امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با وجود موشک های سری تاو و طوفان چه نیازی هست که ایران این موشک رو بسازه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
با سپاس از شما بابت مطلب خوبتون
در پاسخ به دوستي كه از چرايي توليد اين موشك در كنار توفان پرسيدند بايد اشاره كنم
قيمت پايين در كنار وزن كمتر نسبت به تاو/توفان و توانايي حمل آسان توسط يك نفر و استفاده با كمك پلتفرم هاي مختلف كه در متن اشاره شده توليد و به كاربري ان را توجيه ميكند .
قيمت پايين اين موشك استفاده از اون در برخورد با ادوات زرهي سبك را توجيه مي كند .
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از توضیحات جناب صادق
فیلم شلیک موشک مالیوتکا توسط رزمندگان ایرانی در منطقه عملیاتی شلمچه (پرورش ماهی) :

http://www.aparat.com/v/DaeHY

فیلم دیگر از مالیوتکا : (فعلا فیلتر نیست ولی باز به صورت کد قرار دادم . )

https://www.youtube.com/watch?v=xPzE3ywKlvw
[/CODE]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو زمان جنگ بهش لقب موشك چمدوني داده بودن

به گمانم از يكي از افسران مركز اموزش زرهي شيراز شنيدم كه به دليل نگهداري مهمات در برجك چيفتن در صورت اصا بت اين موشك تانك سريعا مي سوخت

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ممنون مطلب خوبی بود
icon_cheesygrin من هم از اسم این موشک خوشم میاد هم از خودش
روسیه این موشک رو نداره؟؟
.در لیست کاربران نبود ویرایش شده در توسط b2hh
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام ممنون مطلب خوبی بود
icon_cheesygrin من هم از اسم این موشک خوشم میاد هم از خودش
روسیه این موشک رو نداره؟؟
.در لیست کاربران نبود

سلام و تشکر از توجهتون
این موشک در حال خدمت در روسیه است و بهینه سازی ها بر روی اون انجام میشه . در نمایشگاه eurosatory_2014 هم این موشک حضور داشت ولی نمیدونم از شرکت روسی بود یا نه .
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10178/mwshkh_Dd_tnkh_mlywtkh___AT-3_Sagger-_Malyutka_281229.jpg
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی این موشک تا لحظه برخورد به هدف سیم بهش وصله؟

نمونه که از هدایت MCLOS استفاده می کنه بله . در این نمونه طول سیم بیش از 3 کیلومتر هست .
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با وجود موشک های سری تاو و طوفان چه نیازی هست که ایران این موشک رو بسازه.

در تکمیل فرمایشات جناب صادق باید این نکته را اضافه کنم که میتوان موشک را 15 متر دورتر از هدایت کننده شلیک کرد، یعنی مثلا موشک را از روی خاکریز یا دیوار یا ساختمان شلیک و هدایت کننده که در جائی دیگر خود مخفی کرده بدون بخطر افتادن و با خیال راحت موشک را هدایت کند.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون مدلهاییش که زمان جنگ بوده خیلی سخت تر از تاو هدایت می شده و مهارت بالایی می خواسته.

زمان جنگ از سیم این موشک برای پیدا کردن مسیر در عملیات ها و شناسایی ها استفاده می کردن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از دوست عزیز aboshaban برای مطلب ارائه شده تشکر می کنم فقط توجه کاربران را به دونکته در این متن جلب می کنم یک

هدایت سیمی خط افق ، دوم هدایتنیمه خودکارسواربر پرتولیزر.(که حتما در این دو نوع هدایت و انواع دیگر رامطالعه کنند

(CLOS-MCLOS-SMCLOS-SACLOS-ACLOS-COLOS-LOSBR-Homing guidance

)

و اما در لانچر های نوعهدایتنیمه خودکارسواربر پرتولیزربشدت دقت اصابت این موشک بالا رفته و برای بهبود این امر جایرو(ژیروسکوپ) آن تغیییر کرده چون در نمونه اولیهژیروسکوپکاملامکانیکی و دارای خطا بوده و توسط مفتول فنری که بدور آن پیچیده می شد پس از خروج از لانچر فعال می شد ، همچنین مکان نمای IR آن هم با یک لامپ با طول موج خاص خوب تعویض شده و از یک فیلتر بر روی دوربین آن برای مقابله با کورکننده های

IR استفاده شده است و... .

حلا جونا با توجه به عکس های فوق العاده خوب ارائه شده بگید ببینم 1 سوخت در کجا قرار گرفته 2 نازل ها کجا هستند 3 سیستم مسلح شدن و شروع زنجیره انفجار کجاست ؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حلا جونا با توجه به عکس های فوق العاده خوب ارائه شده بگید ببینم 1 سوخت در کجا قرار گرفته 2 نازل ها کجا هستند 3 سیستم مسلح شدن و شروع زنجیره انفجار کجاست ؟

من قسمت ها رو مشخص کردم اگرامکانش رو داشتین لطف کنین و قسمت های دیگر رو مشخص کنین خیلی خوب میشه .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون جناب ابوشعبان

حرف از مالیوتکا شد یاد جریان تانک های ماگاچ 7 اسرائیل و حمله غافلگیرانه حزب الله (که البته به نبرد شدیدی منجر شد) افتادم

در اینترنت موارد جالبی از استفاده حزب الله از این موشک و نتایج آن مطرح شده دوستان میتونن این موارد رو پی گیری کنند
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.