AmirAzad

میگ های 29 نیروی هوایی بعث عراق

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

البته همیشه در موضع ضعف نبوده یه بار چند به یک درگیری با سوخو از یه خلبان زن باز هم شکستی خفت بار خوردن! در مورد پیروزی هوایی هیچ چیزی نمیتونه مستند تر از لاشه هواپیما تو خاک دشمن باشه!! و ما یک لاشه اف 117 بیشتر ندیدیم که اون هم پدافند زده بود هر چند که زدن هواپیمای بمب افکن بی دفاعی مثل اف 117 در صورت کشف بصری و اتفاقی هنر خاصی محسوب نمیشه خصوصا که رادار های ضعیف میگ 29 واقعا برای کشف اف 117 غیر معقول هست

برادر من احساسی بحث نکن

اتفاقا میگ 29 سیستم حرارات یابی داره که بلای جان هواپیماهای رادار گریز هست و در واقع اون اف 117 هم ادعا میشه بوسیله همین سیستم پسیو میگ 29 رهگیری شده و نه رادار آن!

اون شکست هم که البته من اطلاعات کافی ازش ندارم اگر درست یادم باشه بین دو کشور آفریقایی اتفاق افتاد که طرف مقابل سوخو 27 بود و البته سوخو 27 بحثش کاملا جداست چون اگه تا حدودی مخازن سوختش خالی باشه میتونه در حد میگ 29 مانور بده از لحاظ تسلیحات هم چیزی کمتر نداره و البته توان دوربرد بهتری هم داره.

هنوز هیچ پرنده غربی با آر 73 آرچر رو به رو نشده و پی ش به تن جنگنده های غربی مالیده نشده!

پ.ن. بی ربط: البته پایتون 5 ی چیزی فرای همه ی اینهاست که جتی خود آمریکا هم مثل اونو نداره.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا به ار 73 کاری ندارم جون بحث جدایی هست ولی منظور من این بود حتی اگه قبول کنیم که میگ اف 117 زده باشه به طور اتفاقی در مسیر پروازی اون قرار گرفته و چ میدونم از یه فاصله بعید رهگیری نکرده !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا به ار 73 کاری ندارم جون بحث جدایی هست ولی منظور من این بود حتی اگه قبول کنیم که میگ اف 117 زده باشه به طور اتفاقی در مسیر پروازی اون قرار گرفته و چ میدونم از یه فاصله بعید رهگیری نکرده !

خوب این درسته!

چون میگ 29 در نسخه های صادراتی اولیه دارای رادار بسیار ضعیفی هست. و البته اف 117 در اون زمان حکم اف 22 امروزی رو داشت ( منظور توان رادارگریزی هست و نه توانایی های دیگر)

ولی به جد معتقدم توانایی های میگ 29 در نبردهای زیر 20 کیلومتر به حدی هست که جنگنده های غربی و شرقی دیگر رو مقهور خودش کنه ولی متاسفانه یک جنگنده خوب زمانی کارایی لازم رو داره که خلبان خوبی داشته باشه . مثلا برای نمونه خلبانان میراژ اف 1 عراقی تقریبا کا آزموده ترین خلبانان عراقی در بحث نبرد هوایی و حتی حملات دقیق زمینی دوربرد بودن و از لحاظ آموزش و تاکتیک و تکنیک و تجهیزات و پشتیبانی فرانسه براشون چیزی کم نذاشت و خود جنگنده هم خیلی توانمند و مستعد بود ولی در نبرد خلیج میبینیم که یک وقتی یک میراژ اف 1 یک اف 111 رو گیر میاره و تعقیبش میکنه خلبانان اف 111 مانورهای میدن با جنگنده سنگین و تنبل و بمب افکن خودشون که خلبان ناشی اف 1 عراقی که در تعقیبشون بوده به علت همین مانورها با سطح برخورد میکنه و نابود میشه این نشون میده که خلبان عراقی سطح بسیار بسیار پایینی داشتن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا جنگنده میگ در نمونه های اولیه مشکل رادار داشت و همچنین سوختش برای یه نبرد جدی هوایی خیلی کم بود شاید بشه به عنوان یه پرنده دفاع نقطه ای روش حساب کرد اما زدن اف 15 و اف 16 های روز نا تو کمی که چه عرض کنم جدا لقمه بزرگی براش بود!

اصلا اینطوری نمیشه جناب تلاش یه قرار بزار تو استاتوس دعوا کنیم !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلا جنگنده میگ در نمونه های اولیه مشکل رادار داشت و همچنین سوختش برای یه نبرد جدی هوایی خیلی کم بود شاید بشه به عنوان یه پرنده دفاع نقطه ای روش حساب کرد اما زدن اف 15 و اف 16 های روز نا تو کمی که چه عرض کنم جدا لقمه بزرگی براش بود!

اصلا اینطوری نمیشه جناب تلاش یه قرار بزار تو استاتوس دعوا کنیم !

دعوا که حتما :)

ولی برای مقایسه میتوان بصورت بهتر از جنگ هوایی در ویتنام نام برد جایی که در اون زمان جنگنده های فوق پیشرفته اف 4 نیروی هوایی و دریایی آمریکا مقهور میگ های 21 شدند ودر اواخر جنگ آمریکاییها به زور بروز رسانی ها ی گسترده و استفاده از فاکتورهای جدید تازه توانستند نسبت پیروزی به شکست اف ها رو نسبت به میگ های 21 به عدد 2 به 1 برسونن

من طرفداری خاصی از غرب و شرق نمیکنم ولی همنوطور که یکی از فرماندهان هوایی اسرائیلی گفته بود اگه اسرائیلی ها جنگنده ای مثل میگ 25 که موشک ازش جا میموند! داشتن اونوقت میدید که غربی شرقی نداره مهم کاربره...

ولی اگه خلبان درست و حسابی نداشته باشی میگ 25 رو با تیربار اف 5 شوت میکنی به طرف زمین!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترین مثال برای تاثیر آموزه های خلبان در هدایت جنگنده و نبردهای هوایی ، تاریخ جنگ های سوریه و اسرائیل هست ، خلبانان آلبانیایی و چکسلواکیایی و بلغاری و پاکستانی نیروی هوایی سوریه کجا ، و خلبان سوری کجا ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , MR9 گفت:

هم اکنون پرسنل آمریکایی مستقر در عراق بدلیل تهدیدات موجود از سوی گروه های تحت حمایت ایران ، در حال برنامه ریزی برای خروج هستند ( که البته بخشی از این مساله بهانه است . م )  انتظار نمی رود که پرسنل روسی با تهدید عمده ای مواجه شوند

بازگشت مسکو ;)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نقطه قوت فالکروم مانور فوق العاده این جنگنده مورد کاربرد در دفاع نقطه ای است ولی حتی میگ 35 که نمونه بسیار به روز شده از خانواده است هم از نظر برد رزمی و میزان تسلیحات و مهمات قابل حمل در برابر نمونه های پیشرفته اف 16 حرفی برای گفتن ندارد ولی می تواند در ترکیب با سوخو 35 آسمان عراق را برای ورود هر جنگنده متخاصمی کاملا ناامن کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.