fath

ساختار نیروهای ویژه، فوق ویژه و رنجری نیروهای مسلح آمریکا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فکر کنم اگه یکی زحمت ترجمه ی این چارت رو بکشه ( یکم فوتوشاپ می خواد ! ) درکش راحت تر باشه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1404543287' post='390503']
فکر کنم اگه یکی زحمت ترجمه ی این چارت رو بکشه ( یکم فوتوشاپ می خواد ! ) درکش راحت تر باشه !
[/quote]
تصویر اصلی کیفیت بالایی داره و با توضیحات بنده بسیار خوانا و واضح هست.
تصویر اصلی کیفیت بسیار بالا و خوبی داشت ولی وقتی اینطور گذاشته شده کیفیتش رو هم از دست داده.
خواهشمندم یکی از مدیران لینک تصویر با کیفیت اون رو هم قرار بده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1404588279' post='390661']
تصویر اصلی کیفیت بالایی داره و با توضیحات بنده بسیار خوانا و واضح هست.
تصویر اصلی کیفیت بسیار بالا و خوبی داشت ولی وقتی اینطور گذاشته شده کیفیتش رو هم از دست داده.
خواهشمندم یکی از مدیران لینک تصویر با کیفیت اون رو هم قرار بده.
[/quote]
منظورم فارسیش کنه !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1404588401' post='390662']
منظورم فارسیش کنه !!!
[/quote]
تصویر اصلی واضح هست ولی اگر جوانمردی گیر بیاد و این کار رو بکنه خوب عالی میشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سه روزه که بن بودم، هر بار که این تاپیک رو میخوندم فشار خونم بالا میرفت!! :neutral:

برادر گرامی، فتح عزیز، من این چارت رو برای شما گذاشتم که با ساختار نیروهای ویژه‌ی امریکال در حال حاضر دقیق تر اشنا بشید، مثل اینکه کلا دور شدین :((

این چارت، چارت نیروهای ویژه هستش و می‌بینید که نیروهای ویژه‌ي امریکا، به چند دسته‌ي زمینی، هوایی و دریایی تقسیم شدن...

نیروهای مخصوص ، با SF و در چند گروه دسته بندی شدن که هر گروه، برای یه منطقه‌ي جغرافیایی بخصوص بود!(جدای اینکه مال دریایی زمینی یا هوایی هستن!) ولی در جنگ افغانستان و عراق غیر از ۵ام هوابرد، از بقیه هم به صورت الزامی استفاده کردن... یعنی نه اینکه لازم باشه بیان، ولی نیروهاشون رو اعزام کردن برای تجربه‌ي جنگی...

در اونجا، مشخصا و واضحا جلوی ۵ گروه اصلی sf رو به معنای special forces یا نیروهای مخصوص قرار دادن و بقیه، صرفا نیروهای تکاوری و رنجری پیشرفته هستن که دوره های باحالی مثل پاراشوت( چتر بازی و دراپ و غیره میبینن.... برای مثال، ۷۵ام تکاور که قبلا تاپیکش رو هم من زده بودم، توی تصاویر تمریناتش که من دیدم، بیشتر به نظر میرسه که کارشون دراپ تجهیزات و بار ریزی هستش!! یعنی یه چیزی مثل ۵۵ هوابرد شیراز که تخصصا دراپ و تجهیزات هستش و مهمات و اینجور چیزا رو با چتر میفرسته تو منطقه عملیاتی که یه کار کاملا تخصصی هستش و نیروهای پیاده‌ی خودش رو داره که با بارها میپرن که مطمئن بشن بارها و مهمات دست نیروهای خودی میرسه!‌ :)....

این ۷۵ ام هم زیر مجموعه‌ي نیروهای مخصوص نیست و فقط و فقط اون ۵ گروه اصلی اسپشل فورسز هستن....

یه سری گروه دیگه کنار ۷۵ ام هم قرار گرفتن که باز اسم عمومی بخصوصی ندارن! و special operation forces (نیروهای عملیات مخصوص) هستن.... نیرویی که عملیات های مخصوص انجام میده با نیرویی که خودش مخصوص هستش زمین تا اسمون فرق داره! :)))

بعدش، ما یه سازمان داریم به اسم سازمان مشترک عملیات های مخصوص joint special operations که دلتا فورس زیر مجموعه‌ی اون قرار گرفته....

-----------------
همین مسئله توی نیروی دریایی هم هست که نیروی دریایی، یه سری گروه های نیروی مخصوص برا خودش داره که با اسامی سیل تیم فلان و بیسار مشخص شدن.... اما مهم ترین مسئله اینه که جدای از اسمشون، اونها هم SF یا اسپشل فورس یا نیروی مخصوص هستن...

اینور دوباره توی نیروی هوایی هم این دست نیروها رو داریم که SF هستن و همچنین اسپشل تکتیک و غیره وذلک....

و مرین کورپس هم کنار و زیر مجموعه‌ی این نیروهای مخصوص قرار گرفته.....

یعنی ما یه سازمان داریم به اسم نیروهای مخصوص.... زیر مجموعه‌هاش، چند تا هستن.... زمینی، دریایی هوایی و سپاه دریایی.... هرکدوم از اینها، چند تا گروه عملیات ویژه، گروه نیروی ویژه و غیره و ذلک داره....

نه اینکه ما فکر بکنیم که این چارت اون قسمت بالاییش برا زیبایی هستش! و اینها منظور خود نیروی دریایی و زمینی و غیره هستش!!!!

مسئله اینه که این نیروها و گردان ها وجود دارن و صرفا با توجه محل اموزش و تخصص هایی که پی میگیرن، در زیر مجموعه‌ی یکی از سازمان های زمینی و هوایی و دریایی رده بندی میشن.... استخدامشون در اونجا هست ولی به کار گیریشون خیر.....

این ساختار ها، بعد از عملیات طبس به وجود اومده!!! شما حرف من رو قبول نداری، لااقل حالا که چارت رو قبول داری، توضیحات کنار چارت رو بخون که گفته!!!!‌بعد از شکست در عملیات طبس، اینا اومدن این چارت رو درست کردن....
چرا؟؟؟؟

چون توی عملیات طبس، اومدن دلتافورس رو چند تا نیروش رو غرض گرفتن، بعد یه مشت نیروی عادی طرح ریزی عملیات کردن و با وسایل یه یگان دیگه فرستادنشون ایران و شد انچه شد!!!!

در حالی که در ساختار جدید، شما زنگ میزنی به سازمان اصلی!! میگی اقا من میخوام نیروهای مخصوص، فلان کار رو برا من بکنه....مثلا میخوام بره بن‌لادن رو که تو فلان خونه هستش پیدا بکنه و بکشه و چند تا عکس بگیره و بیاره....

دیگه کاری نداره که چطوری، کی(who)، و با چی میره اونجا و چیکار میکنه....

هر اتفاقی هم بیوفته، فقط و فقط نیروهای مخصوص پاسخگو هست و میاد جواب میده...

مثلا وقتی فلان اتفاق می‌افته و ارتش میاد میگه ما نبودیم، اونا واقعا نبودن!!!! اونا فقط شناسایی رو انجام دادن( اگر خودشون انجام داده باشن!!) و بعد به سازمان نیروهای مخصوص گفتن.....

اینکه کدوم واحد ها، از کدوم سازماندهی( زمینی یا هوایی یا دریایی یا مرینز) برن، با وسایل کدوم سازمان برن و کی ازشون پشتیبانی بکنه رو همه و همه سازمان اصلی نیروهای مخصوص طرح ریزی میکنه....
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میخوام بگم که نیروی مخصوص، یه دوره هستش که شما می‌بینی و جدای اینکه کجا خدمت کردی و میکنی، ازت استفاده میشه...

علامت های ستاره هم تعیین کننده‌ی تعداد ستاره‌های شخصی هست که فرماندهی اون رو به عهده داشته باشه! :) نه ارش اون سازمان یا بخش...
برای مثال، ۷۵ ام هوابرد اساسا توسط یه کلنل( سرهنگ) اداره میشه که ستاره‌ای نداره! :)))

یا مرین کورپس یه ژنرال تک ستاره داره! :)))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کل چیزهایی که گفتین یا کلا از بیخ اشتباه هست یا بدیهیاتی که توی متن بود رو توضیح دادین.
الان فرصت ندارم ولی امروز فردا اگر راضی نشدید میرم از تاپیک نیرو ویژه های عراق حرف های خودتون رو براتون نقل قول می کنمو همچنین کل این ساختار رو که البته نیازی نیست و متن به طور کامل واضح هست توضیح میدم هر چند شک دارم تاثیری داشته باشه.

یه سوال خدمت سربازی رفتی؟؟؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

هووووم خداییش بازم قصد دخالت ندارم وقتی میدونم فایده ای نداره ولی کسی زحمت خواندن کتاب چارلز بکویث رو بخودش داده ؟

سازنده دلتا فورس ؟؟؟؟

فکر کنم تو کتابهای تاپیک ، کتابهایی که باید خواند ، معرفی ش کردم

اگر براساس اونها باشه ، فکر کنم حداقل حداقل ش حرفهای داداش گلم ، میثم نقض میشه !!!

حالا دیگه خود دانید ! چشمک

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سایتی معرفی بکنن برای انتقال فیلم های یوتوب تا من مستند های هیستوری چنل که مصاحبه هایی با مدیران و تشکیل دهنده های این سازمان ها داشتن و نیرهای فعالشون رو بذارم که دوستان ببینن.... :neutral:

بعد این پست معاف شدن بنده ایرادش چی بود که منفی دادن به من؟ خوب ایشون پرسید خدمت رفتم یا نه و من هم گفتم معاف شدم دیگه منفی یا مثبت دادن نداره دیگه :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1404641529' post='390801']
خیر! :) معاف شدم icon_cheesygrin icon_cheesygrin
[/quote]
یکی از دلایل همین هست و اینکه در رده عالی و ستادی کار نکردی و به همین دلیل دیدت بیشتر جزئی نگر شده تا کلی نگر. یعنی مدیریتی کار نکردی.

زیاد هم به این کماندوهای فیس بوکی و... توجه نکن اولا خیلی رو نیمشه اثبات کرد همونی هستن که بودن و دوم اینکه اینها خودشون نیرو بودن یعنی افسر ارشد و فرمانده و... نبودن ه بدونن یساهتار چی هست و... فقط آموزش دیدن و بعد هم رفتن توی گردان ها و خدمت کردن خیلی ها رو اگه بپرسی جدول رزم چی هست ممکنه بن نمی دونیم اگر بپرسین نمی دونم بار همراه چیه بار مبنا چیه و... نمی دونن چون کارشون مدیریت و برنامه ریزی نبوده نیروی عملیاتی بودن.

یک مثال می زنم تا کمی روشن بشی. چون بچه ایلام هستید از غرب مثال می زنم تا کاملا متوجه بشید. ببین لشگر 81 زرهی کرمانشاه یک فرمانده داره که از نظر سلسله مراتب فرماندهی دقیقا زیر نظر فرمانده نیروی زمینی و همین طور تا حضرت آقا. اما در چهار گوشه کشور و همچنین در همون غرب کشور یک قرارگاه هست به اسم قرارگاه ارشد آجا در غرب که لشگر 81 و تیپ 35 و.. و کلا نیروهای ارتش در استان ایلام و کرمانشاه زیر نظرش هستن ولی این زیر نظر بودن فرماندهی و سلسله مراتبی نیست بلکه هماهنگی و ستادی هست.یعنی فرمانده قرارگاه عملا سلسله مراتب فرماندهی فرمانده لشگر 81 یا تیپ 35 تکاور نیست.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته...

بیشتر بحث من سر اینه که این نیروهای ویژه، ممکنه همشون توی یه پایگاه بغل گوش هم اموزش ببینن و صرفا تفاوتش در مدل بکار گیری هست و نه اموزش ها....
ما نیروهایی که به گرین برت معروف هستن رو داریم که وظیفشون بیشتر اطلاعاتی و این صحبت ها هستش و بعدش اموزش نیروهای همسو با خودشون در محل برای جنگ با نیروهای متخاصم...

یعنی احتمال اینکه گروه اعزامی گرین برت ها 5 نفر باشه هست!! 5 نفر یا 12 نفر که توی چندین عملیات توی افغانستان با جمعیت در همین حدود اونها رو دیدیم!( البته به نظرم میرسه که تصاویری از 5 ام هوابرد داشتم که مخصوص خاورمیانه ساخته شده که نزدیک به 30-40 نفر نیرو( یه گروهان مثلا!)‌اورده بود و کنار هم بودن در محل مربوطه...

------------------------
کار فرماندهی ستادی چی هست؟؟
تصور من اینه که نیروی ستادی، کسی هستش که نامه نگاریها، اعلام دستورات ارائه شده از سلسله مراتب اختصاصی( یعنی یک راه ارائه دستور به سازمان زیر مجموعه و اینها هستن!)، مباحث استخدام و عضویت در گروه ها و زیر گروه ها و غیره، مسیر پیشرفت اینده‌ی نیروهای زیر نظر ستاد و این دست مسائل مربوط به اونهاست....

------------------
حرف من و شما تقریبا و تا حدودی یکی هستش، غیر از اینکه من میگم سازمان یا واحدی به اسم گرین برت یا نیوی سیل وجود نداره!! و اینها فقط اسمهایی هستن که برای شهروندان معمولی روشون گذاشته میشه.... البته ما سیل تیم ها رو داریم که یه مبحث جداگونه هستش...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا دیوانه شدم از دستت پسر این حرفا چیه icon_cheesygrin
نه عزیزم اینطوری که میگی نیست اگر همون مطلب بالا و چارت رو نگاه کنی می فهمی تمام این نیروها باید دوره اس اف رو طی کنن و توی همون مدرسه و در مراحل مختلف و در اون چند گردانش انواع آموزش ها رو می بینن و بعد یا میرن توی یگان یا مثلا میرن رنجر. خود رنجر مدرسه و کلاس داره آموزش های بیشتر میده.
رنجر هم اطلاعاتی نیست یک نیروی نظامی کاملا قوی بنیه هست البته صد درصد آموزش های خاص اطلاعاتی هم می بینن ولی در کل اطلاعاتی نیستن. میدونی چرا چون رده بندی و آموزش و... ی=نیروهای شاخه های اطلاعاتی کلا سری هست و حتی چارت ندارن.

حتی اس او اف ها پیش نیازشون طی مرحله اس اف در همون مدرسه هست و بقیه آموزش در گروه آموزشی نیرو های فوق ویژه ی میشه و همچنین دلتا.

در مورد به همه جای دنیا و ماموریت رفتن از بدیهیات هست چون ساخته شدن که همین کار رو بکنن پیاز پشت چشم که نیستن هرجا لازم باشه میفرستنشون.

برخی آموزش ها پایه هست و باید گذرانده بشه مثلا شما بخوای بری نوهد باید حتما چتر، کوهستان و کویر رفته باشی و چه بسا با یک نفر که الان رفته تیپ 55 توی تکاور هم دوره بوده باشی توی ارتش آمریکا هم همین هست. فقط وقتی شما رفتی 65 اونجا آ»وزش های خودت رو ادامه میدی.
نوع به کار گیری هم به نوع عملیات بستگی داره مثلا وقتی قرار بر رهایی گروگان هست اس او اف ها نیروی ارتش یا دلتا فرستاده میشن و وقتی کار دیگه ای باشه گروه دیگه ای.

در ضمن درگیر گرین برت و ... نشو نیرویی که آموزش های اس اف می گذرونه اینقدر توانا هست بتونه یه آموزشاه آموزشی راه بندازه و ربطی هم به رنجر بودن یا سیلز بودن نداره اگر همین کار هم نتونه بکنه که هیچی دیگه.

ستاد کارهای مهمتری از این چیزهایی که شما گفتی داره. طرحریزی، برنامه ریزی، نیاز سنجی، نظارت ، اجرا، ارزیابی امور انجام شده، اعمال اصلاحات و بازخوردها و.... اون ستاد توی ذهن شما فقط شبیه دبیرخانه هست ولی ستاد واقعی مرکز فکری و هسته مرکزی هست.

ممکنه اینطور باشه و اسم ها و... ولی با چارت بالا و توضیحات کاملا مشخص هست کی چکارست و کجاست. گرین برت یعنی کلاه سبز و کسی که دوره اس اف رو بگذرونه کلاه سبز میشه(البته ممکنه توی آمریکا این منوط به گذراندن دوره رنجر یا اس او اف باشه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.