Ehsan_animator

پیگیری تحولات غزه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شما فکر کردید با کی طرف هستید ؟ خونه اینها رو غصب کردید و تازه براشون حق و حقوق صادر میکنید ؟ معلومه که تحمل نمیکنند یک مشت اشغالگر بیاد براشون حد و حدود تو سرزمین خودشون تعیین کنه

حق اونها حکومت بر خودشونه نه حکومت یک مشت صهیونیست بر اونها، حقشون داشتن کشور با قوانین مصوب و رای گرفته از خودشونه. وقتی 60 ساله از همان ابتدا به نظرشون برای سرنوشت کشور خودشون بی اعتنایی شد آیا راهی بجز مقاومت و جنگ باقی میمونه ؟ اگر جز این بود باید بهشون شک کرد.

اما حق شما صهیونیست ها اینه که همتون رو با هم بریزن تو مدیترانه 

الله اکبر

برادر چکا حماسی صحبت کردند.

بنده فعلا نمی خوام وارد این بحث بشم فقط دو نکته رو ضرورتا عرض می کنم:

الف - طبق نص صریح قرآن کریم، قتل نفس و اخراج از سرزمین در یک رده هستند و هیچ کس شکی نداره که عده ای صهیونیست با بهانه دین و نژاد یهود، از همه جای دنیا رفته اند اونجا و آدمهایی رو که هنوز هم زنده اند از خانه شان بیرون کرده اند (ربطی هم حتی به دین و ایمان اون آدمها نداره). متجاوز به خانه را باید کشت و هیچ راه دیگری نداره. اگر آدم منطق بود، تعدی به خانه نمی کرد و میلیونها انسان رو آواره نمی کرد.

ب - مشکل فلسطین هم بی عرضه گی فرهنگی و در موارد بسیاری خیانت رهبران بوده و حتی بیرون کردن متجاوز از خانه مسلمان و غیر مسلمان ندارد و مشکل خیانت بوده و مهمتر از خیانت کج فهمی. فقدان همون چیزی که بهش امروزه بصیرت میگن. تعجب می کنم، دور از محضر دوستان، حتی حیوانات قوه یادگیری دارند و اگر کاری به ضررشان بود به تجربه از آن دست بر می دارند، حضرات رهبران فلسطینی تا حال چندین دوره مذاکره کرده اند، چه عایدشان شده؟ آیا خانه ای آزاد شده؟ آبرویی برگشته؟

بنده اگر فلسطینی بودم به هیچ چیزی به جز نابودی کامل کیان صهیونیستی و بیرون کردن مهاجران غیر مستضعف (آنهایی که جایی در خارج دارند) و تنبیه متجاوزین و بازگشت آوارگان و اخذ غرامت سنگین از صهیونیستها و اذنابشان رضایت نمی دادم. مجبور و محکوم نیستیم که در دنیا زندگی کنیم وقتی مرگ در جنگ برابر متجاوز به آبرو و خانه در هر مکتبی شهادت است.

با این جنابان صهیونیست بحث می کنید بفرمایید ولی معمولا هدف اینها بحث نیست (این از عدم پاسخ همه اینها به مسایل اساسی مانند تجاوز به حریم خانه ها و ... پیداست) هدف احتمالا سست کردن بنیان غیرت آزادگی در لوای واقعیات(!!!) سیاسی است. صهیونیست های غیر عزیز هم وقتشون رو اینجا تلف نکنند بهتره، از بچه های میلیتاری آبی برای اونها گرم نمیشه و تقریبا همه بچه ها، آخر این دوز و کلک ها رو بلدند.

والسلام

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این جنابان صهیونیست بحث می کنید بفرمایید ولی معمولا هدف اینها بحث نیست (این از عدم پاسخ همه اینها به مسایل اساسی مانند تجاوز به حریم خانه ها و ... پیداست) هدف احتمالا سست کردن بنیان غیرت آزادگی در لوای واقعیات(!!!) سیاسی است. صهیونیست های غیر عزیز هم وقتشون رو اینجا تلف نکنند بهتره، از بچه های میلیتاری آبی برای اونها گرم نمیشه و تقریبا همه بچه ها، آخر این دوز و کلک ها رو بلدند.

والسلام

جنگ فرهنگی و  تهاجم فرهنگی چیزی جز حرف و فکر نیست 

شبیه جنگ فیزیکی در این نبرد، عدم مقابله مناسب در برابر فکر، حرف و ایده نتیجه اش نفوذ تا عمق خاک خودی است

اما این بار از ریشه ، اگر این بحث ها مطرح نشود و جواب ها رد و بدل نشوند داستان صداوسیما تکرار می شود 

صدا و سیما با سکوت و خود به خواب زنی باعث ورود راحت و بی دردسر شبکه هایی چون من و تو و بی بی ... به خانه مردم شد 

یادمان نرود که الگوی همه ما حضرت محمد (ص) و امامان و همه انبیا با درگیری کردن مردم به بحث و ایجاد یک فکر توحیدی ریشه طاغوت را زدند و همین حرف ها و استدلال های آنها بر طاغوت تنگ می آمد که فرمان به خون پاک آنها می داد و اگر نه امویان و نه عباسیان و نه دیگر از شمشیر ابایی نداشتند ولی حریف منطق و استدلال نمی شدند

حال چرا دشمن از این قوت ما علیه خود ما استفاده نکند، در حالی که ما جواب پرسش هایی که دشمن ایجاد کرده را نمی دهیم و برای یک فرد خام تولید ابهام و جذب به سوی دیگری می کند

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جنگ فرهنگی و  تهاجم فرهنگی چیزی جز حرف و فکر نیست 

شبیه جنگ فیزیکی در این نبرد، عدم مقابله مناسب در برابر فکر، حرف و ایده نتیجه اش نفوذ تا عمق خاک خودی است

اما این بار از ریشه ، اگر این بحث ها مطرح نشود و جواب ها رد و بدل نشوند داستان صداوسیما تکرار می شود 

صدا و سیما با سکوت و خود به خواب زنی باعث ورود راحت و بی دردسر شبکه هایی چون من و تو و بی بی ... به خانه مردم شد 

یادمان نرود که الگوی همه ما حضرت محمد (ص) و امامان و همه انبیا با درگیری کردن مردم به بحث و ایجاد یک فکر توحیدی ریشه طاغوت را زدند و همین حرف ها و استدلال های آنها بر طاغوت تنگ می آمد که فرمان به خون پاک آنها می داد و اگر نه امویان و نه عباسیان و نه دیگر از شمشیر ابایی نداشتند ولی حریف منطق و استدلال نمی شدند

حال چرا دشمن از این قوت ما علیه خود ما استفاده نکند، در حالی که ما جواب پرسش هایی که دشمن ایجاد کرده را نمی دهیم و برای یک فرد خام تولید ابهام و جذب به سوی دیگری می کند

کاملا صحیح می فرمایید برادر.

مشکل این صهیونیست ها اینه که تحت لوای سفسطه با کلماتی مثل واقعیات سیاسی و ژئوپلیتیک از بحث درباره اصول اساسی اشغال خانه و تسخیر حکومت و بردن آبرو فرار می کنند و در عوض با توسل به ابزارهای رسانه و هیاهو و مظلوم نمایی و ... سعی در تحمیق توده ها می کنند.

این آقایان در میدان بحث علمی و دقیق و دور از هیاهوی رسانه ای هیچ دلیل مشروع و قابل دفاعی ندارند. بهترین دلایلشون افسانه های عهد عتیق و .. است (تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل)

در برابر جنگ رسانه ای اینها باید جنگ رسانه ای کرد ولی به علت نابرابری شدید ابزارهای رسانه ای ، این جنگ نامتقارن خواهد بود.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل این صهیونیست ها اینه که تحت لوای سفسطه با کلماتی مثل واقعیات سیاسی و ژئوپلیتیک از بحث درباره اصول اساسی اشغال خانه و تسخیر حکومت و بردن آبرو فرار می کنند و در عوض با توسل به ابزارهای رسانه و هیاهو و مظلوم نمایی و ... سعی در تحمیق توده ها می کنند.

این آقایان در میدان بحث علمی و دقیق و دور از هیاهوی رسانه ای هیچ دلیل مشروع و قابل دفاعی ندارند. بهترین دلایلشون افسانه های عهد عتیق و .. است (تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل)

در برابر جنگ رسانه ای اینها باید جنگ رسانه ای کرد ولی به علت نابرابری شدید ابزارهای رسانه ای ، این جنگ نامتقارن خواهد بود.

دقیقا این ضعف اونها شده قوتشون و این اعلام اشتباه بزرگ ماست

و شاید ما باید سیستم رسانه ای خود را اصلاح کنیم و در آن تجدید نظر کنیم 

حداقل در مرزهای خودمان که دست برتر با ماست

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جنگ رسانه ایی نا متقارن یعنی چههههههههههه...........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جنگ رسانه ایی نا متقارن یعنی چههههههههههه...........

میثم جان یعنی اینکه چون تعداد رسانه های اونها از ما بیشتره ما باید ایده های نوین بزنیم. مثلا تبلیغ سینه به سینه، استفاده از فرصت هایی مثل حج و اربعین، استفاده از آدمهای خوبی که در دنیا مخالف وحشیگری اسرائیل هستند و ....

ارائه مدل موفق زندگی مسالمت آمیز ادیان و گروهها کنار هم و انتشار آن و ...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میثم جان یعنی اینکه چون تعداد رسانه های اونها از ما بیشتره ما باید ایده های نوین بزنیم. مثلا تبلیغ سینه به سینه، استفاده از فرصت هایی مثل حج و اربعین، استفاده از آدمهای خوبی که در دنیا مخالف وحشیگری اسرائیل هستند و ....

ارائه مدل موفق زندگی مسالمت آمیز ادیان و گروهها کنار هم و انتشار آن و 

درودبر این طرز فکرتون

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام. ما هر چه دلیل میاوریم این کاربر صهیونیست باز هم با دلیل جواب نمیدهد.

اول- تقسیم عراق و کویت و غیره هر چند که توسط افراد خارجی و کشور های استعمارگر دیکته شده و به نظر ما غلط بوده است ولی چون همراه با پاکسازی نژادی، تغییر جمعیتی و وارد کردن افراد غیر بومی از جاهای دیگر دنیا همراه نبوده است آنقدر ها برای ما حساسیت زا نیست. در این تشکیل کشورها، مردم بومی همان نواحی بودند که باز هم در همان نواحی ساکن باقی میماندند. کسی از خارج از آن نواحی تحمیل نشد. در حالیکه نظیر چنین تغییراتی اگر با تغییر ترکیب جمعیتی همراه باشد (هر چند در مقیاس بسیار کوچک) موجب جنگ و خونریزی در هر جایی میشود مثل مسئله آذرباییجان و ارمنستان در قره باغ .

برادر عزیز من در گوگل سرچ کنی منابع و کتاب های انلاین به زبان فارسی به وفور پیدا می شه . لطف کن برو در قسمت تاریخ ملت ها کشور برزیل رو پیدا کن . تاریخ بوجود امدن و استقلال برزیل رو مطالعه کن . نژاد های ساکن در برزیل رو به دقت بررسی کن . ببین ایا کشور برزیل توسط بومیان بوجود اومده یا خیر ؟ ببین جمعیت کنونی برزیل چند درصدش بومیان هستند . من به شما می گم . 50 درصد مردم برزیل سفید پول نژاد هلندی و المانی هستند 47 درصد نژاد پاردو ( 75 درصد اروپایی) و 8 درصد سیاه پوست . کشور آرژانتین که مردم ایران انقدر فوتبالش رو دوست دارند در اخرین تحقیقات 97.4 درصد جمعیتش کاملا اروپایی بودند با اکثریت نژاد ایتالیایی و اسپانیایی. چیزی نزدیک به 8 درصد هم نژاد المانی و فرانسوی . برو اونورتر کشور اوروگئه . بر اساس امار سازمان ملل 88 درصد مردم اوروگئه از نژاد های اروپایی هستند و 8 درصد هم مستیزو ها ( دو رگه بومی اروپایی) . داستان امریکا استرالیا کانادا نیوزیلند هم که شما بهتر می دونی . پس شما نمی تونی در بین ده ها کشوری که با مهاجرت و تغییر ترکیب جمعیتی بوجود اومدند فقط یکی رو انتخاب کنی و بگی من با بقیه کاری ندارم فقط با این یکی کار دارم .  وضعیت اسرائیل با این ها بسیار متفاوته چراکه تمام کشور هایی که عنوان کردم همگی با غارت و پاکسازی شدید و نهایت بی رحمی کشور های استعماری بوجود اومدند . توسط کسانی که هیچ رابطه ای با سرزمین های یاد شده نداشتند . اما همونطور که توضیح دادم مهاجرت اولیه یهودیان اروپا در ده ی 1860 و 1880 همگی به صورت قانونی با موافقت دولت عثمانی و با خرید زمین از اعراب شروع شد . امروز 2 و نیم میلیون ایرانی در امریکا زندگی می کنه در سرزمین های غصب شده توسط انگلاساکسون ها . شما فرض کن دولت امریکا یه دفعه می گه این ایرانیا اومدن ترکیب جمعیتی ما رو به هم زدن . بابا خودت ویزا دادی خودت حق شهروندی دادی خودت حق کار و خرید و فروش مسکن دادی . دوستان نگذاشتند باز کنم زندگی یهودیان در زمان عثمانی و حتی حق شهروندی که یهودیان از دولت عثمانی در اواخر 1890 گرفتند . این تغییر ترکیب جمعیتی با موافقت خودشون صورت گرفت . وقتی در 1947 طرح دو شقه کردن فلسطین امد سازمان ملل نگفت یهودیا اینور عرب ها اونور  در مرز های 1947 که سازمان ملل برای اسرائیل کشید 400 هزار عرب زندگی می کرد در کنار 500 هزار یهودی و اسرائیل این مسئله رو به رسمیت شناخت . توضیح دادم که جزو اولین تصمیمات دوید بن گورین دو زبانه کردن اسرائیل و دادن شهروندی اسرائیل به اعراب مرز هایی که سازمان ملل کشیده بود در همون روز های اول . امروز سه میلیون عرب از فرزندان اون اعراب در اسرائیل در حال زندگی هستند و شهروندان اسرائیل حساب می شن من مثال زدم که هم وزیر عرب داشتیم هم سفیر عرب هم دیپلمات عرب هم خلبان عرب هم فرماندهان ارتشی عرب.بنابراین هیچ تغییر جمعیتی سیستماتیک وضع نشد .  اعرابی که اواره شدند همگی در مرز های فلسطین عربی بودند و اوارگیشون بر گردن رهبران عرب بود که جنگ رو اغاز کردند و شکست خوردند . 

من به پیشنهاد اقا محمد فیلم بازمانده رو دیدم و متوجه شدم که باور های شما از کجا داره می یاد . شما فکر می کنید تو سه ساعت 2 میلیون یهودی از اروپا ریختن فلسطین رو گرفتند مردم فلسطین رو هم از خانه هاشون پرت کردن بیرون و فاتحه . 

دوم- مردم فلسطین حتی اگر از جاهای دیگری هم به فلسطین کوچ کرده باشند از همان زبان ، فرهنگ و خصوصیات اجتماعی برخوردار بوده اند وحاکمیت آن منطقه را دستخوش تغییر نکردند.

بیش از 50 درصد جامعه اسرائیل یهودیان کشور های عربی هستند . اون ها هم از عراق و یمن و مصر و سوریه و لبنان اومدند . تا اوایل دهه ی 90 قبل از مهاجرت عظیم یهودیان شوروی یهودیانی که اصلیت عرب داشتند و از کشور های عربی اومده بودند 75 تا 78 درصد جمعیت بودند . تا امروز که نزدیک 70 سال از مهاجرتشون گذشته هنوز عبری رو با لهجه عربی حرف می زنند . غذاشون لهجشون فرهنگشون موسیقیشون همگی عربیه عربی . اگر یکی که هرگز عرب و یهودی ندیده بیاد اسرائیل نمی تونه فرق بین یهودیان میزراخی و فلسطینی ها رو تشخیص بده . 

ین مردم در جمعیت آنها حل شدند نه آنکه مردم اصلی را آواره کنند و جای آنها را بگیرند. اگر دولتی هم تشکیل میدادند باید دولتی بود که با هماهنگی و حاکمیت مشترک با مردم بومی همان منطقه تشکیل میشد نه یک دولت انحصار گر که عمدا بگونه ای طراحی شده بود که یک بخش از فلسطین را جدا و با حاکمیت یهودی از باقی سرزمین فلسطین جدا کند. همانطور که قبلا هم گفته شد در این تقسیم بندی و جداسازی به ناحق و غیر منصفانه حتی از بخشیدن مناطق وسیعتر به یهودیان هم اجتناب نشده است.

بازم بحث های فیلم بازمانده . اقا چه جور اوارگی بود که امروز توی این کشور 3 میلیون عرب داره در کنار 6 میلیون یهودی زندگی می کنه ؟ عزیز من فلسطین کشور نبود حاکمیتی نداشت پرچمی نداشت واحد پولی نداشت سرود ملی نداشت رهبریتی نداشت من تاریخ فلسطین رو همراه با تصاویر مستند از 1516 تا 1917 و 1922 نشان دادم سرزمینی بود در طی زمان بین امپراطوری ها و قدرت های جهانی دست به دست شد و این دست به دستی همراهش اوارگی ساکنان بود از هزاران سال پیش با حمله عاشوریان به شمال اسرائیل شروع کنید تا حمله بابلی ها و پارس ها تا زمان روم و یونان و عثمانی . 

بنابراین این استدلال باز هم باقی است که خریدن مزرعه و زمین و غیره نمیتواند موجب ایجاد حق برای تشکیل کشور شود.

بله باید مثل ارژانتین و برزیل و امریکا مثل متوحشین می ریختیم در فلسطین تمام بومیان رو می کشتیم تا اخرین نفر تا شما اسرائیل رو به مانند امریکا و استرالیا و ارژانتین به رسمیت بشناسی . 

یهودیان باید با همراهی مسلمانان همان منطقه در تشکیل دولت همراهی میکردند مثلا در کل سرزمین فلسطین.

در بین بنیانگذاران دیرینه صهیونیزم همین باور بود اونها با دیدن امپراطوری عثمانی و این باور که این سرزمین ها تا قرن ها در دست اتراک باقی خواهد ماند سال ها متوالی تلاش کردند که در دهه ی 1860 و 1890 نوعی شهروندی به دست اوردند . چرا بعدا تصمیم به درست شدن کشور گرفتند جواب در بین سال های 1920 تا 1930 هست که اعراب و یهودیان هر دو دست به اسلحه بردند . شما لبنان 1970 و 1980 رو در نظر بگیر نبرد بین گروه های اسلامی و فلانژیست ها . بین مسیحیان و مسلمانان . شما امروز عراق رو در نظر بگیرد . امروز به تعداد دستاندرکاران سیاست خارجی امریکا که نظر به جداسازی عراق و سه تکه کردن این کشور دارند افزوده شده بحثش هم بالا گرفته . دلیلیش سال ها نبرد خونین بین سنی ها و شیعیان و اکراد هست و این مسئله که این سه نوع نمی توانند زیر یک سقف زندگی کنند . همین اتفاقاتی که امروز در عراق و سوریه و در دهه های 70 و 80 در لبنان می افتاد ، در فلسطین 1930 هم افتاد . نبرد های خونین بین گروه های عرب و یهودی . اینکه کی شروع کرد کی اول زد تقصیر کی بود نهفته در فضای خاورمیانه و جهان عرب داره که بحثش طولانی و کاملا جداست . 

سوم- یهودیانی که به فلسطین آمدند قصد براندازی و جداکردن بخشی از خاک فلسطین را داشته اند و دشمن مهاجم تلقی میشدند و بنابراین پذیرفته نشده اند. همین قصد و نیت سوء این افراد دلیل برای محکوم کردن برنامه آنها است. مردم اصلی فلسطین افرادی را که بفرض از مصر و اردن آمدند به عنوان دشمن تلقی نمیکنند چون این مردم گروههای تروریستی تشکیل ندادند تا مردم بومی آن منطقه را ترور کنند و با ایجاد ترس و وحشت بیرون کنند. انجام چنین اقداماتی به همراه قصد و نیت قبلی برای تشکیل دولت مستقل یهودی (یا دولتی که اکثریت یهودی داشته باشد) برخلاف نظر ساکنین اصلی دلیل محکمی برای دشمنی صهیونیستها است وبهترین دلیل برای جنگ و باز پس گرفتن فلسطین توسط ارتشهای عربی در آن زمان و در هر زمان دیگری بوده است.  

بنابراین این استدلال باز هم باقی است که تا آوارگاه فلسطینی به خانه برنگردند و همه پرسی عادلانه برگزار نشود نمیتوان حق را به صاحبش پس داد.

شما داری کلی می گویی برادر من . این هم متاسفانه ناشی از عدم مطالعه و تکرار حرف هایی هست که از فیلم ها و سخنرانی ها شنیدی . اینکه چرا هاگانا بوجود امد شما نیازمند مطالعه تاریخ زد و خرد بین یهودیان و اعراب در 1920 و 1930 هستی. حتما 1920 Riots و 1930s Riots  رو مطالعه کن . 

ویرایش شده در توسط ariel24
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسراییل مشروعت نداره چون ریشه اش قتل، اشغال، تجاوز و تهدیده...

این موجود حرامزاده از روز تشکیلش جز خونریزی و فساد هیچ نتیجه دیگه ای نداشته. بهترین راه حل هم نابودیش و برگشتن اشغالگران به خونه شون و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشون هست...

تمام

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رژیم‌صهیونیستی درآمدهای مالی تشکیلات خودگردان فلسطین را بلوکه کرد

یکی از مسئولان اسرائیلی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از رایزنی با جمعی از وزرای خود تصمیم گرفته تحویل ماهانه درآمدهایی مالیاتی را به تشکیلات خودگردان فلسطین متوقف کند.
این مسئول اسرائیلی تاکید کرد که درآمدهای مالیاتی مذکور بالغ بر 125 میلیون‌ دلار است و فلسطینی‌ها از آن برای اداره دولت و پرداخت حقوق کارمندان استفاده می‌کنند.
این اقدام رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم اخیر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای پیوستن فلسطین به دادگاه کیفری بین‌الملل و چند سازمان بین‌المللی دیگر صورت گرفت.
صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگویی مطبوعاتی این اقدام رژیم صهیونیستی را جنایت جنگی دیگر توصیف کرده و اعلام کرد: ما هرگز تسلیم فشارهای اسرائیل نشده و از خواسته خود دست نمی‌کشیم.
عریقات گفت: یک بار دیگر اسرائیل به یکی از طرح‌های قانونی ما با شکنجه گروهی که اقدامی غیرقانونی است پاسخ داد و باید بگویم که فلسطینی‌ها هرگز در برابر فشارهای اسرائیل عقب نشینی نمی‌کنند.
صائب عیقات همچنین خاطرنشان کرد: اقدام اسرائیل اقدامی منافی قوانین بین‌المللی است و اموالی را که اسرائیلی‌ها بلوکه کرده‌اند نه کمک خیریه اسرائیل به مردم فلسطین بلکه اموال خود ما و حق طبیعی ما است.
این مسوول فلسطینی تاکید کرد: ما تا تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی از خواسته‌هایمان دست نمی‌کشیم.
نمر حماد، مشاور سیاسی محمود عباس به نوبه خود تاکید کرد که فلسطینی‌ها از تصمیم خود برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌الملل دست نمی‌کشند.
پیشتر رژیم صهیونیستی اقدام محمود عباس در امضای درخواست رسمی پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی و چند سازمان بین‌المللی دیگر را اقدامی یکجانبه توصیف کرده بود.
دولت آمریکا نیز تهدید کرده بود که پیوستن فلسطین به دادگاه کیفری بین‌المللی بر کمک‌های مالی دولت آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطین تاثیر می‌گذارد.
از زمان اجرای معاهده اسلو در سال 1993 رژیم صهیونیستی درآمدهای مالیاتی را به نفع تشکیلات خودگردان فلسطین جمع آوری و ماهانه آن را پرداخت می‌کند. این اولین باری نیست که اسرائیل از این اهرم برای اعمال فشار علیه فلسطینی‌ها استفاده می‌کند.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام. چون بحث به نهایت رسید و بنظرم دیگر میشود صحبتهای هر دو طرف را مقایسه کرد و هر فرد منصفی میتواند نتیجه را دریابد این آخرین باری است که در پاسخ به آن کاربر صهیونیست مطلبی مینویسم.

اولین چیزی که همه باید به آن توجه کنیم این است که ما بعنوان انسان نمیتوانیم و نباید در برابر رنج انسانهای دیگر بی تفاوت باشیم. این به آن معنی است که برای من رنج دیدن هر انسانی در هر جای دنیا و حتی در هر زمانی دردناک است. من بعنوان یک مسلمان شیعه برای زندگی انسانها ارزش یکسان قائلم و هر جا که بتوانم تلاش میکنم که از حق هر مظلومی دفاع کنم. تمام ادیان الهی و آخرین آنها اسلام آمدند که خداوند را به انسانها بدرستی بشناسانند و ما را به سمت یکتاپرستی هدایت کنند. اسلام آمد که به ما چگونه زندگی کردن را بیاموزد و بخشی از این چگونه زندگی کردن به هدف ما از زندگی کردن مربوط میشود. این هدف بسیار مربوط است با آنچه که در زندگی کاشته میشود و آنچه که پس از مرگ برداشت میگردد. اگرچه من مسئول رفتارهای دردناک زورگویان با مردم بی گناه نیستم و نبوده ام ولی با تمام این مردم احساس همدردی میکنم. مهم نیست که این مردم مظلوم مسلمان باشند یا مسیحی یا یهودی یا زرتشتی. مهم نیست که آنها در چه عصر و زمانی زندگی میکرده اند. مهم مظلومیت آنها بوده است. اما چه کاری از ما برای کمک به آنها برمیآید؟ گاهی تنها با زنده نگه داشتن یاد و مظلومیت آنها، گاهی با حمایت زبانی از آرمانهای آنها و گاهی هم با حمایت عملی از آنها.

برای آنها که دیگر در این دنیا نیستند کاری جز همدردی و دعا از ما برنمی آید اگرچه مرگ تازه آغاز مجازات افراد ظالم و نجات افراد مظلوم است. اما برای آنها که هنوز هستند شاید بتوان کاری کرد.

حالا میرسیم به اینکه اگر در دنیا در جایی ظلمی بر مظلومی روا شده آیا این ظلم میتواند مبنایی برای قانونی و اخلاقی شدن آن ظلم شود؟

مطمئنم که هر فردی با حداقل انصاف خواهد گفت که نه. انجام یک جرم یا کار خلاف دلیل بر این نمیشود که مجوز کارهای خلاف مشابه صادر شود. زشت بودن و غیر اخلاقی بودن آن کار را هم کم نمیکند و در ضمن مجازات آن هم به قوت خود باقی خواهد ماند.

مسئله بعدی مسئله ای است که خسته شدم از بس آنرا تکرار کردم که هیچ کس نمیتواند چیزی را ببخشد که متعلق به او نیست. نه آمریکا و نه سازمان ملل و نه هیچ کشور دیگری نمیتواند بخشی از یک سرزمین را به دیگران ببخشد. و نمیتوان مثال عراق و اردن و غیره را با اسرائیل مقایسه کرد. چرا که برای آنکه یک کشور یهودی در فلسطین تشکیل شود به عمد یهودیان از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت داده شدند و آنها را جایگزین مسلمانانی کردند که در آن نواحی ساکن بودند. به این ترتیب وزن جامعه یهودی را افزایش دادند و وقتی که این وزن و جمعیت را به حدی رساندند که امکان پذیر شد آن کشوری که گفته شد را تشکیل دادند. طراحی بگونه ای بود که یک اکثریت خفیف یهودی در آنجا وجود داشت نه؟ چه کسی حکومت میکرد؟ یک حکومت یهودی. "بن گورین به صراحت گفت که در مرز ها یی که سازمان ملل برای ما کشیده جمعیت بزرگ عرب در بین ما زندگی خواهند کرد". بله یک جمعیت عرب که در میان یهودیان زندگی خواهند کرد. فقط در میان یهودیان. تازه آیا آن تقسیم عادلانه و منصفانه بود؟ هر آدم منصفی که به نقشه سال 1947 نگاهی بیاندازد فورا میفهمد که توطئه ای بوده است که توسط سازمان ملل اجرا شده است. دادن فضا و مکان کافی برای یک کشور یهودی و مهاجرت یهودیان به انجا به قیمت گرفتن بخشی از سرزمینی که متعلق به یهودیان نبود.

واقعیت این است که حتی با تمام تلاشهای ناجوانمردانه انگلستان و صهیونیستها هنوز وزن جامعه یهودی آنقدر نبود که بتواند یک کشور مستقل تشکیل بدهد. انها تنها میتوانستند به همراه مسلمانان یک کشور تشکیل بدهند. نه اینکه بخشی از خاک فلسطین را جدا کنند.

حالا اعراب جنگ را شروع کردند. خب چاره ای هم داشتند؟ یک سازمان خارجی آمده و مرزهایی را برای آنها کشیده و حق را پایمال کرده و جنگ و آوارگی شروع میشود (البته من تردید ندارم که آوارگی فلسطینی ها از قبل از این شروع شده بود). چه کسی مسئول جنگ است؟ آن کسی که حق کشی کرده؟ دزدی سرزمین کرده؟ قطعه ای از خاک را ربوده؟ یا آن کسی که برای احقاق حق مظلوم عمل کرده؟ جنگ زمانی آغاز شد که هجوم و تقسیم ناعادلانه شروع شد.

انگار که یهودیان خیلی متمدنانه و مودبانه از مسلمانان خواستند که ممکن است سرزمینتان را تحویل ما بدهید؟ لطفا؟

واقعا خجالت دارد. کسانی که به ترور فلسطینی ها و کشتن کودکان عادت کرده اند و به بهانه های مختلف خانه های فلسطینی ها را اشغال میکنند حق ندارند از وحشی بودن و نبودن و تمدن دم بزنند. بله مثل وحشی ها ادم کشتید و میکشید. چه کسی هر چند سال یک جنگ براه میاندازد و مردم بیگناه را میکشد؟

باز هم تکرار میکنم و این تکرار از سر گوش کردن سخنرانی ها نیست. دلایل فراوان برای این مسئله وجود دارد که فکر میکنم همه به آن واقفند.

یهودیانی که به فلسطین آمدند قصد براندازی و جداکردن بخشی از خاک فلسطین را داشته اند و دشمن مهاجم تلقی میشدند و بنابراین پذیرفته نشده اند. همین قصد و نیت سوء این افراد دلیل برای محکوم کردن برنامه آنها است. مردم اصلی فلسطین افرادی را که بفرض از مصر و اردن آمدند به عنوان دشمن تلقی نمیکنند چون این مردم گروههای تروریستی تشکیل ندادند تا مردم بومی آن منطقه را ترور کنند و با ایجاد ترس و وحشت بیرون کنند. انجام چنین اقداماتی به همراه قصد و نیت قبلی برای تشکیل دولت مستقل یهودی (یا دولتی که اکثریت یهودی داشته باشد) برخلاف نظر ساکنین اصلی دلیل محکمی برای دشمنی صهیونیستها است وبهترین دلیل برای جنگ و باز پس گرفتن فلسطین توسط ارتشهای عربی در آن زمان و در هر زمان دیگری بوده است.  

بنابراین این استدلال باز هم باقی است که تا آوارگاه فلسطینی به خانه برنگردند و همه پرسی عادلانه برگزار نشود نمیتوان حق را به صاحبش پس داد.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب راستش نمیتوان از آن کاربر صهیونیست انتظار داشت که بوضوح بگوید که بله ما در اشغال فلسطین ناجوانمردانه و ظالمانه رفتار کردیم همین که او دلیلی ندارد و ناچار است به مثال آوردن از کشورهای آمریکای لاتین رو بیاورد وتلاش کند که نشان دهد که دیگران هم چنین جنایاتی مرتکب شده اند نشانگر این است که پذیرفته که نسل کشی و جنایت و تصرف و اشغال را مرتکب شده اند.همین نشان میدهد که ما در حمایت از فلسطینیان محق هستیم.
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

"رژیم صهیونیستی اجازه نمیدهد سربازانش به دادگاه جنایی بین المللی ICC کشانده شوند" ، بنیامین نتانیاهو

http://rt.com/news/219735-israel-soldiers-icc-netanyahu/

وجود همچین سیستم فاشیستی تو قرن 21ام واقعا نوبره ! علنا داره میگه هر جنایتی که کردم به بقیه ربطی نداره

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طرح «پایان اشغالگری» در فلسطین دوباره به شورای امنیت ارائه می‌شود

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد قصد دارد طرح پایان اشغالگری اسرائیل را بار دیگر به شورای امنیت ارائه دهد. 

«محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین یکشنبه (دیروز) اعلام کرد که با اردن راه‌های تقدیم دوباره قطعنامه پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی به شورای امنیت را بررسی می‌کند

. بنا به گزارش وبگاه خبری «فلسطین الیوم»، عباس این سخنان را در نمایشگاهی با عنوان «قدس در خاطره» در رام‌الله در کرانه باختری ابراز کرد. قرار است در ماه جاری (مارس) 5 دولت جدید یعنی ونزوئلا، اسپانیا، آنگولا، مالزی و نیوزلند به عضویت شورای امنیت درآیند و از آنجایی که این کشورهای مواضعی حمایتگرانه از فلسطین دارند،

مقامات فلسطینی امیدوارند با تقدیم دوباره قطعنامه پایان اشغالگری به شورای امنیت، این بار 9 رأی لازم برای تصویب را به دست آورد. قطعنامه پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در چهارشنبه (26 آذر) به شورای امنیت رفت اما فقط 8 رأی به دست آورد و تصویب نشد. 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

"رژیم صهیونیستی اجازه نمیدهد سربازانش به دادگاه جنایی بین المللی ICC کشانده شوند" ، بنیامین نتانیاهو

قابل توجه ماله کشهای محترم...

• Upvote 6
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم