Electro_officer

آشنایی با لامپ مگنترون

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

این همون لامپ موجود در رادار سامانه هاوک یا رادار AWG-9 تامکت هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1403626890' post='388074']
این همون لامپ موجود در رادار سامانه هاوک یا رادار AWG-9 تامکت هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[/quote]
از ساختار فرستنده‌های رادارهای یادشده اطلاعی ندارم و البته بعید میدونم هیچ یک از مگنترون استفاده کرده باشند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
والله من یه مصاحبه ای یادمه که یه مسئول رده بالا میگفت چون تحریم بودیم و ندادن کلا به سمت تکنولوژی های دیگه در زمینه رادارها فارق از انواع لامپ ها رفتیم.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چون همیشه که مسائل مربوط به مشکلات لجستیکی نیروی هوایی را در جریان جنگ را مطالعه می کنم ، بارها گفته می شود که که ما لامپ لوله خلاء رادار سامانه هاوک یا رادار اف-14 را نداشتیم و به همین خاطر با مشکل مواجه بودیم . این هموم قطعه است یا فرق می کند ؟؟ ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Zapad' timestamp='1403627549' post='388077']
والله من یه مصاحبه ای یادمه که یه مسئول رده بالا میگفت چون تحریم بودیم و ندادن کلا به سمت تکنولوژی های دیگه در زمینه رادارها فارق از انواع لامپ ها رفتیم.
[/quote]
از لامپ گریزی نسیت ..
به نظر میرسه صنایع داخلی عزمشون رو برای ورود به عرصه طراحی و تولید لامپ‌های مایکرویو جزم کرده اند ..

[quote name='MR9' timestamp='1403627624' post='388079'] چون همیشه که مسائل مربوط به مشکلات لجستیکی نیروی هوایی را در جریان جنگ را مطالعه می کنم ، بارها گفته می شود که که ما لامپ لوله خلاء رادار سامانه هاوک یا رادار اف-14 را نداشتیم و به همین خاطر با مشکل مواجه بودیم . این هموم قطعه است یا فرق می کند ؟؟ [/quote]
معمولا در کاربردهای هواپایه از لامپ‌های TWT استفاده میشه.
http://www.military.ir/forums/topic/27877-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D9%87%D8%A7%DB%8C-twt-%D9%88-%DA%A9%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AF%DB%8C/
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگنترون ساخت رادارهای کوچکتر و پرتوانتر جوری که بشه روی هواپیما نصب کرد برای اولین بار امکان پذیر شد در همون جنگ جهانی دوم که فناوری ساختش رو انگلیسی ها کشف و سپس به آمریکایی ها دادند
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
مال فانتوم هست و نه تامکت
صاایران سال گذشته در مورد این لامپ به نتایج خیلی خوبی دست پیداکرد
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arash666' timestamp='1403640870' post='388114']
مال فانتوم هست و نه تامکت
صاایران سال گذشته در مورد این لامپ به نتایج خیلی خوبی دست پیداکرد
[/quote]

با تشکر از راهنمایی تان - اما بنده بارها از زبان عزیزانی که در رسانه های مختلف صحبت می کنند این واژه لامپ لوله خلاء را در مورد این دو سیستم فوق شنیدم ( حالا شاید اشتباه کردم ) ولی در حدود سال قبل در یکی از شماره های مجله صنایع هوایی هم دوباره این مساله مطرح شد ( فکر کنم سلسله مقالات مربوط به نقش تامکت ها در جنگ تحمیلی )
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1403670886' post='388141']
با تشکر از راهنمایی تان - اما بنده بارها از زبان عزیزانی که در رسانه های مختلف صحبت می کنند این واژه لامپ لوله خلاء را در مورد این دو سیستم فوق شنیدم ( حالا شاید اشتباه کردم ) ولی در حدود سال قبل در یکی از شماره های مجله صنایع هوایی هم دوباره این مساله مطرح شد ( فکر کنم سلسله مقالات مربوط به نقش تامکت ها در جنگ تحمیلی )
[/quote]
در مورد فانتوم مطمئن هستم ولی اف 14 رو به این علت گفتم

[quote]
امّا پس از جنگ جهانی دوّم اقبال به استفاده از مگنترون در رادارها کمتر شد چرا که پایداری فرکانسی در مگنترون بسیار پایین است. به این معنا که امواج تولیدی در هر پالس با پالس دیگر متفاوت است. [color=#ff0000]این عدم پایداری مگنترون مانع از امکان استفاده از آن در رادارهای [/color][color=#0000ff]داپلری[/color][color=#ff0000] می‌شود[/color]. لذا امکان حذف اکو کلاتر در این رادارها وجود ندارد. می‌دانیم این نوع رادارها بر اساس مقایسه فرکانس امواج بازگشتی با امواج ارسالی و مقایسه شیفت فرکانسی بین کلاتر ثابت و هدف متحرک تمایز قائل می‌شوند به اینگونه رادارها MTI گفته می‌شود. امّا اگر از مگنترون استفاده کنیم عملاً پایداری فرکانسی در ارسال نخواهیم داشت فلذا موضوع مقایسه اکو با فرکانس فرستنده بی‌معنا می‌شود و امکان حذف کلاتر یا محاسبه سرعت هدف از بین می‌رود اما در لامپ‌های کلایسترون و یا TWT می‌توان امواج را توسط یک مولد توان پایین و دقیق تولید و به کمک این نوع لامپ‌ها تقویت و آماده ارسال کرد.
[/quote]

رادار اف 14 داپلری هست
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arash666' timestamp='1403683641' post='388177']
در مورد فانتوم مطمئن هستم ولی اف 14 رو به این علت گفتم

رادار اف 14 داپلری هست
[/quote]

ممنون از راهنمایی شما
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Zapad' timestamp='1403627549' post='388077']
[/quote]

کنم ممنون میشم راهنمایی کنید, تشکر
[IMG]http://www.pixbay.co/files/img/user_uploads/m9vkx1b3g0zk2467730.gif[/IMG]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 1 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 1 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است

سپاس!

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.