امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

انقدر رونمایی تمیز و بی عیب بود این عرب ها و ترک ها دچار نوعی خفگی ذاتی شدن !!!

من نگران فردا هستم ... پهپاد ارتش !!! icon_eek
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1380295612' post='341528']

[/quote]

چرا ؟
پهپادش خیلی ضایع هست یا رونماییش قراره بد باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[/quote]

سهیل جان منظورت از نگرانی اینه که پهپاد یسیر چیز بدرد بخوریه دیگه انشاءالله؟ ؟ ؟ نشه مثل حماسه و ... به نظرت درچه حدیه؟ قابل مقایسه با چه طرحیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[/quote]سلام دوستان اولا ساخت این پهباد رو تبریک میگم در این پهباد چه نوع موشکی استفاده میشه چه قدر برد داره اگه امکانش توضیح بدین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]با سلام بنده هم تبریک عرض میکنم......دست گلشون درد نکنه......[/right][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]بسیار عالییییییییییییییی بود تبریک می گم[/right]
[right]ای کاش میشد الان مستقیم از اینجا پروازش بدیم سوریه برا ازمایش عملی شایدم فرستاده باشیم[/right]
[right]یک نظر[/right]

[right]میشه بالای بال یک جایگاه برای موشک هوا به هوا مثل سایدویندر گذاشت مشابه هواپیما جگوار[/right]
[right]به نظرم به جای بحث رادار گریزی بهتره روی قدرت نبرد تاکید کنیم مگه شناسایی هست پهپاد[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TAHA-SH' timestamp='1380296366' post='341531']
سهیل جان منظورت از نگرانی اینه که پهپاد یسیر چیز بدرد بخوریه دیگه انشاءالله؟ ؟ ؟ نشه مثل حماسه و ... به نظرت درچه حدیه؟ قابل مقایسه با چه طرحیه؟
[/quote]

من در مورد کارهایی که ارتش انجام میده اطلاعی ندارم ... هیچ اطلاعی در مورد یسیر ندارم ... امیدوارم خوب باشه ... انشالله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1380294759' post='341519']
در مورد به هدف نخوردن موشک توی تصویر

قبلا یک فیلم مشابهی از شلیک های تمرینی تانک ذوالفقار و فانتوم دیده بودم که توی فیلم به نظر میومد که گلوله و موشک به هدف برخورد نمی کنه !
که بعدا که از یکی از دوستان مطلع سوال کردم ، این جواب رو داد که یحتمل این جا هم جواب بده .

گاهی اوقات هدف یک صفحه یا حتی کاغذ بزرگ هست که مثله زمان شلیک با اسلحه ی دستی ، مثلا کلاش ، برای تست های موشک های اپتیکی یا حتی تمرین شلیک تان ها هم از اون در ابعاد بزرگ استفاده میشه .
کیفیت فیلم چون کم هست به نظر میاد که موشک به هدف نخورده ، در صورتی که در اصل موشک از کاغذ یا همون هدف رد شده و پشتش با برخورد به زمین منفجر میشه !
[/quote]
دوست خوبم سلام
متاسفانه این مورد شبیه ذولفقار نیست
در این مورد پرنده هدف متحرک رو توی جاده شناسایی کرد ، دنبالش کرد و بعد به طرفش شلیک کرد
در تمام مدت هم فقط هدف متحرک بود و بیابون
خبری از سیبل ثابت نبود و اصلا هدف هم سیبل ثابت نبود
در اون تصویر ذولفقار سیبل ثابت بود و تانک در سه وضعیت شلیک کرد که چون صفحه رو پاره میکردو اون پشت منفجر میشد این شبهه پیش اومده بود که ممکنه به هدف نخورده باشه
اما در اینمورد متاسفانهب ه هدف نخورد
نمونه شلیک به هدف متحرک رو در رزمایش سال قبل نهاجا در تبریز دیدیم که دوبار هدف متحرک رو با دقت بالا زدند
یکبار یه خودروی پیکان در حرکت دایره ای و بار دیگه یه خودرو در یه حرکت مستقیم

برای این شلیک خطا هم حتما دلیلی هست و بدون شک بررسیش میکنن فرماندهان ما و ان شا الله در عمل و روز رزم دقیقا به هدف خواهد زد
[b]یادمون نره اگر هدف نیروی پیاده و یا خودرو باشه زیاد دقیق نزدن هم میتونه هدف رو از کار بندازه اما برای ادوات زرهی دقت بالا جزوی از نیازها و الزاماته[/b]
و بی شک و بدون سر سوزن ریب و گمانی فرماندهان نظامی ما این الزام رو بسیار بهتر و بیشتر از من حقیر درک کرده اند و درباره عدم برخورد به هدف موشک امروز هم بدون شک بسیار بسیار حساستر از من با قضیه برخورد خواهند کرد و دلیل عدم برخورد رو صد درصد خواهند یافت و نسبت به رفع اون اقدام خواهند کرد

ببینید یه سلاح معمولی ویا یه موشک دارای دقت ذاتی و خطای ذاتی خودش هست اما این دقت و خطای ذاتی تحت تاثیر یه فاکتور بسیار مهم بنام دقت و اموزش و مهارت و تجربه تیرانداز و در مقابل تاثیر منفی همینها در خطای ذاتی انسان تیرانداز قرار میگیره
نمونه : موشکهای دقت بالای ضد زرهی که تروریستها توی سوریه بدست آوردن اما گاها بخاطر شرایط خطای انساین ویا شلیک تحت فشار و یا عدم آموزش کافی و یا... دیده شده که اغلب به هدف نمیخورند
در حالی که این موشکهای بصورت ذاتی از دقت بسیار بالاتری برخوردارند و این رقم و نسبت بالای خطا به کاربرها برمیگرده و نه اون سامانه موشکی
به گمان بنده در این قضیه شاهد 129 هم باید بدنبال خطای بالای انسانی بود ( البته منکر احتمال خطای ذاتی سدید هم نمیشم اما چون هیچگونه اطلاعی در باره سدید ندارم در این باره هیچ نظری نمیدم ) ویرایش شده در توسط elo
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='irartesh' timestamp='1380295279' post='341524']
منظور دوستمون به این صورته:

[center]که گرد و خاک آتش پشت هدف دیده میشه[/center]
[center][img]http://1.irartesh.ir/uploads/irartesh-ir_138029526312471.jpg[/img][/center]

[center]ولی در واقع این اتفاق افتاده[/center]
[center]
[img]http://1.irartesh.ir/uploads/irartesh-ir_138029526337522.jpg[/img][/center]
[/quote]

احسنت :rose:

[quote name='elo' timestamp='1380297625' post='341542']
دوست خوبم سلام
متاسفانه این مورد شبیه ذولفقار نیست
در این مورد پرنده هدف متحرک رو توی جاده شناسایی کرد ، دنبالش کرد و بعد به طرفش شلیک کرد
در تمام مدت هم فقط هدف متحرک بود و بیابون
خبری از سیبل ثابت نبود و اصلا هدف هم سیبل ثابت نبود
در اون تصویر ذولفقار سیبل ثابت بود و تانک در سه وضعیت شلیک کرد که چون صفحه رو پاره میکردو اون پشت منفجر میشد این شبهه پیش اومده بود که ممکنه به هدف نخورده باشه
اما در اینمورد متاسفانهب ه هدف نخورد
نمونه شلیک به هدف ثابت رو در رزمایش سال قبل نهاجا در تبریز دیدیم که دوبار هدف متحرک رو با دقت بالا زدند
یکبار یه خودروی پیکان در حرکت دایره ای و بار دیگه یه خودرو در یه حرکت مستقیم

برای این شلیک خطا هم حتما دلیلی هست و بدون شک بررسیش میکنن فرماندهان ما و ان شا الله در عمل و روز رزم دقیقا به هدف خواهد زد
یادمون نره اگر هدف نیروی پیاده و یا خودرو باشه زیاد دقیق نزدن هم میتونه هدف رو از کار بندازه اما برای ادوات زرهی دقت بالا جزوی از نیازهاس و الزاماته
و بی شک و بدون سر سوزن ریب و گمانی فماندهان نظامی ما این الزام رو بسیار بهتر و بیشتر از من حقیر درک کرده اند و درباره عدم برخورد به هدف موشک امروز هم بدون شک بسیار بسیار حساستر از من با قضیه برخورد خواهند کرد و دلیل عدم برخورد رو صد درصد خواهند یافت و نسبت به رفع اون اقدام خواهند کرد

ببینید یه سلاح معمولی وی ا یه موشک دارای دقت ذاتی و خطای ذاتی خودش هست اما این دقت و خطای ذاتی تحت تاثیر یه فاکتور بسیار مهم بنام دقت و اموزش و مهارت و تجربه تیرانداز و در مقابل تاثیر منفی همینها در خطای ذاتی انسان تیرانداز قرار میگیره
موشکهای دقت بالای ضد زرهی که تروریستها بدست آوردن اما گاها بخاطر شرایط خطای انساین وی ا شلیک تحت فشار و یا عدم آموزش کافی و یا... دیده شده که اغلب به هدف نمیخورند
در حالی که این موشکهای بصورت ذاتی از دقت بسیار بالاتری برخوردارند و این رقم و نسبت بالای خطا به کاربرها برمیگرده و نه سامانه موشکی
به گمان بنده در این قضیه شاهد 129 هم باید بدنبال خطای بالای انسانی بود ( البته منکر احتمال خطای ذاتی سدید هم نمیشم اما چون هیچگونه اطلاعی در باره سدید ندارم در اینب اره هیچ نظری نمیدم )
[/quote]

والله من فیلم رو دانلود کردم و دارم
کیفیت خوب نیست ولی اون چیزی که کاملا نمایان هست اینه که هدف ثابته
اون یک قسمته دیگه هست که داره رهگیری هدف متحرک رو نشون میده
فیلم مونتاژ شده ی چند قسمت مجزاء هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم تبریک میگم. به نظرم تو این شرایط تحریم های خصوصا تکنولوژیک سخت و اوضاع اقتصادی سخت تر و همچنین مسائل مختلف منطقه ای همچون سوریه و غیره که تمرکز منابع را به هم میزنه و البته به نظر من بر خلاف برخی کشورهای غربی که تمامی نخبه های علمیشون را در اختیار دارند، ما مجبوریم به دلایل بسیار از جمله مهاجرت ها و دلایل امنیتی تنها از بخشی از داشته هامون استفاده کنیم چنین دستاوردهایی واقعا باعث غرور و کاملا غیر قابل مقایسه با برخی دستاوردهای کشورهای منطقه ای و متمایز هست.

نمیدونم تا به حال این کار انجام شده یا خیر ولی کم کم فکر کنم برخی دانشگاه های نظامیمون باید به فکر جذب انواع دانشجو برای تخصص های مختلف مرتبط با پهباد باشند. از جمله هدایت. ویرایش شده در توسط alala

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستش میخواستم بگم که متاسفانه به نظر میرسه که در طول یکی دوسال اخیر، تمام تلاش ها صورت گرفته تا هیچ رونمایی خوبی صورت نگیره....
به این دلیل که دولت قبلی کارش تموم شده بود و داشت تند تند طرح‌های نا تموم رو میاورد نشون میداد...
این همه خراب کاری و بد در اومدن چیزایی که میخواستن رونمایی بکنن و غیره و ذلک تعریف دیگه‌ای نمی‌تونه داشته باشه... :(
ادم نمی‌دونه خوشحال باشه که اینجوری شد یا ناراحت؟
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='EMP' timestamp='1380298642' post='341549']
2. ملخ موتور این پهپاد قابل تغییر به ملخ های مارپیچ و با تعداد پره بیشتر است که هم صدای کمتری تولید می کنند و هم نیروی تراست بیشتری می سازند و این تغییر ملخ هم زمان زیادی نیاز ندارد مخصوصا با پرینترهای 3D امروزی که در ایران نیز وجود دارند.
[/quote]

در مورد تعداد ملخ پیشتر بحثی با یکی از متخصصان این مقوله داشتیم ایشون میفرمودند افزایش تعداد ملخ لزوما به همان نسبت افزایش تراست نمیده و از یک تعدادی بیشتر ملخ باعث مختل شدن جریان هوایی میشه و عملکرد رو کاهش میده و 3 ملخ تقریبا خروجی خوبی داره
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.