امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام

بله دقیقا درسته محمدمهدی جان و برای همین هست که هنوز نبرد 33 روزه شروع نشده بود ایران روی نسل های مختلف توپ های لیزری و نیز جنگال گسترده کار کرد

و الحمدلله رب العالمین امروز ما هدف مون از شلیک موشک های ضدتانک چیز دیگری است بیشتر .... و نیازمندی خاصی به این قبیل تجهیزات نداریم

تروفی ، وقتی آزمایش شد چشمهای بیدار بسیاری متوجه شدند ! و از بد روزگار این چشم های بیدار تمرکزشون همیشه روی پاشنه ی آشیل هست !

برادر RPG7 بهتر میدونه که در برخی زمینه ها ایران چقدر جلوتر از دیگر تسلیحاتش حتی موشکی ! در حال حرکت هست

برای زدن تانکی مثل مرکاوا ( و به زودی زود آبرامز و تمامی تانک های اروپایی که از سامانه شبه تروفی یا خود تروفی استفاده خواهند کرد ) که مجهز به تروفی هست حتی استفاده از موشک هایی مثل آرپی جی 30 هم پاسخگو نیست چون اسرائیل میدونه که حزب الله به چه تسلیحاتی احتمالا مجهز شده برای اصل غافلگیری

لیکن اصل کاری رو حتی اگرم بدونه غلطی نمیتونه جلوش بکنه اگرم بکنه بازم دست بالاتر با ماست ....

تروفی از دو قسمت مهم تشکیل شده که روی هرکدام میشه کارهای بسیاری کرد

یکی رادار قدرتمندش هست که در ابعاد جنگال بحث باید روش بشه

دیگری سامانه شلیک شبه ساچمه هاش هست که اینم در زمینه نوع پرتابه و تعداد پرتابه ها و توانایی تعداد شلیک ها قابل بحث هست

یکی از نکاتی هم که اسراییل مدنظر قرار داده بود همین پرتابه های مرگبار هست که عملا توانایی پشتیبانی نزدیک پیاده رو از تانک هاش گرفته و ایضا از نیروهای پیاده ش

من فقط پارامترهایی رو مطرح میکنم بقیه ش رو دوستان خودشون بخوانند

مثال میزنم

در تاکتیک پیشروی زرهی ( در مفاهیم غربی و شرقی تفاوت هایی نهفته است ولی شبیه هم هستند تا حدودی) نقش نیروی پیاده برای اولا حفاظت از تجهیزات زرهی دوما تثبیت مواضع تسخیر شده که به دلیل سرعت عمل بسیار بالای تجهیزات زرهی بسیار گسترده ست مهم می باشد

خوب حالا مرکاوا به سلاحی تجهیز شده که در صورت درگیر شدن با حجمی ( نه چندان انبوه حتی) مثلا 3 عدد راکت و یک موشک هدایت شونده ، اقدام به دفاعی جانانه از خودش میکنه

این دفاع جانانه جان مرکاوا رو میخره ولی جان نیروهای پیاده حامی ش رو چی ؟؟؟؟

پس باید اولا پرتابه را در زاویه درست و با حداکثرمحدودیت شلیک بکند و دوما باید فاصله نیروی پشتیبانی برای جلوگیری از برخورد احتمالی افزایش پیدا بکند ....( و این در ابعاد زمینی یعنی چی ؟؟؟؟؟ اونم جلوی یک نیروی حرفه ای با تجهیزات مناسب؟)

این یک سناریو ساده ساده هست

اگر روی زمین پیاده ش کنیم مثال عینی میزنم

از گردنه پاتاق کرمانشاه ، یک تانک مجهز به تروفی قصد عبور دارد ..... یا باید بدون نیروی همراه . پشتیبانی تانک جلو بیاد که رسما بی پناه میشه و میشود حتی به صورت عصر حجری گلوی راننده را برید ! یا اینکه با نیروهای پشتیبانی و تثبیت موضع بیاد جلو

آخرش چی میشه ؟

سه راکت ارزان قیمت به علاوه یک موشک هدایت شونده ( که این هدایت شونده لیزری یا سیمی با هدایت مستقیم یا با واسطه و ایناش بماند) به سمت تانک شلیک میشه

تانک دفاع میکند

با توجه به مکان حمله که گردنه پاتاق هست یا نیروی پیاده هلاک میشود یا تانک به مشکل برمیخورد...............

سناریوش گسترده هست ولی واقعا شدنی هست

تازه با موشک های هدایت شونده و راکت و نه با اصل کاری که منتظر هست تا مثل بمب الکترونیکی از داخل بپوکونه تانک های دشمن رو ....

یا حق
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر میکنم باید نوع جدیدی از موشک میثاق رو طراحی کرد که به جای سرجنگی بتونه چف و فلیر حمل کنه!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/217050_orig~0.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه یه کار دیگه هم کرد و اونم اینکه خمپاره 120 و 80 رو مسلح به فیوز زمانی کرد و نرسیده به زمین منفجر بشه منتهی به جای مواد منفجره و... باید چف پخش کنه
در این صورت یگان های توپخانه ای و آتشباری میتونن فضایی رو فراهم کنن که یگان های ضد زره انجام عملیات بکنن.

میشه از همین روش برای ترساندن و عملیات فریب و حتی عقب نشینی هم استفاده کرد.
ولی برتری تمام این تانک ها این هست که پاکسازی و پیش میان حالا فکرش رو بکنید عده ای با سلاح مئثر مثل آر پی جی 29 عین بسیجی های زمان جنگ خودمون یکدفعه از داخل تونل های کنار تانک ها بیان بیرون و شروع کنن به شکار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خدا
سلام...
اخوی ها من نمی دونم چه پدر کشتگی ای با سامانه ی تروفی دارید شماها!!! این سامانه و سامانه های مشابهش (سامانه های دفاع اکتیو) چه در بحث هواگردها و چه در بحث خودروها و ادوات زرهی مدت هاست که توی کشورهای مختلف داره روش کار میشه و دانش بشر هم در جایی قرار گرفته که امثال این اهداف رو به راحتی محقق میکنه! در آینده ی نه چندان دور ما شاهد سامانه های دفاع اکتیوی خواهیم بود که حتی توان کشف و خنثی کردن ده ها پرتابه رو در آن واحد خواهند داشت (حتی شاید بشه گفت گلوله های توپ و کاتیوشا)! ... بدون برو برگرد ما هم باید به سمت همچین سامانه هایی بریم ، چه در بحث زرهی و چه در بحث هواگردها ...
فقط این رو اضافه کنم که همچین سامانه هایی (مثل تروفی) ، آنچنان هم تکنولوژی بر نیستند که حضراتی ازش آرمان می سازند و اگر مجال یابند ملت رو ازش در حد سلاح های تبخیر کننده میترسونند ... توی مملکت خودمون بودجه رو بدهند ، خط تولید همچین سامانه هایی رو میشه به سرعت فعال کرد ... در ضمن این که این سامانه در غزه خوب ظاهر شده و جولانی میده برای خودش ، ریشه در بی چارگی سخت افزاری و محدودیت های غیر قابل وصف حماس داره. :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راه حل دوم که به فکرم میرسه اینه که همین سیستم های موشکی رو مجهز به لانچرهای دو فروندی کرد که فروند اول به جای سرجنگی معمول از ساچمه های ریز استفاده کنه که اینها با یه انفجار کوچیک در نزدیکی هدف پخش شده و پیش از فعال شدن تروفی سیستم های راداری و اپتیکی تروفی رو از کار بندازن و فروند دوم هم با فاصله چند ثانیه از موشک اول به سوی همون هدف روانه بشه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راکت ضد زره ظفر که از اس پی جی 9 شلیک میشه ، بیشینه سرعتی حدود سه برابر انواع آر پی جی و چند برابر انواع موشک ضد زره مثل مالیوتکا داره ، تروفی هم فقط باید نگاش کنه

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/1/10/531015_372.jpg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
راکت ضد زره ظفر که از اس پی جی 9 شلیک میشه ، بیشینه سرعتی حدود سه برابر انواع آر پی جی و چند برابر انواع موشک ضد زره مثل مالیوتکا داره ، تروفی هم فقط باید نگاش کنه
[/quote]
سرعتش از کورنت و تاو کمتره و تازه خیلی سریعتر از این سامانه یعنی پرتابه انرژی جنبشی هم شکار تروفی میشه اینکه چیزی نیست!
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1406819065' post='397935']

سرعتش از کورنت و تاو کمتره و تازه خیلی سریعتر از این سامنه یانی پرتابه انرژی جنبشی هم شکار تروفی میشه اینکه چیزی نیست!
[/quote]

پس هیچ :)
بریم فکر بعد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسم تاپیکت ، بدون شوخی مزخرفه! :neutral:
تاپیک[url="http://www.military.ir/forums/topic/28182-%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D8%B1%D8%B9%D9%87-%D8%AA%D8%A3%D9%85%D9%84/"] یک جرعه تامل[/url] رو خوندی؟

[center]اسم تاپیک =/= تاپیک[/center]
[center]اسم تاپیک =/= موضوع تاپیک[/center]
[center]اسم تاپیک =/= هدف تاپیک[/center]
[center]اسم تاپیک =/= مفهوم تاپیک[/center]
[center]باز هم بگم؟ :straight:[/center] ویرایش شده در توسط Marine101
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1406819065' post='397935']
سرعتش از کورنت و تاو کمتره و تازه خیلی سریعتر از این سامانه یعنی پرتابه انرژی جنبشی هم شکار تروفی میشه اینکه چیزی نیست!
[/quote]

الآن دوباره نگاه کردم ، سرعت ظفر اس پی جی 9 حدود 730 متر بر ثانیه ، سرعت تاو 280 تا 320 بر ثانیه !!! سرعت کورنت چقدره ؟
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

به نظر من سرمایه گزاری روی طرح سرعت موشکی توی این طرح جواب نمیده

در دریا جواب داد مثل اژدر اشکوال ولی تو این زمینه بهترین راه همون توپ لیزری و شلیک های پی در پی در بهترین مکان زمینگیر کردن تانک برای استفاده از تمامی شبه ساچمه هاش هست ( و البته در عین حال اجرای عملیات نزدیک شدن به تانک ....)

اما خوب چیزی که یقینا روش سرمایه گزاری شد و جواب هم داده چیز دیگری است .... انشاالله حال دشمنانمون گرفته ست

یا حق
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1406820717' post='397946']
سلام

به نظر من سرمایه گزاری روی طرح سرعت موشکی توی این طرح جواب نمیده

در دریا جواب داد مثل اژدر اشکوال ولی تو این زمینه بهترین راه همون توپ لیزری و شلیک های پی در پی در بهترین مکان زمینگیر کردن تانک برای استفاده از تمامی شبه ساچمه هاش هست ( و البته در عین حال اجرای عملیات نزدیک شدن به تانک ....)

اما خوب چیزی که یقینا روش سرمایه گزاری شد و جواب هم داده چیز دیگری است .... انشاالله حال دشمنانمون گرفته ست

یا حق
[/quote]

بحث ما در مورد تروفی در برابر نیروهای مقاومت هست وگرنه بنده اس پی جی پیشنهاد نمیدادم ...

این تاپیک هم از جداسازی پست های مربوط به تروفی در تاپیک پیگیری و تحولات غزه گرد هم آمده ، پس چه زیباتره وقتی راه حلی پیشنهاد میدیم ، در وسع و توان نیروهای فلسطینی و به موازات همان شرایط باشه . ارزان ، در دسترس ، چریکی ، سه فاکتور اساسی هستند که حتما باید در نکات گفته شده مطرح باشه ...

کسی سرعت کورنت رو نگفت :(
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1406818344' post='397932']
راه حل دوم که به فکرم میرسه اینه که همین سیستم های موشکی رو مجهز به لانچرهای دو فروندی کرد که فروند اول به جای سرجنگی معمول از ساچمه های ریز استفاده کنه که اینها با یه انفجار کوچیک در نزدیکی هدف پخش شده و پیش از فعال شدن تروفی سیستم های راداری و اپتیکی تروفی رو از کار بندازن و فروند دوم هم با فاصله چند ثانیه از موشک اول به سوی همون هدف روانه بشه.
[/quote]
البته نیازی هم نیست که لانچر حتما دو فروندی باشه بلکه با لینک دو لانچر مجزا هم میشه اینکارو انجام داد و فکر میکنم این راهکار اونقدر ساده هست که در طی مدت کوتاهی میشه اجراییش کرد ! موشک مذکور به همراه ساچمه ها ( به میزان 7 الی 10 کیلوگرم در موشک کورنت) میتونه چف و فلیر هم حمل کنه.
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/CHAFF-2.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/thumb_CHAFF-2.jpg[/img][/url][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/chaff.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/thumb_chaff.jpg[/img][/url]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیدن دوباره این کلیپ رو که در تاپیک تروفی ساخته بودم رو توصیه میکنم..

[url="http://azkojatakoja.persiangig.com/image/trophy/1.swf"]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/trophy/1.swf[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

آها منظور دوستان اینه که الان فلسطینی ها چیکار کنند ؟

بیخیال !

نه من فکر کردم منظورمو واضح بیان کردم

الان چون همه تفکرشون روی اینه که اسرائیل و جبهه مقاومت در چه وضعیتی هستند شاید کمی گذشته رو فراموش کردید برای همین هست دقت نکردید چی شده

حماس دقیقا از وقتیکه ایران مطمئن شد خراب کرده در قضیه سوریه ارتباطات ش رو شاید به صفر حتی ! کاهش داد

یعنی چیزی حدود دو سال ایران ( شایدم بیشتر) حماس رو رها کرد و حماس هم خودشو رها کرد در آغوش کسانیکه نباید .... و از این مسیر بسیاری از اطلاعات مهم لو رفت

پس در این رابطه که اونها در کوتاه مدت بتوانند کاری کنند هیچ حرفی نمیشه زد ! چون نمی توانند به چندین دلیل !

اما باز هم تاکید میکنم دوستان فیلم درگیری ها را با یک چشم بی طرف با دقت ببینند .... مناطق درگیری و نیز تاکتیک اسراییل برای حمله طوری هست که صرفا جبهه مقاومت درحال گرفتن تلفات انسانی به دلیل تاکتیک اسراییل و موقعیت زمین از اونهاست و تا زمین نبرد اونطوری هست راهکار خاصی نمیشه برای زدن تانک ها داد مگر دیگه شانس هایی مثل عمل نکردن تروفی بعد کلی ساعت درگیری !

من آینده رو گفتم .... دقیقا آینده رو !

فلسطین گذشت و رفت ! چشمک

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.