worior

بحث و گفتگو پیرامون آینده منطقه و ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='worior' timestamp='1408168411' post='402317']
[center]به نام حق[/center]

[center]- سوال اول به نظرتون جنگ به این سبک توی منطقه چقدر بطول خواهد انجامید ؟[/center]

[center]- سوال دوم با نگاه به وضعیت موجود ، پتانسیل ها بدون داشتن دیدگاه احساسی ، پیروز این وضعیت چه گروه ها یا کشورهایی خواهند بود ؟[/center]

[center]ببخشید تاپیک دو خطی زدم[/center]
[center]برای مشاهده آینده و وقایعش کافیه بهش نگاه کنیم .[/center]
[/quote]

ضمن تشکر از ابراهیم جان عزیز
1-زیاد خیلی زیاد جنگ به این سبک چیزی نیست که تمومی داشته باشه چرا؟
1-1 چون ریشه مشکل در اختلاف مذهبی وهابیت با شیعه است و نبرد تا بودن یکی از این دو ادامه داره البته از طرف وهابیت
1-2 متاسفانه عقبه نیرو تو اهل سنت برای تغذیه این گروههای تند رو و تکفیری زیاده و مشکل اصلی تو ریشه مذهبی خودشون هست که دائما تولید فکر تکفیری میکنه و کسانی دراونها نیست که بتونند از نظر فکری رهبر مناسب و کنترل کننده این تند رویها باشند چون متاسفانه اعتقادشون به اطاعت از پادشاهان جور هم وجود داره(البته همشون نه ولی غالبا)
1-3 در شیعه هم متاسفانه گروههای تند رو مثل فرقه شیرازی و.... زمینه مناسبی برای تهییج وهابی ها هستند
1-4 مهمتر از همه اینها نقش انگلیس در ایجاد اختلاف و اسرائیل درجهت ساماندهی و کنترل این گروههاست که از طریق کشورهای دیگر غربی هم حمایت میشود
1-5 حمایت مالی بی حد و حصر کشورهای ثروتمند عربی
1-6 داعیه خلافت و یا رهبری امت اسلامی توسط برخی کشورها مانند ترکیه یا عربستان و حمایت مستقیم پاکستان و اردن و..

2-پایان این نبرد رو من دردو مقطع میبینم
مقطع اول افت موقت اونها در سوریه و عراق که فکر میکنم میتونه رخ بده اما کلا حذفشون نمیکنه لذا درگیریها کم میشه اما کاملا حذف نمیشه
رشد مجدد این حرکت بعد از مدتی در همین مکانها با قدرت بیشتر که به رهبری فردی رخ خواهد داد که میخواهد مشکل را اساسی حل کند و ادعای حق بودن هم دارد و حتی ضد کشورهای خارجی است و از اهل سنت تند رو خواهد بود تا اینکه این حرکت دوم که معلوم نیست کی خواهد بود منجر به ظهور حضرت شود

به نظر بنده کل این حرکتها یه زمینه سازی و شبیه سازی وقایع آخرالزمانیه که از سوی اوانجلیستها و فراماسونها برای نبرد نهائی رخ میده و فکر میکنند میتونند با این وضعیت شرایط منطقه رو به شرایط بازگشت عیسی علی نبینا و علیه السلام برسونند و این کار رو با نفوذ و تغذیه افراد تند رو دربین مسلمانان ساده لوح و افراطی سنی ایجاد کردند
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام - ضمن تشکر از برادر عزیز جناب واریور

در ارتباط با مبحث مطرح شده توسط جنابعالی چند نکته قابل تامل خواهدبود :

1- عنوان مطرح شده توسط جنابعالی ، بطور مستقیم با حوزه آینده شناسی ارتباط دارد که این حوزه نیز بطور مستقیم مرتبط با نحوه عملکرد بازیگران منطقه ای و فرا منطقه ای در گذشته و حال و در کنار آن ، راهبردهای هرکدام از بازیگران فوق می باشد . ( هرچند این چنین مباحثی با توجه به جدید بودن ادبیات موجود درارتباط با آن مقداری مشکل خواهد بود )

2- با توجه به مبحث آینده شناسی ، لازم است تا ابتدا سیر تحولات منطقه ای حداقل بعد از انقلاب اسلامی یک مرور سریع گردد .

3- در ارتباط با موفقیت و عدم موفقیت طرفهای درگیر نیز ابتدا می بایست وضعیت ، اهداف این بازیگران بصورت جداگانه بررسی و سپس جمع بندی گردد .

متشکرم
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1. انشالله به ظهور میرسه چون همیشه شیطان فکر میکنه که فتنه کرده ولی خبر نداره داخل پازل خدا داره بازی میکنه
2.تا برنده رو چی یا کی معنا کنیم و از چه نظر بگیم در کل بازنده این نا آرامی ها همین کشور های منطقه هستن
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام - این سوال خیلی وقت هست که ذهن من رو هم به خودش مشغول کرده به نظر من این منطقه دو جبهه داره ایران و بقیه دنیا ما اگر بتوانبم یک حرکتی انجام بدیم که این ها تا یک مدتی دست و پا شون رو جمع کنند و بعد ما به باز سازی خودمون چه از لحاظ نظامی و چه از لحاظ فرهنگی بپردازیم .من قسمت فرهنگی رو خیلی واجب تر از قسمت نظامی می دونم چون بنا به شرایطی که توش هستم با همه جور آدمی سر و کار دارم حداقل تو تهران و چیزی که می بینم اصلا جالب نیست در ضمن به نظر من این بازی برندش دشمن هست همین الان چون ما مسلمان ها داریم با دست خودمون تیشه به ریشه خودمون می زنیم ولی چه کنیم که این دولت های منطقه همه رو دوست می دانند به جز ما ایرانی ها واقعا برا شون متاسف هستم ادامه نمی دم چون به نظرم تاپیک منحرف می شه ویرایش شده در توسط mhn1991

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یه خواهشی دارم ، از دادن شعار و مطرح کردن پیشگویی ظهور پرهیز کنید ، از دو روش نگاه کردن به خطر سیر جریانها و اسکن افق استفاده کنید ، به این ترتیب که به این فکر کنید سرانجام این جریانها کجاست از طریق اینکه الان در چه مسیری قرار دارند ، اگر بخواهید از منظر بحث ظهور به قضیه نگاه کنیم که بازگشت همه با به خداست و همه در نهایت میمیریم و روز قیامت میاد و حساب و کتاب ! ، هدفم از این بحث چنین غایتمندی یعنی دادن یک پاسخ ساده به موضوع و حل مسئله نیست ، هر نظری باید متصل به یک دلیل دست کم ظاهرا قابل اثبات باشه ، ...
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1_اینده خاورمیانه بازم با جنگ و ستیزهست و تا زمانی که ظالمانی در راس همه ی حکومت های این منطقه وجود دارند صلح در منطقه یک خیال است.
2_در خاورمیانه همیشه افرادی برای مقطعی پیروز می شوند و بعد تاریخ مصرفشان می گذرد و از بین می رود و افراد دیگر جایگزین انها می شود. این چرخه همین طور ادامه پیدا می کنه .و کشور های منطقه به جای فکر کردن به پیشرفت به فکر تحمیل ارمان ها و عقاید به یکدیگر هستند. البته این کشمکش ها برای سران این منطقه لازم است چون با ارائه شعار های واهی و استفاده از مردم به فکر پر کردن جیب های خود هستند.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
- سوال اول به نظرتون جنگ به این سبک توی منطقه چقدر بطول خواهد انجامید ؟
[/quote]

بستگی به تحرکات داعش داره! :) اگر داعش رو ندیده بگیریم:
به نظر من جنگ در فاز کنونی و به شکل کنونی حدود ۴-۵ سال طول میکشه و تروریست ها به شکل طالبان در منطقه پخش میشن و هر چند وقت عملیاتی میکنن ولی دیگه توان گرفتن شهر و غیره رو ندارن، و نهایتا پاکسازی کاملشون غیر ممکنه ولی برگشتن سوریه به وضعیت قبل از جنگ، لااقل ۵-۶ سال بعد از تموم شدن فاز اول زمان میبره!!
بنابراین پیش‌بینی من در این حالت، ۱۰-۱۲ سال هستش...

اگر داعش با قدرت کنونیش مورد محاسبه قرار بگیره و ما تنها راه چاره‌ی جوابگو در مقابلش رو به کار نتونیم ببریم:
داعش طی ۲-۳ سال اینده کشور اسلامی خودش رو تشکیل میده و به ثبات هم میرسه! و باقی مناطق سوریه طبق timeline ارائه شده در مطالب قبلی باقی خواهد موند...

در حقیقت، امروز داعش و خوی انقلابی اون هست که بخواد تا کجا رو بگیره و تا کجا ادامه میده و در صورت عدم استفاده از نیروی هوایی قدرتمند، داعش قطعا تبدیل به کشور خواهد شد! :)

[quote]- سوال دوم با نگاه به وضعیت موجود ، پتانسیل ها بدون داشتن دیدگاه احساسی ، پیروز این وضعیت چه گروه ها یا کشورهایی خواهند بود ؟[/quote]
جریان ها میتونن برنده یا بازنده باشن، ولی کشور ها خیر...

امریکا با گروه های تروریستی دشمن خودش طرفه که جنایت های بیشماری رو مرتکب میشه و صادرات تروریست رو به عهده داره، و به منافع ضد اسلامی اونها و چهره‌ی دموکراسی طلب اونها اسیب میزنه...

ایران با یک جریان تند رو و شدیدا دشمن در مرز های خودش طرف خواهد شد...
سوریه و عراق تجزیه میشن! :)

عربستان ممکنه با اینها احساس خطر بکنه!!!

بنابراین، تنها جریان وهابیت و نه لزوما وهابیت عربستان، برنده‌ی این ماجراها هستش که یه کشور دیگه رو هم به دست میگیره که اتفاقا چاه نفت و غیره و ذلک رو در اختیار داره!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد سوال اول عرض کنم من افق ده تا پانزده سال را برای اتمام این نوع در گیری می بینم بعد از این مدت کلا ماهیت درگیری ها و شیوه های در گیری متحول خواهند شد و دیگر به این سبک نخواهند بود قاعدتا گروهک هایی مثل داعش القاعده و ..... مدت مصرف محدودی دارند و با عوض شدن حاکمان متنفذ و تغییر اهداف آنان و استفاده از تاکتیک های جدید و رو شدن دست این گروهک ها و از دست دادن مقبولیت خویش همان ایجاد کنندگان آنها مجبور به سرکوب آنها خواهند شد فارق از اینکه بتوانند آنها را کاملا سرکوب کنند یا نه زیرا اینگونه گروهک ها هر چقدر هم که امکانات و قدرت هم داشته باشند بدون حمایت خارجی نمی توانند مدت زیادی دوام بیاورند البته ترور و تروریست جزئی جدا نشدنی از سیاست های کلان ابر قدرت ها خواهد بود
اما در مورد سوال دوم
بعضی از مواقع خیاط هم داخل کوزه می افتد ولی باید در نظر داشت تنها کسانی پیروز این نبرد خواهند بود که اصل استقلال خود را از ابرقدرت ها حفظ کنند و استراتژی درست و منعطفی را بر گزینند هر چند که تمامی کشورهای منطقه در این جریان متضرر خواهند شد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]یه نظر من در جواب سوال اول داعش با ایجاد یه دور به صورت ایجاد جهالت در مردم منطقه و استفاده از اون می تونه جنگ رو تا بینهایت ادامه بدهالبته با کمک کشورهای حامیش. در مورد سوال دوم هم اگه حمایت های داعش رو بشه قطع کرد یا اون دوری رو که گفتم از بین برد داعش شکست می خوره وگرنه به نظر من جنگ فرسایشی خواهیم داشت[/right]
[right]ببخشید پا تو کفش بزرگترها کردم[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوال اول:تا وقتی از آن ها حمایت مالی تسلیحاتی گسترده از سوی غرب بشه این جنگ ادامه داره اما در مورد سوال دوم پیروز میدان کشور های غربی است چون باز اگر این گروه ها از بین بروند بازم صدمات فراوانی به کشور های اسلامی زده اند و
هدف اصلی آنان هم همین بوده نا امن نشان دادن کشور های اسلامی
اگر زیاده روی کردم معذرت می خواهم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1408168411' post='402317']
[center]به نام حق[/center]

[center]- سوال اول به نظرتون جنگ به این سبک توی منطقه چقدر بطول خواهد انجامید ؟[/center]

[center]- سوال دوم با نگاه به وضعیت موجود ، پتانسیل ها بدون داشتن دیدگاه احساسی ، پیروز این وضعیت چه گروه ها یا کشورهایی خواهند بود ؟[/center]

[center]ببخشید تاپیک دو خطی زدم[/center]
[center]برای مشاهده آینده و وقایعش کافیه بهش نگاه کنیم .[/center]
[/quote]

کلمبیا چند دهه هست درگیر هست. اسپانیا چند دهه است درگیر است.این کشورها با گروهکهایی که چریکی میجنگن (شبیه داعش و مهربانتر) درگیر هستن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلمبیا و اسپانیا با موضوع مورد بحث ما تفاوت اساسی دارند در آنجا عده ای جدایی طلب با انگیزه های قومی هستند و در خاک سرزمین خود می جنگند اما داعش و القاعده فرا سر زمینی هستند و الزاما در سر زمین خود نمی جنگند در مورد اسپانیا و کلمبیا حمایت خارجی بسیار کمتری از جدایی طلبان می شود ولی اینجا همگونه حمایتی را در یافت می کنند ضمنا چند وقتی هست که دیگه سروصدایی هم ازشون نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم که 4 سال این قضیه فکر مارو به خودش مشغول کرده اما هنوز به نکته اصلی و راه حل نرسیدیم....
چون این قضیه بازیگران زیادی داره و این بازیگران بار ها رنگ عوض کرده اندو تاکتیک خود را تغییر داده اند
به همه نگاه کردیم و برای کل دنیا نسخه پیچیدیم ...... اما به داعش هزاران بار خطرناک تر درون ایران توجه نکردیم

لطفا توجه کنید

راه اصلی اصلی خود ایران هست .
خود ما هستیم
اگر به کشور های دیگر بر علیه داعش کمک و مشاوره می دهیم ......حداقل خودمان باید عاری از داعش و داعشیانش باشیم

ما و متحدانمان از که بیشتر ضرر دیدیم ..... داعش ...... امریکا.......یا عملکرد نادرست خودمان؟؟؟؟

بزرگترین تهدید برای ما داعش نبود. بلکه فساد و مدیریت بی منطق . داعش ایران بود

داعش کشور و سرمایه های مارو به باد نداد بلکه سیستم اقتصادی اقا زاده ها سرمایه های مارو سالها است که به اروپا و چین می برد .
اقایان و اقا زادگانشان داعش ایران بودند

عراق رو داعش به باد نداد ........بلکه خیانت و دروغ مسئولینش به بادش داد. خیانت داعش عراق بود

سوریه رو ارتش ازاد به باد نداد ...........بلکه خیال پردازی و راحت طلبی مسئولینش به باد داد. راحت طلبی داعش سوریه بود .

در عراق و سوریه و ... ملت از نبود کار و رفاه به وعده های داعش دل خوش کردند........بیکار و بیکاری داعش بلقوه برای ما است

ایران را امریکا ورشکست نکرد ......... بلکه خادمان ! ملت ان را به خاک سیاه نشاندند. دولت داعش ایران بود

داعش بیشترین تلفات را از ایران نگرفت...... بلکه حوادث رانندگی و اعتیاد و فساد و بی فرهنگی و فرار مغزها جوانان ما را از ایران گرفت
مسئولین مربوطه داعش ایران بودند

اختلاسهای گفته و بسیار ناگفته . فتنه ها و بحران های سیاسی و اقتصادی را داعش برای ما بوجود نیاورد . خودمان بودیم

داعش مارا به زور سر میز مذاکره نیاورد ........ خودمان با مدیریت جهانی بلایی بر سر کشور اوردیم که مجبور به مذاکره شدیم

داعش ملت مارا به نابودی نمی کشد ...... نسل ما را منقرض نمی کن.......

نرخ منفی رشد جمعیت حاصل از همکاری (اقتصادی) دولت داعشیان ! و (فرهنگی) سیمای ملی داعشیان! مارا به لبه سقوط کشاند تا انجا که اقایان از خطر انقراض می گویند!!

به خودمان نگاه کنیم ... وضعمان به مویی بند است
اگر خودمان را نجات دادیم .... سپس به کمک بقیه هم می رویم

برادر عزیز ممکن است متن شما بلحاظ برخورداری از ادبیات نوشتاری ، متن تاثیر گذاری باشد ولی باعذر خواهی بلحاظ علمی و تئوری فاقد هر گونه سندیت ، تحلیل ، آنالیز و منطق علمی است . اینکه شما یک دولت (که اشتباها" در ادبیات سیاسی ما همواره با واژه حکومت شناخته می شود ) را با القاب ..... مورد خطاب قرار می دهید یا اینکه مسایلی که اظهر من الشمس است را دست آویز قرار می دهید که شاید در تمام 192 کشور موجود در جغرافیای سیاسی جهان به کیفیات مختلف وجود داشته باشد ، نشان می دهد که با موضوع مورد بحث صرفا" از روی احساسات برخورد کردید .

برادر عزیز ، برخورد با موضوعات راهبردی و بویژه موضوعات مرتبط با آینده شناسی ، چیزی نیست که احساسات و عواطف و گاها" از روی علاقه به یک طیف سیاسی در آن دخیل باشند . ورود اینگونه متغییرها در تحلیل آینده ، موجب می گردد تا بسرعت از اصل موضع انحراف حاصل آید و الی آخر .......

بنابراین پیشنهاد می کنم برای اینکه وقت دوستان صرف جنجال های سیاسی بی حاصل نگردد ، ابتدا همه دوستان مقداری در ارتباط با مفهوم آینده شناسی و عوامل موثر در آن جستجویی را انجام داده و با یک جمع بندی ، انها را بصورت یک فهرست در این تاپیک آورده و سپس با یک منطق قوی و به دور از حاشیه ، مساله مورد سئوال برادر عزیز "واریور " را مورد بحث و بررسی قرار دهیم .

به نظر بنده غیر از این راه ، هر راه دیگری صرفا" موجب افزایش کدورتها و دلگیری ها میان دوستان خواهد شد .

با تشکر :rose: :rose:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.