امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست عزیزم آرمین، منطقت قابل تقدیره...
به خاطر گل روی جناب عالی بنده از آسپهبد عذرخواهی میکنم و دیگه کاری به کارش ندارم...(هر چند که هنوز هم معتقدم ... ایشون به ایران توهین کرده)
اما شما ... به یه سوال من از روی انصاف جواب بده...پدر شما مثلا مغازه دار .. من فلان جنس را از او طلب میکنم...قیمتش به مزاجم خوش نمی آید .. و بدون آگاهی از ده ها و بلکه صدها حقیقت دیگر .. و همین طور نا آگاهی از میزان تقوا و دست پاکی پدر جناب عالی، وی را گران فروش و دزد خطاب کنم و توضیحاتش را با کمال بی انصافی جنگ روانی و عوام فریبی تعریف کنم .. آیا شما ناراحت نمی شوی؟ .. آیا شما را خشم فرا نمی گیرد؟.....
برادر من یک طرفه به قاضی نرو...
...................................................................................................................................
ماجرای 170 را جداگانه از طریق پیام خصوصی ادامه دهیم، چطور است؟
...................................................................................................................................
خواهش می کنم، تو سعی کن که در بحث هایت .. ما را از امکانات و پول حریف، جنگ ویرانگر و جنگ جهانی، نترسان...
این چیزهایی که شماها عرض می نمایید، اول انقلاب واکسنشو (جنگ هشت ساله) بهمون زدند...از دل این واکسن اجباری بود، که استراتژی قدرتمند جنگ نامتقارن بیرون آمد .. صنعت دفاعی بومی ما امروز از همین واکسن است (اگه بدونی بومی چه تعریف کامل و جامع ایی داره)...
برادر، ما هشت سال جلو دنیا وایسادیم که امروز از عربستان و ترکیه بترسیم...
آمریکا آن روزی که ما به معنای واقعی کلمه هیچ نداشتیم، قدرتی همانند امروزش داشت .. پس چرا ما را به جنگ نطلبید؟ ...
شک داری ما در برابر تمام دنیا ایستاده ایم؟ ......ما از نوزززده کشور مختلف در جبه ی عراق اسیر جنگی گرفته ایم...موشک های روسی با کامپیوترهای آمریکایی به سمت ایران روانه می شدند...اروپا و آمریکا در عراق تاسیسات اتمی برای ساخت سلاح احداث کرده بودند ... آمریکا تمام توان شناسایی فضایی اش را در اختیار عراق قرار داده بود ... و... ... باز هم میگویی ترکیه و عربستان؟...
................................
شاهد129 تمام شد...گفته های سردار بسش بود، دیگه...به یه چیز دیگه بپردازیم...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1371220758' post='316028']
[quote name='gader' timestamp='1371220425' post='316026']
این ضعف که من گفته ام مربوط به ایران بود نه به ترکیه .ترکیه در کلاس تاکتیکی پهباد های چالدران،بیرق دار و بایقوش را تولید وصادر کرد .اما این نیازش را تامین نکرد و لذا رو به MALE اورد طرح انکا و کارایل را ریخت و هرون را خرید و برای پریداتور درخواست خرید داد. این کلاس هم نیاز ایران در شرایط غیر جنگی امروز است و برای فرماندهان در مناطق عملیاتی باید دید از بالا را فراهم کرد که پیوسته باشد و حرکت لحظه به لحظه قوای خصم و خودی را نشان دهد و از کمین افتادن نیروهای خودی جلوگیری کند و اتش توپخانه را هدایت کند .لازم است اما نه به تعداد زیاد بیست عدد ان کل نیاز های ما را پوشش می دهد .تجربه گرجی ها نشان داد که استفاده از این کلاس در مقابل هواپیما های دشمن اشتباه است
[/quote]

تو تجربه سوریه پهبادها نمره خوبی گرفتند و می گیرند، بویژه زدن مراکز تجمع با کمک توپخانه و شناسایی پهبادها
توی درگیری ها با پژاک هم کمک هایی کرد که ابعاد آن را نمی دانم ولی می دانم صابرین از آن استفاده کردند
توی اسرائیل هم پهبادها شناسایی های موفقی انجام دادند

ولی نوع پهبادها را در هرسه مثال نمی دانم که بیشتر از چه نوعی استفاده شد ولی حدس بر ابابیل و انواع ساده تر می باشد
[/quote]
این قضیه سوریه برای هر کی که نان نداشت باید برای تجهیزات ما اب داشته باشد . :winking: باید کل پهباد ها و تجهیزات تولید داخل را در انجا ازمایش کنیم حتی سیستم های اتشبار و حتی ذ3 .نبرد سوریه تنها صحنه ای که ما می توانیم ذ3 را در انجا امتحان کنیم . انواع تفنگ های تک تیر انداز تولید داخل نیز نباید از یادمان برود fi_lone_ranger
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]دوست عزیزم آرمین، منطقت قابل تقدیره...[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]به خاطر گل روی جناب عالی بنده از آسپهبد عذرخواهی میکنم و دیگه کاری به کارش ندارم...(هر چند که هنوز هم معتقدم ... ایشون به ایران توهین کرده)[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اما شما ... به یه سوال من از روی انصاف جواب بده...پدر شما مثلا مغازه دار .. من فلان جنس را از او طلب میکنم...قیمتش به مزاجم خوش نمی آید .. و بدون آگاهی از ده ها و بلکه صدها حقیقت دیگر .. و همین طور نا آگاهی از میزان تقوا و دست پاکی پدر جناب عالی، وی را گران فروش و دزد خطاب کنم و توضیحاتش را با کمال بی انصافی جنگ روانی و عوام فریبی تعریف کنم .. آیا شما ناراحت نمی شوی؟ .. آیا شما را خشم فرا نمی گیرد؟.....[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]برادر من یک طرفه به قاضی نرو...[/background][/right][/font][/color][/quote]

ناراحت می شوم
ولی این کمی فرق دارد
در بحث امنیت و اسرار دفاعی ، باید درجایی تایید و در جایی دیگر سکوت کرد و در جایی مخالفت تا ایجاد گیجی در دشمن کرد
در اینجا در صورت حق بودن حرف شما، باید سکوت کرد تا اسرار کشور و امنیت کشور حفظ شود
یادمان نرود سایت هایی مثل میلیتاری بهترین جا برای جاسوسی بیگانگان می باشند

[quote]ماجرای 170 را جداگانه از طریق پیام خصوصی ادامه دهیم، چطور است؟[/quote]
نه والا
ما اهل شفاف سازی هستیم
اگر حفاظت اطلاعات مشکلی نداشته باشد

[quote]این چیزهایی که شماها عرض می نمایید، اول انقلاب واکسنشو (جنگ هشت ساله) بهمون زدند...از دل این واکسن اجباری بود، که استراتژی قدرتمند جنگ نامتقارن بیرون آمد[/quote]

جنگ نامتقارن به ما در دفاع کمک می کند حتی در برابر آمریکا و کل غرب
اما برای قدرت منطقه ای شدن کافی نیست

یه زمانی است کسی به شما زور نمی گوید و کسی نمی تواند شما را بدون کتک خوردن بزند
یه زمانی است که کسی نیست که بتواند شما را بزند حتی با کتک خوردن زیاد خودش
ما الان تو شرایط اول هستیم و داریم به سمت دوم می رویم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آرمین برو در مورد معنی و مفهوم واژه ی بومی و همین طور مبنا و مفهوم جنگ نامتقارن کمی مطلب در اینترنت بخوان....بعد بیا بحثمونو ادامه بدیم...من حضور ذهنی کاملی ندارم، برات توضیح بدم....
در ضمن موضوع حزب الله .. یه بخش بسیار بسیار ناچیزی از مبحث جنگ نامتقارنه...گفتم تا به عنوان مثال و شاخه ایی جدید از موضوع، طرح نگردد...
در مورد پیام خصوصی هم من فقط میخواستم ... هی نیان بگن اونجاش کجه ، اینجاش راسته ...فقط همین...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان. کارهایی که شما از یه پهپاد MALE انتظار دارین رو میشه توسط پهپاد های تاکتیکی هم انجام داد. در بدترین شرایط میشه از پهپاد AB-3 استفاده کرد (که داره همین الان تو سوریه ازش استفاده میشه) که از خیلی وقت پیش داره تو کشور تولید میشه. مداومت پروازی خوبی هم داره. از نظر تئوری میشه روش موشک هم بست. این همه هزینه ی پهپاد های MALE رو هم نداره.

[quote]این ضعف که من گفته ام مربوط به ایران بود نه به ترکیه .ترکیه در کلاس تاکتیکی پهباد های چالدران،بیرق دار و بایقوش را تولید وصادر کرد .اما این نیازش را تامین نکرد و لذا رو به MALE اورد طرح انکا و کارایل را ریخت و هرون را خرید و برای پریداتور درخواست خرید داد. این کلاس هم نیاز ایران در شرایط غیر جنگی امروز است و برای فرماندهان در مناطق عملیاتی باید دید از بالا را فراهم کرد که پیوسته باشد و حرکت لحظه به لحظه قوای خصم و خودی را نشان دهد و از کمین افتادن نیروهای خودی جلوگیری کند و اتش توپخانه را هدایت کند .لازم است اما نه به تعداد زیاد بیست عدد ان کل نیاز های ما را پوشش می دهد .تجربه گرجی ها نشان داد که استفاده از این کلاس در مقابل هواپیما های دشمن اشتباه است[/quote]

گرچه میشه با استفاده از AB-3 اون نیازهای خاص رو هم پوشش داد، ولی فرض می کنیم واقعا به 20 تا پهپاد میل نیاز داشته باشیم. آیا شاهد 129 نمیتونست نیازمونو برطرف کنه؟ پس چرا حماسه رو هم داریم توسعه می دیم؟ چرا خبر از پهپادی میدیم که 24 ساعت مداومت پروازی داره و قراره "به زودی" رونمایی بشه؟ حتی گفته شده که مداومت پروازی حازم-3 زیاده (که البته از یه پهپاد رزمی همین انتظارو میشه داشت). فقط تعداد پروژه هامون 3-4 تاس! فکر می کنم همه اطلاع داشته باشیم که هزینه ی توسعه ی یک سلاح خیلی بیشتر از هزینه ی ساخت یه دونه از اونه. ما دقیقا این تنوع رو در این زمینه می خوایم چی کار کنیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آرمین به این سر زدی؟

[url="http://www.oldpilot.ir/2009/10/post_371.php"]http://www.oldpilot.ir/2009/10/post_371.php[/url]

من هیچ بحثی سر اینا ندارم ، فقط خوندنشون خالی از لطف نیست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371235880' post='316072']
آرمین به این سر زدی؟

[url="http://www.oldpilot.ir/2009/10/post_371.php"]http://www.oldpilot....10/post_371.php[/url]

من هیچ بحثی سر اینا ندارم ، فقط خوندنشون خالی از لطف نیست...
[/quote]
بله مطالعه کرده بودم
ولی دوباره خواندش خالی از لطف نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با اون ماجرای عملیات کماندویی .. تو خاک عراق ، خیلی خیلی حال کردم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371060973' post='315658']
آمریکا برتری هوایی ایجاد کنه؟...مگه جوانهای این مملکت مردن...مگه این مملکت از علم و دانش تهی شده...مگه این مملکت بی تدبیر و بی مدیریت شده.............دوست من افکارت را درست کن...این حرف ها را نزن برایت میخندن...[b]خود آمریکایی ها چنین ادعایی ندارن[/b]...
[/quote]
بدون شرح
[b] [size=3][url="http://thecable.foreignpolicy.com/posts/2009/12/17/petraeus_the_uaes_air_force_could_take_out_irans"]Petraeus: The UAE's Air Force could take out Iran's[/url][/size][/b]

/////////////////////////////////////////////////////////////

اسپهبد عزيز ، شايد بهتر بود نحوه بيان مطلبت را تغيير مي دادي ، به طور مثال مطالبت را به شكلي عنوان مي كردي كه به لزوم ايجاد برتري هوايي جهت بكار گيري پهبادهاي Male اشاره مي كرد يا جاي خالي پهباد هاي جنگنده يا شكاري به جهت تأمين امنيت پرواز آنها را عنوان مي نمود .

خب ، اگر به خواهيم اينطور به مسئله نگاه كنيم و تصور كنيم پهبادي داشته باشيم كه در مقابل جنگنده هاي دشمن حرفي براي گفتن داشته باشه و بتونه جلوي روي آنها بياسته فكر نمي كنم شما مشكلي با داشتن Male ها داشته باشيد .

در بحث بكارگيري انبوه پهبادهاي تاكتيكي بايد يك نكته ديگر را هم مد نظر داشته باشيد ، اگر دشمن برتري كامل هوايي را به دست بياره ، مشكل بشه از پهبادهاي تاكتيكي بدون دفاع [b]در مقياس گسترده [/b]استفاده كرد . چرا كه خيلي سريع به سمت هدف قرار دادن انبارهاي نگهداري ، ايستگاههاي تعمير و بخصوص ايستگاههاي كنترل حركت مي كنند و عملا اين پهبادها هم كارايي محدودي دارند .

در مورد اينكه نيروي هوايي ما اينقدر دست و پا بسته باشه ابدا اينطور فكر نمي كنم .

[quote name='Aspahbod' timestamp='1371105458' post='315731']
[quote]- به نظرت اگر شاهد 129 در دسترس بود ، احتياج داشتيم يك پهباد را بالاي سر ناو آمريكائي بفرستيم يا اينكه از كيلومترها دورتر از اون فيلم و عكس تهيه مي كرديم ؟[/quote]

اینم توجه داشته باشین که شاهد 129 رو به احتمال بسیار زیاد تو رادار میبینن و میزننش! فرصتی نیست که حتی به اون کیلومتر ها دورتر برسیم! ابابیل به این دلیل موفق بود چون پرنده ی کوچیکیه و به این راحتیا نمیشه تو رادار دیدش!
[/quote]
چند جا توي فروم ها ديدم اين مسئله را و از نظر رياضي هم درست به نظر مي رسه كه برد رادار با ريشه چهارم RCS پرنده قابل كشف ارتباط داره يا بهتر بگم اگرRCS يك پرنده 16 برابر يك پرنده ديگه باشه در بردي دوبرابر اولي كشف مي شه . باز هم به نظر شما شاهد 129 را در فاصله دورتر خواهند ديد ؟تو بهتر از من مي دوني كه زوم دوربينها چقدر قدرتمندتر هست !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چند جا توي فروم ها ديدم اين مسئله را و از نظر رياضي هم درست به نظر مي رسه كه برد رادار با ريشه چهارم RCS پرنده قابل كشف ارتباط داره يا بهتر بگم اگرRCS يك پرنده 16 برابر يك پرنده ديگه باشه در بردي دوبرابر اولي كشف مي شه . باز هم به نظر شما شاهد 129 را در فاصله دورتر خواهند ديد ؟تو بهتر از من مي دوني كه زوم دوربينها چقدر قدرتمندتر هست ![/quote]

و وارجو جان خودت بهتر از من میدونی که رادار های اونا قدرت بسیار بالایی دارن. به علاوه، پهپهاد MALE قراره یه مدت زیادی بالای سر هدف پرواز کنه که این خودش شانس دیده شدنشو بیشتر می کنه.

[quote]چرا كه خيلي سريع به سمت هدف قرار دادن انبارهاي نگهداري ، ايستگاههاي تعمير و بخصوص ايستگاههاي كنترل حركت مي كنند و عملا اين پهبادها هم كارايي محدودي دارند .[/quote]

در هر صورت کاراییشون بیشتر از کارایی پهپاد های میل هست. به علاوه ایستگاه های کنترل پهپادهای میل به مراتب گرون تر و حجیم تر از ایستگاه های کنترل پهپاد های تاکتیکی هستن. برای مثال اگه عکس های ایستگاه های کنترل ابابیل رو دیده باشین قشنگ میشه با یه کامیون تجاری از همون مرسدس بنز ها اشتباهش گرفت خصوصا از فاصله ی زیاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اسپهبد
شما گفتید که پهبادی چون شاهد بیشترین هزینه اش در تجهیزاتش است

خوب اگر ما از همان تجهیزات ابابیل استفاده کنیم و از بدنه برای حمل موشک استفاده کنیم چه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1371280950' post='316199']
جناب اسپهبد
شما گفتید که پهبادی چون شاهد بیشترین هزینه اش در تجهیزاتش است

خوب اگر ما از همان تجهیزات ابابیل استفاده کنیم و از بدنه برای حمل موشک استفاده کنیم چه؟
[/quote]

در این صورت باید پهپاد در ارتفاع پایین پرواز کنه تا بتونه کارایی داشته باشه که بازم در این صورت ما به عنوان یه پهپاد MALE ازش استفاده نمی کنیم. البته این کار واقعا هزینه ها رو میاره پایین. به غیر از این ما داریم میبینیم که داره از قدرتمند ترین دوربین های کشور توی این پهپاد استفاده می شه. نه یکی، بلکه دو تا (البته این نشون میده که شاهد پهپاد پیشرفته ایه.)! اما باز هم بحث همون 20 عدد رو پیش میاره که خوشحال میشم نظر بقیه رو در موردش بدونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد.

اسپهبد جان، شما تاکید زیادی روی LE دارین؛ درحالیکه در شرایط رزمی برای ما MA مهمتر از LE هست! اما!

فکر می کنم بهتره اصلا کاربری این کلاس پهپادها رو بررسی کنیم:

امریکا از این نوع پهپادها به چه منظور استفاده می کنه؟
ترکیه چی؟
کشورهای دیکه چی؟

اصلا کسی پهپاد MALE رو وسط جنگ استفاده می کنه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1371284248' post='316262']
منظور؟ ... جناب warjo ...
[/quote]
لطفا ، آرامتر و منطقي تر باشيد .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.