Sorena_Noshad

عملیات کوه امید 3 : بلند کردن به سبک آمریکایی ها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سورنا جان دستت درد نکنه، چند روز دیگه با کمی تغییر در ارتشی مشاهده اش می کنی!!!!
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جریان پناهنده شدن میگ 25 روسی به ژاپن فروش اسرار اس 300 و موشک های هوابه هوای روسی و ........

آیا روسیه هم تونسته از این عملیات های موفق بکنه
فکر کنم تعدادی اف 5 که در ویتنام بوده را تونسته صاحب بشه ؟

یک سوال دیگه شنوک ها چه جوری به امریکا برگشتن مگر تو هواپیما میل را نزاشتن ؟؟؟؟ ویرایش شده در توسط majid363
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب - ضمن تشکر از شما بابت این مطلب ، یکی از مهم ترین خانه های خالی پازل بنده پر شد - در اوخر دهه 80 میلادی ، آمریکایی ها در حدود 55 تا 100 نفر از خلبانان سه نیروی خود را باستفاده از هواگردهای ساخت شوروی در پایگاه مشهور 51 ، آموزش داده بودند تا یک تیپ هوایی شوروی را بطور کامل ایجاد کرده و این تیپ را که بطور کامل با هواگردهای ساخت شوروی مجهز شده بود با یگانهای آمریکایی و غربی درگیر نموده و تاکتیکهای احتمالی روسها را دریک جنگ احتمالی بررسی و راه کارهای مقابله با آن را ایجاد کنند .
در میان این هواگردها ، نمونه های مختلفی از میگ های 15 /17 /21 و انواع تجهیزات نظامی روسی از سلاح های انفرادی تا یونیفرم ها و موشکهای سبک و سنگین و هرانچه که آمریکایی ها توانسته بودند از سراسر جهان جمع آوری کنند ، وجود داشت . در این بین ، درمیان این تجهیزات ، یک فروند بالگرد هایند وجود داشت که علیرغم اصرار استفاده کنندگان مبنی بر اینکه این بالگرد چگونه به دست آمریکایی ها رسیده ، با سکوت افسران ارشد مواجه می شدند .

در کنار این مساله خلبانان این بالگرد از ویژگی های منحصر به فرد این بالگرد اظهار تعجب کرده و حتی یکی از انان اعتقاد داشت که نحوه پرواز این بالگرد به مانند هواپیمای آموزشی سبک سسنا پایپرکاب راحت و به قول خودشان بسیار خوش دست است .

[quote name='majid363' timestamp='1404991867' post='391861']
جریان پناهنده شدن میگ 25 روسی به ژاپن فروش اسرار اس 300 و موشک های هوابه هوای روسی و ........

یک سوال دیگه شنوک ها چه جوری به امریکا برگشتن مگر تو هواپیما میل را نزاشتن ؟؟؟؟
[/quote]

در دهه 1980 ( اگر اشتباه نکنم ) خلبان ویکتور بلنکو ، با میگ -25 خودش از یک پایگاه نیروی هوایی شوروی در سیبری بلند شد و در فرودگاه هاکوداته ژاپن به زمین نشست - علیرغم تلاش های متعدد فانتوم های ژاپنی ، این پرنده بدون این که کسی موفق به رهگیری آن شود ، در این فرودگاه به زمین نشست ، هواپیما پس از مدتی به آمریکایی ها تحویل داده شد ، آمریکایی ها هم ان را تکه تکه کرده و پس از بررسی های لازم به روسها عودت دادند .

-- روسها در جریان یک عملیات ناموفق سعی داشتند با تطمیع یک ستوان لبنانی با شناسه ستوان خلبان" مطار " یک فروند میراژ3 لبنانی را بدزدند که موفق نشدند ( جنجال بزرگی سر این قضیه در دنیا به راه افتاد )
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1404992409' post='391864']

در دهه 1980 ( اگر اشتباه نکنم ) خلبان ویکتور بلنکو ، با میگ -25 خودش از یک پایگاه نیروی هوایی شوروی در سیبری بلند شد و در فرودگاه هاکوداته ژاپن به زمین نشست - علیرغم تلاش های متعدد فانتوم های ژاپنی ، این پرنده بدون این که کسی موفق به رهگیری آن شود ، در این فرودگاه به زمین نشست ، هواپیما پس از مدتی به آمریکایی ها تحویل داده شد ، آمریکایی ها هم ان را تکه تکه کرده و پس از بررسی های لازم به روسها عودت دادند .

-- روسها در جریان یک عملیات ناموفق سعی داشتند با تطمیع یک ستوان لبنانی با شناسه ستوان خلبان" مطار " یک فروند میراژ3 لبنانی را بدزدند که موفق نشدند ( جنجال بزرگی سر این قضیه در دنیا به راه افتاد )
[/quote]

حتی من شنیدم یک سوخو 7 متعلق به عراق به ایران پناهنده شد در زمان قبل از انقلاب
درست؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[/quote]

بله کلاً در دوره جنگ سرد هر دو طرف زیاد از این عملیات ها داشتند و تام کوپر توی یک مقاله اون بخشی که علنی شده در این سالها رو تا حدودی آورده که در لینک زیر میتونید بخونید..

http://www.acig.org/artman/publish/article_371.shtml

فکر کنم ترجمش رو هم جناب کیانی موحد قبلاً انجام دادن بگردید پیدا میشه احتمالاً..

در جواب سوال دوم شما هم باید بگم در این عملیات از دو فروند C-5 و یک فروند هرکولس استفاده شد که یکی حامل میل ، دیگری شنوک ها و دیگری خدمه و خلبانان بوده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[/quote]

در ارتباط با پرنده میگ -31 و سوخو-27 هم یکی از اعضای تیم طراحی ، تقریبا" تمامی مشخصات و نقشه های مهندسی بخش های حساس این دو پرنده را به آمریکایی ها فروخت و بعد هم دستگیر و اعدام شد .

درمورد سوخو-7 راستش چیزی نشدیدم ولی جریان ربایش میگ -21 عراقی به اسراییل را که حتما" می دونید
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1404993856' post='391871']
در ارتباط با پرنده میگ -31 و سوخو-27 هم یکی از اعضای تیم طراحی ، تقریبا" تمامی مشخصات و نقشه های مهندسی بخش های حساس این دو پرنده را به آمریکایی ها فروخت و بعد هم دستگیر و اعدام شد .

درمورد سوخو-7 راستش چیزی نشدیدم ولی جریان ربایش میگ -21 عراقی به اسراییل را که حتما" می دونید
[/quote]

من تویک کتابی خوندم پیدا کردم می زارمش

فکر کنم خلبانان سوریه هم قبل از فروپاشی شوروی زحمت انتقال میگ 29 به اسراییل را گشیده باشن
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='majid363' timestamp='1404994077' post='391872']
من تویک کتابی خوندم پیدا کردم می زارمش

فکر کنم خلبانان سوریه هم قبل از فروپاشی شوروی زحمت انتقال میگ 29 به اسراییل را گشیده باشن
[/quote]

در مورد میگ -29 های سوری هم اگر اشتباه نکنم و یادم مونده باشه ، خلبان سوری میگ ها برد به قبرس یا اردن و از انجا رفت اسراییل ( الیته این مطلب را خیلی مدت پیش خوندم و جزییات ان یادم نیست ولی در ارشیو من وجود دارد با جزییات کامل

حتی در جریان همین بحران سوریه و قبل از سرنگونی فتوفانتوم ترک هم یک میگ -21 سوری به اردن فرار کرده بود .

در مورد خودمون هم متاسفانه چندین مورد در جریان جنگ تحمیلی از این موارد داشتیم ، فانتوم ، شنوک ، فوکر 50 شرکت نفت ، بل هیویی و از همه بدتر تامکت که این آخری بد جوری حال من رو گرفت وقتی برای اولین بار این مطلب را خوندم :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sorena_Noshad' timestamp='1404992688' post='391869']
بله کلاً در دوره جنگ سرد هر دو طرف زیاد از این عملیات ها داشتند و تام کوپر توی یک مقاله اون بخشی که علنی شده در این سالها رو تا حدودی آورده که در لینک زیر میتونید بخونید..

[url="http://www.acig.org/artman/publish/article_371.shtml"]http://www.acig.org/...ticle_371.shtml[/url]

فکر کنم ترجمش رو هم جناب کیانی موحد قبلاً انجام دادن بگردید پیدا میشه احتمالاً..

در جواب سوال دوم شما هم باید بگم در این عملیات از دو فروند C-5 و یک فروند هرکولس استفاده شد که یکی حامل میل ، دیگری شنوک ها و دیگری خدمه و خلبانان بوده.
[/quote]

من نمیدونستم ما زمان جنگ یکی از اف-14 هامون هم علاوه بر 2 فانتوم به عراق پناهنده شده!! توی لینکی که گذاشتید اشاره شده بهش. واقعا دردناکه. امان از خائنین و ستون پنجم ها که گاهی از یک ارتش فوق قوی، خطرناک ترن. خدا لعنت کنه اون خلبان رو. ویرایش شده در توسط era_923

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='era_923' timestamp='1404995767' post='391877']
من نمیدونستم ما زمان جنگ یکی از اف-14 هامون هم علاوه بر 2 فانتوم به عراق پناهنده شده!! توی لینکی که گذاشتید اشاره شده بهش. واقعا دردناکه. امان از خائنین و ستون پنجم ها که گاهی از یک ارتش فوق قوی، خطرناک ترن. خدا لعنت کنه اون خلبان رو.
[/quote]

بحث اینکه حالا هیویی ، فوکر50 شرکت نفت و یا شینوک شاید ( البته شاید !!!!!) زیاد مهم نباشند ولی دو تا فانتوم و یک تامکت واقعا" نوبره - متاسفانه بارها و بارها از بچه های نیروی هوایی در این مورد سئوال کردم ولی هر مرتبه ، جواب سربالا شنیدم . درمورد جریان تامکت یک چیزایی منتشر شده (خلبان خائن ، مرادی ) ولی درمورد دو تا فانتوم و چگونگی فرار آنها تا الان چیزی نشنیدم .

البته در جریان جنگ یک فروند میگ 23 عراقی هم به ایران پناهنده شد ولی بعلت تعلل پرسنل پایگاه دزفول یا شهید نوژه ( اگر اشتباه نکرده باشم ) بعد از چند ساعت هواپیماهای عراقی آمدند و پرنده پناهنده را روی زمین و با راکتهای 57 م.م نابود کردند .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته گویا تامکت در بین راه مورد اصابت خود عراقی ها قرار میگیره و سقوط میکنه. و البته اون خلبان خائن هم در سوییس فک میکنم اعدام میدانی شد.

برای شینوک ها هم دو تا ماجرا وجود داره یکی رو خلبانان خائن با خانواده هایشان بردند یکی هم سوخت تموم کرد و در خاک عراق فرود اومد و چون بالگردهای عراقی در تعقیب گروه بودند مجبور شدند بدون تخریب رهاش کنن که افتاد دست عراقی ها
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1405000016' post='391902']
البته گویا تامکت در بین راه مورد اصابت خود عراقی ها قرار میگیره و سقوط میکنه. و البته اون خلبان خائن هم در سوییس فک میکنم اعدام میدانی شد.

برای شینوک ها هم دو تا ماجرا وجود داره یکی رو خلبانان خائن با خانواده هایشان بردند یکی هم سوخت تموم کرد و در خاک عراق فرود اومد و چون بالگردهای عراقی در تعقیب گروه بودند مجبور شدند بدون تخریب رهاش کنن که افتاد دست عراقی ها
[/quote]
نه جناب تلاش این طور نیست جناب مازندرانی شرح کاملش دادن اون همش نمایش بود طوریکه ماگمان کنیم زدنش
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از مقاله عالی تون :rose: :rose: :rose:
من یه بخشی رو درست متوجه نشدم
تو متن گفته شد که [color=#000000]دو فروند Ch-47 شنوک که در یک هواپیمای ترابری C-5 گالکسی بارگذاری شده وبه سمت[/color] [color=#000000]چاد حرکت کردند[/color]
[color=#000000]اما درموقع برگشت[/color] در داخل [color=#000000]هواپیمای ترابری C-5 [/color]یک فروند [color=#000000]فروند Mi-24[/color] قرار داشته پس تکلیف [color=#000000]دو فروند Ch-47 شنوک چی می شوده دو شنوک و [color=#000000]Mi-24 داخل یه [color=#000000]C-5 فک نمی کنم جا بشن، پس[/color][/color] چطوری شنوک ها برگشتند ؟؟؟؟[/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Crash' timestamp='1405020752' post='391990']
با تشکر از مقاله عالی تون :rose: :rose: :rose:
من یه بخشی رو درست متوجه نشدم
تو متن گفته شد که [color=#000000]دو فروند Ch-47 شنوک که در یک هواپیمای ترابری C-5 گالکسی بارگذاری شده وبه سمت[/color] [color=#000000]چاد حرکت کردند[/color]
[color=#000000]اما درموقع برگشت[/color] در داخل [color=#000000]هواپیمای ترابری C-5 [/color]یک فروند [color=#000000]فروند Mi-24[/color] قرار داشته پس تکلیف [color=#000000]دو فروند Ch-47 شنوک چی می شوده دو شنوک و [color=#000000]Mi-24 داخل یه [color=#000000]C-5 فک نمی کنم جا بشن، پس[/color][/color] چطوری شنوک ها برگشتند ؟؟؟؟[/color]
[/quote]

عرض کردم که یک فروند C-5 حامل دو شنوک و یک هرکولس به چاد رفتند ؛ بعد هم یک C-5 دیگه برای هایند اعزام شده - که در متن نیاوردم - و در مجموع از دو فروند C-5 و یک هرکولس استفاده شد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.