دشمن نه انتظار داشت و نه آمادگی اش را داشت ولی در شرایط جنگ دشمن در حالت تهاجمی از لحاظ جنگ الکترونیک جلو می آید

نکته ای درست گفتید که اطلاعات بصورت قطره بیرون داده می شود و در این جا نیز حتی در صورت دسترسی نه حق گفتن داریم و نه حق بیان این که خبری در راه است
و برای کسانی که دوستدار بحث های نظامی است تنها منبع همین منابع ضد و نقیض داخل است
که برای یک تشنه قطره ای آب حکم گوهر دارد
اما باز با همین کمبود اطلاعات بحث های جالبی بوجود می آید مانند چیدن یک پازل از حرف های دیگران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب 013579: من اصلا دیگه با شما بحث نمیکنم. چون حتی جواب مواردی که من اعلام میکنمو نمیدین و فقط حرف احساسی خودتونو میزنید و توهین می کنید. بعد ارجا میدین من رو به یه برنامه که برای مصرف داخلی و جنگ روانی درست شده و اون رو منطقی و درست می دونید.
من هم هیچ مسئولیتی ندارم که شما رو قانع کنم و زحمت برنامه سازای صدا و سیما و خبرگزاری ها رو بر باد بدم. اگه میخواین منطقی بحث کنین دلیل و مدرک درست برای حرفاتون بیارین در غیر این صورت حرفاتون ارزشی نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1371197359' post='315957']
جناب 013579: من اصلا دیگه با شما بحث نمیکنم. چون حتی جواب مواردی که من اعلام میکنمو نمیدین و فقط حرف احساسی خودتونو میزنید و توهین می کنید. بعد ارجا میدین من رو به یه برنامه که برای مصرف داخلی و جنگ روانی درست شده و اون رو منطقی و درست می دونید.
من هم هیچ مسئولیتی ندارم که شما رو قانع کنم و زحمت برنامه سازای صدا و سیما و خبرگزاری ها رو بر باد بدم. اگه میخواین منطقی بحث کنین دلیل و مدرک درست برای حرفاتون بیارین در غیر این صورت حرفاتون ارزشی نداره.
[/quote]
مشکل خودته...

آقا آرمین...بیا فعلا بی خیال آسپهبد بشیم، بریم سر بحث خودمون...
من در مورد RQ-170، زیاد در اینترنت گشت و گذار زده ام .. به این نتیجه رسیده ام که 170 پرنده ایی فوق استراتژیکه .. سطح تکنولوژی اش هم خیلی از پهپادهای مشابه آمریکایی (در بعد مخفی کاری و الکترونیک - ایکس-45، ایکس-47، فانتوم ری و حتی لاکهید UCLASS) برتره .. پس جمع بسن آن با یه چیزی مثل شاهد 129 و ایوب .. دیگه خودت میدونی، منظورم چیه.....
در مورد جنگ الکترونیک هم، بر عکس به نظر من امروز ما یه قدرت پیشرو در جنگ الکترونیک هستیم...اتفاقا جالبه که چند تا از ماموریت های ذکر شده برای شاهد 129، کاملا در حوزه ی جنگ الکترونیک قرار میگیره .. مثل منحرف کردن بمب و موشک ..این خودش نشون میده که ما توجه بالفعلی به حوزه ی جنگ الکترونیک داریم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.