Che

سرگذشت مردآویج به زبان ساده

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جالبه.واقعا کتابای تاریخ خشکه.ادم هیچی از متن نمیبینه چون دهنش یه سره بازه و داره خمیازه میکشه!

دوستان من توصیه میکنم سلسله کتاب های تاریخ ترسناک نوشته تری دیری رو بخونن! اون هم تاریخو به این روش جالب مینویسه! از دستش ندین!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این قلعه گبری در عسگر آباد ورامین هست که البته میشه ری اون قدیم ندیما

یه سوال داشتم قبلا این قسمت از تاریخ رو خوندم ولی سوالم اینجاست که بعد از ایشون بود که سه تا داداش آل بویه حکومت کردن ؟ درسته؟ فکر کنم از سرداران همین مرد آویج بودن که در زمان خیانت ترکها سریع با چند نفر سرباز شجاع یه شهر مهم تو راه همدان رو گرفتن بعد هم به همدان حمله کردن در آخر هم که خلیفه رو برکنار کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='KOLAHSABZ' timestamp='1403692989' post='388226']
این قلعه گبری در عسگر آباد ورامین هست که البته میشه ری اون قدیم ندیما

یه سوال داشتم قبلا این قسمت از تاریخ رو خوندم ولی سوالم اینجاست که بعد از ایشون بود که سه تا داداش آل بویه حکومت کردن ؟ درسته؟ فکر کنم از سرداران همین مرد آویج بودن که در زمان خیانت ترکها سریع با چند نفر سرباز شجاع یه شهر مهم تو راه همدان رو گرفتن بعد هم به همدان حمله کردن در آخر هم که خلیفه رو برکنار کردن
[/quote]

پدر حاکمان این سلسله ابوشجاع بویه ی ماهیگیر از طایفه ی شرزیل روستای کیاکلیش دیلمان بود . این بابا شغل ماهی گیری رو ول میکنه و میره نظامی میشه ... اولش میره تو سپاه ماکان بن کاکی و بعدش مردآویج ... پسرانش هم به پیروی از پدر به مردآویج پیوستند و هر کدام " فرمانده ی لشکری شمشیرزن از جنگجویان گیل و دیلم گردیدند " ... یه خورده که میگذره علی از سوی مردآویج فرمانده ی کرج ابودلف یعنی نواحی همدان و اصفهان و اراک فعلی ... در واقع حاکم اون نواحی میشه و بعد اول از همه اصفهان رو میگیره ... اینطور که در خاطر منه ... ویرایش شده در توسط Pishva
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.