reza2250

جنگ شهری : عملیات آفندی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام - احیانا" در ارتباط با نقش و تاثیر استفاده از مهمات ترموباریک در نبردهای شهری ، توضیح بفرمایید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تشکر میکنم،احیانا سورس مطلب جزوات جنگ شهری ارتش آمریکا یا ناتو نیست؟

این مطلب رو با کمی تغییر از جایی گرفتم که متاسفانه در خاطرم نیست کجا بود اما فکر میکنم از همون جزوات باشه
من چندی پیش سعی کردم یکیش رو ترجمه کنم که به دلیل کنکور و غیره وقت نکردم
<
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://www.4shared.com/document/Ukqha6sD/___online.html?aff=7637829
آموزش جنگ شهري
تر جمه انتشارات سپاه پاسداران
1382
خبرنامه اغتشاشات شهري
http://www.4shared.com/document/gnzMEO6e/___online.html?aff=7637829

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

.
...
.....
..... فکر میکنم یکی از مهمترین گزینه ها در مورد کاربرد سلاح های انفرادی سبک و سنگین استفاده از سایت های هدفگیری مناسب برای جنگ شهری هست که بهترین گزینه " رد دات یا نقطه قرمز (red dot) هست که به نظرم نقش تعیین کننده و برتری نسبی در درگیری های بسیار نزدیک رو ایفا میکنه که متاسفانه قواه مسلح کشور عزیزمون استفاده ایی نمیکنند هرگز از اون !!!

Tasco_PDP2.jpg

..............................
Ultimate-Arms-Gear-Tactical-4-Reticle-Re

و همچنین استفاده از سایت های لیزری و چراغ قوه ها بر روی سلاح....بسیار بسیار مهم هست این عوامل چون در جنگ شهری محیط های پر نور و تاریک زیادی وجود دارد ....تونل ها ....زیر زمین ها و...

land_096a_002.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر ، مطلب خوبی هستش
دوستان مد نظر داشته باشن در جنگ های شهری نا همطراز باید توجه کرد که هر چقدر از زمان شروع درگیری بگذره نیروهای تدافعی شهر افزایش پیدا خواهند کرد یا نفوذ به شهر تلفات بیشتری خواهد داشت ؛ باید در استراتژی کلان با حملات سریع نیروهای حرفه ای بدنه اصلی دشمن رو از شهر ها دور کرد و با استقرار و حصار بندی ، شهر ها رو به صورت تدریجی پاکسازی کرد ... باید محله ها رو حصار کشی امنیت کرد ؛ بولدوزر های زرهی بسیار کاربردی تر از تانک ها هستند !
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم توی جنگ شهری، نیروی واکنش سریع از نون شب هم واجب تره.... نیروی واکنش سریع دم دست باشه... با رخ دادن درگیری در هر منطقه، یا سقوط هر منطقه، واکنش سریع ها سریعا به محل برن که دشمن رو براش مزاحمت ایجاد بکنن تا کاملا مستقر نشه تا اینکه نیروهای خودی میان.... این کار ممکنه ۱ماه طول بکشه یا یه هفته... ولی واکنش سریع باید سریعا به محل مربوطه بره....

نیروی واکنش سریع، مهم‌ترین مشخصه‌اش امادگی در هر لحظه از شبانه روز هستش و هزینه‌ی نگهداریش هم بسیار بالا....ولی توی کشورهایی مثل ایران، در هر ثانیه از شبانه روز سه سطح واکنش سریع اماده‌ی عملیاته....
اول از همه یگان امداد پلیس....
یگان ویژه‌ی پلیس...( این یگان اصلی ترین واکنش سریع هستش که سریعا به محل میره و واقعا هم سریع به محل میره! :) )....
نیروهای واکنش سریع سپاه....

این مسئله به شدت خستگی نیروها و استهلاکشون رو هم به همراه داره و تنها راه حلش، زیاد بودن نیروهاست.... الان توی ایران فک کنم ۱۲ به ۲۴ هستش وضعیت نیروها به این معنی که ۱۲ ساعت با لباس و تجهیزات اماده‌ان که به محض نیاز اعزام بشن، و بعدش ۲۴ ساعت خونه هستن.... اگر بشه این رو به مثلا ۷ به ۲۴ رسوند، یا ۱۲ به ۳۲، خیلی عالی میشه و هم نیروها کمتر خسته میشن و هم استهلاک نیروها و نارضایتیشون کم میشه...! :)
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام زحمت و ریسک ((چون معمولاً متن‌های طولانی مدتی‌ هست زیاد مورد توجه قرار نمیگیره )) این متن سنگین و طولانی که این فقط بخش کوچکی از آن هست به دوش شماست من فقط یه لینک انتقال دادم همین و هر چند وقت یک بار مزاحمتون میشدم .

امیدوارم با زحمت‌های شما و بقیه دوستان باب جدیدی در موضوعات مطرح شده تو سایت باز بشه و کم کم وارد مباحث آموزشی‌ و کار بردی که مدتی‌ ازش دور بودیم بشیم تا سایت و کار بر‌ها در تمامی موارد و نه‌ فقط شناخت تسلیحات نظامی مرجع باشه

چنتا سوال داشتم ولی‌ میزارم هر وقت قسمت افندی تمام شّد از حضورتون می‌پرسم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکم در مورد نحوه فرار از دست تک تیر انداز ها توضیح میدید ؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1403985156' post='389016']
[/quote]

صبر داشته باشيد دوست عزيز
به روي چشم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیال بودن همونطور که مفیده همونطور هم مضر هستش ؛ در مقابل حملات کامل ، شهر به سرعت سقوط میکنه چون در یک شهر نمیشه خیابان ها و کوچه ها رو امن نگه داشت ! دشمن در اولین حمله سعی میکنه یک شکاف بین نیروهای شما ایجاد بکنه ، مثل یک شمشیر ؛ در همین حالت یک بخشی رو محاصره میکنه و میکوبه ؛ یک طرفش رو آزاد میزاره تا بتونید فرار بکنید ، بعد میاد این زمین سوخته رو میگیره و ادامه ...
در جنگ شهری ، نقطه اصلی اینه که همیشه شما از بهترین موضع بتونی دفاع بکنی نه حمله !اگر این موضع دست شما نباشه مطمئنا دست طرف مقابل خواهد بود .... یعنی نیاز نیست همه جا رو به طور کامل بگیری ، ولی اگر یک موضع دفاعی خوب رو گرفتی نباید از دست بدی مگر به صورت تاکتیکی !
حماقت ارتش سوریه این بود که در شهر ها با استفاده از تانک ها دفاع میکرد ! تانک ها و تجهیزات زرهی اگر در موضع مناسب باشند قدرت آتش خوبی دارند ولی نه در کف خیابان ! در خیابان ها این ساختمان ها هستند که بهترین مسیر کانال تهاحمی و موضع دفاعی هستند ؛ برای دفاع از یک شهر یا منطقه شهری در مقابل گروه های چریکی که سلاح های سنگین دارند ، باید سنگر مناسب داشته باشید !
بهترین نیروهای نبرد شهری رو ایالات متحده آمریکا تربیت کرده ، کارشون بیسته ! اگر بیان عراق و واقعا مجوز استفاده از تجهیزات سنگین براشون صادر بشه ، داعش رو شخم میزنن !
بعد از آمریکا ، اسرائیل ، روسیه و چین قرار دارند !
اسرائیلی ها توان این رو دارند که همین الان نصف سوریه رو در یک ماه بگیرن ، با حداقل تلفات و زحمت ... بهترین بولدوزر های زرهی در ارتش اسرائیل خدمت میکنند !
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1403985156' post='389016']
[/quote]

سلام
ابتدا خواستم در ادامه تاپیک پاسخ بدم اما فکر کردم شاید بهتر باشه ابتدا پاسخ پرسش شما داده بشه تا سیر طبیعی مطلب را تغییر ندم :

به اختصار به برخی اعمال معمول برای کاهش ریسک تک تیرانداز اشاره می کنم :

باید بدانید که یک تک تیرانداز در صورتی که از نظر زمانی در مضیقه نباشه حتما اقدام به شناسایی خواهد کرد ، این شناسایی شامل شناخت افسران عالی رتبه و به طور کلی فرماندهان حاضر در میدان نبرد هم میشه هدف اصلی از این کار معمول ایجاد شکاف در زنجیره فرماندهی ما است تا نیروی ما به سبب نبود یک رهبری کارآمد آسیب ببینه ! برای کاهش این خطر لازم است که در جبهه افراد بر رفتار خودشان کنترل داشته باشند به این معنی که مثلا با سلام نظامی آن چنانی نظرات را به فرمانده میدانی خود جلب نکنند ؛ افسران باید از یونیفورم ها و درجاتی استفاده کنند که تفرق دادن میان آنها و سربازان عادی چندان آسان نباشد و کارهایی از این دست . نکته کلی که در این رابطه باید مد نظر داشت اینه که تک تیرانداز آدمی باهوش و فرصت طلب است اگر شما یک افسر و مسئول در جبهه باشید و به زبان اندام خودتان تسلط نسبی نداشته باشید قطعا قافیه را خواهید باخت ! برای تک تیرانداز صرف دیدن فردی که داره یک نقشه را برای افراد تشریح میکنه یا از بیسیم بهره می برد تنها منتج به یک مفهوم میشه : این فرد را باید زمین گیر کنم !

اما در بحث مقابله با تک تیرانداز اولین آیتم یافتن تک تیرانداز متخاصم است ! همان طور که گفتم این فرد باهوش است و قطعا بنا به آموزشها و تجارب خودش استتار و مکان اختفای خوبی را بر می گزیند پس یافتن او کار آسانی نخواهد بود اخیرا نیروهای نظامی و انتظامی برای این کار به استفاده سامانه های موقعیت یابی که توانایی یافتن محل آتش تسلیحات را دارند رو آوردن و با این سامانه ها محل اختفای تک تیرانداز را پیدا می کنند تنوع کار این دستگاه هم بالاست فی المثل از میتوان از عنصر ساده ای مثل آتش خروجی از لوله تفنگ استفاده کند تا امواج شوک حاصل از یک پرتابه فراصوت و ....
البته راه های ساده تر و معمول تری نیز برای پیاده نظام وجود داره مثلا اگر بدونی دشمنت از چه سلاحی بهره می بره با گلوله و کالیبر اون آشنا باشی با در نظر داشتن سرعت سیر گلوله و فاصله زمانی ازصدای انفجار ناشی از خروج گلوله تا اصابت اون به نقطه ای خاص میتونید تخمین بزنید که تک تیرانداز در چه شعاعی اطراف شما جا گرفته { این روش در زمانی که تک تیرانداز نسبتا نزدیک شما است و شما هم یک نیروی با تجربه و متمرکز باشید به کار می آید }
در گام بعدی می تونید از تکنیک های گوناگونی برای رویارویی با تک تیرانداز بهره ببرید : میان تمام راهکارهایی که مطرح میشه بهترین و کارآمدترین کار بهره جستن از یک تک تیرانداز خودی است که هم سطح یا بالاتر از تک تیرانداز دشمن باشه { منظورم از منظر سطح تعلیم و تجربه و امکانات است ! }
به طور کلی برای پاسخ به دشمن { نه صرفا تک تیرانداز بلکه هر نوع دشمنی } مهم ترین پارامتر داشته های شما در میدان نبرد است ! فی المثل اگر من در جبهه خودم مکان اختفای تک تیرانداز را پیدا کنم و جمیع شرایط به من اجازه بده وقت را تلف نمی کنم و با توپخانه سبک محل اختفا را در یک شعاع مشخص شخم میزنم اما اگر به هر دلیلی نتونم این کار را بکنم انتخابهای دیگری هم هست { ممکن است شما پوشش توپخانه نداشته باشید یا نخوای جای خودت را با توپخانه هویدا کنی یا هر دلیلی ! } در چنین شرایطی اگر منطقه مورد نظر کوچک و امکان تحرک محدود باشه میشه موقتا با استفاده از دود تک تیرانداز را از میدان به در کرد که تکنیکی موثر و کم هزینه تلقی میشه زمانی که از قبل این کار نصیب شما میشه را می تونید صرف تغییر موضع ، عقب نشینی یا اتخاذ تدابیر تهاجمی کنید { این بخش میتونه پاسخی برای پرسش چگونه فرار کنیم باشه ! icon_cheesygrin } . یک تاکتیک بسیار کاربردی در رویارویی با تک تیرانداز حرکت گازانبری است که تاثیرش در صورت همراهی آتش پشتیبانی دو چندان خواهد شد

[quote]اسرائیلی ها توان این رو دارند که همین الان نصف سوریه رو در یک ماه بگیرن ، با حداقل تلفات و زحمت ... بهترین بولدوزر های زرهی در ارتش اسرائیل خدمت میکنند ! [/quote]

محمد عزیز ممنون از دیدگاه های خوبتان :rose:
در رابطه با صهیونیست ها به جز تجهیزات خوب ، تجربه را هم فراموش نکنید اینها سالهاست جنگ شهری را روزانه تجربه می کنند !
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bds110' timestamp='1403894267' post='388798']
[url="http://www.4shared.com/document/Ukqha6sD/___online.html?aff=7637829"]http://www.4shared.c...tml?aff=7637829[/url]
آموزش جنگ شهري
تر جمه انتشارات سپاه پاسداران
1382
خبرنامه اغتشاشات شهري
[url="http://www.4shared.com/document/gnzMEO6e/___online.html?aff=7637829"]http://www.4shared.c...tml?aff=7637829[/url]
[/quote]

یکی از دوستان میتونه این فایل ها رو در یک سرور دیگه مثل mediafire.com آپلود کنه؟ مطمئنا از دعای خیر چندین کاربر بهره مند خواهد شد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.