senaps

نیروهای مبارز غزه و راکت‌هایشان....

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام
عالی بود و خسته نباشید .
هر چند با قسمت کوچکی از تحلیلتون موافق نیستم .
[quote name='senaps' timestamp='1405357133' post='393030']
در حقیقت، غیر از بهانه دادن به دست ارتش اسرائيل برای بمباران منازل مسکونی در غزه (انبار راکت ها، در منازل، مدارس و مساجد در داخل شهر غزه قرار دارد)، کار دیگه‌ای از پیش نبردن.
[right][/quote][/right]
این موشک پرانی ( و نه البته موشک باران ) صورت بگیرد و یا نگیرد ، ارتش اسرائیل بمبارانش را ادامه خواهد داد و در بهترین حالت بهانه های دیگری خواهد یافت و همان جاهایی را که الان بمباران می کند را بازهم بمباران خواهد کرد .
این موشک پرانی بیشتر اعلام وجود گروههای فلسطینی است و همچنین کمی ایجاد فشار افکار عمومی در بین شهروندان در طرف مقابل تا موضوع کمی سریعتر خاتمه یابد. ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 8
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا اینا همه یه طرف بعد پایان درگیری میگن حماس شکستی دیگه رو به رژیم اشغالگر وارد کرد !! یه طرف
یجوری هم میگن کسی ندونه فکر میکنه ایرن دم و پاتریوت رو حماس داره!!

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10262/HamasRocket_08.jpg
با توجه به این عکس پراید صادر کنیم اونجا سود کردیم والا!!
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]( [b]حماس تحت حمایت داعش[/b] و جهاد اسلامی تحت حمایت ایران تقریبا)، چیزی در حدود ۱۰۰۰(هزار) راکت رو از انواع مختلف روانه‌ی اراضی اشغالی کردن و البته حدود ۶۰ راکت هم در خود غزه فرود اومدن[/quote]
خوب این قسمتش نیاز به اثبات داره ... مثلا داعش حمایت معنوی میکنه ؟ از نظر تسلیحات و نیرو حمایت میکنه حمایت دیناری و درهمی میکنه ؟
========
توقع این هست که وقتی میگیم مثلا فلسطینی ها بیایم و گروه ها و تفکر ها را تفکیک کنیم مثلا مشرب فکری حماس چیه تفاوت مشرب فکری و تفکر حماس با جهادو فتح چی هست و اصلا چه وجهه مشترکی مثلا با داعش ابوبکر بغدادی دارند ....
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا انشاالله همین مسائل چند وقته و انواع حرف های رد و بدل شده، باعث شد که یه سری از گردان های فلسطینی وابسته به داعش رو معرفی بکنم همراه با لینک هاشون به سایر گروه های مبارز در فلسطین اشغالی.... قطعا اون تاپیک هم جالبه! :)))

فعلا دارم اعتبار سنجی میکنم برخی مطالب رو...
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]گروه های مبارز در غزه که حماس و جهاد اسلامی باشن( حماس تحت حمایت داعش و جهاد اسلامی تحت حمایت ایران تقریبا)[/quote]

خواهش میکنم برای اثبات حمایت داعش از حماس یه منبع و رفرنس معتبر ارائه بدید و فقط به اون عکس تشییع جنازه که معلوم نیست مال کجا و کی هستش بسنده نکید. ویرایش شده در توسط Sajed
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1405364760' post='393050']
حالا انشاالله همین مسائل چند وقته و انواع حرف های رد و بدل شده، باعث شد که یه سری از گردان های فلسطینی وابسته به داعش رو معرفی بکنم همراه با لینک هاشون به سایر گروه های مبارز در فلسطین اشغالی.... قطعا اون تاپیک هم جالبه! :)))

فعلا دارم اعتبار سنجی میکنم برخی مطالب رو...
[/quote]

بحث نیروهای وابسته به داعش نیست ! صحبت بین ارتباط داعش و حماس و اصلا تفاوت خاستگاه این دو گروه و تفکر هست والا قبلتر هم بنده عرض کردم در تاپیک دیگر داعش به عنوان یک گروه افراطی و تکفیری در بین اهل سنت برد و مقبولیتی ( بسته به مکان و زمان و شرایطش ) خواهد داشت اما صحبت از هم پیمانی داعش و حماس در این زمان هست ؟
( باید ببینیم اگر داعش بزرگتر بشود و شرایط به سمت تثبیت انها در عراق و سوریه پیش برود انگاه چه نوع تعاملی بین این دو شکل خواهد گرفت ..)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
استاد عزیز رایشمارشال که سوال پیشین من در رابطه با چرایی تفاوت سیاست آل سعود در قبال مصر و عراق-سوریه رو جواب نداد :-(
امیدوارم سیناپس عزیز هم اونطوری ما رو از علم و دانشش محروم نکنه icon_cheesygrin
و اما بعد ...
[b]با توجه به داعیه خلافت داعش تبعا این گروه وجود و فعالیت هیچ دسته و گروه و حزب سیاسی در قلمروی ادعایی خودش که لابد شامل فلسطین و غزه هم میشه رو بر نمی تابه و همه اونها رو مثل رقبای سلفی و غیر سلفی سوری اش نابود می کنه.[/b]
[b]با این حساب از حماس که برای خودش یک گروه سیاسی طالب قدرت و تشکیل دولت هست هم حمایت نخواهد کرد، نقطه مقابل این معادله هم نباید چندان متفاوت باشه چون حمایت حماس از داعش در واقع حمایت از نابودی خودشه و هیچ موجود ذی شعوری از نابودی خودش حمایت نمی کنه.[/b]
با این اوصاف دوستان مدعی ارتباط حماس و داعش و حمایت دو جانبه اونها از هم چه طوری این مساله توجیه می کنن که با عقل سالم جور در بیاد ؟؟؟
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی دوستان چنان جوگیر اسرائیل میشن که آدم میگه صد رحمت به صداوسیمای خودمون

حالا شکست هم بخوره اینها پای تفریح اسرائیل و .. حسابش میکنن :angel:

یکی نیست بگه به اینها که بابا ترس و عقده حقارت و ذلت هم حدی داره !!!!!!!! :thinking:

خود اسرائیلی ها دارن میزنن گاراژ بعدش اینها جوگیرتر از اونها میگن نه بابا خودشونم حالیشون نیست که چه کیفی دارن میکنن و پیروز میدانن :skull:

اسرائیل در تاریخش اینقدر خفت نکشیده که از پس یه نوار غزه بر نمیاد و هیچ غلطی هم نمیتونه بکنه بجز مقداری بمباران و کشتن چند تا بیگناه و دست آخر دست از پا درازتر سر خرشو کج میکنه و میشینه نه در جای اولش بلکه در مرتبه ای بدتر از قبل حمله اش

اونوقت این حضراتی که من ترسو میدونمشون باز میان میگن نه بابا خودشونم حالیشون نبوده که پیروز میدانن و حرفشون این میشه :
[size=6][color=#FF0000]کی گفته اصلا جنگی در کار بوده [/color][/size]! icon_eek

[color=#0000cd]منکر هر گونه جنگ میشن و خلاص و مسئله رو در حد یه سوء تفاهم کوچیک پائین میارن[/color] و باز رجز میخونن بنام اسرائیل که بله چه و چه میکنه این غول بی شاخ و دم و .... :tongue: ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 13
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
خواهش میکنم برای اثبات حمایت داعش از حماس یه منبع و رفرنس معتبر ارائه بدید و فقط به اون عکس تشییع جنازه که معلوم نیست مال کجا و کی هستش بسنده نکید.
[/quote]

حمایت اخوانی ها از حماس و داعش! = حمایت داعش و حماس از هم! :)...

[quote][b]با توجه به داعیه خلافت داعش تبعا این گروه وجود و فعالیت هیچ دسته و گروه و حزب سیاسی در قلمروی ادعایی خودش که لابد شامل فلسطین و غزه هم میشه رو بر نمی تابه و همه اونها رو مثل رقبای سلفی و غیر سلفی سوری اش نابود می کنه.[/b][/quote]
داعش، برای تمامی مناطق زیر نظر خودش امیر و فرمانده‌های نظامی، رسانه ای، قضایی(قوه قضاییه) و رسانه‌ای و فرهنگ و غیره میذاره....
قبلا، حماس با عملیات های مختلف خودش رفتار هایی رو نشون داده بود که به سمت دیگه‌ای نسبت به ما میرن...
به نظر شخصی من، داعش در حال حاضر داره جاپای خودش رو کاملا محکم میکنه و ما هیجوقت این گروه رو از بین نمی‌بریم و تا زمانی که سیستم های فعلی در ایران و عربستان و جریان فکری مسلمون های اهل سنت هست، داعش هم هست و عضو میگیره و باید خدا خدا کنیم که از این قدرتمند تر نشه....
در حال حاضر، داعش توانایی ها مهندسی بسیار عالی در حد خودش داره، بین سوریه و عراق و لبنان و اردن خیلی راحت میتونه جا به جا بشه! و اگر ما میتونیم به غزه جنس بفرستیم، داعش هم میتونه...
بنابراین، اینده‌ی کل گروه های سلفی و وهابی و اهل سنت همین هستش.....

تاریخچه‌ی داعش از ۲۰ سال پیش تا به امروز، همین بوده.... این گروه با نفر شروع کرد وبعد خودش رو ادغام کرد... بعدش گروه های جدید رو دوباره ادغام کرد و همینجوری جلو رفت....
امروز اگر شما بخواید نیروی جهادی مخالف شیعه، مخالف پادشاهی های عربی، مخالف بشار اسد، و یا هر گروه دیگه‌ای باشید، نیاز دارید که به سمت القائده یا داعش برید...
در حال حاضر، خود النصره و کلا سیستم القائده هم از داعش ضعیف تر هستن و گروه های مختلف و گردان های مبارز مختلف در سراسر دنیا دارن اعلام همفکری و همکاری میکنن با داعش...

اینده‌ی تحولات منطقه دیگه تو دست القائده به اونصورت نیست و این گروه احتمالا توی سوریه دفن میشه! و داعش گروهی هستش که با توجه به توانایی های مالی و امکاناتش، اینده رو در دست داره....

توجه کنیم که اهداف در گروه های مختلف فرق نداره... همه دنبال بازگشت به اسلام واقعی هستن! :))) حتی شیعه ها هم دنبال همین هستن توی ایران... ولی این داعش هست که موفق به تشکیل دولت اسلامی شده...
بنابراین اگر روشنگری مناسبی توسط ما صورت نگیره، باید نگران افتادن شیعه‌ها در دام این گروه باشیم و نه گروه هایی مثل حماس...

همونجوری که عرض کردم، القائده سالهای سال سر جای خودش موند و هیچ کاری نکرد و صرفا از پولدار های سنتی و ادم های احمق تغذیه میکرد که توی سوریه هم همینجوری بود!! من با چند نفر عضو النصره توی سوریه ارتباط برقرار کردم! دریغ از یک کلمه دانش انگلیسی( غیر از یکیشون که طی یک حرکت انقلابی به من گفت فاخ یو! :))) )....
در حالی که نیروهای داعش به واقع اینترنشنال هستن، از افراد با سواد و توانمند در رده های بالاش استفاده میکنه و جریان های پشتیبان مالی و نظامی کاملا جدا هستن و واقعا ساختار یه دولت رو داره... [b]القائده توی ۲۰ سال، حتی به نصف چیزی که داعش توی ۵ سال اخیر به دست اورده نرسید و خیلی راحت میشه متصور بودن حل شدن این سازمان و گروه های همفکرش در دنیا رو در داخل داعش...[/b]

توجه کنیم که الفرقان، بازوی رسانه ای داعش، از کجا اومده و به کجا داره میره؟ فرقان که بازوی رسانه‌ای داعشه، از زمان جنگ بوسنی فعال بوده و همینجوری که مشخصه، همدست و بازوی اصلی القائده بود که حالا تمام قد در خدمت داعشه!!

اینده‌ی جهاد و اسلام! دست داعشه و دیر یا زود همه زیر مجموعه‌ی این سازمان هستن....

[quote]
[color=#0000cd]منکر هر گونه جنگ میشن و خلاص و مسئله رو در حد یه سوء تفاهم کوچیک پائین میارن[/color] و باز رجز میخونن بنام اسرائیل که بله چه و چه میکنه این غول بی شاخ و دم و .... :tongue:
[/quote]

توانایی های جنگی این غول بی‌شاخ و دم رو قبلا در جنگ های متعددش با دیگران دیدیم!!!!

تقریبا کل منطقه رو چزونده و هیچکس هیچ کاری نتونسته باهاش بکنه...!!

از این ور، من فکر نمیکنم 100 نفر کشته چیز کمی باشه!! کسی که داره ضرر میکنه فلسطینی ها هستن که کشته میدن! نه اسرائيلی ها که تا حالا یه نفر کشته هم ندادن و کلا 40 نفر زخمی هم ندارن!!!!

سر جمع 18 نفر زخمی دارن که جز 2 نفر، بقیه همه سرپایی بودن!!!!...

و در خصوص تفریح اسرائيل، من کلیپ های مربوطه رو گذاشتم که مردم جدای از پروپگاندای اسرائيل در خصوص وای بمباران شدیم و وای ترسیدیم و وای قایم شدیم، مردم واقعا کیف میکنن!!!!
تو شهری مثل اشدد که هر روز راکت بارون میشه، طرف با دوست دخترش داشت تو خیابون قدم میزد و موقع شنیدن صدای راکت، قرار کرد و صداشون کاملا هیجان ازش میبارید و داشتن از هیجان می‌مردن تا از ترس!‌:))))
انگار ترقه بازی نیگا میکنن! :)
  • Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیناپس جان ممنون از توضیحاتی که درباره ساختار و توانمندی های داعش دادی ولی من باز قانع نشدم که چه طور میشه حماس و داعش حامی هم باشن در حالیکه داعش بر اساس ایدئولوژی و اهدافش اصلا نمی تونه وجود گروهی مثل حماس رو تحمل کنه ؟!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظره من همین راکت‌های لوله آبی کج کوله هم خوبن البته اگر همزمان ۴ تا راکت درست درمون هم شلیک بشکه ۴ تا جا آتیشی بگیره ۴ تا خونه‌ای کامل بیاد پایین که یکم خطر برای مردم حس بشه این‌ها که دارن بمب بارون میشن به هر حال حداقل ۴ تارو هم بکشن بعد بمب بارون بشن

حالا چرا خوبن این لوله آب‌ها ؟

اولا هم اون تصویر شلیک این‌ها به صورت چند تای سوژه خبری خوبی‌ برای تبلیغات هست هم اگر رهگیری بشه که اگر من جای اینها بودم کاری می‌کردم که حتما رهگیری بشه شما با یه موشک چند صد دلاری یه ضرره چند صد هزار دلاری زدی در صورتی‌ که اگر رو زمین بخوره هزینه‌ای وارد نکردی گوشه یه جدولی‌ یا تهش یه سقف سوراخ کردی پس رهگیریش مفید تره تا برخوردش
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='yazdan61' timestamp='1405368421' post='393069']
اگر من جای اینها بودم کاری می‌کردم که حتما رهگیری بشه [color=#ff0000]شما با یه موشک چند صد دلاری یه ضرره چند صد هزار دلاری زدی در صورتی‌ که اگر رو زمین بخوره هزینه‌ای وارد نکردی[/color] گوشه یه جدولی‌ یا تهش یه سقف سوراخ کردی پس [color=#ff0000]رهگیریش مفید تره تا برخوردش[/color]
[/quote]
احسنت و هزار آفرین تحلیل فوق العاده ای بود :applause:
واقعا هم ضرر اقتصادی رهگیری این فشفشه ها از برخوردش بیشتره icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این راکتها تاثیر که دارند همین که هر نیم ساعت شهر رو بهم میریزه کافیه. راکتها هم بجز ساخت ایران ها خیلی ارزان پای حماس درمیاد. کل هزینه ساختش به صورت تکی پنجاه هزار تومن هم نمیشه حالا حماس که فله ای میسازه خیلی ارزون تر شاید هر راکت بیست دلار هزینه داره مسلما شما نمیتونی از بیست دلار توقع خرابی بیشتر از این داشته باشی منتها نقطه قوت این هست که به علت هزینه کم حماس میتنوه دهها هزار از این راکت رو بسازه و این راکت پراکنی با همین تیراژ فعلی میتونه تا ماها یا حتی یک سال بدون وقفه انجام بشه و کسی که میبازه در واقع اسرائیل هست.

از نظر روانی مردم فقیر غزه که چیزی برای از دست دادن ندارند خرابی و دادن کشته خیلی روی روحیشون اثر نمیکنه تا اسرائیل که یک ملت مدرن و راحت شهر نشین هست.

راه حال رد شدن از گنبد آهنین هم این آهست که بجای یک سر جنگی بزرگتر از چند سر جنگی کوچکتر استفاده بشه که راکت در هنگام در شدن از نقطه اوج یعنی درست قبل از اینکه وارد محدوده رهگیری گنبد بشه بمبلت های رو رها کنه نمونه کاتیوشا که بمبلت رها میکنه موجود هست که میشه روی راکت های دست ساز کپی کرد.اینجوری رهگیری و نابودی بمبلت ها غیر ممکن میشه.نمیدونم چرا از این شیوه استفاده نمیشه کاملا در کارگاههای حماس هم قابل اجراست.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.