amir

ملاحظاتی بر به‌کارگیری قدرت هوایی در جنگ علیه پیکارجویان تکفیری- بعثی داعش

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

كورش عزيز حالا كه مي بيني شده(به علت غرور و تعصب بيجاي بعضيها:خسرو پرويز مرزهاي ايران رو به زمان هخامنشيان رسوند ولي با غرور بي جا همشون رو از دست داد) در ضمن ميخواي برات چند تا مثال از مللي كه از عرش به فرش و بالعكس رسيدند بزنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ليچ جان من كي گفتم اعراب متحدن مگه شكست تحريم نفتي اعراب بر عليه غرب رو يادتون رفته. در ضمن خواهشا بحث منحرف نكنيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در اينكه اعراب دنبال فرصت براي ضربه زدن به ايران و ايراني هستند شكي نيست اما بايد ببينيم نوع ضربشون چيه يا اصلا عرضه‌ي انجام اين كار رو دارن ؟ اگه عرضه‌ي ايرن كار رو دارن بايد ديد بعد از اينكه يه موشك خورد به شهرشون به اروپا و آمريكا فرار مي‌كنن يا واميستن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تامكت هزينه نگه داري بالايي داره يكي از مهمترين دليل هاي بازنشستگيش هم همين است امريكا احتياجي به اين هواپيماي عجيب نداره چون شوروي رفته تو باقالي ها به قير از امريكا هم فقط ايران داره پس هيچ كشوري بجوز ايران براي امريكا در اين ضمينه خطري محسوب نميشه تازه ايران هم به علت تحريم اين احتمال رو امريكا ميده كه نتونه درست از اين هواپيما استفاده كنه پس باز نشستش ميكنند و احتياجي براي جاي گزين ندارن. تامكت هاي ايران خيلي ها ميگن با موشكهاي دور برد روسي مجهز شدن اگه اين توري باشه قابليتهاش از قبل از انقلاب افزايش يافته كه كم نشوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طبق آخرين اطلاعات . تامكت‌هاي ايران حدود 59 فروند عملياتي و ارتقاء داده به سطح اف14بي هستند و در مواردي از جمله حمله به اهداف زميني و ره گيري ميشه اون‌ها رو منحصر به فرد دونست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید همشون ارتقا یافته و عملیاتی باشن یا هم تعداد اندکی با همان تجهیزات اولیه عملیاتی باشن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت تمامي دوستان عزيز . دوستان عزيز بهتره كه جو رو متشنج نكنن و با سعه صدر صحبتهاي خودشون رو مطرح كنن. از اين سايت خوشم مياد چون بر خلاف ساير سايتهاي مشابه حد اقل اونهايي كه صحبت مي كنن حد اقل شان ايراني بودن خودشن رو حفظ مي كنن. اما بعدش اينكه شاه كجا و بودجه تحقيقاتي كجا؟ اين حرف خيلي خنده داره . با كورش عزيز هر چند كه يه مقدار داره تند مي ره موافق هستم . ولي ايشون و حسين آقا نبايد از شاه انتظار مي داشتن كه پول رو بابت تحقيقات خرج كنه اون اصلا اختيارش باخودش بود از ارباباش دستور مي گرفت. تو اون زمان نظامي هاي ما حتي اجازه نداشتن يه پيچ رو جابه جا كنن اونوقت انتظار داريد كه شاه اين پول رو بابت تحقيقات مي داد. ؟؟؟؟؟/!!!!!!!!! يكي از كارشناسهاي نظامي ما توي آن زمان كه در نيروي هوايي خدمت مي كرد در خاطراتش نقل كرده كه يه بار براي يه هواپيما مشكل جزيي پيش اومد كه نمي تونست بپره و اخر روز شنبه بود و چون مستشاران آمريكايي روز بعدش رو تعطيل بودن اگه اين مشكل برطرف نمي شد اين هواپيما پروازش كلا كنسل مي شد اين بنده خدا مي گفت بعد از اينكه مستشارهاي آمريكايي براي تعطيلات رفتن بايكي از همكارهاش مشكل رو حل كردن و هواپيما پرواز خودش رو انجام داد . وقتي كه مستشاران آمريكايي برگشتن و جريان رو فهميدن چنان الم شنگه اي راه انداختن كه بيا و ببين بعد از كلي توهين و تحقير و ... اين بنده خدا رو اخراج كردن . اين ماجرا رو گفتم كه دوستان عزيز به ياد داشته باشن اين همه با افتخار از تامكت و سازندگان اون ياد مي كنن يادشون هم نره كه آمريكايي ها يي كه توي ايران خدمت مي كردن از ايراني ها حق توحش هم دريافت مي كردن اين خيلي براي شاه به اصطلاح فقيده افتخار بزرگي بود. نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! يه حرفي شهيد بزرگوار ( شهيد ستاري) ورد زبونش بود : كهن جامه خويش پيراستن به از جامه ديگران خواستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با سعيد موافقم/احمد جان با مدرك صحبت كن نگهداري اونا خيلي هزينه بره تا اونجايي كه من ميدونم غير از اون 30 تا بقيه به علت برداشت قطعه براي سر پا نگه داشتن بقيه زمان جنگ فلج شدن.همچنين بعيد ميدونم به سطح بي رسيده باشن. توفان جان من نگفتم شاه شاهكار بود. ولي ايران قبل از رضا شاه با بعد شو مقايسه كن خودت ميفهمي. به نظر من اين دو تا خواهان پيشرفت ايران بودن ولي راهشو اشتباه پيدا كردن. ولي در مقايسه با شاهان قاجار كه فقط به فكر شكم و زير شكمشون بودن(ببخشيد ها)و فقط دنبال حرمسرا و تاج و تخت خودشون بودن خيلي بهتر بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب خدارو شکر بریتانیا از تحویل هواپیماهای تایفون (یورو فایتر) به عربستان سعودی خودداری کرده است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا من كه چند هفته پيش شنيدم پادشاهشون گفت تا چند ماه ديگه تحويل ميگيرن؟!!!!! دوستان به نظر من نيروي هوايي اعراب هر روز داره قويتر ميشه(البته با خلبانان پاكستاني و اروپايي icon_biggrin ) ما هم نميتونيم فقط پدافند هوايمونو قوي كنيم بايد نيرو هوايي هم همراهش قوي شه وگرنه فاييده اي نداره. من چند وقت پيش شنيدم ونزوعلا ميخواد اف-16 هاشو(حدود 20 فروند) به ما بده اگر بخريم فكر ميكنم انتخاب خوبي باشه چون احتمالا لوازم يدكيش براي چند سال(از زمان شاه مونده) كافيه.البته قبول دارم نوع A هستند همونطور كه دوستمون گفت ميتونيم از تكنولوژيش براي جنگنده هاي آيندمون استفاده كنيم. تانك ذولفقار به نظر من از تانك تي-72(توپ و غيره) و ام-1 آبرامز(نوع نشستن سرنشينان) درش استفاده شده كه ابتكار جالبيه منتها بايد مدام بروز بشه مخصوصا بدنش. به نظر من ما بايد تور ام 1 و اس-300 بيشتر بخريم توليد اونها در داخل رو هم فكر نكنم روسها همكاري بكنند. اعراب هم از شهاب-3 و موشكهاي با برد 200 300 كيلومتر ما خيلي ميترسند فقط بايد توليد خيلي انبوه(بالاي1000تا با لانچر و...)بشن و تعداد دقيقشم با مدرك اعلام كنيم تا ديگه برامون خواب نبينند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قاجار هر چه بود لااقل این حسن را داشت که خودش به قدرت رسید! خریدهای تسلیحاتی شاه بخاطر منافع آمریکا بود و اگر کمی به تاریخ دقت کنید خواهید دید که شاه را انگلیسها در ایران به قدرت رساندند اما بعد از سال 32 رفت دنباله رو آمریکا شد و برای جلوگیری از این روند حزب بعث را در عراق به قدرت رساندند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.